Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22501) philoxenia válasza fps8 (#22483) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Aztán feljönnek az épp aktuálisan online felhasználók, akiknek nincs jobb dolga, minthogy beszélgessenek.
Akik tényleg értenek egy adott témához, azoknak messze jobb és több dolgul van. Te gyakorlatilag egy szuper/hiper tudakozót szeretnél. Piaci rést tölthetsz be vele, csak ez nem ilyen egyszerű.
Kell tíz-húsz ötven szakértő, kell tízszer annyi ember aki a hülyéket trollokat előszűri. Gyakorlatilag mint a PH minden területre kiterjesztve, fizetett szakértőkkel. Azonban ez startupként is igen komoly della lenne, hogy elinduljon. Magyar nyelven kb. esélytelen, angolul a Google profiljába vágna talán. Komolyabban kidolgozva az ötletet, keresd meg esetleg őket. Afféle Encyclopedia Galactica körvonalazódik oktatókkal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22502) EmberXY válasza inf3rno (#22500) üzenetére


EmberXY
addikt

Eszem ágában sincs belekezdeni, nem is az én ötletem volt, én csak a véleményemet mondtam el.

Up the Irons!

(#22503) inf3rno válasza EmberXY (#22502) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, most nézem, tényleg nem te találtad ki. Szerintem sincs sok értelme egyébként, ha valaki nem tud néhány órát várni egy válaszra, és ezért csúszik ki a határidőből a projekt, ott más gondok vannak...

Buliban hasznos! =]

(#22504) fps8 válasza inf3rno (#22500) üzenetére


fps8
senior tag

Ezeken a kérdéseken már régen túl vagyok. Bocsi, hogy eddig kiestem a témából, csak közben volt dolog bőven.
Közben megállapodtam egy árban is a programozóval, szóval szerintem neki fekszünk az ötlettervnek, aztán meglátjuk, hová jutunk.
Az idő közben felmerült kérdésekre válaszolva:
Free flow support - kvázi a szoftver nem vállal garanciát semmire, minden a felhasználókon múlik. Nem alkalmazottak lesznek, hanem "kérdező" és "témaszakértő" kategóriába sorolt hétköznapi felhasználók. Ahogy mondod, "szomszéd pistike".
A garanciáról pedig: szabadon szerkeszthető portfólió (kvázi mindenki számára megtekinthető infócsomag linkekkel, szöveggel, képekkel...), amit a válaszoló maga állít össze. Aztán az árat ő maga szabja meg (pl. percdíjban). Előbb utóbb úgy is beáll, hogy ki-miért-mennyit hajlandó fizetni. Továbbá, akár mondjuk az e-bay-nél: Feedback és csillagozás.

A témakörökre való felhasználók beérkezése pedig abból a teljesen egyszerű elvből kiindulva magától értetődő, hogy bizony az ember szívesen fogad el pénzt azért, ami számára nem esik túlságosan a nehezére. Valószínűleg előbb-utóbb minden téren kialakul majd egyfajta hierarchia, ahol a népszerű válaszadók tábort gyűjtenek, és meggazdagodnak, a hasztalan "Pisták" meg vagy lemorzsolódnak, vagy felfejlődnek. Nem az a kérdés, hogy egy efféle üzleti szolgáltatásra való alkalmazás használatában megbíznál-e, hanem inkább abban, hogy a számodra fontos információhoz szükséges személy megfelelően meggyőző érvelésekkel, valamint megfizethető árral rendelkezik-e a számodra.
A másik dolog, hogy a fizetés természetesen e-bay-en keresztül történne, ami alapból garanciát vállal az átverős kifizetések visszaszedéséért.

Maradt még kérdés? :D

"War... war never changes"

(#22505) fps8 válasza inf3rno (#22503) üzenetére


fps8
senior tag

Nem a valakiről beszélünk, aki nem tud várni, hanem arról, aki épp hajlandó lenne fizetni egy infóért, amire szüksége van.
Bárki életében eljöhet többször is az a pillanat, amikor fizetne azért, hogy megtudjon valamit, amire szüksége van. Pláne akkor, ha az mondjuk bevételt is hozhat neki, vagy akár bármi mást.

