Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7151) Busmanwary


Busmanwary
újonc

Sziasztok szeretnek alaplapot cserelni egy ryzen 7 3700x és azt szeretném kérdezni milyen x570 lapot ajánlotok ? Én az Asrock extreme 4 meg a steel legendet neztem. Ti szerintetek ezek megfelelőek lennének? És melyik? És milyert ? Egy Msi rx 5700 mech oc melle es 2x8G 3200mhz HyperX predator , Fsp hyper M 700W melle menne . Előre is köszönöm válaszokat

(#7152) Doky586 válasza spileraaa (#7150) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a figyelmeztetést.
Akkor távol maradok az AMD lapoktól...

(#7153) PAtr0n válasza spileraaa (#7150) üzenetére


PAtr0n
addikt

Kék halál általában akkor jön elő, ha a memóriában crash-el valami. Javaslom, próbálkozz a RAM-ok kivételével, ha KIT-et használsz, próbálj először 1 modult.
Azt gondolom nem kell írnom, hogy tuning ne legyen, alap órajeleken és időzítéseken menjenek a RAM-ok.
Első sorban az A2, B2 slotokban próbálkozz, ha még mindig gáz, menj át A1, B1 slotra a memóriákkal.

Ilyenkor végig kell próbálni mindent és "baltás" módszerrel kizárni a hibás részeket.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#7154) Gyuri27 válasza spileraaa (#7150) üzenetére


Gyuri27
félisten

Na akkor milyen proci, milyen ram ez?
Meg úgy általában mi van még a gépben (hdd, ssd stb-stb)?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7155) konci79 válasza spileraaa (#7150) üzenetére


konci79
őstag

Drivereket is feltetted BIOS frissítés közben?
Mert írja hogy kell.
Nem értem, ha előtte működött a gép, egyszer csak elkezdett fagyni, akkor miért BIOS frissítést javasolták? Azt pont stabil gépnél érdemes elkezdeni..

(#7156) Sub-ZeRo válasza spileraaa (#7150) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom milyen proci van a gépedben de ha a 3 közül egyike ezeknek, Pinnacle, Raven or Summit Ridge és úgy frissítettél, akkor szerintem a lapot kukázhatod magyarul...
Vagy keresel olyan szakit, aki újra rakja neked a bios-t az 1.60-ra és nem nyúlsz hozzá, ha nem tudod mit csinálsz.
Mert szerintem a 3 proci közül az egyik van neked amivel nem lehet frissíteni az új biosra...

[link] -> Procik elnevezése

Szerk: Látom Raven Ridge van a gépben és úgy frissítettél bios-t, ahol meg volt tiltva, hogy azzal frissíts. Sakk matt ahogy a sakkban hívják...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7157) konci79 válasza Sub-ZeRo (#7156) üzenetére


konci79
őstag

Nem feltétlenül kell kukázni , hivatalos ASRock fórumon hasonló BIOS problémás embernek leírták, hogy nem kell visszábblépni, lehet használni, csak felesleges azokkal a procikkal frissíteni, mert azokhoz nem ad semmi újat, ezért riasztják el a frissítéstől az embereket...
Inkább hardver részen kellene körülnéznie, amit korábban javasolták is már neki.

(#7158) Sub-ZeRo válasza konci79 (#7157) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet hogy újat nem adnak, de nem hiába hívják fel a figyelmed, hogy nem ajánlják a frissítést ha ezek a procik vannak a gépben szerintem. :U
Amúgy meg ha kékhalálozott akkor az eredeti hiba, szerintem a ram okozza, de mivel a bios update jól sikerült neki, már az a fagyás a bios miatt van.
Na mindegy, én biosomat nem frissítettem a legújabbra pont ezért, mert nekem a proci a "tiltó" listán van. Köszönöm müködik frankón. Nem fagy le stb.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7159) spileraaa válasza Gyuri27 (#7154) üzenetére


spileraaa
senior tag

Sub-ZeRo nekem se fagyot 1 évig csak most hétfőn és kedden volt fagyás és utána elég gyakran ki és bekapcsoláskor működés közben csak egyszer volt

