Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94751) punky10 válasza Wolfskin (#94749) üzenetére


punky10
addikt

Akkor benéztem, bocs.
A Q4-esen pedig megy a piros gombos hivásbontás, amennyiben a beállításokban engedélyezve vannak a híváskezelő gombok. :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#94752) margithid


margithid
veterán

Ha jól értem, akkor 5%-ot kell fizetni még plusszban és vámmentes lesz? [link]
Csak mert az semmi, itthon a kezelési költség kb ennyi lenne, plusz az adó ami majdnem 30%.

(#94753) Wolfskin válasza punky10 (#94751) üzenetére


Wolfskin
őstag

de akkor is, ha ki van kapcsolva a képernyő?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#94754) beg válasza margithid (#94752) üzenetére


beg
veterán

Magyarországra 10%

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#94755) KamuMazsola válasza Wolfskin (#94737) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Szia!
1. Nem hamisak az aksik,csak a beépített védelem miatt nem lehet őket 0-ra meríteni.
2. A powerpack mérhet pontatlanul, inkább tájékoztató jellegű és energiát is fogyaszt valamennyit. A stabilizált 5V előállítása is igényel némi energiát.
3. Természetesen adódik némi veszteség is.
Én elképzelhetőnek tartom, hogy kb kétszer lehet egy 3100 mAh telefonakkut feltölteni vele.

Üdv.: KamuMazsola

(#94756) cs.zs. válasza margithid (#94752) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez így 43.000. Ft , ha megakad a központban akkor 27% ÁFA jön hozzá (11600 Ft) , + 1500 Ft postai-vámeljárási díj. Ez utóbbi a legfelháborítóbb, hiszen így azt kell kifizetned hogy ők ott vannak, és hajlandók elvégezni a munkájukat. Ezeket a díjakat akkor is ki kell fizetned, ha kötsz rá TAX-biztosítást, csak a kapott papírok alapján majd visszakéred a pandamacitól (az ÁFÁT, az 1500-at sztem nem, de majd kiderül). Még azt sem tartom kizártnak, hogy a magyar hatóságok a biztosítással növelt árra szabják ki az áfát, mert ugyebár a paypal visszaigazolás alapján számolnak, és akkor még többe kerül az egész, ott pedig adott lesz a végösszeg. Ez nem lesz egyszerű, szomszédom-barátom 3 hete levelezget velük, mindig adódik vmi probléma ...
Mielőtt ebbe belevágnál (ez egy nagyon jó kis telefon) nézz szét a közvetlen környezetedben, hátha van egy vállalkozó-cég-vállalat-stb , akinek a nevére kérnél számlát, és visszaadná Neked az ÁFÁT.
Itthon 69.900.- [link] , azaz ha visszakapod az áfát , akkor 55 ezresedbe kerül - 1 év magyar garival.

[ Szerkesztve ]

...

(#94757) Wolfskin válasza KamuMazsola (#94755) üzenetére


Wolfskin
őstag

értem, köszi.

mellette van egy 12000mAh-es Proda power pack is, de abban más aku lehet, mert sokkal kisebb, kíváncsi vagyok, az tudja-e legalább 3x. azon csak négy led jelzi a töltöttséget, úgyhogy majd kísérletezek vele.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#94758) z8t6


z8t6
csendes tag

Üdv! Tudnátok segíteni?
BEEX LEGEND X1 ehez kellene nekem kijelző és érintőpanel, de nem találok semmit sajnos melyk telefonnak a másolata ? vagy csak én keresem rossz helyen! Előre is köszönöm!

(#94759) scavy


scavy
tag

Üdv!

Én kint élek Kínában már egy ideje. Most vettem itt a helyi piacon egy Lenovo A560-at, mivel a jó öreg angol Moto G-met benyelte a szilveszteri éjszaka. (400 yuan volt az ára)

Az lenne a kérdés, hogy ahhoz hogy google play storet futtathassak rajta és a google accountomba be tudjak jelentkezni, muszáj nekem ezt rootolnom? Illetve ha valami balul sülne el rootolás közben, azt utána vissza lehet csinálni, vagy lesz bármi hibája a telefonnak?

Próbálkoztam most, hogy csak felraktam az apk fájlokat, de a google frame services folyton hibát ír ki, és így nem loginol be a google accountomba.

