Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) sbwolf válasza #79335424 (#94099) üzenetére


sbwolf
aktív tag

marsapa v3
flash tool
Drivert egyenlőre nem tudok linkelni, de valahol láttam....

(#94102) #79335424 válasza sbwolf (#94101) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Szedem már. Pár óra és lejön. Ha minden igaz, akkor ma hozzájutok egy fullos Telenor, LTE SIM -hez. Kíváncsi vagyok, hogy muzsikál vele a vasunk.
Azt sajnos nem tudom, hogy a Titaniumnak ilyenkor mi a nyűgje. Ilyet még nem csinált nálam.

(#94103) WOT-H-A-C válasza sbwolf (#94101) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez spflash tools? Mert annak Vcom driver kell....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94104) sbwolf válasza WOT-H-A-C (#94103) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Az.

(#94105) gyűrű válasza sbwolf (#94101) üzenetére


gyűrű
addikt

(#94106) WOT-H-A-C válasza sbwolf (#94104) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

köszi , telon nem tudtam megnyitni a linket...

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94107) sbwolf válasza WOT-H-A-C (#94106) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Csak akkor tudod letőlteni telóval, ha a mega app telepítve van.
Privi ment.

[ Szerkesztve ]

(#94108) zolipapa66 válasza csubuka (#94093) üzenetére


zolipapa66
tag

+1. Leagoo Lead 2, nálam is nagyon jó.-És én várom az elite sorozatot.

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#94109) RBJ


RBJ
addikt

Szerelmes lettem a samu s5 activ ba. De mivel engem a telefonbuzéria elkerül így nem költök rá vagyonokat évente. De viszont érdekelne valami pl THL T6 pro + valami proaktív tok combó, vagy valami hasonló elfogadható árú telefon plusz strapa tok ami már létezik. :DDD
Tecccciiikkérteni? :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94110) atua


atua
aktív tag

Sziasztok!

Dual simes Honor 6-ot be lehet szerezni itthon, hivatalos forrásból?

(#94111) Arween


Arween
senior tag

köszönöm a sok választ .

csibe1 Igen a ki-be kapcsolgatást így értettem én annál a fázisnál lemaradtam a kétkártyás telefonok esetében :)

Nos a telefont 130$-körüli árért lehet megvenni az alábbi helyeken a specifikáció is kissé bővebb.
banggood
antelife

Megéri-e az árát?

Mert az 5-ös verzióban ha jól látom csak a kamera és a kijelző felbontása más, viszont ez csak 90$:
etotalk

Most nézem a leagoo facés oldalán ezt a választ kaptam a magyar nyelvre:
Leagoo Smartphone: Hi, I am sorry that our phone does not support Hungarian language at present.Thank you.

[ Szerkesztve ]

(#94112) pitrikzoli válasza atua (#94110) üzenetére


pitrikzoli
csendes tag

Pl.:http://www.edigital.hu/?dosearch=1&cat=0&scf=0&search%5Bname%5D=1&search%5Btxt%5D=honor+6

(#94113) atua válasza pitrikzoli (#94112) üzenetére


atua
aktív tag

És ez tuti dual simes? Mert én a leírásban nem találok erre utalást, illetve a hozzászólások szerint is csak egy simes...

(#94114) janakbacsi válasza WOT-H-A-C (#94079) üzenetére


janakbacsi
őstag

nem bővíthető memóriás a 910-es, így nem felel meg az ő igényeinek.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#94115) ctibor válasza pitrikzoli (#94112) üzenetére


ctibor
senior tag

Az itthon hivatalosan kapható Honor 6 az NEM Dual SIM!

(A Huawei vagy 6-8 féle verziót gyárt a Honor 6-ból.)

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#94116) Crytek


Crytek
veterán

Használ valaki a telefonjához vízálló mobiltokot , ha igen milyet?

