Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#22601) leslieke válasza Bjørgersson (#22599) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22602) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Ti hallotattok olyanról, hogy ha féléven belül lejár a személyid akkor nem utazhatsz külföldre? ( eun belül)
Én nem találtam erről semmit a neten.

(#22603) leslieke válasza OgKush (#22602) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem. Még lejárt okmánnyal is ki lehet menni: [link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22604) customer114 válasza leslieke (#22603) üzenetére


customer114
senior tag

Csak majd nézel kerek szemmel amikor mutatja a határőr, hogy 30€-ért visszaenged vagy ott maradsz. :D

Görögország EU-n belül van, csak át kell menni Szerbián és Macedónián, hogy megérkezhess. Oda pedig kell a fél év plusz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#22605) leslieke válasza customer114 (#22604) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

nekem érvényes minden okmányom. A link szerint meg lehet lejárttal is lehet menni, de élesben nem próbáltam.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#22606) rushty


rushty
senior tag

Műanyag nyílászáró (befelé nyíló, bukó funkció van)
Kilincs állása
nyitva vízszintesen
bukó felfelé
zárva lefelé, 45fok
Kérdés: a bukó és a vízszintes közötti 45fokban rongálódik-e, ha igen milyen mértékben? Mikor lesz vele milyen gond?

Revolut meghívó pü-ben

(#22607) Krogoth válasza rushty (#22606) üzenetére


Krogoth
senior tag

45 fokos az direkt van. Amolyan miniszellőzős féleség.
Legalábbis az enyém ilyen. Nem tudod kinyitni, de nincs is rázárva teljesen.

(#22608) Marci112233 válasza rushty (#22606) üzenetére


Marci112233
őstag

Semmi baja nem lesz. Ahogy előttem is írták amolyan szellőzés köztes állapot. Arra jó, hogy általában így ha nem akarsz éjszaka sok hideg vagy meleg levegőt beengedni akkor azt kiküszöböli, viszont cserébe marad az aránylag friss levegő a szobában.
Viszont ez működik akkor is ha nem bukó az ablak hanem csak nyíló. 45 fokban ott is billegős. Sőt nyíló, bukónál működik alul és felül is a 45 fokos billegős módszer.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22609) rushty válasza Marci112233 (#22608) üzenetére


rushty
senior tag

És nem érti akivel megy a vita... illetve ragaszkodik ahhoz, hogy nincs ilyen. A csöpögő csap az úgy jó?
Azt mondja a 45 fok az a bukó...
"3 funkció: nyitva, zárva, bukóra - nem a kilincs. A felsőt, alsót is elengedi (kiesik az ablak)." --> Lesz baja, kiakad az ablak (volt már olyan).

Lehet nem mindenhol van meg ez a funkció, STABILAN. :F

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#22610) rushty válasza Krogoth (#22607) üzenetére


rushty
senior tag

Itt egy random [link] "résszellőző". Random mert van REHAU (gondolom nagyon piacvezető itthon, mást nem nagyon látni, fejből nem is tudok), máshol sok-sok méret az erkélyajtóig azzal kapcsolatban pont kevésbé merül fel. [link]

A másik kérdés, hogy ha nem 6órában áll a kilincs, hanem 4:30-ban (lefele 45fok)
(Nem csak passzióból, hanem mert elég nagy erő kell a 6 órás záráshoz), akkor az mennyire káros?

Kenés meg egyéb karbantartási dolgok nem is voltak még...

Már a beszereléskor eltérések voltak a szorosságban (a tok vagy mi).
Van olyan amit szinte kisujjal lehet kilincselni, de van amit ki kell tépni-húzni, hiába áll vízszintesen a kilincs, a hatalmas szélvihar is csak ritkán löki be (ez lett próbálva), úgy szorul a szárny(on lévő mechanikai cuccok), mások meg meg sem állnak, ha csak be vannak tolva (vízszintes állásban van a kilincs) nyílik az a szárny.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#22611) rushty


rushty
senior tag

Üllői út Europark mögött, Kerepesi út Árkád mögött Keresztúri útig mik azok a dombok, mi a funkciója?

