Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7051) Gyuri27 válasza konci79 (#7050) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott valami bios bibi lesz szerintem.
Volt nálam 1600, 1200 most 1600af mind -100 offsettel boostolta a gyárit.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7052) konci79 válasza Gyuri27 (#7051) üzenetére


konci79
őstag

A legfrissebb hozzá való BIOS -al jött a lap.
Aida stressz teszt alatt ment 3800-ig, CPU freq. autó helyett írtam 4000-et, vitte is ,csak akkor láttam hogy a fesz felmegy 1,5-ig, azt próbálom majd lejjebb vinni, túlzottan nem akarom húzni se, csak ha már lehet finomítani, akkor annyit megcsinálom később.
Megnézem majd - offset-el hogy muzsikál.

(#7053) konci79 válasza konci79 (#7052) üzenetére


konci79
őstag

-0,5 a legkisebb állítható offset,stressz teszt alatt újraindult,úgyhogy hagytam....
1,368 a cpu vdd,az fixen marad,de a cpu core az vissza vesz, így jó?
a vdd fesz nem gond hogy állandó?

(#7054) Gyuri27 válasza konci79 (#7053) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nèzd már meg 1.2-1.25-n mit megy? Igpt hasznàlod?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7055) konci79 válasza Gyuri27 (#7054) üzenetére


konci79
őstag

Direkt vettem Igp-s procit,előtte is bevált egy A8 5600k, ez ugyanúgy megfelel mint az,nem tervezek vga-t.
Ok,megnézem majd kisebb értéken is.

(#7056) antonybee


antonybee
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség, ha van egyáltalán, az Asrock B450m Pro4 és az F modell között? Melyiket ajánljátok egy Ryzen 5 1600AF alá amit később egy 3600-as vált fel.
Köszönet.

(#7057) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Asrock B450M Pro4 F, 2.0 Bios
Létezik, hogy az Chassis Fan2(katt)-t nem tudom szabályozni bios kép(katt)? :U

(#7058) The Goth válasza grizlisandor (#7057) üzenetére


The Goth
tag

Azt mondanám létezik, mert ugyan nem B450-es de szintén Asrock lapon nekem sem engedi. :(

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#7059) konci79 válasza grizlisandor (#7057) üzenetére


konci79
őstag

Sajna én is így jártam,nem gondoltam hogy nem lehet szabályozni.
Viszont nekem a procihűtőn egy Wing Boost 2+ venti van, amin van egy másik csatlakozó, arra rákötve a ház ventit, egyszerre szabályozza a kettőt.
Így sikerült némává tenni a gépet.

(#7060) grizlisandor válasza The Goth (#7058) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ne már. :U

(#7059) konci79:
Na szép. :U
Utánaolvasva, Az Asrock B450m Pro4(katt) tudja szabályozni1(katt) tudja szabályozni2(katt), de a gyári spec-nél(katt) nincs a Fan-Tuning, de a bios-ban igen. :U Nem hiszem el, hogy a F nem tudja, lehet kikerült valamelyik Bios frissítés során. Nálam a 2.0 bios-nál nincs benne, 1.6 bios-al jött a lap, akkor meg nem néztem. :U

Jól megbonyolítja a házhűtés kérdését. :U
Alpenföhn Brocken ECO Advanced hűtőm lesz, ott is tudok sorba kötni ventit. 1A (12W) bírja a csati power-rel.

(#7061) bot1978 válasza antonybee (#7056) üzenetére


bot1978
senior tag

Az "F" úgy tudom a lebutított változat, ami később jelent meg, tehát újabb, de nem jobb. Az USB 3.1 vezérlő csak gen1 változat az "F" verzión, ami 5Gbps sávszélt jelent (625MB/s) az eredeti B450 PRO4, tehát a régebbi modell viszont gen2-es vezérlővel van szerelve, ami 10Gbps sávszélt jelent (1,25GB/s) de lehetnek egyéb apróságok is ezen túl még különbség címszó alatt, lásd ventivezérlés etc. Szerintem az "F" változat akkor játszik, ha olcsóbb, mert nem jobb.

