Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) carr


carr
őstag

sziasztok!

Adott Asrock Ab350 pro4 lap. 2x4gb 2400 nem rángatott ram.
CPUZ szerint singleben mennek. próbáltam minden slotban, sehogy nem lesz dual. a proci A10-9700 int.vga-val.
Lehet valahogy állítani, hogy menjenek dual? biosban nem találtam külön kapcsolót.
gyártó különböző
1ik:
2ik:

illetve:

valakinek tipp mi lehet? köszönöm :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7852) konci79 válasza carr (#7851) üzenetére


konci79
őstag

Memóriát tedd az A2 és B2-be, ha nem ott vannak.

(#7853) Doky586 válasza carr (#7851) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Félredugtál.
Nálam így néz ki:

És az időzitéseket is rendesen állítsd be.

[ Szerkesztve ]

(#7854) jeni


jeni
félisten

üdv
Asrock 570 Taichi lap esetén a CPU EPS 8pin mellett a +4pin vagyis napi használatban segítene valamit a stabilitásában?
nem tuning lenne csak úgy bedugva + CPU 4 pin lenne értelme?

(#7855) svgyula válasza jeni (#7854) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Semmi! Benne van a leírásban(nekem legalább is ott van)
a luzer maual mire jó ha az be van kötve. Nagyjából azoknál a processzoroknál kell amit lehet "tuningolni" ami egyenlő a nagyobb áramfelvétellel amit már túlmelegedés nélkül nemképes
ellátni a csatlakozó. Amit néztél az csak azoknál a lapoknál lehet fontos ahol másképpen nem indul el! Mert ugye az csak egy osztó ha kell a teljesítmény akkor az már nem opció mert a tápból kell a plusz teljesítményszállító vezeték. Vagyis olyan tápegység amin eleve van ilyen csatlakozó!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7856) carr válasza Doky586 (#7853) üzenetére


carr
őstag

én is aztittem, mégse templom.
Dugtam ott is, oda is, A1 B1, A1 A2 is. ua. :W :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7857) Doky586 válasza carr (#7856) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy írták előttem: A2 és B2-be
Az időzítéseket pedig a Jedec #9 alapján állítsd be (most összevissza van).

(#7858) carr válasza Doky586 (#7857) üzenetére


carr
őstag

6.30 biosom van, mindjárt lövök képeket hogy néz ki de nem láttam opciót időzítésekre. Köszönöm! :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7859) carr válasza carr (#7858) üzenetére


carr
őstag

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7860) carr válasza carr (#7859) üzenetére


carr
őstag


:R

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7861) carr válasza carr (#7860) üzenetére


carr
őstag

monnyuk eddig gyk hasznát nem látom, de elmondhatom, h dual a memórinyám is :D :R (jó, 0.000112 mp-el gyorsabban tölt be a firefox.... xD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7862) mastodon


mastodon
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#7863) Yoshida válasza D55 (#7850) üzenetére


Yoshida
aktív tag

köszi, akkor jó, hogy nem próbálkoztam tovább :D

nálam az Asrock került tiltólistára, AMD nem :)

(#7864) MaddeNNNN válasza Yoshida (#7863) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Pedig egyikkel sincs gond. Lehet hogy kifogott egy hibas alaplapot vagy cput, ez mind amd es intel oldalon elofordulhat ugyan ugy minthogy mas lap gyartoknal is lehet gyarilag hibas termek. En 2019ben epitettem gepet egy asrock b450 steel legenddel, abban 3 cpu szolgalt hibatlanul rengeteg kulonbozo hardverrel. Aztan csereltem b550 steel legendre abban pedig egy 5800X3D teszi a dolgat hibatlanul ket tuningolt ram modullal.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7865) Sanchez638 válasza Yoshida (#7863) üzenetére


Sanchez638
addikt

GIGABYTE X399 DESIGNARE EX alaplapot úgy vettem ki az általam kibontott dobozából, hogy az alaplap hibás volt. Gariba kis is lett cserélve.. Nem filléres cucc, mégis rossz volt.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#7866) zsomi1986


zsomi1986
újonc

Sziasztok!