(#94760) WOT-H-A-C válasza scavy (#94759) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Az úgy nem fog menni, sajnos. A root nem fogja hazavágni. Ha van hozzá akkor célszerűbb lenne egy rendes multilang romot amibe alapból benne van a gapps, mivel belpiacossat vettél így alapból levan tiltva a google szolgáltatások. Szerintem nem tudod elkerülni a romcserét.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94761) punky10 válasza Wolfskin (#94753) üzenetére


punky10
addikt

Igen,akkor is Jön egy hívás, zöld gombbal felveszem, beszélek(a képernyő a közelség-érzékelő miatt kikapcsol) és első piros gombra bontja a hívást,a másodikra lezárja a kijelzőt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#94762) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Lenne egy lenovo S860-as telefonom.

Az a gondom, hogy a MTK droidtools nem látja? Se bekapcsolt állapotban se kikapcsolva.
Mi lehet a gond mit kellene csinálnom?
Az usb drivert telepítettem, de valami oknál fogva nem látja.

Köszönöm a segítséget. :R

(#94763) Wolfskin válasza punky10 (#94761) üzenetére


Wolfskin
őstag

értem. az jó lehet.... :U
asszem az egyetlen mód, hogy én is rootolom a készüléket. tudsz esetleg - vagy valaki - root programot ajánlani (linkkel), ami ilyen 1 klkk, egyszerűen megoldja? amikre rákerestem (Vroot, iroot, kingroot) mind vírusos, a comodo nem engedi futtatni.

készülék: zgpax s9 (Alps s9), android 4.2.2 rendszerel

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#94764) fotosjani válasza scavy (#94759) üzenetére


fotosjani
aktív tag

A Rom csere sem lesz elég ha Kínában akarod használni a mobilt.
Teljesen blokkolja a Gmailt Kína

[ Szerkesztve ]

(#94765) WOT-H-A-C válasza cekkk (#94762) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

USB hibakeresés be van kapcsolva? ADB drivert telepítetted?

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94766) cekkk válasza WOT-H-A-C (#94765) üzenetére


cekkk
veterán

Azt nem :( Már mint az ABD drivert.

Köszönöm!

Mondjuk roomot szeretnék frissíteni, de a flashtools már lassan 10-15 perce nem csinál semmit, és azért akartam azzal ránézni, hogy mi is van.

(#94767) Digger válasza Wolfskin (#94743) üzenetére


Digger
senior tag

Akkor mégiscsak jól jártam a MyMemory-tól való rendeléssel!
Nem volt 10000 a SanDisk 64GB. Class: 10!

(#94768) cappa72 válasza cekkk (#94766) üzenetére


cappa72
nagyúr

A flashtool-nak vcom driver kell.
keress ra, most nem tudom linkelni, de mar sokszor linkeltuk itt a forumon

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#94769) cekkk válasza cappa72 (#94768) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm az fellett telepítve, mert amikor kikapcsolom a telefont és úgy nézem a feladat kezelőben nem jelenik meg semmi új eszköz.
Amikor megjelent mint ismeretlen akkor feltelepítettem :(

(#94770) cappa72 válasza cekkk (#94769) üzenetére


cappa72
nagyúr

akkor lehet hogy frissiteni kell, vagy eltavolitani az elozoket es utana megint feltelepiteni.

szerk:
@(#94771) cekkk
Azért van, mert csak a preloader kapcsolat felépülése után marad meg. Egyébként leold.
Tehát ha a flashtool-on nyomsz egy download-ot, és utána csatlakoztatod a telefont, akkor épül fel a kapcsolat, és ha felépült akkor a flashtool fenntartja és elkezdi a flash-t.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#94771) cekkk válasza cappa72 (#94770) üzenetére


cekkk
veterán

Amikor kikapcsolom a telefont egy pillanatra felugrik a portok között, de úgy, hogy rendesen telepítve van, utána el is tűnik.
Ez miért lehet ?

(#94772) punky10 válasza Wolfskin (#94763) üzenetére


punky10
addikt

Nekem a Framaroot 1.9.3-as verziójával sikerült.Úgy emlékszem,a 3.fajta jött be(háromféleképp is megpróbálja, mindhárom egy-egy Gyűrűk ura szereplőről kapta a nevét)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#94773) scavy válasza fotosjani (#94764) üzenetére


scavy
tag

Köszi az infót, keményen tolják a hatóságok. Amúgy nekem VPN-em az van, abban nincs hiba. Eddig az Angliában vásárolt Moto G-mmel használtam több google szolgáltatást is. A kínai appokkal szimplán csak annyi a baj, hogy csak kínaiul vannak, azt pedig én nem beszélem egyenlőre.

