Hirdetés

2021. január 18., hétfő

Gyorskeresés

(#6951) Iceman821 válasza Perillustris (#6950) üzenetére

Iceman821
tag

Rendszer lemez az enyém is csak. Valami oka pedig csak lehet, de nem tudom mi, hogy mi, vagy a lap csinálná? De a vinyóm meg tudja a 100mb/s feletti sebességet. Valami nem tiszta így nekem.

(#6952) Tarokk79

Tarokk79
tag

Szeretnék összerakni egy szervert otthonra, amely főleg NAS célokat látna majd el, de több más dolgot is szeretnék rárakni. Arra gondoltam, hogy ITX-es alapokon építkeznék. Néztem két alaplapot az [ASRock B365m]-et és a [ASRock H370m]-et. Igazából a 4 vs 6 sata foglalatban látom a fő különbséget. Viszont a 370-esnél csak az Intel 8. generációs procikat látom támogatottnak.
Mind a kettőbe lehet rakni [9400t]-t?
Az m.2 foglalatba mind a két esetbe lehet SSD-t rakni, vagy az u.2 erre való? Jól értem, hogy az u.2 fogalalt gyorsabb, mint az m.2?

(#6953) dugo_ válasza Tarokk79 (#6952) üzenetére

dugo_
veterán

Mind a kettőbe lehet rakni [9400t]-t?

Igen, de mindkét laphoz legalább P4.00 bios verzió szükséges. Régebbiek nem ismerik fel a procit.

Az m.2 foglalatba mind a két esetbe lehet SSD-t rakni, vagy az u.2 erre való?

Nincs U.2 foglalat a lapokon, az egy ipari SSD-khez fejlesztett csatolófelület. 1db M.2 van mindkettőn, ebbe lehet rakni M.2 SATA AHCI vagy M.2 PCIe NVMe SSD-t is.

Jól értem, hogy az u.2 fogalalt gyorsabb, mint az m.2?

Az M.2 PCIe SSD-k szekvenciális írásban gyorsabbak, mint az M.2 SATA darabok, de NAS felhasználás esetén ennek nincs kimutatható előnye.

[ Szerkesztve ]

(#6954) Tarokk79 válasza dugo_ (#6953) üzenetére

Tarokk79
tag

Köszi a gyors választ.
Ha nem legalább P4.00-s a bios, akkor fogom tudni upgradelni proci nélkül?
Mit jelent a "Supports ASRock U.2 Kit", azt hittem, hogy lehet bele rakni ilyen foglalatú ssd-t?Úgy gondoltam, hogy a rendszert rakom SSD-re, és mellé rakom a tárakat. Arra gondoltam, hogy m.2-be rakom az SSD-t és akkor marad +1 SATA foglalat. Bár, ha jól értem a PCI foglalatba is tudok majd olyan kártyát rakni amire tudok SATA HDD-ket rakni, és akkor úgyis van bőven foglalat.
Melyik alaplap az ajánlottabb?

(#6955) dugo_ válasza Tarokk79 (#6954) üzenetére

dugo_
veterán

Ha nem legalább P4.00-s a bios, akkor fogom tudni upgradelni proci nélkül?

Az alaplapok 99%-át nem lehet beszerelt, vagy támogatott proci nélkül lefrissíteni. Három lehetőséged van: 1, kifizeted a boltnak a frissítést (+2000Ft körül), 2, szerzel ideiglenesen egy olyan procit, amit már a legelső bios is felismert és azzal frissítesz, 3, megkockáztatod, hogy a neked szükséges bios lesz rajta, hiszen a P4.00 2019 márciusában jött ki, szinte biztos, hogy ilyen régről beragadt készletet nem tudsz kifogni, a friss gyártásra mindig a legújabbat flashelik.

Mit jelent a "Supports ASRock U.2 Kit"

Ilyet lehet venni külön, és akkor M.2-n keresztül rá lehet kötni a lapra U.2-t. Nem releváns a te esetedben.

