Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7601) MaddeNNNN válasza dethroner (#7600) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

hmm, amit ír is a képen, hogy a fehér konnektor küldi a jelet az alaplapnak, az a kábel ugye rá van kötve az alaplapra?

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7602) dethroner válasza MaddeNNNN (#7601) üzenetére


dethroner
veterán

Nem, nálam az alaplapra a fehér csatlakozó felett lévő csatiból megy a kábel. Bekarikázom hogy mire gondolok.

Érdekes hogy ha lehúzom, akkor maxon kezdenek pörögni a ventik, tehát valamiféle szabályzást, vagy legalább fojtást küld az alaplap így is, de a fordulat nem látszik. Ellenben a hub nélkül látszik a fordulat és ugyanúgy lassabban is forognak.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7603) MaddeNNNN válasza dethroner (#7602) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

és a fehér mire van rádugva? mert látom hogy rá van csatlakoztatva valami.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7604) dethroner válasza MaddeNNNN (#7603) üzenetére


dethroner
veterán

Az egy netről leszedett kép, könnyebb volt azt berakni, mint saját képet csinálni :) A fehér csatira semmi nincs dugva. Nekem az volt a sejtésem hogy oda ventillátort kell dugni, mint a többi mellette lévő helyekre. Nálam a fölötte lévő bekarikázott csatlakozó megy az alaplapra.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7605) MaddeNNNN válasza dethroner (#7604) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Pedig a leírásban is azt írja, hogy az adja a jelet az alaplapnak. Én úgy gondolom, itt lesz a probléma.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7606) dethroner válasza MaddeNNNN (#7605) üzenetére


dethroner
veterán

Ha a fehér csatlakozóra bedugok egy ventillátort, akkor megjelenik a fordulatszáma. De maximum fordulaton jár ilyenkor az a venti. Ami a fehér csatlakozó fölött van, annak kell szerintem az alaplapra dugva lenni, hiszen az négyeres kábel.
Ha a fehérbe dugom, látszik de maxon megy. Ha a 3 pinesbe akkor nem látszik, de csendes. :U

De itt egy másik netes kép, még összerakás előtt. Látszik hogy a fehér csatiba a hátsó ventillátort dugták, a fehér csati fölötti 4 eres vezeték meg ott lóg lefelé, amiből szerintem az következik hogy azt az alaplapra kell dugni.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7607) MaddeNNNN válasza dethroner (#7606) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Esetleg azt próbáld meg, hogy a kábelt ami összeköti a hubot az alaplappal nem Chassis Fanra rakod, hanem a CPU fanra, azét meg átrakod a pumpára/másik cpu fanra. Meg a fehérre én úgy értelmezem, hogy kell legyen rádugva venti, hiszen úgy látja hogy mennyit forog. És amennyit az forog, annyit fog az összes többi is és az alapján tudod szabályozni.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7608) dethroner válasza MaddeNNNN (#7607) üzenetére


dethroner
veterán

Próbáltam mindhárom alaplapi házventillátor helyre és a cpu 2 fanba is dugni a hubról jövő kábelt, semmi se változott. Viszont kipróbáltam a képen látható verziót, szóval hátsó ventit a fehérre, a két elsőt pedig a szokásos 3 pinesre dugni. Látszik a fordulat, de a hátsó venti marha hangos lett és maxon forgott. Csináltam restartot és jó lett, visszaveszi és mutatja a fordulatot, szóval öröm, boldogság :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7609) jeni


jeni
félisten

Hello
Mi okozza egy Asrock X570 Taichi alaplap esetén, hogy a BIOS beállítások elszállnak?
XMP (alaphelyzetbe állitódik) és az óra nem valós más értéket mutat akár 1 napot és óra időt tévet.
A memóriák kétféle kit-el próbálva amik benne vannak a QVL gyári mem. listájában.
A proci 3900X.
A tápegység Bequiet Gold 600W félmod.
Corsair MW32GX4M2C3200C16
KINGSTON Hyper X HX436C17PB3K2/16
Midkettővel a beállítások után mennek az XMP mellett rendesen. A gond akkor van ha lekapcsolom a gépet és elmegyek a melóba és este (nem mindig) bekapcsolás után már nem bootol be hanem újra indul és ekkor látszódik a nem megfelelő BIOS értékek.Volt olyan hogy másnap reggel kapcsoltam be és akkor sem volt jó az óra és a freki benne.
BiOS bin és az elemet is cseréltem benne.
A lapot 2 hete vettem a boltban de ők nem adják meg a 14 napos lehetőséget csak a 3 nap. Hiába neten rendeltem meg. Ez a kicserélem vagy elállok az most nem lehetséges.
A memóriák az előző MSI X570 Unify és az Asus Crosc VII lapokban hibátlanul mentek a proci is.
Nemtest 86 és a TM5 lefuttatva hibátlan.

