Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21301) Ispy válasza leslieke (#21300) üzenetére


Ispy
veterán

Nem akarom eladni, ki akarom dobni, írtam már több ilyen neppernek is, nem is válaszoltak rá....ráadásul elég régi tonerek is vannak közöttük, lehet már nem is lehet ezeket újra felhasználni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21302) Spet válasza Ispy (#21301) üzenetére


Spet
addikt

FKF hulladékudvaron például

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#21303) #33253120


#33253120
törölt tag

Üdv.
Keresek egy Youtube reklámot. A télen ment.
A főhős egy fickó világos hajjal, és bajusszal.
Elkezdi mondani, hogy férfi egy bizonyos kor felett, és mindig ura a helyzetnek.
És utána pár másodperces bejátszások jönnek.
Áll egy oroszlán előtt és azt mondja neki: Ül!
Az utcán vezényel egy vonósnégyesnek.
A liftben síró csecsemőhöz fordulva halkan annyit mond neki "Elég." és a pöttöm elhallgat.
Aranyszínű cabrio-val, 180 fokkal parkol kézifékkel, szőke mellette.

Meg ilyenek.

Stílusában kicsit Old Spice reklám jellegű.... Azt hiszem két része volt a reklámnak, szerintem ha az egyik megvan akkor úgy is feldobja a másikat.

Hogy érdemes erre rákeresni?

(#21304) customer114 válasza #33253120 (#21303) üzenetére


customer114
senior tag

(#21305) #33253120 válasza customer114 (#21304) üzenetére


#33253120
törölt tag

Yayyy... YGEN!44!!4!4!! Hogy találtad meg?
NEM! :D

(#21306) Met


Met
nagyúr

Hogy működik ez a vásárlástól elállás?
Rendeltem neten a pcx-ből egy wireless egeret, nem igazán jön be az egér.
Nyilván ki van bontva, használtam 2 napot.

Visszateszem a csomagolásba, fogom a számlát, visszaviszem hogy nem jött be és szeretnék elállni a vásárlástól?
Mibe köthetnek bele?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21307) Bjørgersson válasza Met (#21306) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Vásárlástól való elállás

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21308) Met válasza Bjørgersson (#21307) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, ezt olvastam.
De, előbb jelezni kell nekik és utána oda vinni vagy lehet egyből odavinni?
Igazából az lenne a jó ha olyan kolléga jelentkezne akinek már volt velük ilyen ügye...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21309) Vakegérke válasza Met (#21308) üzenetére


Vakegérke
veterán

"A terméket olyan állapotban juttasd vissza hozzánk, ahogyan átvetted. Vigyázz rá, hogy a csomagolási elemek és a tartozékok se sérüljenek."
Gondolom, ezzel nincs probléma.

Nem kell jelezni semmit, egyszerűen visszaviszed, leteszed eléjük, és kéred a cserét, vagy a pénzt. Ne légy se nyuszi, se kemény, egyik se vív ki szimpátiát.
Mondom ezt úgy, hogy ha nem is a PCX-hez, de vittem már vissza egeret, mert nagy volt a kezemhez. Szó nélkül adtak helyette értékegyeztetéssel olyant, ami már passzos volt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21310) Met válasza Vakegérke (#21309) üzenetére


Met
nagyúr

Okay
Még az a kis papír is megvan ami az elem alatt volt:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21311) Vakegérke válasza Met (#21310) üzenetére


Vakegérke
veterán

Akkor nosza, irány a Váci út. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21312) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az eBay-en találtam ezt a telcsit. Orosz honból ingyen postáznák, de (feltételezem, hogy) vám és ÁFA lenne rajta.
Cirka mennyi lenne a végösszeg tokkal-vonóval?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21313) Met válasza Vakegérke (#21312) üzenetére


Met
nagyúr

Vám ügyintézés

EU-n belül se ÁFA, sem pedig vám nincs.
Minden nem EU-ból érkező új vagy használt, cégtől vagy magánszemélytől vásárolt dologra 22,1 €-tól fizetendő az ÁFA és ha van a vám.
Ha ajándékba kapjuk -nem adtunk érte pénzt és van ajándékozási nyilatkozat- akkor 45 €-ig ÁFA és vámmentes.
Az ÁFA és vám alap a vételár és szállítási költséggel együtt értendő.

