Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15301) tildy válasza eszgé100 (#15300) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyelore ventillator van, 3 ev utan eloszor volt annyira meleg huzamosan, hogy azt mondtam, nem vagyok hajlando nelkule letezni.

Amugy egyelore csak intern, fix term, utana kiderul , hogy alakul.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15302) tkesy válasza tildy (#15299) üzenetére


tkesy
őstag

Itt is mindenki ki van bukva, hogy ilyen hőmérséklet van, még a spanyol ismerőseim is állandóan panaszkodnak...
Én már meg se merem említeni nekik, hogy reggelente úgy 8 körül én még egy picit fázom is... :B

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#15303) Petek válasza tildy (#15299) üzenetére


Petek
tag

En sem birom, eddig pont azt szerettem az itteni idojarasban, hogy nincsenek szelsosegek, erre itt van ez a tobb mint 3 hetes kanikula. Amugy Met Office szerint meg legalabb jovo het kozepeig marad a meleg.

In vino veritas

(#15304) SityiSXT válasza tildy (#15299) üzenetére


SityiSXT
őstag

Gratula! :C

Erősen gondolkodtunk mi is egy venti vásárlásán, aztán a friss ventitulaj szomszéd tegnap délben hazaszédült, hogy rosszul van - kiderült, hogy jó alaposan megfázott. Én sem vagyok százas, mert fáj a torkom. A fene se hitte volna, hogy 30 fok fölött is me lehet fázni...

[ Szerkesztve ]

(#15305) eszgé100


eszgé100
őstag

Ha valaki csinalt mar jogsit nagy motorra itt a uk-ban, legyen szives megosztani velem a tapasztalatait! Koszonom

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15306) Balinov


Balinov
félisten

a hocipom tele van a kozepkoru ir kolleganoimmel....hetfon/kedden semmi bajuk nem volt...ma meg mindketto sick-et jelentett igy en vagyok a szerencses nyertes, aki helyettesitheti oket :W :O

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15307) Soticop válasza eszgé100 (#15305) üzenetére


Soticop
újonc

Ez engem is erdekelne mert a "kedves DVLA" (hogy a hollo mondana a szemuknek csecsebogyo) A1-re cserelte az Akorl. jogsimat... :S

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15308) melon válasza Balinov (#15290) üzenetére


melon
tag

Aha minden siman ment koszi. Kicsit hamar elteltek az ott toltott napok, de nagyon tetszett!

Tildy: gratula neki!

(#15309) eszgé100 válasza Soticop (#15307) üzenetére


eszgé100
őstag

Hany eves vagy?

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15310) Soticop válasza eszgé100 (#15309) üzenetére


Soticop
újonc

Majdnem 28. :)

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15311) Viszlát


Viszlát
addikt

Találtam egy szállítmányozót, július végén akciósan szállít haza és vissza is, 6000-ért (17 font) 30 kg baromi jó ár. A csomag állhat több darabból is, ennyit már biztosan tudok és háztól-házig fuvaroz.

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15312) VásRló válasza Soticop (#15248) üzenetére


VásRló
tag

És hát nem csak vezetni kell, hanem tudni kell, hova kell menni pontosan, és figyelni hátul a két embert. Ja meg úgy hallottam, bekerülni nagyon nehéz a magas fizetés miatt.

(#15313) Soticop válasza VásRló (#15312) üzenetére


Soticop
újonc

Gondolom nem egyszerű, de én inkább az "élő-állat szállítás"-ra megyek rá, ahoz meg "D" kat. kell... ;]
Mifelénk (nagyon vidék, semmi közepe) a két mókus a fülkében utazik, nem csipaszkodik hatul mint otthon.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15314) legiaap


legiaap
nagyúr

Bassza meg lassan már roamingot fognak felszámolni a szolgáltatok annyi itt az idegen UK-ban.
:D
A melóhelyem tele van lengyelekkel és azokkal az ostoba, alig beszélünk angolul lengyelekkel.
Csak fejfájást okoznak minden nap.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15315) Soticop


Soticop
újonc

Valaki képben van a lakáspiacon itt a UK-ben? A guide price azt jelenti hogy irányár ugyi? :F
Mivel tervezgetem, hogy feltoljuk a szekeret a skótokhoz, körbenéztem a lákáspiacon:
http://www.rightmove.co.uk/property-for-sale/property-39808741.html

