Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) Hoho


Hoho
tag

Friss, ropogós 3.9-es BIOS a Steel Legendekhez
https://www.asrock.com/mb/amd/b450m%20steel%20legend/#BIOS

(#7502) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Adott egy AsRock B560 Pro4 alaplap és egy Kingston A2000 M2 ssd.

Ha az M2 1-es foglalatba tettem az ssd-t, akkor a gép nem látja az ssd-t.

Ha az M2 3-asba akkor látja a BIOS, de nem jelenik meg BOOT opcióban....

Pendrive-ról telepítő indítva is csak az SATA0-án lévő hdd-t látja

Mit rontok el?

Köszi

(#7503) kory24 válasza kory24 (#7502) üzenetére


kory24
őstag

Közben megoldódott...

Bár logikáját nem értem.
Ha kihúztam SATA HDD-t, akkor win telepítő látta a nvme ssd-t és feltelepült, bootolt róla, majd a hdd ugyanoda visszadugva is bootol a win az ssd-ről.

(#7504) Hoho válasza kory24 (#7502) üzenetére


Hoho
tag

Szia!

Szerintem a telepítő azért nem látta, mert az Intel NVMe driver nincs benne a windows-ban, és pendrive-ról hozzá kell adni.

https://asrock.com/mb/Intel/B560%20Pro4/index.hu.asp#Download

Innen letöltöd a SATA Vezérlőszoftver-t, amiben benne van az említett NVMe driver is, amit kibontva felraksz egy pen-re, és betöltöd, mikor a telepítő a disk-ekhez ér.
Gondolom most a régi rendszer volt az a A2000-en.

Üdv!
HZ

[ Szerkesztve ]

(#7505) kory24 válasza Hoho (#7504) üzenetére


kory24
őstag

Köszi tippet, de mint irtam ha ki húztam a hdd-t akkor latta telepítő ssd-t.

Új konfig, nem volt rajta még rendszer.

Miután rá lett téve win, már biosba is megjelent boot eszközöknél

(#7506) Sub-ZeRo válasza kory24 (#7503) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az nvme ssd esetén, tiltva van általában 2 sata port. Lehet pont abba a sata portba dugtad a hdd-t ami tiltva van olyankor.


A csillagozott részt olvasd el.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7507) #10034944 válasza Sub-ZeRo (#7506) üzenetére


#10034944
törölt tag

Ha M2_3-ba Sata m.2 eszközt raksz, a Sata 3_1 kikapcsol, (képen 3_0)
Érdekes, de a SA2000M8 nvme, szóval több ponton is hibás lenne a kézikönyv?

(#7508) kory24 válasza Sub-ZeRo (#7506) üzenetére


kory24
őstag

Ezeket olvastam.
De ha ez lett volna gond, akkor bios nem látta volna a hdd-t.
De látta, csak win telepítő nem látta ssd-t.(csak hddt)
Viszont ha kihuztam hdd akkor win telepítő már látta ssdt, fel telepítettem wint aztán vissta dugtam hdd és minden ok.

De igazából mindegy, lényeg sikerült.

Ez volt első m2 ssd telepítésem.

Azért írtam le, hogy sikerült, hátha más is belefut ilyenbe és neki is segít ugyanez.

(#7509) #10034944 válasza kory24 (#7508) üzenetére


#10034944
törölt tag

[link] X370 Taichi -nál ugyanez volt, bios-ba letiltani a sata vezérlőt, hogy települjön nvme-re a win 10? Volt internet kapcsolat? Lehet hogy az auto aktiválás kavar. Mennyire régi a telepítő?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7510) kory24 válasza #10034944 (#7509) üzenetére


kory24
őstag

Internet nem volt még win felrakás után sem :D
Ugyanis nem ismerte fel az integrált lant a win10. Úgy kellett másik gépen letöltenem drivert és pendrive-ról telepíteni.

Telepítő az ms oldaláról a media creation (vagy mi a neve) alkalmazással lett készítve 1 nappal előtte.

[ Szerkesztve ]

(#7511) #10034944 válasza kory24 (#7510) üzenetére


#10034944
törölt tag

Dell support a Windows 10 recovery environment (WinRE) hivatkozik.
Tanács: Bios-ban kapcsold ki a sata vezérlőt ... ők se tudnak jobb megoldást.
[link]

(#7512) forestia


forestia
tag

Üdv!

Van-e esetleg arról infótok, hogy Fatal1ty B450 Gaming-ITXac laphoz érkezik-e olyan BIOS amivel menne az AMD Ryzen 5 PRO 4650G? Lapot nem akarok cserélni, dVGA felejtő. Jelenleg 3.40-en vagyok a 2400G miatt. 3 napja jött ki a 4.40-es bios, de ott a leírásban sem, illetve a processzor támogatási listában sem látom a 4650G-t. Várok még, hátha... :)

Köszi előre is!