(#7610) svgyula válasza jeni (#7609) üzenetére


svgyula
addikt

Mérd meg az elemet! És takarítsd ki az érintkezőjét! Ez tipikusan az az eset amikor megszűnik az áramellátás! Vagyis vagy az elem rossz vagy az érintkezés vagy az elemtartó csatlakozása az alaplapon.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7611) jeni válasza svgyula (#7610) üzenetére


jeni
félisten

Az elemnél a KTS-nél az 2.88 V mutatott.
Amit betettem az ENERGIZER (ennek nem mértem le de bontatlan volt és valami 10 év garit írtak rá) és annál is nullázodott vagyis 1 - 2 nap elteltével is újra indulgatott.
A műanyag kiszedővel negkapirgáltam az elemtartónál az alsó és az oldalsó érintkezőket. Benne az elemet picit körbe forgattam. Izotropil folyadékkal most nem mertem attorolgetni az erintkezoket.

(#7612) konci79 válasza jeni (#7611) üzenetére


konci79
őstag

Nekem pl. nem egyszer volt már a bontatlan csomagban lemerült elem...

(#7613) Daert


Daert
őstag

Hali!
Arra lennék kíváncsi hogy ha van egy Steel Legend deszkám,akkor más progikat is használhatok led vezérlésre vagy csak az Asrock Polychrome-ot?Sajnos ez a polychrome egy határ kaki.

(#7614) MaddeNNNN válasza Daert (#7613) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

ram, videókártya persze.
az alaplapi rgb-t és az alaplapra kötött rgb ventiket viszon csak a polychrome-mal tudod állítani.
vagy veszel egy külső, fizika rgb controllert és azzal is lehet

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7615) Daert válasza MaddeNNNN (#7614) üzenetére


Daert
őstag

Francba,ettől tartottam :O
A Deepcool RGB Convertorral menne?

(#7616) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok

Az lenne a problémám hogy van egy B450 Steel Legend alaplapom, amin még egy régebbi, 3.20-as bios van, ezt én frissítettem kb másfél éve.
A Windows 11 kompatibilitáson azonban elhasal, így gondoltam frissítek a legujabb bios-ra amiben ezt javították.
Utanaoovasva szépen sorban lépésenként terveztem feltenni az ujabb biosokat, de már az egyel újabb 3.30-ast is NO IMAGE FILE DETECTED üzenettel díjazza az Ez-flash.
Pendrive fat32-re formázva, bios a zip-ből a gyökérbe csomagolva
Mi lehet a hiba?

(#7617) Sub-ZeRo válasza rankesz (#7616) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia

Próbáld le letölteni egy másik böngészőből egy másik pendrive-ra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7618) rankesz válasza Sub-ZeRo (#7617) üzenetére


rankesz
veterán

Ma reggel ránéztem, és a bios lista legalján volt egy béta, pár napos bios
Azt edge-l leszedve, kicsomagolva, a többi 6 leszedett mellé pakolva látta a bios ez-flash, épp most megy a frissítés

(#7619) draco31 válasza rankesz (#7618) üzenetére


draco31
veterán

Siker?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7620) rankesz válasza draco31 (#7619) üzenetére


rankesz
veterán

Jah, fent van az egy hete kiadott béta bios, a TPM is megy, bár legalább 3 helyen kellett beállítani mire a win11 telepítőnek is tetszett.