Ilyen és hasonló lakások az Oxfordshire-i árak töredékért? :Y
(Jó tudom biztos rablógyilkossötétnemenjki környék, de ennyiért beválalnám) :D

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15316) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy "kis" problémám, akinek van valami ötlete vagy tippje, kihez/mihez tudnék fordulni itt Londonban annak megköszönném a segítségét. Történt ugyanis, hogy szerződés lejártával, elhagytuk a párommal az előző szobát amit béreltünk, és egy nagyobba, komfortosabba költöztünk. Az utolsó napon amikor leadtuk a kedves landlady-nek a kulcsokat, vártam volna a deposit visszaadását de, ez sajnos nem történt meg. Arra hivatkozott, hogy most éppen nincsen pénze (?!!!?) és majd pár nap múlva el fogja utalni a pénzt. Kicsit morcosan, de abba a hitben hagytuk el a lakást, hogy ez tényleg csak kivételes eset, addig megbízhatónak tűnt a nő, még akkor is, ha voltak furcsa dolgai. Teltek múltak a napok, beszéltünk vele / smseket váltottunk, hogy mikor is fogjuk visszakapni a pénzünket, de a végső válasz erre, az volt, hogy minden le van írva a szerződésben. Tényleg találtunk benne egy pontot miszerint a kiköltözéstől számított 15 napon belül vissza kell adnia a pénzünket, de ennyi. Júl. 3.-án költöztünk ki most van 18.-a szóval a 15 nap türelmi idő ma jár le, választ, hogy mikor kapjuk vissza a pénzünket ami nevezetesen 700 font még most sem kaptunk választ. Ebben az esetben kihez kell fordulnunk? Rendőrséghez, vagy van egy külön hatóság ami ilyen ügyeket intéz?

Köszi

(#15317) Soticop válasza blackydan (#15316) üzenetére


Soticop
újonc

Keresd meg a legkozelebbi CAB (citizens advice bureau vagy vmi ilyesmi) ok segitenek minden jogi kerdesben.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15318) blackydan válasza Soticop (#15317) üzenetére


blackydan
senior tag

Köszi a választ :K

(#15319) MPowerPH válasza blackydan (#15316) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem menjetek el, és félemlítsétek meg fizikailag. Szvsz nekem bevált, szintúgy nem akarták visszaadni a depositot(igaz csak 140 font). Ráadásul egy szlovák-magyar srác volt a delikvens, valszeg zsebre dolgozott. Szintúgy azt mondta, hogy majd utalják.... Vártam 2 hetet, majd visszamentem. Azt mondta, hogy nem adják vissza, mert szombat reggel költöztünk el, és azzal megkezdtünk még egy hetet, és azt fedezte. Többit nem írom le, de 140 fonttal a zsebemben jöttem ki.

Don't Tread On Me

(#15320) tildy válasza blackydan (#15316) üzenetére


tildy
nagyúr

O van olyan ismerosom, aki fel eve nem kapta meg a kauciot. Az egyik ugynoksegnel mi is 30 napot vartunk, mire megkaptuk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15321) blackydan


blackydan
senior tag

Fizikai bosszúállást nem szívesen kezdeményeznék, mert még a hatóságok által én húznám a rövidebbet... bár lennének ötleteim elhiheted :((( Komolyan mondom el sem hiszem, hogy ilyeneket csinálnak itt az emberek, és ezt meg merik lépni??? Ez a nő is egy étterem menedzsere, nem tűnt lehúzósnak erre itt kell majd döngetnem az ajtaját a pénzemért. És azt sem hiszem, hogy nem volt pénze a számláján... ugyan. Komolyan mondom, hülye voltam, hogy nem tartottam meg egy kulcsot a lakáshoz. :W

(#15322) Soticop válasza blackydan (#15321) üzenetére


Soticop
újonc

Komolyan: CAB! Itt komolyan veszik, meg felszolito leveleket is irogatnak stb... Ha lenne kulcsod mire mennel vele? Ha barmit elhozol pont olyan gaz mint ha megcipozned, es meg nem is olyan buli... :)

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15323) blackydan válasza Soticop (#15322) üzenetére


blackydan
senior tag

Igen, nem hozhatnék el semmit, de mégis lenne a házisárkányban egyfajta félsz, mire használom majd a kulcsot... ;]

(#15324) Soticop válasza blackydan (#15323) üzenetére


Soticop
újonc

Kocsija van? :)

