Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29201) bim válasza Loobelt70 (#29200) üzenetére


bim
veterán

Ezért vettem öntvényvázas szalagot. Arra hárman is ráállhatunk a tetejére akkor sem bólintana.

(#29202) thyeby válasza Loobelt70 (#29200) üzenetére


thyeby
őstag

:DD

Ez olyan KusTibikés rendberakása volt a dolognak. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#29203) pali923 válasza Loobelt70 (#29200) üzenetére


pali923
tag

:DD
Amikor Mathias ennek a magas állványnak a közelébe kerül, mindig megőrül. :)) Azért lehet, hogy sokan örültek volna közülünk annak a fűrésznek...

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#29204) thyeby válasza pali923 (#29203) üzenetére


thyeby
őstag

Közülünk nemigen, de a tecsó mag az aldi párbajozott volna egyet érte biztosan. :DDD

Több fa van, mint asztalos!

(#29205) pali923 válasza thyeby (#29204) üzenetére


pali923
tag

Valószínűleg igazad van. Nem értek ehhez igazán, de ránézésre ez azt a színvonalat jelentheti szalagfűrészben, mint az aldis asztali fűrészek. Aztán nézd csak meg milyen sokan használunk itt is olyan fűrészt (hogy a fene egye meg).

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#29206) thyeby válasza pali923 (#29205) üzenetére


thyeby
őstag

De építenél Te is menten egy magos állványt, és lesegítenéd róla a betonra, ha trödelné a fűrészkorongodat sűrűen.
Amikor egy szalagfűrész így "ugrál", az secperc alatt szétszakítja a fűrésszalagot. Gyakorlatolag a szalagot rángatja, mint láthattad, elég nagy amplitúdóval. Úgy vágni pedig, hogy a szalag hol feszes, hol laza, körülbelül annyit tesz, mint ha egy ötvösnek akut kéztremorral kellene míveset mívelni.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#29207) pali923 válasza thyeby (#29206) üzenetére


pali923
tag

Lehet, hogy csak az a baj ezzel a Mathiasszal, hogy nem olvas ilyen fórumokat, mint ez itt. Különben nem vett volna ilyen gépet. :D

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#29208) martong


martong
tag

Megnéztem a fűrészem sínjét, hogy mennyire használható vonalzónak.
Kiválóan, 140 cm-en nem volt benne egy tizednél több.
Viszont a jó vonalzóval megnéztem az asztalt, amibe be akarom építeni a fűrészt, meg a síneket.

A szélei egyenesek, de a lapja vetekszik a Balatonnal. 70x140 cm es a lapja, ilyen
Hosszában van benne 1,5 mm görbület lefelé, de nem egyenletesen, elől ennyi, hátul csak 1 mm.

Keresztben viszont púpos, középen szintén 1-1,5 mm-es mértékben.

Kérdés, hogy lehet-e ezzel vmit kezdeni?

1. készíteni egy sablont és lemarni ~2 mm-t, ezzel elvesztem a laminált felületet
2. Valamiből rárakni egy réteget, de akkor a kiegyenlítést kell megoldani
3. Lemarni és rárakni
Köszi

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29209) Soká válasza #22145024 (#29199) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, majd megnézem ilyen szempontból a gépet. Én is a fémek felől közelítek :)

(#29210) mrcruiser válasza martong (#29208) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Nem lenne egyszerűbb lecserélni a tetőt valamilyen maradékként vásárolható 38-as konyhai munkalapra? Én most építem bele egy dupla mosogatóhoz kivágott darabba a marót. Abban nemigen lesz ilyen kajfer, főleg ekkora távon és alátámasztással. Igaz, hogy csak 60 körüli a szélessége (az enyém ugyan csak 43 körül van, de az is elég lesz).

(#29211) Soká válasza martong (#29208) üzenetére


Soká
senior tag

Azt kellene ellenőrizned, hogy maga a váz mennyire stabil. Mert van egy olyan érzésem, hogy attól (is) függ a balaton hullámzása, hogy milyen padlón fekszik a szekrény. Ha nem elég merev, csak akkor működhet, ha beállítod egy helyre és nem mozgatod.
Egyébként rá kellene gyógyítani az asztal felületére egy svartni vastagságú anyagot és azt utána router planer módra síkba marni. Ilyesmire gondolok:
https://www.youtube.com/watch?v=qtkBZHLJyD0

Nem kis macera...

