Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) MaddeNNNN válasza energy4ever (#7700) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Bios frissítés igen, így megy.
Az antenna elvileg dual band és a wifi és BT is használja.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7702) energy4ever válasza MaddeNNNN (#7701) üzenetére


energy4ever
addikt

Koszi!

A dual band, hogy az egyik 2,4Ghz-s, masik pedig 5Ghz az tuti, de hogy valamelyikre a bt is rakuszik!? :F

(#7703) Gyuri27 válasza energy4ever (#7700) üzenetére


Gyuri27
félisten

És egyből a legujabb biosra frissithetsz.
Én így csináltam a support tanácsára.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7704) Fred23 válasza Gyuri27 (#7703) üzenetére


Fred23
nagyúr

Én anno nem kérdeztem a supportot, csak követtem az ASRock oldalán az utasításokat, ami szerint közbe kellett iktatnom egy köztes BIOS-t, de jó lett így is.
"**** If the current BIOS version is older than P1.70, please update BIOS to P1.70(PinnaclePI-AM4_1.0.0.6) before updating this version."

Nekem is Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac van, tegnap este nyomtam fel rá a legfrissebbet (5.10). Ez már AGESA V2 PI 1.2.0.7-tel jött.

(#7705) vectra78


vectra78
csendes tag

Sziasztok. Van egy asrock fx990 extreme 3 alaplapom. Nem mai viszont vettem hozza egy asus strix 1050ti videokarit. Megkapta a tap csatit is viszont benyomom a gepet felporog a venti majd leall es pirosan vilagit a kartya. A gep el sem indul alaplap logot se latok. A kartya mukodo gepbol van.

(#7706) Gyuri27 válasza vectra78 (#7705) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bios resetet javaslok.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7707) zseko


zseko
veterán

Egy banális kérdésem lenne. Az alaplapomon még a P5.00 BIOS volt fent. Feltettem a legfrissebb P5.60-at*, viszont most elgondolkoztam, hogy ugye ez már ugyan úgy tartalmazza az 5.10-ben található win11 támogatást, valamint az 5.31-ben található AGESA 1.2.0.7-et?
Kicsit elbizonytalanodtam... Le akartam ellenőrizni, de egyelőre sehol nem találom a bios-ban, hogy ezt (AGESA) valahol írná. Mintha régebben ez látható lett volna.

*Ugyan a GeForce kompatibilitásra nincs szükségem, de ez a BIOS már nem beta, mint az előző.

HR24.hu

(#7708) svgyula válasza vectra78 (#7705) üzenetére


svgyula
addikt

Ahogy néztem a leírását nincs benne VGA. Én első körben zárlatra, hibás érintkezésre, rossz/meghibásodott alkatrészre gondolnák. Nem fut le a BIOS azért csak a ventilátorok pörögnek fel és utána a piros villogás jelzi a hibát! Ha tudsz kölcsönbe másik VGA-t egy nagyon egyszerű-t kérni azt rakd ve és szedd ki a RAM-ot és egyesével pakold bele. Apropó! A CPU és annak a behelyezése/pasztázása rendben van? Ha együtt vetted akkor is egy legalább vizuális ellenőrzés nagyítóval sérülés keresés a minimum ilyen esetben!! A foglalatot kifújatni a lábakat, finom ecsettel portalanítani, a hűtőt újra pasztázni. Ez a rész akár szállítás közben is lemozdulhatott ha dobálták a csomagot. Ha másik VGA-val működött akkor-> táp is hiba lehet! Nekem a 1050TI-nek kell a +6tűs csatlakozó. Másképp el sem indul......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7709) Gyuri27 válasza svgyula (#7708) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ugyanezt okozhatja mikor a táp 12 voltos ága lehal, döglödik.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7710) Fred23 válasza zseko (#7707) üzenetére


Fred23
nagyúr

"ez már ugyan úgy tartalmazza az 5.10-ben található win11 támogatást, valamint az 5.31-ben található AGESA 1.2.0.7-et?"

Persze.

ASRock esetén meg (sajna) nincs nagy difi a béta és a normál BIOS között, mert valójában az összes béta. :D (Kezdetektől bírom őket, de nem láttam még hibátlan BIOS-t tőlük.)