Amúgy nem teljesen értem most mi a helyzet, mert ha ennyire blokkolják a google appokat, akkor miért lehet őket letölteni egy szimpla gyári kínai marketplace appal? Mert én most megpróbáltam, és le tudtam tölteni a play storet, play music-ot, stb. Más kérdés hogy valamiért nem indul el, de magában a marketplace appban benne van.

Így most valószínűleg jobb híján megrootolom, és hátha úgy megy.

(#94774) cekkk válasza cappa72 (#94770) üzenetére


cekkk
veterán

Sehogy se akarja. Hiába nyomom a download gombot nem csinál semmit.
Hiába adom hozzá kézzel akkor meg hibás a port és azt írja nem működik.
Melyik oprendszer lenne erre jó?

[ Szerkesztve ]

(#94775) cappa72 válasza cekkk (#94774) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem a 32 bites xp, w7, w8 gond nelkul kezelte, w7 64bit szintén.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#94776) wwenigma válasza scavy (#94773) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem indul el mert nem csatlakozik a szerverhez. Egy jo vpn nem art, ami permanensen mindig fut....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94777) cekkk válasza cappa72 (#94775) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm!

Sikerült végül! :R

(#94778) Terentius


Terentius
őstag

Coolpad F2-ről mi a vélemény?Mennyire jó a snapi 615?

Poco F5 12/256 Gb

(#94779) jeni válasza Terentius (#94778) üzenetére


jeni
félisten

az,hogy újabb snapi procika és 64 bites.

(#94780) Terentius válasza jeni (#94779) üzenetére


Terentius
őstag

Nem nagyon láttam a hypeot körülötte,pedig nem is drága.

Poco F5 12/256 Gb

(#94781) Laza... válasza Terentius (#94780) üzenetére


Laza...
addikt

Van ismerősöm akinek van, elégedett vele. Többet nem tudok

Never give up!

(#94782) kismércse


kismércse
tag

Üdv!

Van egy Star Q9000 telefonom (bár ez most nem számít). Történt vele, hogy hirtelen nem vette be a töltést. Nem a csatlakozónak van baja, mert le lett mérve minden, rendesen érintkezik, szóval a csatlakozón túl van a gond. Sajnos nem tudok már rá megoldást, szóval valamilyen módon meglehetne azt oldani, hogy az akksit valahogy külsőleg feltöltsem?

(#94783) Wolfskin válasza punky10 (#94772) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, sikerült rootolni a készüléket és már működik GravityBox is... egy csomó dolgot lehet rajta állítani, de csomót viszont nem... az továbbra sem megy, hogy a hardveres piros gomb megszakítsa a hívást kikapcsolt képernyőnél is... :W

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#94784) tahepa válasza kismércse (#94782) üzenetére


tahepa
senior tag

Ez talán segítene...ha tudsz keríteni egyet...nekem van de nem eladó....esetleges hasonló probléma miatt...

(#94785) CoolBoy323 válasza kismércse (#94782) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha lemerted, akkor nezd meg az akksi csatlakozoit is, h oda megy e delej.

Akksi ugy tudod feltolteni, h elvagsz egy USB kabelt, es a megfelelo erintkezokhoz teszed a megfelelo madzagot (piros +, fekete -)

(#94786) New Bluestar


New Bluestar
tag

Szia Cappa72 !

Olyan gondom lenne, hogy amikor telepitem a telómhoz a vcom drivert, akkor ha rádugom, az eszközkezelőben megjelenik, hogy MT65xx preloader, de kb. 2 másodperc múlva frissít a kép és eltünik, aztán megint pár másodperc és újra ott van, és ez így megy végtelenségig. Ha gyorsan rákattintok, akkor tudom az illesztőprogramot frissiteni, és feltelepül, de akkor meg a portoknál, a feltelepült mediatek preloader usb vcom port csinálja ugyanezt hogy másodpercenként ott van, meg eltünik.

Telómmal lenne valami gond esetleg ?

Több gépen is próbáltam minden ezt csinálja.

(#94787) kismércse válasza CoolBoy323 (#94785) üzenetére


kismércse
tag

Lemértem ott is, oda már nem megy semmi, szóval valahol az akksi csatlakozó és a micro USB között van a gond. Gondolom valamelyik smd alkatrész :/
Egyébként ilyen egyszerű lenne tölteni? Így nem lehet semmi baja? A középső érintkező az mire való?