Arra gondoltam, hogy m.2-be rakom az SSD-t és akkor marad +1 SATA foglalat.

Jó elképzelés. Arra kell csak figyelni, hogy a H370-es esetében a 6 SATA portból letiltódik egy darab (a 3-as), ha M.2 SATA-t használsz. M.2 PCIe esetén nincs ilyen korlátozás, így ha kell a sok tárhely, akkor ez a jobb megoldás, habár maga a rendszermeghajtó nem fog profitálni a PCIe nyújtotta nagyobb sávszélből.

A +2 SATA csati miatt a te igényeidre jobb a H370M-ITX/ac.

(#6956) Dauerstage válasza Tarokk79 (#6954) üzenetére

Dauerstage
tag

Proci nélkül el sem indul a lap. (Ha van rá lehetőség akkor kérj a bolttól bios frissítést)
Nyilván ha nem sok az árbeli különbség akkor a fejlettebb lapot válaszd.(h370) :R

Nejem szavai:" egyszer a jószándékod fog sírba vinni és az őszinteséged megveretni ". youtube.com/channel/UCyPiK__xQ62aC2bteAyKfVg

(#6957) májkimiki

májkimiki
senior tag

Sziasztok!
Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes tegnap. Van egy alíg 1 éves Ryzen konfig és rendes leállítás után vagy live rendszer futtatás után. Amikor tényleg leáll a gép a pendrájv vagy a wifi stick ledje tovább világít. Ez szerintem nem normális.
Az összerakás óta random fagyásokat is produkál a rendszer. Nem reagál az egérre, billentyűzetre. A rendszer óra megáll a tálcán, viszont a hdd led meg néha felvillan és aktivitást mutat. Bekapcsoló gombra (hosszan nyomva) és resetre viszont reagál.
AsRock B450M-HDV/Ryzen3 2200G/Kingmax ValueKit 16GB DDR4-2400MHz.
Chiftec GPS400A8 táp.

(#6958) Cingáriusz

Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Asrock AB350M Pro4 alaplapom van, melyben 3200-as G.Skill Ripjaws ramok teljesítenek szolgálatot.
Kérdésem, hogy ha rakok bel 3600-as Patriot ramokat, fogja e tudni annyin is járatni a lap?
A support szerint 3200 a max. de találkoztam már olyan A320 chipsetes, fapados Gigabyte lappal, ami gyárilag 3200-ig kezel ramokat, de gond nélkül ment benne a 3400-as Patriot rampár beton stabilan 3400-on.

A szerencse ahhoz pártol, aki észnél van

(#6959) Tarokk79

Tarokk79
tag

Valaki használ H370M-ITX-es alaplapot Samsungos 970 EVO PCIe-os SSD-vel?
https://www.asrock.com/mb/Intel/H370M-ITXac/#Storage
Nincs rajta a kompatibilitási listán, és nem tudom jó lesz-e.

(#6960) mrzed válasza Tarokk79 (#6959) üzenetére

mrzed
aktív tag

Nálam H370 pro4-ben problémamentesen fut egy 512-es 970 evo nvme ssd.

(#6961) MaddeNNNN válasza Cingáriusz (#6958) üzenetére

MaddeNNNN
senior tag

Minél több modul van egy lapban annál kisebb az esélye, hogy magasabb órajelen fog menni. De ez függ a lap topológiájától is. Patriot ramok pedig nem ajánlottak ryzenhez, mert lutri hogy fog-e menni és milyen frekvencián.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#6962) Cingáriusz válasza MaddeNNNN (#6961) üzenetére

Cingáriusz
őstag

Nekem eddig semmi gondom nem volt a Patriot ramokkal. Több gépet is építettem velük.