Revolut meghívó pü-ben

(#22612) Krogoth válasza rushty (#22610) üzenetére


Krogoth
senior tag

Lefele zárnia kellene.
Vagy az első linkeden ahol az olajozásról tudom azok a vas elemek nincsenek jó pozícióban felrakva (ablakkeretben és az ablakban levőek)
Vagy a meleg miatt a vasalat kicsit megnyúlt és az ablakon kell emelni/ereszteni.
Már beszereléskor is szorult, vagy ez későbbi jelenség?

(#22613) Marci112233 válasza rushty (#22610) üzenetére


Marci112233
őstag

Na akkor kezdjük.

Ha szarul van berakva a keret akkor szorulni is fog adott ablak, de ha az jól van betéve, (Értem itt azt hogy derékszögben áll minden irányból.) akkor azt az ablakot csak be kell állítani.Minden ablaknak van a billenő füleinél erre csavar amivel (Alsó fülnél és felül is, persze ez takarva van a védő műanyagokkal.) függőlegesen és vízszintesen lehet kalibrálni.Sőt a rögzítő kis pöckök helyzete is változtatható, ha netán elmozdult vagy szarul tették be anno. Amúgy amikor a szerelők betesznek egy műanyag ablakot az estek 80 százalékában ők is tekergeti ezeket, hogy az ablak jól működjön.
Én már többször állítottam a saját ablakainkat ugyanis a hiedelemmel ellentétben ez is képes vetemedni.
Ha viszont ennyire nem értesz hozzá akkor kérj meg valakit aki érti és rá is tud nézni a hibára saját szemével.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#22614) IG55


IG55
senior tag

A Mávnak nincsen semmilyen közösségi megjelenése? Facebook-on semmi. Esetleg egy fórumtémát valahol nem ismertek, ahol lehet beszélgetni az éppen aktuálisan felháborító dolgokról? Semmi pörgőst nem találok.

Ezek azt csinálnak, amit akarnak? Random kimaradó járatok, amiről semmilyen előzetes tájékoztatás. A közösségi jelenlét/tájékoztatás továbbra is az előző rendszert idézi.

[ Szerkesztve ]

(#22615) r4z


r4z
nagyúr

Van egy olyan hengeres dolog (jatek?), aminek a ket veget egy-egy ujjra huzzak ra, szethuzva raszorul az ujjakra, osszenyomva viszont elenged. Mi a neve?

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#22616) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Egy hétig szükségem lenne internetre, mert még nem lesz bekötve. Nincs valahol, valamilyen egyszeri csomag/router, ami viszonylag sok adatforgalmat ad, de nem előfizetéses?
Előre is köszönöm! :)

(#22617) Vakegérke válasza r4z (#22615) üzenetére


Vakegérke
veterán

A gyógyászatban ujjhúzó, játék változatát még nem láttam.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22618) Fecogame


Fecogame
veterán

Régebben olvastam egy olyan oldalról, ahol az emberek különböző problémáit lehet megoldani, amiért ők fizetnek azoknak, akik segítenek nekik. Tehát egyfajta adok-kapok jellegű oldal, szolgáltatáson alapulva. A felhasználóknak élőben ( úgy emlékszem Skype-on ) lehet segítséget nyújtani a különböző problémáik megoldásában.

Remélem érhetően megfogalmaztam.

Melyik ez az oldal?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#22619) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Valószínűségszámításban kellene egy kis segítség :) (meglett ember létemre nem tudom kiszámolni, hogy két normál, vagy egy kombinációs játéknak van nagyobb esélye nyerni az Eurojackpot játékban ;] )

Tiszta sor, hogy ha 50 számból ki kell választanom pontosan 5-öt, és a számok sorrendje nem számít, az 50 alatt az 5, vagyis 1:2.118.760 az esélye annak, hogy pont az én kombinációmat húzzák ki. Tegyük fel, hogy két szelvényen játszok, különböző kombinációkkal, ilyenkor ha jól gondolom, máris duplázódtak az esélyeim (1:1.059.380).