(Mi2-re szeretnék valamilyet ,ami ömlő ,szakadó esőt is bírja)

Next PC Upgrade: 2022

(#94117) RVR400 válasza Crytek (#94116) üzenetére


RVR400
veterán

Ez tuti bírja:

:DDD

(#94118) ReFleXx válasza csendes (#93974) üzenetére


ReFleXx
addikt

Köszi a tippet, sikerült egy telót nekem is vennem a kuponnal,ahogy nezem mar javitottak is mert mar nem fogadja el a kupont telefonokra. :R

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#94119) vlevi válasza WOT-H-A-C (#94092) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még nem jelent meg, a geekbuyingon is januárt írnak.
Leagoo Lead 7 5.0Inch Android 4.4 Smartphone MTK6582 Quad Core 1GB/8GB IPS JDI HD Screen 13.0MP 4500mAh Battery - Black. A 4500-as akksi jól hangzik!

Én viszont az Elephone P6000-re lennék kíváncsi. Nem is konkrétan erre a készülékre, hanem arra, hogy ebben MTK6732 SOC van. 4G, Mali T670 meg ilyen nyalánkságok, Lollipop, ... Gondolom, ha jó a SOC, akkor jövőre a többi gyártó is rámozdul a témára.

(#94120) RVR400


RVR400
veterán

Nekem még ez tetszett meg mostanság:
Elephone G7

Kár, hogy valószínűleg a fele sem igaz a leírtaknak. :DDD

(#94121) WOT-H-A-C válasza janakbacsi (#94114) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

OTG ;)

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94122) Mercutio_ válasza aleister (#94089) üzenetére


Mercutio_
félisten

Simán, pl. a kamera valójában 5MP-s csak 8-ra interpolalt képet ment, az akkukra olyan értéket írnak ami nekik tetszik, de valójában 2/3-a 3/4-e a valós kapacitás, stb.
A konkrét gyártó nekem kínai talán itt a szakik többet tudnak róla :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94123) atua válasza ctibor (#94115) üzenetére


atua
aktív tag

Hmm... akkor mit ajánlanátok az itthon hivatalosan kapható dual simesek közül? A keret max. 100-120k és androidos kellene.
Vagy mik a lehetőségek, ha dual simes Honor 6-ot szeretnék külföldről? Ez mennyire megbízható? Garival mi a helyzet?

(#94124) ctibor válasza atua (#94123) üzenetére


ctibor
senior tag

A Galaxy S5 Dual pl. már 120 környékén beszerezhető.

LINK

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#94125) mdk01


mdk01
addikt

Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudok 766 névből 1db vcf-et csinálni? Kicsit lemaradtam az évek során és nem is értem, hogy a nokia pc suite miért nem csinálja meg. Vagy a telefonhoz kapott pc suite megcsinálja?
Köszönöm előre is.

(#94126) RVR400 válasza Mercutio_ (#94122) üzenetére


RVR400
veterán

Gyanítom, hogy Te még nem találkoztál Leagoo-val, ezért sikerült egy teljesen fals megállapítást tenned.

[ Szerkesztve ]

(#94127) diegho válasza RVR400 (#94120) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez nagyon komolyan néz ki, kár, hogy elephone... ha mondjuk Lenovo lenne de jó is lenne...

(#94128) csubuka válasza RVR400 (#94126) üzenetére


csubuka
addikt

+1, Kivételesen ők valóban nem ilyenek (eddigi termékeik alapján legalábbis). Őszintén rá van írva pl a Lead 3 akksijára is az 1600mAh, pedig sok más gyártó ezt a tényt inkább elmismásolná és ráírna valami 2000 feletti értéket. Ezzel szemben egész jó üzemideje van a kütyünek 4-5 óra okosan használva kijön képernyőidőre :D Innentől kezdve a kevéssé optimáltság is megbukott.

Kamera meg ebben az árkategóriában lényegtelen... :) Azt se tudtam hány Mpx-es a lead3-ban, valamit csinál ha kattintasz az tény, de nagy köszönetet egyik 100 USD alatti kütyüre se produkál szerintem. (Utoljára a Newman N2, de az azért több sebből vérzett a kamerát leszámítva: nem dual sim, melegedett, szoftveres bugok, javarészt kijavítatlanul, egy idő után a kijelzőkábel elnyalódik...)

