Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) Milka 78 válasza tibi14 (#6200) üzenetére


Milka 78
nagyúr

A biosba a Power limiteket koppra kitolni (short-long duration vagy mi...) és a vrm részt szellőztesd meg egy akármilyen ventivel.
Bővebben volt róla szó a Coffee Lake topikba erről.

(#6202) tibi14 válasza Milka 78 (#6201) üzenetére


tibi14
tag

Oké, köszi átmegyek, és keresgélek tovább!:)

(#6203) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Üdv,

megvan valakinek, hogy egy z68 ext 4 vrm hűtése alatt milyen vastag hővezető lap van? Vagy milyet ajánlotok a régi helyére?
Illetve, hogy 2500k 4ghz-en oké-e a 74-77 fokos vrm (szoftver adat, nem mérős)?

:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#6204) Doky586 válasza tibi14 (#6200) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem semmi gond. Ennek így kell működnie.

(#6205) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok !!
Kis segítségre lenne szükségem .
Lecseréltem az alaplapom egy ASRock Z370 Extreme4 alaplapra,nagy nehezen rájöttem hogy a világítás az alaplapon ne égjen ha lekapcsolom,a gépet,a billentyűzet le is kapcsol de az egér nem,az világít .
Viszont én mindig áramtalanítom teljesen a gépet,lekapcsolom a hosszabbítót,ha felkapcsolom a hosszabbítót akkor világít az alaplap világít az egér és a billentyűzet,be lehet állítani ezt valahogy,ha lekapcsolom a gépet semmi ne világítson,és ha áram alá helyezem újból a gépet mondjuk reggel akkor se kezdjen világítani minden?

Köszi elő re is !!!

(#6206) jeni válasza zolisx4 (#6205) üzenetére


jeni
félisten

ezt próbáld meg.

ADVANCE->CHIPSET->DEEP SLEEP->Engedélyezés S5.
Hozzáteszem ez Z170-en van így.

(#6207) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!

Ez már a második lap, ami ugyan ezt csinálja, b360m és b360m-itx, most a b360m van, bios 3.10, ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni tőletek, talán tudtok segíteni.
Az a gond, hogy van egy külső hdd, amit eddig más gépeknél és laptopnál kikapcsoláskor rajta dugva hagytam és a gépek kikapcsolásakor a külső hdd is leállt, de ezzel a lappal folyamatosan ég az állapotjelző led és megy benne a vinyó. Hogy ne menjen állandóan, ahhoz mindig ki/be kéne dugdosni az usb aljzatba, amit nem szeretnék (se az usb aljzatnak, sem a vinyónak nem jó), eddig ez nem volt probléma, rajta maradt és lekapcsolt, de ez most ezzel a lappal nem megy.
Nektek is csinál ilyet, tudtok segíteni, esetleg valamit be kell állítani?

[ Szerkesztve ]

(#6208) Doky586 válasza zolisx4 (#6205) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"én mindig áramtalanítom teljesen a gépet, lekapcsolom a hosszabbítót"

És ekkor tovább világít..? :F

(#6209) Ice&Lime válasza Ice&Lime (#6207) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Lemaradt, hogy b360m pro4 a pontos típusa.

(#6210) zolisx4 válasza jeni (#6206) üzenetére


zolisx4
őstag

Köszi !

Igen ez volt az de megtaláltam közben egyszer már le írtad,későn találtam meg,jó lett !

(#6211) zolisx4 válasza Doky586 (#6208) üzenetére


zolisx4
őstag

Ha lekapcsolom akkor nem világít ,de ha felkapcsoltam minden világított,áram alatt volt .De megoldódott .

(#6212) Milka 78 válasza Ice&Lime (#6207) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Pont feletted van a megoldás arra,hogy az usb ne maradjon áram alatt a gép kikapcsolt állapotában.

(#6213) Ice&Lime válasza Milka 78 (#6212) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Beállítottam s5-re-enabled, de nem kapcsolta le a külső hdd-t. plusz, fagyott is egyet a bios utána...
Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#6214) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok megint !

Úgy láttam képeken hogy itt kéne egy piros fénynek lennie,nekem nem világít ezt lehet valahol kapcsolni,vagy rossz a lap?? ASRock Z370 Extreme4 lapról van szó.

(#6215) Milka 78 válasza Ice&Lime (#6213) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Jó kérdés mert működnie kéne. Eddig a Z170-en keresztül a B360-on át a Z370-ig bezárólag ez működött.