A szerencse ahhoz pártol, aki észnél van

(#6963) MaddeNNNN válasza Cingáriusz (#6962) üzenetére

MaddeNNNN
senior tag

Ramos topicban többen panaszkodtak rájuk, azért is írtam hogy lutri. Lehet hibátlanul fog menni de az is lehet hogy 2133mhz-en, vagy el sem indul kékhalál nélkül. Te esetedben függ a processzortól és a laptól is.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#6964) Locutus válasza MaddeNNNN (#6963) üzenetére

Locutus
veterán

Akkor olyanok mint a corsair ramok :>

(#6965) paksameta

paksameta
friss újonc

Sziasztok!
A jelenlegi Asrock z68 pro 3 alaplapomhoz szeretnék vásárolni rx470/570 videókártyát, elég sok oldalon nézelődtem és mindenhol azt találtam , hogy kompatibilis , viszont elnézve, hogy mekkora hely kell neki én elég szűkösnek találtam , szerintetek belefér?

(#6966) MaddeNNNN válasza Locutus (#6964) üzenetére

MaddeNNNN
senior tag

Igen. Gondolom Patriotból is van jobb meg rosszabb széria, mint Corsairből. Az én Vengeance RGB PRO-m szó nélkül viszi az XMP-t, de mhz-ben feljebb illetve időzítésben lejjebb már nem enged. Más Vengenace-ok meg még az XMP-t sem akarják.

(#6967) arabus válasza Cingáriusz (#6958) üzenetére

arabus
senior tag

viheti is

(#6968) -=MrLF=- válasza -=MrLF=- (#6947) üzenetére

-=MrLF=-
senior tag
LOGOUT blog

Tapasztalatok ASROCK B450M-Pro4 lappal, R5 3600 mellett a HyperX 16GB Fury DDR4 3200MHz CL16 KIT nem volt stabil az XMP-t betötve (1,35V - 3200Mhz) az alap 1,2V mellett a 3000Mhz-t hozza stabilan.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#6969) Gyuri27 válasza -=MrLF=- (#6968) üzenetére

Gyuri27
félisten

Oszt támogassa-e az a lap+proci kombó azt a ramot?

Amd: Radeon-Ryzen

(#6970) -=MrLF=- válasza Gyuri27 (#6969) üzenetére

-=MrLF=-
senior tag
LOGOUT blog

[ ASROCK B450M-Pro4 ] Matisse-ra nincs memória lista az alaplap oldalán.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#6971) Gyuri27 válasza -=MrLF=- (#6970) üzenetére

Gyuri27
félisten

Nincs valóban, de a másik háromnál se szerepel a kompatibilitásban.
Szal 99% boritékolható volt, hogy nem fogja szeretni.
Ezért szoktunk gskill aegist, meg crucial ballistix sportot ajánlani. Mert ezek 99%-ban mennek még ha nincsenek is a qvl-ben.
Sok rizsás topikot olvasok ez a kettő még ment mindenkinek. És külföldi oldalakon is erre jutottak.

(#6972) Tarokk79

Tarokk79
tag

Vettem egy ASRock H370M-ITX/ac alaplapot, illetve egy Kingston HyperX Predator 16GB DDR4 2666MHz HX426C13PB3K2/16 memóriát (ami 2 b 8GB-os modul és támogatott az alaplap honlapja alapján). Ha a B1-es foglalatba van memória, akkor nem indul el a gép. Ha csak az A1-ben van memória, akkor elindul. Próbáltam minden variációban és mindenképpen ezt tapasztalom. BIOS-t is frissítettem, és semmi javulás. Valamit elronthatok, vagy az alaplap a hibás? Bármi ötlet? Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

(#6973) Sub-ZeRo válasza Tarokk79 (#6972) üzenetére

Mindkét ram külön-külön működik?
Ha igen, akkor a lap gariba mehet vissza.
Esetleg még másnál meg kell nézni, hogy a ramok mennek e az illetőnél.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."|G604 + G613

(#6974) Tarokk79 válasza Sub-ZeRo (#6973) üzenetére

Tarokk79
tag

Igen. Sőt, ha A1-ben van csak és megy, de ha berakom B1-be a másikat, akkor már nem. Mindegy melyik memóriát hova rakom.