(#7621) DAVID0000


DAVID0000
aktív tag

Sziasztok!
Van egy ASRock 890GX Extreme3 lapom.
Van hozzá 3db 4GB Kingston ddr3 és 1db 4GB Hynix ddr3 ramom.
Szerettem volna az összes memóriát használni benne, de sajnos ha 2 modulnál többet rakok be akkor nem indul el a gép. Az alaplap 2A hibát ír.
Kipróbáltam az összes memóriát egyesével a gépben, úgy működik.
Illetve akkor is működik ha az 1-es és 2-es foglalatba rakok csak memóriát.
Ha csak a 3-as ás 4-es foglalatba rakok akkor nem működik.
Illetve akkor sem működik ha az összesbe rakok.
Valakinek van valami ötlete mi lehet a baj és mi az a 2A ami kiír a lap?
Köszönöm

(#7622) draco31 válasza DAVID0000 (#7621) üzenetére


draco31
veterán

Bios mikori rajta?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7623) jeni válasza DAVID0000 (#7621) üzenetére


jeni
félisten

Debug list Asrock 890GGX
POST Code

Inicializálja a különböző eszközöket a DIM segítségével. További információkért lásd a dokumentum DIM kód ellenőrző pontjai című részt

ha csak a 3- slot ?
ha csak a 4. slot ?
önmagukban egyesével?
vagyis a mind a négy slotban elhelyezve egyszerre nem megy és a 3. és a 4. slotokba berakva slot akkor sem megy a gép?
legfrissebb BIOS van rajta?

[ Szerkesztve ]

(#7624) DAVID0000 válasza jeni (#7623) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Szia!
Csak akkor indul a lap ha az 1-es slotban van memória.
Ha csak a kettesbe rakok akkor sem, és ez a helyzet a hármas és négyes foglalattal is.
Ha rakok az 1-2 slotba akkor még indul, de ha ezek mellé próbláok még rakni a hármasba akkor sem indul, illetve a a 4-be sem indul.
Már minden verziót kipróbáltam 4 modullal és csak az 1-2 slot oké de az is csak akkor ha 1-es slottal kezdek.
Bios:

(#7625) jeni válasza DAVID0000 (#7624) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Asrock
így ahogy írod meg van a dual channel működés

mert itt nem minden második hanem egymás mellé rakva van a dual mód a rajz alapján.
itt a kérdés : miért nem megy 4 modullal szerelve a géped?
párba válogatottak? kompatibilisek?
régen mentek a 3. és a 4. modulba rakott memóriával a géped?
lehet már koros a géped (esetleg hibás lett) és a cpu már nem tudja kezelni a a másik két memóriával a gépedet az A2 és a B2 slotban.

mert nekem egy öregebb Intel HP-Compaq 6300 Pro van és abban vegyes felvágott van és semelyik sem egyforma vagyis 9GB megy szépen a gépem a telken.

(#7626) svgyula válasza DAVID0000 (#7624) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha ki tudod kapcsolni a DUAL módot lesz esélyed, bár csekély arra, hogy mind a 4 modult használd. Nagyjából amit előttem leírtak annak passzolni kell a dual chanel tehát egyforma méret, egyforma gyártó, egyforma frissítési sebesség és egyforma chipset! Ezekben bármilyen eltérés van vagy el sem indul a gép vagy és ez a jobbik eset elindul letiltja a dual chanel módot és alapfrekvencián(a legkisebben) használja a memória modulokat.
Ja és ugye a processzornak is támogatni kell a dual chanel módot!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7627) jeni


jeni
félisten

a gond,hogy a 3. és a 4. slotban egyesével elhelyezve sem akar elindulni a gépe.
ez olyan mintha a 3. és a 4. memória slotja hibás lenne vagy letiltott vagy a proci azt már nem tudja vezérelni.

(#7628) DAVID0000 válasza svgyula (#7626) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Dual módot hol tudom tiltani?

Megpróbálom frissíteni a BIOS-t a legújabbra.

[ Szerkesztve ]

(#7629) svgyula válasza jeni (#7627) üzenetére


svgyula
addikt

A képeden a legfelső beállítás most "Unganged" állásban van ezt tedd automatára vagy disabled. Ezzel próbálkozhatsz. Persze ha enged bármilyen beállítást!?

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7630) DAVID0000 válasza svgyula (#7629) üzenetére


DAVID0000
aktív tag

Csak ganged van és unganged.

