Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22801) philoxenia válasza customer114 (#22800) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem kellemetlen, de érezhető. Az izzadság stb. viszont nemigen érezhető rajta. Ellenben a hosszabb ideje használt műszál igencsak megköti a testszagokat. Paplant meg azért nem mosunk hetente.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22802) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Habszivacs vagy rugós matracot érdemes venni? Én ezt néztem ki a jyskben!

[link]

Battletag: hojszi#2983

(#22803) Met válasza Intel fan11 (#22802) üzenetére


Met
nagyúr

Azt érdemes megvenni amelyiken kényelmesen tudsz aludni de az egyén függő hogy kinek mi a jó.
Ha a mostanin kényelmesen tudsz pihenni akkor ahhoz hasonlót vegyél.

Ne más véleménye alapján vegyél matracot mert Te fogsz rajta feküdni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22804) Intel fan11 válasza Met (#22803) üzenetére


Intel fan11
őstag

Esetleg milyen márkacsaládban gondolkozzak? 100ezret szánunk rá! Ja és 160x200-as méret kell!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#22805) Met


Met
nagyúr

Ceruza elemnél mi okozhatja hogy kifolyik a sav belőle? Illetve nem is folyás hanem az a kristály.
Idáig olyan eszköznél találkoztam ilyennel amit régóta nem használtak.
Ez viszont egy kb. 2 hónapos vérnyomásmérő ami napi kétszer van használva.
IKEA-s nem tölthető elemek voltak, 4-ből kettő.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22806) customer114 válasza Met (#22805) üzenetére


customer114
senior tag

Hogy sz4r. Sajnos drágábbat kell venni.

(#22807) philoxenia válasza Met (#22805) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Tölthető elem nincs. :N Az akkumulátor. A ceruzaelemből a réz-cink nem alkáli elemek szoktak kifolyni, az alkáli nálam még soha nem tett ilyet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22808) Met válasza philoxenia (#22807) üzenetére


Met
nagyúr

Akkor írj az IKEA-nak :) [link]
Alkáli elem volt, ilyen folyással csak olyan eszközben találkoztam amit nagyon régen nem használtak.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22809) philoxenia válasza Met (#22808) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azok svédek, nem tudnak magyarul... :N

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22810) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#22804) üzenetére


Intel fan11
őstag

Erre vki vmit?

Battletag: hojszi#2983

(#22811) philoxenia válasza Intel fan11 (#22810) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Matracdepóba menj el, ott kipróbálhatóak és relatíve jó az ár is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22812) Spet válasza Met (#22805) üzenetére


Spet
addikt

Magas paratartlom es hasznalatbol eredo korrozio.

Sok aramszunet es hirtelen toltes visszakapcsolas (akkumulatorok eseteben).

Vagy kifogtad a selejtet (legnagyobb valoazinuseggel).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22813) Intel fan11 válasza philoxenia (#22811) üzenetére


Intel fan11
őstag

Hú ez nagyon jónak tűnik. Mármint a bolt! És viszonylag közel van is hozzánk az 1ik városban! Majd elnézünk. Köszönöm a segítséget! Amúgy a Memória habosok közül kellene választani vagy melyik a legjobb ár érték arányban?

Battletag: hojszi#2983

(#22814) S.O.S.


S.O.S.
senior tag

Helló !

Segítséget szeretnék kérni a következő kérdésemhez !

Van egy ilyen proci hűtőm.Mikor még én vettem AMD részről AM3 és AM3+ volt a dobozon feltüntetve . Fel lehet szerelni az új AMD Ryzen processzorokra ?

A választ előre is köszönöm !

Üdv,

(#22815) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
A barna rizst be kell áztatni főzés előtt? Ha igen, mennyi időre (és mibe, kénsavba? :D)?
Ma először főztem ilyet, valahogy a hagyományos helyett ezt sikerült venni, de megdöbbenve tapasztaltam, hogy a szokásos kb 10 perc helyett egy óráig főztem legalább, a paprikás is totál szétfőtt, mire kész lett... :)

Up the Irons!

(#22816) Jorus válasza EmberXY (#22815) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha nincs kedved 5-6 órán keresztül főzni, akkor célszerű beáztatni 12 órára vízbe, majd 1 órán keresztül főzni, kb. 3-szoros mennyiségű vízben. Ha szereted a barnarizst, javasolt előfőzötten venni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22817) EmberXY válasza Jorus (#22816) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm, legközelebb beáztatom.

