Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-09-04 17:21:16

LOGOUT.hu

Élet az Egyesült Királyságban…

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) legiaap válasza Kis Joe (#15550) üzenetére


legiaap
nagyúr

Közben mégsem annyira jó. Utánanéztem. Ott csak az Airtime Plan árát mutatják, a Phone Plan még rájön, ami még növelni fog rajta. Így már nem fest olyan jól. Hiába ha 4G kell azt meg kell fizetni.
:(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15552) tkesy


tkesy
őstag

Nemrégiben volt szó a lakás árakról... Ma bedobták a helyi lap egy példányát. Csak pár hirdetés belőle...

kép 1 kép 2

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#15553) Elektrosokk válasza alibaba78 (#15506) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Azért annyira nem rossz az a wp. Android vagy ios után A letisztult menü nagyon élvezetes, sebességben élen jár. Már már élmény használni, 10 éve használok nokiákat, (köztük prototípust is) sosem volt problémám.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#15554) alibaba78 válasza Elektrosokk (#15553) üzenetére


alibaba78
őstag

ios-rol valtottam, de mostmar mindegy. Htc one tulaj lettem vegul. Azert koszonom, majd legkozelebb! :)

(#15555) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok Villám McQueen-t keresek tudna nekem valaki segíteni? Itthon horror ára van sajnos. De a gyerekőcök nem értik meg. :R Előre is köszi. :C

(#15556) Viszlát


Viszlát
addikt

A nyitó hsz-hez javasolnék egy apró módosítást, miszerint az EHIC kártyát meg lehet igényelni online is, ha már van NI numbere a delikvensnek.

Itt lehet megtenni: [link].

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15557) legiaap válasza Viszlát (#15556) üzenetére


legiaap
nagyúr

Mi is úgy igényeltük anno.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15558) Viszlát válasza Viszlát (#15556) üzenetére


Viszlát
addikt

Plusz ez így nem egészen pontos:

Felhívjuk viszont a figyelmet arra, hogy a magyar állampolgároknak már a munkakeresés időszakában is önfenntartóknak kell lenniük, szociális juttatásokra nem számíthatnak.

NI number birtokában ugyanúgy jogosult a szociális juttatásokra, mint bármely angol állampolgár (pl Jobseeker Allowance vagy Housing Benefit ill. Council Tax Benefit, stb).

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15559) eszgé100 válasza Viszlát (#15558) üzenetére


eszgé100
őstag

"NI number birtokában ugyanúgy jogosult a szociális juttatásokra, mint bármely angol állampolgár (pl Jobseeker Allowance vagy Housing Benefit ill. Council Tax Benefit, stb)."

Az mar mas kerdes, hogy a valosagban csak lovat kap darabokban

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15560) ronson


ronson
őstag

Ezzel a céggel szerintetek érdemes foglalkozni?

www.magyar-uk.com

(#15561) Viszlát válasza eszgé100 (#15559) üzenetére


Viszlát
addikt

Téves. Míg munkát kerestem, kaptam heti 71 font JSA-t és bár visszamenőleg mégsem fizették ki ahogy ígérték, de két és fél hónapig Housing Benefitet. Csak rá kell szánni egy kis időt és megy mint a karikacsapás.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15562) eszgé100 válasza Viszlát (#15561) üzenetére


eszgé100
őstag

Te vagy az elso akitol azt hallom, hogy kapott is valamit. Komolyan mondom, pedig nem egy ember megprolbalta itt korulottem.

ronson: anno tomegszallast biztositottak, egyebet meg nem kell varni az ilyen "cegektol"

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15563) Viszlát válasza eszgé100 (#15562) üzenetére


Viszlát
addikt

Hm, ez tényleg fura. Már csak azért is, mert igazából nem volt semmi extra ezeknek az elintézésében, némi papírmunka meg utánaolvasás, de az otthoni hercehurcákhoz képest lópikula...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15564) ronson válasza eszgé100 (#15562) üzenetére


ronson
őstag

Lehet rájuk próbálok, hátha valami melót is tudnak. Egy évet csak kibírok ilyen helyen is. Van rutinom együttélésben, 8 évig voltam kolis 12 fős szobábam.

