Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) partymaci válasza partymaci (#7350) üzenetére


partymaci
aktív tag

a második az PCIe :DDD

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7352) Clorf válasza partymaci (#7351) üzenetére


Clorf
tag

Üdv!
Javaslom a felhasználói könyvecskét megnézni ott ahol M2-es csatolót részletezi, amit én rendeltem lapot azon is 2 slot van, de írja a könyv, hogy egyszerre csak egy lehet aktív (az egyik PCI-E a másik Sata BUS-t használ)

Remélem segített valamennyit :R

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#7353) partymaci válasza Clorf (#7352) üzenetére


partymaci
aktív tag

Köszönöm a tippet, tegnap forgattam a manuált nem találtam benne ilyet hogy csak az egyik lehet aktív :B Neked milyen a lapod?

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7354) Clorf válasza partymaci (#7353) üzenetére


Clorf
tag

Én ebből úgy értelmeztem, hogy csak 1 lehet aktív.

[ Szerkesztve ]

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#7355) partymaci válasza Clorf (#7354) üzenetére


partymaci
aktív tag

a H470M-ITX/ac manualjaban nincs ilyen csillagozott rész. :F

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7356) Clorf válasza partymaci (#7355) üzenetére


Clorf
tag

Igazad van, tényleg nem látok ott semmilyen megkötést... Furcsa.

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#7357) partymaci válasza Clorf (#7356) üzenetére


partymaci
aktív tag

Na majd a gyakorlatban kiderül :DDD Köszönöm azért az utánajárást! :R

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7358) Sub-ZeRo válasza partymaci (#7350) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha sok sata eszközöd van a sata portokon, lásd hdd, odd, ssd, akkor a satákból az egyik vagy netán két portot el fog venni az M2-nek. Mert az egyik M2 a proci/ chipkészletből dolgozik, a másik meg a sata portokból veszi el a sávot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7359) partymaci válasza Sub-ZeRo (#7358) üzenetére


partymaci
aktív tag

Értem, köszönöm az infót, ezt sem tudtam, viszont csak egy SATA-s eszközöm lesz. /2 db m.2 ssd meg egy sata-s SSD/. Alaplapon még marad 3 üres hely, elméletileg még beleférek a keretbe. :R

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#7360) ETOM válasza Gyuri27 (#7334) üzenetére


ETOM
addikt

Már oda van írva. :DDD

(#7361) Gyuri27 válasza ETOM (#7360) üzenetére


Gyuri27
félisten

Látom. Rájöttek, hogy nemjóaz nekünk. :)

Amd - Radeon - Ryzen

(#7362) Clorf


Clorf
tag

Nos megjött az alaplap és az 1600 AF, 2.2 es bios van rajta gyárilag, minden működik....

Kivéve, hogy ez a bökkenőt vettem észre:

16gb RAM ból csak 8gb at kezel a Windows, 8gb ot "harvernek fenntartva" kezel :F

Hol lehet ezt a BIOS ban kezelni, nem értem (ugye nincsen IGP a cpu ban)?

[ Szerkesztve ]

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#7363) Sub-ZeRo válasza Clorf (#7362) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha dual ramod van a memóriákat a könyv szerint rakd be. A2-B2 talán. De a könyvben benne van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7364) Clorf válasza Sub-ZeRo (#7363) üzenetére


Clorf
tag

Uramég én is akkor ebbe futottam bele mint pár postal feljebb a kollega!
Most már jó (amúgy 4 "egyforma" HyperX 2400-as ram om van, bár nem egyszerre vettem őket)
Köszönöm! :R