itt hibásan írja mert B450M Pro4 van benne

mióta ez a beállítást megcsináltam nincs fagyás (kb 2 órája használom kék halál nélkül)
azt meddig majd idővel kiderül

ha nem lesz kék halál maradhat a 3.90 -es is?
vagy jobb hószútavon a 3.50 -re vissza állítani?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#7160) Gyuri27 válasza spileraaa (#7159) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azért kérdeztem a ramot mert 2666-nak volt irva. Ezek szerint ott volt a gubanc. Ettől függetlenül én a k4 fatyn nem frissitettem nem ajánlott biosra. Miért is tettem volna ha a másikkal faszányosan müködik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7161) _DiEGO_ válasza spileraaa (#7159) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Kurultay Nem akarlak cinkelni, de legszívesebben idemásolnám az összes félre beszélésed, amit írkáltál másik fórumon ! De elég lesz csak egy-kettő ami már ugye korábban kezdődött :F

2. [kép] 3. [kép] 4. [kép] :W


sorry

(#7162) spileraaa válasza _DiEGO_ (#7161) üzenetére


spileraaa
senior tag

Abban mi a félrebeszélés ha mindenre rákérdezek mert nem értek hozza?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#7163) _DiEGO_ válasza spileraaa (#7162) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Abban semmi, csak az időbeni sorrend lenne a lényeg, hogy eredeti BIOS-al kezdte már el 5-6 napja a nyekleséget kékhalált... kezdettől a memória a ludas, írtuk elegen, akkor még az időzítésekről nem is esett szó. CPU-nak sem tesz jót az 1,4V
Sok minden közrejátszik esetedben.

(#7164) spileraaa válasza _DiEGO_ (#7163) üzenetére


spileraaa
senior tag

de ha figyelmesebb lennel latnad hogy itt is sorrendben van csak egy másik topikban amit megjelöltem két helyen is fentebb de itt van ujra

nem akartam regényt írni hanem az ep aktulisat irtam be ide

de aki veszi a fáradságot a másikban megtalálja a többi részletet is

vagy ahogy egyesek pmben írtak es kertek plusz információt

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#7165) Dauerstage válasza spileraaa (#7164) üzenetére


Dauerstage
tag

A privátokkal az a baj, hogy nem kerül be ide. Tudod ez nem csak egy fórum, hanem egy tudástár is. Nem egy problémámra találtam már úgy választ hogy visszaolvastam. A linkekkel az a baj hogy páran, köztük én is képnek vélem így meg sem nézem(kivéve ha feltüntetik hogy nem az(úton eszi a mobilnetet)). :R

[ Szerkesztve ]

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#7166) spileraaa válasza Dauerstage (#7165) üzenetére


spileraaa
senior tag

mondjuk én elég sokat kiposztoltam a privátokból ide is (windows topikba) vagyis itt is rá kérdeztem hogy így okes vagy ez most működik és maradhat így nem lesz belőle baj

erre nem is gondoltam mivel nálunk mindenhol kb 4G lefedettség és korlátlan net van a diginek köszönhetően de akkor ezután pontosabban jelzem hogy a másik topikra mutat a link és ott végig lehet követni

volt amikor párhuzamosan két helyre beírtam ugyanazt rám szóltak ezert is inkább csak a utolsó fejleményre kérdeztem rá itten de hivatkoztam a másik topikra mint előzményre

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#7167) Tomi84


Tomi84
aktív tag

Sziasztok,

Nemrég ruháztam be egy B450M-Pro4-F lapra, került bele egy ryzen3 3200G (picasso) proci és 4x4GB Kingston HyperX KHX2133C14D4/4G. Ez power saving mode-ban 7/24-ben üzemelő masina, egyelőre teljesen elégedett vagyok vele (kopp-kopp), remélem így is marad.
Viszont kíváncsi vagyok pár hőmérséklet értékre, amit idáig csak az Open Hardware Monitor jelzett. Az első kettő a CPU és az Alaplap, a #5 pedig a rendszer ssd (többi Raid-ben van, azokat nem tudja kiolvasni). Szerintetek a 100fok körüli #3 és #4 mi lehet? VRM FET-ek?
Elég jól be van ventilátorozva a ház, úgyhogy meglepő mi lehet ennyire meleg. (ez cirka 24 fokos szobában)

