Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29801) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Quantum B16 62.000 ajánlott?

(#29802) zonusz válasza Winner_hun (#29799) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm Neked és martong-nak is. Az anyagot fatelepen veszem.

(#29803) zonusz


zonusz
tag

Ha jól értem, akkor a 2cm-es 150mm széles deszkát szétvágom, összeforgatom és ragasztom. Így a méret ugyanaz, de nem vetemedik. Vagy valamit nem értek?

(#29804) mdk01 válasza zonusz (#29803) üzenetére


mdk01
addikt

Jól érted. Vetemedhet így is ha nagyon kajla a szála, de a mértéke kevesebb lesz, vagy egyáltalán nem fog vetemedni. Próbáld, meg az ilyen alkatrészeket szép egyenes szálú részből kivágni ahol nem megy a szála össze-vissza.
Milyen fáról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#29805) martong válasza zonusz (#29803) üzenetére


martong
tag

Kérdés, hogy hány részre akarod vágni?
2 vagy 4.
Minden vágásnál vesztesz méretet, mondjuk 2-3 mm-t. A vágást gyalulni, de legalább csiszolni kellene.
Azaz nem lesz 150-es készterméked.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29806) zonusz válasza mdk01 (#29804) üzenetére


zonusz
tag

Most borovival kísérleteznék, később pedig gőzölt bükkből szeretnék egy-két dolgot.
De azt is észrevettem, hogy pl. bükk deszkából vágva 2 cm-es, 2 m hosszú darabokat, azok rövid idő alatt szépen ívelődtek, csavarodtak, pedig a deszka, amiből vágtam hibátlan volt.

Martong: Csupán elv érdekelt, a méret persze, hogy nem lesz az eredettel azonos.

[ Szerkesztve ]

(#29807) thyeby válasza GeriCool (#29801) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Több fa van, mint asztalos!

(#29808) thyeby válasza zonusz (#29806) üzenetére


thyeby
őstag

Ha jól van fűrészelve, nem fontos gyalulni. Csiszolni meg nem való, mert lehetetlen tök síkot tartani általában a csiszolókkal.
Borovi egyszerű dolog. 3-7 cm csíkokból építed fel, egyoldalon elég kenni a ragasztót.

A bükk macerásabb, de nem ördögi feladat. Mindkét oldalt kenni kell a ragasztóval.

Igen, a bükk jó gyorsan vetemedik, ha szelsz darabot egy deszkából. Akkorákat szelj, amiket a szorítóval vissza tudsz húzatni a présidő alatt.

Ne félj semmit egy-kettő belejössz.

Több fa van, mint asztalos!

(#29809) martong


martong
tag

Hol van nagy kínálat marósszárból? Webáruház lenne jó, ha lehet Budapesti átvétellel
Köszi

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29810) Winner_hun válasza zonusz (#29806) üzenetére


Winner_hun
félisten

Összeforgatáskor nézd a bütüt. Ellentétesen rakd egymás mellé a két íves irányt (ha van). Az évgyűrűk ki akarnak egyenesedni, így a legegyszerűbb megjegyezni. Minél keskenyebb darabokból rakod össze annál kevésbé fog a síktól eltérni a végeredmény - ha jól forgatod össze az anyagot.
Ha szeletelés után hosszába görbül el az anyag akkor összeragasztáskor egymás tükörképei legyenek, úgy egyenes lesz a végeredmény.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29811) zonusz válasza Winner_hun (#29810) üzenetére


zonusz
tag

Köszönöm!

(#29812) gabi9107


gabi9107
csendes tag

Hali

Használ itt valaki közületek kereszt lézert????

(#29813) lentivator válasza gabi9107 (#29812) üzenetére


lentivator
csendes tag

Vonallézert igen.
Az is jó?

(#29815) GeriCool válasza #05304832 (#29814) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Azóta megoldódott. Visszavittem a gépet. Hát kb kotyogot vagy 3-4 tizedet ha nem többet és amikor a teljes kitolás volt, akkor a végén még ugrott vagy 1mm. Az egész szerkezet rossz volt. Gondolom leejtették. Csak az idő hiányában meg sem néztem csak gyorsan elhozztam. Viszont most gondolkodom a B16-on, mert azt 62k-ért odaadnák. Annak úgy nézz ki, hogy nincd baja. Csak hát most a 42k se hiányzott. Mondjuk ha sokat látott szem meg tudná nézzni, hogy ajánlott megvenni, akkor lehet, hogy beleugranék.
Igaz a B14-nek a mérete vonzó volt, mert könnyű volt mozgatni. A 16 az már 40kg.