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#7365) CRate7


CRate7
újonc

Sziasztok!
Konfig : Asrock z390 phantom gaming 4s (legfrissebb bios) cmos reset is volt
i3 9100F
16 gb ddr4 (2x8 kit)
rx 570 8gb
Vettem bele egy 500 gb samsung evo 970 NVMe m2 ssd -t , jogtiszta win 10 pro 64 bit et teszek fel rá .
Sajnos a boot idő akárhányszor telepítem újra mindig változó eddig max 22 sec min 15 sec volt az idő. A cél az lenne hogy a boot időt kb 4-5 sec re megtudjam oldani , videókból nem sikerült rájönnöm hogy lehetséges .
A korábbi sima 250 wd ssd nél ez valahol 40 sec környékén van ami annál is soknak tartom.
Én valami bios beállításokra gyanakszom. Sajnos az ultra fast boot nem eredményez változást . Az idő kb úgy tevődik össze, hogy gép bekapcsol bios -logo stb.. kb 18 sec és utána win 10 kb 3-4 sec és már az asztalon is vagyok.
Ha lenne valaki aki bios menüről menüre leírná mit hol kell ki kapcsolni vagy stb.. pár beállítással próbálkoztam sikertelenül . Nem tudom elhinni hogy egy m2 ssd t vele ne lehetne elérni ezt a 4-5 seces bebootolási idő.
Köszönöm!

(#7366) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

Gép összerakás előtt állok.
Az alaplap: ASRock B450 PRO4 (90-MXB8B0-A0UAYZ)

BIOS-t frissítek rajta, mert a gyártási idő két hónappal megelőzi a legfrissebb BIOS megjelenését is, tehát biztosan elavult. (Ezt még szűzen, a Windows telepítése előtt csinálom, gondolom ez helyes)

A kérdéseim nem is ezzel kapcsolatosak, hanem a AMD all in 1 with VGA driver ver:19.10.16_19H1_WHQL driverrel.

Az alaplapnak van külön LAN és Audio drivere. O.K. De semmi más nincs külön, hanem csak az "all in 1"...

Ebben milyen formában vannak az egyéb eszközök driverei? Ki tudom választani telepítéskor, azt hogy mit tegyen fel? Ha nincs választási lehetőség, akkor hogy tudom kihagyni a VGA drivert? (A használni kívánt processzor nem tartalmaz GPU-t és a VGA kártyám is nVidia, így erre nem lesz szükségem)

Sok kérdés, amire nyilván akkor is választ kapnék, ha simán elindítanám a telepítőt, de nem akarok barmolgatni, ha nem muszáj...

Köszi!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#7367) Fire/SOUL/CD válasza lacibacsi (#7366) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmilyen driverre nem lesz szükséged alapvetően, WU-ról telepít mindent hozzá.
Természetesen a VGA-hoz telepíthetsz külön, az Nvidia honlapjáról leszedett driver-t illetve ha szükségét érzed, akkor a legújabb B450 Chipset Driver-t.

(Adatalapomon a konfigom, ugyanez az alaplapcsalád legkisebb tagja, Én semmit nem telepítettem külön, retro VGM-m van, amit a W10 felpakolt WU-ról jó hozzá és a chipset telepítésére sem volt semmi szükség, amit kellett azt a W10 megoldotta)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7368) lacibacsi válasza Fire/SOUL/CD (#7367) üzenetére


lacibacsi
addikt

Köszi! Akkor kicsit túlgondoltam...

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#7369) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van egy lapom.
Asrock B450m Pro4-F
CPU R5 2600 F steping 2
RAM: 2db 3200 Kingstone KHX3200C16D4/4GX
Bios 1,5
Melyik biost érdemes feltenni ?
Illetve hogyan jó beállítani, hogy a nem rakoncátlankodjon a gép?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#7370) Kroni1 válasza csongi (#7369) üzenetére


Kroni1
veterán

Én 1600AF-el feltettem a legujabbat. Sztem nyugodtan felteheted te is, másnak se volt gond vele. Én amit érszrevettem pár dolog átkerült és gyorsabb lett a boot, az elején kevesebbet gondolkodik

[ Szerkesztve ]

(#7371) csongi válasza Kroni1 (#7370) üzenetére


csongi
veterán

Köszi!
Feltettem a 2,4-et, és meglátom.
Az1,5nél az órajel vezérlés sem ment. Folyamatosan 3,8Ghz pörgött a cucc.

(#7372) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#7371) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az a "pörgés" vélhetően a CPB (Core Performace Boost) funkció miatt van, ami alapban be szokott lenni kapcsolva a BIOS-ban. Ilyenkor az alapórajelen felül is megy a CPU órajele, de nem folyamatosan egy órajelen, hanem "ugrál" le-fel...
Az Advanced/AMD CBS menün belül található általában CPU Common Options (vagy hasonló) néven.
Ha letiltod, akkor nem fog le-fel ugrálni az órajel.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7373) konci79 válasza Kroni1 (#7370) üzenetére


konci79
őstag

Az overclock résznél van változás? Az advanced fül alatti részre gondolok, mert a manual cpu tuning kikerült arrról a részről az 1.6 bios felettiekből.