Kíváncsi lennék, hogy a 140-es sínnél hogyan mérted ki azt az egy tizedes eltérést? :)

(#29212) Soká válasza martong (#29208) üzenetére


Soká
senior tag

Most nézem a fotón, hogy te már be is építetted a gépet? Nekem olyan furcsa helyen van az a maró. Miért került ennyire közel a széléhez?
Az előző hivatkozásom link formában:

https://www.youtube.com/watch?v=qtkBZHLJyD0

[ Szerkesztve ]

(#29213) hzsolee válasza thyeby (#29206) üzenetére


hzsolee
őstag

Azért az sem segít a dolgon ahol ilyen "bájlagolást" alkalmaznak a kikopott tengelyeknél. Eleve az így javított motoron lévő, valamint a másik tárcsa is igencsak lődörgött.

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#29214) thyeby válasza hzsolee (#29213) üzenetére


thyeby
őstag

:K

Több fa van, mint asztalos!

(#29215) hzsolee


hzsolee
őstag

Barkácsnapok lesznek megint a lidliben. Látott már valaki ilyet élőben? Nagyon gagyi, vagy azért barkácsnak elmegy? Akkut lehet hozzá valahol pluszban venni? Rokonnak lenne, és az ára mégiscsak harmada egy PSR10,8-nak... Én azért maradok a gsr10.8-nál ;)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#29216) Soká válasza hzsolee (#29215) üzenetére


Soká
senior tag

Nekem van ilyen (vagy nagyon hasonló) kb. 3 évvel ezelőttről. Szeretem. Ha nem arra akarod használni, hogy százasával hajtsd be vele előfúrás nélkül a csavarokat, akkor megfelelhet. Vagyis normál házi használatra jó. Nem tekintem "normál" használatnak, ha éppen házat építesz önerőből. :)
Azért jó, mert tartja a töltést, ha havonta egyszer előveszem, akkor sincs gond. A pótaksi jó kérdés, ennek utána kellene érdeklődni a cégnél. ( a boltban még nem árultak ilyet, ha lehet is szerezni hozzá, akkor is drága mulatság lesz.) A múltkor láttam egy ismerősnél Aldis csavarbehajtót, ugyanilyen aksija volt! Szerintem kompatibilisek.

Apró hibája, hogy adja magát, hogy a talpára állítsd, de nem érdemes, mert könnyen eldől. Bosszantóbb hibája, hogy a led 1-2 centivel a munkaterület alá világít.

(#29217) thyeby válasza hzsolee (#29215) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem nyugodtan megveheted. Véleményem szerint semmivel se jobb egy PSR 10,8-as. És nem csupán Soká szaki adott dícséretet erre a kis gépre.
Úgy vélem, pótakkut csak úgy tudsz hozzá szerezni, hogy két gépet veszel meg. Vettem én a matebót ól is két csavarozógépet, hogy legyen pótakkum is. Most a hasamra ütök: Egy ilyen akku mondjuk a PSR-be nagyon ügyesen beszerezve ötezer forint + posta. De gyári a szakszerviztől 12-15 ropi körül kóstálhat. No, annyi pénzért már bőven megkapod ezt a lidis occóságot alles zusammen.
Általában igaz szinte minden gépre, hogy amikor meghal a két akkuja, akkor olcsóbb venni egy vadiúj gépet akkustól, töltőstől, mint pótolni a két akkut gyárival. De a Hilti pl 140 ezerért (nem írtam el!) adna 2 db új MiMh akkut a fúrógépembe, ugyanakkor 130-ért kínál Lítiumos fúrót mindenestől 2 akkuval.

Szóval Hajrá!

Nem azért linkelem, mert ezt javaslom, de egy elemes gyerekjáték fúrógép is drágább nála.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#29219) hzsolee válasza Soká (#29216) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm az infókat. De mint írtam nem nekem lesz. Én már régebben beújítottam egy ilyenre.
Bratyómnak lenne, és a leírásod alapján szerintem jó lesz neki. Néhanapján kell ezt azt behajtani, kifúrni de ugye olyankor nem megy.
Amúgy valami hasonló gépe van jelenleg. Most ahogy írod tényleg az aldiban nemrég volt egy elég jópofa kis gép.(ilyen) Még néztem is az üzletben, hogy mekkora koppintás....de határozottan tetszett.
Hát végül is nem tragédia az egy akku, úgysem használja annyit.
Ja, és a bosch-om sem áll meg az akkuján, simán pofára esik.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#29220) PéKond


PéKond
csendes tag

Sziasztok! Még új vagyok e témakörben. Alapvetően cnczek, de fémmel, műanyaggal, de nem fa megmunkálással foglalkozom. A hozzáértőket kérdezem szalagfűrész megvásárlása előtt állok. Otthoni használatra kéne. Kinéztem Egy Güde gyártmányút: [link]

Kinek mi a véleménye, tapasztalata? Köszönöm a segítséget.

