Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7751) hyperst válasza svgyula (#7750) üzenetére


hyperst
tag

Igy van, a biosba nem látni. Saját gépben ott volt elsö perctöl, formáztam hátha akk megjelenik biosban. De nem, a lapon 1.30 bios volt, azt 2.50 frissitettem hátha. A rendszer amugy is ujra akartam rakni, gondoltam majd m2-re, kijelöltem de nem engedte. Ha jol emlékszem valami mbr hibát irt. (nem vagyok szaki ezekben) annyi "tudás" van h telepiteni tudom azért. A lap pedig ez, mert magas amit a váladz végére irtál :U
[link]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7752) svgyula válasza hyperst (#7746) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Még találtam egy "gáncsolást" A luzer manual leírja a támogatott SSD-k listáját és utána ezt írja:
For the latest updates of M.2_SSD (NFGG) module support list, please visit our website for details: http://www.asrock.com
Nekem is volt ilyen lapom meg sem próbáltam belerakni mert nem találta "támogatott" M.2-es SSD-t a külsővel(SATA) pedig ment rendesen.
#7751hyperst
Ha a telepítő látja akkor nem a tovább-tovább a módszer hanem egyedi telepítés-> a listából kijelölöd azt az ssd amit szeretnél.
Alul törlés!! Utána új partició létrehozása. Ha megvan akkor az előzőleg telepített Win boot partició(k) törlése a továbblépés előtt!! Utána ezt azt jelölöd ki ahova létrehoztad az új particiót(elsődleges) és akkor lépsz tovább! Lesz egy üzenet, hogy a rendszer működéséhez szükség lesz további lemezterületre(vagy hasonló) akkor csinálja meg a Boot particiót ahonnan el tud indulni a rendszer.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7753) hyperst válasza svgyula (#7752) üzenetére


hyperst
tag

Akkor maradhat adatnak, irni lehet rá a bios nem látja csak. De elöbb megprobálom akk amit irtál. Mikor probáltam teleoiteni az ssd (rendszer volt eddig) és az m2-öt is töröltem és ujat hoztam létre mind2önél. Mind2ö elsödleges volt és az m2öt jelöltem telepitési célnak. De nem engedte, akk lekötöm a másikat és proba majd.

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7754) svgyula válasza hyperst (#7753) üzenetére


svgyula
addikt

A telepítő azért írta ki az MRB(master boot record) mert ezt a file szerkezetet nem támogatja az újabb win csak a GPT(GUID Partition Table). Ezért kell a particiót törölni újat létrehozni a telepítővel!! és onnantól mehet rá a rendszer.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7755) hyperst válasza svgyula (#7754) üzenetére


hyperst
tag

Köszönöm a segitséget, holnap probálom majd a leirtak alapján. :R :R :R

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7756) Doky586 válasza svgyula (#7750) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Először is azt mondta hogy a win látja és formázta is akkor nem lehet sata lemezzel ütközés. Másik hogy a user sokszor azt érti hogy nem látja bios ha nem szerepel a bios bootsorrend menüben vagy nem látta a post bootválasztó menüben. Tehát valójában látja a bios, csak a user nem ott nézte ahol kell.

(#7757) hyperst válasza Doky586 (#7756) üzenetére


hyperst
tag

A biosban fel vannak sorolva a lemezek. 1 ssd 2-3 hdd, csatolok egy képet (netes, forum) igy van nekem is [kép] , de ennek ellenére inditást követöen ott van a sajátgépben.. Mikor telepiteni akartam rendszer akkor az ssd volt gépben és az m.2, töröltem mind2öt és uj particiokat hoztam létre, aztán az m.2 kijelöltem h arra szeretném de nem engedte mrb hibára hivatkozva. Igy ment a rendszer a régi ssd-re, de holnap majd probálkozom vele megint. A képhez egy másik is itt van amin ha jol gondolom már ott volt emberkének a biosban láthatoan [kép]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7758) svgyula válasza Doky586 (#7756) üzenetére


svgyula
addikt

De te nem azt írtad hanem azt, hogy a BIOS addig nem látja amíg nincs oprendszer telepítve! Valójában az f8-al előhívható boot menü nem látja ha nincs erről a lemezről ilyen információja. De a kettő nem ugyanaz!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7759) Doky586 válasza svgyula (#7758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Pont azt mondtam amit a kérdezőnek tudnia kell. Általában az emberek nem filozofálnak ennyit rajta hanem használják. A #7757 hsz 2.képén látható is hogy szerepel a biosban. És az is hogy az első képen a sata eszközök látszanak, de neki nincs m.2 sata lemeze. Neki m.2 nvme lemeze van.