(#7374) csongi válasza Fire/SOUL/CD (#7372) üzenetére


csongi
veterán

Most deafulton van. Hagy ugráljon.
Stand By állpotba is 1,164V-on ment a CPU.
Régen szórakoztam A bios beállítássokkal, akkor is felületes voltam.
Most hagyom alapon, aztán lépésenként finomítom.

(#7375) Csak.TnT


Csak.TnT
tag

Sziasztok. Lenne egy Asrock A320M HDv R4.00 , P4.00 Biosal, A baj az, hogy sehol nem találom benne az integrált gpu kikapcsolását, hiába elsődlegesnek van be állitva a vga ami benne van , akkor is elveszi a memóriából az integrált vga méretét. Esetleg vki ? Nnincs sehol Uma Buffer sizze e vagy ehez hasonló, ahol kitudnám vagy lejebb venni.P3.70 biosban sokkal több beállitási lehetőseg van, erre is pl. Köszönöm előre is. :R

"Csak is a PitBull mert a telepi kutyáknak egy forintot nem ér a vérük."

(#7376) rkriszt73


rkriszt73
újonc

Üdv!
Egy B350M Pro4 alaplapba vettem egy HP M.2-es 512 GB-os SSD-t másodhegedűsnek.
Nem működött! Utána néztem sajnos hogy a lap nem támogatja a HP SSD-ket! :W :W
Hogy lehet az, hogy egyes gyártók nem kompatibilisek a másik gyártó eszközeivel?
Egy ASROCK egy HP-val?
Próbáltam BIOS frissítéssel, de behalt a rendszer.
Néhány tanács, vagy vélemény?
Milyen SSD-t kellene vennem?

(#7377) Fire/SOUL/CD válasza rkriszt73 (#7376) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint hogy egy M.2-es már volt a gépben és vettél egy második M.2-est? :U
Azért fontos, mert az egyik M.2 port PCIe (nvme) meghajtókat kezel, a másik meg csak AHCI (sata) meghajtókat... Vagy másként fogalmazva: 1 db nvme és 1 db SATA M.2-es meghajtó lehet, 2db nvme nem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7378) rkriszt73 válasza Fire/SOUL/CD (#7377) üzenetére


rkriszt73
újonc

Igen egy másik M.2-es is van a gépben egy ADATA...az van az ultra M.2- es foglalatban..
A másik foglalatba szerettem volna tenni a HP-t...

(#7379) Sub-ZeRo válasza rkriszt73 (#7378) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1 nvme, 1 sata m.2 ssd megy bele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7380) Fire/SOUL/CD válasza rkriszt73 (#7378) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha az új HP M.2 SSD NVME felületű, akkor az a gond. Nem csak HP, hanem semmilyen másik gyártó NVME meghajtója sem megy a második M.2 portban...
Pl. ha egy HP S700 Pro 512GB M.2 SATA lenne, az menne benne(nem azt írtam, hogy vegyél ilyet, mert ne).

Az M.2 az csak egy foglalat/csatlakozó felület típus, az M.2 SATA-s SSD-k pont olyan "lassúak", mint a hagyományos SATA portos társaik és lehetnek egyéb kitételek is, pl. a Te alaplapod esetén, ha az M2_2 portban van meghajtó, akkor a SATA3_3 SATA port nem működik és ez fordítva is igaz...(egyidőben nem lehet a M2_2 és a SATA3_3 porton meghajtó, vagy az egyik vagy a másik)

M.2 vásárlás előtt épp ezért kell elolvasni az alaplap user manual-ját vagy érdeklődni pl. ebben a topikban vagy épp az SSD-s topikban és akkor nem futhatsz bele ilyen bakiba... :B
(persze ez csak akkor igaz, ha az új HP SSD-d, az valóban NVME...Nem ártana ha belinkelnéd, hogy mégis milyen is az a HP SSD...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7381) rkriszt73 válasza Fire/SOUL/CD (#7380) üzenetére


rkriszt73
újonc

HP EX920 512GB....és igen..NVME.
Tehát nem kezel két egyforma NVME SSD-t. :W
De ha sima SATA alapú M.2 SSD teszek az NVME alapú SSD mellé, akkor is az egyik megy addig a másik kikapcsol??? Vagy így ne is próbálkozzak???
Akkor mi értelme van két ilyen foglalatot rakni a lapra??