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15325) Balinov


Balinov
félisten

Multkor irta valaki, talan legiaap, hogy kimoderaltak az amazonon a negative feedbackjet. Na, most tesztelem en is, multkori RMA requestemre basznak valaszolni, de most jott egy email, hogy ertekeljem a recent purchase-jaimat. Na kapott egy feketepontot, kivancsi vagyok, mikor jelenik meg a termek oldalan, ha megjelenik...Perverzek csekkolhatjak itt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15326) eszgé100


eszgé100
őstag

About last night, sütöttünk egy kis szenet, ittunk hozzá egy kis kolosbórát... :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15327) blackydan válasza Soticop (#15324) üzenetére


blackydan
senior tag

Sajna nincsen kocsija, a fejlemény viszont a következő: tegnap este írtunk neki egy sms-t, hogy amennyiben nem hajlandó visszafizetni a 700 fontot péntek délig, úgy feljelentéssel fogunk élni. Éjjel átutalt nekünk kemény 400 fontot, azóta csend van, írtunk neki de semmi válasz hol is van a fennmaradó 300 fontunk... Nagyon szeretnék pontot tenni az ügy végére, én a béke híve vagyok, mindenki menjen a maga útján, de ez nem nagyon szeretne, ahogy látom....

(#15328) legiaap


legiaap
nagyúr

Egész évben szétfúj ez a mocskos szél, most bezzeg nuku nyista. Meg sem mozdítja a függönyt.
Meggyulladok!

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15329) MPowerPH válasza legiaap (#15328) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt most kicsit lehűlt, és van légmozgás is. Mondjuk ma új rekord született, legalábbis számomra. 32 fokot írt az autó a pályán, nem dugóban araszolva. :Y Most kellett volna fürdeni menni. Mondjuk múlt héten is jó időt fogtunk ki, nem gondoltam volna, hogy valaha lesz lehetőségem fürdeni Angliában, tengerben. Nem egy Adria, de azért nem volt rossz. Tegnap pedig Lyme Park -ban voltunk, szintén kihagyhatatlan. Lettem volna én is Lord akkoriban. :DDD

Ma pedig a szép időt kihasználva rendbe tettük a kertet is végre. Tavat kell majd még egyszer kipucolni, ezek az itteni algaölők semmit nem érnek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15330) legiaap válasza MPowerPH (#15329) üzenetére


legiaap
nagyúr

A melóhelyemen természetesen van klíma azon a részen is, ahol a melósok szenvednek, de homály fedi, hogy most vagy nem működik és dolgoznak rajta vagy csak spórolnak. Ilyenkor ürül ki naná az ital automata is.
Itthon meg jó lenne élvezni a kicsit hűvöst a lakásban erre 28 fok fogad úgy hogy no levegő.
Ja és naná, hogy ilyenkor megy el a melótársam dolgozni és 9-10 napokat megyek egy huzamba 1 nap pihenővel.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15331) Soticop válasza eszgé100 (#15326) üzenetére


Soticop
újonc

Egeszsegedre!

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15332) eszgé100 válasza MPowerPH (#15329) üzenetére


eszgé100
őstag

merre voltatok strandolni?
én is szoktam látni, hogy fürdenek az emberek, valamelyik nap be is lógattam a lábam, de iszonyat hideg volt a víz számomra

Soticop: köszi :)

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15333) MPowerPH válasza eszgé100 (#15332) üzenetére


MPowerPH
félisten

Rhyl, és Formby. Első inkább kavicsos, második full homokos. Víz kb. 20 fokos lehetett.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15334) eszgé100 válasza MPowerPH (#15333) üzenetére


eszgé100
őstag

En Prestatynban leszek egesz nyaron, egyel visszabb van Rhyltol, ha legkozelebb arra jartok, benezhetnetek hozzam is

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15335) MPowerPH válasza eszgé100 (#15334) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megjegyzem. :) Nekünk az még közelebb van. Kérdés lesz e rá még alkalom. Pénteken 1 hónap szabi. :B

Don't Tread On Me

(#15336) Soticop válasza blackydan (#15327) üzenetére


Soticop
újonc

Kár pedig tudtam volna pár ötletet adni. Korábbi praxisomban találkoztam leleményes egyénekkel :DDD

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15337) Soticop


Soticop
újonc

Nem tudja valaki, hogy van-e valamilyen szabályozás a dohánytermékek behozatalára?
Kocsival, kompon nem repülőn. Szigorúan saját felhasználásra. Elvileg Únijó vagy mi szóval saját részere amenyit elbírok? :D

