Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29951) generatoros válasza colker (#29950) üzenetére


generatoros
tag

Nekem is csak 2600-at forog a ts250 metabo fűrészem Lehet kikéne dobjam? vagy csak egyszerüen lassabban tolom a fát és minden oké?

[ Szerkesztve ]

(#29952) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

erre valaki tudna választ adni ? :)

Előre is nagyon szépen köszönöm !

(#29953) SCH04 válasza Loobelt70 (#29937) üzenetére


SCH04
csendes tag

Nos, a 25 amper és az 5,5 kw , ez így nagyon karcsú a horizonthoz. Ha szép holmit akarsz gyártani, azt csak a fa tőszakaszából lehet, ami az első ágig tart. Ezek a rönkök 30- as csúcsnál kezdődnek. A felső ágbenövéses rönköt nincs értelme megvenni, Talán fenyőből, hársból, tölgyből gerendát ezekből.
Ha ebben gondolkodsz, akkor ott van 800-as kiskőrösi. Nagyon jó masszív gép és pár százezerért hozzájutsz.
csinálsz hozzá egy állványt kocsival és go!
Segítek a horizontba is, de ilyen kis motorral nincs értelme. Az elején egy 15 kw-os motorral kezdtem 800-assal, de nem volt tökéletes. Sajnos nekem is csak 64 amper van, ez is kevés. Úgy indul, mikor átkacsol deltába, akkor feszítem az ékszíjat egy hidraulikával. Az ezreshez 34 kw-os motor kell. Ez a minimum.
800-as kerékkel is el lehet vágni nagyobb rönköt. Levágod a széldeszkát, megfordítod, kiderékszögeled és akkor már nem olyan vastag, és amit így leszelsz, mi úgy hívjuk (egyszerszélezett) lesz.
Van még egy varázsszó a KIHOZATAL. Nem mindegy egy köbméter rönkből menyi fűrészárut tudsz készíteni.Nem mindegy, hogy hajtogatod a lapot, mennyi fűrészport termelsz, hol kezded meg a rönköt.Több kolléga ebbe futott bele. Vett egy fűrészt, fölvett négy embert, ő meg elment csajozni. Aztán nem értette, miért úszott el, Pedig kiszámolta, hogy ez milyen jó buli.
A helyedben én a kiskőrösivel kezdeném. Veszel vékony 18-22 cm csúcsú nyár v. fenyő rönköt. Fűrészelsz gerendákat, deszkát, aztán akácot abból már lehet kerítéselemet. Az akácot már trükkös szelni.
Belejössz, aztán meglátod.

(#29954) Winner_hun válasza AsusBoy (#29952) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mi van az élén? 2 mm-es ABS nem igazán fog lejönni. Ha csak fólia az egy idő után le tud.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29955) thyeby válasza colker (#29950) üzenetére


thyeby
őstag

Egy a lényege ennek:
Minél nagyobb fordulatszámon dolgozol, annál erősebb motor kell. Minél nagyobb lapátmérőt teszel fel, annál nagyobb kraft kell. Ha tehát felraksz egy jó gyors motort egy jó nagy koronggal, akkor hívnod kell az eont, hogy cseréljék ki a biztosítékot 10A-ről 25A-ra.
És természetesen minél nagyobb a lapátmérő, és minél gyorsabb, annál hamarabb vághatsz el egy métert.

A nagyipar arra is képes, hogy kb 2m/sec sebességgel vágjon. De oda a 25A áram is nagyon kevés lenne.

Azonban van ennél fontosabb tényező is szerintem a meglevő gépedre. Nem más, mint a vágásaidhoz optimalizált fűrészkorong. (Hossz vagy keresztvágás, fafaj, anyagvastagság - és persze lehet tovább bonyolítani, de soroltakat érdemes górcső alá venni.) Legtöbb barkácsoló szűk keresztmetszete a nem megfelelő lap. Occó kínai laptól nem lehet sokat remélni, míg egy minőségi korongtól akár egy középszerű barkácsgép is megtáltosodik.

Több fa van, mint asztalos!

