Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21551) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdv!

Nem tudom hova írjam kérdésem, így itt kérdezek arról melyik topik is lenne megfelelő.
Venni akarunk egy területmérő készüléket ami RTK pontossággal mér az-az 1-2 cm-es pontosság.
Hol kérdezzek ezzel kapcsolatban?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#21552) sanyi02 válasza Spet (#21539) üzenetére


sanyi02
tag

Ez az eredeti:

(#21553) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ilyen körömdíszítő matricát keresek, csak nagyobban kerékpár festéshez. Nem tudjátok, hogy hol lehet ilyet szerezni, vagy milyen keresőszavakkal tudnék ilyeneket találni?

(#21554) ph2012


ph2012
senior tag

A Hír TV-ben láttam egy rövid videót ami egy új banki csalásról szólt. Itt a videó: [link]

Egy okostelefonnal le tudják lopni a paypass-os bankkártyák adatait. Még nem is hallottam ilyenről. Hadd kérdezzem meg, hogy ez ellen nincs védekezés? Nincs olyan tok amibe be lehetne tenni a kártyát, ami leárnyékolná a paypass-os bankkártyát, így okostelefonnal nem tudnak hozzáférni? Ti használtok ilyen tokot?

Köszi a választ.

(#21555) customer114 válasza ph2012 (#21554) üzenetére


customer114
senior tag

Ólom pénztárcában tarom, ami egy beton táskában van. :D ;]

(#21556) estikornel válasza ph2012 (#21554) üzenetére


estikornel
tag

A leírásban azt olvasom, hogy a lelopott adatok mellé kell a kártyaszám és a lejárati idő is. Még ha a kártyaszámot meg is szerzik, ahhoz kell a lejárati és talán a 3 vagy 4 számjegyű biztonsági kód is, amit nem hiszem, hogy egy hagyományos vásárlás során egyébként leolvasná a terminál, pont biztonsági okokból.
Egyébként google-ön rákeresel, hgoy "bankkártya árnyékoló" és jó pár találatot kapsz, ez valamiféle alu tok ami blokkolja az RFID-t.

Az én kérdésem:
Az irodaszékemben a csavarok menete már elég rossz, és szeretném őket lecserélni, de nem tudom miként lehet megállapítani a méretét, meg a menetét? Nyilván hosszra letudom mérni, de azzal sokra nem megyek. Most imbuszkulcsos feje van, de szeretném anyacsavarosra lecserélni, az várhatóan nem megy tönkre hamar.
Sajnos nem igen tudok most új széket venni, így csak egy kis fix tudná jobbá tenni.

(#21557) alcsa válasza estikornel (#21556) üzenetére


alcsa
senior tag

Kerlek faradj at a megfelelo topicba, ott majd segitenek "uj" szeket csinalni :DDD.

(#21558) Vakegérke válasza ph2012 (#21554) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez talán megnyugtat.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21559) estikornel válasza alcsa (#21557) üzenetére


estikornel
tag

Köszönöm, hallottam már a topikról, de azt gondoltam, hogy oda inkább hardveres, vagy modding témakörrel látnak szívesen de teszek egy próbát!

(#21560) Krogoth válasza ph2012 (#21554) üzenetére


Krogoth
senior tag

Nekem egy sima műanyag telótokom van, oda rakom be a kártyát és ki kell vennem, ha veszek valamit mert már ezen keresztül sem érzékeli.

(#21561) philoxenia válasza Krogoth (#21560) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ma is fizettem vele, a terminálhoz is elég közel kell tenni, a kiolvasáshoz.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21562) Putyin90


Putyin90
senior tag

Sziasztok! Eustockról mennyi idő alatt szokott megjönni a rendelés? Van itt valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Raktáron van a telefon, amit rendeltem, de eddig csak egy megrendelés visszaigazolásáról szóló mailt kaptam rögtön a rendelés után. Az mondjuk való igaz, hogy 17:10-kor adtam le a rendelést, gondolom már lejárt a munkaidejük. Holnapután számíthatok rá szerintetek, hogy megjön?

