Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21751) Spet válasza Ispy (#21747) üzenetére


Spet
addikt

Vészel/bérelsz egy ilyet, és isten ki nem szedi csak tokkal vonóval ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#21752) ph2012


ph2012
senior tag

A hivatalos Microsoft kártyajáték ingyenes verziója ilyen zombis játékot reklámoz: [link].

Nem erőszakos egy kicsit tizenéves fiataloknak?

(#21753) Bjørgersson válasza ph2012 (#21752) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez? Tizenéves fiataloknak? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21754) Vakegérke válasza customer114 (#21750) üzenetére


Vakegérke
veterán

Régen volt pár olyan virtuális játék, amely filmszerű volt. Volt vadnyugati, meg drogkartelles, de ha emlékem nem csal, másféle is. Tényleg film volt, fegyverrel kellett irtani a gaz ellent, de néha beugrott egy-egy ártatlan, akit a játékos a feszült figyelemnek betudhatóan hidegre tett, game over.

Tudna valaki cím(ek)et mondani?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#21755) Putyin90


Putyin90
senior tag

Üdv! Szerintetek ezek paprikák akarnak lenni?
[link]
[link]

Még márciusban ültettem őket, szóval elvileg annak kellene lennie.

(#21756) Rimuru válasza Putyin90 (#21755) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem ha tehetnek akkor entek lennenek. :)

Vigyázat, csalok!

(#21757) ph2012


ph2012
senior tag

Nem szoktatok játszani a Microsoft Solitaire Collection kártyajátékkal?

A napi kihívásokat nem szoktátok megcsinálni? A május 3. napi TriPeaks játékot meg tudtátok csinálni? Ezt: [link].

Akárhogy próbálom nem sikerül.

(#21758) Shingen válasza Putyin90 (#21755) üzenetére


Shingen
addikt

Nem Canabis. ;]

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#21759) EmberXY válasza Putyin90 (#21755) üzenetére


EmberXY
addikt

Paprikának néz ki, de ez így tág fogalom, azt neked kéne tudni, hogy milyen fajtát ültettél...

Up the Irons!

(#21760) Putyin90 válasza EmberXY (#21759) üzenetére


Putyin90
senior tag

Tudom, hogy csípős almapaprikát ültettem, de nem bíztam benne, hogy ki fog nőni és azt hittem, hogy valami gyom. Ezt még valamikor március végén ültettem el, kintre, csak úgy, amit meg bentre ültettem el edényekbe, és folyamatosan melegen tartottam őket azok meg sem mozdulnak, pedig ugyanabból a magból lettek ültetve.

[ Szerkesztve ]

(#21761) EmberXY válasza Putyin90 (#21760) üzenetére


EmberXY
addikt

A napfényt nagyon szereti, lehet, hogy ez a gond a bentiekkel, jellemzően fóliasátrakban szokták a palántákat megnevelni, úgy hatékonyabb, és a kész palántát ültetik ki májusban. Fóliás termesztés esetén akár 2 m magasra is fel lehet futtatni, szabályos dzsungellé lehet nevelni, de ehhez fel is kell kötözni minden tövet, mert a saját + a termés súlyát nem bírná el, szabad földben kb térdmagasságig nő...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#21762) Putyin90 válasza EmberXY (#21761) üzenetére


Putyin90
senior tag

Bent is napfényben volt, radiátoron, ami közvetlen az ablak alatt van. Ezért tartom furcsának, hogy ami kint volt, nem kizárt, hogy március-áprilisban még akár talaj menti fagyok is voltak azok kihajtottak, a bentiek meg nem.

(#21763) EmberXY válasza Putyin90 (#21762) üzenetére


EmberXY
addikt

Mennyire volt meleg helyen? Egyáltalán ki sem keltek?

Up the Irons!

(#21764) Putyin90 válasza EmberXY (#21763) üzenetére


Putyin90
senior tag

25 °C fokban voltak kb mindig, -1-2 °C. Nem, most kint van a cserép, de már nem hiszem, hogy kikelnek.