Azért írtam mert így még oldalakon át el lehet róla beszélgetni... :)

[ Szerkesztve ]

(#7760) hyperst válasza Doky586 (#7759) üzenetére


hyperst
tag

A képek egy külföldi forumbol valok, szemléltetésnek. Az első képen láthato állapot van nekem biosban, a 2.képen felismerve (gondolom) de nekem nincs igy. Igen nekem nvme van. [link]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7761) Doky586 válasza hyperst (#7760) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor már csak az lenne hogy telepítsd rá a win10-et.. Hajrá!

Ha ott valamiért hibaüzenetet kapnál, akkor arról mutass képet. Saját képet. Nem egy idegenét csak azért mert azon is hasonló színek vannak.. [kép]

(#7762) hyperst válasza Doky586 (#7761) üzenetére


hyperst
tag

Rendben. Telepitettem már sokszor rendszert, annyira vágom ezeket, De probálom holnap. A képed alapján ha müxik akkor a hiba ott van hogy én létre hoztam uj particiot.?

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7763) hyperst válasza Doky586 (#7761) üzenetére


hyperst
tag

[kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7764) Doky586 válasza hyperst (#7763) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A 2.képen nem a usb: hanem az uefi: kezdetű (azonos nevű) pendriveot kell választani. Másodszor a bios bootsorrend menüben mi szerepel? Ott a windowsbootmanager legyen az első helyen.
Az is látszik hogy ketté particionáltad a pendriveot, nem az MCT-vel készítetted, de talán nem ez a fő probléma.

[ Szerkesztve ]

(#7765) hyperst válasza Doky586 (#7764) üzenetére


hyperst
tag

[kép] igy? Igy is az az üzenet h : win nem telepithető a meghajtora. (m.2) de az 2,5" ssd-re minden gond nélkül. Manager, csak az m.2 van a gépben és a pendrive.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7766) hyperst válasza hyperst (#7765) üzenetére


hyperst
tag

[kép] [kép] [kép] beleraktam az ssd, annál nem ir semmit ha azt jelölöm ki.
rufus alap beállitásaival.

[ Szerkesztve ]

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7767) Doky586 válasza hyperst (#7766) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mit csináltál szegény pendriveal? Már 3 felé particionáltad..?
Az utolsó képeden ott már nincs hiba, csak a 'Tovább'ra kell kattintani. Első újrainduláskor (amikor kész a másolás) meg kihúzni a pent.

[ Szerkesztve ]

(#7768) hyperst válasza Doky586 (#7767) üzenetére


hyperst
tag

Igen az utolson nincs az egy 2.5"ssd amin eddig is volt a rendszer. A lényeg az elsőn lenne, az az m.2 ssd. Arra nem lehet telepiteni azt nem jelzi a biosban segogy sem. Az elsőre felmegy az op gond nélkül és bios is látja.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7769) Doky586 válasza hyperst (#7768) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Eddig 1.30 bios volt rajta ezt frissítettem 2.50-re."
Most nézem hogy a 2.60 a legfrisebb. Miért nem arra frissítettél? :F

(#7770) hyperst válasza Doky586 (#7769) üzenetére


hyperst
tag

Ez jo kérdés, laikusként: mert ott van irva nvme support. De azért felrakom azt és ráprobálok majd megint. De már raktam ssd re a wint, csak mokolni kell kicsit a 11hez h felmenjen rá.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7771) Doky586 válasza hyperst (#7770) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még egy tipp: miután feltetted a 2.60-at és bent van az nvme ssd, nézz szét jobban a biosban a bootsorrend résznél és a BBS menüben, lehet hogy ott engedélyezni kell az nvme-ről való bootolást.
Esetleg egy cmos reset sem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#7772) hyperst válasza Doky586 (#7771) üzenetére


hyperst
tag

A napokban kiprobálom/megnézem még ezt a lehetöséget. Köszönöm a segitségeket, ha nem megy ugy sem akkor marad adatnak.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7773) hyperst válasza Doky586 (#7771) üzenetére


hyperst
tag

Cmos megvolt, 2.60 fent. A biosban a ssd (2.5") + a két hdd,nvme-nek semmi nyoma sehol ugyan ugy. Nem "szenvedek" vele tovább :) de gépben látszik, majd megy rá game.

