Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15051) MPowerPH válasza dawil (#15041) üzenetére


MPowerPH
félisten

Írd le, mit is vársz pontosan az irodától. Ehhez mérten lehet leírni, hogy átverősek, vagy nem azok.(mert melót tényleg intéznek, szállást szintén, meg jól lehúznak) Egyébként elvileg azóta van egy kinti emberük is, aki segít a kezdetekkor(NI, bankszámla, benefitek, stb...), plusz ha elküldenek melóból, akkor segít másik munkát találni. Persze hiszi a piszi, de azt hiszem valami ilyenről olvastam pár hete.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15052) bLaCkDoGoNe válasza tildy (#15050) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

:R

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15053) tildy válasza bLaCkDoGoNe (#15052) üzenetére


tildy
nagyúr

Jahm, es az oysteres travelcardnal nincs olyan, hogy off-peak, peak, barmikor hasznalhatod.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15054) bLaCkDoGoNe válasza tildy (#15053) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, ezt megtaláltam, köszönöm. Szerintem a hét napos Zone1-3 tökéletes választás lesz nekünk (5 napig leszünk Londonban).
Elvileg Oystert bárhol tudok venni, és ha minden igaz, a smartcardért kell fizetni 5 GBP letéti díjat, amit visszakapok ha leadom a kártyát, jól láttam?

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#15055) tildy válasza bLaCkDoGoNe (#15054) üzenetére


tildy
nagyúr

Igy van.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15056) tkesy


tkesy
őstag

Azt tudja valaki, hogy hol lehet kapni legolcsóbban ez fejjel rendelkező töltőt? (L820 kellene) az enyémet sikeresen otthonhagytam, amit meg eddig tudtam szerezni, attól meghülyül a telefon...

Előre is köszönöm a segítséget.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#15057) jerry311 válasza tkesy (#15056) üzenetére


jerry311
nagyúr

Hogy mi? :F

(#15058) eszgé100 válasza jerry311 (#15057) üzenetére


eszgé100
őstag

.

[ Szerkesztve ]

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15059) tkesy válasza jerry311 (#15057) üzenetére


tkesy
őstag

Imádom mikor a telefon utólag belejavít...:D

szóval olyan töltőfej kellene, amibe USB kábelt lehet bedugni, (azt meg mini USB fejjel a telóba). Na ebből kellene egy olyan ami eu-s kivitelű (azaz olyan mint az otthoni)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#15060) jerry311 válasza tkesy (#15059) üzenetére


jerry311
nagyúr

(#15061) Soticop válasza dawil (#15041) üzenetére


Soticop
újonc

Attol fugg melyik melora jonnel? Kicsit tobb info jo lenne. Mi veluk jottunk ki, depositot kertek amit 3 honap utan vissza is adtak. Azt kaptuk amit elmondtak. Se tobb se kevesebb. A videki meloikrol jokat hallani (mienk is az volt) a londoniakrol vegyesek a velemenyek.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15062) engine88


engine88
aktív tag

Most szamoltam mennyi ideje vagyok kint, pont ket eve, szoval meg 3 ev van hatra ahhoz hogy angol allampolgarsagot igenyeljek.
Egy ismerosom azt mondta hogy NI number igenylesetol indul ez az ot ev, mas azt mondta hogy WRS igenylesetol ami 90font volt neki 2006-ban.

mi az igazsag?

(#15063) tildy válasza engine88 (#15062) üzenetére


tildy
nagyúr

4.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15064) Soticop válasza engine88 (#15062) üzenetére


Soticop
újonc

En ugy tudom wrs mar nem kell!

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15065) tildy válasza Soticop (#15064) üzenetére


tildy
nagyúr

Wrs mar nincs, de ez nem azt jelenti, hogy allampolgarsag-igenylesnel ne kerhetnek. Ugyanis a wrs kb ket eve szunt meg, de ha allapolgarsagert folyamodsz, akkor 2011 elott mar itt voltal , ergo kell, hogy legyen valoszinuleg.
Amugy 5 ev itttartozkodas utan a permident residencyt lehet kerni. Azutan 1 ev mulva az allampolgarsagot. Tehat engine88 4 ev mulva kaphat allampolgarsagot.

