Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) takessz


takessz
senior tag

Sziasztok valaki tudna segiteni asrock b450m steel legend lapot hogy tudnám legacybol uefibe tenni!! elöre is köszönöm

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7552) mgTerminator válasza takessz (#7551) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szia! Nem biztos hogy jó amit mondok, de az MCS módot kapcsold ki.

(#7553) takessz válasza mgTerminator (#7552) üzenetére


takessz
senior tag

CSM mód-ra gondolsz??

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7554) Doky586 válasza takessz (#7553) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem jó..

A beépített MBR2GPT.exe progival lehet két lépésben átkonvertálni, de olvass utána mert nem veszélytelen művelet.

[ Szerkesztve ]

(#7555) takessz válasza Doky586 (#7554) üzenetére


takessz
senior tag

Már mindegy tegnap adtam neki egy szűz win 10 et uefi telepiítéssel ráfért már úgy is!!

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#7556) mgTerminator válasza takessz (#7553) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ja igen arra😅

(#7557) draco31


draco31
veterán

Hello!

B360M Pro4 az alaplapom.
Egy ideje nem néztem a BIOS-t, most viszont látom, hogy megjelent időközben 4 verzió is. 3.20 van rajta jelenleg. Rég csináltam ennyit, sorban kell egyesével menni a verziókon, vagy mehet egyből a legutolsó rá?
Illetve nincs semmi bajom a géppel, akkor nem is fontos a dolog, maximum majd ha vennék újabb CPU-t majd valamikor?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7558) MaddeNNNN válasza draco31 (#7557) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ne rontsd el ami működik.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7559) Doky586 válasza draco31 (#7557) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A 3.40 ben javítottak funkciókat (pl WOL), arról biztos nem mondanék le. :K

Instant flash-hez csak egy fat32 pendrive kell, amire rámásolod win alatt a letöltött filet, majd restart és biosba lépsz.
(A bios beállítások többsége alapra változik)

[ Szerkesztve ]

(#7560) draco31 válasza Doky586 (#7559) üzenetére


draco31
veterán

A menetét tudom, már csináltam korábban sokszor, laptopokon is, csak gondoltam megkérdezem mi a vélemény.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7561) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Honnan tudhatom meg, hogy a lapom kompatibilis-e egy adott RAM-mal, ami nincs rajta az Asrock listáján?
B85M Pro4, legfrissebb BIOS-szal.
A memória: Corsair Vengeance 2x8GB DDR3
Másik szett Vengeance van benne, azzal megy...

(#7562) Sub-ZeRo válasza zolikaDB (#7561) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hello
Megveszed kipróbálod. Ha nem megy, akkor nem szeretik egymást.
99%-ban szokott működni ha nincs is benne a tesztelt támogatási listában.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7563) Illya


Illya
csendes tag

Nem tudom mit csináltam x370 taichi-vel, de hozzáérek az ethernet adapterhez (disable, enable, refresh, upgrade, remove install whateverthefuck) olyan szinten meghal az egész, hogy csak úgy tudom rendbe rakni ha safe modeban letörlöm a drivert, és még akkor is crashel, csak valahogy fel tudja tenni a default drivereket és akkor úgy eldöcög onnantól, de néha olyankor is bootloopba fullad.

Semmilyen reinstall nem szabadul meg amúgy tőle , garancián meg már túl vagyok, szóval mobo csere lesz a vége, de amúgy nem volt rossz cucc amíg használtam. 1800x meg 3950x-t is rendesen kiszolgálta, ram oc-vel se volt baj soha.

2023 I can finally have sex with my own ai robot PagMan

(#7564) Ricso8123


Ricso8123
friss újonc

Üdv uraim. Lenne nekem egy olyan problémám hogy a múlthéten vettem egy Asrock x 570 pro4 alaplapot hozzá egy ryzen 5700G procit és 2x16GB GSkil 3200 Mhz ramot. A Gondom az hogy fent a 4.10 bios verzió ennek ellenére a rendszer nem indul. Felpörögnek a ventilátorok majd rögtön újra is indul a gép és ezt ismétli. Először azt hittük proci hiba és vissza is ment a boltba, de tegnap jött az email hogy letesztelték és tökéletesen müködik.
:W :F

(#7565) MaddeNNNN válasza Ricso8123 (#7564) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Esetleg próbáld meg 1 memória modullal végignézve az összes slotban. Ha az sem jó akkor egy másik processzorral kellene megnézni, működik-e a lap. Illetve húzz le mindent(ventilátorok, ssd/hdd) csak a proci+lap+ram+ vga legyen összekötve és úgy indítsd el.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7566) Gyuri27 válasza MaddeNNNN (#7565) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha lehal a táp 12 voltos ága ugyanez van. Ventik mozdulnak 5-7.5 voltról is. De a gép (proci) meg nem indul.