Gép újításában vagyok, a 10 éves AsRock A55M-HVS alaplapomat cserélem AsRock B550M Pro4-re, Ryzen 3 4300G processzorral.
Amit tudok, meghagyok a régi gépből (nyilván új DDR4 RAM-ot, SSD-t már vettem).
Van egy 10 év körüli tápegységem, amin csak 4 pines CPU csatlakozó van. Ahogy nézem, már a régi alaplapon is 8 pines a csatlakozó, de csak a második felébe van csatlakoztatva a tápegység.
Kérdésem az lenne, hogy a B550M Pro4-nek is elég lesz a 8-ból 4-es csatlakozás?
Köszönöm. Üdv. :)

[ Szerkesztve ]

(#7867) Fred23 válasza zsomi1986 (#7866) üzenetére


Fred23
nagyúr

Már miért ne lenne elég, pláne egy 3400G-hez? ASRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac-ban hajtok én is egy 3400G-t 4pin-es extra CPU tápcsatival, a lap 8pin-es foglatatába téve.
Ez egy 65W-os proci, húzva se lehet semmi baj a 4pin miatt, tapasztalat.

(#7868) zsomi1986 válasza Fred23 (#7867) üzenetére


zsomi1986
újonc

Köszi! Csak azért bizonytalanodtam el, mert nem sok infót találtam erről. Egy 2007-es cikkben írták, hogy sajnos még nincs minden tápon 8pines CPU csatlakozó, de egyes processzoroknak szüksége van rá.
Akkor megnyugodtam. :DD

(#7869) svgyula válasza zsomi1986 (#7868) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha elolvasod az alaplap leírását akkor(nálam biztosan) megemlítik azt, hogy miért van 8pin-es csatlakozó. Azt akkor kell használni ha plusz teljesítményre van szükség mert tuningolod a rendszert. Nálad ez a 31. oldalon van. :)

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7870) carr


carr
őstag

Lehet hogy az egyik M.2 Az AB450pro-n nem megy? hogy tudom kideríteni?
Beleteszek egy ssd.t és nem látni, másikban igen.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7871) Gyuri27 válasza carr (#7870) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kérdés melyik m.2 slot van használatban és nelyukbe mi van rakva. Mert ugye nagyon nem mindegy. Manualt nézted már?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7872) svgyula válasza carr (#7870) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Kézikönyv 33-38 oldal! Azt is leírják melyik portok kerülnek tiltásra ha használod. Az is le van írva melyik típust támogatja!
Az enyémben(intel) még az sem mindegy hányadik generációs a processzor! Mert egyszerűen nem működik csak ha a megfelelő processzor van a lapban.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7873) carr válasza svgyula (#7872) üzenetére


carr
őstag

ohbakker. Tudtam, hogy jól emlékszem, de reméltem mégis rosszul... :( Köszi!!! :R
Gyuri: felső, izé reverse atx házban vagyok fejjel lefelé van minden... :D
Így sima atxben az also m.2 slotban. a másikban nem is látszik. :( az lehet kuka?
Másik ssd-vel próbáltam.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7874) Gyuri27 válasza carr (#7873) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nekem b450 faty van. De a 2 m2 slot támogatottsága más. Gondolom nálad is így van. És még az se mindegy milyen procit használsz (ugye a pcie sávok miatt).

- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key type 2242/2260/2280 M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s) (with Vermeer, Matisse, Cezanne, Renoir, Picasso, Summit Ridge, Raven Ridge and Pinnacle Ridge) or Gen3 x2 (16 Gb/s) (with Athlon series APU)**
- 1 x M.2 Socket (M2_2), supports M Key type 2230/2242/2260/2280/22110 M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen3 x2 (16 Gb/s)**

*M2_2, SATA3_3 and SATA3_4 share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.