(#15565) fojtviki válasza ronson (#15564) üzenetére


fojtviki
senior tag

Kimondottan a szallasra mennek ra:( Igernek fut fat, de miutan berelsz szobat nem erdekli tovabb oket. Raadasul a szallasok nagyon rondak, kosz mocsok. Semmikeppen nem javaslom.

(#15566) MaciG


MaciG
addikt

Egy olyan kérdésem volna, hogy pl. egy ilyen lakás hirdetésnél a £640pm az egy hónapi lakbér, vagy ez a heti? Illetve ez az egészre vonatkozik vagy egy szobára?

BANZAII

(#15567) MPowerPH válasza MaciG (#15566) üzenetére


MPowerPH
félisten

Havi. De oda is van írva, hogy pm. :) Jó drága... Vagyis annyira nem is. És jó, mert gázos a főzőlap és a fűtés is.
A második kérdésedre is ott a válasz. :) Első szintes flat ("Three large double bedrooms, modern bathroom with power shower")

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#15568) Bubee82 válasza MPowerPH (#15567) üzenetére


Bubee82
őstag

Jó ez az ár szvsz.

Még Kolombó is ott lakik ahogy látom :K

(#15569) MPowerPH válasza Bubee82 (#15568) üzenetére


MPowerPH
félisten

:DDD :C

Don't Tread On Me

(#15570) Kis Joe válasza MaciG (#15566) üzenetére


Kis Joe
aktív tag

Gumtree-n sok az átverés, vigyázz

Kis Joe felhasználónak 118 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!  phmegbizhatosag.atw.hu - Mindig ellenőrizd!

(#15571) eszgé100 válasza Kis Joe (#15570) üzenetére


eszgé100
őstag

bizony, haveromék most vettek ki egy lakást, de csak szívnak a landlorddal. úgy járkál ki-be a lakásukba, mintha ő is ott lakna

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15572) legiaap


legiaap
nagyúr

Tildy ha itt vagy te pontosan milyen lakásban laksz?
Értem ezalatt albérlet, vagy vettetek egyet és mortgage-t fizetsz?
Valami rémlik, hogy egyik sem, hanem valami más csak nem találom arra utaló hsz-t.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15573) rgqjx válasza eszgé100 (#15571) üzenetére


rgqjx
aktív tag

:Y

Érdemes lenne átolvasni a szerződést!

Ha kiveszel egy lakást, akkor onnantól kezdve a landlord is csak előzetes írásbeli bejelentéssel mehet be... :U

(#15574) eszgé100 válasza rgqjx (#15573) üzenetére


eszgé100
őstag

Igen, megvolt, kovetkezo alkalommal rendorseg lesz. Szemelyesen, sms-ben es emailben is kozoltek vele

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15575) ronson válasza rgqjx (#15573) üzenetére


ronson
őstag

Ez valóban így van.

Húgomékhoz is járnak ellenőrizni pár havonta és postai levelet küldenek róla, hogy mikor mennek.

[ Szerkesztve ]

(#15576) tildy válasza legiaap (#15572) üzenetére


tildy
nagyúr

Nyaralni voltam. :) Housing associationban lakunk amugy, de kb 2-3 even belul mortgage-ben gondolkodunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15577) tildy válasza eszgé100 (#15562) üzenetére


tildy
nagyúr

En is ismerek nem egy embert, aki kapott housing benefitet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15578) eszgé100 válasza tildy (#15577) üzenetére


eszgé100
őstag

Konkretan a job seeker allowance-ra gondoltam, hausing benefitessel mar en is talalkoztam

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15579) KoPy89 válasza eszgé100 (#15562) üzenetére


KoPy89
tag

En is kaptam 2 honapig amig munkat kerestem meg tavaly. Ha rendesen utana jarsz, a papirjaid tisztak, tudsz angolul, egyszeru megkapni. :)

[ Szerkesztve ]

(#15580) eszgé100 válasza KoPy89 (#15579) üzenetére


eszgé100
őstag

egyszer próbáltam, de mire el kellett volna mennem az interjúra, már találtam másik melót

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15581) Viszlát


Viszlát
addikt

A Virgin megint emelt, tulajdonképpen mostanra azon az árszinten vagyok, amit az akció előttiként hirdettek tavaly decemberben. Mellé még írtak egy vicces levelet is, hogy azért ne bánkódjak, mert mittomén kicsodák őket választják már mittomén mióta a legjobb szolgáltatónak. :((