[ Szerkesztve ]

(#29816) thyeby válasza GeriCool (#29815) üzenetére


thyeby
őstag

Figyelmedbe ajánlom, hogy vesd össze a B14 vs B16 tudását.
Négy lényeges különbséget emelek ki neked vélhetően számodra értékességi sorrendben:

- A B-14 asztalemelése zsíroskenyérrel történik, míg a B-16 kurblizható. (Macera kézzel pontosan a helyére emelni ezt az asztalt.)
- Kisebbik orsólökete 5, a nagyobbiké 6,5 cm. Sokszor nem mindegy ez.
- Kicsi 13 mm-es, a nagy 16-os
- Az sem mindegy, hogy 350-vagy 450W a kraftja.

Nekem minden tekintetben vonzóbb a 16-os. Mivel gyakran állítgatom, az a kurbli már magában eldöntené, hogy melyiket kérném.

Több fa van, mint asztalos!

(#29817) martong válasza thyeby (#29816) üzenetére


martong
tag

B16 hoz tapasztalat.
A súlya tényleg komoly, nekem asztalról le és fel kell pakolnom, mert kevés a helyem. nem fogom sokáig bírni.

Egy érdekeset tapasztaltam pár napja:
Felraktam a fordulatot a maximumra. Beraktam fúrót, meg csiszoló kütyüt. Ugye a befogást kézzel szorítom meg. Amikor kikapcsolom az áramot jó gyorsan lefékez a motor, annyira, hogy a szerszám kitekeredik és kiesik. Bármennyire meghúztam, ez történik. Normális ez? Mit lehet tenni?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29818) Tzupi válasza thyeby (#29816) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Egyetértek teljesen. Persze ez Gericool pénztárcájának a döntése, hogy belefér e a keretbe.

Nekem egy hasonló tulajdonságú Güde van, és egy pillanatra se bántam meg, sőt.
16os tokmány egyedüli hátránya, hogy a 2.5es furót már épphogy csak beveszi a tokmány.

(#29819) GeriCool válasza Tzupi (#29818) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Neked melyik típusú van?

(#29820) zörgö


zörgö
tag

Szeretnék segítséget kérni a következőkben...
Furószár vezető segéd szerszámot szeretnék vásárolni (esetleg készíteni )amivel lehet változtatni a furat dőlésszögét.
Pl.ha van agy 10*2es léc úgy szeretném fúrni ,hogy a lapjáról indított furat a 2cm vastagság felére essen.

(#29821) lentivator


lentivator
csendes tag

Hali!
Mit gondoltok erről a gépről?
http://www.naxgepker.hu/bernardo/faipar/gyalugepek/pt260.html

-Nagyjából 10 pénz bele a kés,élezhető.
-Fém behúzóhenger
-Öntvény(igaz alu) az asztal

A Metabo vastagoló bolti árától 20 ezerrel drágábban hozzá férnék.

(#29822) Tzupi válasza GeriCool (#29819) üzenetére


Tzupi
csendes tag

Meglestem : GTB 16/5 A

(#29823) GeriCool válasza Tzupi (#29822) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Nagyon köszönöm. Egyábként azt néztem még, hogy a Bernando gépei is elérhető áron vannak.

(#29824) thyeby válasza lentivator (#29821) üzenetére


thyeby
őstag

Inkább megpótolnám az árát, és ezt venném meg a szürkeöntvény okán.

Több fa van, mint asztalos!

(#29825) Loobelt70


Loobelt70
csendes tag

Egyre népszerűbb a márka!
:)

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#29826) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Még lenne egy olyan kérdésem az Urakhoz, hogy nem jár esetleg Valaki a dunakeszi bauhaus fele?

(#29827) lentivator válasza Loobelt70 (#29825) üzenetére


lentivator
csendes tag

Szerintem hamarosan hivatalossá is válik. :DD

(#29828) mrcruiser válasza zörgö (#29820) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Esetleg ilyesmire gondolsz?

profibarkacs.hu/spd/4642000/Wolfcraft-Undercover-Jig-rejtett-csavaros-kotes

Itthon ez az elérhető Kreg jig vagy pocket hole jig.

