Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7201) helkin11


helkin11
csendes újonc

Sziasztok,Adott egy Asrock Z390 Extreme 4 alaplap,egyik napról a másikra nem indult el rendesen,aztán a B bios biztonsági mentését másolta át A biosnak hogy induljon,p4.10 bios volt rajta,lefrissítettem p4.30ra,jó is volt kb egy bő hétig,és most ismét elfelejtette valamiért az A biost így minden indításnál átmásolja a B bios biztonsági mentését hogy eltudjon indulni a win,mi lehet a baja hol keressem a hibát? :U

email:helkin@gmail.hu

(#7202) jovás válasza helkin11 (#7201) üzenetére


jovás
aktív tag

Nem létezik hogy az elem már gyengélkedik benne?

(#7203) helkin11 válasza jovás (#7202) üzenetére


helkin11
csendes újonc

Igazából erre azért nem gondoltam mert még nincs 1éves sem,de így hogy eszembe juttattad így azért ellenőrzöm. :R

email:helkin@gmail.hu

(#7204) _DiEGO_ válasza helkin11 (#7201) üzenetére


_DiEGO_
őstag

[link]
- 2 x 128Mb AMI UEFI Legal BIOS with multilingual GUI support (1 x Main BIOS and 1 x Backup BIOS)
- Supports Secure Backup UEFI Technology
- ACPI 6.0 Compliant wake up events
- SMBIOS 2.7 Support
- CPU Core/Cache, GT, DRAM, PCH 1.0V, VCCIO, VCCST, VCCSA, VCCPLL, CPU Internal PLL, GT PLL, Ring PLL, System Agent PLL, Memory Controller PLL Voltage Multi-adjustment

Ugye ez egy Dual-BIOS alaplap.
Szerintem valamiilyen beállítást nem szeret, ami a FŐ biosban van, így hogy eltudjon indulni csinál egy default beállítást és azzal indul el.

Megkellene nézni, átkellene nyálazni a BIOS-t, hogy minden megfelelő-e ?

Ha elem gond lenne , akkor épphogy viszaáll az eredeti alap beállításokre, még a DÁTUMban is.
CPU, RAM, Telepítési mód stb... valami nem jól van, vagy nem is volt beállítva eleve :F és kellene :K Persze a végén Mentés és restart.
Ez a leguccsó [BIOS] 4.30 2020/1/29 55MB

(#7205) helkin11 válasza _DiEGO_ (#7204) üzenetére


helkin11
csendes újonc

Igen,az elem ki lett szűrve nem az a baj,több mint 1 éve üzemel ezekkel a beállításokkal,jelenleg a 4.30 van rajta,felvettem a supportal a kapcsolatot,úgy néz ki hogy a PCH dióda melegedett el benne,legalább is egyből ennek a hőfokát kérdezték,az adat amit küldtem nekik róla nagyon határértéken van szerintük(65+fok) és eddig a dióda okozott biso problémákat ennél a szériás lapnál szerintük,amiatt crashel be az A bios,így küldhetem vissza a lapot..... :(

email:helkin@gmail.hu

(#7206) _DiEGO_ válasza helkin11 (#7205) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Pedig jópofa vas és még mutatós is, jó kis hűtőbordákkal... ráadásul (szerintem) Asrocké a legjobb BIOS , azaz könnyen ellehet benne tájékozódni. Volt pár Asrock vasam.
Arra figyelj hogy BIOS frissítéssel kérd a cserét.

(#7207) helkin11 válasza _DiEGO_ (#7206) üzenetére


helkin11
csendes újonc

Igen én is szeretem az Asrockot,sok sok éve használom a márkát,nem volt vele még ilyen jellegű gondom,de legalább a szervizben kellemeset csalódtam,legalább is eddig,elismerték a széria hibát,nem akarják elsumákolni a dolgot és azt ígérték hogy azonosítás és felmérés után akár még a héten megkapom az új lapot mivel cseregaranciás(szerencsére)

email:helkin@gmail.hu

(#7208) Milka 78 válasza asturel (#7172) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nincs és ezt a vonalat vitte tovább a Z390 is, de rá sem bagóznak.

