Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93451) vidocq válasza Blue Eagle (#93450) üzenetére


vidocq
csendes tag

Elephone G4, letöröltem pár rendszeralkalazást (gyári launcher, weather widget), mivel azt hittem, hogy resetnél ezek úgyis újra feltelepülnek, viszont amikor elvégeztem a factory resetet, a telefon megáll a bootanimációnál, rezzen egyet, és utána nem történik semmi.

Hogyan tudok ilyen mentést flashelni? Csak a CWM-et ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#93452) Blue Eagle válasza vidocq (#93451) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Elsőként ezt próbáld emészteni: [link]

Ha a systemből törölsz bármit, akkor az sehonnan nem tud "begyógyulni" factory reset tel. Egy mezei CWM mentés megoldotta volna a problémád system visszaállítással.

[ Szerkesztve ]

(#93453) nemethsza válasza borcic (#93430) üzenetére


nemethsza
tag

Ne általánosítsunk...
Egy X6 tökéletesen teszi a dolgát. Értem ezalatt, hogy ott vagyok, ahol mutatja, ott kell kanyarodni, ahol mutatja, és ott a végcél, ahol mutatja. Nálam ennyi a dolga.

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#93454) vidocq válasza Blue Eagle (#93452) üzenetére


vidocq
csendes tag

Köszönöm a linket! Az IMEI nem fog átíródni, ha egy másik telefon backupját flashelem fel?

Teljesen logikus egyébként, hogy a systemből törölt dolgok nem fognak visszakerülni, nem tudom hogy mire alapoztam ezt a feltevést, de valamiért teljesen biztos voltam benne - és meg is ittam a levét. Tanultam a hibából, remélem.

(#93455) kretenallat


kretenallat
senior tag

sziasztok! rendeltem a coolicool-ról egy Redmi 1S-t és a holland postával küldték a csomagot. a track szerint megérkezett magyarországra a csomag és két napja a vámnál ül "The item is being processed by customs". most csak várnom kell, vagy lenne vmi egyéb teendőm?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#93456) Zeki válasza kretenallat (#93455) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha lesz teendőd, értesülsz róla.

(#93457) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Jovő évet szeretném egy új mobillal indítani. Össze húzom a nadrágom és remélem február elejére meg is tudom venni. Eddig xiaomi mi3 és nexus 5 van a pakliba. Fogcsikorgatva, de megunva a laggokat memória hiányt döntöttem h nagy beruhazast teszek. Kiváncsi lennék a ti alternatíváitokra ilyen kategóriába. :U

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#93458) WOT-H-A-C válasza royalka (#93457) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nexus 5 nem volt a kezembe de mi3 igen. Igazi prémium cucc (szerintem), most hogy 300$ alatt van az ára szerintem nagyon megéri, bár a vibe z-t nem adnám oda érte!! :P

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93459) tihibaby válasza royalka (#93457) üzenetére


tihibaby
senior tag

Esetleg még:OnePlus One

(#93460) CoolBoy323 válasza royalka (#93457) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Android DUAL SIM (két SIM) okostelefonok topikja

:U :U

(#93461) RVR400 válasza CoolBoy323 (#93460) üzenetére


RVR400
veterán

Lehet, hogy kettőt is vesz. :DDD :P Persze egész jól megszórták 1 simes cuccokkal a topicot. :D

[ Szerkesztve ]

(#93462) ddante


ddante
újonc

Sziasztok van egy Cubot GT99 telefonom. MTK Toolssal akartam rá telepíteni, de csak a recovrey mod adta be a kulcsot, se programmal, se három gombossal(ennél a telónál kettővel) sem jön elő. A gyári beállításokra se enged visszaállítani, szimplán csak újraindul a telefon kisebb gondolkodás után. Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan tudnám újra elővarázsolni a recovery módot?

(#93463) diegho


diegho
nagyúr

Coolicool-on az 50% áresés valami átverés? Az Iocean X1 pedig jó lenne 57$-ért. [link]

(#93464) tihibaby válasza RVR400 (#93461) üzenetére


tihibaby
senior tag

Bocs,nekem is OFF-ba kellet volna tennem!
De hogy nincs is normális topik ezeknek a telefonoknak,az is tény,ez meg pörög,sokan ide jönnek,akarva,akaratlanul,mert itt legalább ismerik a tagok a "singli"-ket is. :K

(#93465) WOT-H-A-C válasza ddante (#93462) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia. Kicsit rendbe kéne tenni a dolgikat mert az ìrásod is zavaros meg az is hogy mit akartál csinálni és mivel....

Pontossan ìrd le a dolgokat, hogy segìteni tudjunk. :U

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93466) royalka válasza tihibaby (#93459) üzenetére


royalka
őstag

Hát legfeljebb 5" lenne max, igaz mikor 4.5" -os telóm lett akkor meg ez volt a plafon.

(#93460) CoolBoy323 Bocsi. :U, De, igaz azt se írtam hogy muszály 1 simnek lennie. :P

(#93458) WOT-H-A-C: A ti ed is egy óriás. Agaz a xiaomi a képernyőhözképet elgé méretes házba van, gondolom kell az aksinak a hely.