Amd - Radeon - Ryzen

(#7567) PAtr0n válasza Ricso8123 (#7564) üzenetére


PAtr0n
addikt

Nincs más ramod tesztelni? Ha végig futottad a slotokat egyesével, 1 modullal, ezt javaslom.
Nekem a Ryzen (vagy a B450-es lap) utálja a G-skillt, volt Aegis-em, meg Ripjaws-om is, előbbivel a sima 3000Mhz is problémás volt, utóbbi meg szinte húzhatatlan volt.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#7568) rii


rii
nagyúr

sziasztok!

ASRock Fatal1ty Z270 K4 -hez van a neten ( nem találtam ) PDF-ben letölthető BIOS manual, hogy a PDF-ben lehessen keresgetni?
(iGPU disable érdekelne, .... az advanced chipset-ben van iGPU/PCI-express választás, de nem találtam még hogy van-e kimondottan iGPU disable

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7569) j11 válasza rii (#7568) üzenetére


j11
csendes újonc

Szia!

Parancsolj: Fatal1ty Z270 Gaming K4
Nem tudom, hogy ezt kerested-e. Én ennyit találtam első ránézésre:
- Advanced/Chipset 63.o: "Primary Graphics Adapter - Select a primary VGA."
- Advanced/Chipset 64.o: "IGPU Multi-Monitor - Select disable to disable the integrated graphics when an external graphics card is installed. Select enable to keep the integrated graphics enabled at all times."

Üdv!

(#7570) rii válasza j11 (#7569) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#7571) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

ASRock B560 Pro4 + Intel i7 10700F + Crucial Ballistix XMP 3000MHz ram

Másnak is okozott már gondot Win10 64bit mellett, hogy "WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR"-val fagyogatott? Most böngészgetek a neten és azt olvasom, hogy sokaknál okozta ezt a hibát amikor XMP-n használták a memóriát a gépben. AMD-Intel, más-más ASRock lapoknál. Többnyire megoldotta a gondot ha kikapcsolták az XMP profilt és stock-on használták a gépet. Másoknak volt ilyen tapasztalat? Amúgy Memtest86 gond nélkül lefutott XMP-n is, processzorom tesztje is jó, alaplapot nem tudom hibás-e vagy nem. (Amúgy CPU-t és alaplapot cseréltem csak a rendszer alatt, szóval ha hardver hiba akkor ezek miatt lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#7572) vbbb válasza vbbb (#7571) üzenetére


vbbb
őstag

*Corsair VENGEANCE LPX DDR4 3000MHz :B

(#7573) vbbb válasza vbbb (#7571) üzenetére


vbbb
őstag

Egyfolytában szopok, a gép újraindul egy idő után. Nem is értem, mert amíg csak kicseréltem a működő Windows alatt az alaplapot, processzort és játszottam vagy 3DMark nem volt baj. Viszont néha csak úgy spontán filmeztem vagy böngésztem random újra indult ami miatt telepítettem újra a Windows 10-et. De most meg ez van. Hiába állítok be manuálisan XMP-t nem segít. :W

(#7574) vbbb válasza vbbb (#7573) üzenetére


vbbb
őstag

Jól elvagyok itt magamban, de hátha segít majd másnak is. ;)

Szóval 2.10-ről downgrade-eltem 1.60-ig és ott alkalmaztam az XMP profilt, azóta nincs random kékhalál. 1.80-nál is fagyott egyébként.

Futtattam filmet, plusz 3DMark-ot is és kibírta. Kop-kop-kop
Most kipróbálom játékkal is, ha ma nem fagy akkor szerintem nem hardver hiba lesz.

(#7575) vbbb válasza vbbb (#7574) üzenetére


vbbb
őstag

Lehet magamat szívatom mert a RAM-om nincs is benne a kompatibilitási listában fent náluk.