(#7062) antonybee válasza bot1978 (#7061) üzenetére


antonybee
csendes tag

Köszönöm. :R

(#7063) konci79 válasza Gyuri27 (#7051) üzenetére


konci79
őstag

Most jöttem rá valamire:
1.6-os Bios-al jött a lap,viszont a 3200G-hez csak 1,5-ös Bios javasolt...
Elképzelhető hogy pár beállítás ezért nem működik jól.
Egyelőre nem lépek vissza 1,5-re ,hátha jön egy friss bios ,ami ehhez a procihoz is javasolt..

(#7064) Locutus válasza bot1978 (#7061) üzenetére


Locutus
veterán

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#7065) Gyuri27 válasza konci79 (#7063) üzenetére


Gyuri27
félisten

Fasza. Nem hiszem, hogy jönne jönne.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7066) grizlisandor válasza grizlisandor (#7060) üzenetére


grizlisandor
addikt

Írtam az Asrock support-nak, kíváncsi vagyok mit fognak válaszolni. :U

[ Szerkesztve ]

(#7067) bot1978 válasza grizlisandor (#7066) üzenetére


bot1978
senior tag

Van az az érzésem, hogy nem ez az utolsó meglepi az „F” változattal kapcsolatban.
Tényleg rengeteget változott előnyére az Asrock, de ha valaki Asrock-ot vesz az még azért szerintem egy kompromisszum.
Vállalható, én is bevállaltam, de az. Egy olcsóbb Asrock olcsósításait viszont én már kerülöm. Ott már szinte biztos, hogy valami lesz.
Nem azt mondom, hogy beleköpnek a szádba, csak ha most egy olcsónak egy utólag taknyolt még tovább olcsósított változatát megveszed és utána még te kezded, hogy de még ez is legyen, meg az is legyen … hát … azért az már nem egy túl jó tárgyalási pozíció.

Lehet, hogy nekünk az a 2-3-4 ezer forint pénz még, de sok devizában már borravalónak is kevés. Szerintem itt már nem azt kell nézni, hogy mi a különbség két változat között, hanem azt, hogy melyik az utólag gyorsban taknyolt változat, amikor már látszottak a konkurencia árai és gyors ki kellett jönni még valamivel. Az ilyen hozzányúlásokat kell szerintem kerülni, mert nem szoktak jól sikerülni. Többnyire kiderül utólag ...valami...

(#7068) grizlisandor válasza bot1978 (#7067) üzenetére


grizlisandor
addikt

Gondolta a bánat, hogy ilyen aprósággal cseszik fel az embert. :U
P4 korszakban volt egy Asrock alaplapos gépem, azt imádtam. Nosztalgiából ez volt az elsődleges márka, meg nem akartam nagy francot az alaplapnak, mivel nem fogok tuningolni, se világítós gamercucc se kell, meg a milyen alaplapot vegyekben, azt írták, hogy egy R5 3600 alá is elég jó.

Csak a házhűtés terveit át kell alakítanom, mivel a 3 pin-es fan csatlakozó kiesett így. 1A lehet osztani a ventiket, 0,11A ventik a terv, 5 ventit akarok a gépházba, elvileg bírni fogja, de mibe került volna leírni az alaplap specjébe, hogy csak a 4 pin csatlakozó szabályozható.

(#7069) bot1978 válasza grizlisandor (#7068) üzenetére


bot1978
senior tag

Ha meg tudod különböztetni a pákát a zsugorcsőtől akkor szerintem megoldod. Ez a VRM, hogy megduplázták az alkatrészeket ez kicsit ilyen fapados megoldás, de beválhat még 8 magnál is, ha csak annyi a cél, hogy ne melegedjen túl. Tán még a borda sem túl pici, nincs letakarva műanyaggal, szóval ha nem áll a levegő a házban megteszi. Én simán belenyomok majd egy 8 magost, ha kelleni fog. Mondjuk én faragtam a fetekre blokkot, mert volt itthon egy elszabott réz küszöblemez. Abból lett a karanténblokk :DDD kézzel hajlítottam és 75 wattos bot pákával forrasztottam. "Jobb ha nem látod" kategória, de adja, annyi fokos a lapp, mint a lötty