(#7711) vectra78 válasza svgyula (#7708) üzenetére


vectra78
csendes tag

A táp kb fél éves de csak 450watt. A video kari az 1050ti masik gepben indul. Papiron birna kene a konfigit de kiprobaljuk egy nagyobbal. Amint a 750ti kartyat vissza rakom indul a gep..

(#7712) svgyula válasza vectra78 (#7711) üzenetére


svgyula
addikt

A 450W-os táp nagyon kárcsúúúú annak. Nekem 650W-os van és nincs semmi gond. Nyilván nem használja állandóan ekkora teljesítménnyel de induláskor dolgozna egyszerre minden és akkor elfogy a tehetség.........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7713) zseko válasza svgyula (#7712) üzenetére


zseko
veterán

Akkor az én konfigomhoz (R5 3600, 4x8GB, Vega56) is kevés lenne a Straight Power 550W-os táp? A BeQuiet kalkulátorával számoltattam ki (igaz még az R5 2600-hoz), ezt ajánlotta, és lényegében most is ezt ajánlja (az R5 3600-hoz is).

HR24.hu

(#7714) vectra78 válasza svgyula (#7712) üzenetére


vectra78
csendes tag

Es neked milyen alaplapod van? Ma probaljuk 600as tappal,kivancsi leszek. Egyebkent letezik olyan h nem kompatibilis az asus strix az fx990el? Vagy elvileg mukodnie kell?

(#7715) Doky586 válasza vectra78 (#7714) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#7716) svgyula válasza vectra78 (#7714) üzenetére


svgyula
addikt

Nekem egy Z590 Phatom Gaming 4, i5 10400f, 1050TI. Sajna az első legkisebb táp amin megfelelő mennyiségű és megfelelő csatlakozó volt az 650W-nál kezdődött.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7717) vectra78


vectra78
csendes tag

Tap hiba ugy nez ki. Elindult az en tapommal amint ki volt veve a helyereol.😂Ahogy vissza megy nem indul...a regi tapomnak nem kellett kulon csatlakozo ennek mar kell. Meg garancias a tap,kedden viszem es nezik. Valoszinu ott a vezetekkel lesz valami. Akkor egyszer mukodott berakott allapotban ,ki lett huzva vissza dugva es mar nem indult.

(#7718) hyperst


hyperst
tag

Üdv
Van egy régi Asrock fatality z97-es lap. Eddig 8gb (2x4)memoriával, most raktam bele 2x8 gb-ot, de ezeket az infokat dobja rola. Full hüle vagyok ezekhez de ugy érzem hogy felismeri hogy 16 van benne de csak 8-at használ, vagy rosszul gondolom? [kép] [kép]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7719) hyperst válasza hyperst (#7718) üzenetére


hyperst
tag

megtaláltam a hibát :DD a rendszer indítónál a max memória be volt pipálva, kiszedtem és látja az egészet.
[kép]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7720) Doky586 válasza hyperst (#7719) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt csak te pipálhattad be.
Miért gáncsoltad el önmagad..?

(#7721) hyperst válasza Doky586 (#7720) üzenetére


hyperst
tag

Kb 1 éves telepités az op, nem emlékszem h piszkáltam volna (de lehet) tudatlanágbol :R

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7722) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok,
van egy B560M Pro4 alaplapom. Vettem bele egy wd m2 ssd-t [link] , ezt be is raktam a helyére az m2 hátlap alá. Viszont a rendszer nem látja. Ezt aktiválni kell még valahol? Vagy ez hogy van?

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7723) svgyula válasza Speeedfire (#7722) üzenetére


svgyula
addikt

Ha jól emlékszem a RAID beállításokkal kellett játszani ahhoz, hogy felismerje. Nekem sem ment elsőre. De nem emlékszem a pontos beállításra meg nem ez az alaplap/BIOS van.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7724) Speeedfire válasza svgyula (#7723) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Közben néztem, hogy valid lehet az, hogy csak 11 gen cpu-tól támogatott az m2 benne? :F
Vagy ha jól értem, csak a hyper részre mehet a gen11 cpuval, amúgy meg a csak a hyper?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7725) svgyula válasza Speeedfire (#7724) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nálam 3db M.2 csatlakozó van és abból egy a wifi, egy Hyper, egy pedig Ultra->ebbe van az SSD.Ez egy 512Gb Intel. Ha(?) emlékem nem csal a Hyper-ben nem ment nálam sem. Nálad írja is, hogy ott csak a 11 gen intel procival működik.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7726) Speeedfire válasza svgyula (#7725) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Akkor lehet tényleg csak ennyi a gond. Hétvégén meg is nézem, thx. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#7727) hyperst


