Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) F e Z o válasza zolisx4 (#6249) üzenetére


F e Z o
veterán

Aida64-ben van memória olvasás, írás teszt. Futtasd le, ott kiírja mennyin megy a ramod. De 2400 lesz az.

H2O über alles!

(#6252) zolisx4


zolisx4
őstag

Köszi srácok 2400 MHz megy :R

(#6253) kistusik


kistusik
tag

Hali.

Asrock b450m pro4
Kingston a1000 SSD M.2 NVMe

Néha felismeri a bios néha nem. Ultra foglalatban van Amikor éppen felismeri és próbálnánk telepíteni a win 10-et, akkor viszont nem látja és nem tusjuk hova telepíteni. Valaki ötlet?

(#6254) mrzed válasza kistusik (#6253) üzenetére


mrzed
senior tag

Ha a telepítő nem uefi módban van elkészítve és bootolva, akkor nem fogsz tudni nvme-re telepíteni.
szerk:
Egy jól elkészített telepítőt bootolhatsz uefi és legacy módban is, az utóbbi esetben nem is fogja látni az nvme meghajtót.

[ Szerkesztve ]

(#6255) kistusik válasza mrzed (#6254) üzenetére


kistusik
tag

Igy már látta, de valamiért nem ment fel. Valami hiba volt.

(#6256) F e Z o válasza kistusik (#6255) üzenetére


F e Z o
veterán

Rufus-szal készíts bootlható pendrive-ot, MBR partíciós sémával...

H2O über alles!

(#6257) kistusik


kistusik
tag

Mostmár eljutottam oda hogy fel ismeri a bios is meg a telepitő is az nvme ssd-t. De ezt a hibát írja ki: 0x80300002.

(#6258) Habugi


Habugi
addikt

Egy másik (VGA) topicban felmerült, szóval gondoltam írok ide pár sort a Win7 kontra Asrock Z370 (Taichi) témakörben..

Szóval mielőtt megjött a lap magam is rengeteg helyen olvastam miszerint így meg úgy nem támogatott, nem megoldható stb.., összegzem, nettó marhaság. :K

A mai napig használok Win7-et a Win10 meglétének ellenére is, szóval átboxoltam magam a dezinformációs áradaton amikor megjött a lap és különösebb ramazuri nélkül felkerült szépen a Win10 mellé.
Ne tessenek aláfutni a hülyeségnek, tökéletesen működik Z370 mellett/alatt is a Win7.

Esetleg ha felmerülne ezirányú igény, majd írok ide egy szösszenet arról BIOS-ban mit mire kell állítani, hogy telepítés/első Win7 boot alkalmával működjön az USB-s bill & egér (amennyiben már tényleg mindenki kidobálta otthonról azt a sok PS2/USB átalakítót ami az évek alatt felgyűlt..), továbbá azt is, melyek azok az egyébként (Asrock support page szerint) Win10-hez készült USB & LAN stb driverek, amelyek szemrebbenés nélkül felmennek Win7 64-re s melyekkel tökéletesen működik utána a rendszer mindenféle átalakító és szenvedés nélkül.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6259) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hy!

Asrock alaplapokra hány év gyártói garancia van?
Köszönöm.

Üdv
Fr@nkie

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6260) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok van egy h110m itx/ac deszkám full új, ma raktam bele egy i3 6100-t innen HA-ról.

a proci 30fokos idle-ben az asztalon, biosban 52.

A venti rajta mégis 2200-al pörög, silent módban meg nem is pörög..

létezik az hogy az alaplapon nem megy pwm szabályzás?

azt hiszem megoldottam, auton volt cpu felismerése átraktam 4pinesre és most jónak tűnik

[ Szerkesztve ]

(#6261) jeni válasza Fr@nkieWilde (#6259) üzenetére


jeni
félisten

többsége 2év, de vannak pár boltok ahol 3év garit adnak.
melyik alaplap?