(#7168) Sys85


Sys85
veterán

Sziasztok.
Adott egy Asrock B450M Pro4-F lap (2.00 Bios)+Amd Ryzen 5 1600AF+2x8GB Patriot Viper 4 3200 ram.
Na már most nagyon rég nem volt komolyabb asztali gépem (kb 10-12éve),ráadásul akkor is intel volt,így nagyon sülthal vagyok a Ryzen beállításokhoz.
Azt olvastam,hogy a Ryzeneket illik finomhangolni,de nem igazán tudom ebben a biosban mihez is kéne hozzányúlni,meg hogyan.
Egyedül a classic egyszerű OC-t csináltam meg (all core 4GHz 1,2V mellett,semmi máshoz nem nyúltam,így stabil),meg XMP-ből behúztam a ram időzítéseit,így megy 3200MHz-en.
Esetleg egy kicsit szájbarágósan letudná valaki írni,hogy mivel tudnám még jobbá tenni gépet?
Mihez érdemes hozzányúlni,milyen értékekkel (tudom tesztelni kell,csak egy kiinduló érték kellene),az adott értéket milyen lépcsőkben változtassam és milyen irányba (+/-),stb.
Előre is köszi! :R

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7169) Gyuri27 válasza Sys85 (#7168) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ennyi. Kész vagy.
Cnq, c-state legyen on/enabled (ne auto). Winben séma energiatakarékos.
Ha van offset akkor megpróbálhatod -50-en esetleg -100-on is stabil-e a vas.
Illetve megnézheted, hogy 1,2 alatt stabil-e (1,175-1,160 stb-stb).

Amd - Radeon - Ryzen

(#7170) Sys85 válasza Gyuri27 (#7169) üzenetére


Sys85
veterán

Köszi! :R
1,95V-on all core 4GHz-nél már 5-6 óránként crashel a gép,ezért hagytam 1,2V-on.
1,3-ról indultam visszafelé.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7171) pityu91


pityu91
csendes tag

Üdv
Valaki tud nekem segíteni ?
Problémám adott egy ryzen 7 2700x CPU ASRock b450 PRO4 lap minden tökéletesen megy csak a CPU hőfok nem a legjobb mivel folyamatosan fel le ugrál valamint a CPU és a CPU dioda közt 10C különbség van energiatakarékos üzemmód ban nem ugrál a hőfok másodpercenként de ugyan úgy 10c az eltérés
CPU dioda hőfok 35° alap használat, terhelésnel 50-55°
CPU alap hőfok 43-45° terhelés alatt 60-70°
Valamint a venti folyton fel fel felpörög
Köszönöm a segítséget előre

(#7172) asturel válasza Milka 78 (#6138) üzenetére


asturel
őstag

Erre nincs akkor semmi workaround? Igaz, nekem csak Z370 Extreme 4 van, de ugyanez: P1.30 bios-szal simán ment +50mV offset-tel az 5GHz (8600k), P3.10-zel viszont ha +210mV-t is tolok neki akkor talán +10mV-t emelkedik a vcore :/, gyakorlatilag 4.7GHz felé nem tudok menni, vissza meg hiába rakom, ugyanaz. (Eddig meg azt hittem én vagyok a hülye :D)

(#7173) jas39


jas39
tag

Sziasztok! Érthetetlen problémán van, H97nPro4 a lap, SSD -csere volt , régi ki - új be. Tiszta install usb ről Win10 Pro. Betölteni a Win csak akkor tud, ha miután nem tudott indulni és keresi a boot olni valómeghajtót F11 és ott kijelölöm a Kigston ssd-t akkor szépen indul és minden működik.
Semmi nem lett a biosban állítgatva, idáig tökéletesen működött.
Bios látja az SSD-t

[ Szerkesztve ]

(#7174) Gyuri27 válasza jas39 (#7173) üzenetére


Gyuri27
félisten

Telepitéskor ugye csak az az ssd volt rádugva?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7175) jas39 válasza Gyuri27 (#7174) üzenetére


jas39
tag

meg van, én rontottam el.... köszi!!