hyperst
tag

Üdv
Kis segítséget kérnék, hátha.
Van egy Asrock fatality killer z97 lap, benne egy i5 4690k.
Bioson belül próbáltam állitani hogy vissza vegye az órajelét mikor ”üresjáratban” van a proci. Biosban az Intel Speedstep tech bekapcsolva, viszont ugyan úgy maxon pörgeti a procit. Régen ez működött rendesen, visszavette és mikor terhelés volt akkor ugye feltolta magát.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7728) svgyula válasza hyperst (#7727) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez egy érdekes kérdés/észrevétel! Mivel nézed? Én is azt hittem, hogy agyon-vissza pörög a processzor amikor megnéztem a win 4Ghz értékét aztán rájöttem, hogy hülyeséget ír! Valószínűleg az összesített órajelet írja ki mivel igaz 6core de csak 2,9Ghz az órajele/magonként. De nálam szinte azonnal észre lehet venni azt, ha hajtva van a processzor(volt olyan is config is mint neked ami van) én ott beállítottam hőmérsékletre a ventilátor fordulatát. Vagyis ha terhelve van a CPU akkor melegszik ergo felpörög a ventilátor is. Mindegyik lap tudja a 4pin-es motort kezelni és ebben szépen hozzá lehet rendelni a hőmérséklethez a fordulatot. Ha nem akarsz sokat görcsölni vele ezt állítsd be(ha még nincs) és biztos lehetsz a CPU terheltségben.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7729) hyperst válasza svgyula (#7728) üzenetére


hyperst
tag

Temp core néztem, teljesitmény centrikus volt belállitva, vissza raktam energiatakarékosra és alapon nyugiba 800 ra vissza megy a proci. Ventik be vannak állitva. Eddig 38-40 fok volt idle állapotban, most 28-30 igy h vissza veszi magát.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7730) Sanyi52


Sanyi52
tag

Segítséget kérnék!
Van egy B450M-HDV R4.0 alaplapom, az M.2 slot-ot már felhasználtam, az boot-ra megy, de gondoltam, hogy a PCIEX16 3.0/2.0 x 16 slot-ba is veszek és teszek egy második M.2 SSD-t.
Menni fog benne?

(#7731) svgyula válasza Sanyi52 (#7730) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szerinted a PCIX16 slot=M.2 slot-al? Még csak nem is hasonló!
Ha mindenképpen M.2-es SSD akarsz belerakni akkor ilyen adapter kell. Nyilván egy SATA SSD lényegesen egyszerűbb megoldás valószínűleg sokkal olcsóbb is lenne. Arról nem beszélve, hogy nem terheled feleslegesen az alaplap áramellátó rendszerét. De hát kinek a pap kinek a paplan.......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7732) Sanyi52 válasza svgyula (#7731) üzenetére


Sanyi52
tag

Szia! Sajnos nem írtam le teljesen, természetesen Slot – M.2 átalakítóval gondoltam berakni a második M.2 ssd-t. A kérdésem, hogy így fog-e működni? (Hogy boot-ra nem lesz alkalmas, az nem gond.)

(#7733) mastodon


mastodon
aktív tag

Asrock H370 Pro4 alaplapomat szeretném megtartani, de fejlesztenék, hogy gyorsabb legyen a jpg képek és a hozzájuk tartozó adatbázis kezelése (sok jpg beolvasás és írás). Mit érdemes cserélni ezen a konfigon?
- Intel Core i3-9100F
- MSI R9 270X 2 Gb
- G.SKILL Ripjaws V 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
- ADATA Adata XPG SX8200 PNP 1 Tb

(#7734) Doky586 válasza mastodon (#7733) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

.