Figyelem, a szolgáltató pénzt kér a vámeljárásért. Magyar Posta 2500 Ft, futárcégek 7000 Ft körül!
A termék ára akkor így alakul: vételár, a szállítási költséggel + ha van rá vám annak az összege + mindezeknek a 27%-ának megfelelő Áfa + a szolgáltató vámeljárási díja.

Ebay topicból.
Miért pont ez a telefon és onnan?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21314) Ispy válasza Vakegérke (#21312) üzenetére


Ispy
veterán

150 EUR a vámmentes határ, erre ÁFA lesz 27%+kezelési költség a postától, ez kb. 1500 forint, szóval durván 36k-ba állna meg. Persze, ha megfogják a határon.

Lassú.....

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21315) Vakegérke válasza Ispy (#21314) üzenetére


Vakegérke
veterán

és Met, köszönöm a választ. :)

Ez így már sok lenne, ennyiért egész jó okostelcsit is lehet venni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21316) Vakegérke válasza Met (#21313) üzenetére


Vakegérke
veterán

Hatalmas készenléti idő, 50 óra tracsi, ráadásul még szép is.
Hogy miért onnan? Máshol nincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21317) Met válasza Vakegérke (#21316) üzenetére


Met
nagyúr

Értem

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#21318) philoxenia válasza Vakegérke (#21316) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szolgáltatóknál vannak jó ajánlatok. Érdemes azokat megnézni.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21319) Vakegérke válasza philoxenia (#21318) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az lehet, de ilyen üzemidővel nincs egyiknél se telefon. Arról nem is beszélve, hogy nekem ez tetszik.
Sebaj, kibírom nélküle. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21320) philoxenia válasza Vakegérke (#21319) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lesz nosztalgia Nokia nemsokára...
Ez meg már itt is van: [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21321) Vakegérke válasza philoxenia (#21320) üzenetére


Vakegérke
veterán

Inkább Samsung a kedvencem. E2370 szolgál, ezt is csak kéthavonta kell tölteni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21322) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,
most költözök át egy Honor7-re Lumia 735-ről. Le vannak mentve az sms-eim, van egy outlook item fájl és egy HSH fájl.
Be tudom ezeket másolni valahova a készülékre (és ha igen, hova?) , hogy meglegyenek a régi üzeneteim?
Köszi!

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#21323) #33253120 válasza kovacsroli (#21322) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nincs hozzá pc-s/androidos progi ami ezt megeszi/átteszi?
Samsungnál összedugom a régi és az új telefont, elindítom a Smart Switchet, és pipával választom ki mi az amit át kell vinni az új telefonra.

(#21324) philoxenia válasza kovacsroli (#21322) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mindkét készülék bluetooth, kapcsolódás, majd a Nokiáról indíts szinkronizálást.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21325) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ez vajon milyen növény lehet benne és honnan lehet beszerezni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21326) Ispy válasza Speeedfire (#21325) üzenetére


Ispy
veterán

A bio változatot keresd a webshopokban :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21327) Speeedfire válasza Ispy (#21326) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Melyikben és mit keressek? :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21328) philoxenia válasza Speeedfire (#21327) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem retekcsíra. De nem biztos...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21329) spiritex válasza Speeedfire (#21325) üzenetére


spiritex
veterán

Ez inkább lucernacsíra: [kép]

Én azt szeretném viszont kérdezni, hogy az lehetséges, hogy a BBank majd' 9eFt költséget vont le egy 40 eurós külföldre utalás miatt??? Oké, az igaz, hogy azt állítottam be, hogy ne osszuk a kedvezményezettel a költségeket, és csak én fedezzem őket, de ez nem sok egy pöttyet?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21330) philoxenia válasza spiritex (#21329) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lucerna hogy kerülne billentyűzetre :F Retek a legtöbbön van.... ;)

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21331) spiritex válasza philoxenia (#21330) üzenetére


spiritex
veterán

:DD :DD :DD

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#21332) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

philoxenia & spiritex: Köszi srácok, viszont akkor ahogy én értem, ezek idővel megnőnek. Én dísznek szerettem volna felhasználni a régi billentyűzetet, ilyen növénnyel.
Lehet, hogy valami fűmaggal jobban járnék.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21333) kovacsroli válasza spiritex (#21329) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Ez rengeteg. Mindenképp felhivnam oket.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#21334) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Az mitol lehet hogy ha barmit le akarok tolteni pl valamilyen appot, akkor a telon 1mb/s a letoltes laptopon csak 2-300 kb/s... otletek?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#21335) EmberXY válasza b4sxe (#21334) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehet sokmindentől... Azt kellene tudni, hogy ugyanazon a hálózaton használod-e a két eszközt ( pl. van-e router) és hogy milyen laptopról van szó (esetleg régebbi hálókártya van-e benne, ami csak annyit tud)...

