Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22951) rii


rii
nagyúr

sziasztok

szept. 29-n megírtuk a közös megállapodásos felmondást ...
de a jóképességűek a lap alján levő dátumohoz október 27-et írtak, ezt tegnap vettem észre ....

gondolom ez nem jelent semmit, csak az, hogy:
" a munkáltató és a munkavállaló megállapodnak abban, hogy a munkavállaló a munkakörét, .... munkaeszközöket, iratokat legkésőbb az utolsó munkában töltött napon átadja 2017. október 29-n."

ja'meg az hogy:
"a köztük 2016 szeptember 20-n napján kezdődő, érvényes munkaszerződést közös megeggyezéssel 2017. október 29-ével megszüntetik."

(ami mondjuk vasárnap ... de akkor október 27-n vagyok utoljára .... )

tegnap nem volt benn az ügyvez .... ha bejön, kérjem h írják újra?

nem akarnám, hogy még itt tartsanak egy napot se .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22952) Vakegérke válasza customer114 (#22950) üzenetére


Vakegérke
veterán

A videón szép tiszta lett a pengesor a kezelés után. No persze a puding próbája az evés. Megcsináltam, majd kiderül, hogy jobb, vagy sem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22953) customer114 válasza Vakegérke (#22952) üzenetére


customer114
senior tag

Majd írd meg mennyi idő után tompult vissza, ha nem felejted el. Kíváncsi vagyok neked mennyire sikerült újraélezni. Köszi

(#22954) #33253120 válasza rgeorge (#22930) üzenetére


#33253120
törölt tag

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#22955) EmberXY válasza rii (#22951) üzenetére


EmberXY
addikt

Ha 27-én leszel utoljára, akkor célszerű módosítani, csak a rend kedvéért, bár attól is függ, hogy ha új helyre mész, ott mikor kezdenél. Ha egyébként azon a hétvégén nem dolgozol és leghamarabb hétfőtől élne egy új szerződés, akkor nincs nagy jelentősége, sőt, 2 nappal tovább tart a munkaviszonyod. :D
De addig még van idő bőven, ha bent megkérded, az a legcélszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22956) Top cat válasza customer114 (#22953) üzenetére


Top cat
őstag

Én Gillette Sensor Excel-t használok.
Próbáltam én is ezt a módszert. 1-2 borotválkozásra még lehet használni így.

(#22957) Vakegérke válasza customer114 (#22953) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egyelőre az érdekel, hogy élesedett-e egyáltalán. Legkorábban jövő hét hétfőn tudom meg. :)

No, megvettem az arcszeszt. Bár a ginszengesre érkezett több szavazat, ez volt szimpatikus a kamilla, körömvirág tartalma miatt, no meg ebben is van ginszeng.
Hazaérve rögtön kentem a képemre belőle. Cirka negyedóráig volt illata, azóta csak nagyon diszkréten érezhető. Ha meg kéne határoznom, hogy milyen, hát olyan fodrászüzletes. Nem extra, de nem is kellemetlen. Ami az érzést illeti, frissnek érzem a fejem alsó felét, meg egy picit feszül rajta a bőrkém.
2019 júliusig tart a szavatossága, szóval elvagyok vele egy darabig.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22958) Met válasza Vakegérke (#22957) üzenetére


Met
nagyúr

Nem biztos hogy elpárolgott az illata, lehet csak már nem érzed mert megszoktad.

Ha már borotválkozás, csak én szoktam a sebre (ha megvágom magam) tenni egy kis habot?
Olvastam valamelyikre írva hogy vérzés csillapító, kipróbáltam, működik és nem varrasodik be a seb mert a vért a hab felveszi.
Csak arra kell figyelni hogy óvatosan töröld le a habot és nem kezd el újra vérezni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22959) rii válasza EmberXY (#22955) üzenetére


rii
nagyúr

az új helyen okt. 30-n kezdek .... H-P-ig dolgozunk, tehát akkor okt. 27 az utolsó napom ... kérdeztem a régi ügyvezt, aki már csak ezen a héten van, mondta h nincs jelentősége a lent elrontott aláírás melletti október 27-es dátumnak .... de ha mégis, és állományban maradok, akkor se jövök be dolgozni már 27-e után ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22960) EmberXY válasza rii (#22959) üzenetére


EmberXY
addikt

Lényegében igen, talán jobb is, ha az új munkaviszony közvetlenül a régi megszűnése utáni napon kezdődik, akkor biztosan nem kell álláskeresőként, stb regisztrálnod, így a legszebb.