Szeretném olcsóbban megúszni a dolgot, de igazat megvalva szertem telepakolni appal a telomat. Widgetek, iylen-olyan rendszer appok.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#93467) Fricibácsi válasza diegho (#93463) üzenetére


Fricibácsi
tag

Szerintem fél pillanat alatt el fog fogyni a "készlet", de próba, szerencse.

(#93468) maggi1886076 válasza Fricibácsi (#93467) üzenetére


maggi1886076
addikt

Vagy nem is volt :D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#93469) tihibaby válasza royalka (#93466) üzenetére


tihibaby
senior tag

Az 5.5" szerintem pont a határeset kategória,mivel nagyon sok múlik a készülék kialakításán.

(#93471) Laza... válasza #45553408 (#93470) üzenetére


Laza...
addikt

Pontosan :K

4,7"-5" között nem igazán van sok különbség, de 5" -> 5,5" között biza jókora.

Ugyan ez igaz az 5,5"-6" közötti méretekre, nem igazán van nagy különbség

Never give up!

(#93472) TheGedo


TheGedo
csendes tag

Sziasztok!
Egy Doogee Dg350 tulajdonosa vagyok. Az utóbbi időben, amikor telefonálok, a másik félen lévők panaszkodnak hogy annyira halk vagyok, hogy nem lehet érteni amit mondok. Csak akkor értenek ha a szó szoros értelmében kiabálok a telefonba. Próbálkoztam állítani a mobileuncle tools-ban a mic hangerejét állítani de sikertelenül. A beállításokat nem jegyzi meg, és a mikrofon érzékenysége sem változott. Mit tegyek?

(#93473) rasky válasza diegho (#93463) üzenetére


rasky
senior tag

Átverés, már a kezdetkor azt írta, hogy elfogyott az akciós cucc. :)

(#93474) #79335424 válasza #45553408 (#93470) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam most jön (remélem) a 4,2 -> 5,5 váltás. A leírásotok alapján ez elég "látványos" ugrás lesz. De sztem nem fog problémát okozni, mert én a 4,2 -t is fektetett nézetben, két kézzel használom. Kivétel a telefonálás, de az a legkevesebbet használt funkció. Elvégre nem azért vesz az ember telefont, hogy telefonáljon...ööö...vagyis... :F :D

(#93476) kcsa válasza TheGedo (#93472) üzenetére


kcsa
veterán

Első lépésként, ha van rajta tok, vedd le.

(#93477) #79335424 válasza #45553408 (#93475) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én is 5,5 - 6,5 között keresgéltem, de szegény SGS2 -m már több sebből vérzik, úgyhogy nincs tovább keresgélés, muszály van, mielőtt megadja magát.

(#93479) #79335424 válasza #45553408 (#93478) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. Azért lesz 5,5. ZP999.

(#93480) Secretknight válasza diegho (#93463) üzenetére


Secretknight
aktív tag

szia,
nekem ma majdnem sikerült,be is dobta az umi c1-re a 77 dollárt,de lassú voltam.Ahogy átléptem a fizetésre a rendes árát rakta ki...Egyébként én már vettem így onnan 2 db telefont féláron.Ma nem készültem rá,csak épp itthon voltam...

(#93481) doongoo válasza royalka (#93457) üzenetére


doongoo
addikt

Honor 6

(#93482) Blue Eagle válasza vidocq (#93454) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A system nem tartalmaz IMEI-t. Az az nvram. Az eszközdata-ban van nvram mappa. Tehát az userdata -t ne állítsuk vissza másik telóról. Ha méslgis véletlen, akkor egy FT megoldja a problémát.

(#93483) tutis válasza TheGedo (#93472) üzenetére


tutis
őstag

rootolt a teló?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#93484) tihibaby válasza #79335424 (#93474) üzenetére


tihibaby
senior tag

Nem tudom,de az biztos,hogy én is a legkevesebbet telefonálni használom. :DDD

(#93485) #79335424 válasza tihibaby (#93484) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én csak azt sajnálom, hogy ezeknél a kínai csodáknál nem divat az MHL. Az S2 -t rádugom a monitorra, csatolom a Logitech m555b egeret meg az Apple billt és kész a droidPC. :D Csak az S2 800x480 -ja a fullHD monitoron...hááát...legfeljebb szódával. De egy fullHD teló, 8 maggal, 3GB ram -mal, az cool lehetne. A wireless screen mirroring sztem nem fogja tudni kiváltani. De meglássuk.

(#93486) tutis válasza #79335424 (#93485) üzenetére


tutis
őstag

Tényleg a kábeles opciót hiányolod amikor miracast-al vezeték nélkül is megoldhatod?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#93487) #79335424 válasza tutis (#93486) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen. Nagyon más a két mód. Reakcióidők, terhelés, stb. Médiaátvitelnél nincs akkora jelentősége, de rendszerképnél igen. Arról nem is szólva, hogy az MHL megjelenítő oldalon nem igényel plusz, vagy extrás (értsd: smart) eszközt. Bármilyen HDMI/DVI bemenetes eszközzel működik. De mint írtam, meglássuk.

