Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94351) Laza... válasza HENE (#94348) üzenetére


Laza...
addikt

Tök mind1 mit ír ki ha nem megy, hisz nem ismeri a 900MHz-es sávot. Tájékozódni előre kell, ha felszállt a repülő, arra már nem ülsz fel.

Never give up!

(#94352) HENE válasza Sanyesz. (#94350) üzenetére


HENE
aktív tag

A WCDMA-GSM,900.at mutatja. A gond nem az, hogy nem megy 900 MHz-en. Hanem, hogy miért vált át 3G-re, ha nem tudja?

(#94353) kissmacs


kissmacs
újonc

Sziasztok!
Bárkinek volt gondja Cubot One telónál az adatforgalom bekapcsolásával és működésével?
Nem tudom bekapcsolni. Van vkinek ötlete?
Kösziii

(#94354) beg válasza kissmacs (#94353) üzenetére


beg
veterán

Szolgáltatód apn beállításait nézd meg és az alapján módosítsd a telefonon.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#94355) Sanyesz. válasza HENE (#94352) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Egészen biztos, hogy helyesen állítottad be a Vodafone APN-jét?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#94356) lacik25 válasza HENE (#94340) üzenetére


lacik25
tag

Másik slotban próbálnám az adat-SIM-et. Vagy a beállításoknál cserélni a 2 sim-re vonatkozó 3g-data beállításokat.

(#94357) KukkSteve válasza HENE (#94348) üzenetére


KukkSteve
aktív tag

Nem lehet, hogy valami hegesztett modem van rajta?
[link]
Itt olvasgass kicsit, kommenteket főleg...ill. lehet hogy egy rom csere nem árt. (Bár nem tudni most milyen van rajta, sem azt, hogy melyik verzió a teló...)

A számom az adatlapomon. ;)

(#94358) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Sracok, van ra mod hogy a gyari launchert lecsereljem egy regebbi verziora? Adott egy Lenovo A328, amin gyarilag a legujabb lenovo launcher van fent. Ebben nincs app drawer. Probaltam telepiteni egy regebbi verzioju lenovo launchert, de elszall az alkalmazas nincs telepitve uzenettel. Van valami otlet, hogy lehetne belevarazsolni? Root megoldhato, elvileg cwm is.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#94359) Faby válasza szili.tamas1 (#94358) üzenetére


Faby
senior tag

Romhoz, launcherekhez nem értek, de esetleg egy app drawer alkalmazás a playről nem lehet megoldás? Pl ez Régebben Miui-n használtam, meg voltam vele elégedve. Sztem egy próbát megér.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#94360) Klara_


Klara_
őstag

Hongmi es W100S keszulekeket cserelne le a csalad.
Amit szeretnenk: Voda halozat, tehat 3G 900MHz-en is, 4G 800/900 es 2600MHz. Max 5" minimum 720p lehetoleg IPS vagy hasonlo szintu kijelzo. Nem lenne baj ha hasonlo kozosseg lenne mogotte mint a MIUI mogott es olyan konnyen is lehetne SW-ezheto. Kiveheto akku elony, fem keszulekhazat nem szeretnenk. A-s WiFi nagyon jo lenne. Mit lenne erdemes megnezni 150-300 dollar kozott?

(#94361) include777 válasza janakbacsi (#94320) üzenetére


include777
aktív tag

5 col
4.7 col

keep calm and learn powershell

(#94362) szili.tamas1 válasza Faby (#94359) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Meglessuk, koszi. Ram fogyasztasrol tudsz mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#94363) Faby válasza szili.tamas1 (#94362) üzenetére


Faby
senior tag

Sajnos nem.
Az egy régi rendszeren (HTC Desire, custom Miui rommal) volt, de nem volt vele gond, nem laggolt, jól működött.
Hogy azóta, mai erősebb vason mit mutat, nem tudom, de nagy gond nem lehet szerintem.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#94364) tahepa válasza include777 (#94361) üzenetére


tahepa
senior tag

Elcsúszott...(#94360) Klara_ kérdésre reflektáltam

Honor 3c itthoni garanciával

[ Szerkesztve ]

(#94365) Klara_ válasza tahepa (#94364) üzenetére


Klara_
őstag

(#94366) buca84 válasza Klara_ (#94365) üzenetére


buca84
őstag

EU-ban TD-SCDM-ás telót forgalmaznának? Ez elég érdekes lenne...