Mi történik, ha (kombinált játékban) ugyanígy az 50-ből 5 számot kell eltalálnom, de 6 számot ikszelhetek be a szelvényen? Feltételezem, hogy jóval nagyobb a nyerési esély, mert háromszorosába kerül a kombinált játék két normál játék árához képest, csak kíváncsi lennék a pontos valószínűségekre.

Most tekintsünk el a második mezőtől, ahol 10-ből 2 számot kell választani, tegyük fel hogy azzal nem szórakozok, és minden esetben ugyanazt a 2 számot ikszelem, kombinált játékban sem változtatok rajta.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#22620) r4z válasza updog (#22619) üzenetére


r4z
nagyúr

Ha 6 szamot valaszthatsz ki, az azt jelenti, hogy 6 darab 5-os kombinacio lehetseges, igy a fonyeremenyre az eselyed a szimpla szelveny valoszinusegenek 6-szorosa lesz. Ha nincs nyeremeny kevesebb talalat eseten, akkor mindegy, hogy 6 kulonbozo vagy egy kombinalt szelvenyt jatszol meg.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#22621) #65675776 válasza r4z (#22615) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#22622) rushty válasza Marci112233 (#22613) üzenetére


rushty
senior tag

Remélem be lehet állítani, majd egyszer kiderül...
Addig is mehet minden egyes nyitás(de záráskor is)kor (bukás nem szorul) a bosszankodás, hogy mennyivel lehetne normálisabb.

Revolut meghívó pü-ben

(#22623) Esqs


Esqs
tag

Sziasztok!

Van egy 20% árengedményt biztosító rabattkódom a német Baur webáruházhoz, a mai nap az utolsó, amikor be lehet váltani. Kéri vki?

Tudnivalók:
- 20% Neukundenrabatt, gültig bis zum 08.09.2017
- Einmalig für Neukunden
- Auf Mode, Schuhe, Möbel & Wohntextilien
- Ausgeschlossen sind Artikel der Marke set one by Musterring

(#22624) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Tudja vki, hogy kell nézni gyűrűknél az új méretet? Asszonyt szeretném eljeygezni. Pl 49-es méret mit takar? :D

Battletag: hojszi#2983

(#22625) donmackó válasza Intel fan11 (#22624) üzenetére


donmackó
őstag

Szerzel tőle egy gyűrűt, ami jó az ujjára. Mérd meg a belső kerületet egy darab papír/fonallal, és tedd egy vonalzóra. Az a méret lesz. Érdemes 1,5-2 mm-t rá számolni a lehúzás végett (ha oylan pl a munkahelye).

Release the cable hounds!

(#22626) Intel fan11 válasza donmackó (#22625) üzenetére


Intel fan11
őstag

Tehát a 49-es méret 49 mm-t jelent? Ami a belső kerületet jelenti?

Battletag: hojszi#2983

(#22627) Met válasza Intel fan11 (#22626) üzenetére


Met
nagyúr

Lemérted a gyűrű belsejét és 49 mm volt?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22628) Intel fan11 válasza Met (#22627) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem mértem én semmit :D De már rájöttem a 49 nem lehet mm :D akkor méretben mit jelent a 49?

[link]

Ezt néztem ki!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#22629) philoxenia válasza Intel fan11 (#22628) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22630) customer114 válasza Met (#22627) üzenetére


customer114
senior tag

Azt nem szabad eljegyezni. :DD

;]

(#22631) #33253120 válasza Fecogame (#22618) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az nem itt volt pár hete az egyik cikk alatti kommentözönben? Pontosabban annyi volt, hogy egy ember ezt kitalálta, a többi pedig leírta, hogy miért nem működhet. És nem volt rövid a társalgás.

(#22632) Met válasza Intel fan11 (#22628) üzenetére


Met
nagyúr

Nem mindegy mit jelent?
donmackó leírta mit csinálj.
Elveszed az egyik gyűrűjét ami jó rá, felpróbálod hogy melyik ujjadra jó, ha egyikre sem akkor le kell nyúlni egy kis időre.
Bemész egy ékszerészhez, megmutatod az ujjad, hogy erre szeretnél gyűrűt, vagy megmutatod a gyűrűt hogy ekkorát szeretnél.
Az ékszerésznek van eszköze mindkét lehetőség lemérésére.

customer114 El lehet csak a házassággal meg kell várni hogy nagykorú legyen :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22633) r.levente75 válasza Intel fan11 (#22628) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha picit nagyobb az nem baj, méretre lehet igazítani ezt a gyűrűt.

