Hirdetés

2021. január 18., hétfő

Gyorskeresés

(#7101) Sub-ZeRo válasza Sebibalu (#7100) üzenetére

Üdv
Amit a bios ír.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."|G604 + G613

(#7102) konci79 válasza Sebibalu (#7100) üzenetére

konci79
senior tag

Üdv.
Javasolt csak 1 programot használni, hwinfo-t javasolják inkább( vagy Aida, másodiknak). De teszteld le ugyanúgy, játékkal vagy stresszel , mindkettővel (ne egyszerre), és hasonlítsd össze, úgy mennyi lesz az eltérés.

(#7103) Sebibalu válasza Sub-ZeRo (#7101) üzenetére

Sebibalu
senior tag

A BIOS-al az a bajom hogy ez a proci egy másik lapban sokkal hüvösebb volt :)

Mórickát megkérdezi a tanárnő informatika órán: - Móricka, szerinted a modern technológia felváltja majd a papírt? - Nem tudom tanárnő, de az biztos, hogy furcsa érzés lenne egy iPhonnal kitörölni...

(#7104) Sub-ZeRo válasza Sebibalu (#7103) üzenetére

Akkor a pasztázás jó lett felrakva?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."|G604 + G613

(#7105) Sebibalu válasza Sub-ZeRo (#7104) üzenetére

Sebibalu
senior tag

Ilyennel nincs bajom szerencsére. Nem az elsö gépem. A kupak is egyenes és a hütöfelület sem deformált.

Mórickát megkérdezi a tanárnő informatika órán: - Móricka, szerinted a modern technológia felváltja majd a papírt? - Nem tudom tanárnő, de az biztos, hogy furcsa érzés lenne egy iPhonnal kitörölni...

(#7106) Locutus válasza Sebibalu (#7100) üzenetére

Locutus
veterán

Valószínűleg mindegyik igazat mond, csak eltérő frissítéssel dolgoznak, és ilyen gyorsan változik.

(#7107) kovsol válasza Sebibalu (#7100) üzenetére

kovsol
félisten

2700x esetében fix 10 fokkal kevesebbet ír a Tdie. Az a valódi. Viszont a CPU venti szabályozó görbe a Tctl -t veszi alapul.
Ez nem alaplap, hanem a CPU sajátossága.

Nálam is ilyen:

Az asrock lapban alapból Auto a PBO beállítás. Ez az Enabledet jelenti. Ez miatt is lehet magasabb a hőfok, mint más lapban. Javaslok némi negatív offset állítást cpu feszre.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#7108) Sebibalu válasza kovsol (#7107) üzenetére

Sebibalu
senior tag

Egyenlöre igy van be löve.

(#7109) kovsol válasza Sebibalu (#7108) üzenetére

kovsol
félisten

SOC Voltage 1,375V :Y az nem RAM feszültsége azt ugye tudod, hanem a cpu ban lévő vezérlőé ?

May the Force be with you!

(#7110) Sebibalu válasza kovsol (#7109) üzenetére

Sebibalu
senior tag

AMD-hez sült hal vagyok sajnos. Mennyinek kéne lennie ?

(#7111) gthomma

gthomma
aktív tag

Sziasztok !
A következő problémám van. Összeraktam egy gépet, AM4 alapon, Ascrock B450 Pro4/Ryzen 5 3600/Cooler Master Hyper H411R.
A hűtőhöz adott gyári pasztát használtam, a hűtőt és a proci sapkáját is bekentem vékonyan.
Bekapcsoláskor azonnal 50 fokos a processzor a BIOS -ban ( az elérhető legújabb 4.10 -es van telepítve) minden alapon van,elindul a Windows a Ryzen Master -ben 35-39 fokot mutat, a CPU temp 44-52-et.
Stressz (CPU-Z) teszt alatt a max idáig 74 fok volt. Aida64 stessz teszt 81 fok. Ezt soknak tartom. A szobában jelenleg 28-29 fok van.

Lehet hogy túl vastagon kentem fel a hűtőpasztát ?
Találtam a BIOS -as offset opciót de nem lehet módosítani, aki ismer ezt a lapot meg tudná mondani melyik opció alatt levenni SOC voltage -ét? Olyat találtam hogy VID Auto-ról 1.4000V -re állítottam ( a BIOS HW monitora szerint az az alap érték 1.456V) reboot után a BIOS-ban 60 fokost lett a proci.

[ Szerkesztve ]

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#7112) ETOM válasza Sebibalu (#7110) üzenetére

ETOM
addikt

Én 1.1v körül használom.