(#29829) bim


bim
veterán

Van valakinek elfekvőben 3x1m parafája? Átbandázsolnám a kerekeit a szalagomnak. Nyilván nem ingyen... :C :U

(#29830) thyeby válasza bim (#29829) üzenetére


thyeby
őstag

Felhíjod Őket, bemondod, milyet, mennyit kérsz, küldik. (Gumigranulátumosat kérj.) Ma még délig nyitva vannak. Kapcsolat.
Palmafix jól megragaszti. (Ha ismered a használatát, nem szólok :N , ha nem, akkor de. :K )

És mennyit kérsz azért az átbandázsolásért? :D

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#29831) bim válasza thyeby (#29830) üzenetére


bim
veterán

Meg is rendeltem. Hétfőn feladják. Ragasztási tanácsokat priviben tolhatsz. A kerekek esztergályosnál vannak felszbályozáson. Elvileg szerdára kész és addigra itt lesz a parafa is.
Motort sikeresen leégettük ezért azt is vennem kell rá. Már beszerzés alatt. :DDD

(#29832) thyeby válasza bim (#29831) üzenetére


thyeby
őstag

"Ragasztási tanácsokat priviben tolhatsz."

Nem kell ahhoz privi. Lehet hogy vannak itt rajtad kívül is újak, akik nem/nemjól tudják.

- Felület tiszta legyen. Se por, se rozsda, se zsír, se egyéb dzsuva.
- Bekened leheletvéknyan, összefüggően a kereket.
- Bekened ugyanígy a bandázst is.
- Vársz kb öt percet, amíg a felület bemattul, és az ujjod már nem ragad bele.
- Ráteszed a bandázst. Ahogy hozzáért, már nem tudod visszatépni, csak ha töröd a parafát. Ezért már egyből nagyon pontosan a helyére kell tenni.
- Spaklival erősse körbesimítod. Egy irányban csak!
- Rátekersz egy spanifert, és meghúzod, ahogy bírod.
- 10 másodperc múlva leveszed a spanifert.
Kész is vagy.

A palmafix/tex ragasztóereje nem a felhordott ragasztó mennyiségének a függvénye, hanem a szorítóerőnek, amivel a két bekent felületet összenyomod. Ha nincs spanifer, akkor jó nagy fakalapáccsal körbekalapálod.

Mekkora motor van ezen a gépen, hogy sikerült megégetni? :F
Egy tízes körül Pösten korrektül újratekerik.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#29833) Winner_hun válasza mdk01 (#26539) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hol lehet ilyet olcsón szerezni? Mert a 558 800 Ft/m3 az nem nevezhető olcsónak (zatiknál, máshol még nem találtam)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29834) bim válasza thyeby (#29832) üzenetére


bim
veterán

Egy 550w-os motorral vettem a gépet aminek már akkor se volt jó hangja. Veszek rá egy picivel erősebbet.

(#29835) thyeby válasza bim (#29834) üzenetére


thyeby
őstag

550W azért már nem piskóta. De ha nagyobbat teszel rá, jobb lesz.
A fordulatszámra ügyelj!

Több fa van, mint asztalos!

(#29836) Soká válasza Winner_hun (#29833) üzenetére


Soká
senior tag

Valóban nem nevezhető olcsóbbnak, de azért az egzóták jó részét már olyan gyalult minőségben tudod megvenni, hogy jó esetben nagyon kevés a hulladék. A végeredmény felől nézve szerintem "csak" 2 és félszeres az anyagárkülönbség egy borovi és egy félmilliós egzóta között. És bizonyos szempontból könnyebb az utóbbival dolgozni.

(#29837) bim válasza thyeby (#29835) üzenetére


bim
veterán

Persze 1400rpm körüli...

(#29838) thyeby


thyeby
őstag

Ha valaki vágyódna momentán occó MLT 100-ra.

Több fa van, mint asztalos!

(#29839) Loobelt70


Loobelt70
csendes tag

Sok ötletet rejt magában...

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#29840) mdk01 válasza Winner_hun (#29833) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom. Anno mesterem vett nagyjából 15éve és onnan emlékeztem rá, de nem tudom pontosan az árát,csak ő mondta.

(#29841) martong


martong
tag

Még egyszer megpróbálom:

Sziasztok,
Vettem egy adag fa reszelő nyelet az eltört műanyagok pótlására.
Az a kérdés, hogy mi a helyes módja a nyél felrakásának?
Milyen(nek kéne lennie) a jó szár kialakítás?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29842) thyeby válasza martong (#29841) üzenetére


thyeby
őstag

A nyélben kell lennie egy furatnak. Ellenőrzöd, hogy helyes-e a furat mérete. 1-2mm-el mínuszosnak kell lennie a kúpos tüske legvastagabb részénél. Ezt egyszerűen felütöd kaláppal a helyére. Nem felejted el előbb feltenni a fém perselyt (pici vas csődarabka), ami a nyél tövének a szétrepedését hivatott megakadályozni.