Up the Irons!

(#22961) Fecogame


Fecogame
veterán

Váltott már be valamelyikőtök McDonalds kupont ennek a kérdőívnek a kitöltésével? Meg kell tartani a blokkot vagy kidobhatom?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22962) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok! Tudtok valami olyan szervezetről, ahol a régebbi gépeket újrahasznosítják, esetleg továbbítják rászorulóknak vagy bármi efféle? Megszabadulnék egy-két dologtól, melyek igazából még használhatók hellyel közzel, de nekem már felesleges...

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#22963) EmberXY válasza pocokxx (#22962) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Talán az egyik leghitelesebb: [link]

Up the Irons!

(#22964) customer114 válasza pocokxx (#22962) üzenetére


customer114
senior tag

Elektronikai hulladék (újra)hasznosítóknak leadni. Szerintem ezzel jársz a legjobban. Ha van ilyesmi a környéken.

[ Szerkesztve ]

(#22965) qnadam


qnadam
veterán

helló,

tudtok-e olyan helyet, ahol megvesznek ékszereket, és közben nem is vernek át? a legtöbbről ugyanis nem tudom hogy miből van, se azt hogy mit ér.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22966) pocokxx válasza customer114 (#22964) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi mindkettőtöknek, Málta jó ötlet, ehulladék gyűjtő szerintem nincs a környéken, de utána nézek ennek is. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#22967) Spet válasza qnadam (#22965) üzenetére


Spet
addikt

Ha van benne nemesfém akkor fel kell, hogy legyen tüntetve valamilyen fémjel jelölésnek.

Arany esetében eltudnak végezni egyszerű savas vizsgálattal előtted (ezüst esetében ugyanúgy).

Ha tutira akarsz menni elmész a legközelebbi BÁV-ba és bevizsgáltatod.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22968) qnadam válasza Spet (#22967) üzenetére


qnadam
veterán

köszönöm :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22969) Spet válasza qnadam (#22968) üzenetére


Spet
addikt

10% jatt ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22970) Met


Met
nagyúr

Mennyi jattot szoktatok adni pizzafutárnak?
Nálunk a lift össze van firkálva. Az emelet gomb mellé Jatt? és az ajtó fölé emelet/ajtószám :(, a miénk is, 10%-ot kaptak idáig.
Most úgy gondolom 0%-ot kapnak, legalább legyen okuk firkálni :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22971) EmberXY válasza Met (#22970) üzenetére


EmberXY
addikt

Nekem is pont ez a véleményem, ha "kéri", akkor semennyit, sőt, még oda is firkálnám a liftbe, hogy tudatosuljon bennük.
Egyébként modern világban élünk, én azt mondom, ha megérdemli valaki, akkor a végösszeget én fel szoktam kerekíteni 500-ra vagy 1000-re. Általában úgyis olyan címletekkel fizet az ember, és "nem kér vissza" belőle.

Up the Irons!

(#22972) customer114 válasza Met (#22970) üzenetére


customer114
senior tag

:DD

Ezért kell lemenni a bejáratig a pizzáért és nem saját néven regisztrálni.