Egy másik ötlet, hogy láthatóvá váljék a potenciál:

Egy buszmegállóban vársz a párodra, akinek megígérted, hogy elviszed valahová. 10 perc van a beérkezésig. Nem ismered a várost, ahol találkoztok, és lapul 10 ezer forint van a kártyádon, de fogalmad sincs, merre-hogyan, meg még azt sem tudod, hogy mihez lenne kedved. A pénz nem elég arra, hogy beüljetek a puccos vendéglők valamelyikébe, amit feldob a google, és még csak azt sem tudod, merre indulj. Akkor van az, hogy felmész a "globál tudakozóba", keresel egy város, rendezvény, randi szakértőt, aki otthon ül a gép előtt, és várja a hívásod. Beszélsz vele, eldarálod neki a szitut, ő meg csuklóból vágja pl. a várost, ahol vagy. Aztán küld neked egy címet a telódra, és mondjuk lefoglalja neked a helyet, mire odaérsz. Mindezt megtette 10 perc alatt 1000ft-ért, és még mindig marad 9-ezred, hogy elvarázsold életed párját... :K

"War... war never changes"

(#22506) fps8 válasza customer114 (#22479) üzenetére


fps8
senior tag

Egyébiránt: köszi a tippet! ;]
Szuperül bevált a javaslatod! :C

KÉP

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#22507) customer114 válasza fps8 (#22506) üzenetére


customer114
senior tag

Segítek ahol tudok. :D

(#22508) EmberXY válasza fps8 (#22504) üzenetére


EmberXY
addikt

Máris kész a startup? Ez igen, sok sikert hozzá. :C
De azért vigyázz, nehogy az adóhivatal is kérdezősködjön majd. :DDD

Up the Irons!

(#22509) fps8 válasza EmberXY (#22508) üzenetére


fps8
senior tag

Így megy ez. Köszönjük szépen! Óóó a NAV hozzám nem ér el :) ugyanis nem otthon élek ;)

customer114 E jó szokás ne hagyjon el soha téged! :K

[ Szerkesztve ]

"War... war never changes"

(#22510) inf3rno válasza fps8 (#22509) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát hajrá! Kíváncsi vagyok befut e a projekt a végén! :-)

Buliban hasznos! =]

(#22511) fps8 válasza inf3rno (#22510) üzenetére


fps8
senior tag

Na, arra én is :D

"War... war never changes"

(#22512) laskr99


laskr99
addikt

Számítógép szerelő,karbantartó szakmával el lehet valahol helyezkedni ha megszerzem? Mindenki azt mondja ,hogy nem.

(#22513) inf3rno válasza laskr99 (#22512) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha van papírod, akkor én számtech boltokat keresnék meg első körben, nekik kellhet valaki, aki összeszedi a rendeléseket, ha kell összerakja a gépeket, amiket rendeltek, rak rájuk oprendszert, teszteli a garanciáztatott alkatrészeket, stb. Szerintem egyébként is van igény az ilyesmire, ha vállalkoznál vele, legalábbis engem is cseszegetnek ismerősök, hogy szereljek gépet, szedjek le vírust, telepítsek oprendszert, meg csináljam meg a hálózatot, mert gyenge a wifi...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#22514) Winne


Winne
nagyúr

Dolgozik innen valaki, vagy valakinek valakije utazási irodában? :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#22515) laskr99 válasza inf3rno (#22513) üzenetére


laskr99
addikt

Érettségi nélkül is elképzelhető?

(#22516) customer114 válasza laskr99 (#22515) üzenetére


customer114
senior tag

Nem. :D

Mi a franc.

(Kivéve, ha van valami fogyatékossága, amiről papírja van. Ilyen embereket szoktak azért több helyen alkalmazni.)

[ Szerkesztve ]

(#22517) laskr99 válasza customer114 (#22516) üzenetére


laskr99
addikt

Mivel kibuktam matek miatt suliból így csak erre a szakra tudtam menni ami érettségi neélkül letehető.

(#22518) customer114 válasza laskr99 (#22517) üzenetére


customer114
senior tag

Külföld?

(#22519) laskr99 válasza customer114 (#22518) üzenetére


laskr99
addikt

Azzal mi van? 18 éves vagyok 20 évesen lesz kész a szakma.

(#22520) Vakegérke válasza laskr99 (#22517) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nono... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22521) laskr99 válasza Vakegérke (#22520) üzenetére


laskr99
addikt

Úgy értem info ágazatban.