(#7513) Hoho válasza forestia (#7512) üzenetére


Hoho
tag

Szia!

Egy mail-t megérhet az ASRock felé a dolog, mert szerintem csak nem frissítették a CPU támogatási listát, mivel a többi B450 -es BIOS frissítés már tartalmazza a 4650G-t is, ami pont ugyan az a AGESA verzió. Nem tarom valószínűnek, hogy pont ebből kihagyták volna.

Régebben volt ilyen támogatási kérdésem a FuJi ipari alaplapjai kapcsán, amire a leírás nem tért ki, az ügyfélszolgálat meg ez alapján azt mondta hogy nem, de beleraktam a procit, aztán vígan ment, szóval ez a másik verzió.

Felrakod a 4.4 -es bios-t, (ami a jelenlegi procid mellett is menni fog, csak nem lesz olyan színes utána a kinézet) és ha valaki felajánlja, akkor kipróbáljátok, hogy elindul-e. Én tippre azt mondanám, hogy menni fog, de tévedhetek :).

Üdv!
HZ

(#7514) forestia válasza Hoho (#7513) üzenetére


forestia
tag

Szia!

Egyelőre várok az ASRock válaszára. Az alapján haladnék majd tovább.
Erős a gyanúm nekem is, hogy mennie kéne, de mindig ott va az a HA :)

Üdv!

(#7515) forestia válasza Hoho (#7513) üzenetére


forestia
tag

Igazad volt. Ma jött a válasz, hogy a frissítsek 4.40-re és oké a buli :)

(#7516) csongi


csongi
veterán

Asrock B450m Pro4-F + R5 2600.2db KHX3200C16D4/4GX ramokkal
Létezik erre valamilyen optimális beállítás?
Játékok alatt ultra lagg. A BIOS a legújabb.
Olyan mintha nem jól állítaná az órajeleket.
Hallottam olyat is, hogy a CPU és a memória nincs szinkronba, és ezért akadnak be a programok.
Virtuális memória kikapcsolva. WIN10 64Bit

[ Szerkesztve ]

(#7517) Gyuri27 válasza csongi (#7516) üzenetére


Gyuri27
félisten

A bios lehet gond. Hiszen mindegyikhez oda van irva melyik nem ajánlott.
Van akinél a nem ajánlott bios megy simán, semmi gond. Van akinek meghülyül a rendszer.
Szóval rakd fel az utolsót amit még ajánlanak is.
Nem tudjuk a ramok min és hogy mennek.
És azt se hogy nincs-e véletlen nagyon offsetelve a proci fesz.
És ugye chipset drivert se árt felrakni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7518) csongi válasza Gyuri27 (#7517) üzenetére


csongi
veterán

Tulajdonképen minden deafulton van.
A driver az AMD legfrissebb drivere van fent.
BIOS 2,7

(#7519) ETOM válasza csongi (#7516) üzenetére


ETOM
addikt

Virtuális memória kikapcsolása nem a legjobb ötlet 8GB ramnál.

(#7520) konci79 válasza csongi (#7516) üzenetére


konci79
őstag

Milyen játék? 8 giga már sajna kevés sok játékhoz.

(#7521) Sub-ZeRo válasza ETOM (#7519) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Dehogynem. A user tudja hogy nem kell virtuális ram...

;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7522) Gyuri27 válasza csongi (#7518) üzenetére


Gyuri27
félisten

Majd nézd meg, hogy hamarosan oda irják not recommended.
Én raknék egy régi biost mint irtam első körben.
Mert ha upgrade előtt nem volt ilyen napnál világosabb, hogy ez a gond.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7523) csongi válasza Gyuri27 (#7522) üzenetére


csongi
veterán

Előtte is ilyen volt. Az összes Biossal.

konci79
ETOM: Elég régi game. War thunder.

Sub-ZeRo: A User tudja, hogy kell. De valamerre el kell indulni.
Vajon a Microfos tudja, hogy hány SSD-met küldött el keresőre a csodás frissítése? vagy talán érdekli? Hmm nem hinném,

(#7524) Sub-ZeRo válasza csongi (#7523) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A két dolog pont hogy nem fér el egy lapon.
Nem tud annyi gépre tesztelni az ms, ahány konfig elérhető a földön.Így hát ha valami gáz van akkor azt jelezni kell nekik, hogy tudjanak róla.
Amit meg te csinálsz az meg user error, mert nem kapcsoljuk ki a virtuális ramot, mert mi nem tudjuk hogy melyik program fogja használni. Ennyi a történet.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7525) csongi válasza Sub-ZeRo (#7524) üzenetére


csongi
veterán

Szuper!
Köszönöm a érdemtelen segítséget!
Olvass az félre sikerült frissítésükről egy kicsit. És akkor megérted a reakciómat.
Sikerült mondanod egy semmit. Legalább gyűlik a hsz.
Köszönöm!

