Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

(#6351) horvathpeter

horvathpeter
(tag)

Sziasztok!

Z370 Extreme 4 lapra érdemes felrakni a 3.30-s biost? Használja valaki ezzel?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!"

(#6352) F e Z o válasza horvathpeter (#6351) üzenetére

F e Z o
(veterán)

Működik minden normálisan? Ha igen, akkor felesleges bios-t frissítened.

Powered by ASRock

(#6353) Milka 78 válasza horvathpeter (#6351) üzenetére

Milka 78
(nagyúr)

Főleg,hogy vannak/voltak random anomáliák. Feljebb volt is róla szó.

-----------------------------------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!-----------------------------------Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni, ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#6354) Cingáriusz

Cingáriusz
(őstag)

Sziasztok!

Vettem egy Asrock AB350M típusú alaplapot. Ebbe egy Ryzen1500x-et raktam.
AIDA szerint, valami VRM az 105 fokos, és a lapon lévő szürke hűtőborda is igen forró tapintásra. Minden más hőfok az rendben van. Más alaplapnál még nekem AIDA nem is jelzett soha VRM hőfokot.

Szerintetek ez mennyire normális?

A szerencse ahhoz pártol, aki észnél van

(#6355) kory24

kory24
(őstag)

Tegnap megjelent 4.0 Bios B360-as chipset-hez.

(#6356) CSB29 válasza CSB29 (#6348) üzenetére

CSB29
(aktív tag)

újra, hátha

r5 3600, GTX 1070

(#6357) BIZ0906

BIZ0906
(aktív tag)

Hali, itt mit érdemes beállítani?

(#6358) Doky586 válasza BIZ0906 (#6357) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Amíg nem veszel hozzá TPM modult, addig mindegy..

https://logout.hu/bejegyzes/doky586/windows_telepites_menete.html

(#6359) BIZ0906 válasza Doky586 (#6358) üzenetére

BIZ0906
(aktív tag)

Köszi.

(#6360) mcs válasza Cingáriusz (#6354) üzenetére

mcs
(addikt)

A VRM a processzor foglalat és a hátlapi csatlakozók között elhelyezkedő áramkör, ami a proci tápellátásáért felelős, és a lapodon ez is bordázott. Ha valós az a 105 fok, akkor nem kevés. Van rendes légáramlat a házadban?

(#6361) Jadro

Jadro
(veterán)

Sziasztok! Tegnap beújítottam egy Asrock B450M Pro4 lapot Ryzen5 2600-as procival és 2x8GB G.SKill Aegis 3GHz-es rammal. A BIOS verzió jelenleg 1.6, amivel simán tudok XMP profilt beállítani és a ramot 3000-re feltornászni.

A kérdés csak annyi, hogy látok már újabb bios verziót a support oldalon és érdemes/szabad/kell-e frissíteni? Hoz újdonságot/javítást az 1.6-hoz ékpest ha nem hsaználok APU-t hanem dedikált videokártyát? Ír valami VGA driver függőséget hozzá, ezért merült fel bennem a kérdés.

Samsung Galaxy S10 black

(#6362) Doky586 válasza Jadro (#6361) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Én mindig fel szoktam rakni a legfrissebb stabil biost, ha nem is azonnal..

(#6363) mcs válasza kory24 (#6355) üzenetére

mcs
(addikt)

H370hez is, és eddig stabilan működik. :)

(#6364) Doky586 válasza Doky586 (#6362) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Azért manapság már nem olyan nehézkes a bios firm frissítés mint a 90-es években volt. Csak ne áramszünet veszélyes (viharos) időben csináld. Be kell dugni egy FAT32 pendriveot a PC hátuljába és nyomni egy frissítés gombot. Ennyi.. [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#6365) Ferke77

Ferke77
(tag)

Sziasztok!