(#6262) Fr@nkieWilde válasza jeni (#6261) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

De engem a bolti garancia nem érdekel. Csak a gyártói.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6263) jeni válasza Fr@nkieWilde (#6262) üzenetére


jeni
félisten

akkor mindegy mit veszel és kiküldőd majd ha elromlik a gyártónak és aztán mehet a tortúra!

(#6264) Fr@nkieWilde válasza jeni (#6263) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Dehogy, a gyártókkal a legegyszerűbb elintézni a garanciát. A boltok szórakoznak a vevőkkel.
Biztos van az ASRock-mak is valami képviselete itthon. Oda küldeném a hibás lapot.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6265) jeni válasza Fr@nkieWilde (#6264) üzenetére


jeni
félisten

sok sikert a magyar Asrock képviselet megtalálásához :R

(#6266) *H* válasza Fr@nkieWilde (#6264) üzenetére


*H*
aktív tag

Nem tudod hova küldeni, az Asrock összes európai aloldalán ezt fogod találni:
"Karbantartásért és javításért lépjen kapcsolatba helyi viszonteladójával."

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#6267) Fr@nkieWilde válasza *H* (#6266) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ójajjj, hát ez bizony nagy kár.
Nah mindegy, köszönöm szépen az információt.
Bíztam benne, hogy akad valami képviselet. Általában a márkáknak azért van helyi szervezete.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6268) jeni válasza Fr@nkieWilde (#6267) üzenetére


jeni
félisten

Asrock képviselet

ASRock EUROPE B.V.
Bijsterhuizen 11-11
6546 AR Nijmegen
The Netherlands
Phone: +31-24-345-44-33
Fax: +31-24-345-44-38
sales@asrock.nl

[ Szerkesztve ]

(#6269) Fr@nkieWilde válasza jeni (#6268) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Köszi, ez elég gáz...
Attól tartok, így többe kerül a lé, mint a hús.
Nah mindegy.
Köszönöm.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6270) Doky586 válasza jeni (#6268) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt majd adnak neki egy honkongi utcanevet+házszámot ahova beviheti. de csak személyesen.. Mert csak kínaiul beszélnek, de a mutogatást is megértik... :))

(#6271) Fr@nkieWilde válasza Doky586 (#6270) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Max Taiwanit. Mellesleg Hong-Kongban angolul beszélnek. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6272) Doky586 válasza Fr@nkieWilde (#6271) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha megtudják hogy mész, majd kerítenek egy nem tudót..

(#6273) Fr@nkieWilde válasza Doky586 (#6272) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Téged akartalak küldeni! :DDD

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6274) Doky586 válasza Fr@nkieWilde (#6273) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez kb olyan mintha a FORD-hoz közvetlenül akarnád visszaküldeni a meghibásodott autót, és nem azon márakereskedőn keresztül mint ahol vetted..

Pici eszközöknél pl hdd, pendrive ez még el is megy de egy alaplap nem fér el egy postai borítékban, és mindenki azzal hárítaná el a felelősséget hogy a postán sérült meg, a posta lassúsága miatt ért el önökhöz késve, stb..

(#6275) Fr@nkieWilde válasza Doky586 (#6274) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Sok márka sok termékénél ez működik, feltételeztem egy alaplapnál is megoldható. Amúgy pl. ha Pesten lett volna székhelye, ahol az ilyesmit intézték volna, oda akár személyesen is bevihettem volna.
Volt már 1-2 alkatrészem, amit így ügyintéztem. Vagy kikerültem az eladót, vagy már bolti garancia nem volt rá, de gyártói még igen.
Mivel ezek a cégek ragaszkodnak, hogy a vevők maradjanak márka-hűek sokkal könnyebb az ügyintézés, mint egy informatikai üzletben, akik sokkal könnyebben elhajtanak sajnos.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#6276) cibus


cibus
aktív tag

sziasztok.
bocsi ezért a kérdésért, de az istenért nem találom sehol!! :(
egyszer régebben láttam valahol egy általánosabb tuning leírást asrock fital1ty z370 gaming k6-hoz, ami egy jó kiindulási alapot ad.
nem tudja esetleg valaki, hogy merre találhatom meg? esetleg egy linkkel tudna segíteni? nagyon megköszönném.

