Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49201) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Bocsi hogy újabb laikus-akváriumos-teherbírásos kérdéssel zaklatom az urakat, de nem tudom máshol megkérdezni :B

Adott 18-as bútorlapból egy két oldalt két-két tiplivel megfogatott 27cm hosszú polc, amire menne egy 25x25 alapterületű akvárium maximum 20kg tömeggel.

Rakjak a polc alá középre egy extra függőleges támasztékot, vagy nem szükséges?

Köszönöm!

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#49202) kavalkád válasza Alg (#49201) üzenetére


kavalkád
aktív tag

szerintem felesleges alátámasztani.

(#49203) mdk01 válasza Alg (#49201) üzenetére


mdk01
addikt

Elvileg jó lehet, de 20kg nem kevés. A szerencse hogy a tipli felett van az akvárium oldala tehát még a polc lapjából sem könnyen szakad ki a tipli. Ha az enyém lenne(nekem is van egy 250literes) a polc alá kétoldalra beraknék egy-egy bútorlapot. Az ördög nem alszik és a 20 liter az két vödör víz, én rettegek az ilyen kiömlő vizektől a lakásban. :)

(#49204) Alg válasza mdk01 (#49203) üzenetére


Alg
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek!

Ha mégis oda kerülne az üveg, szerintem valami erősítést majd eszkábálok oda. Akár egy extra középső alátámasztást (az lenne szvsz a legjobb), akár valami szolid vasalatot (alacsonyan van, nem lehet majd rálátni alulról).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#49205) Hooligan1990


Hooligan1990
csendes tag

Blum felnyíló vasalat hoz létezik nyitás határoló, és ha igen hogyan kell felszerelni? Előre is köszönöm. Üdv.

"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"

(#49206) mdk01 válasza Alg (#49204) üzenetére


mdk01
addikt

Azért mondtam két oldalra mert akkor minimális helyveszteséged lenne.

(#49207) mdk01 válasza Hooligan1990 (#49205) üzenetére


mdk01
addikt

Melyikhez?

(#49208) pali923 válasza Alg (#49204) üzenetére


pali923
tag

Én ilyenkor 50x20-as lécet (bútorlapot, amilyen a szekrény) szoktam a polc alá rakni, természetesen az 50-es a függőleges. Lehet akár a polc 2 széle alá rakni, de az is segít, ha csak a közepén van egy. Ez még nem rontja el a látványt (szerintem), de sokkal stabilabb lesz a polc, biztos, ami biztos.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#49209) Alg válasza pali923 (#49208) üzenetére


Alg
veterán

:R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#49210) kozgab válasza GeriCool (#49196) üzenetére


kozgab
csendes tag

Én maradok Dewalt párti, dw745 meg olcsóbb is :D

A tolószán nagyon foglalkoztatott mikor vettem a gépet, de Boschal eddig csak szarul jártam, már nem is próbálkozom velük. Csináltam tolóasztalt oszt jónapot.

Pontosságot ellenőrizd mielőtt bekapcsolnád, csak tanács.

De tolószánért irigykedni fogok :D

[ Szerkesztve ]

(#49211) Hooligan1990 válasza mdk01 (#49207) üzenetére


Hooligan1990
csendes tag

Ha jól emlékszem hks.

"Ha könnyű a kalapács a szög visszaüt"

(#49212) kozgab válasza Alg (#49204) üzenetére


kozgab
csendes tag

Szia

Cégnél a laptoptartó szekrényekben oldalanként 2-2 pöcök tartja alulról a majd 1 méteres bútorlapot, ezen min 10db laptop. Évek óta bírja, ez nem 20kg, több, nem is kevéssel. Nem lesz gond :)

(#49213) Bakus válasza Hooligan1990 (#49211) üzenetére


Bakus
tag

HK-S-hez van 75 és 100 fokos is [link]. Felszereléséhez Google-n és YouTube-on is találsz segítséget.

"A víz örök, de a gép változik"

(#49214) mdk01 válasza kozgab (#49212) üzenetére


mdk01
addikt

Ezzel a hasonlattal csak két gond van.
Az egyik hogy laptopról beszélsz ami ha leesik legfeljebb tönkremegy. Ellentétben a vizzel ami két vödörnyi, már szép károkat tud okozni.
A másik hogy a laptop a munkahelyeden van az akvárium meg az ő lakásában.
Ha valaki akváriumot telepít a lakásába megtanulja tisztelni a vizet. :)

Bónusz: A pöcök a polc alatt van a tipli meg a polc élében. Mások az erőhatások.