(#21563) Bjørgersson válasza Putyin90 (#21562) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem igen. Muzikerből rendelt fejhallgatóm anno két nap alatt ideért a nagy fekete péntekes őrületben, ugyanúgy a GLS hozta Szlovákiából.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21564) customer114


customer114
senior tag

lezso avatárjának szája szélén lévő piros folt az egy nyelv?

[ Szerkesztve ]

(#21565) sgergi válasza customer114 (#21564) üzenetére


sgergi
veterán

Igen, kidugja a koncentrálástól.

(#21566) philoxenia válasza sgergi (#21565) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az Abshinte - ot újabban koncentrálásnak hívják? ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21567) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
A feltöltőkártyás SIM adategyeztetéssel van már valakinek tapasztalata?
Én a telekomos kártyámnál szerettem volna megcsinálni, de az online felületen "nem egyeznek az adataim", telefonon meg lehetetlen őket elérni, 2*15 perc várakozás után feladtam.
Sejtem, hogy mi lehet a gond, miszerint a vásárlás óta már lejárt az akkori személyim, nekik meg a régi adat lehet meg, na de az már érvénytelen, így azonosító adatként nem is adhatnám meg. Mi ilyenkor a teendő? Lessem tovább a telefonos verziót, hátha előbb-utóbb pár hét múlva kapcsolnak is valakit? :F

Up the Irons!

(#21568) Vakegérke válasza EmberXY (#21567) üzenetére


Vakegérke
veterán

Telenoros vagyok, két kártyám van. Bementem az egyik ügyfélszolgálatra, cirka 5 perc alatt végeztem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21569) customer114 válasza Vakegérke (#21568) üzenetére


customer114
senior tag

Ezt kötelező megcsinálni vagy csak ti vagytok ilyen szorgalmas állampolgárok?

(#21570) Vakegérke válasza customer114 (#21569) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kötelező.
"Július 1-jén megszűnnek azok a feltöltős SIM-kártyás mobiltelefon-szolgáltatásra vonatkozó előfizetői szerződések, amelyekről nem nyilatkoznak az előfizetők."
Forrás

"Az elektronikus hírközlésről szóló törvény, valamint az elektronikus hírközlési előfizetői szerződések részletes szabályairól szóló NMHH elnöki rendelet ez év eleji módosítása kötelezővé teszi, hogy a már meglévő, hanghívásra szolgáló feltöltőkártyás hívószámok előfizetőinek személyazonosságát ellenőrizzük. A kizárólag internezésre alkalmas SIM-ekre az adategyeztetési kötelezettség nem vonatkozik."
Forrás

"A jogszabály kötelezővé teszi, hogy a már meglévő, hanghívásra szolgáló feltöltőkártyás hívószámok előfizetőinek személyazonosságát a Telenor – az előfizető aktív közreműködésével – ellenőrizze."
Forrás

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21571) customer114 válasza Vakegérke (#21570) üzenetére


customer114
senior tag

Ez komolynak néz ki.

Buta kérdés: 2 simem van, az egyik Lidl-ös BlueMobil, telefonon keresztül kötött "szerződéssel". A másik T-s 1000 éves, feltöltő kártyás, 1000 éve kötött személyes szerződéssel. Mind a két esetben köteles vagyok nyilatkozni/újranyilatkozni? :B

(#21572) Vakegérke válasza customer114 (#21571) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, külön cég.

"Blue mobile-osként vagy MOL mobile-osként a +36-80-630-045-ös telefonszámon minden nap 7 és 22 óra között egyeztetheted az adataidat. Ez a telefonszám belföldön díjmentesen hívható."
Forrás

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21573) EmberXY válasza Vakegérke (#21568) üzenetére


EmberXY
addikt

Ennek örülök. ;]

Up the Irons!