Up the Irons!

(#22818) Spet válasza S.O.S. (#22814) üzenetére


Spet
addikt

Nem, hacsak a gyarto ki nem adott hozza valami kiegeszito panelt, hogy meg tudd ezt tenni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22819) philoxenia válasza Intel fan11 (#22813) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt nem szabad az árat nézni! Évekig alszol rajta éjszakánként tíz forintért legyen a legjobb...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22820) S.O.S. válasza Spet (#22818) üzenetére


S.O.S.
senior tag

Helló !

Igen sajnos én is ettől féltem,hogy nem lesz jó ! :(
Csak azt tudnám honnan szerezzem be ?
Ha valaki tudja kérem irja le ide !
Köszönöm !

üdv,

(#22821) Intel fan11 válasza philoxenia (#22819) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ertem persze. Csak arra akartam kilyukadni h milyen anyagu osszetetelut erdemes venni? En 108 kg vok.

Battletag: hojszi#2983

(#22822) philoxenia válasza Intel fan11 (#22821) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nehéz így látatlanba megmondani. Azért jó a matracdepó, mert ott számolnak a súllyal is. Rugó nélküli nem az igazi hosszú távon szvsz. De a rugósból is sokféle van, nekem pl. a keményebb felület jön be, a feleségemnek a lágyabb, de olyan matracok is vannak, amik oldalanként eltérőek.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22823) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Ilyen fémkarikát pesten hol lehet venni?
[link]

7-8 cm átmérőjű és 3-4 mm vastag karika kellene.

風林火山

(#22824) Intel fan11 válasza philoxenia (#22822) üzenetére


Intel fan11
őstag

Elmegyünk a matracdepoba mindenképp. Nagyon jó helynek tűnik! Köszönöm a segítséget!

Battletag: hojszi#2983

(#22825) philoxenia válasza Intel fan11 (#22824) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szívesen. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22826) Saccco válasza Shingen (#22823) üzenetére


Saccco
nagyúr

Barkácsboltokban biztosan van.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22827) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Már megint itt vagyok. :)

Vettem a Vaterán 6 darab krepp ágyneműhuzat huzat garnitúrát mindössze 2.500 Forintért, jó vétel volt. Igaz, hogy újak, de ki akarom mosni őket. A mosógépem 5 kilós befogadású.
A kérdés egyszerű.
Hány garnitúrát (1 paplan- és 1 nagypárnahuzat) moshatok egyszerre, ha nem akarom tönkretenni a mosógépet?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22828) Met válasza Vakegérke (#22827) üzenetére


Met
nagyúr

Ha kimosod mind a hatot ki tudod teregetni? Van annyi helyed?
Ami van a mosógépre írva hogy mennyit bír egy töltettel az a ruha száraz mérete, nyilván azt tudod lemérni egyszerűen.
De mosd kettesével, általában 2 garnitúra kerül egyszerre lecserélésre, annyit bír biztosan.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22829) Vakegérke válasza Met (#22828) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Könnyűek, de én is a kettesével való mosásra gondoltam. Azt még ki tudom teregetni. Sajnos már elég a cseréhez egy garnitúra, egyedül vagyok. A többi meg elfér a szekrényben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22830) Shingen válasza Saccco (#22826) üzenetére


Shingen
addikt

Már voltam pár helyen de sehol sem találtam ilyen paraméterekkel rendelkezőt.

風林火山

(#22831) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Karcsú a mobilnetem, nem töltenek be a videók. Ebben a magyar népmesében van amikor a lány megmetszi a fákat és visszatapasztja a kemencét? Jó a link?

THX!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22832) Spet válasza Eastman (#22831) üzenetére


Spet
addikt

Igen.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22833) #33253120


#33253120
törölt tag

OTP-s ATM enyhén hiányos papírpénzt adott ki. Láthatóan hiányzik a sarka.
Hol lehet ezt kicseréltetni?

(#22834) Spet válasza #33253120 (#22833) üzenetére


Spet
addikt

A nehezen felismerhető, valamint a sérült (hiányos, szakadt, ragasztott, szennyezett, stb.) forint bankjegyeket, illetve érméket az MNB-n kívül a hitelintézetek és a postahivatalok kötelesek azonos címletű, forgalomképes forintbankjegyekre, illetve –érmékre cserélni, vagy címletváltás keretében – a nehezen felismerhető, sérült fizetőeszközök névértékével egyező összegben – más címletű, forgalomképes forintbankjegyekre, illetve –érmékre átváltani.