[ Szerkesztve ]

(#6216) Ice&Lime válasza Milka 78 (#6215) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor valóban érdekes.
Átdugtam másik usb portba, most annyi lett, hogy nem tekeri a hdd-t, hanem "csak" az állapotjelző led villog.
De ha átállítás után ez bios-ban fagyást okoz, akkor lehet, hogy úgy hagyom inkább, de írja is, hogy valami system stability, compatibility érdekében jobb, ha tiltva van ez a funkció, mondjuk akkor nem értem az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#6217) Werkly válasza zolisx4 (#6214) üzenetére


Werkly
őstag

Ez új lap? A BIOS chipeken az a 3.10 verziószám matrica? Úgylátszik ezzel adják a lapokat talán? Csak eszmefuttatok. 🤔

(#6218) Shkiz0 válasza Werkly (#6217) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen, nekem is a Z370 Taichi már 3.10-el érkezett.
Sőt, mind a két bios chip eredeti szövege át van húzva filccel :)

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6219) Werkly válasza Shkiz0 (#6218) üzenetére


Werkly
őstag

Nézd meg légyszíves ha 3.10-en vagy még, hogy BIOS ACPI menüpontban a HPET funkció megvan e? Mert nálam nincs! Dettó ugyanaz a matrica és áthúzás! 🙂

[ Szerkesztve ]

(#6220) Shkiz0 válasza Werkly (#6219) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

3.30 van de ott itt van.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6221) Werkly válasza Shkiz0 (#6220) üzenetére


Werkly
őstag

Aha látom! Köszi! 3.10-ben ezekszerint nincs! Most már csak egy olyan fórumtárs kéne a kávésba aki kicsit alulfeszelésben segítene, hogy mit és mire változtassak a BIOS-ban.

(#6222) jeni válasza Werkly (#6221) üzenetére


jeni
félisten

(#6223) Werkly válasza jeni (#6222) üzenetére


Werkly
őstag

Nem szeretném! Említették, hogy lehet BIOS bug van ezért marad! Megfelelő ez a verzió.

(#6224) zolisx4 válasza Werkly (#6217) üzenetére


zolisx4
őstag

Igen új lap, az Asrock z77 extreme 4 et cseréltem erre a verzióra,ezzel a 3.10 es verzióval jön ki, és jól volt az eszme futtatásod, lefrissítettem a biost 3.30 verzióra azóta világít a led,elég zavaróan.

De szerencsére ezzel a beállítással amit már írtak ADVANCE->CHIPSET->DEEP SLEEP->Engedélyezés S5. Minden fény kialszik úgyhogy minden oké lett .

(#6225) zolisx4 válasza Werkly (#6221) üzenetére


zolisx4
őstag

Ez nekem is benne lett a gyáriban nem volt benne,amúgy ez mi ???
Miért kell a feszültséget lejjebb venni nem jó az alap ahogy van?? Én semmit nem állítottam rajta csak hogy ne világítson mikor ki kapcsolom a gépet,.

Csak kérdezem kíváncsiskodom :)

[ Szerkesztve ]

(#6226) Werkly válasza zolisx4 (#6225) üzenetére


Werkly
őstag

Sok írás szerint AUTO-n aránylag sok feszt kap a CPU. Ezért próbálnék fix. manual feszt kipróbálni/beállítani! Amúgy penge a lap!

[ Szerkesztve ]

(#6227) zolisx4 válasza Werkly (#6226) üzenetére


zolisx4
őstag

Nem kapcsol le ha nem jó neki?? Ehhez a részhez nem nagyon értek.A másik is úgy ment 6 évig ahogy gyárilag volt,szerintem jó az úgy,nekem kicsi gyenge proci van benne í3 8100 .

Én most ezen gondolkozom hogy egy ilyet kéne bele tenni Samsung 970 EVO 250GB M.2 PCIe MZ-V7E250BW :F

[ Szerkesztve ]

(#6228) Werkly válasza zolisx4 (#6227) üzenetére


Werkly
őstag

Nyilván nem attól félek, hogy baja lesz. Csak alulfeszelném próbaképpen ha értenék hozzá! :) Nekem sima SATA III SSD-m van úgy, hogy nem tudok érvelni/ellenérvelni a választásodhoz. Igaz én nagyrészt HDD-t használok. Az SSD-t vagy 3-4 éve vehettem és kb. 1/2 éve vettem használatba.

(#6229) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Pár hónapja írtam, hogy az ASrock Z370M Pro4 lapomnál uefi belépési gondok vannak.
Feltettem most a legújabb 3.30 BIOS-t. A belépési gondok úgy néz ki most nincsenek jelen, viszont most minden bekapcsolásnál kétszer indul el a gép. Gombot benyomom, és pár másodperc után restartol, és úgy tölti be a win-t.Másnál is jelentkezett ilyesmi?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#6230) Milka 78 válasza Ace Ventura (#6229) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Dupla indítás álltalában memória beállítási problémára utal. Vccio/vccsa/memória feszek ellenörzése vagy akár növelése (feszek a Kávés topikba).

(#6231) jedis


jedis
senior tag

Hi !

