Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25051) gabi9107


gabi9107
csendes tag

Hali

A korábban linkelt fenyő bútorajtókat szeretném lakkozni
milyet vízbázisú lakkot tudnátok ajánlani ???

(#25052) epmd válasza gabi9107 (#25051) üzenetére


epmd
tag

Milesi 2k-s vizes lakkot.

(#25053) thyeby válasza Bari (#25050) üzenetére


thyeby
őstag

Mekkora táblákat gondolsz készíteni?

Több fa van, mint asztalos!

(#25054) thyeby válasza mdk01 (#25049) üzenetére


thyeby
őstag

Pontosítsunk, mert vmi nem stimmel:
Te arra a tubusra gondoltál, ami olyan, mint a szilóé?

Több fa van, mint asztalos!

(#25055) thyeby válasza Bari (#25050) üzenetére


thyeby
őstag

Ez nagyon occó.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#25056) thyeby válasza Bari (#25050) üzenetére


thyeby
őstag

És ez is.

Több fa van, mint asztalos!

(#25057) Bari válasza thyeby (#25056) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm az ötleteket, de az az igazság, a csőre szerelhetővel kevesebb lenne a problémám, a cső hosszával tudnám variálni milyen széles anyagot fogatok vele össze (ugyan azt a fejet többféle hosszúságú csőre is rá tudom csavarni). A fából készült is jó lenne ha lenne hozzá megfelelő anyagom, ami jelenleg nincs, csövem viszont van vastagfalú 3/4"-os két szál (2×6m) , van menetmetszőm is amivel menetet tudok rá vágni. Fából egyébként ilyesmit néztem ki magamnak, hogy jó lenne készíteni. Apám volt munkahelyén az asztalos úgy 25 éve hasonlót használt csak nagyobb méretben (kb 2m hosszú volt).
Ennek a csőre szerelhető szorítónak mi az angol elnevezése? Ebay-en keresgéltem de nem akadtam rá, valószínű hogy rossz néven keresem. A conrad-ban találtam, csak az ára nem tetszik annyira és csak 3db van belőle, az is csak rendelhető státuszban. Hat darab ára már elég húzós lenne a soványka pénztárcámnak :D

Üdv: Bari

(#25058) Bubi válasza Bari (#25057) üzenetére


Bubi
csendes tag

(#25059) Bari válasza Bubi (#25058) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm, közben megtaláltam én is. Sajnos úgy látom kint se sokkal olcsóbb ez a fajta szorító, plussz rájön a borsos postaköltség is :O

Üdv: Bari

(#25060) Armahun válasza thyeby (#25055) üzenetére


Armahun
addikt

Ez az ékes szorító nagyon jó megoldás. Olcsó és mindig van kéznél belőle.
Az ősszel csináltunk rengeteg madár odút.
Ami a műhelyben volt deszka, palló, raklap az mind szorító lett. :DDD

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#25061) Winner_hun válasza Márton111 (#25046) üzenetére


Winner_hun
félisten

Akkor se.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25062) Winner_hun válasza mdk01 (#25047) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyenhez is van már kinyomógép?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25063) Madmax81 válasza darkipista (#25042) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Tudod ez is erőm felülinek tűnt de kellett hozzá egy új " életem párja " mert az előző elszívta az élet erőmet is thyeby tudja a történetet hogy nagyon padlón voltam de az már a múlt , de kis ízelítő hogy tavaly augusztusban hagytak el és azóta össze jött annyi hogy vegyek egy ilyen gépet .

1956-2010 07.22 Varga László

(#25064) Madmax81 válasza darkipista (#25045) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Az icemát én kilónként ezer forintért szerzem de volt hogy olcsóbban jutottam hozzá , a hibája az hogy ha sokáig nincs használva egy bontott csomag kb egy év alatt teljesen beköt .