(#22522) inf3rno válasza laskr99 (#22515) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nézd ehhez nem nagyon kell a matek, talán a logika része minimálisan, amikor megpróbálod kideríteni, hogy melyik alkatrész lehet a hibás. Inkább kézügyesség kell a gépek szereléséhez, valamennyi gyakorlat csavarhúzóval, aztán kb annyi. Nem hiszem, hogy a papír gondot jelentene. A képzésről nem tudok nyilatkozni, biztos van valami tantervük, nézd át. Elképzelhető, hogy abban lesz matek, fizika vagy ilyesmi.

Buliban hasznos! =]

(#22523) laskr99 válasza inf3rno (#22522) üzenetére


laskr99
addikt

Úgy értem,manapság mindenki azt mondja,hogy melóba kell az érettségi. Mivel nem bírtam lerakni és érdekel,meg értek is a szervizeléshez emiatt jelentkeztem a szakmára. A saját összerakott gépemet is minden segítség nélkül raktam össze.

(#22524) inf3rno válasza laskr99 (#22523) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ha a helyedben lennék, én már elkezdenék most puhatolózni a környéken, hogy van e olyan munkahely, ahova majd felvesznek, ha végzel. Esetleg ha nincs olyan sűrűn órád, akkor besegíthetsz már most a cégnek diákként vagy részmunkaidősként vagy mittomén. Biztosan megvan rá a mód.

Buliban hasznos! =]

(#22525) Jorus válasza laskr99 (#22523) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azért csak legyen meg az az érettségi szentem, akár munka mellett, akár estin, akármi.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22526) laskr99 válasza Jorus (#22525) üzenetére


laskr99
addikt

Csak matek miatt nagyon nehéz. 5-7 osztályban nem volt matek nekem+alapból is nehezen megy meg van róla papírom,hogy lassabb a felfogásom az átlagnál. Na ez hadaró tanárral nem egy jó kombó.

(#22527) #65675776 válasza laskr99 (#22526) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen iskola az, ahol három éven át nincs matek? Ekkora szánalom mára magyar "oktatás"?

(#22528) laskr99 válasza #65675776 (#22527) üzenetére


laskr99
addikt

A tanár folyton beteg volt, és helyette kémia robbantgatás volt. Középsuliban meg azt mondta a bukás előtti tanár,hogy nem korrepetál mert nincs benne a fizetésében. A bukás utáni meg heti 2 nap max 10 perc aktuális anyagból. A gyakorlatos tanárnak soha nem volt kedve oktatni így én pl dobócsillagot csináltam fémből meg felújítottam a kalapácsom.

[ Szerkesztve ]

(#22529) r.levente75 válasza #65675776 (#22527) üzenetére


r.levente75
addikt

Ekkora szánalom mára magyar "oktatás"? Sajnos igen, egyre rosszabb a helyzet. Sokszor amit látunk és hallunk egy vizsgán, az borzalom.
Nem csak az oktatás változott, hanem az oktatottak is.

[ Szerkesztve ]

(#22530) #65675776 válasza laskr99 (#22528) üzenetére


#65675776
törölt tag

És ti meg birka módjára ezt simán tudomásul is vettétek, nem tettetek semmi sem. Már bocs, de akkor meg is érdemled, hogy ne tudj semmit. A tudásodért nem csak a tanárnak kell tennie, hanem neked is. Sőt, elsősorban neked. Minimum átmenni másik iskolába.

(#22531) laskr99 válasza #65675776 (#22530) üzenetére


laskr99
addikt

Itt szüleim nem engedték, meg akkor búcsúzhattam volna a zenéléstől(utána amúgy is). 12 évesen nem nagyon tudtam mi merre hány méter.2x váltottam sulit. 1x azért mert bántalmaztak az osztályból egy banda, 1x emiatt+bántalmazás(ekkor mentem vissza a régi sulimba 7. félév, mert a banda 4-ben lent maradt)

(#22532) inf3rno válasza laskr99 (#22531) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez 8ker vagy milyen gettó? Levelezőn még bármikor megcsinálhatod, még friss az anyag nagy része, szóval könnyen fog menni. Ismerősöm 40 felett csinálta meg munka mellett, neki már jóval nehezebb volt, de így is sikerült neki levelezőn, szóval tényleg csak hozzáállás kérdése. Vagy összekapod magad, vagy mész mosogatni nyugatra, ennyi a történet az én olvasatomban. Ha tehetséges vagy a zenében, akkor miért hagytad abba?

Buliban hasznos! =]

(#22533) laskr99 válasza inf3rno (#22532) üzenetére


laskr99
addikt

Összetűzés volt az igazgatóval és anyám kivett. Ez 21ker :D

(#22534) rumos XIII válasza laskr99 (#22528) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Hasonló volt ittis. Estire beiratkoztam, easymathssel megtanultam matekot, mostanra matekos egyetemre járok.