Személyes példa:
Csörög a telefon, leszaladok a 3.-ról a bejáratig.
Pizzafutár: “Szia, meghoztam a pizzát. Luke Skywalker, igaz?”
Én: “-Igen, köszi.” (10%ot adok mindig)

(#22973) Jorus válasza Met (#22970) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fix 200 HUF-ot, a rendelés értékétől függetlenül. Nagyon hálásak érte, elmondásuk szerint nagyon kevesen adnak manapság jattot, plusz, aki kártyával előre kifizeti, az tuti nem ad semmit. Mi a kivételek vagyunk, mert csak kártyával fizetünk, de a 200 jattot megkapják.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#22974) qnadam válasza Met (#22970) üzenetére


qnadam
veterán

biztos hogy beszélnék a futárral, de az étteremmel is. kezdenek elszemtelenedni... egyáltalán milyen gyáva pöcs az ilyen? ha baja van, mondja el személyesen.

Spet: félek hogy csalódnál :)

Jorus: szintén kártyával, szintén 200.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#22975) Met válasza EmberXY (#22971) üzenetére


Met
nagyúr

Oda írtam este hogy ha kevés a 10% el lehet menni dolgozni, de aztán letöröltem mert hosszú idő mire felér a 7.-re, addig bele tud köpni a kajába :D
Nem értem mit szeretnének, egy 3k-s rendelésre adjak 5k-t?
Most majd nem kapnak, kártyával kifizetem, legalább nem kell az aprót keresgélni ha kártyával fizetem.

qnadam Nem jött még kétszer ugyan az a futár, de egy ideje már csak a Donpepétől rendelünk.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22976) updog válasza Met (#22970) üzenetére


updog
senior tag

Változó, ha van szállítási költség, akkor max. 100-ra felkerekítünk, és annyi, kivéve ha extra gyors volt, és még forrón gőzölög a kaja, akkor azért jár +1-200.

~5000 alatt max. 10% jellemző, fölötte azért 5-600 forintnál többet nem. Ez is csak akkor, ha minden klappolt, amúgy ez a dolga.

Három házzal arrébbról megcsörgetés, "gyere már le", kihűlt kaja, "bocs nincs apróm" kifogás bepipált nagy címlet esetén, látványosan borravalóért kuncsorgás, vállaltnál 30 perccel hosszabb kiszállítás nálunk mind automatikusan forintra pontos visszajáró kivárását jelenti, akkor is ha be kell ugrania a kisboltba pénzt váltani.

Amúgy ha pontosan tudod, hogy mikor melyik futár b***ta össze a liftet, hívd fel az éttermet, valószínűleg pár órán belül már nem a borravaló lesz a legnagyobb problémája.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22977) EmberXY válasza customer114 (#22972) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem kamuzol, vagy nem... ;]

Egy valamirevaló pizzéria ilyen nevet nem is venne komolyan, és el sem indítaná a futárt.... Vagy igen? :F

Met: Igen, van benne kockázat. Én szólnék ilyen esetben az étteremnek is, biztosan tudják, hogy ki mikor volt "szolgálatban", csak hogy érezze a törődést, és persze kikötném, hogy ugyanazzal még egyszer ne küldjenek kaját, mert nem veszem át...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#22978) Spet válasza Jorus (#22973) üzenetére


Spet
addikt

Mi pizzát nem rendelünk ellenben sushit igen (ha ránk jön a sushizhatnék).

Igaz, én SZÉP kártyával fizetek előre, időben is megjön a futár, jó étvágyat kíván (normális hangnemmel, nem flegmán), és már rohannak is tovább, ha jattolna az ember azt se várnák meg.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22979) Met válasza EmberXY (#22977) üzenetére


Met
nagyúr

Írtam a Pepének, de nem várok semmi reakciót.
Max. havi kétszer rendelünk.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22980) Met válasza Met (#22979) üzenetére


Met
nagyúr

Nos, hívott egy nő a Pepétől.
Sajnálja, meg van döbbenve, mert amióta ott dolgozik nem kaptak ilyen visszajelzést.
Azt meg tudta nézni hogy ki volt nálunk utoljára de azért kezeskedik hogy nem az firkált, régóta náluk dolgozik.
Az utóbbi időben megfordult náluk sok futár akiknek a nagy része le is lépett hamar.
Felajánlotta hogy a következő rendelést nem kell kifizetnünk.
Szóval most kellemesen csalódtam bennük :R