1956-2010 07.22 Varga László

(#25065) darkipista válasza thyeby (#25044) üzenetére


darkipista
csendes tag

Én tudnék olyan öntvény vastagolót ami a legkisebb műhelyben is elfér.Ha jó áron átvennéd ezt,már rohannék is ezért :K

(#25066) rolipoli00 válasza Bari (#25059) üzenetére


rolipoli00
újonc

[Itt] van ni

(#25067) thyeby válasza darkipista (#25065) üzenetére


thyeby
őstag

Nem a vastagoló méretével van nekem bajom, hanem az egyengetőével. A két gép együtt (és főleg egy jobb egyengető) már annyi helyt foglal, hogy nehézkessé válna a munka.

Több fa van, mint asztalos!

(#25068) pali923 válasza Bari (#25057) üzenetére


pali923
tag

Én innen vettem ilyen csavaros szorítókat, itt láthatod a német nevét is, a német ebay-n is kereshetsz. Viszont olcsón nem fogsz találni ott sem. Ezek a szokásos árak, ennél csak drágábbak vannak, főleg a nevesebbek.
Ezt találtam legolcsóbban akkor, és időnként ingyen szállítanak ide is. Akkor még nem volt az unimaxnál sem.

Én is csináltam hasonlót fából, mint amit linkeltél, ezek a csöves vasasok valóban jobban használhatók, de a fából készült is működik. Vagyis vagy csinálsz, vagy kinyitod jól a pénztárcádat, máshogy nem lehet megúszni.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25069) Bari válasza pali923 (#25068) üzenetére


Bari
Modder

Szia!

Köszönöm a linket. Sajnos ezt nem fogom olcsón megúszni, jelenleg nincs olyan fa anyagom amiből a fa verziót meg tudnám építeni, fenyőből meg nem akarom. Számolgattam ha a conrados verziót megveszem, akkor árban kb ugyan oda lyukadok ki, mintha kemény fát vennék és még azzal dolgozni is kell. A fémhez meg van 3/4"-os csövem ami vastag falú, legalább azt nem kell vennem hozzá.

Üdv: Bari

(#25070) pali923


pali923
tag

A fát én 45x45-ös fenyőből csináltam, igazából azért, mert kellett egy majd kétméteres sötétítő táblát összeraknom, és ez volt a legolcsóbban kivitelezhető akkor. Maga a cucc a szorítón múlik szerintem, a fa maga szinte mindegy. Én fakockákat csináltam hozzá, bele kétcentis seprűnyél, mint tipli, és ezek mennek bele kétcentis lyukakba. Bőven megfogja az is, és egyszerű megcsinálni.
Az viszont igaz, hogy a fém csavarost egyszer kell megvenni, és örökre megoldja a gondot.

[ Szerkesztve ]

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25071) Bari válasza pali923 (#25070) üzenetére


Bari
Modder

Az az igazság, hogy nem egyszeri használatra tervezem, hanem ha már csinálnám akkor kibírjon jópár évet, 10-et minimum. A fém ebből a szempontból szimpatikusabb, csak a csövet kell méretre vágni, meg menetet vágni rá. A csövek cserélgetésével meg többféle méretben meg tudom oldani a szorítást, nem kell egy 100cm-es darabot pakolászni, ha csak 30m-t kell összeszorítani vele. Ha lenne olyan értelmes fa anyagom amiből meg lehetne csinálni inkább annak állnék neki, de sajnos nincs, fenyőből is csak 2-2,5cm vastag deszkáim vannak. Tehát fa anyagot mindenképp vennem kellene. Egyébként elsősorban ilyesmi vágódeszkákat szeretnék készíteni a segítségükkel nagyrészt saját felhasználásra meg rokonoknak ajándékba.

Üdv: Bari

(#25072) Bari válasza rolipoli00 (#25066) üzenetére


Bari
Modder

Szia!

Köszönöm a linket, sajnos kicsit drágább mint a conrad-os, látom hogy ezt nem lehet olcsón megúszni :O

Üdv: Bari

(#25073) Márton111 válasza Bari (#25072) üzenetére


Márton111
aktív tag

Egyszeri használatra bármi megteszi,pl.: pillanatszorítók ,amit utána sokkal sokoldalúbban használhatsz fel mint a dögnehéz csöves szorítókat.
Egyszeri használatra 3db csőszorító szerintem elég, max vársz 2 órát amíg lebonthatod és új anyagot teszel be .
Gyorsan kötő D3-as ragasztóval lehet kevesebb is elég - 1óra.
A fa - szorítókat is hosszú évtizedekig használhatod, és abból is lehet hosszút meg rövidet alkalmazni .Én még össze is kapcsolnék 2-őt így két rövidből lehet egy hosszú ,ha pont arra van szükség.Csupa rövid,de toldható szorítót készítenék fából.
Sajnos párezerbe per db akárhogy nézem benne lesz akármiből csinálod is.Legolcsóbb, ha csak egy garnitúrát veszel, és azt többször használod.