(#7070) Dauerstage válasza grizlisandor (#7068) üzenetére


Dauerstage
tag

Havernak raktam össze ilyen lappal r5-2600-al, cm q300l házban 4 pwm ventivel gépet. Ha jól emlékszem :F akkor 1.5bios-al jött és volt ventiszabályzás. Lehet megérné megnézned a bios verziókat. :R

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#7071) grizlisandor válasza Dauerstage (#7070) üzenetére


grizlisandor
addikt

4 pin-esre csatlakoztatott ventit tudom szabályozni, csak a 3 pin-re csatlakoztatottat nem.
Mint fentebb írtam, 1.6 Bios-al jött a lap, RP's Lair(katt) valamelyik videójában ajánlotta a bios frissítést, így frissítettem a 2.0-ra. Utána gondolkoztam, hogy optimalizálni kellene a hűtést, így jutottam ebbe a helyzetbe.

Ezek után lehet valami elcsúszott volna az Asrock-nál a bios verzióknál? :U

(#7072) Dauerstage válasza grizlisandor (#7071) üzenetére


Dauerstage
tag

Sokáig én is figyeltem az Rp's gyereke :C t. Aztán jött az Silentiumpc és a saját mondandóját hazuttolta meg :( . Első videói közt ott a Milyen gépházat vegyek...(ott még azt taglalja hogy mennyire fos a plexi/teli elejű gépház). :K Eztán jött a sponzor és beleszart a saját levesébe. Ezt követte a leiratkozás. :((
Ez csak saját vélemény. :R

A privát beszélgetés azért van, hogy bármely fél tudja igazolni az igazát. Ha itt rám írsz, akkor ne kérd hogy email-t küldjek. Ha ez neked nem oké,akkor ne is írj.

(#7073) grizlisandor válasza Dauerstage (#7072) üzenetére


grizlisandor
addikt

Várható volt, hogy mikor fogja betalálni valamelyik sponzor. Onnanstól meg tudjuk mi következik...
Kicsit elszaladt vele a ló, megértelek. Vannak jó cuccai a SilentiumPC-nek, ezt aláírom.

(#7074) konci79


konci79
őstag

Üdv!

Visszafelé lehet menni a bios verziókkal?
A proci 3800 körülre megy fel a 4000 helyett, minden alap beállításon,csak a memória megy xmp-vel 3200-on.
1.40-es biost ajánlanak aZ R3 3200G-hez,de gyárilag az 1.60-al jött.

Ami még érdekes,hogy ugyan állítgathatok a biosban,de nem lesz stabil a gép,ami valószínűleg azért van, mert van pár alap dolog ,aminek a "gombja" sötét szürke a biosban,többi meg világosabb színű (ha értitek mit nyekegek)...
Bosszant a dolog,nem akarok nagy tuningot,de azért az alap beállításokkal hozza már a gyári értékeket...

(#7075) Sub-ZeRo válasza konci79 (#7074) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Elméletben nem írja, hogy nem rakhatod vissza a régi bios-t.
De ha gond lenne a visszaállással akkor... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7076) xEon1337


xEon1337
őstag

ASRock B450M Steel Legend lap

Néhány hete kezdte, hogy a gép bekapcsolásakor a monitoron már csak a windows login képernyő jelenik meg, nincs lehetőségem a BIOS-ba belépni.

Hiába nyomkodom a "DEL"-t az első pillanattól kezdve, semmi.. sőt, ilyenkor még a Windows sem indul el, sötét minden, csak a ventilátorok pörögnek a gépben. Ha nem próbálok belépni a BIOS-ba, akkor indul a gép a fenti módon.

Más tapasztalt hasonlót? Nem állítottam be semmi Ultra Fast bootot meg ilyen dolgokat.

Többet szoptam eddig ezzel az AMD rendszerrel 3 hónap alatt, mint előtte Intelen 10+ évig.