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#7774) csibuka85


csibuka85
senior tag

Sziasztok , Norbi vagyok. Egy olyan kérdésém lenne hogy szeretnék az RTX 4090 alá egy olyam konfigot ami ki is hajtja , mert a jóöreg I7 8700K már sajnos nem képes rá. Nézegettem az Asrock Z790 Taichi alaplapot amihez egy I7 13700K-tennék majd be. Csak nem tudom hogy mennyire jó ez az alaplap ?
Ha bárki tud erről enfót mondani annak nagyon örülnék. Előre is köszönöm szépen.

[ Szerkesztve ]

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#7775) svgyula válasza csibuka85 (#7774) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ez a kérdés kicsit összetettebb mint ahogy leírtad! Nagyon sok szinte ugyanilyen kérdést kapok ismerősöktől.A felhasználók nagy része nincs tisztába a VGA teljesítmény jellemzőkkel és vásárolja az újabb és újabb VGA-t DE a monitor marad! Nos elmondok valamit a VGA gyártók arra fejlesztenek, hogy a megjelenítés minél részletesebb és gördülékenyebb legyen. De ugye ennek egy bizonyos szinten a biológia keresztbe tesz és onnantól egy placebó az egész! Hogy ezt mire értem? Nos bármennyire hihetetlen az emberi szem 60képkocka/mp már nem képes értelmezni. 1000 ember közül talán(?) 1 aki képes az elmosódás különbséget érzékelni. De ehhez is olyan megjelenítőre van szükség ami erre valósan képes.
Nem szeretnék számokkal dobálózni mert valós teszt nélkül nincs értelme. Amit szeretnél annak csak a megjelenítést vet jelenleg gátat, ha nem akarsz xdb monitort 4K v. 8K felbontásban egymás mellé rakni és a szobafalát lefedő megjelenítőn játszani. Ezért írják a VGA jellemzőkben a felbontást amire képes.
Gondolom a bányászat kilőve mert ahhoz ez drága főleg egymagában soha nem hozza vissza az árát azzal a fogyasztással ilyen rezsiköltségek mellett.
A professzionális tervezéshez autocad stb. már számít a háttér sebesség(alaplapi busz, memória, CPU és a tárhely(ek) sebessége.
Azonban a VGA-t igazából a megjelenítő(k) terhelik le. Vagyis azt kellene eldöntened hova milyen felbontással akarod kivinni a képet.
Nekem kb 15éve vannak Asrock/Intel rendszerek. Meghibásodásom kopp, kopp, még nem volt(használt-al sem!). Ha viszont ennyire szeretnél tuningolni, nyilván nem véletlen a "k" jelzés akkor miért nem i9-et raksz bele? Az nagyjából tudja a tuningolt i7 teljesítményét.
Bocs hogy kicsit hosszúra sikerült.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7776) MaddeNNNN válasza csibuka85 (#7774) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Szia!

Lényegesen több információ kellene, mint amit ide írtál. Javaslom nézz át a " Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek? " topikba, ahol az összefoglaló elolvasása és a benne található kérdéssor kitöltése után fogsz megfelelő szakmai tanácsokat kapni.

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7777) csibuka85 válasza svgyula (#7775) üzenetére


csibuka85
senior tag

Köszi szépen svgyula :)
Amúgy 3440x1440 es monitorom van.
MaddeNNNN : köszi szépen akkor ott fogom feltenni a kérdést.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#7778) svgyula válasza csibuka85 (#7777) üzenetére


svgyula
addikt

"Amúgy 3440x1440 es monitorom van."
Akkor az RTX 4090 fél spektrumát tudod kihasználni! Az ugyanis
a 7680x4320 felbontásra van optimalizálva. Pontosan erről írtam feljebb.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7779) Doky586 válasza svgyula (#7778) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"fél spektrumát"
Az több min 6x annyi képpont... :B

(#7780) csibuka85 válasza svgyula (#7778) üzenetére


csibuka85
senior tag

Milyen fél spektrumát ?
8K ban szerinted ez a kártya tudja mondjuk a 120 fps Ultrán vagy Extrémen. Ha tudná akkor nagyon szívesen vennék egy 8K monitort de nem tudja így nem veszek :)
Nekem tökéletesem elég a 3440x1440 de én szeretném ezt élvezni a Magas FPS számot mert nekem túl jó azemem van és kb 80 vagy 90 től látom azt hogy a játék Simán fut.