[ Szerkesztve ]

(#25074) pali923 válasza Bari (#25071) üzenetére


pali923
tag

Én is pont így gondolkodtam. Az én faszorítóm sem egyszer használatos, de túl nagy, hogy mindenhez elővegyem. A múlt karácsonyi műveim, én is ehhez vettem a csavaros szorítókat, amit linkeltem.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25075) Bari válasza pali923 (#25074) üzenetére


Bari
Modder

Nagyon szépek így képek alapján azok a deszkák. A linkelt bejegyzésben írtad, hogy kicsit később jöttél rá dolgokra. Ha esetleg megosztanád mik voltak ezek, lehet én nem futnék bele. Remélem nekem is sikerül hasonlót alkotnom.

Üdv: Bari

(#25076) mdk01 válasza thyeby (#25054) üzenetére


mdk01
addikt

...és Winner

Igen.
Winner palackot írt és madmax meg amit az utána következő hsz.ba linklet azok vegyes, köztük szilos palackot/tubust is tartalmazotak, ebből gondoltam arról van szó. Most már nem tudom miről van szó, de árulnak szilós palackban sűrű cuccokat amikhez van külön olyan szilónyomó ami az ilyen cuccok kinyomására való.

(#25077) pali923 válasza Bari (#25075) üzenetére


pali923
tag

Tulajdonképpen csak annyi, hogy amikor a végső állapotot rakod össze, és meg van kenve ragasztóval, akkor könnyen el tudnak csúszni a lécek. Van olyan minta, ahol nagyon zavaró, ha a sarkok nincsenek tökéletesen pontosan illesztve. Én is próbáltam figyelni erre, de mégis találtam utólag olyan helyeket, ahol lehetett volna még korrigálni. Szerencsére ezeket csak én vettem észre, akinek adtam, azok nem.
Én marha sokat csiszoltam, mert nincs vastagolóm, rengeteg port termeltem. Az egyik fa meg pirosas, még ma is találok piros nyomokat a műhelyben. :)
Ha én tudtam csinálni ilyet, akkor neked is sikerül. Biztos lehetsz benne, hogy sikered lesz. Volt, aki azt mondta, hogy maximum alátétnek fogja használni, mert sajnálja tönkretenni késsel.
Még egy dolog eszembe jutott: én 3 különböző méretet csináltam, nem kell túl nagyot gyártani, mert nehéz lesz, és az is kényelmetlen a konyhában.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#25078) Bari válasza pali923 (#25077) üzenetére


Bari
Modder

Köszönöm a tanácsokat :R , igyekszem betartani őket.
Ha lesz kész darab majd én is felteszem a képeket a fórumba.

Üdv: Bari

(#25079) rolipoli00


rolipoli00
újonc

Sziasztok!
Beruháznék egy excentercsiszolóra.Max 20ropim lenne rá. Tudom,hogy ez nem a ti kategóriátok,de érdekelne,hogy mire figyeljek a választásnál?
Ezeket néztem ki.
[1]
[2]
[3]

(#25080) Winner_hun válasza rolipoli00 (#25079) üzenetére


Winner_hun
félisten

Maktec

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25081) thyeby válasza rolipoli00 (#25079) üzenetére


thyeby
őstag

Ezek közül én is a Maktec-et választanám.
Tudod-e, h ennek a Makita megfelelője épp akcióban van, és nem sokkal drágább a Maktec-nél, és 3 év gari van rá? Hirdeti ezt épp egy ostorosi fiú is. Ha belinkeled neki, hogy az üzletben ez akcióban ezer forinttal drágább, mint ahogy ő kínálja, és felajánlod, hogy 20-ért elviszed, szerintem van esélyed rá, hogy oda fogja adni.
Valaki írta régebben, hogy a metebó excenterje prímán teljesít, egyetlen baja vele, h kicsit nehéz.
Igazából akkor járnál jól, ha kivárnál úgy 25-30 körül egy használt, de jobb Bosch GEX-re. Vagy nézz szét a német ebay-on, ott nagyobb szok lenni a választék.

