Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93651) b0bcat válasza RVR400 (#93649) üzenetére


b0bcat
addikt

"...a 3 óra a teljesen normális kijelzőidő egy átlagos telefonnál..."

+1 :K A Haier W910 is ennyit tud. Qualcomm proci... Bezzeg az MT6582-es csodák, amik a kezemben voltak, 4-5 órát tudnak hasonló méretű (2 Ah alatti kaapcitású) akkuval. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#93652) doongoo válasza Laza... (#93639) üzenetére


doongoo
addikt

:))

Csak sorban olvasok és egyből reagáltam, nem olvastam végig mindent

(#93653) Dingle válasza b0bcat (#93651) üzenetére


Dingle
tag

Hát pedig ez is MT6582 SoC-os telefon

(#93654) b0bcat válasza Dingle (#93653) üzenetére


b0bcat
addikt

Akkor rosszul van optimalizálva. A THL T6S és a Cubot S168 sem ugyanannyit bír*, pedig papíron ugyanakkora az akku bennük, és a SoC is ugyanaz. Nekem volt Star HD9000-em ilyen procival, és az a(z elméletileg) 3000-es akkuval elég sokat (5+ óra kijelző emlékeim szerint) bírt. :K

*A Cubot hosszabb akkuidőt produkál.

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#93655) Dingle válasza b0bcat (#93654) üzenetére


Dingle
tag

Valamit lehetne tenni hogy tovább bírja?

(#93656) cappa72 válasza RVR400 (#93649) üzenetére


cappa72
nagyúr

Jó az 1,8Ah-s akkunak is...
Van egy Itouch nóta kisérleti nyúl nálam, aminem szintén 2800mAh-s szitázása van.
kevesebbet bír, mint a Lenovo a820 a maga 2Ah-s akksijával.
Méretben is nagyobb az A820 akkuja, és jobban is teljesít.
Ez miatt vélhetően az Itouch akkuja nem több 18000mAh-nál. És ezért merül le keb 3 óra kijelzőidőnél kb 0-ra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93657) b0bcat válasza Dingle (#93655) üzenetére


b0bcat
addikt

Azon kívül, hogy mindent (wifi, 3G, GPS) kikapcsolsz és leveszed a fényerőt minimumra? Nem. :( De ha ennyire zavar a rövid üzemidő, akkor miért nem veszel hozzá egy külső akkut? Ma már fillérekért lehet kapni. ;)

Amúgy ha nem nyomkodod állandóan a telefont, akkor a 3 órás kijelzőidő sem katasztrofális. Az én telefonom is ennyit tud, de általában - kb. 1 órányi kijelzőidő mellett - 2-2,5 nap után kell csak töltenem.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#93658) RVR400 válasza b0bcat (#93651) üzenetére


RVR400
veterán

Én nem tudom, hogy ti hogyan csináltok ilyen csoda kijelzőidőket, de nálam egy MTK6582-s cucc sem tudott 2000 körüli akksival 3 óránál többet, és maximum 10% eltérések voltak csak, tehát a legjobb esetben sem érte el a 3.5 órát.

(#93659) Dingle válasza cappa72 (#93656) üzenetére


Dingle
tag

Nincsen valami mód a kijelző fényerejét a minimális érték alá csökkenteni? Sajnos nagyon magas alapból és lehet az is rendesen szívja az akkut

(#93660) cappa72 válasza Dingle (#93659) üzenetére


cappa72
nagyúr

esetleg: [link] vagy LuxLite.
Én nem használtam egyiket se, de hátha.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93661) b0bcat válasza RVR400 (#93658) üzenetére


b0bcat
addikt

A feleségem ZP700-asa (1750 mAh) több mint 4 órát bír. Az említett HD9000 3000-es akkuval bírt 5 óra felett. A Cubot S168 (1900-as akku) 3 óra feletti kijelzőidő mellett 3 napot bírt. ;) Anno a legelső kínai csodám, az aTAB5 (5" MT6575) több mint 6 órát bírt a 2800-as akkuval. :K

Szerk.: Ja, és a H7100 is bír a mai napig bő 5 órát (névlegesen 3100-as akkuval).

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#93662) Mercutio_ válasza cappa72 (#93660) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezek nem csak egy sötét "skint" húznak a kijelzőre ami "elfedi" a továbbra is minimum fényerőn üzemelő kijelzőt?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93663) MrChef válasza Laza... (#93597) üzenetére


MrChef
aktív tag

Találtam presell-ben Cubot X9-et is! :)
[link]
mondjuk én inkább menekülök attól, hogy bármilyen ájfonra hasonlítson a telefonom, nem vagyok wannabe milliomos.

