Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25801) epmd válasza darkipista (#25800) üzenetére


epmd
tag

Ilyen tolóasztalnak való lineáris vezetéket lehet kapni készen,ahol árulnak gépépítő elemeket.

(#25802) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Ilyen tartót tudna nekem itt vki csinálni?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#25803) thyeby válasza fi:zi'k (#25802) üzenetére


thyeby
őstag

Hol laksz, Főnököm?

Szerintem Bari megcsinálja Neked. Akár én is, de aug 20-ig hozzá se tudok kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#25804) fi:zi'k válasza thyeby (#25803) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Bp. és bőven ráér. :)

Itt van néhány méret is, de nincs semmi kőbe vésve.
A korábbi képen lévő a sajátom volt, csak kikönyörögték. Aki korábban csinálta már nem vállalja, én meg nem méricskéltem.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#25805) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#25804) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ja és egy árat is írhatnátok, akár pü-ben is.
A fa fajta kb mindegy, csak vmi keményebb legyen. :B

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#25806) Attis1971 válasza thyeby (#25799) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Szia,

köszi szépen jónak tűnik, viszont az én angolom nem a legjobb, vagyis enni, inni és aludni tökéletesen tudok angolul, de mást nem nagyon. Sajnos. :( Valami méretek, anyagvastagság, stb... Ezenfelül mennyire tartja vágásnál a méreteket?

(#25807) Attis1971 válasza epmd (#25801) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Szia,

ismersz esetleg ilyen üzletet?

(#25808) epmd válasza Attis1971 (#25807) üzenetére


epmd
tag

Szia!Pesten van a Biotek kft. :)

(#25809) epmd válasza Attis1971 (#25807) üzenetére


epmd
tag

Ha beírod a keresőbe hogy lineáris vezeték,akkor lesz választék bőven. :)

(#25810) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Terveztem magamnak egy nappali bútort, sacc/kb egy ilyet mennyiből lehet kihozni átlagos anyagokból (értem ezt az alatt nem is a leggagyibb, de nem is a legdrágább)?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#25811) gabi9107 válasza B-L-A-C-K (#25810) üzenetére


gabi9107
csendes tag

Hali

Attol függ hogy te szeretnéd csinálni vagy valakivel megcsináltatni szeretnéd
meg milyen anyagokból milyen szinekkel stb??

(#25812) B-L-A-C-K válasza gabi9107 (#25811) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Természetesen csináltatni szeretném, anyagokhoz abszolút nem értek de gondolom a határ a csillagos ég, nekem tulajdonképpen semmi extra nem kell csak hogy strapabíró legyen. Alapszín valami sötétebb mahagóni, vagy valami hasonló, a világos szín meg valami koreai kőris, vagy világos akác, vagy hasonló...

(#25813) Winner_hun válasza B-L-A-C-K (#25812) üzenetére


Winner_hun
félisten

~130k + fogantyú + szállítás

TV alatt fiókok vannak? Ha igen akkor vasalattól függően +5-10k/db

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25814) B-L-A-C-K válasza Winner_hun (#25813) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Köszi közbe az asztalosomtól kaptam árajánlatot (aki jó áron dolgozik, anyag ár felért szállítással mindennel), azt mondta 150 körül állna meg, üveggel, fogantyúval, ilyen beszippantós fiókokkal (nem tudom mi a szakmai megfogalmazása :) ). Mondta ha olcsóbb színeket választok faragható az ár....

Laikusként azt hittem 100 ezer körül megúszom....:/

[ Szerkesztve ]

(#25816) pali923 válasza Attis1971 (#25798) üzenetére


pali923
tag

Szép munka, jó ilyet látni, én is éppen ilyenen agyalok. Nekem dilemma, hogy így rakjam az asztalt a fűrészre, vagy inkább a fűrész asztala és a gyártott legyen egy szintben. Mindegyiknek vannak buktatói, de néha jó jön az a plusz 2 centi fűrészeléskor, ami elveszik a Te megoldásoddal. Ráadásul nekem van egy asztalom, és olyat akarok, amit ezzel a meglevő asztallal egy szintbe tudok hozni szükség esetén, de szét is lehessen választani, elsősorban helyhiány miatt.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25817) Attis1971 válasza pali923 (#25816) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Hello,
a fűrész asztalát és a lábait leveszem, mert vannak vele gondjaim, nem olyan, amilyet én szeretnék, így kb. 8 mm vesztek a vágási magasságból. Ehhez még jön 6 mm veszteség ha szögvágásoknál. Így a 90° - nál 40 mm a vágási magasság. :) Nekem ennyi elég, mivel így 79 mm -ig pontosan lehet vele vágni. De rakok még majd föl képeket, ahogy haladok előre, csak nem megy ez olyan gyorsan, mint ahogy azt én szeretném, mivel melette még dolgozni is kell. :D