(#21574) Vakegérke válasza EmberXY (#21573) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha minden igaz, Kiskunfélegyházán laksz. Itt a Telekom iroda.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21575) EmberXY


EmberXY
addikt

Időközben sikerült, harmadik nekifutásra 7 perc is elég volt... Kiderült, hogy az aktuális adatokat ellenőrzi, tehát nem a lejárt személyi volt a gond, hanem az, hogy anyám nevét nem jól adtam meg, 2 utóneve van, de csak egy mező volt erre a célra, így csak az elsőt adtam meg.
Vagyis tényleg komoly a dolog, gyakorlatilag a teljes aktuális BM nyilvántartás van hozzárendelve a dologhoz, az okmányon szereplő adatokat ellenőrzik.
(Vagyis annyi haszna van, hogy lopott személyivel gyakorlatilag ugyanúgy regisztrálhatnak a terroristák SIM kártyákat, mint eddig.)

Up the Irons!

(#21576) Krogoth


Krogoth
senior tag

Ha már szóba jött. Pár hónapja épp dolgom volt a tréseknél, akkor azt mondták még nem tudják megcsinálni az egyeztetést, majd küldenek sms-t és utána.
Ez még mindig így van? Azaz meg kell várnom az sms-t, vagy ha arra fele van dolgom, akkor beugrok egy trés boltba és egyeztetek?

(#21577) Marci112233 válasza Krogoth (#21576) üzenetére


Marci112233
őstag

Ez engem is érdekelne. Nekem is pont ezt mondták, de sms még nem jött. Bár ma rákerestem a neten is lehet egyeztetni ha jól néztem.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#21578) EmberXY válasza Krogoth (#21576) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem előbb-utóbb mindenkinek küldenek, ez amolyan "emlékeztető", én ma kaptam, azért is csináltam meg, egyébként nem tartottam észben.
Ez a szöveg jött:

"Ne hagyja megszünni telefonszàmàt! Jogszabàlyvàltozàs miatt a jelenleg hasznàlt Domino SIM kàrtyàja kapcsàn 2017. jùn. 30-ig adategyeztetésre van szükség, mely soràn ellenörizzük fényképes igazolvànyàn szereplö személyazonosìtò adatait. Làtogasson el a telekom.hu/adategyeztetes weboldalra vagy hìvja a 0680630045 telefonszàmot erröl a készülékröl. Amennyiben az adategyezetést online végzi el, egy hétvégén korlàtlanul telefonàlhat a Telekom mobil és vezetékes belföldi hàlòzatàn belül. Ha elmulasztja a kötelezö adategyeztetést, ùgy az érintett telefonszàma 2017. jùl. 1-jétöl megszünik. Üdvözlettel: Telekom"

Tehát igazából jún. 30-ig bármikor megtehettem volna, ez elég hosszú idő, szóval nem értem, mi indokolná, hogy pl. ezelőtt egy héttel ne csinálhattam volna meg, de nem tudni, talán próbálják szétosztani a rengeteg ügyfelet, hogy ne egyből essen mindenki az ügyfélszolgálatnak vagy a honlapnak. Mindenesetre azt mondták, hogy küldenek majd egy SMS-t arról is, hogy minden OK, ezidáig még ez nem érkezett meg, szóval az se kizárt, hogy rohadtul el vannak havazva. Előbb-utóbb sorra kell kerülnie mindenkinek, hogy mi alapján csoportosítanak, azt a jóég tudja.

Up the Irons!

(#21579) mustang08 válasza Vakegérke (#21570) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Én is köszönöm a tájékoztatást. Nem is hallottam még erről.

(#21580) XmoD


XmoD
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni:

Jelenleg egy multinál dolgozom termelési diszpécser pozícióban 3 éve(de már kicsit belefásultam a napi rutinba ami ismétlődik), operátorként kezdtem a cégnél és belsős pályázatban jutottam be ide is. Van most egy másik pozíció amit kiszemeltem és szintén belsős pályázatban van. Kompetenciám alapján megfelelnék és látok is esélyt a feljebb kerülésemben. Sokkal pörgősebb és több kihívással járó munkakör (folyamatelemző technikus).