(#21765) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv! Srácok! Van egy doboz, van rajta egy gomb, amit, ha megnyomunk kinyílik a doboz, előjön egy kar, megnyomja még egyszer a gombot és bezáródik(Van egy ilyen macskás videó is, amikor a macska meglepődik a háttérben). Nem tudjátok mi a neve(és a működési elve?)?

Üdv.:M.

(#21766) Bicskás válasza minek?:S (#21765) üzenetére


Bicskás
tag

Szia

Useless box

Nem

Üdv: Bicskás

(#21767) minek?:S válasza Bicskás (#21766) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm!

Üdv.:M.

(#21768) EmberXY válasza Putyin90 (#21764) üzenetére


EmberXY
addikt

Valami gond a körülményekkel volt, ha egyik se kelt ki, a hőmérséklet még csak-csak rendben volt, esetleg az öntözés volt sok vagy kevés. Ha megvizsgálod valamelyiket, a mag csírázásnak indult legalább, vagy egyáltalán nem történt vele semmi? Ugyanis a mag is lehet rossz/régi, de mivel a kintiek kikeltek, így ennek kisebb a valószínűsége.

Up the Irons!

(#21769) rii


rii
nagyúr

sziasztok

tudom ... elkéstem vele ... maj. 22 volt a hatarido ...

az adóbevallást hova kell feladni?

nem kaptam borítékot, nem munkahely csinálta mert "ekho"-s voltam előző helyen vagymi ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21770) Jorus válasza rii (#21769) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ha van Ügyfélkapud, akkor ott a legegyszerűbb az ABEV progiban összeállított .kr filet feltölteni. Ha analóg módon küldöd be, akkor itt vannak a címek, lakóhely szerint.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21771) rii válasza Jorus (#21770) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

kapok majd büntetést szerinted?
eddig nem máj. 31. volt a hatrátidő?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21772) Bjørgersson válasza rii (#21771) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Evek ota majus 20.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#21773) rii válasza Bjørgersson (#21772) üzenetére


rii
nagyúr

ejha :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21774) Jorus válasza rii (#21771) üzenetére


Jorus
nagyúr

"A határidő elmulasztása esetén a NAV jogosult büntetést kiszabni, és természetesen felszólítja az adózót a kötelezettségnek való eleget tételre. A büntetés mértéke magánszemélyek esetében akár 200 ezer forint is lehet"

Ez persze változó, és úgy tudom, magánszemélyek esetén nem nagyon szokták alkalmazni, két kolléga tavaly késve adta le, de nem kapott semmilyen büntit.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21775) EmberXY válasza Jorus (#21774) üzenetére


EmberXY
addikt

Én egyik évben elmulasztottam, "emlékeztettek" rá, utólag beküldtem, nem lett semmi bünti belőle.

Up the Irons!

(#21776) rii


rii
nagyúr

köszönöm szépen!

akkor kicsit megnyugodtam ... de minden levélnél azér'ott lesz a gyomorgörcs ......
gondolom a 200.000-es büntetés már 1-2 hónap csúszásnál, meg céges esetében képzelhető el ....

egy ételre megtanultam a dátumot ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21777) napocska2 válasza rii (#21776) üzenetére


napocska2
senior tag

Az idén nem úgy volt, hogy ha nem reagált a célszemély a NAV-os összeállított eSzJA bevallásra, akkor a határidő letelte után elfogadottnak tekintik?
Legegyszerűbb leellenőrizni az Ügyfélkapuban, hogy mi a tényállás, aztán önellenőrzést beadni, ha nem jó.

(#21778) marilllyo válasza rii (#21776) üzenetére


marilllyo
veterán

Ha nullásra jön ki nem lesz bünti.

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#21779) banán007


banán007
tag

Sziasztok, nem tudjátok hogy pontosan miért változott meg a 4-6 villamos bemondójának a hangja? Vagy csak én vettem észre?