(#7176) pumilecs


pumilecs
kezdő

Sziasztok!
Asrock b450 pro4-f lapomon van 1db 3 pines venti csatlakozó a másik 2 4pines mellett. elvileg tudnia kéne fesz alapon szabályoznia, viszont másik topikban elbiznytalanítottak azzal érvelve hogy másik asrock kártyánál aminek a manualjában ugyanúgy volt feltüntetve a 3pines csatlakozó, nem működött a szabályozás és fullon pörgött a venti. akinek van tapasztalata ezzel a kártyával megosztaná velem?

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#7177) Sys85 válasza pumilecs (#7176) üzenetére


Sys85
veterán

Hát ezt most meg nem mondom neked,nekem a hátsó 4 pinesre van elosztóval rádugva a 2 első venti is.
Ha addig nem kapsz érdemi választ,ma este megnézem neked.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7178) _DiEGO_ válasza pumilecs (#7176) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Szia !

BIOS-ban keresd meg a FAN-Tastic Tuning opciót, ott tudod beállítani https://youtu.be/srQMr6wIoD8?t=190 , hogy melyik milyen fordulaton menjen !

[ Szerkesztve ]

(#7179) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#7178) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Akkor a link még1X :)) szerk idő lejárt :)

[link]

(#7180) Sys85 válasza _DiEGO_ (#7178) üzenetére


Sys85
veterán

Ja igen!
OS alól az Asrock szoftvere nem látja a 3pines csatin lévő ventit.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#7181) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

X570 phantom gaming4 lapot vennék újonnan, de tartok a rajta lévő ventillátortól.. Mennyire lehet vajon hangos? Valakinek tapasztalat?

Köszi

(#7182) pumilecs


pumilecs
kezdő

Köszönöm a segítséget _DiEGO_, Gixxer88! Erre soha nem jöttem volna rá magamtól.

(#7183) pumilecs válasza _DiEGO_ (#7178) üzenetére


pumilecs
kezdő

megnéztem, és nincsen ilyen opcióm a biosban. esetleg van ötleted miért? p2.00 a bios verzió, asrcok b450pro4-f

(#7184) _DiEGO_ válasza pumilecs (#7183) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Pedig ott van !

H/W Monitor menüpont alatt keresd ! Ott vannak a beállítási lehetőségek. :K

(#7185) pumilecs válasza _DiEGO_ (#7184) üzenetére


pumilecs
kezdő

A fene vigye el. Ezek szerint jól gondolom hogy neked is ilyen alaplapod van van? Mert akkor tényleg nem értem. Mert ugyan ez alatt a menüpont alatt nekem nincs ott.. Engedélyezninkell esetleg valamit hozzá vagy egyéb ilyen eshetőség? Mert magyon idegesít hogy a 2db 140-es venti 1600-on megy...

(#7186) _DiEGO_ válasza pumilecs (#7185) üzenetére


_DiEGO_
őstag

:N nem ilyen alaplapom van. De google a barátom és sok minden megtalálható fent

Akkor mutass képet/képeket a tiédről, mi található a H/W Monitor menüpont alatt :F

(#7187) ETOM válasza pumilecs (#7185) üzenetére


ETOM
addikt

Holnap megnézem ott van e nálam.

(#7188) pumilecs válasza _DiEGO_ (#7186) üzenetére


pumilecs
kezdő

Ne haragudj, hogy ezzel koptatom itt a fórumot, a google-el próbálkoztam de (gondolom) nem sikerült a megfelelő kulcsszavakkal keresni, amikkel eredményre jutottam volna. Igaz még nem volt túl sok időm keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#7189) pumilecs válasza ETOM (#7187) üzenetére


pumilecs
kezdő

Köszönöm! :)

(#7190) _DiEGO_ válasza pumilecs (#7188) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Miért ilyen elcseszett félképeket teszel fel ? Fogj egy pendriveot, Fat32-re formázva , bent hagyod alaplapba és az adott helyen nyomsz egy F12 -t. Elmenti képernyőscreent és azt dobni fel. Nem mobilképet.... :((
Felső képen , tuti lehet BIOSban alább is görgetni.... ez így kevés. P2.0 frissítés lehet módosított is ezen a FAN szabályzó részen !