A másodlagos gépemben egy AB350M Pro4 alaplap van és lenne egy kérdésem a ház ventilátor dologgal kapcsolatban. A lapon fizikailag két konnektor van (1. 4 pin-es és a 2. 3 pin-es) és van két ventilátor berakva. A ventilátor szabályozás mind addig működik (cpu és chassis 1), amíg nem kötöm be a másodikat is. Ebben az esetben mind a három ventilátor 100%-on megy. Oké, hogy a 3. nem szabályozható és az megy a max fordulatán, de a másik kettőt miért befolyásolja ez és hagyja figyelmen kívül a beállításokat? Nehéz elhinnem, hogy ezt így találták volna ki, mert értelmetlen és nagyon zajos :DDD . Tud erre valaki érdemi választ? Köszi.

(#6366) gerisz23

gerisz23
(őstag)

Sziasztok!
Régi konfiggal kapcsolatban kérnék segítséget.
Asrock G41MVS3 lapom van,q6600 processzorral,2x4Gb ddr3 rammal (1333).
Kiszeretném használni a gépet de nem túlhajtani.
Lehetséges kihasználni a ramokat ezzel a processzorral?FSB-t 333*8 ra állítanám,lapon a jumpert átraknám 2-3 ra ram miatt.Ram így mehetne 2*666Mhz frekvenvián.
Működhet így?

Intel Core i5 3470,Asrock B75M-DGS-R2.0 ,2X4Gb DDR3,MSI Gtx 760 twinfrozr oc 2gb

(#6367) cocska

cocska
(tag)

Sziasztok!

Alaplap vásárlás előtt állok.
A kiszemelt lap ASRock B360M lenne.
Vásárlás előtt tudnom kellene a bios verzióját, de nem tudok a boltokból ezzel kapcsolatos információt szerezni.
Szerintetek a boltokat megkerülve honnan lehetne kideríteni, hogy milyen verzióval jött ki ez az alaplap tipus a gyárból?

(#6368) gerisz23 válasza gerisz23 (#6366) üzenetére

gerisz23
(őstag)

[link]

Fsb ratiot sikerült beállítanom.Valaki esetleg rakott már iylen lapba xenon e5450-es procit?Kell mókolni a biossal?

Intel Core i5 3470,Asrock B75M-DGS-R2.0 ,2X4Gb DDR3,MSI Gtx 760 twinfrozr oc 2gb

(#6369) Paxker315

Paxker315
(aktív tag)
LOGOUT blog

tegnap kipróbáltam a windowsos bios frissítést, szépen 1.20-astól a legfrissebb 3.10-ig B450M Pro4 lapon. Nagyon kényelmesen, minden ment szépen (bios alapbeállítás reset után csak a windowsból elindítva magától frissít. hülyebiztos). Más kérdés, hogy a memória-gondomat nem oldotta meg, de jól esik a 3.10 számot látni a sarokban&Aidában :D

évszakos: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=766penguine_singing_jingl.jpg

(#6370) SN!PER

SN!PER
(csendes tag)

Sziasztok!
Problémával fordulok felétek, mert sehol nem találtam megoldást.
Adott egy Asrock FM2A75 Pro4-M alaplap, és egy AMD A8 5600K proci.
Az Asrock honlapján a kompatibilitási listában azt látom , hogy a procit csak a P1.20-as Bios kezeli.
Ami gond a számomra, hogy sehol nem lehet letölteni a Biost. Csak a p2.60-at...
Jelenleg a P2.60 van fent a lapon, de sajnos nem tudok órajeleket állítani. Everest-ben cpu benchmarkot indítok azt a vállaszt kapom: "a cpu nincs támogatva az ön hardweréhez"
Valaki tudna nekem ebben segíteni?

Tudom néha kiakasztó tudok lenni :)

(#6371) Sub-ZeRo válasza SN!PER (#6370) üzenetére

Sub-ZeRo
(nagyúr)

Az Asrock honlapján a kompatibilitási listában azt látom , hogy a procit csak a P1.20-as Bios kezeli.

