Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Viszlát válasza tildy (#15898) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, én is nagyon kíváncsi lennék. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15902) Fortissimus


Fortissimus
őstag

nem tudjatok, hogy a 757-es a repterig vagy csak lutonig megy? ugy emlekszem volt valami kavaras vele...

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#15903) tildy válasza Fortissimus (#15902) üzenetére


tildy
nagyúr

??? Korabban a repterig jart.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15904) Fortissimus válasza tildy (#15903) üzenetére


Fortissimus
őstag

igen, de aztan valamit valtoztattak rajta es luton city centerben at kellett szallni egy masik buszra ami kivitt a repterre. most ismerostol ugy hallottam, hogy ,megint rendesen jar [link]

[ Szerkesztve ]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#15905) Viszlát válasza tildy (#15898) üzenetére


Viszlát
addikt

Ugy tunik ez valami nagy titok es hoppon maradunk. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15906) tildy válasza Viszlát (#15905) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem is ugy tunik :U
Fortissimus: nekem csak azt tunt fel, hogy mintha az easybus csak baker street-luton kozt jarna, holott korabban volt Victoriarola a greenlinessal egyutt is.

Amugy nagynehezen talaltunk telre kabatot Esmeinnek, NEXT-ben volt, 80 fontert lett egy franko szovetkabat.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15907) tildy válasza tildy (#15906) üzenetére


tildy
nagyúr

ez az. Nem volt egyszeru talalni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15908) eszgé100 válasza tildy (#15907) üzenetére


eszgé100
őstag

Most, hogy lassan mar ilyen modell alkatom lesz, szerintem en is beruhazok meg egy hasonlora

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15909) legiaap válasza eszgé100 (#15908) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az én Superdry bőrkabátom még mindig eladó és abban igazán modell lennél.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15910) eszgé100 válasza legiaap (#15909) üzenetére


eszgé100
őstag

Le kellene vagnom az ujjait, hogy egy L-esben elferjenek a vallaim :DDD

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15911) tildy válasza eszgé100 (#15910) üzenetére


tildy
nagyúr

No igen,a superdry-os L-es, az kisemberekre valo, ha meg az xxl-t sem tudtam becipzarozni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15912) vans?


vans?
őstag

sziasztok,

a parom megy Skociaba a hugahoz, anyos pedig akar kuldeni mindenfele kajat (porkolt, hortobagyi palacsinta - hozzateszem karacsonyra jon haza a lany..). van erre valami tiltoszabaly, vagy nem erdekel senkit?

koszi!

hábm bábm

(#15913) Balinov válasza vans? (#15912) üzenetére


Balinov
félisten

olyan cuccot, ami folyatos (porkolt, HP kulonoskepp) kezipoggyaszban NE, csakis jol becsomagolva, feladott poggyaszban. Bar prokoltet en szemelyszerint nem reptetnek. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15914) vans? válasza Balinov (#15913) üzenetére


vans?
őstag

En sem vinnek, hidd el, de nokrol beszelunk... :D Konkretumot tudsz mondani, hogy porkoltet miert ne? Hatha meg tudom gyozni.

hábm bábm

(#15915) tildy válasza vans? (#15914) üzenetére


tildy
nagyúr

Fagyaszd le.Semmi baja nem lesz.
En mar hoztam ki szekelykaposztatol kezdve csilisbabon at lekvart, mezet, palinkat.

Kajakat lehet fagyasztani.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15916) vans? válasza tildy (#15915) üzenetére


vans?
őstag

Koszi a valaszt! Igazabol arrol akartam volna meggyozni Anyukat, hogy ne kuldjon ki, de akkor igy jartunk. :D

hábm bábm

(#15917) Viszlát válasza vans? (#15914) üzenetére


Viszlát
addikt

Kézipoggyászban nem lehet folyadék, csak maximum 1 dl-es méretben. Feladott poggyászban nincs gond.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15918) Balinov válasza tildy (#15915) üzenetére


Balinov
félisten

kezipoggyaszban?

fagyasztott nem jo, kiolvadhat, elkezd a fejed felol csopogni. 1-2 eve olvastam egy Pesti jaratot, ami emiatt kenyszerleszallt, talan Frankfurtban.