(#7209) antonybee


antonybee
csendes tag

Sziasztok.
Volna egy kis problémám. Adott egy B450M lap 1600AF procival. CPU hűtő egy freezer 34 Esports. Ezen kívül van 4 darab 120as venti egy HUB-ra csatlakoztatva. A BIOS-ban a HW infónál a fordulatszám állítása szépen működik a CPU hűtőnek de a ház ventik sebességén bármit állítok az csak addig marad érvényben amíg a BIOS-ban vagyok. Hiába mentem el a beállításokat a 4 ház venti kilépés után egyből 100%on pörög. Amint vissza lépek BIOS-ba és a HW fülön bármit állítok szépen vissza áll a kívánt sebességre. De csak ott.
Legújabb BIOS van fenn. Valami ötlet?
Köszönöm szépen.

(#7210) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

A [B450M Pro4] hez jött új bios, a 1.0.0.5 átugrották egyből az AGESA Combo-AM4 PI 1.0.0.6 jött ki.
4.20
2020/7/9
Update AMD AGESA Combo-AM4 PI 1.0.0.6
*ASRock do NOT recommend updating this BIOS if Pinnacle, Raven or Summit Ridge CPU is being used on your system.
*Before updating this BIOS, please also read the description in previous BIOS version.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#7211) ETOM


ETOM
addikt

B450M Pro4-F-re is érkezett új bios (2.10) valaki próbálta már?

1. Update AMD AGESA Combo-AM4 PI 1.0.0.6
2. Supports 3RD Gen AMD Ryzen XT series CPU

[ Szerkesztve ]

(#7212) PAtr0n válasza PAtr0n (#7200) üzenetére


PAtr0n
addikt

Közben kijött a B450 Fatality Gaming K4-hez még 07.02-án, lehet teszek vele egy próbát.

[ Szerkesztve ]

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#7213) ETOM válasza ETOM (#7211) üzenetére


ETOM
addikt

Pár dolgot kiszedtek a biosbol, de egyébként hiba nélkül megy eddig. pl. cpu spread spectrum meg amd cbs vagy pbs (most hirtelen nem ugrik be :D) menü alatt tűntek el dolgok ha nem tévedek. Elsőre ennyi.

De mivel amúgy is ram gondjaim vannak feltoltam ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#7214) S1M0N


S1M0N
senior tag

Sziasztok!
Egy kis érdekességet szeretnék megosztani veletek.

A 2012-es év decembere óta használok egy ASROCK Z77 Pro3 alaplappal rendelkező gépet, aztán egy ideje elég nehezen lehetett beindítani (többször kellett megnyomni a bekapcsoló gombot), de végül sikerült.
Aztán vasárnap már kisebb várakozás után sem volt hajlandó erre, így kivettem az elemet (reméltem, hogy csak ennyi a baja), vártam egy kicsit, visszatettem, a gép pedig el is indult, viszont minden egyes alkalommal el kellett volna játszani ezt.
Tegnap meg is érkezett az új elem, a gép simán be is kapcsol, szóval úgy néz ki, meglett a hiba forrása.
Ezt csak azért írtam le, mert semmilyen más tünetet nem produkált, míg a régebbi, 2008-as masinánál (Gigabyte alaplap) legalább az idő és a dátum kavarodásából egyből tudtam, hogy mi a probléma.
Ha esetleg valaki hasonlót tapasztalna, hátha megtalálja az irományomat és segítségére lesz. :B

(#7215) batyuska100


batyuska100
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy Asrock H55 Pro alaplapot, ami lga 1156 foglalatú, mivel Xeon-ra szeretnék fejleszteni.
A kérdésem az lenne, hogy valaki használt/használ még ilyen lapot?
OC-t támogat?

(#7216) Megykó


Megykó
csendes újonc

Sziasztok! Erre https://prohardver.hu/tema/socket_am4/hsz_1268-1268.html valaki tudna javasolni valamit?

(#7217) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Huhh, nemide akart jönni, ASUS problem.