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15582) tildy válasza Viszlát (#15581) üzenetére


tildy
nagyúr

A plusnet is emelt, de csaka telefondijon. Mondjuk azt mindig egyben fizetjuk be, igy havi 10-11 fontra jon ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15583) Viszlát válasza tildy (#15582) üzenetére


Viszlát
addikt

Azért szemetek, mert úgy adták el a 60 mbitet, hogy leakciózták az árát, így amikor én rendeltem, akkor a 30 mbit volt 17.50, a 60 meg 20, így bár nincs szükségem igazából 60-ra, úgy voltam vele, hogy miért ne, 2.50 már nem oszt nem szoroz. Közben aztán a 30 mbites ára maradt ugyanannyi, a 60-as meg így most 27.50 lesz már...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15584) eszgé100 válasza Viszlát (#15583) üzenetére


eszgé100
őstag

Anno a three ugyanezt csinalta. Nekem kuldtek a sajnalkozo levelet, hogy arat kell emelniuk, kozben meg az uj ugyfeleknek 32 fontert adtak az iphone 4s-t, 29 font upfront costtal

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15585) #65007616


#65007616
törölt tag

A three-nél milyen feltételekkel lehet a gyakorlatban előfizus telefont/csomagot venni? Mindenképpen a One plannel akarok kint kezdeni.

(#15586) Viszlát válasza #65007616 (#15585) üzenetére


Viszlát
addikt

Lokál bankszámla szükségeltetik hozzá, azt meg manapság nem olyan egyszerű összehozni, de nem lehetetlen, csak addig előfizetésed sem lesz.

(#15584) eszgé100: na mondjuk tuti akkor is anyázott valaki amikor én 20 fontért köttettem be a netet. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15587) eszgé100 válasza #65007616 (#15585) üzenetére


eszgé100
őstag

Rolling contractos sim onlyt tudsz kotni, de ahogy Viszlát is irta kell hozza bankszamla.

Viszlát: ez nem az uj elofizetok hibaja, ez csak pofatlansag a ceg reszerol. Nekem kikudi a levelet, hogy szanj-banja, de szarban van a haza, meg mar amugy sem emeltek 1000 eve arat, masnap meg latom, hogy kedvezobb a feltetel az ujaknak, ugyanarra a csomagra meg keszulekre, persze, hogy megemlekszik ilyenkor az ember az edesanyjukrol

"-Meddig tart a játék? -Amíg mindenkinek ki nem verik a fogát..."

(#15588) rgqjx válasza #65007616 (#15585) üzenetére


rgqjx
aktív tag

Nem tudom, hogy a 3-nál hogy működik, de egy "kreditcsekk" is elképzelhető...

(#15589) legiaap válasza rgqjx (#15588) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nálam nem volt kredit csekk. Sőt ha neten kötsz előfizut, kell nekik 3 év itteni cím is. Nekem még nincs meg, de behazudtam, bár azt tuti nem csekkolják amúgy.

Amúgy lassan közeleg az aug. 29 és indul az O2-s 4G, ja meg a Vodás is. Miért pont egyszerre indítják?
:F

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15590) Viszlát válasza rgqjx (#15588) üzenetére


Viszlát
addikt

Az nem igazi credit check, account check lenne a helyesebb kifejezés, mert csak azt ellenőrzik, hogy aktív-e a számlád, hogy rá tudják-e tenni a direct debitet.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15591) Bubee82 válasza Viszlát (#15590) üzenetére


Bubee82
őstag

Ezt erősen cáfolnám, ugyanis én nem kaptam. Hiába volt még a kutyaf@sza is hátam mögött, bankszámla, havi rendes bevétel full-time melóból etc.

Credit score-t néztek és visszadobott a rendszer. Személyesen mentem kérni.

Fél év múlva próbálkozzak újra :W

Az egészben a legviccesebb, hogy egy direct debitem van, a kocsi biztosítás, ami a telefonszámla díj közel négyszerese és azt megköthettem 2 hónap itt lét után :F

Amíg nem bérel az ember lakást minimum, és nem kerül be a rendszerbe, addig a credit score semmit se fog változni. Nálam ez az egyedüli gyenge pont. Lehet nekem három munkám is 30 rongyos bevétellel, amíg nem szerepelek a 'címlistában'.