Frissítettem a BIOS-t. Annyival lett másabb, hogy ha a 2-es slotba rakok csak memóriát akkor elindul.
Elindul úgy is 1-es és 2-es slot.
Ha próbálok rakni a 3-as és 4-es slotba akkor semmi.
Csak 3-as és csak 4-es slot se működik.
Illetve már nem csak a 2A kódot hozza hanem, 32 és 50 kód is van ha próbálgatom a 3-as és 4-es slotokat.

(#7631) draco31 válasza DAVID0000 (#7630) üzenetére


draco31
veterán

Kondenzátorok mellette esetleg nincsenek púposodva? Vagy valami látható más fizikai hiba?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7632) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Van egy Fatal1ty B450 Gaming K4 alaplapom. Vettem egy új házat, argb ledes ventilátorokkal.
Rákötöttem az alaplapra, hogy szoftveresen tudjam irányítani őket.

A problémám az, hogy a gép kikapcsolása után is tovább világítanak. Ahogy olvasom ez egy általános jelenség, de ehhez az alaplaphoz nem találtam megoldást.
A BIOS-ban nem tudom kikapcsolni és a szoftverben (ASRock Polychrome RGB) sincs rá beállítás.

Talált már valaki megoldást a ledek kikapcsolására ennél a lapnál?

Köszi előre is.

Üdv.

(#7633) MaddeNNNN válasza tPedro_ (#7632) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

biosban deep sleep s5 enable
kicsit lassabban fog indulni

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7634) tPedro_ válasza MaddeNNNN (#7633) üzenetére


tPedro_
őstag

Deep sleep s5 nem volt csak sima Deep sleep Disabled/Enabled. Bekapcsolva már elalszanak a LED-ek. Köszönöm. :R

Így, hogy az opció nincs szétbontva s4/s5-re, változtat még valamin a bekapcsolása?

(#7635) MaddeNNNN válasza tPedro_ (#7634) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

szerintem semmin

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7636) Werkly


Werkly
őstag

Z370 Taichi az alany. Ha a mikrokód frissítésre kerül egy BIOS verzióval akkor az már downgrade alkalmával nem áll vissza az előzőre? Gondolom Win alatti MEI-nek ehhez semmi köze vagy tévednék? Kösz! Más: ha egy BIOS frissítést elszúrnak azt mindenképpen észre lehet venni vagy esetleg működik tovább a rendszer max kissé hibásan? Esetleg túlfeszel vagy valami hasonló csak érdeklődés szinten. Kösz!

(#7637) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem tudom, milyen indíttatásból, de rákerestem hirtelen a lapomra, hátha esetleg jött új BIOS, és bizony jött, szóval esélyes, hogy más lapok is kaptak:

(#7638) jeni válasza Fred23 (#7637) üzenetére


jeni
félisten

Az Agesa V2 PI 1.2.0.6b milyen új javítást hoz?
Taichi-n is feltették.

(#7639) Fred23 válasza jeni (#7638) üzenetére


Fred23
nagyúr

Úgy néz ki, azonos ez az AGESA 1.2.0.6b a korábban feltételezett -PH!-s hírben szerepelt- AGESA 1.2.0.7-tel -6b lett a 7 helyett- és az fTPM bug-ot javítja Win11 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#7640) Werkly


Werkly
őstag

Van valakinek Z370 Taichi lapja? BIOS-ban Chipset menüpont alatt megnézné mi a MEI firmware száma? BIOS verzióval együtt. Kösz!

(#7641) adatszopó


adatszopó
újonc

Sziasztok!
Memória problémával fordulnék a fórumhoz, hátha valaki megmondja a tutit.
Asrock 970 Extreme 3 nem hajlandó elfogadni a négy ram modult.
Olvasgattam ezen témába, láttam másnál is a problémát de mégse találtam a megoldást.
A helyzet a következő:
Az említett alaplap egy FX-8300-al. Eddig egy Corsair XMS3 4x4GB 1333mHz kittel üzemelt (egy kit 4 db ram). Most az "új" modulok 2x8GB x2 (egy kit 2db ram) HyperX Fury 1866mHz (HX318C10FWK2/16).
Ha mind a négy bent van a lapban, semmilyen kombinációban nem hajlandó elindulni a gép. Bizonyos párosításban megy a dual és single channel de csak 2 rammal. Bizonyos ramok csak párban működnek míg van amelyik önmagában is megy. Kezdem elveszíteni a fonalat.
Pár helyen olvastam, hogy CPU/NB - NB - DRAM feszültségekkel próbálkozzak. (több oldal több instrukció) Próbálkoztam is, de semmi változás. Aztán az is lehet, hogy csak nem értem el a megfelelő értékeket mert csak annyit írtak +0,xy V. Hogy mihez képest, meg mennyinek kéne lennie nálam az alapértéknek az megint kérdéses.