Z790 AORUS MASTER,I7 13700K+ARCTIC 420 RGB,G. PHANTOM 4090 GS,G SKILL TRIDENT Z5 RGB 32 GB 7200 CL34, SOUND B. Z,LOGITECH Z5500 THX 5.1,K. Renegade FURY 4 Tb M.2 ,34 TB HDD,EVGA G2 1300W,COSMOS C700P ,LOGITECH G7,G903,ASUS HORUS RGB,R.BLACKSHARK V2 7.1,L.G633 .1, AOC AGON 353UCG 200HZ HDR1000

(#7781) biker


biker
nagyúr

üdv, Asrock B560M Pro4 lap, 2.20 bios amiben elvileg default on a TPM szoftveres megoldása, mégis a win azt mondja, nincs benne TPM, és nincs Win11 install
support page
Erre hol keressek megoldást, ha 11 kell majd?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7782) Doky586 válasza biker (#7781) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kapcsold be biosban a tpm-et. Ez ilyen egyszerű. Ha jól emléxem két helyen is be kell kapcsolni.

(#7783) biker válasza Doky586 (#7782) üzenetére


biker
nagyúr

Szóval az "enabled by default" akkor a hiba, és lehet mégsem enabled? Megnézem, hol rejtették el.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7784) Doky586 válasza biker (#7783) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Betöltötted a bios default beállításait ha már erre hivatkozol? (ezzel persze minden más általad beállított dolog elvész)

(#7785) biker válasza Doky586 (#7784) üzenetére


biker
nagyúr

ööö, nem
Mivel a régi biosban nem volt ilyen opció, én balga azt hittem, hogy frissítéskor az eddig nem léező új opciók felveszik a default állapotot amikor létrejönnek. Hiszen ez lenne logikus. Ezért furcsálltam, hogy bios update után sincs tpm, hiszen ha default enabled, akkor miért lenne dfeault disabled :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7786) biker válasza biker (#7785) üzenetére


biker
nagyúr

És valóban, a default enabled az frissítéskor default disabled. Mondjuk kétszer végig kellett nézzek mindent, mert TPM enabled netán trusted computing vagy trusted platform funkciót kerestem, de nem így hívják, hanem
intel platform trust technology. Még jó hogy a súgóban le volt írva hogy ez a TPM :D

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#7787) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

Mi lehet az oka? Vadonatúj
Asrock B550M-HDV
AMD 5600G
G.SKILL F4-3600C19D-16GVRB
összerakva, no video signal a monitoron.
:W
Ha teszek rá videókártyát, akkor se.
Se HDMI, se más.
30 év alatt ez az első ami nem indul el.
Még az alaplapi speaker se csipog semmit.
Kuka?

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#7788) svgyula válasza Nyersszotyi (#7787) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én első lépésben valamilyen zárlatra tippelnék. Vedd ki a házból, a processzort is a helyéről és egy papírlapon provizórikusan rakd össze. Ha nem repedt valahol a lap, a processzor is hibátlan, a memóriák is akkor a BIOS-nak kell képet adni! Ha valahol hiba van zárlatos a szerelés akkor semmi nem fog elindulni. A memória hibánál(ha csak az?) jelez sípolva a az alaplap, ill rosszul csatlakoztatott eszközre. Én így keresném a hiba okát. Volt már olyan gép aminél bent hagytak egy olyan rögzítőt amit nem kellett volna.....

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7789) MaddeNNNN válasza Nyersszotyi (#7787) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Alaplapon milyen bios van? mert az 5600g-hez legalább az 1.70-es bios kell. Akkor szokott ez lenni hogy se kép se hang se semmi. Kellene keresni egy régebbi cpu-t és lefrissíteni a bios-t. Nagy valószínűséggel ez lesz a gond.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7790) Nyersszotyi válasza MaddeNNNN (#7789) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Ha a chipre ragasztott P 1.20 matrica valós akkor 1.20?
Kinek kell CPU-t adnia ilyenkor, AMD vagy Asrock?

[ Szerkesztve ]

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#7791) MaddeNNNN válasza Nyersszotyi (#7790) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Igen, valós lehet ha boltból vetted.
Adnia senkinek sem kötelező, itt mindig a vásárló felelőssége hogy a választott alkatrészek kompatibilisek. Esetleg kérdezz körbe az 5000-res és 3000-res ryzen topikoban valakinek van-e kölcsön a lakhelyedhez közel egy cpu-ja bios frissítés erejéig. Vagy ha te nem akarsz ilyet csinálni a boltnál ahol vetted megkérdezni van-e lehetőség bios frissítésre (pénzbe fog kerülni). Ha nincs, akkor pedig keresni valakit szintén a lakhelyedhez közel aki esetleg frissítene neked bios-t.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7792) Nyersszotyi válasza MaddeNNNN (#7791) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Köszi. Még az jutott eszembe, hogy a RAM csak 1.35V és mi van ha a biosban alapból automatikus felismerésre van állítva és ott eldobja? Nincs jumper az alaplapon nagyokosan, ahol beállítható lenne bekapcsolás előtt. Mert onnantól igen, régi a bios. Ok, amúgy is mert 2.40 a legújabb, le is töltöttem. Régebben 1000Ft-ért égettek biost +pkg. Nekem is kellett többször is, na de 2023-ban? Meg egyszerre árulja a bolt az alaplapot a belevaló procival és ez van? Vicc :C
Veszek egy lovat de 3 számmal kisebb patkóval mert utóljára csikó korában patkolták? :DDD