[ Szerkesztve ]

(#21780) Ispy válasza banán007 (#21779) üzenetére


Ispy
veterán

Nátha? ;] :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21781) kontaku válasza banán007 (#21779) üzenetére


kontaku
tag

Gyereknap volt. Már tavaly is eljátszották, hogy 1-2 hétig gyerekek mondták be a megállókat.

(#21782) customer114 válasza Ispy (#21780) üzenetére


customer114
senior tag

Igen, mert amúgy ez élőben szokott menni. :D

(#21783) Ispy válasza customer114 (#21782) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi a megjegyzést! :DDD ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21784) customer114 válasza Ispy (#21783) üzenetére


customer114
senior tag

Hmm, arra gondoltam, hogy ténylegesen élőben megy (amit elképzelve viccesnek találtam), de így visszaolvasva tényleg kétértelmű. :DD

[ Szerkesztve ]

(#21785) Ispy válasza customer114 (#21784) üzenetére


Ispy
veterán

Mondjuk voltak olyan idők, amikor még liveshow volt a bemondás. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#21786) banán007 válasza kontaku (#21781) üzenetére


banán007
tag

Ah szóval ezért, először azt hittem a villamosvezető mondja be mert valami gebasz van

Ispy: :DD

(#21787) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#21788) Shingen válasza philoxenia (#21787) üzenetére


Shingen
addikt

:U

風林火山

(#21789) Spet válasza philoxenia (#21787) üzenetére


Spet
addikt

Nem baj az elmebaj volt már rosszabb is :DDD

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#21790) siebener


siebener
aktív tag

Halihó!
Van olyan webáruház - mobiltelefon, laptop -, ahol lehet vásárláskor kártyával fizetni, és webox-ba küldik a csomagot?

(#21791) VoidXs


VoidXs
nagyúr

Sziasztok! Játékokra van Artisjus konstrukció? Ugye tévében/rádióban elég egy éves összeg és jogtiszta vagy, van ilyesmi játékok kiadására vonatkozóan?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21792) Putyin90


Putyin90
senior tag

Ez milyen betűtípus? Ha pontosat nem tudtok, akkor mi az, ami a leginkább hasonlít rá?

(#21793) krizmo_ válasza Putyin90 (#21792) üzenetére


krizmo_
addikt

Courier New.

(#21794) #65675776 válasza VoidXs (#21791) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs.

(#21795) VoidXs válasza #65675776 (#21794) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Köszi!

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#21796) urbi73


urbi73
senior tag

Hali. Mit tennétek ha a munkáltató olyan munkaeszközön akar dolgoztatni , ami hosszú távon káros az egészségre . Konkrétan semmit nem teszek annak az érdekében hogy meg javítsák a munka eszközt .
Egy kőszőrűről van szó, ami olyan vibrációt kelt hogy , remeg még körülötte az ajzat beton is .
Sajnos mára már ott tartok hogy fáj - zsibbad a kezem lábam e miatt .
Persze a legegyszerűbb azt mondani ahogy váltsak munkahelyet , de ezen környéken nem olyan egyszerű

-

(#21797) #65675776 válasza urbi73 (#21796) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amennyiben a munkaegészségügyi "kartonodon" szerepel ez a kockázat, úgy semmit sem, csak tudomásul veheted.

(#21798) EmberXY válasza #65675776 (#21797) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem akkor sem, ha nem szerepel rajta, sajnos ilyen esetekben általában közös megegyezéssel keresnek olyat, akit ez kevésbé zavar...
Jellemzően Magyarországon a problémákkal csak akkor kezdenek el törődni, amikor az már emberéletbe került.

Up the Irons!

(#21799) updog válasza urbi73 (#21796) üzenetére


updog
senior tag

"A munkáltató biztosítja az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeit" - Munka törvénykönyve, Alapvető kötelezettségek.

Fel kell nyomni a munkavédelemnél.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#21800) flash-


flash-
veterán

Régen még tizen éve keringett a neten egy videó, bolond bme gyerek néven vagy valami ilyesmi, es ez egy interjú volt egy BME re járó sráccal akinek a nyakába volt a távcső hogy órán jól lásson.
Nem találom sehol ezt a videót, tud valaki segíteni?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.