@tahepa: Köszönöm, ezt még meggondolom

(#94788) wwenigma válasza CoolBoy323 (#94785) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Isten őrizz, ilyeneket ne tanacsolj. :W

kismércse: nem, igy ne töltsd ,keresni kell hozza külön asztali töltőt.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94789) CoolBoy323 válasza kismércse (#94787) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ott van az akksin h + -
A kozepso nem tudom mi, biztos vmi data

(#94790) CoolBoy323 válasza wwenigma (#94788) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Miert? Siman lehet igy tolteni...
Elektronikaul tudol e? :)

(#94791) Alone50 válasza kismércse (#94782) üzenetére


Alone50
csendes tag

Szia!

Én valami ilyesmivel próbálkoznék, ha muszáj lenne.
[link]

(#94792) wwenigma válasza CoolBoy323 (#94790) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tudok. Égettem el csipesz hegyét mobilteló akkuval es lattam elpukkanni is. Kicsi kinai mindig ugyanarra a színre köti az USB kábelt? Töltésvezérlés? :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94793) CoolBoy323 válasza wwenigma (#94792) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En mar tobb akksit is toltottem igy.
A vezerles nem lenne hatrany, de szukseg torvenyt bont ;)

(#94794) Foxx666


Foxx666
újonc

Sziasztok nem tudom hova kéne írni ezt a telefon problémát hogy megoldást kapjak,szóval ide írom.
Van egy cubot gt95 ös telefonom,ebayon vettem faszán működik.Egyetlen negatív dolog amit tapasztaltam,hogy néha mikor leteszem a beszélgetést valakivel akkor egyszerűen nem működik a tapi rész,és ilyenkor csak az aksi ki/be segít.Mitől lehet?valaki találkozott már ilyennel más telefonon?

(#94795) Outlander válasza wwenigma (#94792) üzenetére


Outlander
őstag

Ha rövidre zárod akkor nincs min csodálkozni. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#94796) janaman01 válasza Foxx666 (#94794) üzenetére


janaman01
addikt

Próbáld ki másik rommal is, ha ugyanaz a helyzet vissza a feladónak....

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#94797) Magnat válasza CoolBoy323 (#94793) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

És teljesen feltöltötted vagy honnan tudtad, h kész van? Sztem ha 5 volttal fullig töltöd akkor vagy károsodik vagy fel is robban a cella - az asztali töltők akkor kapcsolnak le ha már 4.2 volt van a cellában, illetve van pár olyan cella már aminek 4.3 volt a maximuma és baromira nem ajánlott még 4.3-as töltővel sem adni a 4.2-eseknek, nemhogy 5 volttal.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#94798) CoolBoy323 válasza Magnat (#94797) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Szukseg nagy ur...

Toltottem valameddig... Nem kell sokaig, csak epp hogy bekapcsoljon a telefon!

De amugy meg lehet oldani, h ne 5V legyen, pl ellenallassal, de az mar nem a legegyszerubb megoldas.

Ha nem ert hozza, vegyen kulso toltot. Vagy kerjen kolcson masik akksit.

[ Szerkesztve ]

(#94799) Digger válasza kismércse (#94787) üzenetére


Digger
senior tag

Én most rendeltem karácsony körül egy olyan kütyüt amit rádugok az USB-re és méri a másik végére dugott USB-ről töltődő akárminek az áramfelvételét, a kimenő feszültséget, sőt ha töltődik rajta keresztül egy akku, akkor a beletett energiát is mAh-ban! Egy ilyen cuccal sok mindent ki lehet szűrni. A hibát okozhatja az is, ha a töltőd elkói kiszáradtak és terhelve már nem 5 V--ot ad, hanem kevesebbet. Az akkut kivéve is meg lehetne próbálni feltölteni. Akár egy másik telefonban, de lehet kapni olyan töltőt is, aminek a feszültséget leadó érintkezőit akármilyen LION akku mechanikai formájához lehet igazítani és feltölteni. A MM-ban vettem régebben egy ilyet.
A középső kivezetés egyszerű esetben csak egy hőmérő csatlakozása, de lehet akár egy beépített tároló, amibe letárolják, hányszor volt feltöltve, stb.

[ Szerkesztve ]

(#94800) Brogyi válasza CoolBoy323 (#94798) üzenetére


Brogyi
senior tag

Az USB2 500mA tud. Ha méred a feszültségét 4,2V-nál kiszállás, de aki a dallamát se érti az neee!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.