(#94367) tahepa válasza Klara_ (#94365) üzenetére


tahepa
senior tag

Ezt a tipust lehet venni az edigital-nál nem azt amit belinkeltél.Ez tudja a 3g-t de nem tudja a 4g-t. A tied pont fordítva.

(#94368) Faby


Faby
senior tag

Sziasztok!

Lenovo A889-cel van valakinek tapasztalata?
MT6582, Mali-400MP2, 1GB RAM
Kicsit kevésnek tűnik 6 colon a 960*540 (184 ppi), és az előlapi kamera is csak VGA.
Vajon dual active, vagy csak dual stand by?
Vélemény?

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#94369) b0bcat


b0bcat
addikt

Biztosan csak nekem új a dolog, de láttam a Pandán a Meizu M1 Note-ot 275 dollárért (presell-ben). Ez bizony nem Hongmi/Redmi Note árfekvés... :N Többet fog tudni a méltán közkedvelt "ősénél" (Hongmi/Redmi Note), de meg is fogják kérni az árát.

Ja, és ez a TD változat... Nem hiszem, hogy az export változat olcsóbb lesz. :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#94370) citkar válasza b0bcat (#94369) üzenetére


citkar
addikt

Ha nem presell lesz akkor derül ki az ára, máshol 200, míg megint máshol meg 150. Majd kiderül.

(#94371) Klara_ válasza tahepa (#94367) üzenetére


Klara_
őstag

Honorra lecserelni a W100-at talan, de a Hongmit miert? Nem latok elorelepest.
Szeretenek 4G-t: 800, 900 es 2600MHz-en... Es minden mast is a #94360bol.

[ Szerkesztve ]

(#94372) tahepa válasza Klara_ (#94371) üzenetére


tahepa
senior tag

www.google.com
Ezer meg egy lehetőség van.
Amit én ajánlottam vedd tárgytalannak

(#94373) Brogyi válasza Klara_ (#94360) üzenetére


Brogyi
senior tag

Valami hibádzik az igényedben.
Voda hu 2600 2014 nov12-től.
T-Mobile 1800/800
Telenor 1800
Ki használja a 900MHz-es 4G sávot? Aha, a csehek, de az már tényleg drága átbarangolni ezért.

(#94374) ÁrPi2 válasza b0bcat (#94369) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Igen ahogy a többiek is mondják, milyen klassz meglepi lesz a panda presell utáni ára :D

A Jiayu-S3 -ban szinte minden hardveres paraméter pont ilyen, de pluszban pl. van sd-kártyahely is, meg talán az is Lalipappal jön (nem is vagyok antiklerikális)
és kínában ha jól látom a Basic már "on Sale" (50.000 darab árusítását megkezdék dec.26-án),

és az a Minideal-en csak 6 nappal a M1 Panda-presellnél későbbre jan.26-ra van ígérve $189 -ért :)

[ Szerkesztve ]

(#94375) ÁrPi2 válasza Laza... (#94335) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Helló mit takar az a hamarosan? Hajrá.. :) .és ha összeveted lehetne esetleg Jiayu S3 is majd (jóáras) készleten?

(#94376) ÁrPi2 válasza ÁrPi2 (#94374) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

(Bocsánat lemaradt: A Jiayu S3-ban a sd-kártya bövithetőség mellett, a kamera aperture f/2.0 szemben a meizu M1 f/2.2-vel és a ki-bekapcs gomb nem felül van)

(#94377) Laza... válasza ÁrPi2 (#94376) üzenetére


Laza...
addikt

Igen, viszont a Jiayu support = 0, míg a Meizunál van ilyen úri huncutság. Nekem ez utóbbi fontosabb

Never give up!

(#94378) zizol válasza Brogyi (#94373) üzenetére


zizol
aktív tag

Ez igen pontatlan.
Íme a pontosság kedvéért:
Voda: 3G 900&2100 Mhz, 4G 800&1800&2600 Mhz (B3, B7, B20)
Telenor, T-mobile: 3G 2100Mhz, 4G 800&1800&2600 Mhz (B3, B7, B20)
Kulonbseg csak a voda 3Gben van.