"If you are a national of a country in the European Economic Area (EEA) or Switzerland, or you are the family member of such a person, you will automatically have permanent residence status if you have exercised EEA free-movement rights in the UK for a continuous five-year period ending on or after 30 April 2006. You do not need to apply for leave to remain. You should have held permanent residence status for 12 months before you apply for naturalisation."

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15066) engine88 válasza tildy (#15065) üzenetére


engine88
aktív tag

Igy mar vilagosabb. Vagyis konretan ez tortent velem:

2008.junius kijottem angliaba nyarra melozni, kaptam NI numbert
2008 augusztus: hazamentem

2011 junius: visszajottem angliaba, es ugye a letezo NI number alatt elkezdtem megint dolgozni
jelen: 2 eve vagyok itt megszakitas nelkul.

meg igy is 4 ev kell az allampolgarsaghoz?

(#15067) tildy válasza engine88 (#15066) üzenetére


tildy
nagyúr

Le van irva, hogy az 5 evbol azt hiszem 450 napot lehetsz max tavol.

De mar leirtam, osszesen 5 ev kell a permanent residencyig, +1 hogy allampolgar lehess. 3 ev mulva permanent residencyd lesz meg. 4 ev kell neked meg, hogy allampolgar lehess.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15068) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Vótmán?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#15069) eszgé100 válasza philoxenia (#15068) üzenetére


eszgé100
őstag

aha :K

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15070) Soticop válasza tildy (#15065) üzenetére


Soticop
újonc

Neked van igazad. En a mostra gondoltam, visszamenoleg valoban kerhetik.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15071) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Ma reggel arra eszméltem, hogy a kerti tóból hiányoznak a halak. :( Pikkelyeket találtam a mederben, macska nem lehetett, nem fér hozzá a tóhoz. Milyen madár él itt kint, ami eltud vinni két tenyérnyi nagy aranyhalat is?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15072) jerry311 válasza MPowerPH (#15071) üzenetére


jerry311
nagyúr

Szvsz siralyok siman berepulnek ennyit.

(#15073) lakisoft válasza MPowerPH (#15071) üzenetére


lakisoft
veterán

Róka van a környéken?

(#15074) Petek válasza MPowerPH (#15071) üzenetére


Petek
tag

Nalunk a siralyok mindent visznek ami elerheto, szemeteszsakokat szetszaggatjak, kavezok teraszan az asztalokrol is lopnak. Rettentoen idegesitoek.

In vino veritas

(#15075) MPowerPH válasza lakisoft (#15073) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem ide nem merészkedik be, nagyon a kertváros ez. Egyébként van, temető környékén mindig sokat látni, de az innen 2km. Mondjuk a fűben is találtam pikkelyt 2m-el odébb. Szerintem a sirály alaposabban csinálta volna.
Héten elkel menjek valahova halat venni. 2 kicsike maradt, azok is olyan rémültek, hogy a házból se akarják kidugni a fejüket.

mod: És tényleg lehet hogy róka volt. Lehet kapni tavakhoz rókariasztót, most nézem a webáruházat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15076) jerry311 válasza MPowerPH (#15075) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ne legyel abban olyan biztos. Valamelyik reggel mentem dolgozni es az egyik ilyen bokros, bozotos terulet sarkan ott ult egy roka es teljes nyugalomban megbamulta a munkaba igyekvo embereket.

(#15077) lorcsi


lorcsi
veterán

jön mostanában haza valaki angliából?
(pest-szeged-esetleg kecskemét helyekre)

[ Szerkesztve ]

(#15078) MPowerPH válasza lorcsi (#15077) üzenetére


MPowerPH
félisten

A mostanában az mit jelent? nem egész 5 hét múlva megyek, és pont lesz velem egyik barátunk, akit ki kell rakni Gyomán.

Don't Tread On Me

(#15079) lorcsi válasza MPowerPH (#15078) üzenetére


lorcsi
veterán

nem oylan nagyon sürge..kb. augusztusig
de megy egy pm is..