[ Szerkesztve ]

(#7735) MaddeNNNN válasza Sanyi52 (#7732) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

ha nem fogy el a cpu-d pcie sávjainak száma akkor igen

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7736) svgyula válasza mastodon (#7733) üzenetére


svgyula
addikt

Hát ha a helyedben lennék(de nem!) akkor eleve a VGA->csere Nvidia.
Nem igazán jó ómen az intel-Radeon párosítás. Szeretnek ügyesen betartani egymásnak szabvány ide, vagy oda. Na meg hiába 9-es sorozat a grafikus megjelenítésben nem acélos az i3! Ezt valahogy úgy kell elképzelni, hogy a gyártósoron ugyanaz jön le és a tesztelések során derül ki melyik processzor milyen "címkét" kap. Ha lefut minden a megfelelő sebességgel és nincs melegedés akkor i9 lesz, ha nem akkor addig csökkentik a frekvenciát és az utasítás készletet addig tiltják amíg megfelelően működik és akkor kapja meg a plecsnit..... Jó van még ez alatt is de nem kell a legalját a a celeronokat idesorolni. Úgyhogy én ezt is cserélném egy használt i7 már talán elérhető áron hozzáférhető. A VGA meg legalább 1060 4Gb. Ez is van már elérhető áron csak nézd meg az eladót nehogy bányász kártyát vegyél.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7737) Sanyi52 válasza MaddeNNNN (#7735) üzenetére


Sanyi52
tag

„ha nem fogy el a cpu-d pcie sávjainak száma akkor igen”
Hű! Ez mit jelent? Nagyon elmaradtam a fejlődéstől.
A gépben AMD Ryzen 5 5600G with Radeon Graphics CPU van, a PCI slot-ok most üresek, az alaplapi M.2 foglalatban van 1 db M.2 SSD, ehhez akarok még bővíteni egy második M.2 SSD-vel a PCIE foglalat felhasználásával.

(#7738) MaddeNNNN válasza Sanyi52 (#7737) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ja, ha nincs dedikalt vga akkor nem kell aggodni.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7739) Sanyi52 válasza MaddeNNNN (#7738) üzenetére


Sanyi52
tag

Köszönöm!

(#7740) mastodon válasza svgyula (#7736) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszi, a CPU-val kezdeném. Ott a mostani 3,6 Ghz, nem fogok azzal szívni, hogy az újabb proci esetleg csak 3,0 GHz? Win11 alatt, pl. egy i7 7700 már érezhető lenne?

(#7741) svgyula válasza mastodon (#7740) üzenetére


svgyula
addikt

Az biztosan mert az alaplap a 8. 9. generációs processzorokat támogatja! :D Tehát i7 8xxxx, i7 9xxxx sorozat jó a gépedbe. Nagyjából úgy számold a teljesítményt, hogy mikor 1 szintet lépsz feljebb akkor az előző sorozat 1.el nagyobb számozás teljesítményét kapod (kb!).
Vagyis lefordítva az i7 8xxxx az kb ugyanaz teljesítményben mint az i5 9xxxx. A frekvencia nem jelent sokat mert a magok száma és az utasításkészlet a nagy különbség! Az alacsonyabb frekvencián futó processzorok kevésbé melegszenek, így jóval kevesebb energiával is beérik! Nekem az i5 10400 max 50c° akkor is ha órákig futnak játékok. Az előző i7 már 65-70c° körül mozgott ugyanilyen helyzetben nagyobb fogyasztással.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7742) biker


biker
nagyúr

Üdv, uefi a kérdés...
Be van állítva az igpu multi monitor, elsődleges kijelző fixen a pcie gpu (ebben displayporton egy nagy monitor), az integrált gpu hdmi portban egy mini monitor.
Bootkor az elsődleges mégis a kis monitor, és ezen jelenne meg az uefi is, nem a nagyon, de miért?
Mit hagytam ki?