"Less but better" - Dieter Rams

(#7077) Gyuri27 válasza xEon1337 (#7076) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bios reset (elem ki, elem be) megvolt?
Ha a hdd-t lehúzod mi történik?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7078) xEon1337 válasza Gyuri27 (#7077) üzenetére


xEon1337
őstag

Egyelőre nem reseteltem elemmel. Két M.2 SSD van a lapon, semmi SATA cucc nincs rádugva. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#7079) Gyuri27 válasza xEon1337 (#7078) üzenetére


Gyuri27
félisten

Első körben csinálnék egy resetet. Ha az nem oldja meg leválasztanék mindent róla ami háttértár.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7080) bot1978 válasza xEon1337 (#7076) üzenetére


bot1978
senior tag

Nem lehet, hogy elég kihúzni a konnektorból a gépet fél percre és utána be fogsz tudni menni a BIOS-ba?
Utána
Deep Sleep-Enabled in S4-S5 a BIOS-ban, hogy amikor leállítod a Win-t akkor tényleg leálljon, mert ez nekem így első olvasásra olyan, mintha nem bekapcsolnád, hanem valami alvásból térne csak vissza.
szerk.: (Azt értem, hogy a házon nyomod meg a Power-t, és a Win leállította előtte, csak miután a Win kinyomja a gépet az Asrock BIOS tud ilyen alvás módot, amiben még égeti a karácsonyfa ledeket miután leállt a gép, meg hagy az USB-ken is tud feszt hagyni, hogy égjen a billentyűzeten a háttérvilágítás leállított gép mellett is, meg hasonlók)

[ Szerkesztve ]

(#7081) bot1978 válasza Gyuri27 (#7077) üzenetére


bot1978
senior tag

Az a Steel Legend egy RGB-s csicsalap, szóval tuti valami LED égetős sleep módban van a srác :DDD Ha meg az a default, mer' égetni kell a LED-eket, érted, akkor hiába a cmos-clr ide fog kilyukadni újból.
Mondjuk hallottam már érvnek emellett azt is, hogy valaki egérről vagy billről kapcsolja be a gépet és az világít a sötétben, mert ott a fesz az USB-n, de a gépházán a power gomb meg nem ledes. Mondjuk teljes érthetetlen, hogy akinek éjjel-nappal világít minden annak hogy nem ledes a gépháza. (Biztos az volt, csak kiégett :DDD )

(#7082) xEon1337 válasza bot1978 (#7080) üzenetére


xEon1337
őstag

Tuti van valami ilyen cucc, mivel az egér világít, mint a karácsonyfa, ha kell, ha nem..

Csak az a baj, hogy én ilyet nem kapcsoltam be, egy darabig jó volt, aztán egyszer csak jött ez.. Illetve mivel nem bírja vagy a RAM vagy a lap az XMP profilt, hetente resetelte nekem a BIOS-t a gép indításakor, egy ilyen eset óta áll fenn a hiba. Ez is vicc, hogy 5 napig jó neki az a frekvencia, aztán egyszer csak már nem oké!?

Vettem volna én ASUS-t is vagy valami X570-et, ha lenne mATX méretben normális lapjuk vagy nem lenne rajta ventilátor.

"Less but better" - Dieter Rams

(#7083) Gyuri27 válasza xEon1337 (#7082) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ez nem lap hiba. Nem asrock hiba. Ez win 10 szar. A gép nem kikapcsolva van, hanem hibernálva.
[link]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7084) Doky586 válasza xEon1337 (#7082) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A karácsonyfát én már januárban kidobtam.

Az asrock z87 lapomban a közönséges ledes egér kikapcsoláskor kikapcsolja a ledjeit. De a tápot nem, mert a gépet egérrel akarom ébreszteni..

Ez nálad egér hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

(#7085) bot1978 válasza xEon1337 (#7082) üzenetére


bot1978
senior tag

South Bridge mögött van a te BIOS-odban a Deep Sleep engedélyezd S4 és S5 módban, ne csak S5-ben. Akkor az egér nem fog világítani (miután kikapcsoltad a gépet) és remélhetőleg a BIOS-ba is be tudsz majd menni mindig. A RAM-nál én beállítanám kézzel a feszt is meg az időzítéseket is, a RAM dobozára is rá szokták írni az időzítéseket. Onnan tudsz puskázni.
szerk:
Ha rossz időzítést állítasz be nem indul majd a gép, szóval csak akkor állítsd be, ha biztos vagy magadban, hogy jó helyre írod.