(#15080) MPowerPH válasza lorcsi (#15079) üzenetére


MPowerPH
félisten

:R

Don't Tread On Me

(#15081) pupakian


pupakian
újonc

Sziasztok!
Autó vásárlását tervezem a közeljövőben, viszont pár részlet egyelőre még homályos...
Az adókról szeretnék tudni kicsit bővebben, illetve az egész vásárlási folyamatról. Namost, ha jól értelmeztem, akkor 2 féle adó fizetendő az autóra (road tax ill. Insurance)? Ezeknek a díjaikról már tájékozódtam. A másik lényeges pont ami érdekelne az a vásárlás menete. Gondolom itt is alap írni egy adásvételit, de utána? Bele ülök 'oszt jónapot, megyek amerre látok vagy mielőtt vezethetném van valami bejelntési kötelezettségem bárki felé? Előre is köszönöm a segítséget, további szép estét mindenkinek :-)

(#15082) jerry311 válasza pupakian (#15081) üzenetére


jerry311
nagyúr

Road tax: adó. MOT: műszaki vizsga. Insurance: biztosítás.
Ha a fenti három közül valamelyik nincs, akkor cserébe van büntetés.

Maga az adásvétel elég egyszerű: a törzskönyv* (csak hogy magyarosítsam) 2 darabból áll. Ahol kell szépen kitöltitek a vevő adataival. Aláírja az eladó és vevő is, majd a perforáció mentén szétválasztjátok. Ami nálad marad, azzal igazolod, hogy megvetted a gépjárművet. Az eladó pedig beküldi a maga példányát a hivatalba. Attól függően mennyire vakargatják a töküket még az is lehet, hogy hamar megkapod a nevedre (és címedre) szóló "törzskönyvet". Ha nem bennszülött készítette az újat, akkor még az is lehet, hogy nem rontották el rajta a neved.

* vehicle registration certificate

(#15083) MPowerPH


MPowerPH
félisten

A Three Store -t miért közösíti ki annyira a többi szolgáltató, hogy még külföldön sem tudom használni a telefont? Most ott vagyok az all you can eat data net miatt, de valszeg náluk fogok telót is venni.

Don't Tread On Me

(#15084) jerry311 válasza MPowerPH (#15083) üzenetére


jerry311
nagyúr

wat?
Ha nem köt roaming szerződést, akkor nyilván nem fog külföldön menni a sim. Ez ilyen.

(#15085) alibaba78 válasza MPowerPH (#15083) üzenetére


alibaba78
őstag

[link]

(#15086) BMW001: Ne aggodj, en o2-val is igen magas szamlakat kaptam, mikor otthon jartam. Altalaban 100 font alatt nem usztam meg, pedig nem csicseregtem sokat, az internetet meg nem is hasznaltam. Azonban tapasztalataim szerint eddig meg mindig a legolcsobb volt. Orange-et ne is emlitsem. :(

[ Szerkesztve ]

(#15086) MPowerPH válasza jerry311 (#15084) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, erről az oldalról. Ellenben a 3-ról hívok másokat, vagy azok hívnak engem, az is rohadt drága. Pedig szolgáltatás terén nagyon is jól állnának, már ha lenne roaming.

alibaba78: :R

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15087) Bubee82 válasza MPowerPH (#15083) üzenetére


Bubee82
őstag

Én is pont ezt néztem ki. Remélem nem nyúlok nagyon mellé. Igaz számomra a roaming nem lényeges kérdés. Ha nagyon kell valami akkor ott a Lebara PAYG + Blackberry.

(#15088) Bubee82 válasza MPowerPH (#15086) üzenetére


Bubee82
őstag

Látom már volt :K

[ Szerkesztve ]

(#15089) Devid_81 válasza Petek (#15074) üzenetére


Devid_81
nagyúr

En ma arra lettem figyelmes nagy a zorges a konyhaban, kimentem megnezni mit csinal a lakotars, de nem O volt.
Mokus koma ment kifele az ablakon, szajaba egy majdnem fel kilos muzlis szacsival...muzli megmentve, de enyhen szetszorodva...problem solved :DDD

...