AsrockB560M pro4 alaplap, i5-11600K és RTX3060

Ha az rtx-ben van a hdmi kis monitor, akkor a nagy monitor az elsődleges, ha igpu-n van a kis monitor akkor az, hiába a beállítás

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7743) Sub-ZeRo válasza biker (#7742) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rejtély.
Nálam tegnap egy új NUC játszotta el hogy van rajta HDMI és DP port és hdmi alatt nem hajlandó biosba belépni. Csak DP port alatt.. Ez egy Ryzen nuc.
Van egy Intel nuc-om is, ott meg pont fordítva. :W Csak hdmi alatt képes biosba képet adni.
Jah és nincs neki beállítása, hogy min szeretnéd nézni a biost... :O
Szóval ezek ilyen szarok...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7744) biker válasza Sub-ZeRo (#7743) üzenetére


biker
nagyúr

de az a vicc, azt lehet álltani, pcie vagy igpu az elsődleges. Ezen belül semmit. Ha az rtx-en van a két monitor, ott se lehet, a 2060 a hdmi1 dp2 sorrendet komálta csak, ez a 3060 a dp1 hdmi2-t
de ha pcie az elsődleges, és winben is így jelenik meg, mert a win login már a DP-n van, akkor az uefi miért a kicsin jelenik meg? Az a baj 1024x600-as (simhub, te tudod mire való) és nem fér ki a teljes uefi képe :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7745) biker válasza Sub-ZeRo (#7743) üzenetére


biker
nagyúr

Kihúzott hdmi esetén uefi a nagy monitoron, ekkor bedugom a kicsit, és elveszi a képet a nagyról :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7746) hyperst


hyperst
tag

Üdv
Adott egy asrock killer fatality z97-es lap. Próba kép vettem bele egy Kioxia 128gb ssd (m.2)
Szerény angol tudással fórumokon néztem hogy az írás/olvasás sebessége az nem lesz teljes de gyorsabb mint az ssd. Ezzel tudnék együtt élni :K . Viszont a bios nem látja igy nem bootolhato. Lemez kezelőben tudtam formázni tehát használható. Eddig 1.30 bios volt rajta ezt frissítettem 2.50-re. Forumok beállításai szerint másoknál biosban látható az m.2 ssd. Valakinek valami ötlet aki használ még ilyen lapot vagy volt tapasztalata ilyennel hogy mit nézhetnék még meg?

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7747) Doky586 válasza hyperst (#7746) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A biosnak akkor kell látnia ha már telepítettél rá oprendszert (uefi módban). Addig felesleges is nézegetned.

(#7748) hyperst válasza Doky586 (#7747) üzenetére


hyperst
tag

Probáltam, benne az ssd vel, töröltem/létre hoztam a lemezeket, de az m2-re nem engedett telepiteni, a "sima" ssd-re pedig egyböl. Bios nem látja, saját g~pben meg ott van, meg telepitésnél, csak hát nem engedi arr.

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7749) Doky586 válasza hyperst (#7748) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Törölni kell. Létre hozni tilos, úgy nem csoda ha nem enged rá telepíteni...
Ez világosan szemléltetve van a leírásaimban is. [link]

(#7750) svgyula válasza Doky586 (#7747) üzenetére


svgyula
addikt

"A biosnak akkor kell látnia ha már telepítettél rá oprendszert"
Bocsánat, hogy bele vau vau DE ez nagyon nagy szamárság! A BIOS-nak mindenképpen látnia kell az eszközt! Ha a BIOS ami az alapvető kapcsolatokat koordinálja a gépen nem látja akkor az nem létezik! Az Operációs rendszer csak akkor látja ha ezt az információt a BIOS-ból ki tudja olvasni DE! ha nincs formázva akkor csak eszközként látja és a formázásig semmit nem tudsz vele kezdeni. Ha a BIOS-ban nem látszik akkor soha nem fogsz rá semmit telepíteni! Nyilván nála probléma lehet az adott processzor típusa is. Ha feljebb olvasol ott már voltak olyan gondok(nyilván újabb lapokkal és processzorokkal)
egyes M.2-es foglalatot csak az újabb generációs processzorok kezelnek. Én is belefutottam abba, hogy csak az ULTRA M.2 foglalat látta az SSD-t A HYPER pedig csak a 11.Gen processzorral menne....
Az alaplap oldalán van egy bejegyzés "The M.2 Socket, SATAE_4, SATAE_5 and SATA Express share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled." Ezt is ellenőrizni kellene.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.