(#7113) Sebibalu válasza ETOM (#7112) üzenetére

Sebibalu
senior tag

Vissza vettem 1.1-re. Szépen stabilan ketyeg :)

(#7114) mastodon

Asrock B75 Pro alaplapba milyen átalakítóval érdemes egy ADATA 1TB M.2 NVMe 2280 (AGAMMIXS5-1TT-C) SSD-t berakni, ha már van egy videokártya is benne?

(#7115) Doky586 válasza mastodon (#7114) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a lap nem fog tudni bootolni nvme-ről. Inkább sata ssd-t tegyél bele.

(#7116) mastodon válasza Doky586 (#7115) üzenetére

köszi, akkor új gép lesz, már igen régi lap, nemigen tudnám cserélni, ha beszarna...
(Bááár, ez egy minden értelemben Bestbyte vétel volt, és most írták, hogy sajna, el lett árazva, nem adják annyiért. Szóval, nem annyira lesz sürgős.)

[ Szerkesztve ]

(#7117) Dauerstage válasza Dauerstage (#6654) üzenetére

Dauerstage
tag

Kedves mindenki. Meg lett a probléma. Eddig soha nem vettem figyelembe a memória támogatási listát. Most valahogy mégis rásasoltam. :C Tehát amivel eddig próbálkoztam memória azt vagy nem támogatja hivatalosan, vagy csak single channelre képes vele az asrock szerint. Kb. egy hónapja került hozzám 4x4gb 1600mhz kingston és megtaláltam a támogatási listában mint dual-channel. És van dual. :W :W
Kicsit azért fáj hogy fél évet pihent csak a hülyeségem miatt. :O

[ Szerkesztve ]

Nejem szavai:" egyszer a jószándékod fog sírba vinni és az őszinteséged megveretni ". youtube.com/channel/UCyPiK__xQ62aC2bteAyKfVg

(#7118) drakeramoray válasza Dauerstage (#7117) üzenetére

drakeramoray
csendes tag

Hali

én rendeltem egy HX432C16FB3K2/16 memóriakitet meg egy asrock b450 alaplapot
az alaplap qvl listajaban nem latom ezt a kitet, de az amd oldal szerint ez egy ryzen komtaibilis memoria. Most akkor itt mi lehet a szituacio? Még nem jött meg az árú... küldjem vissza ha megjön?

(#7119) Dauerstage válasza drakeramoray (#7118) üzenetére

Dauerstage
tag

Szia. Ez volt az első Asrock lap ami finnyáskodott nálam. És ez is az idő múlásával lett finnyás. Én megkockáztatnék egy próbát. :K

Nejem szavai:" egyszer a jószándékod fog sírba vinni és az őszinteséged megveretni ". youtube.com/channel/UCyPiK__xQ62aC2bteAyKfVg

(#7120) konci79 válasza drakeramoray (#7118) üzenetére

konci79
senior tag

Nekem a 2x4 GB változata megy egy pro4-f lapban, ne küld vissza próba nélkül.

(#7121) drakeramoray

drakeramoray
csendes tag

A webáruházat megkérdeztem, azt mondták ők nem akarnak hülyeséget mondani, kérdezősködjek fórumokon! :D Oké, én hallgatok rátok. Akkor megvárom hogy megjöjjön, nem variálok a rendeléssel, és ha nem működik megfelelően, még akkor is visszaküldhetem a terméket - szerintem, és vehetek ugyanott másmilyen (kompatibilis/működő) kitet.
Fingers crossed

(#7122) tothjozsi96

tothjozsi96
őstag

B365M Pro4-hez megjelent egy új BIOS!

4.30
1. Support ASRock BFB
2. Update ME and RAID ROM

(#7123) goodace

goodace
csendes tag

Helló!

Proci csere miatt Biost kellene frissítenem Asrock B85M (sima) alaplapon. Komplett gépben vettem a PCX-nél rakták össze, azóta nem volt hozzányúlva. Jelenleg 1.4 firmware van rajta, és az Asrock oldala szerint a 2.1 kellene az új procihoz. Letöltöttem, elindítottam Instant flash-sel, de megáll azzal, hogy "autoexec.bat". :O
Furcsa viszont, hogy a sima B85M-nek nincs is 1.4-es firmware, az első az 1.7. verziószámú , azt is próbáltam feltenni, de semmi. Viszont van egy B85M ITX típus is, aminek meg létezik 1.4 fm-e. Az alaplap tuti B85M, ez nem kérdés. A gyári CD-n a sima, az ITX és a Pro4 verziók cuccai vannak rajta.
Létezhet hogy a PCX-nél az ITX típus frissítését tették fel anno, és a sima B85M frissítései ezért nem mennek fel most?

http://www.flickr.com/photos/goodace

(#7124) Sub-ZeRo válasza goodace (#7123) üzenetére

Hali.
Én elsőnek az 1.70-el próbálnám meg.
Amúgy kértél bios frissítést mikor vásároltad? Mert ha nem, akkor az alap bios nincs feltüntetve a honlapon. Az 1.40 szám szerint.