(#29956) AsusBoy válasza Winner_hun (#29954) üzenetére


AsusBoy
senior tag

De ha hozzá ér a székem műanyag karfája az eléggé megtudja rágni gondolom és egy idő után csúnya lesz.

kép1

kép2

kép3

[ Szerkesztve ]

(#29957) pali923 válasza thyeby (#29955) üzenetére


pali923
tag

Csak azt nem értem, miért kell fűrészelés közben lapátot mérni? :D ;]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#29958) Winner_hun válasza AsusBoy (#29956) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez valószínűleg 0,4 mm-es ABS. Némileg jobban bírja mint az élfólia de igénybevett élre én ilyet sose teszek. Élvédőt sajnos paszolom.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29959) mdk01 válasza AsusBoy (#29956) üzenetére


mdk01
addikt

Helyileg hol vagy?
Mennyire vagy barkács hajlamú?
2mm-es ABS-t rá kellene ütögetni kontaktragasztóval és megpucolni, vagy keresni egy asztalost aki rárakja géppel és kis szerencsével van nála maradék 80cm hasonló színű élléc és legalább már azután nem kell rohangálni.

[ Szerkesztve ]

(#29960) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Keményfa léc az élre?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29961) AsusBoy válasza mdk01 (#29959) üzenetére


AsusBoy
senior tag

komárom esztergom megye .

Nem szeretnék ráragasztani semmit se, én egy gumis,műanyag dologra gondoltam ami átlátszó és rá passzol és rátudom pattintani , ennyi az egész.

(#29962) philoxenia válasza AsusBoy (#29961) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#29965) thomgrande válasza AsusBoy (#29961) üzenetére


thomgrande
tag

Ez átlátszó és rápattintható. Azt a kis kilógó részt le lehet vágni.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#29966) AsusBoy válasza philoxenia (#29962) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Köszi . Írok nekik egy e-mailt aztán megtudakolom mi merre hány méter :)

óóha , szomszéd városban lehet is ilyet kapni , meg kell sasolnom :D

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#29967) Madmax81 válasza bim (#29936) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Az szigorúan titkos " ékráma " vagy más néven vakkeret , erre feszítik a festők a vásznat amire festik a remekműveiket , sok időmbe és pénzembe került mire lekoppintottam az eredetit , és az a vicc hogy nem hozta a hozzá fűzött reményeket .

Képek 1 2 3

1956-2010 07.22 Varga László

(#29968) mdk01 válasza AsusBoy (#29966) üzenetére


mdk01
addikt

Azt felesleges megnézned nem erre való és nem is lesz jó. Bármi hasonlóba gondolkodsz az kiáll a síkból és ahogy ráment le is fog jönni, vagy zavarja a csuklód. Hárman mondtuk a 2-es ABS-t és hidd el nem azért mert rosszat akarunk.

[ Szerkesztve ]

(#29970) AsusBoy válasza #05304832 (#29969) üzenetére


AsusBoy
senior tag

én meg szerszámkészítő :D

kicsit távol áll tőlem a fa munka :D

(#29972) mdk01 válasza AsusBoy (#29970) üzenetére


mdk01
addikt

Keress egy asztalos céget ahol élzárnak és 1500,- -ért anyaggal együtt tuti megcsinálják neked, úgy hogy le élzárja az első élét 2mm-es ABS-sel, csak mond nekik a biztonság kedvéért, hogy azért vágják le a régit.

(#29973) thyeby válasza AsusBoy (#29961) üzenetére


thyeby
őstag

"és rá passzol és rátudom pattintani , ennyi az egész."

Létezik ilyen. Bemégy egy bútorszerelvény szaküzletbe, és vehetsz színválasztékkal méterre olcsón. Rá is pattinthatod és rá is ragaszthatod. Ezzel egy baj van. Beleakad minden, amit lehúznál a fiókról.

Átlátszóban nem tudok ilyenről - mondjuk ez nem jelenti azt, hogy nem is létezik. Oopsz! Leltem szilikonból is. De most látom, thomgrande megelőzött.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#29974) AsusBoy válasza thyeby (#29973) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Köszönöm a segítséget , Holnap több helyre is elnézek aztán kérdezősködök :) .

Köszönöm szépen a válaszaitokat ! :)

(#29975) thyeby


thyeby
őstag

És igen, az ABS lesz oda az igazi megoldás.

Több fa van, mint asztalos!

(#29976) Soká válasza Madmax81 (#29967) üzenetére


Soká
senior tag

Na, látod, ezt még én is venni szoktam, mert nem éri meg a macera. GM Üvegezők boltja (a világ végén...)