Viszont akkor csoda, hogy működik? :C

[ Szerkesztve ]

(#7576) vbbb


vbbb
őstag

Nos meglett a hiba, játék közben egy pukk és égétt szag kíséretében újra indult a gép:

Szerencsére garanciás, és nekem gyártási hibának tűnik. Remélem nem kukacoskodnak majd a nagykerben! A hibaüzenet amit kaptam ("WHEA_UNCORRECTABLE_ERROR") hardver hibát is jelenthet, szóval lehet nekem az volt alakulóban.
Érdekes, hogy a régi BIOS nem volt annyira érzékeny rá mint az újabbak. Most pár hétre cölibátust fogadok úgy látom...

(#7577) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, urak!

Valakinek van tapasztalata Asrock Z97 Extreme lapokról? Van ennek szokásos betegségei? (úgy értve hibái)

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#7578) dimanche


dimanche
csendes tag

Sziasztok. Asrock B85M Pro4 alaplap: bekapcs gombra felvillannak a ledek, picit felpörögnek a ventik, aztán semmi. Egy LC Power táp van a gépben... Alaplap kuka vagy javítható?

(#7579) draco31 válasza dimanche (#7578) üzenetére


draco31
veterán

Vedd ki a ramokat, aztán vissza. Ha nem indul, akkor áramból kihúzni, elemet kivenni az alaplapból, bekapcs gombot megnyomni. Pici várakozás, elem vissza, áram vissza.
Ha ekkor sem indul, akkor meghajtókat lehúzni mindent.
Ha van dedikált VGA, azt kiszedni, úgy is próba.
Ezeket tetszőleges sorrendben próbálni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7580) svgyula


svgyula
addikt

Üdv Urak! Lenne egy kérdésem Ma raktam be egy ilyen lapot
Elméletileg minden rendben megy a win10-el.
Na de a kíváncsiság meg a viszketés nagy úr! Megnéztem a win11 mit ír róla. Azt írja nem alkalmas mert a secure boot nincs bekapcsolva. Viszont ami leírást találtam az meg a BIOS-ban nincs vagy nem olyan formában. Eddig soha nem használtam ezt a funkciót.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7581) Sub-ZeRo válasza svgyula (#7580) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Intel(R) Platform Trust Technology

Ezt keresd meg biosban. Enable.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7582) svgyula válasza Sub-ZeRo (#7581) üzenetére


svgyula
addikt

Köszi!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7583) svgyula válasza Sub-ZeRo (#7581) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ma megnéztem és eleve az volt beállítva. Nem értem mi a f@szt variál mindig az MS. Próbálok képet csinálni de lehet csak a fényképező marad. :B BIOS-ból még nem csináltam képet :N

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7584) draco31 válasza svgyula (#7583) üzenetére


draco31
veterán

BIOS-ban nem is lehet másképp, csak fényképező.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7585) Kroni1


Kroni1
veterán

Hello!

Szintén Win11 kérdés, a B450M-Pro4-F lapomnál azt irja, hogy támogatott, vidiken is azt látom, hogy ha engedélyezem az AMD fTPM-et és a Secure Boot-ot akkor mennie kéne, erre szűz telepítésnél is hiányolja a TPM2.0-t. Most ehhez kell akkor valami kiegészítő TPM modul?

A procim egy pinnacle ridge alapú 1600AF, amit jónak lát, egyedül a tmp2.0 hiányzik neki. :F

(#7586) Kroni1 válasza Kroni1 (#7585) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez közben megoldódott, leírom hátha másnak segítség: az amd ftpm és a secure boot mellett a trusted computingban is engedélyezni kellett a security device-ot, az defaultban tiltva volt..

(#7587) pityu91


pityu91
csendes tag

Hello
Tud esetleg valakinek megoldast erre a problemara
Adott egy asrock b450 pro4 alaplap egy ryzen 7 2700x el tarsitva a probléma hogy alap helyzEtben a CPU venti fel porog elhalkul és borzasztoan idegesito .
Megnéztem aida 64 meg cpu z sok sok programmal
Cpu mondjuk 49C mig a cpu dioda 39c de ez masodpercenkent fel le ugral 10-15 fokokat így a hutes is megzavarodik. Energia takarekos uzenmodban jó megal de így is 10C különbség van
Ebben kernek segitseget ha tud valaki azt nagyon megkoszonnem

(#7588) draco31 válasza pityu91 (#7587) üzenetére


draco31
veterán

Paszta mikori rajta?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7589) pityu91


pityu91
csendes tag

Nincs egy hónapja mikor takarítottam cseréltem azt is
Ezt már azóta csinálja amióta megvettem a gépet és azóta sokszor pasztaztam már

(#7590) konci79 válasza pityu91 (#7589) üzenetére


konci79
őstag

Bios-ban be kell állítani ventilátor profilt. Pl. 50 fokig 30%, 60-ig 40, vagy ahogy neked jó, tapasztald ki.