(#6277) Reinkz


Reinkz
senior tag

Sziasztok,

szerettem volna kikapcsolni az 5V usb-t amikor kikapcsolom a gépet, elsősorban mert ledes a bill és zavar hogy világít.

keresőben itt a fórumon megtaláltam, hogy deep sleep S5-t engedélyezzem.

engedélyeztem és már utána fura volt, hogy kikapcsolt. pár másodpercre rá megprobált elindulni, nem ment neki aztán ujra, szóval nagyon fura: 2X indul gép

ha kikapcsolom akkor néhány mp után tényleg elveszi az 5V-t az usb-ktől de ez az elindulás, hát ez így elég gáz nem lehet ezzel valamit csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#6278) Milka 78 válasza cibus (#6276) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Coffe Lake összefoglalójában van letölthető formátumban.

(#6279) Werkly


Werkly
őstag

Faszom az Asrockba is, hogy miért nem frissíti a honlapján a drivereket? Én kukázzam össze! Nincs valami maszek oldal ahol naprakészek vannak? Stationdrivers amit néztem de ott össze-visszaság! Van egyáltalán értelme vagy mehet ami seggarcéknál van fönnt?

(#6280) Milka 78 válasza Werkly (#6279) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Én most a poén kedvéért egy deka ASrock drivert nem tettem fel és a W10 (1809 friss telepítés) drivereit használom. 1 hónapja hibátlanul megy minden.

(#6281) senzaj


senzaj
senior tag

Sziasztok!

Évek óta küzdök azzal a problémával, hogy ha 1-2 napig nem használom a gépet, akkor hajlamos magától bekapcsolni és elég kellemetlen, hogy csak a táp lekapcsolásával tudom megszüntetni.
Próbáltam kikapcsolni mindent, ami ezt lehetővé teszi, de sajnos mai napig fennáll ez a jelenség.
Gyanítom, hogy az alaplapnak is köze lehet hozzá; Z97 Extreme4, konfigom a prilomnál látható.

Tudnátok esetleg ötleteket írni, hogy mik okozhatják ezt? :B
Köszi!

(#6282) jeni válasza senzaj (#6281) üzenetére


jeni
félisten

valami időzítős program? valami olyan,hogy alvó módban való használat OFF-ra tenni.
gondolom olyan a beállításod,hogy ha áramszünet van és ismételt áram alatt bekapcsolja magát,újra indítja magát.

(#6283) senzaj válasza jeni (#6282) üzenetére


senzaj
senior tag

Nem tudok róla, hogy bármi időzítő lenne fent vagy be lenne állítva. Ritka itt az áramszünet, ha pl 2 napig nem nyulok a géphez, akkor simán bekapcsol magától.

(#6284) Habugi válasza senzaj (#6281) üzenetére


Habugi
addikt

Ennek sztem semmi köze a lapodhoz, sokkal inkább a Szenny10 egyik fícsőrje.., nevezetesen h előszeretettel hibernál a shut down helyett is.

Innen próbáld meg a Fix #2-es metódust.

Tudom ez látszatra nem az amit Te keresel de van egy olyan gyanúm miszerint azért tud látszólag magától bekapcsolni a géped mert valójában nincs is ilyenkor kikapcsolva, mert hibernálja a Winfos kikapcs helyett.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6285) tebeeee válasza senzaj (#6283) üzenetére


tebeeee
csendes tag

Én úgy tudom asrocknál van olyan funkció ami egyfajta páramentesítést csinál az alaplapnak. Nem lehet hogy ez az lesz?
[link] Dehumidifier a neve a funkciónak....kikapcsolható

(#6286) senzaj válasza Habugi (#6284) üzenetére


senzaj
senior tag

Beállítottam, a páramentesítés pedig eddig is ki volt kapcsolva.
Ha ismét jelentkezek, akkor nem jött be! :D

Köszönet! :B

(#6287) Habugi válasza senzaj (#6286) üzenetére


Habugi
addikt

Amennyiben be volt kapcsolva a fast startup és most kilőtted akkor jó eséllyel ennyi volt, persze majd az idő eldönti. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6288) Werkly válasza Milka 78 (#6280) üzenetére


Werkly
őstag

De "onnan" leszed mindent magától? Gondolok itt LAN vagy INF esetleg MEI driverekre. Vagy AMD/nVidia pl. Eszközkezelőben minden patent ilyenkor? Mert a hang elég trükkös ezzel az Audio Console-os hülyeséggel egy idő óta.