(#93664) cappa72 válasza Mercutio_ (#93662) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mivel nem használtam még, csak az Android alkalmazások topikban a keresővel hirtelen ezeket találtam, ezért erős passz.
Gondolatindítónak jó, utána lehet már keresni kinek ízlése szerint.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93665) fateless válasza cappa72 (#93656) üzenetére


fateless
veterán

Volt már nálam olyan készülék, aminek az akkujára 2800 volt írva, de a tömeg és térfogat alapján kb 1300-1400-as volt.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#93666) Mercutio_ válasza cappa72 (#93664) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Egy a minimum fényerőt valóban fizikailag is csökkentő app jó lenne, este nekem is kiég a szemem az A820-szal, a night mode nevű appot használom, de az úgy működik ahogy leírtam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93667) Dingle válasza cappa72 (#93660) üzenetére


Dingle
tag

Feltettem a Shades-t, remélem fog működni

(#93668) doongoo válasza Mercutio_ (#93666) üzenetére


doongoo
addikt

Ez valóban módosít is: velis auto brightness

(#93669) Outlander


Outlander
őstag

Jó pár éve az akkori telóm, romjában valahogy nagyon elrontották ezt a részt, és éjszaka is ilyen nappali fényviszonyt érzékelt..

Akkor sok keresgélés után találtam ezt, Yaab, iszonyat inteligens, manuális is beállítható a kívánt érték, memóriát nem ette, ébren nem tartotta a telót... az akkori verzió. most nem tudom h milyen.
De egy próbát ez is megér.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#93670) pècsimunkás válasza Mercutio_ (#93666) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Luxlite nagyon jó kis app !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#93671) Digger


Digger
senior tag

IPS kijelzőn a képernyőtartalomtól függ a kijelző fogyasztása?
Egy világosabb skin mérhetően többet fogyaszt, mint egy sötét?

Nem régóta van THL5000 telefonom.
Ha üzenet jön, hogy van hozzá frissítés azt nyugodt szívvel rá lehet engedni?

(#93672) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Manuális minimumot, és automata fényerő értékeket is jól be lehet állítani Gravity Box-al.

(#93673) WOT-H-A-C válasza Digger (#93671) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nyugodtan frissíthetsz....

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93674) doongoo válasza Digger (#93671) üzenetére


doongoo
addikt

Tudtommal csak Amoled-en jelent érezhető különbséget a szín, mert az valóban csak ott világít, ahol színt kell megjeleníteni. A TFT-k pedig (IPS is az) az egész képernyőt megvilágítják mindig. Legalábbis így emlékszem.

Ha nincs igazam, akkor majd a szakik kijavítanak.

(#93675) Sanyesz. válasza Digger (#93671) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Nyugodt szívvel, de a root jog még egy patch frissítés után elszállt, azaz újra kell rootolni. A 2014.12.02-i "frissítés" is ilyen volt.
Ráadásul az iRoot szerint rootolva volt, a appok szerint meg nem és ugye az utóbbiak a lényegesek. :)

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#93676) ReFleXx válasza Outlander (#93612) üzenetére


ReFleXx
addikt

Hmm érdekes, én több helyen azt olvastam hogy 150 euro ami most ~187$ fölött vám-ot is kell fizetni.
Ez most nem vonatkozna a telokra? :F
Ha egy 200$-os teló megáll 254$-ból az még úgy nem is vészes.

(#93614) Gery1987 : köszi neked is

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#93677) WOT-H-A-C válasza ReFleXx (#93676) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

2014 es vámrendelet , telefonra, tabletre nincs vám tarifa.

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93678) Potzee válasza ReFleXx (#93676) üzenetére


Potzee
addikt

Érdemes elolvasni JunkieeeBoy blogját :R és alatta a kommenteket.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#93679) Mercutio_ válasza WOT-H-A-C (#93677) üzenetére


Mercutio_
félisten

Eddig se a VÁM volt a nagyobb tétel (4-5% volt talán?) a 27% ÁFA (ami a csomagolási költségre is rájön) fáj igazán.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93680) WOT-H-A-C válasza Mercutio_ (#93679) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ööö.... igen, valóban ìgy van. Ezt nekem szántad? O.o

egyébként 2,5% az alja, "de ki számolja??" :DD

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93681) Mercutio_ válasza WOT-H-A-C (#93680) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak kiegészítettem az információt:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93682) ReFleXx


ReFleXx
addikt

MegaTHX , got it. :R

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#93683) Blue Eagle válasza gixxergabi (#93672) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Már amelyiknél...

(#93684) WOT-H-A-C válasza Mercutio_ (#93681) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:R :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93686) MrChef válasza #45553408 (#93685) üzenetére


MrChef
aktív tag

Viszonylag sok amerikaival találkoztam már. Előfordult, hogy én voltam a fehér holló az androidos telómmal. Mindenki másnak iphone vagy néha Blackberry. Ott nem nagy vihar megvenni, a havi átlagfizu negyede.
Szóval mi még mókolgatunk egy darabig...