(#7591) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Z390 pro4 alaplap. noctua nh d14 hűtővel. A ventillátor folyamatosan maxon pörög, bármiylen profilt állítok neki. Rájöttem, hogy azért mert pwm módban van, de mivel ez 3 pines DC mód kellene neki, viszont erre nem találtam beállítási lehetőséget. A ház fanoknál engedi, ott lehet váltani. A user maualt átolvasva sem találtam semmit. Viszont az alaplapon van egy extra csatlakozó ami a manualban sincs jelölve, [ez az] ( PWM_CFG1). Úgy gondolom, hogy jumperrel lehetne állítani a cpu módot dc-re.
Valakinek van információja, tapasztalata ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#7592) svgyula válasza Bornie127 (#7591) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem egyszerűbb venni egy 4pin-es vezérelhető motort? Három vezetékes az csak egy fordulaton fog menni! Kell a vezérlőszál. Ja és ha nem kap infót a processzor hűtőtől akkor szinte biztosan le fog kapcsolni a lap. Az enyém akkor is lekapcsolt amikor a VGA egyik ventilátorát nem engedte forogni egy vezeték :K

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7593) Bornie127 válasza svgyula (#7592) üzenetére


Bornie127
senior tag

Nem egyszerűbb, mert 10e darabja és kettő kell.
Nem csak egy fordulaton megy. Az a két vezetékes.
Miért állna le bármi is?

(#7594) svgyula válasza Bornie127 (#7593) üzenetére


svgyula
addikt

Mert nincs fordulat visszajelzés!
A háromvezetékes 1.+ 2.- 3.hall érzékelő. Nincs fordulat szabályozás(PWM). A 4 vezetékes 1.+ 2.- 3.Hall 4. PWM
Ha máshova dugod a processzor hűtő ventilátorát akkor a hall szenzor jelét nem érzékeli az alaplap a processzor hűtő csatlakozóján. Ilyenkor visítani fog vagy simán lekapcsolja az alaplapot!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#7595) vbbb válasza vbbb (#7576) üzenetére


vbbb
őstag

Fordítva volt az alaplapra forrasztva a kondi... :Y

(#7596) draco31 válasza vbbb (#7595) üzenetére


draco31
veterán

Előfordul, most az ASUS egyik legújabb legdrágább lapjánál derült ki, hogy van egy hibás sorozat, ahol egy kondi fordítva van, és az csinál felfordulást :D

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#7597) vbbb válasza draco31 (#7596) üzenetére


vbbb
őstag

Végül is az ASUS egyik oldalhajtása. :)

(#7598) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
AsRock B560M Steel Legend lapom van, a ház pedig Phanteks Eclipse P600S. Az lenne a kérdésem, hogy a ház ventiket hogy kössem be, ha látni szeretném a fordulatszámot?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#7599) MaddeNNNN válasza dethroner (#7598) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ha van eleg alaplapi csatlakozod akkor siman azokra, ha nincs veszel egy fan hubot es arra. Mindket esetben biosban tudod majd szabalyozni vagy DC vagy PWM modban attol fugg milyen venti. Ha kulon kotod oket az alaplapra akkor egyesevel tudod oket szabalyozni, ha hubbal akkor az osszes hubra csatlakoztatott venti azonos beallitott sebessegen fog menni.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#7600) dethroner válasza MaddeNNNN (#7599) üzenetére


dethroner
veterán

Van 3 csati a lapon és 3 venti a házban, szóval elvileg eddig oké. De, a ventik kábele nem ér el a csatlakozóig, és az egyik csati amúgy is olyan szar helyre került, be a vga alá, hogy ember a talpán aki oda bedugja. Egyetlen hosszabbító van itthon, azzal kipróbálva direkt az alaplapra csatlakoztatva a ventik egyből látszanak a segédprogramokban, látszik a fordulat, szabályozható is. A háznak van fan hub, azon lógnak a ventik, a hub pedig az alaplap egyik ház venti csatlakozóra dugva. Tuti működik valami szabályzás, mert amikor lehúzom ezt a csatit, gyorsabban pörögnek a lapátok, visszadugva pedig lassulnak. De hiába van valamiféle kontrol, se az aida64, se az asrock segédprogram nem lát működő házventit. Az a ház hub amúgy.

Vajon mi lehet az oka, hogy a hub beiktatásával eltűnnek a programok elől?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.