[ Szerkesztve ]

(#94129) Mercutio_ válasza RVR400 (#94126) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gyanítom nem megy az értő olvasás és /vagy nem ment át az üzenet, azaz ahogy a kérdés úgy a válasz is általában a kevésbé ismert / noname gyártókra vonatkozott.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94130) ben-ga válasza mdk01 (#94125) üzenetére


ben-ga
tag

én megcsináltam nemrég, csak sajnos letöröltem :(
guglin találtam, azt hiszem ez volt:

le kell töltenünk a következő zip fájlt és kicsomagolni a benne lépvő “merge_vcf.cmd” fájlt a “C:\Nokia” mappába. Azért ide, mert itt vannak a VCF fájlok amikből egy nagy VCF fájlt szeretnénk csinálni. Ez azért fontos mert a Gmail (és sok más szoftver is) egyszerre csak egy VCF fájl importját engedi. Könnyen belátható, hogy mondjuk 1000 névjegynél egyesével elég sokáig tartana beimportálni a Gmail címjegyzékébe a kontaktjainkat. De ha egy fájlba összegyúrjuk őket akkor csak pár pillanat és ez szinte minden programmal kompatibilis marad ami kezel VCF-et. :) Szóval, bemásolás után futtassuk le a fájlt! A végeredmény fájl neve pedig “all_contacts.vcf” lesz, ezt kell majd beimportálni.

[ Szerkesztve ]

(#94131) RVR400 válasza Mercutio_ (#94129) üzenetére


RVR400
veterán

Mivel fel sem merült más gyártó vagy más típus, és ő nem azt kérdezte, hogy a kínaiaknál ez mennyire jellemző, így ez csak a Te olvasatodban lett ennyire egyértelmű vonatkozású. ;) Az meg, hogy Te mit gondolsz arról, amint Te írsz, nem jelenti azt, hogy a másik is tudja, és korlátolt lenne, ha esetleg mégsem, csak nem fejezed ki Magad egyértelműen, mivel nem vonatkoztatsz el az alapfeltevéstől, csak gondolatban. Ahogy a kérdés sem az volt, hogy a kínai telókkal előfordult-e már ilyen, hanem hogy volt-e már erre példa, de a szövegkörnyezet még mindig a Leagoora utalt, mivel azt a típust nézte ki. Esetleg magyarázzam még, vagy velem ellentétben Neked sikerül értően olvasni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#94132) rtzui


rtzui
csendes tag

Prestigio 5517 Duo vagy Lenovo P780?

(#94133) Mercutio_ válasza RVR400 (#94131) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg elmagyarázzam, hogy másik topicban indult a téma ahol napi szinten beszélünk vagy még szeretnél rugózni a temán?
Szerintem ugorjunk, amúgy is itt köröz a karácsony szelleme... :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94134) WOT-H-A-C válasza Mercutio_ (#94133) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Hessegessed el a francba a szellemet nehogy belezabáljon a bejglibe!!! :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94135) fotosjani válasza mdk01 (#94125) üzenetére


fotosjani
aktív tag

A .vcf fájlokat az alábbi módon tudod egybe fűzni:
következő sort beírod egy jegyzettömb txt-be:
copy /B *.vcf all_contacts.vcf
majd a txt fájlt mented a következő néven: merge_vcf.cmd
Ezt a fájlocskát beteszed abba a mappába, ahol a rengeteg vcf van, futtatod,
-Majd a kapott egy darab all_contacts.vcf nevezetű névjegykártyát importálod a gmail címjegyzékbe.