[ Szerkesztve ]

(#7218) Sub-ZeRo válasza Megykó (#7216) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

Ezt kellene megpróbálni.
Ha minden így csinálsz és úgy sem jó, akkor a G szériát a laphoz felejtsd el, felejtsétek el.
Miért? Mert ha frissítettél biost rajta és nincs fent AIO driver nem fog működni a gép.
Akkor meg vissza kellene állni az 1.00-ás bioszra, amit kétlek hogy menni fog, és úgy követni az utasításokat, az AIO driverrel telepítés és bios frissítés közben.
Bár azt sem értem, hogy lehet a bios verziód 1.0.0.4 mikor a 2004-el nem ajánlja a frissítést az Ascrock. Azt a 2006x-el csináltad?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7219) Megykó válasza Sub-ZeRo (#7218) üzenetére


Megykó
csendes újonc

Szia! Nem, félreértettél, a lap így jött, gyárilag, nem frissítettem biost, hanem gyárilag ez van rajta, ezért R4.0, így, ha a 2600x-et teszem bele feláll, viszont, ha a 2400g-t, akkor még a BIOS-ig sem jutok el vele, csak pörög a venti, világítanak a ledek, vinyón, DVD romon lehet hallani, hogy párszor nekifut az indításnak , ahogy proci csere után keresi a beállításait, de utána sem történik semmi, se egér, se billentyűzet, egyszóval nem áll fel a rendszer. Nem a Windowsra gondolok itt, hanem a biosra.

(#7220) Sub-ZeRo válasza Megykó (#7219) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Értem. Ha bios defaultot nyomsz a lapon. Vagy kihúzod a tápból és kiveszed az elemet, vagy a könyv szerint reseteled? Úgy nézted már?
Vagy esetleg a 2600-os procival, feldobod a AIO drivert és úgy megpróbálod?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7221) Megykó


Megykó
csendes újonc

Cmos reset minden verziója megvolt, a könyv szerinti is, most épp a 2600x-el minden létező drivert felrakok, nem csak az AIO-t, hátha, de már próbáltam az én NVME ssd-mmel is, amin a leg frissebb driverek vannak, nem tudom, mi lesz belőle, próbálkozom..

(#7222) Megykó válasza Sub-ZeRo (#7220) üzenetére


Megykó
csendes újonc

Cmos reset minden verziója megvolt, a könyv szerinti is, most épp a 2600x-el minden létező drivert felrakok, nem csak az AIO-t, hátha, de már próbáltam az én NVME ssd-mmel is, amin a leg frissebb driverek vannak, nem tudom, mi lesz belőle, próbálkozom..

(#7223) Megykó


Megykó
csendes újonc

Semmi. Nem változott semmi, se start képernyő, se más, az én lapomba bepattintva, meg 10 mp, és már áll az uefi rendszer. :(((
Csak az a bosszantó, hogy az x370 igazából a ryzen x 1xxx-hez lett kidobva, és BIOS up után visz mindent, ez a B450 meg a ryzen x 2xxx hez van alapból kidobva, és itt harcolok vele, már 3 napja. :C

[ Szerkesztve ]

(#7224) Sub-ZeRo válasza Megykó (#7222) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A memória amit bele raknál az benne van a támogatási listában?
Amúgy nem tudom miért nem megy vele a lap. :( Mennie kellene...

Amúgy R4.0-űs a lap?
Ne az agesa kódot ad meg, hanem a biso verzió számát. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7225) Megykó


Megykó
csendes újonc

Konkrétan nincs, de ha a 2600x elindult vele, akkor a 2400g-nek is el kellene, a másik lapomba is hajszálra ugyanezek a ramok vannak, szóval nem értem. Gskill F4-3000C16D-16GISB. 3.70 a BIOS verziója, alapból. Így már matisse readi is.

[ Szerkesztve ]

(#7226) Sub-ZeRo válasza Megykó (#7225) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Biosban be van kapcsolva, hogy az alaplapról küldje ki a képet?
[link]
Ezt megcsináltad már a 2006x-szel?
Hogy csináltad volna meg, ha nem is indul el a windows a 2400-el...