Jobb felni, mint megijedni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15919) tildy válasza Balinov (#15918) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem kezipoggyaszban. Normal feladottban. Ha fagyott, akkor lassan olvad ki, nem fog kifolyni.

Vans? elso kerdeseben nem volt szo rola, hogy kezi vagy feladott, szerintem a palinkabol meg a mezbol mar gondolhato volt, hogy feladottrol beszelek.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15920) vans? válasza tildy (#15919) üzenetére


vans?
őstag

Igen, bocs, ha felreertheto voltam, feladott poggyaszra gondoltam. Akkor ott barmi mehet ezek szerint, csak jobb lefagyasztva. Koszonom!

hábm bábm

(#15921) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok

szétnézegettem a mobilszolgáltatók tarifái/előfizetései között, a kérdésem az lenne, hogy véleményetek/tapasztalatotok alapján melyek azok a kiforrott és jó csomagok, amikben érdemes telefonokat venni? 1-2 hónap munka és kint lét után szeretnék megpróbálni előfizus telefont venni.... láttam pl, o2 nél ingyenes perces ill. sms-es csomagokat, ezek o2 hálózatán belül adnak ingyenességet, vagy talán minden mobilhálózatba?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15922) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Polifarbe Fungi penészlemosóhoz hasonló szereket tudtok ajánlani, ami működik is? Sajna mint ált. az összes ilyen típusú angol háznál, nálunk is elkezdett penészesedni a plafon a hőhidaknál.(fürdő+konyha) Mosható a fal, így jöhet bármi, csak most ne kelljen újra kifesteni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15923) legiaap


legiaap
nagyúr

Szerintetek mennyi idő kell, hogy a paypalra felkerüljön lóvé? Tegnap eladtam a dzsekimet ebayen és kaptam emailt is ebaytól, hogy paymentem ment a paypalra de még nincs rajta.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15924) tildy


tildy
nagyúr

Hatha valakit erdekel:
"Meet NZ employers at upcoming expos. Register now

The upcoming Working In expos in London, Belfast and Dublin are fast approaching. For your chance to discuss work opportunities with New Zealand employers, be sure to register your attendance using our exclusive discount code."
[link]

INZEXPO13 koddal felaron.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15925) Coccolino_O válasza legiaap (#15923) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Úgy tudom, hogy 3-4 munkanap.

(#15926) legiaap válasza Coccolino_O (#15925) üzenetére


legiaap
nagyúr

Jól van akkor nem aggódok. Ez az első dolog, amit eladok ebay-en. Dobozt már beszereztem, csomagolást most fogom összedobni. Amint megjön a lovetta adom is fel neki.
:DDD

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15927) legiaap


legiaap
nagyúr

Na megvan a probléma a PayPal-ommal. Az ebay-es és a PayPal-os email címem nem egyezett és ezért nem kaptam meg a lóvét.
A PayPal-nál hozzá adtam a másik mail címet is és egyből jelzett, hogy jött lóvé.
És most nézem 21 napig nem férek hozzá a pénzemhez, ezzel védve a másik felet.
Na ez új nekem.
Meg a másik, hogy nem tudom mire, de valamire levont 3.23 fontot a PayPal. Mutatja, hogy annyit utalt a csávó ami az ára volt, de a balance kevesebb.
Milyen Fee ez?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15928) zsolt19900 válasza legiaap (#15927) üzenetére


zsolt19900
őstag

vannak a paypalnak érdekes dolgai sajnos :) nekem legutoljára pozitív esetem volt, miszerint a kínai tag visszaküldte az áru árát, mivel nem érkezett meg másodszori küldésre sem, és pár napon belül autómatikusan a bankszámlámra került a pénzösszeg, nem is kellett semmit sem csináljak

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15929) tildy válasza legiaap (#15927) üzenetére


tildy
nagyúr

Irni a kell mire van 3.23 levonas. Gyanitom ebay insertion fee.