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15338) Soticop válasza Soticop (#15337) üzenetére


Soticop
újonc

Elvileg:

[link]

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15339) tildy válasza Soticop (#15337) üzenetére


tildy
nagyúr

Van szabalyozas itteni behozatalra is, meg otthoni vasarlasra is. Otthon max 4 karton nem szamit meg kereskedelmi mennyisegnek, annyit vehetsz, afolott felirjak az adataid.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15340) Balinov válasza MPowerPH (#15329) üzenetére


Balinov
félisten

fasza kis kert, jo helyen laktok :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15341) Zodicus


Zodicus
senior tag

Tapasztalat van arról, hogy angol bankszámlát (lloyds) inaktivitás esetén megszüntetik? Netbankba néha belépünk, ha ez számít.

(#15342) Soticop válasza tildy (#15339) üzenetére


Soticop
újonc

Felirnak, jo de minek? Tenyleg nem kivanok kereskedni vele csupan magam elszivni. Fogyasztasi dohanyt vennek, sokat mivel nem megyek majd haza min. egy evig. Persze nem 30 kilot hoznek de mondjuk 3-at. A honlap tanulsaga szerint ha EU-bol van hozhatom, max megkerdeznek mennyit szivok mennyiert vettem stb... Szivesen valaszolok. :) A tv-ben (UK Border vagy vmi hasonlo musorban) lattam amint X szigetlako ur hozni akart magaval vagy 10 kilo dohanyt "sajat felhasznalasra". Megkertek hogy akkor sodorjon mar egy cigit. Papir se volt nala... Fail... :D

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15343) tildy válasza Soticop (#15342) üzenetére


tildy
nagyúr

Torveny szerint rogziteni kell azon vasarlok adatait, aki kereskedelmi mennyiseget vesz ( 4 csik folott az).
Tekeros dohanybol 1 kg a limit. Egyszer en is megszivtam, rogton kertek a cimemet,

https://segitseg.magyarorszag.hu/gyik/marcKV_17_ker_mennyiseg.html

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15344) Soticop válasza tildy (#15343) üzenetére


Soticop
újonc

Ok de az Mo. Majd veszem kis adagokban. :)
Ami igazan erdekelne, hogy ha veletlenul engem vesz ki a vamos Doverben, akkor csinalhat-e velem valamit. A fent linkelt honlap szerint nem igazan...

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

(#15345) Bubee82 válasza Soticop (#15344) üzenetére


Bubee82
őstag

Már Calaisban kiszednek :) Legalábbis az angolok ott csekkoltak engem. Érdekes, hogy hatchback autóval menve nem, viszont kombival már igen :) (úgy, hogy minimális volt a cuccom)

Legalábbis ez a tapasztalatom 5 hónap alatt 5 utat megtéve :K

[ Szerkesztve ]

(#15346) Highend55 válasza Balinov (#15340) üzenetére


Highend55
tag

Nekem se időm se kedvem nem lenne kertészkedni,meg itt van aki gondozza :)
[link]

Amúgy engem is Doverba átvilágitottak,majd Nemetországba 2 civil rendőr is kiszedett,persze csak az időmet pocsékolták..Utaznak az Angol rendszámra kérdezték jártam-e Amsterdamban... :C

[ Szerkesztve ]

(#15347) Balinov válasza Highend55 (#15346) üzenetére


Balinov
félisten

Northern Ireland? :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#15348) Highend55 válasza Balinov (#15347) üzenetére


Highend55
tag

Az,csak errefele juró nélkül :)

(#15349) VásRló


VásRló
tag

Tudja valaki, mennyire keresett Angliában egy szobafestő? És mennyit keres? Nagy átlagban kérdem csak, de úgy tudom, nagy az igény rá. De németeknél, osztrákoknál még jobban megfizetik őket talán.

(#15350) Soticop válasza Bubee82 (#15345) üzenetére


Soticop
újonc

Legutóbb mikor kocsival voltunk (Május) Se oda se vissza nem foglakozott velünk senki. A kutyát is csak azért vették észre, mert odaadtam az útlevelét. :K
Pedig visszafelé plafonig vol rakva az Astra, ülések ledöntve dobozok-zsákok ahogy költözni szokás :))
Németországan engem is követett 1-2 km-en át a Cobra 11 de gondolom csekkolták a rendszámot és nem voltam érdekes.

"A gumi kopjon, ne a lelked!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.