[ Szerkesztve ]

(#49215) Vesa válasza mdk01 (#49214) üzenetére


Vesa
veterán

A víz baromi nehéz, nekem egy 220literes akvárium van, ha csak negyedig marad benne víz mert tisztítom, akkor is alig tudom megmozdítani (még így is is több, mint 50kg). Ha borul, akkor durva mennyiségű víz, ahogy írod, brutális károkat tud okozni. Én nem morfondíroznék ezen, kellene az a megerősítés!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#49216) kozgab válasza mdk01 (#49214) üzenetére


kozgab
csendes tag

Ez így van.
Akkor más hasonlat: könyvespolc. 2 tipli tartja, ikeás hulladék anyagból, jól megpakolva. Kicsit meghajlott, de bírja, nem 20kg ez sem.

Nálunk tényleg alul a pöcök, de kisebb felületen tart és rövidebb is. A tipli bele van ragasztva és nagyobb felületen tart.
De küldjön bele mondjuk 4-4 lapostiplit, garantáltan elbírja.

Ennél sokkal nagyobb súlyokat kapnak otthoni szekrények gond nélkül, nem olyan nagy súly a 20kg.

Mathiasék tesztelték a lapostiplit, oldalanként 2db, min 90 kilós fazon ugrott rá és nem sikerült letörni. Végén nagy lendülettel igen, a rétegelt szakadt ki, de ez nem 20kg, ráadásul nem is egy méteren kellene itt tartania, ha jól értem.

De nem kötelező elhinni xd

(#49217) kozgab válasza kozgab (#49216) üzenetére


kozgab
csendes tag

Egyébként 20kg+lap súlya + üveg, legyen 30kg (nincs annyi), osszuk el 4-el. Mennyi esik egy tiplire?

(#49218) pali923 válasza kozgab (#49216) üzenetére


pali923
tag

Amikor először raktam egy 22 kg-os mikrót polcra, mindegyik oldalra 5 tiplit raktam 30 cm-re. Nem is volt vele baj. Az sosem baj, ha valami többet bír, mint kéne, fordítva nyilván sokkal rosszabb.

Egyszer kipróbáltam egy polcot én is, és ráültem. Nem a tiplik szakadnak vagy törnek el, hanem a polcnak az a felső széle, ami a tipli felett van. Ez csak 4-5mm ám. Az meg mondjuk bútorlapból nem sokat tart.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#49219) Salex1


Salex1
senior tag

A pocket hole drill-t hogy hívják magyarul? Esetleg tudjátok hol lehet akciós áron venni?
Ilyen

(#49220) pali923 válasza Salex1 (#49219) üzenetére


pali923
tag

Leginkább talán így, mint itt. Van az unimaxnak is. Talán ezekről a helyekről lehet beszerezni leggyorsabban, de biztosan nem a legolcsóbban.

Amit linkeltél, az is egy olcsó kínai változat, van belőle ezerféle. Ezeknél olcsóbban biztosan nem kapsz, drágábban viszont lehet venni. A jobbakból is többféle van, keresgélj itt egy kicsit, volt róla szó bőven.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#49221) Salex1 válasza pali923 (#49220) üzenetére


Salex1
senior tag

köszi!
Nem érek én rá megvárni, még kínából ideér, a hétvégén kellene :) Csak nem tudtam milyen néven keressem.

(#49222) kavalkád válasza Salex1 (#49221) üzenetére


kavalkád
aktív tag

zsákfurat fúró, általában
a Wolfcraft pl "undercover jig"-nek hívja, idehaza sok boltban kapni, pl itt.

(#49223) kozgab válasza pali923 (#49218) üzenetére


kozgab
csendes tag

Persze, szakad, de nem 20kg mellett.
Azért más ha ember ül rá vagy 22kg akvárium. Mindegy, hagyjuk. Értem én, hogy túlbiztosítjuk, csak átestünk a ló túloldalára már.

Ez a saját véleményem és ezt tartom is. Amúgy a lapostipli ezért is sokkal jobb, nagyobb felület és jobban is tart.

De lehet csakazért is csinálok műhelyben tesztet 30kg-val és bútorlappal. Ha lesz kis időm. Rádobom az asztali dw745 fűrészt mit művel...