Több fa van, mint asztalos!

(#25082) thyeby válasza rolipoli00 (#25079) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt ugyan hírből se lehet excentercsiszolónak nevezni, de van egy ilyenem, és kifejezetten hatékony. Gyári tépőzáras papírt már biztosan nem lehet kapni bele, de ki lehet vágni más papírból. Lehet úgy is használni, h a háromból csak egy tárcsát tesz a zember a csiszolandó felületre, és nem teljesen sík dolgokat is jól követ egy bizonyos határig.

Több fa van, mint asztalos!

(#25083) epmd válasza thyeby (#25081) üzenetére


epmd
tag

Nekem van egy dögnehéz Metabom,de az a legnagyobb fajta,és 150-es talpal.Az a kis Metabo amit linkelt,az se rossz vétel,Skil árban,és nem tud kevesebbet,mint a Maktec(egy kaptafa).Nemrég adtam el egy Makita bo5031-es,pár órát használt gépet 20-ért,kihasználatlanság miatt. :)

(#25085) thyeby


thyeby
őstag

Bari jóvoltából én is élvezhetem az oszlopos fúrómon a ledes fénykört. Nagyon elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#25086) thyeby válasza Bari (#25069) üzenetére


thyeby
őstag

Bessey

Több fa van, mint asztalos!

(#25087) paye válasza thyeby (#25086) üzenetére


paye
tag

"...Versand: Kein Versand nach Ungarn..." :W

(#25088) Bari válasza thyeby (#25085) üzenetére


Bari
Modder

Örülök, hogy meg vagy elégedve vele :C . Használd sokáig egészséggel!

Köszi a linket. Csak kérdés postáz e hazánkba, mert csak Németország és Ausztria van feltüntetve, ha igen milyen postaköltséggel. Na majd írok neki hátha...

Üdv: Bari

(#25089) Bari válasza paye (#25087) üzenetére


Bari
Modder

Akkor ez sajnos kilőve.

Üdv: Bari

(#25090) thyeby válasza Bari (#25089) üzenetére


thyeby
őstag

Épp most számoltam be egy srácról, aki hazahozza Németországból nekem. Írjak neki?
De az úgy fog múkodni, hogy el kell utalni a lét, és amikor utazik a fiú haza, akkor elhozza. (kint dolgozó nyíregyházi fiatalúr.) Én mondtam neki, h nem kívánom ingyen, amit a postáért kérnének, azt megkapja. Posta kb €11 szok lenni N.o-ba, onnan M.o-ra €22. Tehát a különbözetet gondoltam a srácnak. Még nem hozattam vele semmit, most ismerkedtünk össze nemrég.

Több fa van, mint asztalos!

(#25091) thyeby válasza Bari (#25088) üzenetére


thyeby
őstag

A bekötés gyorsan ment (viszonylag). Az utolsó akkord akasztott meg legjobban. Kitört a szerelés utolsó 10 másodpercében az a tüske, amit a nyák-ra kell dugni. Pontosabban beletörtem a hüvelybe, nem állt ki belőle semmise. Hát azt nehezebb volt kiszedni onnan, mint a szálkát az ujjamból csipesz nélkül. Aztán mikor végre sikerült, akkor a változatosság kedvéért beleejtettem azt a kis pucát a fűrészporba, mikor meg akartam javítani. Odaveszett, reménytelen is lett volna keresgélni. Addig forrasztgattam néhány szál vékony drótot, míg olyan vastagra sikeredett, hogy pászolt a hüvelybe. Nem találtam se telefonzsinórt, se régi villanyborotva zsinórját. Úgy oldottam meg, hogy egy kéteres vékonyabb, puha vezetéket feltekertem egy pálcára, és hőlégfúvóval jól átmelegítettem, majd megvártam, míg alakra hűl. Nem lett olyan baba, mint egy gyári spirál, de teljesen megfelelően múkod így a gép, és nem lóg bele semmibe, mikor engedem le-fel a fúróorsót.