(#6289) Reinkz válasza Reinkz (#6277) üzenetére


Reinkz
senior tag

erre valaki?

(#6290) Sub-ZeRo válasza Reinkz (#6277) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen alaplap? Mert azt nem írtad le csak írod a problémát. Így nem fog menni. Pontos lap típus kellene, esetleg ha megvan, akkor keresni egy topikot hátha van neki és ott is megkérdezni. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6291) Reinkz válasza Sub-ZeRo (#6290) üzenetére


Reinkz
senior tag

szia,

asrock h110m itx/ac, nincs neki topikja, nem is kell.

Ez egy sima asrock specifikus menupont kéne, hogy legyen ahol az 5v ki lehetne kapcsolni a számítógép leállása után.

eddigi googlizgatásaim során arra jutottam hogy deep sleepet engedélyezni kell (S5) amit meg is tettem, viszont a gép 2-3x indul el mire tényleg bebootol, nem tudom hogy ez hiba-e, mert elég furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#6292) Habugi válasza Reinkz (#6289) üzenetére


Habugi
addikt

Nvm, passz.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6293) Milka 78 válasza Werkly (#6288) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az eszközkezelőben minden ok. Nincs ismeretlen eszköz, még a bővítő kártyámat is felismerte. Hozzáteszem mindig a gyári drivereket használtam, kb ez az első, hogy a W10-re bíztam az egészet.
A hangkarival sincs gondom bár én csak hangszóró és füles kombót használok.
Ha jól rémlik a Retek alaplapi W10 drivere a legfrissebb elérhető verzió volt legalábbis 1 hónapja az volt.

(#6294) Milka 78 válasza Reinkz (#6291) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nem teljesen értem,de te vagy a második akinek baja van az S5-el. Nekem soha nem volt gondom és az elmúlt raklapnyi éve összes ASrock deszkáján így tiltottam az usb-t.
Nem értem mi a gond nálad.

[ Szerkesztve ]

(#6295) Reinkz válasza Milka 78 (#6294) üzenetére


Reinkz
senior tag

Akkor lehet valami hardveres baj van? :/

Az is nagyon fura, hogy ha kikapcsolom az elosztót amibe a gép is be van dugva, majd újra áram alá helyezem akkor is 2x indul, pedig ebben az esetben a deep sleep nincs engedélyezve, természetesen a gép kivan kapcsolva miatt elveszem tőle az áramot és vissza adom.

(#6296) lasse001 válasza Milka 78 (#6294) üzenetére


lasse001
senior tag

Nekem 1 z270 es deszkám van. Mikor megvettem s5 -el tudtam tiltani az USB-ket. Aztán jött 1 frissítés amit online feltettem. Azután bármit csináltam nem tudtam kikapcsolni őket. Sok mindent kipróbáltam se nem ment. Minden más rendben volt. Utolsó próbálkozásom az volt hogy pendrájvról még egyszer feltettem az updatét. És lás csodát megint jó lett. Milyen apróságokon múlik a dolog.

(#6297) Sub-ZeRo válasza Reinkz (#6295) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen tápod van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6298) Reinkz válasza Sub-ZeRo (#6297) üzenetére


Reinkz
senior tag

elég speciális, in win chopin a ház, és abban egy nem szabvány táp van.

Épp most gondolkoztam, hogy lehet érdemes lenne kipróbálni egy másik táppal.

(#6299) Sub-ZeRo válasza Reinkz (#6298) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem is meg kellene próbálni másikkal.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6300) Doky586 válasza Reinkz (#6298) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tudtommal a kikapcsolt usb 5V a biosban a 'deep sleep' néven fut..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.