(#29221) martong válasza Soká (#29211) üzenetére


martong
tag

Azt kellene ellenőrizned, hogy maga a váz mennyire stabil.

A két fióktartó dobozt felülről átfedi a munkalap (legalább 4 cm vastag). Hátul van még egy függőleges merevítő bútorlap. A lábak teljesen a szélén vannak, tehát természetes, hogy szétterpesztve behajlik a közepe. kell alulra egy merevítő, hogy később ne másszon szét megint.

Mert van egy olyan érzésem, hogy attól (is) függ a balaton hullámzása, hogy milyen padlón fekszik a szekrény. Ha nem elég merev, csak akkor működhet, ha beállítod egy helyre és nem mozgatod.

A talaj szerintem elég egyenes, új építésű ház garázsa járólappal. Mondjuk azt is meg lehet nézni.

A mozgatás is jó ötlet, bár a másik asztal teljesen ugyanilyen hibával bír.

Kíváncsi lennék, hogy a 140-es sínnél hogyan mérted ki azt az egy tizedes eltérést?

Rajzoltam egy vékony vonalat az asztalra, majd megfordítottam a vonalzót, és hozzáraktam a vonalhoz. és néztem az eltérést a vonalzó és a vonal között.

A síkba marásra én is ilyesmit gondoltam, az a kérdés, hogy ezt marjam le, és utána ragasszak, vagy ainkába svartnit. éÉs az milyen anyagból legyen, akár így akár úgy.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29222) martong válasza Soká (#29212) üzenetére


martong
tag

Most nézem a fotón, hogy te már be is építetted a gépet? Nekem olyan furcsa helyen van az a maró. Miért került ennyire közel a széléhez?

Azt csak nagy sebtiben raktam bele.
Alulról van kivékonyítva a munkalap, de nem mertem sokat kiszedni, ezért nem lehet vele mélyet marni.
kb 20 cm-re van az asztal szélétől, annyira nem rossz hely az. A végleges bentebb lesz.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29223) martong válasza mrcruiser (#29210) üzenetére


martong
tag

Nem lenne egyszerűbb lecserélni a tetőt valamilyen maradékként vásárolható 38-as konyhai munkalapra?

Ez sincs kizárva,

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29224) Soká válasza martong (#29222) üzenetére


Soká
senior tag

"A végleges bentebb lesz."

Te tudod, hogy jellemzően mit fogsz megmunkálni vele, én a sajátomat az asztal közepére tettem és ezt nem bántam meg.
Az lenne a jó, ha szánnál pénzt arra, hogy a marógép egy merev laphoz rögzüljön és azt a lapot építsd be az asztalba. Ilyesmire gondolok.
Kiváltképpen ajánlatos, ha szeretnél kisebb munkadarabokat pontosan megmunkálni. Hogy mivel borítsd be a lapot, ebben nincs ötletem, mert ha tölgy svartnit veszel, az sem olcsó mulatság. És el ne húzza neked a síkba mart felületet! Valami "döglött" anyag lenne jó, textilbakelit, alu, stb. Legjobb szétnézni a használtpiacon, hogy nincs-e valahol elfekvő használt darab.

(#29225) Soká válasza martong (#29223) üzenetére


Soká
senior tag

Ez nem rossz, főleg ha még meg is merevíted, de egy dologra figyelj oda, semmi garancia arra, hogy egy munkalap VALÓBAN sík legyen. Mindenki nagyon annak gondolja, és amire használják, ara tökéletesen meg is felel, de hogy valóban sík-e, az nagy kérdés. Szóval vidd magaddal azt a vezető vonalzót, amit etalonnak tekinthetsz és méregess vele. Ne higgy csak a szemednek :)

(#29226) Soká válasza PéKond (#29220) üzenetére


Soká
senior tag

Aki a fémek felől jön, annak mindig a pontossággal van a baja :)
Az a nagy kérdés, hogy mire akarod használni ezt a gépet?