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22981) Spet válasza Met (#22980) üzenetére


Spet
addikt

Majd az angol reggelis pizzáról akkor kérünk beszámolót. :P

(nem tudom mit szívnak mostanában, de lassan jöhet a gulyásos edition :DDD )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22982) Met válasza Spet (#22981) üzenetére


Met
nagyúr

Néztem én is az előbb FB-on, hááát.
Ha pizzát akarok enni akkor pizzafeltét legyen rajta, ne más.
Tökfőzelékes pizza lesz a következő?:D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22983) Vakegérke válasza Met (#22982) üzenetére


Vakegérke
veterán

Esetleg tejbegrízes, netán lekváros... :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22984) Spet válasza Met (#22982) üzenetére


Spet
addikt

Kérlek szépen szilveszterre: lencsefőzelékes disznósültes :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22985) customer114 válasza EmberXY (#22977) üzenetére


customer114
senior tag

Ebayről Son Goku névre jön, a gyrosom Nemecsek Ernő névre jön.

Az, hogy saját nevedet kell megadni csak egy buta etetés. Csak ingyen kiadod a személyes adataid. :D

[ Szerkesztve ]

(#22986) Spet válasza customer114 (#22985) üzenetére


Spet
addikt

Mi van már kihaltak a régi jó nevek:
Teszt Elek, Ebéd Elek és társai?

Nekem, miután ajánlva küldenek ebay-ről így fel kell vállalnom a nevem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#22987) alcsa válasza customer114 (#22985) üzenetére


alcsa
senior tag

Nekem az itteni neved is megfelelőnek tűnik, nem tudom miért adsz meg ilyen neveket. :F

(#22988) Met válasza customer114 (#22985) üzenetére


Met
nagyúr

És ha a postás az ebay-es cuccról csak egy értesítőt dob be hogy veszed át?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22989) customer114 válasza Met (#22988) üzenetére


customer114
senior tag

Viszem az értesítőt, és jókat mosolygunk a pultos csajjal. ;)

(#22990) customer114


customer114
senior tag

Péntek 13.?

(#22991) EmberXY válasza Met (#22980) üzenetére


EmberXY
addikt

"Azt meg tudta nézni hogy ki volt nálunk utoljára de azért kezeskedik hogy nem az firkált, régóta náluk dolgozik."

Nyilván, miután egyértelmű, hogy ki vitte ki a pizzát, nem az firkált, hanem szólt egy haverjának, aki visszament, és felírta, hogy kevés a borravaló. Persze, magyarázzák be, akinek akarják, tipikus reakció, az istenért fel nem vállalnák, hogy hibáztak, DE mivel kárpótlást ajánlanak fel, közvetve mégis elismerik, és ez egy kicsit sem átlátszó, valójában mindenki helikopter. Üdv Magyarországon. :D

De azért gratulálok, hogy sikerült dűlőre vinni a dolgot, ennyi a minimum, hogy kaptok egy ingyen rendelést. :C

Up the Irons!

(#22992) EmberXY válasza customer114 (#22985) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez érdekes, de félre ne érts, nem téged hibáztatlak emiatt, hanem a cégeket nem értem, ugyanis ez egy nyilvánvaló rizikó, hiába stimmel a cím, stb, egy szavuk nem lehet, ha a megadott címen nem Yoda mester nyit ajtót, hanem mondjuk senki, és a futár visszakullog a kihűlt kajával (majd kiviszik máshová). :D
Én biztos nem venném komolyan az ilyet, de ezek szerint én egy másik világban élek.

Up the Irons!