Szerintetek mi lenne a helyes? Ha az új munkakörre való jelentkezés előtt vagy utána szólnék a jelenlegi felettesemnek. Vagy egyáltalán nem szólnék és majd a két vezető lebokszolja egymás között a sorsomat? :F

(#21581) Vakegérke válasza XmoD (#21580) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Én szólnék, mert ha nem jön össze, a jelenlegi főnököd nagyon fog fújni rád, és talán ott tesz be neked, ahol tud.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21582) XmoD válasza Vakegérke (#21581) üzenetére


XmoD
aktív tag

Már ma megtörtént a beszélgetés. Szóltam neki előre és pozitívan fogadta a dolgot. :)

(#21583) Vakegérke válasza XmoD (#21582) üzenetére


Vakegérke
veterán

Durcizás kilőve. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21584) EmberXY válasza EmberXY (#21578) üzenetére


EmberXY
addikt

Külön érdekesség, hogy jött egy SMS, miszerint aktiválták a díjmentes korlátlan hétvégét... Pedig nem is online végeztem el az egyeztetést, és a jóváhagyó SMS se jött még meg... :F

Up the Irons!

(#21585) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Ennek a lámpának milyen fénye lehet?

10000LM az aránylag erősnek mondható.
nem erdőt akarok bevilágítani, épületen belül kellene.

風林火山

(#21586) Spet válasza Shingen (#21585) üzenetére


Spet
addikt

10000LM erősen eltúlozott írás (írja is, hogy kb annyi, kis naív kínai)

Yutbobon rákeresel T6 led test és meglátod, hány darab mekkora tápfeszültséggel mire képes.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#21587) Ispy válasza Shingen (#21585) üzenetére


Ispy
veterán

Én ilyet vettem, teljesen jó fénye van, de azért nem egy reflektor. Ja és az fele annyiba van, szerinted? Biztos 3x annyit tud :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21588) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez talán van 10k lumen, de mérget erre sem vennék...
Tekintve, hogy ez nincs ezer...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21589) customer114 válasza Shingen (#21585) üzenetére


customer114
senior tag

15-30 perc aksi idő. Bőven elég egy zoomolható 3000es, nekem ilyen van, amire ráirányítom az "nappali fényt" kap. :)

Ne menj 3000 fölé. A zoom az nem hülyeség, bulikon jól el tud lenni vele a társaság és túrákon se utolsó, ha van tartalék akud. ;)

(#21590) Shingen válasza customer114 (#21589) üzenetére


Shingen
addikt

Ne menj 3000 fölé.

3000 LM fölé vagy mi?

風林火山

(#21591) customer114 válasza Shingen (#21590) üzenetére


customer114
senior tag

Igen, arra gondoltam.

(#21592) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Nem emlékszem mennyire lehet híredetni az aláírásban.

"olcsó akciókamerát keresek, heken, vagy sj -- privátban keress"

ez sért valamilyen szabályt az oldalon?

(#21593) Spet válasza DrojDtroll (#21592) üzenetére


Spet
addikt

Már minden sért mindent, hozzá kell szokni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#21594) EmberXY válasza DrojDtroll (#21592) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem ez még nem sért semmit.

Szerk.: 10-ből kb 3 aláírásban hirdetés van.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#21595) Bjørgersson válasza Spet (#21593) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Alairasban barmit lehet hirdetni, amit nem tilt a szabalyzat.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21596) customer114 válasza Spet (#21593) üzenetére


customer114
senior tag

Ez a hozzáállás sértő másokra nézve.

;]

(#21597) rii


rii
nagyúr

sziasztok

egy adott településről helyszínrajzot hol lehet látni?
szigetújfalu

vagy legalább a helyrajzi számokat ahol feltüntetik?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21598) DrojDtroll válasza rii (#21597) üzenetére


DrojDtroll
addikt

földhivatal?
:F

(#21599) rii válasza DrojDtroll (#21598) üzenetére


rii
nagyúr

asszeretnm elkerülni .-)))))

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21600) Spet válasza rii (#21597) üzenetére


Spet
addikt

Ha normális az önkormányzat és van honlapja, akkor feltölthetik Területtervezési terv címszó alatt (cimbosak szoktak lenni a kicsikék).

Ha nincs online akkor marad az offline megkeresés feléjük, hogy rendelkeznek-e.

Ha ez sem járható, akkor földhivatal, ahogy előbb is írták.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.