(#25818) pali923 válasza Attis1971 (#25817) üzenetére


pali923
tag

Az én gépemen az asztalra van felfüggesztve az egész szerkezet, macerás lenne levenni, bár már vannak ötleteim.
A képeket éppen kérni akartam, a lassú haladás meg nekem is ismerős, sajnos.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25819) Attis1971


Attis1971
csendes tag

Megint szeretnék tanácsot kérni tőletek. Forgácselszívót szeretnék venni, milyet tanácsoltok? :)

Ezenfelül pedig egy megoldást is szeretnék kérdezni. Egy kétszárnyú szűnyoghálós ajtót kell készítenem, a ritkán használt oldalt milyen megoldással tudom én úgy rögzíteni, hogy a legkisebb helyet foglaljon. Na erre kérnék valami féle ötleteket.

Köszi előre.

(#25820) Winner_hun válasza Attis1971 (#25819) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fémlapátosat.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25821) Predator2


Predator2
addikt

Tisztelt mesterurak én is a segítségeteket szeretném kérni.

Polcot szeretnék a számítógépem fölé viszont apumnak volt egy olyan kérése, hogy a lehető legkevesebb kárt okozzam a tégla falban. Egy nyomtatót tennék fel rá pár kisebb kacattal együtt (HP LJ P1102W)

Abszolút szakmán kívüli vagyok így nézzétek el nekem ha butaságot kérdezek.
Milyen faanyagból ajánlatos az ilyen polcokat csinálni illetve rögzíteni, hogy a legkisebb kárt csináljam a falban?

Ide 2 polcot
[link]
Az első kb 1m a második 60cm hosszú lenne kb.

Valami ilyesmi tetszene, csak nem tudom mennyire lenne terhelhető illetve mennyire kellene fúrogatni.
[link]

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25822) Attis1971 válasza Winner_hun (#25820) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Ok, értem én, de akkor picit pontosítanák, mi a véleményetek ezekről, ha negatív, akkor pedig ti mit ajánlotok?

[link]
[link]
[link]

(#25823) Attis1971 válasza Attis1971 (#25822) üzenetére


Attis1971
csendes tag

esetleg ő

[link]

(#25824) gabi9107 válasza Attis1971 (#25823) üzenetére


gabi9107
csendes tag

Hali

Én a Holzmann és a Hyundai közül választanék

(#25825) fi:zi'k válasza Predator2 (#25821) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ezek engem az IKEA-s LACK polcokra emlékeztetnek. Abból az 120-asok ~15 kg-ot elbírnak, pedig elég hurkák.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#25826) thyeby válasza Attis1971 (#25819) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt!

Több fa van, mint asztalos!

(#25827) thyeby válasza Predator2 (#25821) üzenetére


thyeby
őstag

Ez simán elbírja a nyomtatódat, feltéve, ha szakszerűen van feltiplizve.
Polconként két furat köll a falba. Mondd meg apudnak, hogy nyugodt legyen, ez semennyire nem gyengíti a falat. Saccolja meg, hogy aki B30-as téglából építette a házat, annak hány lyuk lehet a házában elrejtve.
Hogy a papád nyugodt legyen, kölcsönözz ki valami jóféle fúrókalapácsot. Az pontos helyre, könnyen, gyorsan pontos furatot fúr, méghozzá úgy, hogy nem veri le a vakolatot.

Több fa van, mint asztalos!

(#25828) liszi70 válasza thyeby (#25827) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Saccolja meg, hogy aki B30-as téglából építette a házat, annak hány lyuk lehet a házában elrejtve."

:DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#25829) Predator2 válasza thyeby (#25827) üzenetére


Predator2
addikt

Nos az említett téglafal amire a polc kerülne pont B30-as téglából van :D
Lekopogom nincs bajunk vele.

A témához visszatérve, milyen faanyagból érdemes?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#25830) thyeby válasza Predator2 (#25829) üzenetére


thyeby
őstag

Elég sok (szinte mindegyik) fafaj megfelelhet, úgyhogy ez inkább ízlés (és persze pénztárca dolga - mondjuk ébenből jó móka lesz a pénztárnál) dolga. A lucot kerülném, bár a szibériai luc is megfelelhet. De borovi fenyőből szép, stabil, tartós lehet. Egy a lényege ennek, bármilyen fa legyen is: Szép egyenes és párhuzamos futású, csavarodásmentes alapanyagból legyen elkészítve, lehetőség szerint minél kevesebb és minél apróbb göcsökkel.

Másik dolog a felület kezelés. Ízlés kérdése ez is. Legolcsóbban bármilyen lazúrral színezheted, vagy ha natúrban hagyod, tehetsz rá lakkot. Nekem a Tikkurilla jalo matt lakkja pl bejön. Olyan, mint ha semmi se lenne a fán, mégis véd a kosztól, víztől, és könnyen tisztítható.

Több fa van, mint asztalos!

(#25831) pali923 válasza thyeby (#25827) üzenetére


pali923
tag

:))
Amikor beköltöztünk a jelenlegi házunkba 12 éve, 100-as csomagban vettem tipliket. Meglepődtem, milyen hamar elfogyott, és azt meg már nem is számolom, azóta hány ilyen dobozzal fogyott el. A házunk azért még áll. Igaz, 44-es téglából van. :)

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25832) epmd válasza thyeby (#25827) üzenetére


epmd
tag

Elég egy éles vídiás fúrószár meg egysima ütvefúró,a fúrókalapács csak összetöri belül a téglát,és nem fog majd rendesen a tipli.

(#25833) xsnodex


xsnodex
csendes tag

Üdv a Mestereknek! :)

Szeretnék technikai segítséget kérni.
Átszaladtam a fórumon, olvasva a hsz-kat itt biztos tanácsadókra lelek majd.
"Hobbi" szintre szeretnék excenteres csiszológépet vásárolni, milyen típust ajánlanátok?
Ár : ~ 5000 - 15000 ig
És ne olyat amit két használat után a kukába lehet dobni :D

Előre is köszi :)

(#25834) ferkoboy válasza xsnodex (#25833) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szerintem:

- Maktec MT924 [link]
- Metabo FSX 200 [link] vagy [link]

...bár picit több mint 15e, de szerintem ennyivel megéri többet kiadni értük...

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#25835) thyeby válasza xsnodex (#25833) üzenetére


thyeby
őstag

Itt egy használt 150-es új talppal, itt pedig egy vadiúj 125-ös 3 év garanciával.

De leginkább ezt a legendás GEX-150-et javallom.

Több fa van, mint asztalos!

(#25836) xsnodex válasza thyeby (#25835) üzenetére


xsnodex
csendes tag

Néztem én is egy párat, Skil és B&D típusból, ezek mennyire strapabírók..?
Tényleg csak hobbi használatra kell... nem napi szintű.. (telekre kellene ház felújításhoz, ajtók, ablakok, felújítására... 4 ajtó 20 ablak...)

[link]
vagy:
[link]

Árban szeretnék a 15 alatt maradni... :)

[ Szerkesztve ]

(#25837) thyeby


thyeby
őstag

Nem kevés olyan ismerősöm van, aki nem szeret alkudni.
Nem szeretek én sem. De meg kellett tanulnom.

Most akár itt lehet a lehetőség a vonakodóknak gyakorlásra. Aki ezt a GEX-125-öt hirdeti, az sem szeret alkudni. Állítása szerint kitűnő állapotban van, ám a fotón kiabál, hogy a talpnak már vérzik a nyaka. Ezt 7 ezer forintból lehet pótolni. Fizetnünk kell még a postát is, miszerint ötvenezer magasságában ha megáll ez a gép. Ugyanakkor a Vén-szer vadi újat ad 3 év gyári garanciával, ingyen postázva. És én jó sok mindent vásároltam már tőle, de még olyan nem történt, hogy minimum 5%-ot ne engedett volna első szóra a legakciósabb árból is. Kivétel ezalól egyedül a Festool lehetett, mert a gyártó megkötötte a lábát, nem térhetett el a diktált ártól.