Bármilyen jellegű segítséget köszönök!

(#7642) svgyula válasza adatszopó (#7641) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Itt azt írja a "sajtó", hogy a memóriák támogatását a CPU-hoz kötötték.
Vagyis sajnos addig takarózz amíg a CPU engedi. :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7643) jeni válasza adatszopó (#7641) üzenetére


jeni
félisten

BIOS frissítés
Memória
[link]
könnyen lehet a 4x8GB már nem tudja kezelni egyszerre
vannak a táblázatban 4 modulok de mintha egyik sem 8 modul KITből állnak
kisebb órajellel 4x4Gb-t mentek nálad.
könnyen lehet 2x8Gb dfe ha emellé beteszel még 2x8Gb helyett 2x4GB-t vagyis 24Gb lenne akkor sem mennek?

(#7644) Hulk24


Hulk24
aktív tag

Sziasztok!

Hátha tudtok itt nekem segíteni!

Adott egy Asrock B560M Pro 4 alaplap és adott egy Lenovo ThinkVision P24h-10 monitor.
A monitoron 4db USB 3.0 aktív hub van, ami ugye csak akkor üzemel, ha a géppel össze van kötve a monitor.
Naivan vettem egy Equip USB 3.0 Type C a Type A kábelt. Összedugtam a monitorral a kapcsolat létre is jött, de nincs meg az USB 3.0 sebessége.
Ezt írja ki, amikor csatlakoztatom!
"A megjelenítési kapcsolat korlátozott lehet
Győződjön meg arról, hogy a számítógép által
támogatott Displayport-eszközhöz csatlakozik."

Akkor nekem most milyen kábelre van szükségem? Hogyan tudnám összekötni?

Köszönöm! :R

(#7645) adatszopó válasza svgyula (#7642) üzenetére


adatszopó
újonc

6 magos cpu alatt nem tudja kezelni az 1600mHz feletti ramokat, de nekem 8 magos van a gépbe és ahogy írtam kettő rammal sikeült is beüzemelni.

(#7646) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Ki lehet azt teljesen kapcsolni, hogy alvó, kikapcsolt állapotban az USB-k semmi feszültséget ne kapjanak? ASRock Fatal1ty H97 Performance alaplapom van, de nem találok ilyen beállítást. Az a gond, hogy a külső-házam, néha nem kapcsol be a géppel együtt, akár alvó akár kikapcsolt állapotban van. Ráadásul, amikor nem kapcsol be, meleg a készülék. Ha ki, majd visszadugom a kábelt a külső házba, magához tér. Szerintem az a gond, hogy alvó, kikapcsolt állapotban is kap áramot az USB-ről és ez megzavarja. Kikapcsolt, alvó állapotban nem világít a ledje, viszont ha ki-be dugom a kábelt, világít. Na ezt szeretném letiltani. :)

(#7647) draco31 válasza pinnacle (#7646) üzenetére


draco31
veterán

B360M Pro4 van nekem. Én ha alvóba rakom, akkor néha a bill világítása bekapcsolva marad. Ilyenkor újra felélesztés, és ismét altatás.
De nagyon ritkán kikapcsolt géppel is világítva marad a billentyűzet.

[ Szerkesztve ]

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7648) pinnacle válasza draco31 (#7647) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ezt kellene letiltani. :) Tényleg furcsa, hogy tud melegedni a külső ház, kikapcsolt állapotban, amikor a ledje sem világít.
Másnak is volt ilyen USB, gondja, de a megoldását, nem találom a beállítások között.
Chipset configuration – On/Off Play-t (Disabled)-re kell állítani.

(#7649) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Itt kellene beállítani, de semmit sem találok. Lehet, hogy nem is tudja? Nekem mindig világít az egerem kikapcsolt, alvó módban.

(#7650) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Deep Sleep-nél kikapcsolt állapotban (alvóban nincs változás) nincs áram az USB-n.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.