[ Szerkesztve ]

(#29977) bim válasza Madmax81 (#29967) üzenetére


bim
veterán

Első képen nem vágom miért marad az összeillesztés után a csaplyuk szabadon. :F

(#29978) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
nem vagyok túl otthonos ebben a témában, ellenben szeretnék magamnak hasonló dobozokat (2db) készíteni. Igazából semmi extra, minden oldala fából lenne. Olyan 1-2cm vastagsággal. Erősítőnek lenne a doboz.
MDF vagy valami hasonlót képzeltem el oldalnak, de inkább 2cm-est látok ezekből. Mi szükséges egy ilyen doboz elkészítéséhez? Hol érdemes bevásárolni, ahol minden megkapható egy helyen és méretre is vágnak?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29979) martong válasza Speeedfire (#29978) üzenetére


martong
tag

Szia
meg kell tervezni a méreteket, színt, mechanikus tartósságot - ezt te csinálod
Le kell szabni az elemeket - ezt lapszabászatban csinálják (OBI, Bauhaus, vagy egy csomó erre szakosodott cég)
A vágott éleket le kell zárni ha nem tiszta fából kézül - lapszabászat megcsinálja
össze kell az elemeket illeszteni, fogatni - te csinálhatod, ha van hozzá szerszámod, eszközöd.
Szín fa esetén felületkezelés - ezt meg tudod csinálni.

Ha soha nem csináltál ilyet, és nem nagyon van szerszámod ehhez, akkor 2 dobozt gyártass le egy asztalossal.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29980) Speeedfire válasza martong (#29979) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Köszi! :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#29981) Madmax81 válasza bim (#29977) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ezt úgy hívják hogy ékráma , ha a vászon esetleg megereszkedne akkor az ide helyezett ékkel szétfeszítik a kellő irányba , ez egy nem ragasztott kötés de jó szorosra kell csinálni hogy magától megálljon .

1956-2010 07.22 Varga László

(#29982) Loobelt70 válasza SCH04 (#29953) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Hát, jól letörted a szarvamat. Amiket írtál több ponton "fájó" nekem.
Egy utcával odébb van az óra a telepnél, el fogok egyszer oda jutni és leolvasom azt az ampert...
Egy Kiskőrősi 800-as az adott. Fel kell újítanom és kész. Ott az az állvány kérdéses nekem. Mereven tudjon megtartani egy több száz kilós rönköt, amit függőlegesen szelek. Azután pedig úgy kerüljön egy vágásnyival balra, hogy a függője ne menjen el, és eszébe ne jusson elbillenni. Jó lenne legalább képeken látni egy ilyen állványt.
A felső ágbenövéses rönköket miért nincs értelme megvenni?
A nyolcszázasod mit tett 15KW-tal? Mit értesz azon, hogy nem volt tökéletes?
Sok kérdésem van, mert még zöldfülű vagyok.
A kihozatalt illetően már kaptam "fenyegetést" a kisebbik bátyámtól.
Mi dönti el, annak a lapnak a hajtogatásának a módját, hogy jó legyen?
Úgy látom szükségem lesz egy intenzív tanfolyamra! :)
Továbbra is örülnék minden kérdés megválaszolására, minden infóra, ami a nagy vasadat illeti.
Illetve, ahogy mondtad, egyelőre egy állvány a 800-ashoz. Nagyon szívesen látnék egy megfelelő készséget, ami stabilan kezel egy 3-400 kilós rönköt.
Továbbra is iszom szavaidat!

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#29983) Loobelt70 válasza Loobelt70 (#29982) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Hja, és sok-sok fotót kérek szépen alkalomadtán!
17 dioptriám ellenére vizuális típusnak terveztek meg annak idején...
:)

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#29984) thyeby válasza Loobelt70 (#29983) üzenetére


thyeby
őstag

Íme kezdésnek egy kis mainapi bíztatás. Vannak hajszálak, amiken akár dolgok is múlhatnak.

Több fa van, mint asztalos!

(#29985) martong válasza Loobelt70 (#29983) üzenetére


martong
tag

Valahogy így lehetne...

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29986) Loobelt70 válasza thyeby (#29984) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Az semmi!
Gizi néninek ehhez gép sem kellett!
Fejére esett egy balkon, ő meg úgy hunyt el...

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#29987) lentivator


lentivator
csendes tag

Hali!
Ismer valaki "jófajta" ,zárható tolóajtót?