(#29227) mrcruiser válasza Soká (#29224) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Itthon én ezt az inzertet találtam, ami még megfizethetőnek tűnik és gyárilag erre lett kitalálva. Kint sem igen olcsóbb és arra még rájön a szállítási ktg. Az én most készülő asztalomba azonban 19-es bútorlapból készítettem az inzertet, amit viszont igyekeztem a linkelt darab méretében összehozni, hogy később ki tudjam majd cserélni, ha veszek egy minőségi marót vagy csak úgy érzem, hogy megérett rá az idő. A maróba pedig már régebben vettem az unimaxtól egy hosszabbító szárat, így nem probléma a 19-es bútorlap miatt elvesztett marási mélység. Persze gondolom, hogy nem mindegy, hogy milyen hosszú száron pörgetve használom a kést, mert minél hosszabb a kar, annál nagyobb erővel csavarja a marót, de amennyit én használom, arra jó lesz egy darabig.

(#29228) thyeby válasza hzsolee (#29219) üzenetére


thyeby
őstag

Áá, ezek a gépek egy sem állnak meg az akkun. Illetve, az AEG 12V-os fúrócsavarozóba csináltak rendes talpas akkut, ami 12V és 4 Ah. És mindössze 14 ropi az ára. Sajnálom, hogy az én öreg AEG-em csak egy sebességes. Ha nem az lenne, meg is venném azonnal ezt a 4 Ah-s akkut. A GSR 10,8-2-LI-met jobban szeretem a 2 sebessége okán. De ha Az AEG-em is két sebességes lenne, akkor tuti, hogy azt preferálnám jobban.

Több fa van, mint asztalos!

(#29229) thyeby válasza PéKond (#29220) üzenetére


thyeby
őstag

Ipari léptékkel használok egy ilyet nyolc éve. Soha el nem romlott, és nem gúnyolódok rajta, hogy ráírták, GBS200 Profi.
De érhet nagy csalódás, ha nem arra használod, amire el van találva. Ha megmondod, mi(ke)t szeretnél vágni vele, jobban tudok segíteni a döntésben. Ha a gyári szalag vastagabb 0,4-0,5 mm-nél, akkor dobd ki a fenébe, és rendelj rá Boronkay-tól 0,38-as szalagot. Nem adja drágán, és táltossá válik a géped tőle.

Több fa van, mint asztalos!

(#29230) hzsolee válasza thyeby (#29228) üzenetére


hzsolee
őstag

A gsr-hez mekkora akkud van? Nekem 2x 1,3-at adtak anno....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#29231) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ismerős keres otthoni barkácsmunkákhoz dekopírfűrész 20e körül.
Most épp akciós a Makita 4329, de a netet túrva szembejött több kevéssé ismert típus is pl. Ryobi RJS1050, Extool.
Mit ajánlanátok?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29232) martong válasza Soká (#29224) üzenetére


martong
tag

Az lenne a jó, ha szánnál pénzt arra, hogy a marógép egy merev laphoz rögzüljön és azt a lapot építsd be az asztalba. Ilyesmire gondolok.

Igen ilyet akarok, most folyik a tervezése. Ha megvan, felrakom.
Kérdéseim azért vannak:
B&D 1100 W-os maróba max mekkora szerszám illendő (amivel dolgozni is lehet), mekkora legyen a maximális nyílás?

Az asztal lapjára a textilbakelitet ajánlották már többen.
Mi lenne az ideális?
Amennyire látom a textilbakelit és alu kb egy árban van, az én asztalomra durván 10 eFt lenne a 2 mm vastag elem.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29233) thyeby válasza martong (#29221) üzenetére


thyeby
őstag

Én úgy oldottam meg ezt a sík dolgot, hogy volt egy íróasztalom, ami nem olyan volt, mint a Balaton, hanem olyan, mint a szökőár. A közepe szó szerint vagy négy centivel lejjebb van, mint a két széle.
Elfeleztem egy szál 6 méteres 20x40-es zártszelvényt. Heftöltem mindkét darabra két-két körömnyi laposvasat, hogy ezt kifúrva az íróasztalhoz tudjam csavarozni. Mezei 4x20-as Reisser csavarokkal.
Erre felcsavaroztam alulról egy hosszában elfelezett 18-as laminált bútorlapot. Ennek nyolc éve már.

Azóta hozzám járnak a túdósok Párizsból, hogy mintát vételezzenek a sík mértékegységéhez. :K

Több fa van, mint asztalos!