Nem jól látod. Ez azt jelenti, hogy az adott procihoz, minimum az 1.20-as bios kell.
Ha az egyik procihoz a 2.60-as van rendelve, de neked az 1.20-as van, akkor nem fog menni a proci.
Frissíteni kell a biost 2.60-ra , hogy menjen a proci.
Az 1.20-as bios meg az alap bios. A 2.60-as hibajavításokat tartalmaz és extra funkciókat.
Az everest a legújabb verzió?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#6372) F e Z o válasza Sub-ZeRo (#6371) üzenetére

F e Z o
(veterán)

Jelenleg 2.6-os bios van neki fent, tehát mennie kellene simán a procinak, illetve az aida-ban is normálisan látnia kellene.

(#6370) SN!PER : Szerintem próbáld meg az egyik beta bios-t. :)

[ Szerkesztve ]

Powered by ASRock

(#6373) SN!PER válasza Sub-ZeRo (#6371) üzenetére

SN!PER
(csendes tag)

Köszönöm a vállaszt!
Viszont a többi proci kompatibilitását nézem, akkor a honlapon az van ott: Bios All...
Vagyis értelmezésem szerint P1.20 tól felfelé minden bios-al kompatibilis. Akkor miért van az A8 5600K-hoz írva, hogy P1.20... miért nincs ott, hogy all?

https://www.asrock.com/support/cpu.hu.asp?s=FM2&u=412

Most már telljes a zavar...

Tudom néha kiakasztó tudok lenni :)

(#6374) F e Z o válasza SN!PER (#6373) üzenetére

F e Z o
(veterán)

Gondolom mert az alap az 1.00-ás bios volt, aztán jött az 1.10-es,s mikor megjelent a Te procid, ahhoz írták az 1.20-ast.

Powered by ASRock

(#6375) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Szerintetek érdemes az Intel Microcode-ok miatt frissíteni a BIOS-t 3.30-ról 4.00-ra? ASRock > Z370 Extreme4 - BIOS Ezeket írták figyelmeztetésül, ezért is kérdezem:

"*User will not able to flash to previous BIOS once upgrading to this BIOS version.
**We don't recommend users to update the BIOS if their system is already running normally."

A 3.30-nál is írták, azzal semmi bajom, rendesen dolgozik. Nem a fordítást kérdezem, azt értem.

Az Intel Microcode-ok növelik a biztonságot és gyorsítják egy picit a rendszert?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#6376) Sub-ZeRo válasza Kékes525 (#6375) üzenetére

Sub-ZeRo
(nagyúr)

Az intelnél inkább lassítják, lásd meltdown és barátai.
Ha minden frankón működik, akkor hagyd. Biztonságosnak biztonságos lesz csak a gyorsaság el fog maradni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Xiaomi MI 9 LITE

(#6377) Kékes525 válasza Sub-ZeRo (#6376) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Köszi, hagyom. :)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#6378) kory24 válasza Kékes525 (#6375) üzenetére

kory24
(őstag)

Igaz, B360, de ugyanez volt írva.
Én frissítettem, de nem változott érzetre semmi. :)

Nem lett se gyorsabb, se lassabb, se jobb se rosszabb :)
(Igaz csak i3 8100)

(#6379) Kékes525 válasza kory24 (#6378) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Az enyém picit gyorsabb processzor (i5-8400), valószínű azon sem lehetne észrevenni semmi változást.

[ Szerkesztve ]

(#6380) ZolaMan

ZolaMan
(tag)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Csak leírnám a mai tapasztalatot a témában, hátha valakinek segít.

Probléma: Asrock A75M-HVS nem bootol. diagnosztikai post kártyával 54-es kódot dob.

Kiderült, hogy memória kontakt probléma. Mindkét slotban csak akkor látja a ramot, hogyha bedugás után egy picit visszanyitom a fülekkel, hogy kb 1mm-t feljöjjön a modul.

Érdekes, hogy szemmel nem lehet látni görbe lábat a slotokban. Gyanítom, hogy valaki oldalirányba nagyon megfeszegette benne a modulokat és a komplett érintkezősor kicsit megnyomódott és emiatt nem érintkezik teljesen betolt állapotban.