**If M2_1 is occupied, PCIE4 will be disabled.

Teszem hozzá nekem a b-m key első slotban (csak magában) rendben müködik.

Lap qvl támogatása adott ssd-re mit ir?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7875) carr válasza Gyuri27 (#7874) üzenetére


carr
őstag

Köszi. Ugyanezeket néztem
A10-9700 van benne. Már mindenkit is lehúztam sata/power kábeleket is de az M2.1 skót nem megy egyik ssdvel sem. Elvileg az A10 vinné mert m.2 sata mindkét drive.
M.2-2ben simán megy mindkettő. :F
Biosban sem látszik ha a 1ben van középen a SSD.
Sehogy. Pedig beállítást is mókolzltam biosban. :U :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7876) Gyuri27 válasza carr (#7875) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az lesz ott a gond, hogy a bristol nincs a támogatott procik listájában. Ez ugye okozhat és okoz is némi fennakadást.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7877) carr válasza Gyuri27 (#7876) üzenetére


carr
őstag

Abaj hogy Ryzen csak BIOS upgrade megy. Pláne ha azt megcsinálom utána nem megy a10el, és downgrade sem megy már ha jól tudom? Ahhoz kell egy Ryzen proc. Integrált VGA val.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7878) Gyuri27 válasza carr (#7877) üzenetére


Gyuri27
félisten

A down tán megy asrocknál. De a procitámogatási lista mutatja. Persze ettől még mehet benne a proci. Csak kérdés mi nem úgy fog müködni ahogy kellene.
És nem támogatott procival a bios frissités se életbiztositás.
Egybként irj a supportnak. 2-3 nap és válaszolnak ha biztosra akarsz menni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7879) carr válasza Gyuri27 (#7878) üzenetére


carr
őstag

írtam.
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7880) carr


carr
őstag

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7881) carr


carr
őstag

Az a slot PCIe SSDt fogad. Ez elkerülte a figyelmem. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7882) carr


carr
őstag

Help. Kihullott a hajam. Nem most de kb emiatt is má, faszom. A10 9700 van ebben a csoda ab350 Pro4 lapban. 4.70 a max bios ami látja ezt a csodás apu-t. Fiókból elővettem a régi bányász rx480 8gb-m, de az istennek se akarja azt használni. Radeon driver nem indul el ha benn van ha nincs a dgpu...
Minden driver telepítve. Legfrissebb.
Az összes BIOS beállítást benyálaztam semmi változás. Itt szopok 4 órája pedig hetero vagyok eskü. :DDD :W
HELP
Köszike
Edit
Igpu-t sehogy se tudom letiltani. Mindig ott van biosban

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7883) Fred23 válasza carr (#7882) üzenetére


Fred23
nagyúr

2-3 óra munka ára egy olyan proci a lapba, amivel nem kell szopni, szóval gyanús vagy. :D

(#7884) carr válasza Fred23 (#7883) üzenetére


carr
őstag

:C

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7885) svgyula válasza Fred23 (#7883) üzenetére


svgyula
addikt

Hát igen annyi idő szokott lenni a kibelezés, új cuccok berakása, esetenként kisebb nagyobb átalakítás a dobozban :B és az op rendszer telepítése, közben egyéb elfoglaltság is belefér. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7886) Gyuri27 válasza svgyula (#7885) üzenetére


Gyuri27
félisten

Berak egy bármilyen ryzent semmit nem kell telepiteni, nem hogy ost húzni. Nyilván vga apu esetén kell új driver telepités.