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7227) Megykó válasza Sub-ZeRo (#7226) üzenetére


Megykó
csendes újonc

2600x-el nem tudom állítani biosban az igpu részt, letíltja az állíthatóságot, de pont ezért próbáltam külön a lappal, aztán dedikált rx470-el, egy gtx 750 ti-vel, illetve úgy is, hogy benne volt a vga, de alaplapra is rádugtam egy kábelt, hátha valahol jön kép, de semmi. Nem csak Windows, de a felállás utáni pittyegés, vagy hiba pittyegés (bármilyen), se start képernyő, se semmi nincs, csak áramot kap, de nem áll fel a lap ellenőrzéséről sem. A venti sem pörög túl, hogy valami baja lenne, mint ha agyhalott lenne csak, és vegetál.

[ Szerkesztve ]

(#7228) Sub-ZeRo válasza Megykó (#7227) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

És ha dedikált vga-t raksz bele, de az alaplapi hdmi-be dugod be a monitort?
Próbáltad már?
Jah, próbltad. De úgy is, hogy dedikált vga - monitor majd ha nem ad képet akkor kikapcs és alaplap - monitor. ?

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7229) Megykó válasza Sub-ZeRo (#7228) üzenetére


Megykó
csendes újonc

Persze. Megvolt. Nem mondom, hogy vérprofi vagyok a témában, de azért laikus sem vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#7230) Sub-ZeRo válasza Megykó (#7229) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom mit próbáltál meg eddig, ezért kérdeztem rá.
Hát passz. Nincs több ötletem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7231) Megykó válasza Sub-ZeRo (#7230) üzenetére


Megykó
csendes újonc

Ki vettem a memóriát, még azért sem csipog, hogy nincs benne, szóval gondolom, egyáltalán, még a prociig sem jut el ellenőrzésnél, sztem abszolút nem tud mit kezdeni ezzel az APU-val, úgyhogy asszem feladom. :F

(#7232) Sub-ZeRo válasza Megykó (#7231) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor lehet elvinném a lapot bios update-re egy szervízbe és utána megpóbálnám.
Elméletben és gyakorlatban is tudnia kell kezelnie a procit. Mert a proci ALL BIOS-szal megy állítólag.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7233) Megykó válasza Sub-ZeRo (#7232) üzenetére


Megykó
csendes újonc

Utánajárok, hátha, mert pénteken érkezett meg a lap és a ram, hátha a bolt tud vele kezdeni vmit. Köszi szépen az aktív segítséget. :R

(#7234) Sub-ZeRo válasza Megykó (#7233) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7235) spileraaa válasza spileraaa (#7150) üzenetére


spileraaa
senior tag

vissza akartam frissíteni 3,30 ra mert azzal volt legutóbb stabil
3,50 nagyon instabil volt

lepésről lepésre haladtam visszafele

amikor raktam volna fel a 3,30 39% lefagyott vártam kb 15 percet de meguntam várni így restartoltam manuálisan viszont az óta nem tolt be a BIOS

ilyenkor mi a megoldás?

2 ev garanciát ilyenkor lehet érvényesíteni?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#7236) Sub-ZeRo válasza spileraaa (#7235) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Dual bios van rajta?
Háát, nem igazán van erre gari szerintem... Meg kell próbálni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7237) spileraaa válasza Sub-ZeRo (#7236) üzenetére


spileraaa
senior tag

nem igazan ertek hozza

utolag rosz otlet volt a bios frisitesbe bele kezdeni (a multkorit nem kellet volna)

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#7238) Sub-ZeRo válasza spileraaa (#7237) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát akkor el sem kellett volna kezdened.
A garival próbálkozhatsz, de ne lepődj meg, ha nem fogják javítani.
Ha nem, akkor itt ph-n van olyan emberke aki tud biost írni. Őt kellene megkeresned.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7239) Doky586 válasza spileraaa (#7235) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Itt rontottad el: "vártam kb 15 percet de meguntam"

Ha valami nem klappol, akkor egy óráig is csinálhatja, de a végeredmény hibátlan lett volna.. Most viheted kiforrasztani, újrairatni szakihoz.
(mellékesen megjegyzem ennyit ér a dual bios fícsör)

(#7240) spileraaa válasza Doky586 (#7239) üzenetére


spileraaa
senior tag

a kurzor nem mozgott vagyis levolt fagyva vagy ettől meg újra indulhatót volna?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#7241) Doky586 válasza spileraaa (#7240) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így van, flash közben nincs egér.