Aki nem hiszi, járjon utána.

Több fa van, mint asztalos!

(#25838) thyeby válasza xsnodex (#25836) üzenetére


thyeby
őstag

A Skiltől, mint márkától nekem feláll a szőr a hátamon a rossz tapasztalataim okán. Ettől függetlenül nem akarom szidni, mert gyönyörű szép gépeket kínál.
A B&D-t én szeretem. Azok között akad nem egy, ami tartós, megbízható. De ki fogja rázni belőled a sz@rt, mire felújítod a házadat.

Tudod, ezek a barkács kategóriás gépek elég drágák. És új korukban sem érik utol egyetlen használt ipari gép használati értékét.
Körülbelül így fogalmazok:
A linkelt GEX 150 nem egészen tízezerrel drágább, de legalább tízszer jobb, és megbízhatóbb. (Igyekezz, ha érdekel, mert én már telefonálni készülök az eladónak. Ha nem kell senkinek, alkudok belőle, és megveszem magamnak.)

Egyébként lakásfelújításhoz én nem szoktam excentercsiszolót használni. Ez festéklekaparáshoz lassú. Egyszerűen felteszek egy fordulatszabályozós sarokcsiszolóra egy gumitárcsás csiszolópapírt, vagy legyezőkorongot, és halad a munka, mint a szél.

Több fa van, mint asztalos!

(#25839) epmd válasza thyeby (#25837) üzenetére


epmd
tag

A Festool már egy jó ideje szabadáras,az EU tett róla

(#25840) thyeby válasza thyeby (#25837) üzenetére


thyeby
őstag

A linkek lemaradtak, bocsi!
Helyesen:

Nem kevés olyan ismerősöm van, aki nem szeret alkudni.
Nem szeretek én sem. De meg kellett tanulnom.

Most akár itt lehet a lehetőség a vonakodóknak gyakorlásra. Aki ezt a GEX-125-öt hirdeti, az sem szeret alkudni. Állítása szerint kitűnő állapotban van, ám a fotón kiabál, hogy a talpnak már vérzik a nyaka. Ezt 7 ezer forintból lehet pótolni. Fizetnünk kell még a postát is, miszerint ötvenezer magasságában ha megáll ez a gép. Ugyanakkor a Vén-szer vadi újat ad 3 év gyári garanciával, ingyen postázva. És én jó sok mindent vásároltam már tőle, de még olyan nem történt, hogy minimum 5%-ot ne engedett volna első szóra a legakciósabb árból is. Kivétel ezalól egyedül a Festool lehetett, mert a gyártó megkötötte a lábát, nem térhetett el a diktált ártól.

Aki nem hiszi, járjon utána.

Több fa van, mint asztalos!

(#25841) pali923 válasza epmd (#25839) üzenetére


pali923
tag

Ez igaz lehet, annyiért adja a kereskedő, amennyiért akarja, de gondolom, hogy azért hasznot meg szeretne látni mindegyik. Csakhogy a Festool nem csinál árengedményes akciókat, hanem valamilyen tartozékot ad inkább ajándékba. Ezért a kereskedők sem tudnak engedni az árból túl sokat, szerintem ezért nem enged a vén-szer sem.
Az én kedvenc kereskedőm legalábbis ezt mondta. Már elhúzta a mézesmadzagot előttem: hogyha veszek egy Dominot, kapok egy 50.000 Ft értékű csomagot hozzá. Már csak azt a negyedmilliót kéne összekapargatnom...

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25842) Attis1971 válasza thyeby (#25826) üzenetére


Attis1971
csendes tag

Szia,
na meg is rendeltem, kedden már meg is jön. :DD

Köszi szépen.

(#25843) thyeby válasza Attis1971 (#25842) üzenetére


thyeby
őstag

Gratula!

Írd meg nekünk majd pontosan, hogy hány pénznél állt meg szállítással a vége!

Több fa van, mint asztalos!