(#6975) Trailblazer válasza Tarokk79 (#6974) üzenetére

Trailblazer
addikt

A2-B2-be kell rakni általában a ramokat.

Lehet más a helyesírás...? -> http://tiny.cc/rt6sjz

(#6976) Tarokk79 válasza Trailblazer (#6975) üzenetére

Tarokk79
tag

Itt csak 2 foglalat van :(.

(#6977) Trailblazer válasza Tarokk79 (#6976) üzenetére

Trailblazer
addikt

Ja, név alapján ITX? Akkor nincs sok mozgástér. :U

(#6978) Sub-ZeRo válasza Tarokk79 (#6974) üzenetére

Az jó.
Írtad volt bios frissítés, egy bios defaultot megpróbálhatsz még. Ha akkor sem megy, akkor gariba küld vissza a lapot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."|G604 + G613

(#6979) Tarokk79 válasza Sub-ZeRo (#6978) üzenetére

Tarokk79
tag

A BIOS default meg volt. A CMOS resetet nem próbáltam, de gondolom az ugyanaz. Vagy az a BIOS-t is visszaállítja?

Amúgy a memória 2666MHz-es, de defaultban 2400MHz-en kezeli, de gondolom ez nem gond(?), mivel mind a két memória működik így az A1-ben.

[ Szerkesztve ]

(#6980) Sub-ZeRo válasza Tarokk79 (#6979) üzenetére

Hát ugyan az a két dolog. Vagy az elemet ha kiveszed úgy, hogy nincs a táp rádugva a hálózatra.

Az nem baj hogy nem 2666-on megy.
Szerintem gariba küld vissza a lapot.

(#6981) Tarokk79 válasza Sub-ZeRo (#6980) üzenetére

Tarokk79
tag

Köszi, az lesz, csak ez a legnagyobb szívás. Szerelhetem le, meg a procit is vehetem le róla, és remélem, hogy tudják "azonnal" cserélni.
Amikor rájöttem, hogy hiba van reménykedtem, hogy az egyik memória lesz rossz :).

[ Szerkesztve ]

(#6982) Tarokk79 válasza Tarokk79 (#6981) üzenetére

Tarokk79
tag

No nem, ilyen egyszerű, mivel én raktam össze. Az eladó mondta, hogy valószínűleg a CPU van rosszul berakva, akkor szokott ilyen előfordulni, és hogy vegyem ki a PCU-t tisztítsam ki, és nézzem meg, hogy megy-e. Sajnos viszont azt láttam, hogy a CPU kis tüskéi megsérültek. Nem tudom, hogyan, mikor, mert nagyon vigyáztam, de ezek szerint nem eléggé. Nem tudom az átméretezett képen mennyire megy át. [kép]
Lehet az alaplapon ezt a foglalatot cserélni? Mit csinálhatok?

[ Szerkesztve ]

(#6983) Gyuri27 válasza Tarokk79 (#6982) üzenetére

Gyuri27
félisten

A foglalat elég nehezen sérül meg.
Igen lehet cserélni, de jobban jársz egy új lappal ha tényleg az van.
Viszont a proci lábakat egyszerübb összekócolni. Annak a javitása bajtól függően megérheti.
[link]

(#6984) Tarokk79 válasza Gyuri27 (#6983) üzenetére

Tarokk79
tag

Köszi a tippet :).

(#6985) arabus válasza Tarokk79 (#6984) üzenetére

arabus
senior tag

az a lap kuka belül bal szélsö sarokban minden szétfolyt,
szétégett.

(#6986) Gyuri27 válasza arabus (#6985) üzenetére

Gyuri27
félisten

Te ezt hol nézed bástya?