[ Szerkesztve ]

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#7793) Nyersszotyi válasza Nyersszotyi (#7792) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Ja bocs, előbb a CPU tehát el sem jutott a RAM-ig, de majd kiderül hamarosan az is. Zárlat nincs, egy nyamvadt power button lett ráakasztva, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#7794) MaddeNNNN válasza Nyersszotyi (#7792) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

A ram mindig alap JEDEC beállításokon indul, azt neked kell maunálisan XMP profilba rakni majd.
A bolt alkatrészeket árul. Neki teljesen mindegy mi mibe való. Gondolj bele hogy egy processzorhoz létezik 50 féle alaplap amivel kompatibilis és mind más időpontban lett gyártva. Van ami a cpu kiadása előtt van ami utána. Ami előtte lett ahhoz kell kiadni egy bios frissítést az alaplap gyártó részéről, hogy felismerje a cput. Erről sajnos a vevő dolga megbizonyosodni. Vagy rákérdezni a boltnál és kérni egy bios frissítést.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7795) Nyersszotyi válasza MaddeNNNN (#7794) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Értelek tisztán. Viszont az eladónak teljeskörű tájékoztatási kötelezettsége van a vevő felé a törvény szerint. Miért nincs rajt, a cpu-n, hogy milyen bios kell alá, az alaplapon meg, hogy milyen van rajt és pirossal a leírásban, hogy a vásárló erre figyeljen oda mert később csak jómagyar forintért gyógyítják. Egyébként meg az aquánál rákérdezni bármire csak időpocsékolás, a harmadik erélyes odacsapásra nyögnek ki valami irreleváns választ. Itt meg seperc alatt tisztába lettem egyből téve. Na RAM meg az még oodébb lesz, ha majd a bios elkészül, utána. De az időzítések előtt a feszültséget kell felismerje és ha nem megy neki, az is gond lehet majd de az kezelhető egy nem low rammal kölcsönbe valakitől. Az eddigieket köszi. :R

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#7796) MaddeNNNN válasza Nyersszotyi (#7795) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

A cpu és az alaplap honlapján megtalálod ezeket az információkat. Egyébként erre fel is hívják mindig a figyelmed a cpu és alaplap gyártók, hogy mindig ellenőrizd a kompatibilitást.

A ram alap feszültsége is az alap JEDEC szabványban meghatározott amin biztosan elindul, ehhez kapcsolódnak az alap időzítések. Teljesen mindegy hogy mibe rakod, milyen cpuval milyen alaplapba és mlyen BIOS-szal az a ram kit mindig annyi feszültséggel volt elindulni azokon az időzítéseken. Ezen csak a biosban tudsz változtatni.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7797) Doky586 válasza Nyersszotyi (#7795) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az azért furcsa hogy több mint 2 évig állt a raktárban az alaplap mielőtt megvetted. :U

(#7798) Nyersszotyi válasza Doky586 (#7797) üzenetére


Nyersszotyi
tag

Meg 1 évig nálam. 1 hó gari van még rajta, ezért raktam csak össze még most -nagyhirtelen-. Ha Márciusban jutott volna eszembe akkor lehet, hogy csak évek múlva. Meg ha tönkremenne a jelenlegi FX6300.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#7799) Nyersszotyi válasza MaddeNNNN (#7796) üzenetére


Nyersszotyi
tag

A figyelem felhívás az nem tájékoztatás. Mondom mi az. Veszel egy porzsákot 1000Ft. Van rajta egy öles lista. 14 különféle márka, 77 különféle típusszámú porszívója amivel kompatibilis. Ez tájékoztatás. Az, hogy én vásárlási folyamatnál azonkívül, hogy AM4 alaplap meg AM4 CPU (kb. erre emlékszem) mással nem találkoztam, az hogyis mondjam, nevezzük inkább csak részlegesnek.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#7800) MaddeNNNN válasza Nyersszotyi (#7799) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Igazad van.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.