(#94136) diegho


diegho
nagyúr

Ha ez fel is megy valósan 180$-ig, akkor is az egyik legjobb ajánlat lehet a jövő évben: [link]

(#94137) #79335424 válasza diegho (#94136) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azért nem minden fenékig tejföl. Ha jól látom, akkor nincs mikroSD, az egyik slotban csak 2G -t tud és nincs 800Mhz -es LTE.

gyűrű:
Köszönöm a drivereket! Remélem, hogy jók lesznek XP -hez is! :R

[ Szerkesztve ]

(#94138) RBJ válasza RVR400 (#94117) üzenetére


RBJ
addikt

röhögni fogtok de melóba ilyenbe hordom a telót. Pedig van rajta fólia, gyári tok, de por ellen csak a zacsi véd. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94139) Arween válasza vlevi (#94119) üzenetére


Arween
senior tag

Amit linkeltem két oldalt ott 130$ körüli áron elvileg vehető vihető,vagy akkor mégsem?

(#94140) diegho válasza #79335424 (#94137) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezek közül engem egyik sem érdekel, ha nincs vele komoly gond és a kamerája is jó ilyennel nyitom a jövő évet.

(#94141) aleister válasza Mercutio_ (#94122) üzenetére


aleister
veterán

Ó ez engem nem zavar. Tőlem ki is vehetik belőle a kamerát. :)

RVR400 topictárs által írt reális aksikapacitás és a számítási teljesítménybe beleszóló dolgok (cpu, ram) érdekelt. Ezért is csodálkoztam azon, hogy esetleg "nem az van benne", mint amit a specifikáció ír, hisz elég hamar kiderülnének ezek a turpisságok. :)

Ez a Lego és az Elephone, ami szimpatikus a noname keleti portékák közül. Majd alszok egyet a forint erősödéséig rájuk. :)

ui: ja és ne veszekedjetek...itt a május 1 a szeretett ünnepe! :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#94142) maczera válasza mdk01 (#94125) üzenetére


maczera
aktív tag

"hogyan tudok 766 névből 1db vcf-et csinálni?"
Úgy emlékszem, hogy a MyPhoneExplorer-ben lehet importálni és exportálni, én ezt találtam a legértelmesebb programnak. Ha egyben az egész telefonkönyvet exportálod, akkor az 1 db lesz. Ha csak kijelölteket, akkor pedig darabonként exportál...

(#94143) #79335424 válasza diegho (#94140) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bocs, félreértettelek! Úgy értelmeztem, hogy a "legjobb ajánlat" kifejezést általános értelemben írtad, nem csak úgy, mint számodra legjobb ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#94144) punky10 válasza RBJ (#94109) üzenetére


punky10
addikt

Az a baj, hogy igazán jó strapa-tok csak az ismertebb(és drágább...) modellekhez van...
Mindig jókedvre derít, ha láttok egy almást,Otterbox-alatt az oldalán.Oda-vissza vannak a drága Iphonjuk minöségérzetével, baks becsomagolják egy ütésálló tokba... :)
Én meg vettem egy telót, ami már úgy jött le a futószalagról, nem kell külön dobozolni...

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#94145) csubuka válasza aleister (#94141) üzenetére


csubuka
addikt

Bizonyos környezetben előfordulhat, hogy nem azt kapod ami ki van írva: aliexpressről "túl szép, hogy igaz legyen áron" vett 8-magos telók pl... de megbízhatóbb márkák és webshopok esetében azért nem történik ilyen (tán). Velem nem történt. Aliexpressről meg sosem rendeltem telót, csak nagyobb webshopokból.

(#94146) Mercutio_ válasza aleister (#94141) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én maga vagyok a reinkarnálódott buddhába oltott kisjézus egy kis ganésával fűszerezve.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#94147) aleister válasza csubuka (#94145) üzenetére


aleister
veterán

De feltételezem, hogy más oldalakon megfelelően van feltüntetve? Vagy, ha más webshopban nem, akkor legalább a gyártó oldalán. Szóval egy tapasztalt netes vásárló nem fogja feltehetően ezt benézni.

Az más, amit Mercutio írt. Ha a marketing kedvéért plasztikázott adatokat szerepeltetnek a specifikációban, azzal nemigen lehet mit kezdeni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#94148) csubuka válasza aleister (#94147) üzenetére


csubuka
addikt

Valóban a marketing plasztika az csak élőben derül ki :)

A Leagoo igazat szól, legalábbis eddig azt tapasztaltam. plusz ez nem zéró feedbackes eladó az alin így nem féltéglát kapsz kamu trackinggel.