-Vásári stand konyhaajtajáról van szó.Olyan helyen lesz,ahová néhány évenként betörnek,2éve a nyíló ajtót is szétfeszítették,s most tolóajtót kért a kuncsaft.
Tehát elsődleges szempont a minőségi zár.

-A vásári padlók sajnos jellemzően betonból vannak,így csak fent lehet rögzíteni.Talán egy 10-15mm es profilon még nem esne orra a kuncsaft,ha vóna valami ilyesmi alulra.(persze azt csak a tokhoz lehetne rögzíteni oldalt)

-Az ajtó egy szendvics falba csúszik bele,s valszeg alamónium keretre rögzített 16os bútorlap lesz.Esetleg elmarad az alu keret,ez még nem tiszta.

Valami tipp?

(#29988) Loobelt70 válasza lentivator (#29987) üzenetére


Loobelt70
csendes tag

Normál garázsajtón láttam egy jó kis biztonsági megoldást, amit tolóajtón is lehetne alkalmazni.
A tolóajtó akkor van szerintem jól megkreálva, ha dupla szendvicsből záráskor az ajtó nyílását eltakarva szintén dupla szendvicsbe érkezik. Így nem hagyva "támadási" feszítési lehetőséget. Mindössze a reteszelést kell megoldjam, hogy amíg nincs kireteszelve, addig ne gördüljön 1mm-t sem. Tehát záráskor az ajtó takarásból takarásba érkezzen teljes felületen, így nincs hova tennie a betörőnek a feszítővasat.
A reteszelés maga, pedig egy combosabb zártszelvényből kialakított egyszerű tolattyús retesz.
Amit én láttam, azt a tulaj úgy hozta működésbe, hogy volt egy hold alakúra hajlított 10-es köracél aminek a hossza vagy 30cm volt. Egy helyen ferdén megfúrta az ajtót, amin ez a hold alakú "kulcs" éppen befért.
Ezen a lyukon bedugta a hold alakú, kicsinek nem mondható kulcsot, és teljesen befűzve azt, lett bejelölve a reteszelés helye. Kívülről volt még a garázson brahiból egy lakat is. Amikor a lakatot leverték, akkor jött a csodálat, hogy miért nem nyílik?
Lehet, hogy ősinek tűnik a módszer, de pont az az előnye: Veszett egyszerű és csakis az a speciális nagyságú és ívű holdacska tudja kinyitni, másik nem.
A leendő műhely ajtajait ilyen megoldással fogom zárni én is.

[ Szerkesztve ]

"Nincs bedugva és mégse' forog!"

(#29989) Bokrász válasza epmd (#27642) üzenetére


Bokrász
csendes tag

Váltó olaj - helios vékonylazúr - lakklazúr. Elnézést a megkésett válaszért. Most készitjük a következőt. ;)

(#29990) Pydew


Pydew
csendes tag

Addig addig írogattuk, hogy milyen jó és olcsó ez a triton gép,hogy az unimax jóval feljebb nyomta az árát.... :(( :(( :( :( :O :O

(#29991) thyeby válasza Pydew (#29990) üzenetére


thyeby
őstag

Most akartál venni?

Marketing trükk, hogy amikor egyáltalán nem fogy egy termék, akkor jól megemelik az árát (akkor úgyis mindegy, hogy mennyit írnak az árcédulára). Aztán lesz miből engedni. Reméljük, most is erről szól a dal!

Több fa van, mint asztalos!

(#29992) thomgrande válasza Pydew (#29990) üzenetére


thomgrande
tag

Egy részéről az bitang erős HUF tehet. $ és € árak maradtak csak a HUF emelkedett.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#29993) Soká válasza Pydew (#29990) üzenetére


Soká
senior tag

Én is meglepődtem, amikor a hírlevélben láttam, hogy "akciós". És akciósan kétszer annyiba kerül, mint amennyiért én vettem 4-5 éve.... Két okból nyomták fel az árát. Valószínűleg nagy volt rá kereslet, másfelől már a bűvös címke is rajta van... A forint árfolyam a legkevesebb ebben. A magyar oldalon szerepel az euro ár is( az angol oldalukon is ennyi) és ha az alapján számolok, akkor még istenes is a dolog mert 275Ft-tal számolják az eurót.