Amennyiben amugy a vasarlo ugy vesz valamit, hogy ezt a 21 napos dolgot beallitja vasarlasnal, akkor lehetseges az amirol irsz.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15930) legiaap válasza tildy (#15929) üzenetére


legiaap
nagyúr

Hol is kérdezzem meg miért vonták le?
Ebay-en vagy Paypal oldalán valahol?
Amúgy ez volt az első eladásom ebay-en és ez a legelső összeg ami megjelent a paypal-omon.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15931) tildy válasza legiaap (#15930) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem latszik sehol a levonas? Ebay oldalan meg kerek perec ott van, mikor felraksz egy hirdetest, hogy van insertion fee ( kiveve az insertion fee napokat).

[link]

Van meg final value fee is: [link]
Az account oldaladon is latnod kell.

Nem megkerdezni kell - bar utolag is meglehet, hanem elobb elolvasnia szabalyzatot. Egyebkent az ebay elegge megchargol, ha eladsz valamit, de meg igy is megeri.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15932) legiaap válasza tildy (#15931) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nézegettem én a dolgokat, de én nem emlékszek 3.23-as fee-re sehol sem.
Az accountos oldalamon meg ez van jelenleg:

Amount due as of 22-Oct-13: £0.00

New activity not yet invoiced: £9.29
Current Balance: £9.29

Na ezt sem vágom mi az a 9.29 font.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15933) legiaap válasza legiaap (#15932) üzenetére


legiaap
nagyúr

Na mit találtam ebay oldalán?

Ezeket a fee-ket számlázzák hozzá az eladott dolgomhoz:
1. Insertion fee £0.40
2. Scheduling fee £0.06
3. Final value fee £8.29
4. Final value fee on postage £0.62
Szép mondhatom egy 83 fontos kabátért, plusz még amiért feladom, meg plusz az a £3.23 a PayPal oldalán, amit még most sem tudok mi.
:(

Csak azt nem tudom ezeket automatice levonják majd vagy nekem kell fizetnem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15934) tildy válasza legiaap (#15932) üzenetére


tildy
nagyúr

PEdig amikor felraktad eladasra a cuccot, akkor el kellett hogy olvassad ( valahol be kellett ikszeljed, hogy elolvastad a szabalyzatot, es egyetertesz vele).
Valoszinuleg nem tetted.
Mint irtam insertion fee meg final value fee. En is egyszer adtam el az ebay-en eddig, megis tudom. Errol neked is tudnod kellett.

Paypalon meg latnod kene, mire es hol vontak el. Listazd nagyobb idotartamra.
Egyebkent ez erosen off topic itt, inkabb ebay-es topicot keresd meg. [link]

Automatikusan levonjak majd, ha hozza van kapcsolva a paypal es beallitva az automatikus payment, de ez is ott van leirva. [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15935) zsolt19900


zsolt19900
őstag

tudtok esetleg olyan apróhirdetési oldalakat stb. munkával kapcsolatosakra gondolok, amiken érdemes körbenézni londoni munkákkal kapcsolatban? akár lehetnek magyar oldalak is és akkor még itthon elkezdem a böngészést -persze ha azok között van olyan is ami nem átverés :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#15936) alibaba78 válasza legiaap (#15933) üzenetére


alibaba78
őstag

Azt hittem, ezt tudod, kulonben mondtam volna. Ne aggodj, nagyobb osszegnel ez a fee magasabb. En most adtam el egy pc-t 380-ert, abbol 13-at lekapott a paypal, 38-at meg az ebay. Es minden eladas utan, amikor kapsz penzt, leveszik a sapot. Tehat, a tisztanlatas kedveert:
Ebay :Insertion fee, amiert felrakod a hirdetest. Milelott postolod, a lap aljan ott az osszeg. Final value fee, ami minden esetben 10%-a az eladott tetelnek, de maximum 40 penz. Autokra mas szabaly vonatkozik.

Paypal: 3 vagy 4% minden fogadott osszeg utan. Azt nem tudom, hogy ha maganembertol fogadsz penzt, tehat nem ebayes tranzakcio, akkor is felszamitjak-e ezt az osszeget.

Ezert csinaljak sokan a cash on collection-t, csakhat ugye vmivel rizikosabb.

[ Szerkesztve ]

(#15937) Bubee82 válasza alibaba78 (#15936) üzenetére


Bubee82
őstag

Én is most gondolkodtam az Ebay-en, de láttam a sarcokat, aztán egyelőre lebeszéltem magam róla.