(#22535) inf3rno válasza rumos XIII (#22534) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez jó. A statisztikát úgyis nulláról újra akarom kezdeni.

Buliban hasznos! =]

(#22536) rumos XIII válasza inf3rno (#22535) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Van még a testvéroldaluk, a mateking, ha nem a videókat szereted, hanem a "képeket".
Én egyszerre használom a kettőt egyetemi tanulmányaimhoz és jobb, mint a gyakorlaton benn.

(#22537) customer114


customer114
senior tag

Ha a nyaralásról készült 22 gigányi kép és videó azt hova tudom feltölteni úgy, hogy mások le tudják tölteni?

(becsomagolom és egy titkosított 22 gigás .zip -ről van szó)

Köszönöm

(#22538) Krogoth válasza customer114 (#22537) üzenetére


Krogoth
senior tag

2 gmail fiók = 30 giga.
Igaz így 2 részletbe kell feltöltened )

(#22539) Met válasza customer114 (#22537) üzenetére


Met
nagyúr

Mega

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22540) inf3rno válasza Met (#22539) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meg hát.

Buliban hasznos! =]

(#22541) marilllyo válasza customer114 (#22537) üzenetére


marilllyo
veterán

Muszáj titkosítás?

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22542) customer114 válasza marilllyo (#22541) üzenetére


customer114
senior tag

Nem szeretek netre feltölteni személyes tartalmat legalább egy alapszintű titkosítás nélkül.

Nem, nem lenne muszáj.

(#22543) marilllyo válasza customer114 (#22542) üzenetére


marilllyo
veterán

Jogos! Persze megértem. Én mondjuk azt a nézetet vallom, hogy ki a franc vagyok én, hogy bárkit érdekeljen olyan fotó rólam amin a tengerparton döglök egy matracon. De ha valakinek kell hát nézegesse. Erre a célra én a Google fotók appot használom. Nem azért mert megbízom benne, hanem mert egyikben sem bízom. Ha kellene valakinek valami rólam úgyis megszerzi. De hála az égnek akkora csóró senki vagyok, hogy se a hírszerzést...se a terroristákat nem érdeklem. Szerintem ez így is marad...:DDD

[ Szerkesztve ]

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#22544) EmberXY válasza marilllyo (#22543) üzenetére


EmberXY
addikt

Egy csóró, aki a tengerparton egy matracon döglik? Ha eddig nem is, innentől kezdve biztosan érdekelni fogod a hírszerzést vagy az adóhivatalt... :DDD

Up the Irons!

(#22545) philoxenia válasza EmberXY (#22544) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A világ tengerpartjait, a matracok és a hajléktalanok számát figyelembe véve..... ;) [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22546) alcsa válasza customer114 (#22537) üzenetére


alcsa
senior tag

Torrent? S seedeled te.

Ha jol tudom, ez a fajta torrent hasznalat legalis.

[ Szerkesztve ]

(#22547) EmberXY válasza philoxenia (#22545) üzenetére


EmberXY
addikt

De itt magyar csóróról van szó, holott tengerpartunk nincs... :D

Egyébként a csóró messze nem egyenlő a hajléktalannal, jónéhány kategóriával felette áll, szóval szvsz kár volt idekeverni a hajléktalanokat, még valaki azt gondolja, hogy rajtuk viccelődtem. :(

Up the Irons!

(#22548) customer114 válasza alcsa (#22546) üzenetére


customer114
senior tag

Sajnos a digi nincs bekötve. Mással meg nem fogok értelmes feltöltési sebességet elérni optika nélkül.

De, ha valaki hajléktalan, akkor miért nem vesz egy házat? Nem értem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22549) #65675776 válasza customer114 (#22548) üzenetére


#65675776
törölt tag

Miért nem veszel egy 32 GB-os pendrive-ot és adod körbe az érintettek között?

Spekulációs célból. Vannak egyébként, akik számára életforma, hogy fedél nélkül élnek, nem kényszer.

[ Szerkesztve ]

(#22550) customer114 válasza #65675776 (#22549) üzenetére


customer114
senior tag

Sajnos nem lakunk közel egymáshoz és a létszám 10 fölötti, akiknek körbe kell adni. :)

Ha én hajléktalan lennék vennék egy házat, hogy ne legyek az. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.