(#22993) Saccco válasza EmberXY (#22991) üzenetére


Saccco
nagyúr

Csak aztán nehogy legyen egy nem várt feltét a pizzán. :O ;]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22994) customer114 válasza EmberXY (#22992) üzenetére


customer114
senior tag

Telefonszámod meg van adva. Engem is hívtak egy helyről, hogy ez most komoly-e. Mindtam, hogy nem, de felejtse el hogy megadjam a nevemet. ;)

Illetve mivel lemegyek a főbejárathoz, így a pontos címem se tudják, csak a házszámot.

De tegyük fel fesztiválon vagy és kaját rendelnél. Sőt, kocsmába is rendelnek. Ekkor is megadsz valami random nevet, a kocsma címét meg a telefon számod, hogy hívjanak ha megjött a futár.

Ez így működik, nem fognak vércsoportot és retina scant kérni egy sima étel rendeléshez. Ők így is úgy is megkapják a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#22995) EmberXY válasza customer114 (#22994) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem te paranoiás vagy. A nagy testvér elől nem tudsz elbújni, a telefonszámod meg az arcod alapján többet ki lehet rólad deríteni, mint a neved alapján (még facebookon is bejelölnek ez alapján). :D
Ha én futár lennék, tuti azt mondanám, hogy nem voltál otthon, anélkül, hogy kimennék a címre. ;]

Up the Irons!

(#22996) EmberXY válasza Saccco (#22993) üzenetére


EmberXY
addikt

Ingyen minden finom. :D

Up the Irons!

(#22997) customer114 válasza EmberXY (#22995) üzenetére


customer114
senior tag

Sűrűn rendelek és szép jattot adok. :)

Jönnél te mindig.

Ezt a paranoiát én józan észnek nevezem. ;)

(#22998) EmberXY válasza customer114 (#22997) üzenetére


EmberXY
addikt

A jattért természetesen elmennék, de a csomagot/pizzát nem adnám át, ha csak nem igazolod a megadott nevet. Ha szabályos, ha nem, nem érdekel. ;]
Ez az "ésszerű bújkálás" azért furcsa számomra, mert az emberek alapvetően a spam-ek elől menekülnek, és épp, hogy a telefonszámot és az e-mailt nem szeretik megadni, lásd pl google/facebook mobilszámot kér, stb.
Egy sima névvel, lakcímmel más adatok nélkül nem tudom, hogy mire megy valaki, ellenben aki nagyon bújkál, az valami elől bújkál.... ;]

Up the Irons!

(#22999) customer114 válasza EmberXY (#22998) üzenetére


customer114
senior tag

Előled bújkálok. ;]

Ha valami nem hivatalos, mint pl. adóbevallás vagy bármilyen hasonló ügyintézés ott nem szeretem kiadni a személyes adataim.

Most, kimész a piacra nem vagy elmész egy pizzériába ott se kérdezik meg a neved, sem a telefonszámod vagy lakcímed, hogy utánad menjenek ha fizetés nélkül távoznál.

(#23000) EmberXY válasza customer114 (#22999) üzenetére


EmberXY
addikt

Belőled kinézem, hogy az adóbevalláson is valami kamu neved van, lehet, hogy pont ezért bújkálsz. :D

"hogy utánad menjenek ha fizetés nélkül távoznál."

Pedig utánad mennek, nem az ő dolguk, hogy megtudják a neved, hanem a kiérkező rendőröké. De ez a helyzet annyiban más, hogy a szolgáltatást nyújtónak kvázi nincs veszítenivalója, mivel ott helyben fizetsz, viszont ha neki szállítania kell a kaját, akkor ott más költségek is játszanak (üzemanyag, idő pl), és ha meghiúsul az átvétel, ilyen-olyan nevek esetében nem valószínű, hogy neki ez megtérül, ezért írtam, hogy kockázatot jelent. Nyilván kisebb összegű rendelések esetén még egy egyszerű feketelistával kiszűrhető az ilyen, ha mondjuk van telefonszám is, de nagyobb összegnél, pl 100 ezres tételeknél már elgondokodtató, hogy elindulnék-e mondjuk 100 km-re Yoda mesterhez, főleg, ha számlát is ki kell állítanom a nevére. :DD

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.