Egy valamit nem tudok: mikor kell ezeket a sarcokat befizetni? Tehát feldobom az autómat, 10 fontért. Akkor ezt rögtön fizetnem kell, vagy kiszámlázzák egy bizonyos határidővel?

(#15938) tildy válasza alibaba78 (#15936) üzenetére


tildy
nagyúr

Ohh, jo hogy mondod, az a 3 font a paypale.
Mivel eladni csak egyszer adtam el, akkor minimalis volt ez az osszeg, de amugy igen, eladasnal ok is szepen leveszik a maguk hasznat.
Este kicsit faradt voltam, hogy atgondoljam, de most a napnal is vilagosabb.

Paypal: 3 vagy 4% minden fogadott osszeg utan. Azt nem tudom, hogy ha maganembertol fogadsz penzt, tehat nem ebayes tranzakcio, akkor is felszamitjak-e ezt az osszeget.

Attol fugg , hogy kuldi, ha send to a friend-el, akkor is van meg ket opcio: te vagy a kuldo allja ezt a dijat.

Joval olcsobb, pl. 100 font kuldese utan £0.50 GBP -et vonnak le.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15939) tildy válasza Bubee82 (#15937) üzenetére


tildy
nagyúr

Beallitastol fugg. Nekem kb 1 honappal kesobb vontak le, de nekem automatikus paypal van raallitva

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15940) Bubee82 válasza tildy (#15939) üzenetére


Bubee82
őstag

Köszi.

Tehát akkor a júzer állítja be, hogy mikor és hogy? (persze bizonyos határok között mozogva)

(#15941) legiaap válasza tildy (#15938) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az biztos, hogy most adtam el cuccot utoljára ebay-an. 83 fontos kabátból (89.9-et küldött a csávó, amiben bent van a postaköltség) laza £20,6 elment arra hogy lerántott az ebay, a paypal és ugye a posta, na ás ugye 21 napig hozzá sem nyúlhatok a lóvéhoz.
:(
Persze elolvashattam volna az "apró betűs" részt de ki az aki elolvassa. Nekem tökre az maradt meg a fejembe amit haver mondott (aki self employként üzletel az ebay-en), hogy nem vonnak le sokat.
Ez van így tanul az ember.

Ja amúgy akartam Credit kártyát, erre ma küldött a Barclays ajánlatot. Még filózok rajta, de én inkább maradnék a bankomnál.
:D

Amúgy honnan tudta a Barclays a címem?
:Y

(#15939) tildy: Ezt amúgy merre lehet beállítani? Kerestem, de nem találom.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15942) tildy válasza Bubee82 (#15940) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha kozvetlen paypalra lep fel, es nem eladas van mogotte, akkor igen.

legiaap: elvileg egyik linkemet ha elolvasod, amin az automata beallitas van, ott van tovabb link magara beallitasra is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15943) atos30 válasza legiaap (#15941) üzenetére


atos30
aktív tag

Ebay-on a titok, hogy azt a pénzt kapd meg, amit szeretnél az árudért: emelt postaköltség (sokan csak a végösszeget nézik a vásárlásnál, de a postaköltséget nem) A postaköltségre nem számolnak jutalékot. Ha személyesen veszik át az árut, akkor meg kell kérni a vevőt, hogy törölni szeretnéd a tranzakciót az ebay-on. (személyes átvételkor úgyis KP-ban fizetnek) .
Plusz jó tanács: a hírdetésbe alulra jó kis apróbetűvel bele kell foglalni minden visszavásárlásra / reklamációra vonatkozó dolgot. Így, ha probléma lenne a vasárlóval, akkor te védve vagy. (pl: a visszaküldést a vevő állja, vagy csak bontatlan terméket veszel vissza, stb) Postázni meg csomagküldővel kell (volt amikor ingyen vitték el a 20 kg-os TV-t , mert épp promóció volt a Hermes-nél)

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#15944) MPowerPH válasza atos30 (#15943) üzenetére