[ Szerkesztve ]

Üdv, zizol

(#94379) szili.tamas1 válasza Laza... (#94377) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Eleg nagy botorsag kinabol rendelt telefonoknal a supportra hivatkozni. Melyiknel van? A Miui frissites az nem ervenyes mert a ksziamiaunak koze nincs hozza. Vagy mifele supportra tetszik gondolni?

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#94380) Brogyi válasza zizol (#94378) üzenetére


Brogyi
senior tag

No-no!
"A Vodafone két versenytársával ellentétben nem rendelkezik az 1800 MHz-es sávban elegendő spektrummal ahhoz, hogy 4G szolgáltatást indítson, illetve az idei pályázaton hiába pályázott három 1800-as csomagra, végül egyiket sem nyerte el."
4G-ről beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

(#94381) zizol válasza Brogyi (#94380) üzenetére


zizol
aktív tag

Valoban nem nyert iden 1800-at, de a meglevo 1800-at szabaditja fel a 4G-nek (varosi kornyezetben), 2G megy 900-ra.

Üdv, zizol

(#94382) Laza... válasza szili.tamas1 (#94379) üzenetére


Laza...
addikt

Itt arra gondolok, hogy nem hagyják magára a készüléket, és van rom fejlesztés hozzá folyamatosan. Az hogy ez neked botorság, az egyéni szoc. problem

Never give up!

(#94383) szili.tamas1 válasza Laza... (#94382) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Csakhogy nem a gyarto hanem a kozosseg az ami nem hagyja magara az adott keszuleket. Jiayunal supporthianyra hivatkozni nem is tudom.... A V5re mennyi hivatalos frissites van?

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#94384) Laza... válasza szili.tamas1 (#94383) üzenetére


Laza...
addikt

Az hogy egy közösség portol innen-onnan amonnan valamit, az nem support. Hanem az, ha a gyártó oldaláról le tudsz tölteni frissítést, van esetleg fórum is. Ezt konkrétan még az elephone is mérföldekkel megelőzi a Jiayuhoz képest. Mutass nekem S1-hez frissítést, ami megoldja a tárcsázó problémát, és frissebb romot mint 4.0.1. Ami nem egy régi, és nem is alsó kategóriás telefon

Fogalom zavarban vagy, a needrom az nem = a supporttal

A ZTE-hez? parancsolj: [link]

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#94385) svgyula válasza szili.tamas1 (#94379) üzenetére


svgyula
addikt

Hát! Ebben azért vitatkoznék! A Honor 6-hoz azért igen sűrűn jön a "gyári" frissítés. Elméletileg már az 5-ös "Lollipop" is a darálóban van :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#94386) szili.tamas1 válasza Laza... (#94384) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ja, hat majd beszeld meg cappaekkal hogy hagyjak abba a gyari romok pucolgatasat, meg foldozasat mert az nem support hanem bullshit. Nekem sem lenne magyar nyelv a telefonomon ha nincs mogotte kozosseg, mert frissites ugyan volt, de angol es kinai nyelven.
Jiayu.es-en talaltam amugy 4.2-t.

#94385: azert a huawei nem egy dzsunka gyarto.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#94387) wwenigma válasza szili.tamas1 (#94386) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az nem support ha az egyetlen gyarit moddoljuk jobbra balra. Az support ha van kernelforras kiadva, ha van ROMforraskod kiadva. As mar az.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94388) steve1977 válasza Laza... (#94384) üzenetére


steve1977
tag

Szia Laza! Abban teljesen igazad van, hogy a ZTE gyári support sokkal jobb a Jiayu hivatalos támogatásánál. Annyit szeretnék csak megjegyezni e témában, hogy egyfelől a ZTE jóval nagyobb gyártó (és nem csak okostelefonokat gyárt), így szerintem bőven több erőforrást tud a támogatásra fordítani. Másrészt az elmúlt hetekben úgy látom, hogy a Jiayu is próbálkozik, a gyári honlapon külön letöltőoldalt nyitottak [link] , ahol a hivatalos KitKat frissítések elérhetők, december elején felléptek a facebookra is, ahol reagálnak a kérdésekre. Bár még tényleg gyerekcipőben jár, de legalább elindult a gyári support, én szurkolok nekik :) Amúgy, ha a ZTE gyártana 4.5 colos, fémvázas telefont, és olyan szépet, mint a G5S ;) akkor a support miatt azt választanám. Üdv: István