[ Szerkesztve ]

(#93488) oncsi válasza KTU (#93448) üzenetére


oncsi
őstag

57e lett az ára. I9192 Dual la fleur. Bolti garival. Tudom, hogy az nem "igazi" gari, de szerintem megbízhatóbb, mint egy ismeretlen kinai bolt. 10 éve működik, és vettem már náluk máskor is, igaz, nem magamnak. Ez sem nekem lett véve, hanem barátom vette a majdnem nejének.
Egyébként nem recseg, nem ropog. Az AMOLD kijelző nagyon szép. Aksi is kb rendben, és a lényeg, hogy nem 4.4 van rajta. (SD kártya kezelés miatt)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#93490) wwenigma válasza berek21 (#93489) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

O+O 64gb laza 60ezerrel dragabb.... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#93491) n@p@lm válasza ctibor (#81758) üzenetére


n@p@lm
őstag

2 sim használata esetén akkor nincs lehetőség a készülék memóriájának a bővítésére?

(#93492) vidocq válasza Blue Eagle (#93482) üzenetére


vidocq
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget, sikerült életrekelteni a telefont.

(#93493) gyűrű válasza n@p@lm (#93491) üzenetére


gyűrű
addikt

De igen, van..egy kis bütyköléssel..
itt nézd meg
vagy itt

(#93494) wwenigma válasza gyűrű (#93493) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Kis bütykölés az hogy 2tized millimetert le kell reszelni az sd kartyabol es a sim kartyabol is majd összeragasztani es belepreselni?: :Y :DDD Gecc....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#93495) gyűrű válasza wwenigma (#93494) üzenetére


gyűrű
addikt

:)
Jah.. nem vészes.. kipróbáltam már és működött.
Az sd-ről csak a kiálló bütyköt vágtam le amúgy..
Ez az ára, ha valaki ilyet vesz.. :C

(#93496) berek21 válasza gyűrű (#93495) üzenetére


berek21
senior tag

Ez nagyon beteg :Y

LG Velvet eladó!

(#93497) v-man


v-man
őstag

hali,
másfél éve vettem és használok megelégedéssel egy Star Q9000 nevű dualos kínai telót, 1/4 GB-os.

ahogy kaptam minidealtől, úgy használom, csak letiltottam a kínai progikat rajta.
sajnos mostanra viszont a memória megtelt és nem bírok semmit frissíteni v újat letölteni, mert folyton jön a "nincs elég hely az eszközön"
amit tudtam már megtettem:
- minden olyan általam felrakott progit töröltem, amit nem használok már
- a maradók közül amit csak lehet, átraktam az sd-kártyára
- app cache clean-nel kiürítem a cache-t

ezek a lépések eddig (az utóbb 3-4 hónapban volt rá szükség) mindig segítettek, de már nem megoldás ez sem.

olvastam, hogy egy bizonyos tombstone mappához kellene hozzáférni a probléma orvoslásához, de ahhoz viszont rootolás kell. sajnos az eredeti állapotról nincs mentésem sem.

elolvastam az összefoglalóban lévő rootolási leírásokat, amik már a teló vásárlásakor is elvették az egésztől a kedvem :DD , ha mégis megpróbálkozok azzal a Cappa által leírt módszerrel, mennyire biztos, hogy megoldódik a memória/tárhely problémám?

mivel nincs eredeti állapotról mentésem, komoly a veszélye a téglásodásnak ha csak rootolom, de semmi egyéb módosítást (rom-csere vagy akármi más) nem végzek az eszközön?
nekem egyedül annyi kellene h a fent lévő programokat frissíteni tudjam és esetleg újabbakat rátenni, azaz normálisan tudjak használni a telót, ahogy eddig.

köszönöm a segítséget előre is! :R

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#93498) mailroy


mailroy
csendes tag

Sziasztok! Megjött végre a Lenovo A916 telefonom, megpakolva alkalmazásokkal, melyektől szeretnék megszabadulni. (Baidu Browser, Dolphin Browser, Pocket Poker, Mobogenie, Mobo Market, Twitter, Dr Safety...) A telefonon telepítve van a Superuser, azt hittem rootolva van a telefon, de nem. Letöltöttem a System App Removert, de nem engedi törölni őket, mondván, hogy nincsen rootolva a telefon. Megpróbálnám a framaroot-tal rootolni, de nem kavarja meg, hogy már fent van a Supeuser? Mert a Framaroot telepítésénél úgy tudom ki kell választani és telepíti megint. Egyelőre az alkalmazások közül nem enged semmit átpakolni a memóriakrátyára pedig a Zte V967s-ben pl az alkalmazások menüpontnál engedte, gondolom root után ez is menni fog. Köszi előre is

(#93499) BogyóBP válasza v-man (#93497) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nyomj egy factory reset et és akkor az alaplra tölti rá a legujabb frissitéseket.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#93500) albinolynx


albinolynx
őstag

Umi-nál (konkrétan umi c1) melyik apk felelős a képernyőzárért?
Egyedi apk lehet. Középen a húzható körben umi felirat. A hátterét szeretném cserélni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.