(#7125) goodace válasza Sub-ZeRo (#7124) üzenetére

goodace
csendes tag

Próbáltam azt is, a 2.1et is, ugyanaz az eredmény. Kérni külön nem kértem bios frissítést, így kaptam meg, eddig nem is foglalkoztam vele, 6 éve ketyeg a gép gond nélkül. Az alaplapi chipen is rajta van a 1.4 matrica. Az a fura, hogy az ITX változatnál van 1.4 számú frissítés.

(#7126) konci79 válasza goodace (#7125) üzenetére

konci79
senior tag

Az 1.4-es az alap BIOS, a legelső amivel kijött a lap, a következő az 1.7-es , az már frissítés.
Az alap biost nem tudod letölteni.
Kicsomagoltad a fájlt a pendrive-ra?

(#7127) konci79 válasza konci79 (#7126) üzenetére

konci79
senior tag

Melyik usb portba dugtad?
Alaplapi 2.0- használtad? mert abba próbáld ki.

(#7128) goodace válasza konci79 (#7127) üzenetére

goodace
csendes tag

Kicsomagoltam, bármelyik USB portot próbáltam semmi :(

(#7129) konci79 válasza goodace (#7128) üzenetére

konci79
senior tag

Bootolható a pendrive?
Vagy csak simán kicsomagoltad rá?

(#7130) goodace válasza konci79 (#7129) üzenetére

goodace
csendes tag

Formáztam a pendriveot és kicsomagoltam rá.

(#7131) konci79 válasza goodace (#7130) üzenetére

konci79
senior tag

Próbáld ki hogy bootolható pen-re másold rá.
Ha el se indul a frissítés akkor valamit nem jól csinálsz.

(#7132) Dauerstage válasza goodace (#7125) üzenetére

Dauerstage
tag

És a tiéd atx/matx/itx? A pendrive ne legyen nagyobb mint 4gb különben felesleges. Fat/fat32 formátum kell.

[ Szerkesztve ]

(#7133) goodace válasza Dauerstage (#7132) üzenetére

goodace
csendes tag

Ez az:
https://www.asrock.com/MB/Intel/B85M/index.hu.asp#BIOS

Fat32 is stimmel :F

(#7134) goodace válasza konci79 (#7131) üzenetére

goodace
csendes tag

Elindul. Elkezd keresni, kiírja a kicsomagolt fájl nevét B85M1.70, majd hogy autoexec.bat és itt megáll. Ez mitől lehet?
A bootolható pd-ot délután még megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#7135) Dauerstage válasza goodace (#7134) üzenetére

Dauerstage
tag

Bár most telóról vagyok, de a fileod nevének így kéne kinéznie:
B85M170.rom

(#7136) goodace válasza Dauerstage (#7135) üzenetére

goodace
csendes tag

A tömörített mappa neve B85M(1.7)ROM, de kicsomagolás után a B85M1.70 fájl keletkezik, tulajdonságokban a fájltípus: 70 fájl.
Ez nem tűnik normálisnak, de egyrészt bármelyik firmware-t kicsomagolom ilyen fájl keletkezik, másrészt Youtube-on néztem egy Asrock Bios frissítés videót, és abban is ilyen fájl volt kicsomagolás után.

(#7137) Dauerstage válasza goodace (#7136) üzenetére

Dauerstage
tag

Próbálkozz meg az átnevezett file-al. Minden instant flash-es bios verziónak .rom kiterjesztésnek kell lennie. Lehet hogy náluk ment, de nálad nem. :R

(#7138) Locutus

Locutus
veterán

rossz topik

[ Szerkesztve ]

(#7139) konci79 válasza goodace (#7136) üzenetére

konci79
senior tag

Nálam is olyan volt. Másik pendrive?

(#7140) konci79 válasza goodace (#7136) üzenetére

konci79
senior tag

Engem is szivatott nemrég a fájl elnevezése, végül kiderült hogy csak ezt kell rámásolni a flashez( fat 32 volt a pen):

Mivel formáztad a pendrive-ot?
Nekem volt egyszer, hogy sima formázás nem hozta helyre, rufus- al tudtam helyrehozni.
Vagy egy alapos formázás vagy egy másik pendrive, és alaplapi usb 2-es portban egy újabb próba.

(#7141) PAtr0n

PAtr0n
addikt

Sziasztok!