Több fa van, mint asztalos!

(#25093) Winner_hun válasza #05304832 (#25092) üzenetére


Winner_hun
félisten

Rendeltem, nem volt gond. Csomagolástól, szállító cégtől is függ. Vigyázni szoktak rá (ez nem jelenti azt hogy épp a tiédre is vigyázni fognak). Kb. senkinek se az érdeke hogy legközelebb ne vegyél tőle / ne szállíttass vele.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25094) Márton111 válasza thyeby (#25085) üzenetére


Márton111
aktív tag

Ezért irigyellek ,sajnos én a mikroelektronikához (kapcsolási rajz) nem konyítok,vajon tudnál olyan leírást készíteni ami alapján én is el tudnám készíteni a fénykört,és más ledes világítótesteket(holott nem értek hozzá). Tennék belőle minden marógépemre, oszlopos fúrómra, behajtóra,dekopírra szalagfűrészre (ezeken részben van gyári ,világítás de gyenge) eddig zseb-ledlámpával próbálkoztam ,de nehéz jól elhelyezni mert relatíve sok helyet foglal.[itt klafa dolgokat láttam olcsón]

[ Szerkesztve ]

(#25095) Winner_hun válasza Márton111 (#25094) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hobby elektronika

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#25096) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Lenne egy elméleti kérdésem felétek.
Van kettő egyforma fogazásu
fürészlapom egyik 20 másik 40 centi
átmérőjü. Ahhoz, hogy ugyanolyan
hatásfokkal tudjak vele dolgozni, fele akkora fordulat elég a 40centishez
mint a 20centishez? Kerületi sebesség. Képletekhez bugyuta vagyok. Tehát a 40centiset hajtanám mondjuk 40es 20centiset 80as szíjtárcsával.

(#25097) rolipoli00 válasza thyeby (#25081) üzenetére


rolipoli00
újonc

Köszönöm a javaslatokat!
A makitát nézegettem én is,a hirdetést is láttam már korábban. De ha lehet újat vennék,2-3 év garival.
A szempontom,hogy könnyű legyen. A metabo 1,3kg a maktec 1,2 a bosch 1,5 viszont fordulatszabályzós. Ez utóbbi érdekelne,hogy néha jól jön a lassabb fordulat vagy teljesen felesleges?

(#25098) thyeby válasza Kolty (#25096) üzenetére


thyeby
őstag

Nem ennyire egyszerű a képlet, hogy ha dupla a fűrésztárcsa átmérője, akkor feleakkora ékszíjtárcsára kell kapcsolni, de jobb, mint ha nem is váltasz fordulatszámot.

Nem ördöngös dolog az a kerületi sebesség, ne zárkózz el előle! Egyszerű, mint az ék. Bizonyára tudod, hogy egy kör kerületét 2r*¶ képlettel számoljuk ki. Akkor, ha tudod a kör kerületét, akkor már csak meg kell szoroznod az egy perc alatt, vagy egy másodperc alatt megtett fordulatok számával. Ennyi utat tesz meg időegység alatt a tárcsa egy pontja.

A kívánt tárcsaátmérő számítását régebben már leírtam - szerintem abból megérted, ha nem idegenkedsz tőle.

Több fa van, mint asztalos!

(#25099) thyeby válasza Márton111 (#25094) üzenetére


thyeby
őstag

Ezt nem én készítettem, hanem Bari fórumtársunk munkája. Én csak felszereltem a gépre. Szerintem vele vedd fel a kapcsolatot, biztosan útnak indít készségesen. Nem ördöngösség ez, de nekem nincs rá időm, és ominózus fénykör egy már bevált kopírozása volt.

Több fa van, mint asztalos!

(#25100) thyeby válasza rolipoli00 (#25097) üzenetére


thyeby
őstag

Szerintem a fordulat lassítása inkább a fényezők kényeztetése, mint a miénk - már amikor nem magunk is fényezünk.

Több fa van, mint asztalos!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.