(#22634) Vakegérke válasza r.levente75 (#22633) üzenetére


Vakegérke
veterán

A szűkebbet is ki tudják tágítani.
Lásd defloreálás. :D

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22635) Intel fan11 válasza Met (#22632) üzenetére


Intel fan11
őstag

És ha én konkrétan azt a gyűrűt szeretném netről amit linkeltem? Csak tudnom kéne melyik méretet rendeljem. Ahhoz meg tudnom kéne mit jelent a 49 :W

Battletag: hojszi#2983

(#22636) r.levente75 válasza Intel fan11 (#22635) üzenetére


r.levente75
addikt

Az egyik gyűrűjét elviszed egy ékszerészhez és megkérdezed hogy milyen méretű. Ez kb egy órába belefér, és talán észre sem veszi.

(#22638) krizmo_ válasza Intel fan11 (#22635) üzenetére


krizmo_
addikt

A 49 a méretét jelenti, azaz 49 mm az ujja ha körbe leméred. Ez nagyon pici, nem valószínű, hogy ekkora. Egy mérőszalaggal le tudod mérni, vagy akár egy cérna és vonalzó segítségével is. Ez találomra nem megy.

Ezt nem nézted meg innen minden kiderül?: [link]

(#22639) philoxenia válasza Intel fan11 (#22635) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ott volt a linkemen, amit arról az oldalról linkeltem, amin a gyűrűt találtad..... :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22640) donmackó válasza Intel fan11 (#22635) üzenetére


donmackó
őstag

Pont az általad választott gyűrű oldalán ott vannak a méretek is -> Hogyan állapíthatjuk meg a megfelelő gyűrű méretet a vásárlás előtt?

Release the cable hounds!

(#22641) Intel fan11 válasza philoxenia (#22639) üzenetére


Intel fan11
őstag

ja bocs linken átsiklottam

Battletag: hojszi#2983

(#22642) philoxenia válasza Intel fan11 (#22641) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk a 49-es méret légiesen könnyű kézhez tartozna, szinte egy angyalé.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22643) Met válasza r.levente75 (#22636) üzenetére


Met
nagyúr

Lehet így kellett volna írnom, minél kevesebb gondolkozás...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22644) r.levente75 válasza Met (#22643) üzenetére


r.levente75
addikt

Most visszaolvasva tényleg ugyanazt írtam, bocsi. Fel sem tűnt, csak leírtam amit gondoltam. :R

(#22645) Intel fan11 válasza r.levente75 (#22636) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nincs gyűrűje :D Marad az álmában új lemérés :D

Battletag: hojszi#2983

(#22646) Esqs


Esqs
tag

Eterna ruházati termékek vásárlásához van egy kedvezménykódom, a mai nap az utolsó, amikor beváltható. Kell vkinek? 20,00 € Gutschein, gültig bis zum 10.09.2017, für das gesamte online ETERNA-Sortiment. Mindestkaufwert 80,00 €. Nicht auf Custom Made Hemden.

(#22647) Met válasza Esqs (#22646) üzenetére


Met
nagyúr

Pénteken is az utolsó nap volt meg ma is? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#22648) Esqs válasza Met (#22647) üzenetére


Esqs
tag

Ja, tisztogatom az emil fiókom, aztán ma előkerült ez is. :)

(#22649) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Pár hónapja vettem egy shaggy szerű padlószőnyeget. Az üzletben nagyon jól nézet ki és nagyon puha volt, de itthon pár hét alatt gusztustalanná vált, mert teljesen lelapult. Persze ki lehet kefélni, és akkor olyan mint az új, de csak addig, amíg rá nem lépek a szőnyegre.
Van valamilyen megoldás, hogy tartósan jól nézzen ki, vagy tanulópénz volt?
Lelapult
Nem lelapult

(#22650) Saccco


Saccco
nagyúr

Franciaországban lehet inni a csapvízből?

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Azonnali fáradt gőzös kérdések órája (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.