(#49224) mdk01 válasza kozgab (#49216) üzenetére


mdk01
addikt

"De nem kötelező elhinni xd"

Nem fogom, inkább tapasztalok.
Ne youtube-os videókat hozz fel példának és ne kezdj el velem kg/cm2-eket számoltatni, hanem tapasztalj.
Asztalos vagy? Sztem nem.
Van otthon akváriumod? Sztem nincs, és nem is volt.

Ebben a történetben, ahogyan próbáltam is rá utalni, nem polc és az idegencsap a főszereplő, hanem a víz.
Én 1évig olvastam utána és győzködtem magam, hogy akarok-e a kőrisfa parkettás lakásomba akváriumot.
Ha biztosra akarsz menni egy ilyen hobbinál mindent túlbiztosítasz, mert töredék pénz a túlbiztosítás költsége annak ami kár tud keletkezni.

Továbbá a pöcök ilyen szempont jobb teherviselő, mert ott a polc teljes keresztmetszete nehezedik a pöcökre, az idegencsapoknál pedig csak pár milliméter ezért, az idegencsap kiszakadhat a polc lapjából. Erre utaltam az utolsó "bónusz" bekezdésnél és Pali is ezt írta.

Én nem szeretnék ezen vitázni, mindenki döntsön belátása szerint.

(#49225) generatoros válasza mdk01 (#49224) üzenetére


generatoros
tag

arról nem is beszélünk, hogy a bútorlap polcnak használva igencsak dilettás megoldás, főleg saját használatra. Az 1 méteres polc szerintem már 5 kg alatt is behajlik és semmikép nem akvárium alá való akármilyen a felerősítése.Helyesbítek: nem dilettáns, hanem egyszerűen nem szép , főleg olyan helyen ahol látszik. Arról nem is szólva, hogy amikor vizet kap elég furcsa alakváltozást tud produkálni. Mindenki azt csinál amit akar, meg amit tud, én biztos fából készítenék ilyen célra akvárium tartó polcot és lábakon állna nálam.

(#49226) Vesa válasza kozgab (#49223) üzenetére


Vesa
veterán

"De lehet csakazért is csinálok műhelyben tesztet 30kg-val és bútorlappal."

Nem lesz jó a teszt, mert kifelejted az időtényezőt! Most el fogja bírni, abban senki nem kételkedik. De mi lesz vajon 2-3 év múlva? Akváriumot az ember nem mozgat évente. Bár jelen esetben nagyon kicsi akváriumról van szó (valójában nem is igazán lehet ekkorában úgy halat tartani, hogy az jól is érezze magát, de ez most nem tartozik szorosan ide), szóval lehet, hogy ez nem marad egyhelyben évekig. De az enyém pl. 8éve mozdulatlanul áll a bútoron. Ki garantálja, hogy ennyi idő alatt nem adja meg magát valahol az anyag? Ér annyit az egész, hogy kockáztassunk?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#49227) bim


bim
veterán

Ha komoly teherbírást akartok akkor vegyi dűbel az egyedüli megoldás 8.8-as menetes szárral vagy van hozzá külön speciális csavar. Mi tonnákat terhelünk ragasztásra és fél órán belül köt is.

[ Szerkesztve ]

(#49228) kavalkád válasza generatoros (#49225) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a történelmi hűség kedvéért, szó nem volt méteres polcról:

> Adott 18-as bútorlapból egy két oldalt két-két tiplivel megfogatott 27cm hosszú polc, amire menne egy 25x25 alapterületű akvárium maximum 20kg tömeggel.

[ Szerkesztve ]

(#49229) GeriCool válasza pacman_123 (#49200) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Köszönöm hozzászólsásod. Én is pont egy ilyen ácsfűrészt cserélek le. Nekem is asztalba van beépítve, de valahogy sose készül el. Ezért is lett a csere

(#49230) GeriCool válasza kozgab (#49210) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Remélem nálam jó lesz a masina és nem lesz vele gond.
A beállításokat ellenőrzöm!

(#49231) RobexX10


RobexX10
aktív tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani tolóajtóhoz vasalatot? Fal közé menne, 210cm magas 90-100cm széles.

(#49232) kavalkád válasza RobexX10 (#49231) üzenetére


kavalkád
aktív tag

beírod itt a keresőbe, hogy tolóajtó és már meg is kapod a választ.