(#7191) Dauerstage válasza _DiEGO_ (#7190) üzenetére


Dauerstage
tag

Ezt jó tudni. Bár sosem mozgatott, mégsem tudtam hogy így megy a printscreen :C . :R

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#7192) pumilecs válasza _DiEGO_ (#7190) üzenetére


pumilecs
kezdő

Ne haragudj, próbáltam úgy megoldani, hogy mobillal is látható legyen, illetve azért se haragudj mert fogalmam sem volt a BIOS-ból printscreenezés intézményéről :B . Kérlek hidd el nekem, hogy próbálkoztam az alábbgörgetéssel nem jött fel semmi sem a monitor aljából. Az alaplap gyárilag ezzel a verzióval érkezett, nem frissítettem, mert elvileg ez a legújabb erre. Esetleg meg kéne próbálkoznom azzal hogy ráteszem netről a 2.00-t?

Hamár ennyire felhúztalak tudatlanságommal, ha esetleg van igény rá, a pontos címed privátban való megadása után, egy kellemes szombat déután kifekszek lakhelyed elé a földre, nyugodtan rugdoss meg. :K

[ Szerkesztve ]

(#7193) konci79 válasza pumilecs (#7192) üzenetére


konci79
őstag

Ne keresd, nincs a biosban ilyen.
Windowsban telepíthető, külön programként.

(#7194) _DiEGO_ válasza pumilecs (#7192) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Haragudni , nemár :N azt meg ezért tettem be hogy úgy kell, mint segítség :K mindenkinek jobb ;)
Max van vele kis munka , mert .bmp -ben ment, egy képnézegetővel mentés másképp és kiválasztani a .jpg kiterjesztést/fájltípust, mert az oldal ezt preferálja és majd ezt feltölteni s beilleszteni. nem húztál fel :)) meg miért is gondolsz ilyenre!?

szerk.:
Esetleg meg kéne próbálkoznom azzal hogy ráteszem netről a 2.00 -t?

Mert nem az van nálad ?

[ Szerkesztve ]

(#7195) ETOM válasza pumilecs (#7189) üzenetére


ETOM
addikt

Nincsen nálam sem.

(#7196) pumilecs válasza _DiEGO_ (#7194) üzenetére


pumilecs
kezdő

Jó akkor a hiperérzékenységem megint átvette a kormányt.
"Mert nem az van nálad ?"
De az van gyárilag rajta. Csak gondoltam hátha volna valami különbség akko ha ráfrissíteném netről... bár akkor az azt jelentené hogy teljes csődöt mondott az asrocknál a verziószám feltüntetés (már ugye ha lehetne különbség 2.00 és 2.00 között). Úgyhogy lehetséges hogy ennél a lapnál nincs ilyen fícsör? :U

(#7197) pumilecs válasza konci79 (#7193) üzenetére


pumilecs
kezdő

Esetleg meg tudod nevezni nekem ezt a programot :) ? Megköszönném. :K

(#7198) konci79 válasza pumilecs (#7197) üzenetére


konci79
őstag

Én nem használom,de asszem az Appshop-ot letöltöd , és abban lesz.
A-tuning a neve.

[ Szerkesztve ]

(#7199) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok B450 Steel legendhez kijött az új BIOS
1. Update AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.6
2. Improve graphics card compatibility
3. Improve memory compatibility
B450 Pro4 -hez vajon mikorra várható az update ?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7200) PAtr0n válasza gthomma (#7199) üzenetére


PAtr0n
addikt

B450 Fatality Gaming K4-hez is jöhetne újabb BIOS, AGESA 1.0.0.4-nél van leragadva még.
Igazából memória improvement-et várok tőle elsősorban.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.