Ha nem látja a bânyász vgat akkor azon bányász bios van. Azzal minden lapban gond lenne.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7887) carr válasza Gyuri27 (#7886) üzenetére


carr
őstag

saját vga, gyári biosos. dual, de a kapcsolója szar. szóval nem basztattam, korábban másik setuppal ment egy AFes 1600al szépen, de az nem apu.
beltoljak egy 2200G-t? nincs most keret erre, építkezés mindent vitt. meg az exem is. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7888) Gyuri27 válasza carr (#7887) üzenetére


Gyuri27
félisten

2200 van aprón 7k-ért. 1200 4-5k-ért.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7889) carr válasza Gyuri27 (#7888) üzenetére


carr
őstag

aoké.
csak.
ha ki akarom cserélni, és biost akarok (muszáj) frissíteni, akkor ez csak ezzel az apuval oldható meg, right?
tehát ha frissítem a biost, akkor már itt kell lenni kéznél a ryzennek ha használni akarom,ugye? mert bios friss után nem tudom használni az A10el. :U :K :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7890) Gyuri27 válasza carr (#7889) üzenetére


Gyuri27
félisten

Igen. Régi procival bios upgrade. Arra az utolsó biosra amit ahhoz a procihoz kell. Adott esetben ez nem a legmagasabb verziójú bios. Erre figyelj.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7891) carr válasza Gyuri27 (#7890) üzenetére


carr
őstag

akkor az x370 killer is jónak kéne legyen, de az 2 éve a dobozban pihen... anno felfrissítettem a bios-t, azt se régi se új procival nem adott képet. :/

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7892) Gyuri27 válasza carr (#7891) üzenetére


Gyuri27
félisten

A mostani prociddal se indul?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7893) carr válasza Gyuri27 (#7892) üzenetére


carr
őstag

2éve pihen. egy embernél van aki elvileg mejavítja,de az meg kórházról kórházra jár azóta... vagy csak kifogás nemtom. meg nála van még rx580, LG freesync, ps3 ds3, hű... nemtommimég.
minnyá fel is hívom él e még. :D

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7894) spln


spln
tag

Szisztok!

Az Asrock HDV/HDS lapokat böngészgetem épp. Egy mini házhoz keresek, amibe 20 cm széles lap beférne pont, de nagyobb mATX már nem.
Szóval a H510M-HDV képen egyértelműen ott a helye egy m.2 (wifi) slotnak: [link] Viszont nem találtam olyan verziót, amin tényleg rajta is van a csati.
Tud valaki ilyen lapról? vagy csak tervezték de sosem jött ki ilyen? :N

Köszi!

"Danger! Avoid death!"

(#7895) carr válasza spln (#7894) üzenetére


carr
őstag

ha nem kötött:
https://www.asrock.com/mb/Intel/H470M-STX/index.asp

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#7896) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv, van egy b450 pro 4 lapom, kb 3-4 éve megy benne a konfig, az elejétől egy ssd-vel. (Van benne sima vinyo is a lényeg hogy SSD is )

Annyira emlékszem hogy amikor vettem az alkatrészeket és raktam össze, az első helyre ahová tettem az SSD -t nem akart menni, és végül az alsó slotban látta csak az alaplap.

Lent vannak az árak és gondotlam vennék egy új ssd-t is a régi mellé de sose jöttem rá mi volt anno a baj és nem szeretnék lyukra futni.

Mindegy mit teszek bele és anno csak béna voltam vagy más a két SSD slot és vigyázni kell melyikbe mit teszek?

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#7897) svgyula válasza Bandit21 (#7896) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Luzer manual 33. oldal. Nálam (intel CPU) csak a 11 Gen procival megy az egyik slotban az M.2 SSD. A másiknak mindegy.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7898) Gyuri27 válasza Bandit21 (#7896) üzenetére


Gyuri27
félisten

M2 ssd-ről beszélünk?
Jó lenne tudni neked mi is van.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7899) Bandit21 válasza Gyuri27 (#7898) üzenetére


Bandit21
addikt

M2 igen és közbe valószínűleg megfejtettem, a felső slot az PCI e az also pedig sata.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#7900) zolee1984


zolee1984
senior tag

ASRock b550m phantom gaming4 lapon van 2 M2
4 Sata
Az alsó M2 PCIe X2 vagy Sata
Honnan lehetne azt megtudni, hogy vesztek e 2 Sata Portot ha használom a Sata M2 Portot ?

üdv Zoli

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.