(#49233) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok, tudnátok segíteni, hogy hol kapok ilyen vasalatot Pesten? Voltam 2 üzletben csepelen, de nem árulják
.

Továbbá ehhez a vasalathoz szeretnék fékezőt, de ilyet se kaptam. Márka ismeretlen.

(#49234) kavalkád válasza ALI_G (#49233) üzenetére


kavalkád
aktív tag

170 fokos kivetőpánt-nak hívják, ha nem tévedek.
itt néz szét.

(#49235) Grizzlu


Grizzlu
tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem abban, hol tudnék ilyen bútorvasalatot beszerezni?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#49236) kavalkád válasza Grizzlu (#49235) üzenetére


kavalkád
aktív tag

talán ez hasonlít

[ Szerkesztve ]

(#49237) kavalkád válasza kavalkád (#49234) üzenetére


kavalkád
aktív tag

270-et akartam írni, offkorsz

(#49238) Grizzlu válasza kavalkád (#49236) üzenetére


Grizzlu
tag

Ez jó lesz, köszönöm!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#49239) Vesa válasza kavalkád (#49236) üzenetére


Vesa
veterán

MIndenre tudod a választ? :D :C

A tudomány a valóság költészete!

(#49240) mdk01 válasza ALI_G (#49233) üzenetére


mdk01
addikt

Sarokajtó pánt

(#49241) kavalkád válasza Vesa (#49239) üzenetére


kavalkád
aktív tag

mindenre is

(#49242) lela


lela
aktív tag

Szeretnék további segítséget kérni!

Fűrészbak vásárláson töröm a fejem, ami elég masszív és összecsukható.
Az egyik asztalosnál korábban egy ilyen típust láttam, ami ha neki megfelelt, akkor azt gondolom nekem is jó lenne, de sajnos már itt sem lehet kapni.
Van helyette egy hasonló, de nincs benne a lábmerevítő, amit én fontosnak tartok a kellő stabilitás, merevség érdekében.

Másrészt van ez a típus amit picit drágállok, de vajon ez mennyivel jobb mint az előző kettő? A videóban elég meggyőző, de itt sincs külön merevítő...
Kinek mi a tapasztalata, ha használ hasonlót? :F

(#49243) kapu2006 válasza lela (#49242) üzenetére


kapu2006
tag

Inkább csinálok fából.
Az a sok műanyag 1-2 év múlva elkezd repedni, porladni. S még drága is. Maradék fa meg mindig van.

(#49244) kapu2006 válasza kapu2006 (#49243) üzenetére


kapu2006
tag

(#49245) Kiscsőke válasza kapu2006 (#49244) üzenetére


Kiscsőke
aktív tag

Én csináltam ilyet, 4 db-ot. Van hozzá egy asztallapom is meg az asztallapba beépíthető maró + körfűrész. Nekem bevált.

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#49246) lela válasza kapu2006 (#49243) üzenetére


lela
aktív tag

Az elsők amiket linkeltem fémek és kisebb helyre összecsukhatók mint a fa másrészt praktikusan szállíthatók is.

(#49247) dkaro


dkaro
őstag

Sziasztok!
Az egyik kocsibeállóm oldalán van egy fa paraván szerűség. Kicsit szét van már esve ezért gondoltam lecserélem. 3 6*6-os oszlop és keresztbe lécek fekszenek rajta.
Milyen fából érdemes ezt újjáépítenem és mivel kezeljem le?
Köszi!
dkaro

(#49248) kapu2006 válasza dkaro (#49247) üzenetére


kapu2006
tag

Akác, vörösfenyő.
Olaj.

(#49249) indianjoe23


indianjoe23
csendes tag

Sziasztok!
Barkácsolnék egy szekrénykét, de a párom azt óhajtja, hogy ne legyen rajta fogantyú, hanem érintésre nyitható legyen, mert talált az Ikea oldalán egy ilyet:
https://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80230224/

Nem találok róla leirást, hogy működik ez, hogy kell felszerelni?

(#49250) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

2 csavar tartja a szekrenyen belül haránt falon. 1x megnyomod kiugrik, kiloki az ajtót. Ha ekkor becsukod, akkor fel húzza a rugót, és reteszeli. A bordázott Konzolos rész pedig menet belül, így állítod be.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.