Erre a dologra van valakinek valami ötlete? [B450 Fatality Gaming K4 Win 10 telepítés lepusztul]

Köszönöm! :R

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#7142) Gyuri27 válasza PAtr0n (#7141) üzenetére

Gyuri27
félisten

W10 melyik build?
2600-al ment a 10 hibátlan?

Ha csak procit cseréltél a régi winnek menni-e kellett volna az új procival.
Ha 10-et telepitesz akkor egy ssd/hdd legyen rajta mert szarakszik.

Szerintem ez marhára nem lap hiba lesz.

Amd: Radeon-Ryzen

(#7143) PAtr0n válasza Gyuri27 (#7142) üzenetére

PAtr0n
addikt

W10 melyik build? : 18363.449
2600-al ment a 10 hibátlan? Igen, írtam is.

Ment is az új CPU-val, de ahogy írtam, meghiúsult újraindulások jöttek, és tetű lassú köröcskézős bootolás. Ráadásul, valahogy én a rendszert se éreztem olyan jónak mint előtte.
De minden tünetet leírtam a linkelt topicban.

De úgy néz ki öreg hibát követtem, el a telepítőt akárhányszor indítottam, nem a gyári driverekkel próbáltam feltenni. (Mindig így telepítettem a Win-t, de ez minden konfigon nem működhet, írják is)
Ez lehetett a baj, mert most felmászott gond nélkül. :W

Tekintsétek tárgytalannak a dolgot, tegnap már szét izzadtam vele, tipikus olyan eset aminek a megoldására akkor jön rá az ember ha már kipihente az ideget, és józanul újra tudja gondolni.... :B

Köszi a segítséget! :R

(#7144) Gyuri27 válasza PAtr0n (#7143) üzenetére

Gyuri27
félisten

Na fasza. Az 99%-ig biztos volt hogy nem a lap a ludas.

(#7145) PAtr0n válasza Gyuri27 (#7144) üzenetére

PAtr0n
addikt

Most már meg tudok nyugodni, hogy nem lesz baj, eddig minden okés, feltelepítettem mindent, összes frissítést is, gyorsan is bootol. Úgy ámblokk gyors lett az egész. Viszont még van 1 dolog.
Nem indul újra a gép (ezt csinálta akkor is, amikor először került bele a 3600x), monitor lemegy standby-ba, ledek tovább világítanak, és ennyi.
Reset-elni kell, hogy újra induljon. Ha leálításra megyek, leáll, csak az újraindulás nem megy neki.
Sleep ki van kapcsolva az energiabeállításokban, fast boot nincs bekapcsolva a BIOS-ban, szal nem tudom mit kéne még piszkálni. Lehet újra felteszem a legfrissebb BIOS-t, hátha.

(#7146) Gyuri27 válasza PAtr0n (#7145) üzenetére

Gyuri27
félisten

Mert alvóba, hibernálásba van a gép. Nem kapcsolod ki valójában.
[link] ha ez nem segit w10 topikba érdeklődj. Mert ez w10 szar.

(#7147) Doky586 válasza PAtr0n (#7145) üzenetére

Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#7148) PAtr0n válasza Gyuri27 (#7146) üzenetére

PAtr0n
addikt

Ez nem jött be sajnos, minden energiasémához belőttem amit mutatott, meg a parancssoros témát is megcsináltam.
Beírok a Win 10 topicba is.

Doky586:
Ilyen beállítás nekem ott nincs. Meg ahogy írtam, leállni leáll a gép, újraindulni nem hajlandó, monitor stanby-ba megy miután kilépett a windows-ból, és futnak tovább a ventillátorok, ledek továbbra is világítanak.

(#7149) PAtr0n válasza Gyuri27 (#7146) üzenetére

PAtr0n
addikt

Kellett a frissebb BIOS. Most már úgy működik ahogyan kell. 3.40-ről 4.10-re mentem.

(#7150) spileraaa

spileraaa
senior tag

egyik ismeros ajanlotta hogy frisitsem a biost hogy azzal megoldodik a problémám
ilyen sorendben raktam fel es innen
https://www.asrock.com/mb/AMD/B450M%20Pro4/index.asp#BIOS

de az ota kb 5-10 percenként kék halál van
vagyis ezerszer rosszabb lett a helyzet
előtte legalább működés közben eddig csakis egyszer volt kék halál a többi kek halal bekapcsoláskor vagy ki kapcsoláskor jött elő működés közben ahogy írtam csak egyszer volt de most alig tudok vegik irni egy szöveget mar indul ujra ezert nezetek el nekem a helyesirasi hibakat mert nagyon gyorsan gépeltem

ellote ez volt fent

Erdély (Románia) Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.