A teljesen kamu adatok (4 helyett két mag) a "kitűnő" klónokat érintik általában... az tök más félrevezetés, mint a kis akksikapacitás ferdítés, de időnként ilyen problémák is megjelennek a topikban.

Tapasztalt vásárló valóban feltehetően nem vesz klónt meg aliről 50 dodóért csúcstelót az "őszinte"-akciók keretében.

[ Szerkesztve ]

(#94149) include777 válasza Arween (#94139) üzenetére


include777
aktív tag

Szia !
Az anten én is néztem ott 136 dodó.
Lead1 tulaj vagyok, már 3 hónapja, összefoglalnán neked amit Én tudok erről a telefonról (+ a kezemben átfutott még vagy 6-7 darab, amit ismerőseim/nek rendeltek/rendeltem az enyém után).
A telefon összeszerelése kivánnivalót nem hagy maga után, 3 hónapos használat után sem látok/érzek rajta olyat, ami arra utalna, hogy dzsunka gyártó lenne.
A telefon napi használata tökéletes, az 1 giga ram, és az mt6582-es igen jó páros, az 1 giga ramból általánosan marad 300-400 mega szabadon általános felhasználás mellett, ami több mint elég.
(Én ART-vel használom rajta a kitkatot nem Dalvik-al)
Idáig battery drain jelenséget nem vettem észre, ahogy az mt-s prociknál kell, simán elmegy deep sleep-be, és szükség esetén a magokat is szépen lekapcsolja ha nincs rájuk szükség.

A kamerája bár 13-mp-s de 8mp, 8mp-ből interpolálja fel, ezt a facebook oldalukon írták is (a boltok meg úgyis azt írnak amit akarnak).
A kamera vakuja nem a legjobb, de ez sajna erősen kínai beütés, sok telefonnak ez egy elég gyenge része, a kamera kültéren elég elfogadható képet készít, beltérben is ha megfelelő a fény, de vakura támaszkodva, vagy gyenge fénynél felesleges készíteni fotót, mert elhasal a minőséggel.

Az aksija 2200ma/h-s ami úgy bír kb 3 órát, ha kb 40%-a vissza van véve a fényerő. A 3 órából kb 40 perc xbmc+acestreamos videónézés, 30 perc kb index és nso olvasgatás, a maradék clash of clan és angry birds epic-el játék, többször is teszteltem, kb ennyi az élettartama az aksinak.
A lead1-et a gyári töltő, ha erősen számításigényes feladatokra használom, akkor vagy szinten tudja tartani, vagy nagyon lassan merül, ezért én beszereztem egy samsung töltőt, amivel tökmind1 mire használom a telefont, tölti felfele :)

Gyárilag a lead 1 romja nincs agyontelepítve, külön öröm volt számomra, fogy az fb-s appot simán tudtam uninstallálni, nem kellett root [bár rootoltam a telefont].

A cég elég korrekt supportot tart, a romok letölthetőek, folyamatosan jönnek ki az újabbak (már amelyikhez kell, a lead1-nek szeptemberben volt utóljára romfrissítése), face-en illetve emailban is válaszolnak.
Én azok alapján amit tudok a telefonról, amennyit használom, amilyen visszajelzéseket kapok az ismerőseimtől, illetve itt a fórumon is jópár tagtól akik privátban megkerestek, én simán tudom Neked ajánlani, a vas az az lesz benne, amit írnak, az aksi is akkor lesz, személyen véleményem szerint - ha a romot nem cseszik el -, akkor a 130-135 dodós ár best buy lesz.

Én amúgy az elite szériára is várok, de ez a lead7 is mozgatja az agyam, anyának kellene egy telefon :)

Ps.: Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt kívánok, és köszönök Nektek minden segítséget.

keep calm and learn powershell

(#94150) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Uraim!

Mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt kívánok!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.