(#15090) MPowerPH válasza Devid_81 (#15089) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :DDD

Don't Tread On Me

(#15091) Devid_81 válasza MPowerPH (#15090) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ha nem erek ki idoben akkor elviszi a nagy csomag muzlit...lehet vitte a csaladnak :DDD

...

(#15092) tildy válasza MPowerPH (#15083) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyeni szocproblem lehet, en mar hasznaltam : Portugaliaban, Magyarorszagon, Gorogorszagban, Belgiumban a Three-s kartyam, es sehol nem volt vele gondom.
Valoszinuleg nincs romaing engedelyezve a kartyadra? PAYG? Abban az esetben tudom csak elkepzelni.

Telefonalni otthon nem szoktam rola, ha igen, akkor veszek 5 fontert eu-n beluli net napijegyet, aztan had szoljona skype ( amire meg van evi 13 font koruli osszegert havi 200 perc magyar vezetekesre)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15093) MPowerPH válasza tildy (#15092) üzenetére


MPowerPH
félisten

Igen, a roaming nincs engedélyezve. Eddig meg sem találtam ezt a menüt az oldalukon. :B Normál csomagom van, szóval akár engedélyezni is tudnám. Holnap megyek be hozzájuk egyébként is, majd rákérdezek.

Don't Tread On Me

(#15094) tildy válasza MPowerPH (#15093) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem elsore meglett:
Aktivalas: [link]

internet: [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15095) MPowerPH válasza tildy (#15094) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jaja, megtaláltam. :R

Don't Tread On Me

(#15096) Petek válasza tildy (#15092) üzenetére


Petek
tag

Na ja az 5 fontos EU napi internet jegy verhetetlen three-nel, amikor nincsen valahol tererom mindig ez jut eszembe, meg a korlatlan UK netem es a havidijam, es mar nem is olyan vonzo az O2. Legutobb amikor autoval mentunk haza a nagy marcius 15-i havazas idejen, annak koszonhettem, hogy csupan 5-6 ora kesessel jutottunk haza es nem alltunk meg Becsben vagy ragadtunk a hoban az M1-esen, hogy vegig volt netem, es bongesztem a hireket.

In vino veritas

(#15097) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Ujra a velemenyeteket szeretnem kerni. Tortent kb 3 honapja, hogy a parom elment egy magyar vallalkozohoz probanapra. 10 oras ejszakai munka volt, haggyan, hogy nem fizettek ki, de meg csak annyit sem mondott a fonok, hogy koszonom nem kell a munkad. Egyszeruen tobbet nem hallottunk felole. Na most a facebook-on a munkakeresos topikban fent volt ugyan ez a hirdetes. Erre a parom leirta oda a sztorit tovirol-hegyire. Meg, hogy ajanlatos az elkerulese ennek a munkahelynek. Erre kb 1 ora mulva jott a level a kedves fonok urtol, hogy mostantol vigyazzon es feljelentest megtette hitel rontasert. Letezik, hogy evvel barki is foglalkozzon? Keressunk ugyvedet esetleg? Koszonom.

(#15098) vicces válasza fojtviki (#15097) üzenetére


vicces
addikt

ha volt munkaszerződés akkor mehet a feljelentés, ha nem akkor jogos a hitelrontás sajnos :((

:)

(#15099) fojtviki válasza vicces (#15098) üzenetére


fojtviki
senior tag

No de a munkaszerzodesrol nem a munkaltatonak kellett volna gondoskodni? Egyebkent a probanap is az ingyen munkara ment ki. Raadasul olyan korulmenyek voltak, hogy hihetetlen. Se vedo felszereles semmi. Egy gumi kesztyu ennyi. Pedig volt olyan vegyszer ami siman egesi serulest tudott okozni. Azt tudtuk, hogy otthon mindent meg lehet csinalni, de hogy itt is? :W

(#15100) jerry311 válasza fojtviki (#15099) üzenetére


jerry311
nagyúr

Itt is meg lehet csinálni. Sőt, mivel az itteni ellenőrök hajlamosak jóindulatúak lenni, néha még egyzserűbb is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.