[ Szerkesztve ]

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#6381) #78410240

(törölt tag)

Sziasztok! Asrock (AMI BIOS) alaplap hibajelzéssel kapcsolatban tudna valaki segíteni? Asrock B75 Pro3, ddr3, socket 1155-ös alaplapom van (nem épp mai), ami fekete képernyőt ad, és 3 hosszú sípoló hangjelzést ad ki magából. Ilyen "beep kódot" azonban nem találtam sehol, van ötletetek, hogy mire utalhat? (még alaposabban kitakarítottam mindent sűrített levegővel, egy kondi sincs felpúposodva, kiszedtem a ramokat, próbáltam 1-1 memóriával, le húztam és újracsatlakoztattam a kábeleket, próbáltam vga nélkül, igp-vel, csak ssd-vel, vagy hdd-vel, mindent lehúzva, de semmi változás. Cseréltem a tápegység kábelét is. Egy alkalommal indult el, amikor a 24pines kábelt is újracsatlakoztattam és csak az ssd volt bedugva, de újra kezdte restart után a sípolást.) Köszönöm! 😊😓
Ui. : vagy ezt inkább az azonnali kérdésekben tegyem fel, mert inkább BIOS lenne?

[ Szerkesztve ]

(#6382) Sub-ZeRo válasza #78410240 (#6381) üzenetére

Sub-ZeRo
(nagyúr)

[link]

[link]

Valószínűleg ram lesz a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#6383) jeni válasza ZolaMan (#6380) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Ez a memória modul szétnyilás-t lehet gariban javítani?
Fizikailag nem látni a sérülés így esélyes rá, hogy javítsák.

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#6384) #78410240 válasza Sub-ZeRo (#6382) üzenetére

(törölt tag)

Köszönöm! Próbáltam új rammal is, de semmi. Ráadásul hosszan sípol (1-2 mp). Lehet az alaplap 64 mb?

(#6385) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Windows 10 alvó állapotához milyen DEEP SLEEP beállítás kell? Most S5-ön van. Egyáltalán van ennek jelentősége az alvó állapothoz?

[ Szerkesztve ]

(#6386) Sweet Lou 6

Sweet Lou 6
(addikt)

Szerintetek az miért lehet, hogy ha az alaplapi usb kivezetésbe dugom a vezeték nélküli egeret, akkor időnként akad és laggol (cpu/gpu/io terhelés pedig nincs), míg ha az előlapi kivezetésbe a házon, akkor jól működik. Ezen a képen jelöltem, hogy mikor akad:

Billentyűzet ugyanoda kötve jól működik. Az alaplap egy Asrock B450M Pro 4, az egér pedig egy Xiaomi Mi Wireless Mouse. (Win10, driverek rendben).

Ha két lehetőség közt nem tudsz dönteni, csinálj egy harmadikat.

(#6387) lasse001 válasza Sweet Lou 6 (#6386) üzenetére

lasse001
(senior tag)

Jó kérdés de nálam is ez van.

Samsung Galaxy S10+ Prism Black , Samsung Galaxy S8+ Arctic Silver , Sony 43W755C , Sony 43XF7596B , Asus RT-AC66U-B1 , MediaPad M3 8.4 , Xbox One S

(#6388) Doky586 válasza Sweet Lou 6 (#6386) üzenetére

Doky586
(veterán)
LOGOUT blog

Használj vezetékes cuccot!
Az nem zavar be máshova és őt se zavarja más..
(és még elemet sem kell folyton cserélgetni)

(#6389) jeni válasza Sweet Lou 6 (#6386) üzenetére

jeni
(nagyúr)

a billentyűzet kevésbé érzékeny a chip jellegére.

Asmedia,Intel,stb...

a hátsó alaplapi USB 2.0 melyik chipre csatlakozik?
az előlapra gondolom (ez a 19 lábú) ház USB kivezetése melyik chipre csatlakozik?

a hátlapi kék USB 3.0 (ez melyik chipre akaszkodik?) csatiban se jó,ott is lagol?

[ Szerkesztve ]

Seasonic Prime 1200W PLATINUM Mining Edition tápegység garanciával valamint szintén garanciás Seasonic Prime Ultra 550 W Gold bontatlanul eladóak!