(#29234) thyeby válasza Soká (#29226) üzenetére


thyeby
őstag

Bizonyos méret felett nem csak jó sík építése izzasztja meg a legjobb szakit is, hanem még egy mezei egyenes is. Már ha feltételezzük, hogy a fényegyenesen halad.

Több fa van, mint asztalos!

(#29235) martong


martong
tag

Mekkora hibával ne törődjek?

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29236) lentivator válasza martong (#29222) üzenetére


lentivator
csendes tag

Vagy marjál bele Plexit 6mm -est
Ekkora felületen elég(vagy 8 ast,azon ugrálhatsz is.)
A belsejébe meg csinálhatsz különböző átmérővel korongokat,aztán bármilyen marófejet használsz hézagmentes leszel :)
Ha jól emlékszem valamelyik Fővárosi cég A4es méretben (5mm vastagot) 800 ért adja levágva.+posta

(#29237) #22145024


#22145024
törölt tag

inkább polikarbonátot használnék plexi helyett... :)

(#29238) martong válasza #22145024 (#29237) üzenetére


martong
tag

Rengeteg féle műanyag lemezt gyártanak, árulnak, de árban kb. hasonlóak.

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#29239) #22145024 válasza martong (#29238) üzenetére


#22145024
törölt tag

a plexi reped/törik, kikezdi néhány oldószer, szemben PC-vel

(#29240) thyeby válasza hzsolee (#29230) üzenetére


thyeby
őstag

1,5 Ah-s, ha jól emlékszem. De szólj, ha már gyengülsz, mert tudok forrást, ahol gyári cellával tölt egy fiú 2 Ah-ra úgy 4 ropi magasságában. És ad újat is, ami a PSR-be való. Ez gyári, és úgy 5 ezer pénz körül méri. Állítólag egyszerű átreszelni a GSR-be.

Több fa van, mint asztalos!

(#29241) thyeby válasza fi:zi'k (#29231) üzenetére


thyeby
őstag

Soroltak közül toronymagasan a 4329! :F De van ez a Makita hosszabb lökettel egy tízessel drágábban. Na, az már a barkács kategória plafonja.

Több fa van, mint asztalos!

(#29242) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Jónap!
Ennyit esetleg ez megérhet?

http://olx.hu/m/hirdetes/bosch-pcm-8s-gervago-ID2WzQx.html?code=b732eb4ce1

(#29243) mdk01 válasza GeriCool (#29242) üzenetére


mdk01
addikt

Már az aláírás miatt érdemes volt beraknod. :)

(#29245) fi:zi'k válasza thyeby (#29241) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Van vmi konkrét gond a ryobival egyébként?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29246) Soká válasza martong (#29232) üzenetére


Soká
senior tag

Az a baj, hogy valószínűleg nem engem kell megkérdeznetek maróasztal ügyben :)

Mert én amikor kivágattam magamnak a betétet lézeres céggel 8mm-es acéllemezből, akkor rájöttem, hogy ez kevesebb lesz, mint amit szeretnék és kivágattam újra 10mm-ből :) Szóval a 6-8mm-es műanyaggal nincs tapasztalatom. De ha rám hallgatsz, akkor vízzel vagy lézerrel kivágatod valamilyen alu ötvözetből. Meglepődnék ha többe kerülne 6-8ezer forintnál. (az a legegyszerűbb ha egy kivágós cégnél próbálkozol, mert egyébként baromi macera "találni" valahol egy megfelelő méretű darabot és a forgácsoló úgyis többet kérne el érte, hogy méretre alakítsa neked.

De nekem kétségeim vannak az 1100W-os géppel is. Bár én nem vagyok egy nagy méretekben gondolkodó hobbista, mégis sokszor kellenek a 12-es szárral készült marók. Valamelyest behatárolja az ember lehetőségét az, ha csak 8-as szárban gondolkodik.

De az is lehet, hogy nem beszélnélek rá a drágább megoldásokra, próbáld meg a leggazdaságosabb módon megépíteni ezt az asztalt és majd rájössz, hogy mik is azok a szempontok, amik számodra fontosak. és vagy megelégszel azzal, amit nyújt az eszköz vagy pontosan tudni fogod, hogy mit kellene jobbra készíteni.
nem akarok hülyeséget mondani, de ha kigletteled az asztalod egyenetlenségeit és teszel rá süllyesztett csavarkötésekkel egy 15mm-es egyik oldalán laminált mdf lapot, már az is megfelel a célnak. Az élére meg gyártasz keményfából éllécet és szép is lesz. :) Tényleg csak arra figyelj, hogy a lap, amit megveszel, az sík legyen.
Én egyszer a legelső körfűrészemhez gyértottam ilyen lapot, hogy kiküszöböljem az egyenetlenségeket.