(#7382) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

kolléganőm gyerekének én dobtam össze annó egy gépet, Asrock b450m steel legend a lap egy 3200g procival. Most kevésnek érezték a videós teljesítményt és vettek egy 1660-os Nvidia kártyát. Jól látom, hogy a pcie2 slotba kell majd rakniuk és a biosban az advanced fül alatt lesz PBS menüben primary video adapter, amit át kell állítaniuk, hogy az új videókártyát használja? Előre is köszi!

(#7383) Fire/SOUL/CD válasza rkriszt73 (#7381) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"De ha sima SATA alapú M.2 SSD teszek az NVME alapú SSD mellé, akkor is az egyik megy addig a másik kikapcsol??? "
Ilyet nem írtam...Azt írtam, hogyha az M2_2 be teszel egy SATA-s M.2 SSD-t, akkor a SATA3_3 feliratú SATA port nem fog menni (van 4db hagyományos/békebeli SATA port az alaplapodon, abból az egyik, a SATA3_3 feliratú nem fog menni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7384) rkriszt73 válasza Fire/SOUL/CD (#7383) üzenetére


rkriszt73
újonc

OK! Értem...Köszi..és bocsi, de ezek nekem már túl bonyolultak..Hol vannak már az ATA csatik...
:R

(#7385) Fire/SOUL/CD válasza Csak.TnT (#7375) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt próbáltad?
(értelemszerűen 64MB-ra állítsd az értéket)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7386) MaddeNNNN válasza Orgi (#7382) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Szerintem nem a második pcie 16ba rakjak, az csak 2.0as.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7387) Fire/SOUL/CD válasza Orgi (#7382) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapvetően/általánosságban ennek így kellene működnie.
Az egyetlen dolog, ami nem teljesen világos (amiről MaddeNNNN topiktárs is említést tesz), hogy miért kellene PCIe 2.0-ás portba tenni a VGA-t...(vagy csak elgépelted? :U )

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7388) *H* válasza Orgi (#7382) üzenetére


*H*
aktív tag

Igen, a PCIE2-be kell tenned a számozás szerint. Az a 3.0 x16 Slot. Felette a rövidebb a PCIE1 egy 2.0 x1 Slot. A PCIE3 pedig egy 2.0 Slot. Valószínűleg úgy értették a kollégák, ha a két "hosszabbat" nézed csak amibe VGA is mehet, akkor az elsőben legyen, de annak a megnevezése valóban PCIE2.

[ Szerkesztve ]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#7389) Orgi válasza Fire/SOUL/CD (#7387) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi mindenkinek, a hivatalos számozás szerinti slot számát írtam, amit *H* is ír, akkor elvileg ez így jó lesz, köszi még egyszer :R

(#7390) Krisztián980


Krisztián980
csendes tag

Sziasztok lenne egy kérdésem laikusként rendeltem egy MSI 1050Ti 4GB videó kártyát viszont elbizonytalanodtam. Kompatibilis lesz az Asrock H410M-HDV alaplapommal?
Ha butaságot kérdezek elnézést nem nagyon értek hozzá!
Előre is köszönöm a választ!

Krisztián

(#7391) Fire/SOUL/CD válasza Krisztián980 (#7390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Alapvetően 3 dolog kell, hogy egy kártyát be lehessen szerelni meg menjen is rendesen.
# megfelelő sebességű PCIe port (ez megvan PCIe 3 x16)
# megfelelő tápegység a teljesítmény és PCIe tápcsatlakozók tekintetében (ezt csak te tudhatod, van amelyik ilyen VGA karira kell külön táp, van amelyikre meg nem)
# megfelelő ház... (nem is gondolnád, hányan vesznek úgy VGA karit, hogy nem néznek utána, hogy egyáltalán befér-e a házba) :DDD

Egy kis "furcsaság": Mivel kicsi (méretre) az alaplap és a PCIE port-ot is a legaljára tették, így majd "furcsán" mutat benne a kari, mert oldalra is ki fog lógni, meg a lap aljáról is talán egy kicsit majd kilóg, de ez amúgy nem érdekes.