(#7526) Kroni1 válasza csongi (#7525) üzenetére


Kroni1
veterán

Ugyan a War thunder-el speciel nem játszom, de rengeteg kb. ezidőből való autós (race injection, Dirt-ök, F1-ek, NFS-ek) és egyéb pl. Rayman Origins játékot tolok mai napig, ugyanilyen lappal, 1600AF-el, és 1050-essel teljesen bugmentesen.

Nem lehet, hogy a VGA fronton van valami gebasz? Tettél fel az új driver helyett valami régebbit, vagy esetleg ami az AMD oldala helyett a VGA gyártójának az oldalán van?

[ Szerkesztve ]

(#7527) csongi válasza Kroni1 (#7526) üzenetére


csongi
veterán

Végig próbáltam jópár drivert.
jelenleg a kikapcsolt Virtuális memóriával sokkal jobb a helyzet.
Eddig két SSD köszönt el. Mindkettőnél a vezérlő fagyott, az egyik Win update után.
A Ramok 3Ghez-en vannak.
Mikor elkezd laggolni, át kell váltanom a futó programokat, a játékot háttérbe tenni.
majd pár másodperc múlva újra elő veszem, és akkor megy. Ez a virtuális memória megléte előtti időszakba folyamatosan jelen volt. Most jobb a helyzet. A monitorozás azt mutatja, hogy a memória lesz kevés. Ezt el is fogadom, és kell még 8Giga ram, lehet ez kell a megoldáshoz.
De ha lenne valami manuális UEFi beállítás, amivel ténylegesen meg lehetne állapítani a hiba okát az jó lenne.

Pl. Fixre állítani az órajelet, vagy tuti biztos memória időzítés vagy ilyesmi.
Egy stabil alap, ahol nincsenek változók.

Van bent egy tányéros adattárolós HDD. Lehet az erre kiírt adatokat kapta lassan vissza a rendszer.

(#7528) Sub-ZeRo válasza csongi (#7525) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is "baszta" el a rendszert már de pont nem érdekel.
Nem megy az update azóta és csók.
Hajrá. :C

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7529) csongi válasza Sub-ZeRo (#7528) üzenetére


csongi
veterán

Lehet én is kikapcsolom, csak jó lenne tudni melyik update után lesz érdemben stabil a rendszer. :) :D

Kroni1: Ami érdekes, ha átállítom a ramok órajelét. (Alapból 2400on kezeli) Akkor az újraindítás után 3* neki rugaszkodik mire elindul a gép. Ennek ilyenek kell lenni?

(#7530) JeffPortnoy


JeffPortnoy
lelkes újonc

Sziasztok!

ASRock alaplapoknál (B560M SL) mit takar ez a non-k cpu boost?

Köszi

(#7531) ETOM


ETOM
addikt

B450M Pro4-F új bios: 2.80

Update AMD AGESA ComboAM4v2 1.2.0.2

(#7532) IceRocko88


IceRocko88
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy adott egy Asrock B460 Pro4 alaplap.
Az egy dolog, hogy windows telepítésnél nem ismeri fel az alaplapi Inteles LAN csatlakozót, így nincs net, amíg nem telepítem a drivert. Bár elég zavaró... :(((
De hiába telepítettem, az összes drivert a weblapról, akkor sem ismeri fel, az alábbi alaplapi eszközöket:
- PCI adatolvasási és jelfeldolgozási vezérlő
- PCI-memória vezérlő
- SM buszvetérlő

Ez mitől lehet és mit tudok vele kezdeni?
Köszi a segítséget előre is. :R

(#7533) Sub-ZeRo válasza IceRocko88 (#7532) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

B450 nem?
[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7534) IceRocko88 válasza Sub-ZeRo (#7533) üzenetére


IceRocko88
csendes tag

Nem.
B460 Pro4

(#7535) Feqtor


Feqtor
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem Asrock h110 pro btc+ lappal kapcsolatban.
Van egy rigem, (ÚJ 2 hetes benne minden) ma újra kábeleztem, hogy egyforma riserek legyenek, illetve kapott egy új ramot. Azóta bios-ig sem jutok el, no signal, nincs kép.
CPU, táp pörög. előtte hibátlanul ment minden.