MPowerPH
félisten

Visszafelé is müxik? Tehát bideltem, ellenben személyesen venném át a cuccot. Én vagyok az egyetlen bidelő, nem is nagyon figyelik a hirdetést. Ha írok az eladónak, hogy a 450-es alapösszeget, amit megadott, és aminél most járok, azt kp.-ban kifizetném, így neki is marad plusz 40 font, meg ami a paypal-ból pluszban elmenne. Szóval ez így mennyire járható út?
Gondolom hajlandó lenne rá, mivel ezzel fejezte be a hirdetést:
"I reserve the right to end this auction early as these items are on sale elsewhere"

Don't Tread On Me

(#15945) atos30 válasza MPowerPH (#15944) üzenetére


atos30
aktív tag

Ha ennyiért akarsz vásárolni, mindenképpen nézd meg a terméket személyesen. Nézd meg nem-e hírdeti a gumtree-n is. Valószínűleg helyben alkudhatsz is. Ellenben nem reklamálhatsz utána senkinél, ha problémád lesz a termékkel. Ha biddeltél rá, és te leszel a nyertes, nem vagy köteles kifizetni , mert te is meggondolhatod magadat. Ilyenkor a második legnagyobb licit tevő lesz a nyertes. Ha viszont nem tudod személyesen megnézni, akkor ekkora összeget PayPal-el kell fizetni, mert azzal bebiztosítod magadat és maximum a postaköltséget tudod bukni, azt is csak akkor, ha a termékleírásban szerepel, hogy a postaköltséget a vevő állja viszárunál. Olyan is előfordult már, hogy jöttek hozzám átvenni a terméket, nem tetszett nekik, viszont adtam kedvezményt és így elvitték, majd Ebay-on stornoztam az adásvételt a vevő beleegyezésével.

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#15946) legiaap


legiaap
nagyúr

Na most esett le az állam.
Megjött a vízszámla:
312 font 178 napra. Csak a duplája amit előző félévben fizettünk.
:Y

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15947) MPowerPH válasza legiaap (#15946) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nektek ezek szerint már mérőórás?
Áramot hogy fizetitek? Én egy kicsit azt drágállom... Nekünk feltöltős, és a 60 font kb. 6 hétre elég.

atos30: Köszi szépen. :) Becsületes a csóka, leveleztem vele. Holnap személyesen megyek a cumóért, ahogy lejárt az aukció.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15948) legiaap válasza MPowerPH (#15947) üzenetére


legiaap
nagyúr

Előző félévben 25 köbmétert számláztak ki akkor fizettünk 98 fontot, most meg 112 köbmétert 312 fonttal.
Ketten vagyunk, ugyanúgy használtuk a vizet, sőt két és fél hétig itt sem voltunk.
Nem értjük. Írtunk egy reklamáló email-t is, mert valami nagyon gyanús. Addig nem fizetek míg ki nem vizsgálják. Ennyit nem használhattunk el.
Áram feltöltős. Kb. havonta 45 font, de azzal mázlink volt. Bementem egyszer feltölteni 50 fonttal és mikor bedugtam a mérőbe akkor nem 50-et töltött rá, hanem 300-at. Nem értettem de örültünk neki. Ennek már több mint fél éve és még mindig van abból a feltöltésből. Szerintem valamit a boltos elüthetett. (de 50-e fizettem amúgy neki) Majd kiderül ha lefogy mi lesz.
Gázt beállítottam direct debitre. Az 32 egy hónapra.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15949) MPowerPH válasza legiaap (#15948) üzenetére


MPowerPH
félisten

Akkor kb. ugyan annyit fizetünk áramra. Emlékszem a sztoridra, brutál. :D
Ez a víz elég érdekes. Szomszéd lopja tőletek. :DDD A gáz meg akkor gondolom átalány díjas. Nekünk is az volt, de kértük, hogy inkább olvassuk az órát, és fizetünk a fogyasztásunk után.(most pl. 4 hónapra 70 font volt, de a sütő gázos a vízmelegítés detto) Előző lakhelyen barátom ez miatt nagyon megszívta, mert amikor kijött a végszámla, akkor 740 fontot kellett pluszban befizetni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15950) tildy válasza MPowerPH (#15947) üzenetére


tildy
nagyúr

Orulj neki, nekunk nem feltoltos, es 60-70 volt egy honapra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.