Itt még nincs benne a C sín:

"mekkora szerszám illendő"

Amit 8-as szárral kapni lehet, és elfér a géped talpában, az mind működhet. Tapasztalatom szerint a barkács 12-es marógépekkel van csak gond, mert azok ugyan fogadják a 12-es szárú szerszámokat, de azért az orsó pontossága, csapágya mégsem olyan precíz mint lennie kellene. Vagyis beremegnek, rezonálnak, az ember érzi, hogy nem jó feszegetni a határaikat. És nyilván ilyen terhelés mellett hamar tönkremennek. Volt egy ilyen Kinzo gépem, először azt vettem azzal a céllal, hogy asztal alá építem, aztán letettem róla. De egy Makita 3612C után venni egy ilyet balgaság volt, (csak azért tettem mert a Makitát nem akartam asztalba építeni.)
A lényeg, hogy ne nagyon akarj szélesebb marófejet a gépbe tenni, mint amekkora a talpában a nyílás. És mondjuk 50mm élhosszúságú másolómarót sem érdemes próbálgatni, mert ilyen hosszon már nagyon kiütközik az orsó pontatlansága vagy gyenge felépítése. Az én legnagyobb maróm, az talán egy 78mm-es plattoló. Az azért elég félelmetes tud lenni pörgés közben. De egy profi felsőmarónak nem okoz gondot.

Na, most a betétlapban lévő nyílásba még újabb betétek kívánkoznak attól függően, hogy milyen szerszámmal dolgozol, ezt is lehet még cifrázni :)

[ Szerkesztve ]

(#29247) thyeby válasza GeriCool (#29242) üzenetére


thyeby
őstag

Local1-hez csatlakozok.
PSR nekem feleennyiért a boltból nyócvanév garanciával sem kellene. Egyszer megnéztem. Meg akartam rángatni, hogy mit tud. Rángatni se kellett, elég volt lötyögtetni.
Ezt meg ráadásul esztergomi látképekért se cserélik.
Ha már árban nagyságrendileg ilyen is megrezegtet, akkor gyűjts inkább kicsikét még hozzá, ülj fel a vonatra, miután látatlanban alkudtál egyet az irányárból, kérdezd meg feltétlenül, hogy milyen hibájáról tud az eladó, és ha semmilyenről, akkor ülj fel a vonatra, és rángasd meg ezt élőben alaposan. Valószínűleg nem fogsz benne hibát találni. Valószínűtlen, hogy ezt Mathias Wandel letaszajtaná a magos állványáról.

Több fa van, mint asztalos!

(#29248) thyeby válasza fi:zi'k (#29245) üzenetére


thyeby
őstag

Semmi.
Konkrét dolog a Makita mellett van.
Vettem egy ilyet használtan a hat éves fiamnak. Kipróbáltam persze, mert ipszilon kromoszómáim vannak. Ugyan kicsi a lökete, de teljesen el van találva. És annak ellenére, hogy a polcomon sorakoznak a 70+ ezres dekopírok, nem egyszer fordult már elő, hogy inkább a fiam kis occóját kértem el a sráctól, ugyanis pillekönnyű gép, kézreálló, nagyon korrekt. Egy csomó feladathoz jobb, mint egy vagyont érő ipari nagy dög dekopír.
És ha a JV0600K-t megveszed 15 ezerrel drágábban, annak már 23mm-es lökete van, meg jár hozzá kicsi zászló, lufi etc.

Több fa van, mint asztalos!

(#29249) hzsolee válasza thyeby (#29240) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszi. Felvésem valahova, remélem nem lesz szükség rá mostanában....

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#29250) mrcruiser válasza thyeby (#29240) üzenetére


mrcruiser
csendes tag

Mesterem, ugye jól gondolom, hogy az említett szaki nem kizárólag Bosch akkukkal foglalkozik, hanem a 10,8V-os Makita akkuimat is meg tudnám vele tuningoltatni hasonló árfekvésben? Egy új akku 9-10k között kóstál, nem lenne rossz megúszni a feléből.
Megosztanád az elérhetőségét az illetőnek?
Előre is hálásan köszönöm :) !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.