Va negy "ASRock AB350M-HDV" lapom. Újonnan vettem, igaz jóval ár alatt. Annyi bajom van vele, hogy minden első gépindításnál kikapcsol, kb 5-6 másodperc múlva. A második indításnál már minden OK, és utána semmi problem vele, ha még egész nap is megy. Egy 1400-as Ryzsa megy benne, egy 8GB-os Kingmax 24000-as ram-al. A legfrissebb BIOS felrakása után sem szűnt meg ez a probléma, pedig bíztam benne. Mi lehet a baj ? :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#6232) Sub-ZeRo válasza jedis (#6231) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem ezeknél a lapoknal volt baj?! Mert lehet a lap a ludas...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6233) jedis válasza Sub-ZeRo (#6232) üzenetére


jedis
senior tag

Hol tudnék ennek utána nézni ? Hol volt erről szó ?

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#6234) Sub-ZeRo válasza jedis (#6233) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Itt fórumban is volt róla szó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#6235) jeni válasza jedis (#6233) üzenetére


jeni
félisten

(#6236) Doky586 válasza jedis (#6231) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Újonnan vettem, igaz jóval ár alatt."

Úgy érted már eleve csökkent értékű (selejtes) termékként árulták..?
Pl leesett és átment rajta a targonca, vagy kiállított termékként valaki lefeszegetett róla egy százlábút..?

[ Szerkesztve ]

(#6237) jedis válasza Doky586 (#6236) üzenetére


jedis
senior tag

Egy nagykerből hoztam, ahol vannak ilyen csökkentett árú termékek. Full dobozos volt. Olyan 11 ezerbe volt. A bolti ára 18 körül indul. Meg 1 év gari volt rá, nem 2, vagy 3 ahogy a normál boltikra.

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#6238) Milka 78 válasza jedis (#6233) üzenetére


Milka 78
nagyúr

[link]
Ettől még lehet lap hiba, de más a vrm/pcb. Esetleg még memória tud ilyen hideg/dupla indulós problémát okozni.

[ Szerkesztve ]

(#6239) Cobrusz válasza zolisx4 (#6227) üzenetére


Cobrusz
senior tag

Nekem 970evo 250gb m2 van rendszernek a gaming k6-ban.
Tökéltes választás. :)

(#6240) Habugi válasza Werkly (#6223) üzenetére


Habugi
addikt

Milyen bug?!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6241) Werkly válasza Habugi (#6240) üzenetére


Werkly
őstag

Amit Milka említett! Feszeltérés a BIOS vs OS között! Ezért nem bántom egyelőre!

(#6242) Milka 78 válasza Habugi (#6240) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Te és én vagyok a kivétel azért random, de a Kuzin Taichia is elkezdte egy bios frissítés után.

(#6243) Habugi válasza Milka 78 (#6242) üzenetére


Habugi
addikt

Tán két napja csináltam lefekvés előtt egy underclock IBT-t, akkor sem droppolt, nagyon pöpecül működik a fixfesz, topicba is bedobtam.

Azt hogy mennyi köze lehet a BIOS frissítéshez azt nem tudom, nekem az Iponosok csinálták, ki tudja miről az utolsóra, lehet az nem mindegy h miről vagy esetleg az h hogyan frissítenek egyes lapokon, passz.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6244) Milka 78 válasza Habugi (#6243) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nálad mi a bios verzió szám?

(#6245) Habugi válasza Milka 78 (#6244) üzenetére


Habugi
addikt

Ott van a képen, szándékosan lett dupla ablakos a CPU-Z, _elvileg_ ez a legfrissebb BIOS hozzájuk, tévedés jogát fenntartva, azóta nem jártam az Asrock support pagen h összeraktam. :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#6246) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Nézegette valaki már az alaplapon a PCH dióda hőmérsékletét,eddig nem figyeltem soha csak véletlen akadt meg a szemem rajta van hogy felmegy játék alatt 58 C ra mikor kilépek a játékból akkor lemegy kb ennyire de lassan lehűl böngészés közben 48 C ra is .

(#6247) Werkly válasza zolisx4 (#6246) üzenetére


Werkly
őstag

Mondjuk ez engem is érdekelne, hogy mennyi a PCH játék alatt? Mi számít magas hőfoknak a Z370 chipsetnél? Szerintem nekem volt 69 C is. Vagy rosszul emlékszek. Majd game után megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#6248) Milka 78 válasza Habugi (#6245) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Sry...mobilról átsiklok dolgok felett.:)
Ezt már végképp nem értem. A Kuzin a 3.30-3.40-es bios-al is szív, nálad meg minden okés.
Lehet össze kéne hasonlítani a két bios beállítást,hátha ott van valami.

(#6249) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok megint !

Jól értelmezem hogy a memória az 1200 MHz működik a 2400 MHz helyett de miért??

(#6250) Doky586 válasza zolisx4 (#6249) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért mert a négyszögjel fel- és le- futó éle is aktív. Ha a valós (fizikai) órajel pl 800 MHz akkor ezt nevezi a propaganda 1600 MHz -nek.. Egyik helyen a valós másik helyen a logikai sebességet írják ki, pedig mindkettő ugyanaz. Így van ez már 10+ éve..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.