(#25844) epmd válasza pali923 (#25841) üzenetére


epmd
tag

A múltkor érdeklődtem egy kereskedőnél a 150es Rotex után,és megkaphattam volna a végén 167-ér 198 helyett.

(#25845) pali923 válasza epmd (#25844) üzenetére


pali923
tag

Akkor vagy Te vagy ügyes, vagy a kereskedő :)
Meg a féláfás játék is elég divatos ebben az országban...

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25846) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tisztelt Ügyfelünk. Az Ön készüléke átvizsgálása közben hiba nem jelentkezett/hibát nem találtunk. Ezért a készüléket visszaküldjük.

Tisztelt Ügyfelünk .Az Ön készülékén alapvető karbantartást hajtottunk végre, a gépet kitisztítottuk és beállítottuk.

...

A készülék tesztelve az MSZ 8880/14 normának megfelelően. Az elektromos kéziszerszám teljes átvizsgáláson esett át az EN 60 745 normának megfelelően. Az eredmény: MEGFELELŐ

Visszahozták a dekopírt. Ugyanúgy alapból nem derékszöget zár be a fűrészlap és a talp. Az MSZ és az EN számsor szépen hangzik de a villamos szilárdság és a rezgés / zajszint jelenleg nem igazán tud érdekelni...

Felhívtam őket, utánanézett az ügyintéző hölgy, azt mondja látja képeket is küldtem. Igen mondom... azt mondta hogy ugyanígy küldjem vissza. Megy is vissza..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25847) liszi70 válasza Winner_hun (#25846) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt küldözgetheted orrba-szájba, többen leírtuk neked, hogy nem a gép hibája, a dukupír általában ilyen.

"Ugyanúgy alapból nem derékszöget zár be a fűrészlap és a talp."

Még ha alapból derékszöget is zár be, munka közben úgyis elmegy a susnyásba, vastag anyagok vágása esetén. Az én dekupírommal azt szoktam csinálni, ha szemre nem derékszög a lap és talp, hogy egész egyszerűen hajlítok a lapon annyit, hogy nagyjából derékszög legyen. Nem sok jelentősége van, munka közben úgyis összevissza hajlik az a vékony kis lap. Nem értem, mit idegeled magad ilyen miatt, de te tudod. Használd arra, amire való, akkor nem lesz vele gondod. Ha sokat jársz a nyakukra, végül is elérheted előbb-utóbb, hogy kapsz egy másikat.

[ Szerkesztve ]

(#25848) Attis1971


Attis1971
csendes tag

Sziasztok Mesterek,

a tapasztalaitokra támaszkodva kérdezném, hogy milyen szárított keményfát tudtok ajánlani ami 40 x 80 x 1200 mm méretre ha legyalulom, nem vetemedik meg. Bükk, gőzölt bükk, tölgy, vagy esetleg valami más? Csak az ára ne a csillagos ég legyen. :D

Köszi előre.

(#25849) Winner_hun válasza liszi70 (#25847) üzenetére


Winner_hun
félisten

Szerintem meg ha így van bemutatva akkor ne legyen ilyen:

Ilyet egy 15 000 Ft-os barkácsgép is tud. Mire fel akkor a 4-5x-ös felár?!
Amúgy ennek aztán hajlítgathatod a talpát, nem valami biliacélból van...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25850) liszi70 válasza Winner_hun (#25849) üzenetére


liszi70
nagyúr

Rendben, te tudod. Én nem idegesíteném magam ilyen miatt, mert van tapasztalatom abban, hogy még a legdrágább cuccoknak is van nyűgje. Természetesen ha ennyire zavar, akkor intézkedj, bár szerintem túl nagy gyakorlati jelentősége nincs, a szokásos felhasználás mellett. A videó pedig marketing anyag, pont olyan, mint a teleshop-os csoda zöldségaprítókat bemutató csávók, akik akkor, ott, jól begyakorolva, tényleg bámulatos dolgokat művelnek az előkészített és ideális körülmények között, a háziasszony megrendeli és csodálkozik, hogy neki miért nem olyan szép egyforma és szabályos a zöldség? :D

"Amúgy ennek aztán hajlítgathatod a talpát, nem valami biliacélból van..."

Azt elhiszem, de nem is azt írtam, hogy a talpát, hanem hogy a lapot hajlítgatom! :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.