Táp, ram, kábelek, cpu, ssd kizárva. (nem hinném hogy bármi baja lenne a lapnak 2 hetes, de másra nem tudok gondolni)
Kártya nélkül sem ad képet lapról Dvi-D to Hdmi-vel sem, illetve 16x pciból 1 kártyával sem, de végig próbáltam minden kártyával minden 1x slotot is 16x-ost is egyesével, hdmi-n sem dp-n nem kapok még csak biost sem egyikről sem.
Próbáltam cmost is.

Bízom benne van egy pro köztetek és segíteni tud, nekem sajnos nincs több ötletem.
Köszönöm előre is :K

Asrock H110 pro btc+
intel g4400
kingmax 2x4gb ddr4 2400mhz

(#7536) Novver válasza Feqtor (#7535) üzenetére


Novver
senior tag

Az feltételezem nem opció hogy visszaállítod az előző állapotba (kábelek, riserek, régi ram)?

Life is a game... The game is my life!

(#7537) Feqtor válasza Novver (#7536) üzenetére


Feqtor
csendes tag

Megtörtént, nem segített.

(#7538) Girmin93


Girmin93
tag

Sziasztok! Adott egy Asrock H61M-VS alaplap az egyik problémám a következő lenne:
Az SSD AHCI módban megy (windows 10 64bit), a TRIM funkció mégis inaktív, mit tudnék hozzá leszedni, hogy kitudjam használni? (Tudom csak Sata2-es a port,és nemtud 300/300nál többet de nekem ez így is elég) A 8.1es driverek közt van egy SATA Floppy Image de ezt nemtudom sehogy használni/megnyitni,valakinek ötlet?
a másik pedig PCI egyszerű kommunikációs vezérlő driver hibát ír az eszközkezelő kód 28.
Hardverazonosítót néztem (PCI\VEN_8086&DEV_1C3A&SUBSYS_1C3A1849&REV_04)
amit drivert leszedtem hozzá azzal nem működik, továbbra is ezt írja. Ötletek/javaslatok?

(#7539) Doky586 válasza Girmin93 (#7538) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A drivert kapcsold át (váltsd le) a windows beépített szabványos sata driverére! Azzal menni fog a trim.

[ Szerkesztve ]

(#7540) Doky586 válasza Doky586 (#7539) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#7541) Girmin93 válasza Doky586 (#7540) üzenetére


Girmin93
tag

Köszi a tippet,de sajnos nem lett jó, ugyanaz a probléma.Kipróbáltam a Driver boostert is, amit más topicban javasoltak,de ez sem oldotta meg a problémát.

(#7542) Doky586 válasza Girmin93 (#7541) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lehet hogy nincs is problémád..?
Miért hiszed? Mutasd.

(#7543) Girmin93 válasza Doky586 (#7542) üzenetére


Girmin93
tag

(#7544) Doky586 válasza Girmin93 (#7543) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem látszódik a képeden se az ATA vezérlők se a tárolóhelyek rész ahogy az én képeimen. Egy másik ettől független probléma képeit mutattad.

(#7545) Hoho


Hoho
tag

TRIM ellenőrzése: https://hu.begin-it.com/4404-how-to-check-if-trim-is-enabled-for-your-ssd-and-enable-it-if-it-isnt

Ha nem 4.0 -ás Sentinelt használ az ember, akkor még az is megfelelően tájékoztat majd:
https://www.hdsentinel.hu

Az eszközkezelős hiány meg az Intel ME driver hiánya - https://downloadcenter.intel.com/download/26136/Intel-Management-Engine-Corporate-Driver-for-Windows-7-8-1-10-for-NUC5i5MY

(#7546) Doky586 válasza Girmin93 (#7543) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Huuuú.. 9 éves hds-t használsz..? :U :Y :W

(#7547) Girmin93 válasza Hoho (#7545) üzenetére


Girmin93
tag

jogos, a régi sentinel volt a hiba, és amit küldtél az is megoldotta a problémát, köszönöm. :)

(#7548) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Sziasztok!
Találkoztatok már olyannal hogy nagyon nagyon lassan bootol a gép? Eddig villám gyors volt, most több percek mire megmozdul...

(#7549) MaddeNNNN válasza mgTerminator (#7548) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

BIOS-ban Deep Sleep nincs bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7550) mgTerminator válasza MaddeNNNN (#7549) üzenetére


mgTerminator
veterán

Közben úgy néz ki hogy meglett a megoldás. Az LSI RAID bővítőkártya miatt lassult a boot, csak ugye én ebből semmit nem látok, és nem is tudom hogy előhozni hogy boot közben lássam a kártya biosát. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.