[ Szerkesztve ]

(#15592) Viszlát válasza Bubee82 (#15591) üzenetére


Viszlát
addikt

Hm, ez a Three-nél?

Még nem voltam egy hónapja az országban, vadiúj bankszámla alig pár fonttal, se albi, se meló és HTC One S, upfront cost nélkül, havi 24 fontért. Meg azóta már több ismerősnek is így lett az elmondásom alapján...

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15593) legiaap válasza Viszlát (#15592) üzenetére


legiaap
nagyúr

Egy ismerős akart Lloyds-nál számlát nyitni, hogy már van NI száma, meg fél éve UK-ban van és 1 hónapja grafikusként melózik már és nem nyitottak neki.
Másik bankhoz kellett mennie.
A Lloyds úgy néz ki szigorít rendesen.
Amúgy már én is hallottam olyat is, hogy tök könnyen kaptak bankszámlát olyat is, hogy nem.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15594) Viszlát válasza legiaap (#15593) üzenetére


Viszlát
addikt

Nagyjából fél tucat ismerősnek segítettem már számlát nyitni a Lloyds-nál, az NI number is csak proof of address miatt jön jól. Mivel nekem már van számlám a Lloyds-nál, elmentem velük és "bemutattam" őket a banknak. Nekem is így lett számlám anno, munka nélkül, albi nélkül. Egyszer volt, hogy az ügyintéző nem akarta megcsinálni, arrébb mentünk két utcával és a másikban megcsinálták.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15595) Bubee82 válasza Viszlát (#15592) üzenetére


Bubee82
őstag

Igen.

Bankszámla nyitás is csak munkáltató által igazolt lakcímmel lehetett.

(#15596) tildy válasza Viszlát (#15590) üzenetére


tildy
nagyúr

Normal credit checket csinalnak, emlekeim szerint. Siman visszadobhatjak , ha ugy itelik meg.

elvileg van ket creditscore amit bizonyos cegek lathatnak. Van egy , ami altalanosabb, ez altalaban magasabb pontszam, es van egy, amihez bizonyos cegek, pl. bankok ferhetnek csak hozza.

Bubee82: ez sokat valtozott. 4 eve amikor mi kijottunk 3 honap utan volt munkank, de lloyds silver account mar a 3. nap.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15597) Viszlát válasza Bubee82 (#15595) üzenetére


Viszlát
addikt

Pedig már párszor leírtam ezt a módszert, de ezek szerint te nem láttad (mondjuk nem tudom mikor jöttél ki).

A munkáltató amúgy hogyan igazolja a lakcímed? Elmennek megnézni? :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#15598) Bubee82 válasza Viszlát (#15597) üzenetére


Bubee82
őstag

3 banknál is voltam. Mindenhol ugyanaz.

Nem fogadták el a private agreement-et, hiába csináltam bármit. A munkáltató hivatalos, céges fejléces papíron kellett, hogy igazolja, hogy azon az adott címen élek.

Nem tudom, én is csak lestem mint a vettmalac meg értetlenkedtem, hogy miért neki kell igazolnia és miért nem jó a landladyvel kötött szerződés. Abszurd.

A HSBC-nél kötöttem ki, miután a Lloyds-nál bunkón bántak velem.

(#15599) legiaap válasza Bubee82 (#15598) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ugyanez volt a grafikus haverommal. Hivatalos papírt vitt, hogy van melója, NI száma, Agency-s szerződést, ahol lakik a csajával, direkt debites telefonos szerződést is és nem nyitottak neki számlát a Lloyds-nál.
HSBC-hez ment, de az sem volt egyszerű neki.

Szigorít a Lloyds úgy néz ki.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15600) tildy válasza Bubee82 (#15591) üzenetére


tildy
nagyúr

Van tobb ceg is , ahol meg tudod nezni a credit scoreod illetve reportod.
A https://www.noddle.co.uk/credit-report ingyenes, de sok ceg az experiant hasznalja, ott az elso honap ingyenes, utana havi 15 font. Erdemes ranezni azert.

Fel eve nyitottunk utoljara Lloydsos szamlat, parom occsenek, neki sem akartak addig, amig nem volt munkaja, de utana siman nyitottak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.