(#6390) Sweet Lou 6 válasza jeni (#6389) üzenetére

Sweet Lou 6
(addikt)

azt nem tudom sajnos, hogy az usb kivezetések milyen chipre csatlakoznak. viszont a hátlapi usb3 portokon sem lagol.

(#6391) jeni válasza Sweet Lou 6 (#6390) üzenetére

jeni
(nagyúr)

az audió és a LAN az Realtek chipes

az,hogy milyen chip van a USB-hez párosítva azt csak az alapodról tudod leolvasni,melyikhez milyen vezérlő van?

az AIDA valamely programjával elvileg meg lehetne tudni ha kiolvasható lenne valahogy. ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#6392) Sweet Lou 6 válasza jeni (#6391) üzenetére

Sweet Lou 6
(addikt)

Fura mert AIDA szerint elvileg ugyanazon a vezérlőn vannak... lehet az egérrel van valami :DDD

(#6393) jeni válasza Sweet Lou 6 (#6392) üzenetére

jeni
(nagyúr)

ez már jó kiindulási alap mert tudsz mire hivatkozni és tudod ilyenkor melyik irányba kell lépned.

(#6394) veber0937

veber0937
(tag)

Hi

Adott egy FM2A88M extreme4+ R2.0 lap egy a107800 proci
2x4 Gb Adata AX3U2133W4G10-DR CL 10-11-11-30
2X4 Gb Adata AX3U2133W4G10-DR CL10-12-12-30 ram

nem mennek a ramok 2133 Mhz-en auto beállítások mellet, ha manual-on beállítom akkor random kifagy a gép. ezekkel ment először de ott is csak 2X4 Gb Adata AX3U2133W4G10-DR CL10-12-12-30 1600Mhz-nek érzékelte. ötlet

(#6395) Kékes525 válasza veber0937 (#6394) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Memória ellenőrzés: MemTest86

(#6396) veber0937 válasza Kékes525 (#6395) üzenetére

veber0937
(tag)

ezen túl vagyok igaz widows saját de nem talál hibát

(#6397) Kékes525 válasza veber0937 (#6396) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Sokszor kell lefuttatni, gyakran csak a sokadik lefutás után van találat. A kifagyás nem akkor következik be, amikor melegszik a gép, azaz terheléskor? Stresszeld (ne csak magadat ;] ): BurnInTest Standard

(#6398) Simi37

Simi37
(őstag)

Sziasztok!

Van egy Asrock H110M STX alaplap nálam ami nem jó. Működik de nagyon hamar bsod-ot okoz. A lap a baj ez biztos egy másik ilyenben tesztelve a dolgokat amik ebben voltak működtek rendesen. 2,5 éves a lap de a gari csak 2 év volt, ilyenkor hova érdemes fordulni? Van valami ASrock szerviz vagy képviselet az országban ahova be lehet menni?

Ryzen 5 3600©4,2GHz • Asus Crosshair VI Hero • Sapphire RX Vega 64 Nitro+ || WoT: DJfighter • Uplay: DJfighter. • M$: TheRallyKing

(#6399) Sub-ZeRo válasza Simi37 (#6398) üzenetére

Sub-ZeRo
(nagyúr)

Hali
Szerintem cseréld. Ha valahol megtört a lap akkor nem javítható. Ha valahol ki is mérik, mi a baj és javítható, a javítás összegén már veszel egy új lapot ami garis...

(#6400) AsakuraDave

AsakuraDave
(tag)

Hali,

X470 Taichi lapom van ma üzemeltem be vele a rendszerem.
CPUZ alapján P1.60 - AMD AGESA PinnaclePI-AM4 1.0.0.4 számú bios van rajta.
Gondolom ez a legalapabb bios rajta így érdemes az oldalukról a legújabb bios-ra frissíteni?
Ebbe tudnátok segiteni? [link] oldalukon 3.20 és 3.10 közül melyiket lenne érdemes ? Illetve ha jól értelmezem elöbb a 2.00-ra kéne frissitenem a biost ?
Ez a AMD all in one driver ha nekem nVidiam van kéne hogy izgasson vagy kihagyhatom?
Köszönöm! :R :R :R

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.