(#7242) grizlisandor válasza ETOM (#7211) üzenetére


grizlisandor
addikt

2.20 BIOS-t próbálta valaki B450M Pro4-f tulajok?

(#7243) ETOM válasza grizlisandor (#7242) üzenetére


ETOM
addikt

Igen nekem fent van. A te beállításaiddal használom és nincs gond vele. :K

De a 2.10 és 2.20-ból néhány dolgot kivettek. Amd cbs vagy pbs alól nem tudom pontosan.
Én azokat úgysem használtam nem zavart.

szerk. cpu spread spectrum állítható ezekkel is. Benéztem múltkor.

[ Szerkesztve ]

(#7244) grizlisandor válasza ETOM (#7243) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, akkor szerintem én is lefrissítem a BIOS-t. :)

(#7245) grizlisandor válasza grizlisandor (#7244) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megtörtént, gyors beállítottam a dolgokat, ami 2.0 BIOS-al működött.
Ugyanúgy silent módban vannak a ventik, de mintha most lenne egy kis hangjük, vagy még nagyon reggel van.

"Pinnacle Ridge" olvastam múltkor az amd chipset driver-t, megnézem már, hogy nekem van-e fent, hát nincs.
Se Win10, se az ASRock App Shop nem dobta fel, így én telepítettem.

(#7246) BohuS0219


BohuS0219
újonc

Helló Srácok! G41MH lapon Windows 10 alatt nincs hang. Próbáltam több driver-t de semmi.... Ötlet valakinek?

(#7247) batyuska100 válasza BohuS0219 (#7246) üzenetére


batyuska100
senior tag

Szia!
Elég öreg lap, lehetséges, hogy tönkrement a chip.
De a biost azért nézd meg, hogy nincs-e letiltva.

Driver Boostert próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#7248) asturel


asturel
őstag

Z370 Extreme4 lapnál,1.3 biosz-zal ha samsung nvme ssd bent van és nem graceful shutdown-nal állítom le a windows-t (reset/crash), többet nem post-ol a gép (megakad A0-nál ami az nvme ssd, ha kiveszem megy), viszont 3.1 biosz-zal nincs ez, de nem látok olyan változást changelogban ami releváns lenne, talán a 1.8-nál az "Improve memory compatibility."?
Gondolom UBU-val nem tudom csak azt a komponenst befrissíteni?
Ennyi a 1.3->3.1 közötti changelog:

1.6 Update CPU Microcode to revision 84. (For CPU security update)
1.8: Improve memory compatibility.
3.1: Update Intel ME 11.8.50.3470, 2. Update VBIOS to 1059, 3. Supports the upcoming 8C processors.

p.s.: azért nem használom az 3.1-at mert ott bugos az LLC (illetve úgy rémlik amúgy, hogy még 1.8-cal is fent állt ez a probléma, de microcode frissítéseket nem szívesen pakolom fel)

(#7249) japunk


japunk
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy B450M Steel Legend alaplap. Ma reggel virradóra egyszerűen nem világítanak a ledek rajta, pedig tegnap este még semmi baja nem volt. Próbáltam Biosban beállítani de ott sem akarnak életre kelni. Polychrome szoftver meg sem nyílik pedig reggel leszedtem a legutóbbi verziót. A lapra van dugva még a CPU venti rgb kábele is, az sem megy. Valami tipp?

Köszi!

The owls are not what they seem.

(#7250) exedoc válasza japunk (#7249) üzenetére


exedoc
senior tag

Üdv!

C:\Program Files (x86)\ASRock Utility\ASRRGBLED\ Bin mappában van egy writefw fájl. Nyisd meg parancssorból a mappa helyét és futtasd a fájlt. Ezzel csinálsz egy reset-et a firmware-en.

Tulajdonképpen ebben a videóban is benne van a dolog, a lényeg writefw fájl-nál van.
[link]
Előfordulhat, hogy utána villogni fog, és nem tudod majd állítani, lehet akkor kelleni fog egy restart.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.