Aztán bekened reszelőzsírral, és reszelgetsz vele.

Több fa van, mint asztalos!

(#29843) unreg1


unreg1
tag

Használ valaki szintező lézert, (például konyhai felső szekrénysor felrakásához)?
Mennyire könnyíti, gyorsítja a munkát?
Érdemes egy ilyenbe beruházni vagy maradjak a hagyományos módszernél?

(#29844) martong válasza thyeby (#29842) üzenetére


martong
tag

A nyélben kell lennie egy furatnak. Ellenőrzöd, hogy helyes-e a furat mérete. 1-2mm-el mínuszosnak kell lennie a kúpos tüske legvastagabb részénél. Ezt egyszerűen felütöd kaláppal a helyére. Nem felejted el előbb feltenni a fém perselyt (pici vas csődarabka), ami a nyél tövének a szétrepedését hivatott megakadályozni.

A persely rajta van, rá van szorítva.
Furat nincs, akkor egyedileg kell előállítani.

Aztán bekened reszelőzsírral, és reszelgetsz vele.
Kezdő vagyok még, a ráspolyt is kell zsírozni vagy csak a fém reszelőt?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29845) pali923 válasza martong (#29844) üzenetére


pali923
tag

Jobb eredményt érsz el, ha a fát kened be, és nem a ráspolyt. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#29846) bim válasza unreg1 (#29843) üzenetére


bim
veterán

Szerintem 3 méteren belül felesleges lézer.
Én mondjuk ács vagyok és 10-30 méternél kell egy jó rotációs lézer mert a slagvízmérték lassabb.
Ha nem vízben dolgozott a burkoló úgyis a csempe vonalához fogod rakni mert még a végén te leszel a hibás ha vízbe teszed. :F

(#29847) Loobelt70 válasza martong (#29805) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Szeletelés után se csiszolni, se gyalulni nem szoktam a ragasztandó felületeket, mert összepréselem úgyis őket ragasztóval együtt. Lehet, hogy nem ez a megoldás a megfelelő, de azért csinálom így, mert a fűrész egy enyhén mart felületet hagy maga után és így több különböző (mikro) dimenzióban tud a ragasztó "beülni".
Természetesen ügyelni kell, hogy a vágás legyen egyenes és homogén.

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#29848) darkipista válasza martong (#29844) üzenetére


darkipista
csendes tag

Én vékony fúróval előfúrok a tüske hosszában ,és a végén elengedve a nyelet megpörgetem a fúróval.Ha nem jó a fúrás,és nagyon kóvályog ,még egy kicsit korrigálható.Utána a tüske vastagabb részétől kicsit kisebb fúróval is röviden belefúrok.A vasat satuba fogva kicsit forgatva közben ütögetve rárakom a nyelet,az utolsó fél centit már csak ráütöm.Most találtam egy jó kis ezközt a nyélfúrásra

(#29849) lentivator válasza unreg1 (#29843) üzenetére


lentivator
csendes tag

Én ajánlom,amennyiben meg van rá a keret!
Enni nem kér!Mikor kell,akkor meg nagyon jó:
-Sokszor jó előre látni az adott helyiségben a falon körbefutó vízszintes jelet.
Mert lehet,hogy a burkoló is csak 1 falat cseszett el. :DDD
Ezt előre látva azért szerintem könnyebb dolgozni.
-Vagy mikor a gázkazán,s a sarok közé csak a mini vízmérce fér be...
-Esetleg olyannyira bogárhátú a fal,hogy vinned kell magaddal vízmércefogni segítő embert.
Én kb: 2 éve használok egy occó praktikerben vett ződbos pll360-ast.
Most már tudom,hogy ha eccer kimúlja magát,akkor veszek 1 tutit.(Remélem még sok év).
Napi használatra nem ajánlanám ezt,inkább 1 ipari minőséget.

(#29850) lentivator válasza martong (#29841) üzenetére


lentivator
csendes tag

Műanyag nyelet,lehet,hogy ráöntötték a reszelőre?
Ha nem,attól én még meg szoktam nézni,hogy a nyelezendő rész szimmetrikus-e,mert sarok csiszolóval 1 perc korrigálni,avagy élet hosszig tartó ferde nyelű reszelő. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.