Up the Irons!

(#21336) DrojDtroll válasza b4sxe (#21334) üzenetére


DrojDtroll
addikt

lehet az adott oldal tud csak annyit ahonnan letöltenél a laptopon

(#21337) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Az "Itt szóltam hozzá" csomagból törölni akartam egyet, a rendszer rákérdezett, hogy meggondoltam-e. Igent mondtam, mire "403 Forbidden Nincs megfelelő jogosultság ehhez az erőforráshoz." választ kaptam.

Ezt hol kell jelenteni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21338) krizmo_ válasza Vakegérke (#21337) üzenetére


krizmo_
addikt

Szerintem itt: Bugok a RIOS PH! motorban

[ Szerkesztve ]

(#21339) Vakegérke válasza krizmo_ (#21338) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21340) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
A ruszlit (pácolt hering) mivel érdemes enni? Most először kóstoltam, de önmagában eléggé olyan feelingje van, mintha savanyú nyers halat rágnék... Azt értem, hogy valójában ez tényleg savanyú nyers hal, de hátha van olyan ízkörnyezet, ahol ez nem annyira érződik... :F

Up the Irons!

(#21341) #33253120 válasza EmberXY (#21340) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vodkával.

(#21342) #65675776 válasza EmberXY (#21340) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kenyér és citrom. Semmi más nem kell mellé.

Miért eszel halat, ha nem szereted az ízét? Ennél halabb íze nagyon kevés dolognak van.

(#21343) #33253120 válasza #65675776 (#21342) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ecetesre még citromot? Furán hangzik, de ki fogom próbálni.
Bár mondjuk azt is régóta tervezem, hogy visszamosom.... :D

(#21344) #65675776 válasza #33253120 (#21343) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kérdés melyik részével van baja. Ha a halízzel, akkor az ellen a citrom a legjobb. Az ecet ellen meg semmi. Cukrozza meg.

De továbbra sem értem ha nem ízlik neki minek erőlteti.

(#21345) Speeedfire válasza #65675776 (#21344) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Omega3, fehér hús. Én se szeretem a halat, de néha eszek egy lazacot, vagy tonhalat. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#21346) EmberXY válasza #65675776 (#21342) üzenetére


EmberXY
addikt

Nem a hal ízzel van bajom, hanem a nyers hal feelinggel, azt szeretném valahogy kiküszöbölni... Olajos/paradicsomos halkonzerveket szoktam enni, azokkal semmi bajom, bár nem tudom, hogyan készülnek, van-e valami hőkezelés vagy ilyesmi, mindenesetre azok gerince nem marad a számban, mint egy jégkrém pálcikája. Bár a konzervekben kis méretű halak vannak, lehet, hogy azért, nem tudom... Ma kipróbáltam a ruszlit, de az eddig megszokotthoz képest markáns volt a különbség, nem tudom máshogy megfogalmazni, mint a nyers hal feeling, ez nekem szokatlan volt, ezért kérdeztem ez ügyben, hátha én csinálom rosszul és nem magában kell ezt enni (a halkonzervet simán megeszem magában is)...
A házilag készült halételeket is szeretem, de az más kategória, nem tartozik ehhez a témához...

Up the Irons!

(#21347) r.levente75


r.levente75
addikt


Ha már ez a téma gondoltam bedobom, kedvcsinálónak.

(#21348) philoxenia válasza EmberXY (#21346) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet, hogy éretlen volt még a ruszli?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21349) EmberXY válasza philoxenia (#21348) üzenetére


EmberXY
addikt

Lehetséges, bár nem tudom, hogy milyennek kéne lennie, hiszen először kóstoltam. A szavatosságából még 2 hónap van hátra, ez alapján már jó ideje pácolódnia kellett...
Ma is megeszek egyet, de ezt előre felszeletelem, hátha úgy nem lesz gond a gerincével, előbb-utóbb majdcsak hozzá tudok szokni. :D

r.levente75: Ez lenne a hering? Az üvegben nem ilyen színű... ;]

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#21350) sutszi válasza EmberXY (#21349) üzenetére


sutszi
veterán

Érdemes kipróbálni több boltbol. Vannak különbségek. Én szeretem a ruszlit. Többnyire kis kenyeret eszem mellé.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.