Amúgy van egy ilyen oldal, ahol különböző alaplapokban használható VGA karikat lehet csekkolni.

UI: Most meg csinálok egy kávét magamnak, mert vagy 20 percig írtam ezt a hsz-t, úgy be vagyok lassulva. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7392) Krisztián980 válasza Fire/SOUL/CD (#7391) üzenetére


Krisztián980
csendes tag

Köszönöm!
Picit leizzadtam amikor a házat említetted gyorsan le is csekkoltam de hál istennek megfelel az is :D

Krisztián

(#7393) top3


top3
tag

Sziasztok .
I5-10400 f-hez nézek lapot , pici tuning lesz .
Alábbiakról mi a véleményetek (ajánlott/nem ajánlott) :
-Z490 Pro4 55 k-tól
-Z490 Steel Legend 60 k-tól
-Z490 Extreme4 68 k-tól
Köszönöm .

(#7394) Fire/SOUL/CD válasza top3 (#7393) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tökéletes választás, olcsón
Az Extreme4 szvsz, nem ér annyit, amennyivel többe kerül ebből a szempontból (mármint, amit írtál, abból (és csak is abból) a szempontból)
Ha tényleg minőségi váltást szeretnél, akkor csakis Taichi
(Aqua-t meg sem merem említeni :B )

Z490 Pro4 vs. Z490 Extreme4 vs. Z490 Taichi

UI: Én biztos a Taichi-t venném, de nem akarok senki pénztárcájában kutakodni... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#7395) top3 válasza Fire/SOUL/CD (#7394) üzenetére


top3
tag

Köszönöm / Pro4-et rendelek holnap :R
AMD-s munkára hsznált gépemben Taichi (370) lap üzemel , itt viszont nem akarok 2,5-3 x proci árat kifizetni a lapra .
Ez egy játékra használt gépet (i5-4590) vált le kicsit megcsúszva .

Tudom nem idevaló , de felteszem :

Nv 3060Ti lesz a favorit vga 1,5 k HUF körül . ezt az árat optimistán kb 6-7 hónap mulva jósolják , most drága (cca. 180%) .
Átmenetileg mit ajánlatok amit 0,5 év múlva kis bukással el tudok adni (FHD-144) - valamit néznem kell a konfighoz / használt is játszik ?

(#7396) scorpion1


scorpion1
csendes tag

Sziasztok, Asrock Steel Legend Z490-et érdemes venni ? Nincs semmi probléma vele ? I7 10700K lenne benne + tuning
Ha nem muszály nem adnék ki feleslegesen sok pénzt olyan lapért amit nem használok ki teljesen, játékra lenne a gép , de a prociból szeretném kihozni a legtöbbet , egy ilyen lap megfelel erre a célra?

(#7397) arabus válasza scorpion1 (#7396) üzenetére


arabus
addikt

Ez esetleg? [link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7398) scorpion1 válasza arabus (#7397) üzenetére


scorpion1
csendes tag

Ez jobb minta fent említett lap ? :R Asrockot inkabb ne ilyen célra ?
Amugy köszi az ajánlast :R

(#7399) arabus válasza scorpion1 (#7398) üzenetére


arabus
addikt

Ha az szimpatikusabb vedd azt rossznak nem rossz.

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#7400) SApa13


SApa13
csendes tag

Sziasztok!
Az ASRock B450 Pro4 alaplapommal lenne egy kis gondom. Egy-két hete vettem észre, hogy semmilyen módszerrel nem tudok belépni a biosba (F2, Del), valamint az Instant Flash sem működik.Bootoláskor amint nyomva tartom valamelyik billentyűt a gép sípol egyet (mint rendesen), de azután lefagy a gép. Ha bárkinek van valami tippje szívesen veszem. Bios reset volt már. Ettől eltekintve a gép tökéletesen működik, új hardver sem került bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.