Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7041) bot1978 válasza Trailblazer (#7040) üzenetére


bot1978
senior tag

A Sony még 2019-ben megerősítette hivatalosan, hogy a PlayStation 5
7 nm-es, 8-magos AMD APU-val és Navi-alapú GPU-val érkezik.
Azóta az MS erre rálapátolt, hogy az új Anaconda kódnévvel érkező Xbox lesz a legerősebb konzol a PS5 ismeretében is.

Szóval én arra spekulálok, hogy a borzalmas PC portolások 6 magos procikkal is el fognak fogyni az igénytelen programozás miatt és cserés lesz a CPU. Ezért is engedtem el most az Ivy-t, mert eladhatatlan lesz akkor már, amikor elkezdik eladogatni ezeket a 6 magos procikat, amik most kerülnek újonnan 30 körüli pénzbe. Annyira olcsó lesz addigra, hogy senki nem vesz majd 1155 lapot. El kellett engednem.

No, de most addig viszont ez a 12 szál, amit ez az 1600AF tud annyira elég nekem, hogy a tuning kb. totál felesleges is a 8GB-os RX580 alá. Azt most be sem vizezem, mert nem tervezek vele sokat. Ő lesz legkorábban cserés és ismerem magam. Lusta vagyok szétszedni a hűtést, szóval tuti nem adnám el a VGA-t, ha most bevizeztem volna. :)

Pár 8 magos proci viszont magasabb TDP-vel jött ki és érdekelt, hogy esetleg egy 1800X (majd egyszer) a 95W-os TDP-vel mennyire „fér” bele ebbe a lapba ha majd CPU-t cserélek, mert az szerintem használt lesz majd és az mindig olyan, hogy ami éppen "esik" az aprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.