(#6987) arabus válasza Gyuri27 (#6986) üzenetére

arabus
senior tag

itt:

(#6988) Gyuri27 válasza arabus (#6987) üzenetére

Gyuri27
félisten

Drága kenyér. Milyen lap és proci ez?

(#6989) arabus válasza Gyuri27 (#6988) üzenetére

arabus
senior tag

lap: ASRock H370M-ITX/ac
proci nem derült ki számomra

(#6990) Trailblazer válasza Gyuri27 (#6988) üzenetére

Trailblazer
addikt

Nem a te felségterületed, mert intel. :P

(#6991) Tarokk79 válasza arabus (#6989) üzenetére

Tarokk79
tag

Megijedtem, de szerintem csak a fény tükröződött rosszul. A proci 9500t, és elvileg megy, csak a B1-es slotba berakom a memóriát akkor hal meg.

(#6992) Gyuri27 válasza Trailblazer (#6990) üzenetére

Gyuri27
félisten

Nem is kár érte. :DD

(#6993) arabus válasza Tarokk79 (#6991) üzenetére

arabus
senior tag

igy már jobban mutat
de a lábak :F

(#6994) Tarokk79 válasza arabus (#6993) üzenetére

Tarokk79
tag

Én azt nem értem, hogy ezt hogy csináltam. Szépen levettem a fedőt és megnéztem, hogy csak egyféleképpen tudom rárakni a procit, és ráraktam. Gondolom a hűtő felszereléssel nem okozhattam :(.

(#6995) Milka 78 válasza Tarokk79 (#6991) üzenetére

Milka 78
nagyúr

Hát ez eléggé gabonakörös, de még hiányzó lábát is látok rajta...ezt visszadobják a gariból :(

[ Szerkesztve ]

Privát kérdésekre sajnos nem tudok válaszolni, erre ott a nyilvános fórum!

(#6996) arabus válasza Tarokk79 (#6994) üzenetére

arabus
senior tag

nem tudom de igy látszatra több láb is ki van törve töböl.

(#6997) peter889

peter889
őstag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy az ASRock 960GM-GS3 FX alaplapnak mindegyik SATA2 csatlakozása azonos sebességű?
(Tehát arra gondolok, nincs-e olyan, mint az USB 2.0 csatakozók esetében, hogy eltérő sebességűek.)

Köszönöm előre is.

(#6998) Lukitomi válasza peter889 (#6997) üzenetére

Lukitomi
aktív tag

Csak a gyártó oldalára kellene ellátogatni!
Egyébként: 4 x SATA2 3.0 Gb/s connectors, support RAID

(#6999) Aryon87

Aryon87
nagyúr

Sziasztok! Szuksegem lenne egy kis utbaigazitasra, mert a maradek hajam is kihullik... Adott egy Asrock B85 Pro4, ami ma delutan kapna uj procit. Jelenleg egy Pentium G szerias vacak van benne, ami cserelodne egy i3-ra, de a tamogatas lista szerint mar új BIOS verzio kell. Jelenleg 1.60 van rajta. Honlaprol leszedtem az 1.80 es 2.40 verziokat, amik .zip formatumban jottek.
Na most. Ezeket ki kell csomagolni es a mappaban levo file kell a pendrivera, vagy a .zip mappa kell bemenjen? (Fat32-re atallitva)
Flashelnem a cuccot, de az "instant flash" ablaknal megall es semmit nem csinal, a szoveg ott van hogy mit lat...
Se ugy, hogy a .zip mappa van rajta, se ugy ha csak a file van rajta a pendrive-n.
Es ugy se ha F2 gombot nyomok es valasztom ki a flashelest, se F6 gombbal...
Ilyenkor mi van?

Huawei P40Pro & Honor 20Pro - Huawei P8 Lite

(#7000) Aryon87 válasza Aryon87 (#6999) üzenetére

Aryon87
nagyúr

Itt fullad le es se elore, se hatra..

Huawei P40Pro & Honor 20Pro - Huawei P8 Lite

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.