MNB

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22835) customer114 válasza #33253120 (#22833) üzenetére


customer114
senior tag

Féláron átveszem.

(#22836) EmberXY válasza Spet (#22834) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez tök jó, vagyis ha kettészakítok egy húszezrest, és a két darabot 2 különböző bankban beváltom, akkor lesz 40 ezrem? :D

Up the Irons!

(#22837) Spet válasza EmberXY (#22836) üzenetére


Spet
addikt

Bárcsak ilyen egyszerű lenne :DDD

(ha jól emlékszem, úgy csökken a visszaadandó összeg ahány százalékban hiányzik a bankjegyből)

Sőt, pénz brikett legózás sem játszik! :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22838) EmberXY válasza Spet (#22837) üzenetére


EmberXY
addikt

Pedig az idézet alapján ezt gondolhatnám, hiszen ezt írja a mondat. Hiányos bankjegy vagy érme esetében is azonos címletről, névértékről beszél... ;]

Ahogy Hofi mondaná: "...akkor valaki megint hazudik..." :DDD

Up the Irons!

(#22839) #33253120 válasza Spet (#22834) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi.

(#22840) Top cat válasza EmberXY (#22838) üzenetére


Top cat
őstag

Több mint 50%-a kell, hogy meglegyen ahhoz, hogy névértékben cseréljék.

(#22841) EmberXY válasza Top cat (#22840) üzenetére


EmberXY
addikt

50 % alatt pedig a meglévő rész arányában, vagy azt már nem lehet beváltani?

Up the Irons!

(#22842) Top cat válasza EmberXY (#22841) üzenetére


Top cat
őstag

"Azokat a hiányos sérült bankjegyeket, amelyeknek felülete nem haladja meg az 50%-ot, az MNB - a 2012. január 1-jén hatályba lépett jegybanktörvény alapján - térítés nélkül bevonja a forgalomból. Az ily módon bevont bankjegyet az MNB 30 naptári napig őrzi, majd megsemmisíti.

A 30 naptári napos őrzési idő alatt az Ügyfél jogosult átváltásra benyújtani az adott bankjegyhez tartozó, később fellelt hiányzó rész(eke)t, csatolva a már benyújtott bankjegyrészre vonatkozóan az MNB-től kapott elismervényt. Amennyiben az MNB által őrzött és az utóbb benyújtott bankjegyrész(ek) bizonyíthatóan azonos bankjegyhez tartoznak, és együtt a bankjegy 50%-ánál nagyobb felületét teszik ki, az MNB a hiányos bankjegyet névértéken törvényes fizetőeszközre váltja át"

Ha beváltanák a felét vagy kisebb részt is névértéken az egész ország tépkedné a papírpénzeket :DDD

(#22843) EmberXY válasza Top cat (#22842) üzenetére


EmberXY
addikt

Így már érthető, és logikus is. Egyébként 60-40 %-ban kezdtem volna tépkedni, ha ebből 140 %-ot lehetett volna csinálni.... :D

Up the Irons!

(#22844) r.levente75 válasza EmberXY (#22843) üzenetére


r.levente75
addikt

Azt még lehet csinálni hogy kettészeded és mindkét részt kicsit kimyújtod hogy pont meghaladja az 50%-ot. :DDD

(#22845) fess


fess
őstag

sziasztok
Tegnap este a fagyóból rossz húst vettem ki, hétvégéig elvan a sima hűtőben vagy már mindenképp használjam fel?

(#22846) customer114 válasza fess (#22845) üzenetére


customer114
senior tag

Használd fel. Mit vettél ki?

(#22847) r.levente75 válasza fess (#22845) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha már rossz amit kivettél én nem használnám fel. :D

(#22848) krizmo_ válasza fess (#22845) üzenetére


krizmo_
addikt

Szia,

Szerintem süsd le, ha olyan, amit lehet sütni, azzal nem kell sokat vackolni. Fagyasztóból kivéve még pácban is rizikós hétvégéig tartogatni.

(#22849) fess válasza customer114 (#22846) üzenetére


fess
őstag

csirkemell helyett levesnek való,csontos,de levest csak hétvégén főznék,sde akkor lehet ma odarakom

[ Szerkesztve ]

(#22850) customer114 válasza fess (#22849) üzenetére


customer114
senior tag

Süsd meg. :))

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.