(#94389) wwenigma válasza steve1977 (#94388) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ezt ugye viccnek szantad? Ezt a linket? Ez nem probalkozas, ez semmi. :D

G5S meg nem mas mint egy iPhone 5s copy. Szoval a szepseg es az innovacio relativ...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94390) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Kinéztem az Elephone p3000s telefont. Hardveresen megfelelne, de nekem tök ismeretlen gyártó. Valaki használt már ilyet? (Eléggé új teló, de talán...) Vagy nézzek ismertebb márkát? (Oppo, Zte, stb.)

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#94391) WOT-H-A-C válasza icemad (#94390) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Vagy nézzek ismertebb márkát? (Oppo, Zte, stb.)" :K :C

Lenovo, THL, jiayu, ZTE, xiaomi, stb...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94392) steve1977 válasza wwenigma (#94389) üzenetére


steve1977
tag

Az eddigi kb. 0-hoz képest szerintem már ez is jó irány, bár úgy gondolom, az előző hozzászólásomból is kiolvashattad volna :) . Arra meg, hogy a G5S formaterve nekem teszik, csak egy régi mondást tudok idézni: "De gustibus non est disputandum" :)

(#94393) Riverboy


Riverboy
tag

Sziasztok

Tudtok ajánlani olyan telefont aminek a specifikációja kb ez:
4,7-5", 2GB ram, dual sim, HD kijelző(nem fontos a full hd), 8magos MTK vagy a qualcom 4 mag, átlagon felüli aksi idő.

Eddig G4S volt nálam az megfelelt mindn eelvárásnak csak széle svolt és pici tdizájnosabbat szerettem volna így most lett az Iocean X8 mini pro ami minden téren tökéletes viszont az aksija kevés...

Esetleg tudtok valamilyen telefont ajánlani az elvárásoknak?

Most a Doogee turbo 2-őt néztem annak több az aksija viszont full hd nem tudom mennyire szívja az aksit?

Előre is köszönöm válaszaitokat.

(#94394) Terentius válasza Riverboy (#94393) üzenetére


Terentius
őstag

Szerintem várd meg a Jiayu S3-at vagy Meizu M1 Note-ot.Bár én gyanítom 2 hónapon belül a Cubot,THL is piacra dobja saját 64 bites variánsait is.Szerintem várj ha jó vételt akarsz.

Poco F5 12/256 Gb

(#94395) Crytek


Crytek
veterán

A testvérem szeretne venni valami dual simes telefont.
2 kártyával használná (milyen meglepő :DDD ) az egyik egy telenoros, mobilnettel a másik meg egy 70-es ezen nincs mobilnet.

Az milyen telefonnal lenne megoldható (és melyik foglalatba melyik kártyát kell berakni) ,hogy mindkét számon elérjék menjen a mobilnet is és mindkettőről hívni is tudjon?

(Fogalmam sincs ezekről sosem volt dualos telefonom)
Valami megbízható és aránylag olcsó teló kéne lehetőleg 2GB rammal min 16GB tárhellyel ,bővíthető legyen és a gps se legyen tré.

Ki mit ajánl?

Next PC Upgrade: 2022

(#94396) wwenigma válasza Crytek (#94395) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

ZTE v5MAX, de 55e körül megy.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94397) jeni válasza Crytek (#94395) üzenetére


jeni
félisten

ilyent honor 3C ami kapható az csak 8gb tárhely,de bővíthető 64Gb-re.
A belső ram az 2GB,kettő SIM van benne. Berakod és kiírja,hogy melyiken jött a SIM hívás.
Hívásra nem tudom,mert amit utólag betettem az még nincs feltöltve.

(#94398) Riverboy válasza Terentius (#94394) üzenetére


Riverboy
tag

Értem kaphatok egy kis felvilágosítást miben lesznek jobbak a 64bites telók?

(#94399) jeni válasza Crytek (#94395) üzenetére


jeni
félisten

(#94400) jeni válasza Riverboy (#94398) üzenetére


jeni
félisten

[link]
[link]
[link]

jelenleg nincs szoftver hozzá

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.