[ Szerkesztve ]

(#93687) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Két androidos telefon között, hogyan lehetne a telefonszámokat átvinni a másik telefonra?

(#93689) Viktor0610 válasza RaPiDsHaRe (#93687) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyik készüléken biztonsági mentés (névjegyek exportálása).
Memóriakártya átrak vagy az elkészült VCF-fájl Bluetooth-kapcsolattal vagy egyébbel másik készülékre átküld.
Másik készüléken névjegyek visszaállítása. :)

Samsung Galaxy A54

(#93690) Potzee válasza MrChef (#93686) üzenetére


Potzee
addikt

Vagy még olcsóbb...attól függ, hogy melyik szolgáltatónál, milyen előfizetéssel veszed.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#93691) Potzee


Potzee
addikt

Jól gondolom, hogy a coolicool és az eFOX rokonok?
Esetleg ugyanaz a tulajdonosi kör?
Vagy csak puszta véletlen a website design hasonlóság?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#93692) gyűrű válasza Potzee (#93691) üzenetére


gyűrű
addikt

Jól.. :)

(#93693) Potzee válasza gyűrű (#93692) üzenetére


Potzee
addikt

Köszi! :R
Nem, mintha nagyon fontos lenne, de épp most néztem szét mindkét oldalon...egymás után...és feltűnt a hasonlóság. :B

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#93694) west76 válasza RaPiDsHaRe (#93687) üzenetére


west76
aktív tag

A legegyszerűbb a névjegyzéket a régi telón a google fiókoddal szinkronizálod, majd az új telón ismét és kész is. Több előnye is van. Egyszerű szerkeszteni akár gépen is a google fiókodban és mindig hozzáférsz ha új telód lesz, vagy csak rom csere vagy factory reset után szükséges.

(#93695) tobias40


tobias40
veterán

Hi !

Ha vissza akarom tenni a cwm-ből korábban elmentett custom romot akkor milyen lépéseket kell megtennem hogy tökéletes legyen?Hogyan fogom megtalálni a régi mentést és hol?(dátum szerint vagy vmi nevet ad neki a cwm??)
Gondolom kell resetelni 1-2 dolgot hogy ne maradjanak meg az előző rom beállításai...
Csináltam erről(MIUI)rom-ról is cwm-ben mentést ha vmi baj lenne,vagy mégis vissza akarnám rakni ezt!

Ha lehet akkor "szájba rágósan írjátok le! :R

Azt hogy hol találom meg a régi mentést azt már megtaláltam,mit kell resetelnem és mire kell még figyelnem???

Előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#93696) Laza... válasza tobias40 (#93695) üzenetére


Laza...
addikt

wipe data, factory reset
wipe cache
advanced - wipe dalvik cavhe

Never give up!

(#93697) tobias40 válasza Laza... (#93696) üzenetére


tobias40
veterán

Ez mind kell és ebben a sorrendben?

Köszi a helpet!

(#93698) Outlander válasza Laza... (#93696) üzenetére


Outlander
őstag

Visszaállításnál minek? Soha nem szoktam, és nem is volt belőle probléma... a visszaállítás alapból felülír mindent.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#93699) b0bcat válasza #45553408 (#93685) üzenetére


b0bcat
addikt

"...az iPhone-tulajdonosok a legkevésbé elégedettek, az átlagos 48 százalékhoz képest az Apple készüléket használók 78 százaléka javítana telefonja ellenálló képességein."

:C

@Potzee:

Drága az előfizetéssel is! Csak 24 részletben kevésbé fáj... :DDD (Egy ismerősöm vett nemrégiben egy Samsung telefont, és még örült is neki, hogy milyen jó vásárt csinált, mert 60 ezer helyett 30-ért kapta meg két éves hűségre, drágább díjcsomagra váltással. Természetesen két kérdés után kiderült, hogy a magasabb díjcsomag miatt, a 24 havi plusz költségeket összeadva összességében valójában 75 ezerre jött ki a váltás, ami látszólag 30 ezer volt... :U)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#93700) Potzee válasza b0bcat (#93699) üzenetére


Potzee
addikt

A tengerentúli szolgáltatókról volt szó inkább...Telus, Virgin, Bell, Rogers...ezeknél tudsz olyan szerződést kötni, hogy a telefon ingyen van, de az előfizetést fenn kell tartani akár több évig is.
Tehát, ott is hasonló a szitu, az előfizetővel ugyanúgy kifizettetik a készüléket csak nem fáj annyira.
De mindezektől függetlenül odaát még így is jóval olcsóbbak az iphone-ok.

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.