[ Szerkesztve ]

(#7086) konci79 válasza grizlisandor (#7060) üzenetére


konci79
őstag

Keresem a megoldást (proci boost miért nem teljes, beállítási lehetőségek biosban nem mennek), véletlenül ASRock Facebook oldalra bukkantam.
Csak nekem érdekes a válasz első két mondata?

(#7087) grizlisandor válasza konci79 (#7086) üzenetére


grizlisandor
addikt

Az e-mail-emre nem válaszoltak, de a hűtést megoldom a szabályozható 4pin-ről.
Elengedtem a dolgot, következőleg jobban körül nézek, milyen alaplapot veszek. :U

(#7088) Gyuri27 válasza grizlisandor (#7087) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mi is a gond?

Amd - Radeon - Ryzen

(#7089) grizlisandor válasza Gyuri27 (#7088) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez(katt) volt, de már megoldottam(katt).

(#7090) Trailblazer válasza grizlisandor (#7089) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem kell beleírni, hogy katt, látjuk, hogy link.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7091) mody123


mody123
tag

Sziasztok,
Bocsi a kezdő kérdésért de nem értem ezt és inkább megkérdezem tőletek hogy hogy is kellene. Van egy ASROCK B450M Pro4-F alaplapom és egy THERMALTAKE Versa H17 házam hozzá. Ennek a háznak egy ventije van csak és ezt hova kellene becsatlakoztatni az alaplapba?
Köszönöm előre is.

(#7092) Gyuri27 válasza mody123 (#7091) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link]

Amd - Radeon - Ryzen

(#7093) mody123 válasza Gyuri27 (#7092) üzenetére


mody123
tag

Köszi. Lenne egy másik kérdésem is. Melyek azok a driverek amiket ajánlott feltenni? A holnapon ezeket látom de biztos vagyok benne hogy nem kell mindet:

(#7094) Sub-ZeRo válasza mody123 (#7093) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Videó-, hang-, wifi/lan- driver kell neked mint álltalában mindenkinek.
Ha esetleg raid-ben használsz hdd/ssd-ket akkor az a driver is kell. Ha nem, akkor csak sata driver kell, de ha windows 10 alá raksz gépet, nem kell, csak akkor, ha valami problémát észlesz.
A többit azt el kell felejteni, amit ott látsz. Nem kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7095) grizlisandor válasza mody123 (#7093) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én az APPShop-ot töltöttem le, az letöltött mindent, amit kellett.

(#7096) mody123


mody123
tag

Köszönöm a válaszokat igy menni fog :))

(#7097) cibus


cibus
aktív tag

sziasztok.
van egy asrock fatal1ty z370 gaming k6 lapom.
most költözés miatt úgy alakul, hogy kellene wifi.
ahogy nézem van rajta 2 db wifi adapter vagy mi, de nem értem, hogy oda mi menne bele, mert szerintem az IO shild mögött nincs semmi (van csak én nem látom)
kérdés:
-mit kellene oda, hogy legyen wifim? (egy link lenne a legjobb)
-ha nem így lenne megoldva a wifi, akkor tudtok ajánlani valami olcsóbb pci-slotos wifit? csak egy falat kellene át lőni, szomszéd szoba, nem is nagy net, valami 100as alatti, így a gyors net sem lényeg, csak legyen valami.
köszike

(#7098) bot1978 válasza cibus (#7097) üzenetére


bot1978
senior tag

miért nem veszel valami ilyen 1000 forintos kínai vackot aztán kész?

(#7099) -=MrLF=- válasza cibus (#7097) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

van egy ilyen slot az alaplapon: 1 x M.2 Socket (Key E), supports type 2230 WiFi/BT module
(a másik két M.2 mellett) ebbe tudsz rakni M.2 2230 WiFi/BT kártyát,
user manual: [link] 8.lap: M2_3 slot, hátul a kivezetéseknél műanyag borítás alatt

ha szeretsz szerelgetni valami hasonló csomagot kéne vadászni:

ha nem marad az USB, vagy PCIe csatolós wifi kártya

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#7100) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Üdv Urak.

Adott egy ASRock X470 Taici lap. 8-10 fok eltérések vannak. Melyik az igazi ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.