(#29994) thyeby válasza Soká (#29993) üzenetére


thyeby
őstag

"másfelől már a bűvös címke is rajta van"

Kétségtelen, hogy van ebben is igazság. De van egy baj. Sehol sincs bűvös szerviz, meg bűvös alkatrészellátás. Akkor még ez az ár is versenyképes lenne, de így? Kérdéses. Szerintem így már inkább beruház valaki egy húszassal többet a konkurenciánál, és van még három év garanciája is.

Megjegyzem, a többi márka is hadilábon áll ebben a tekintetben. Nem tudom pl, mikor futott ki a Makita 3612, de nem lelek a föld hátán sehol porelszívó csonkot rá. A DW 621-esre egy forgórész nettó 35 ropi - alig többért vettem a Tritont még címke nélkül.

Több fa van, mint asztalos!

(#29995) SCH04 válasza Loobelt70 (#29982) üzenetére


SCH04
csendes tag

Gondoltam, nem fog tetszeni amit írok, de ez a valóság. Az elején én megszenvedtem ezekkel a dolgokkal.
Sajnos a kocsiban nem tudok segíteni, mert egyszer láttam egy jót, de nem igazán érdekelt és nem maradt meg bennem. Egy öreg fűrészes traktorral járt hétvégenként építkezésekre, ahogy az ácsok mondták az öreg nyomta a gerendákat, lécet, deszkát. Este kész volt a tető, összecsukta az állványt, Egy valag pénzt keresett ezzel. Azt hiszem 40x40-es zártszelvényből volt az állvány. Két 50 cm egymástól független kocsi volt, 4-4 csapágyon , két szögvas egymással szemben amin gurult, és csavarorsóval állította a fogásokat. Kb. ennyire emléxem. De ha benézel hirdetési oldalakra, lehet van fönt képekkel. Egy kreatív lakatos megoldja.
4-500 kg-os rönkökbe ne gondolkodj, azok egy nagy gépnek is gond, főleg ha kemény fa.
Amit ajánlanék elsőre---- fenyő, hárs, nyár 18-22 cm csúccsal 3-4 m. Ezek 100 kg alatt vannak, még nyersen is.Ezekből tudsz gerendákat, deszkát, raklap elemet. Ha ez már a "kezedben" van, látni fogod a következő lépést.
A felső ágbenövéses rönkkel nem szabad foglalkozni, ha táblásításban gondolkodsz, ugyanis olyan nagyok az elvárások, hogy már a tűgöcs is hiba.
A 800-as 15 kw-al az volt a gond, hogy egész kis előtolással nagyobb rönkök vágásakor a felület hullámos volt. Ez a nyomaték hibája. A 800-as kerék furata 75 mm, nem tudtuk a tengelyek vastagságát növelni, és gyakran törtek. Ezért is kellett az 1000-es 100-as tengelyekkel. Mondjuk én 90 %-ban tölggyel dolgozom.
Töltök föl képeket mindenképpen, csak most nagyon meg vagyok csúszva a melóval.

(#29996) Bokrász


Bokrász
csendes tag

A nyáron rövid idő alatt sokat kellett táblásitanom. Bükk lécek, vasrúd és bükk ék - ezt találtam a legolcsóbb megoldásnak. Müködött.

[ Szerkesztve ]

(#29997) darkipista válasza Loobelt70 (#29983) üzenetére


darkipista
csendes tag

Itt egy kiskőrösire optimalizált rövidebb anyagokhoz,meg egy ipari cucc.[kiskőrösi bonafag

[ Szerkesztve ]

(#29998) SCH04 válasza Bokrász (#29996) üzenetére


SCH04
csendes tag

Nagyon jó ötlet!!!!!!
Nekem is sokat kell most táblásítanom. A lécek nem ragadnak a táblához, a kicsorgó ragasztótól?
Milyen ragasztót használsz? Mennyi ideig van a présbe az anyag?
Nekem tölgyből kell nagyobb mennyiségű lépcsőt készítenem. Szerinted tudnám ezt a módszert alkalmazni?

(#29999) SCH04 válasza Loobelt70 (#29988) üzenetére


SCH04
csendes tag

Máris tettek föl egy nagyon jó megoldást kocsira! Föltétlen nézd meg!
Talán egy kicsit meg kéne erősíteni, a hosszabb rönkhöz, de az ötlet nagyon jó!

(#30000) thomgrande válasza Soká (#29993) üzenetére


thomgrande
tag

Azt azért biztos nem gondolod komolyan hogy 1 eurón közel 50 froncsit buknak. Az egész oldalnak különleges számrendszere van és volt is mindig.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.