Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93701) tobias40 válasza Outlander (#93698) üzenetére


tobias40
veterán

Most akkor kell vagy nem??
Ha nem csinál bajt akkor mindegy mert nem sokáig tart! :R

(#93702) Laza... válasza tobias40 (#93701) üzenetére


Laza...
addikt

Én így szoktam. Ennyi

Never give up!

(#93703) RVR400 válasza Outlander (#93698) üzenetére


RVR400
veterán

Mindent, amit tartalmaz a mentés. De amit nem, azt ugye otthagyja a telón... ;)

(#93704) cappa72 válasza tobias40 (#93701) üzenetére


cappa72
nagyúr

Cwm restore esetén nem kell.
Azt elvégzi helyetted a cwm.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93705) tobias40 válasza cappa72 (#93704) üzenetére


tobias40
veterán

Ok,köszi mester! :R

Még annyi hogy a hívás előzmények és sms-ek nem maradnak meg az ilyen cwm mentéskor?
Ha csináltam a titániummal teljes mentést akkor onnan ezeket is vissza tudom állítani?

[ Szerkesztve ]

(#93706) ben-ga


ben-ga
tag

Sziasztok kis segítség kellene:
a skype otthoni wifin, mit kell beállítani, hogy tudjanak hívni?
ha hívni akarok is külön mindig el kell indítani :(

(#93707) cappa72 válasza tobias40 (#93705) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még annyi hogy a hívás előzmények és sms-ek nem maradnak meg az ilyen cwm mentéskor?
A CWM mentés visszaállításkor azt az állapotot állítja vissza, amit akkor mentettél. Ebbe bele tartozik az is, hogy az sms-ek, bejegyzések, játékok mentett állásai, stb visszaíródnak, de a fényképek, letöltések videók azok az sd kártyán szoktak lenni, így azok nem.

Tehát, ha a jelenleg rajta lévő hívásinfóból, sms, telefonkönyv infókból kell valami, akkor azok a CW visszaállításkor lecserélődnek az előbb említett állapotra.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93708) Brogyi


Brogyi
senior tag

UMI X1 Pro MTK6582-vel a következő hibát csinálja. Mikor hívnak, és felveszem akkor elsötétül. Tudok beszélni, de már semmire nem reagál,sötét. Csak az akksi ki segít a következő hívásig. A proximity sensor mintha menne 200-1000. Ha eltakarom 1000 kb. Kalibrálni nem enged. Ven erre valamilyen tescos megoldás? Pl. software-sen ki lehet kapcsolni ezt a sensort? Sajnos nincs mentésem az eredetiről, mert software hibára gyanakodva neki ugrottunk az update-nek. Volt egy wipe is ami szépen törölte az IMEEI-t. Azt is aranyos volt visszahozni. Állítólag ez típushiba, ezért reménykedem egy egyszerű megoldásban. Engem nem zavar ha világít a kijelző a fülem mellett csak ne kelljen kivenni az akksit állandóan. Köszi előre is. :R

(#93709) Mercutio_ válasza tobias40 (#93695) üzenetére


Mercutio_
félisten

A telefnod topicjában lenne célszerű feltenni akérdést, mert ha van valami modell vagy rom-specifikus dolog azt ott rögtön tudni fogják.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93710) tobias40 válasza cappa72 (#93707) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,a titániummal lementett dolgokkal vissza tudtam állítani a hívás előzményeket is!! :R

(#93711) tobias40 válasza Mercutio_ (#93709) üzenetére


tobias40
veterán

Sajnos a saját topic-ja alig pörög és ezért szoktam itt segítséget kérni! :U

(#93712) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék...
A feleségem másfél éve nyúz egy Jiayu g4-et (legelsö "basic" modell, eredeti (még magyarul nem tudó) ROM-al). Nagyon sokáig szuper volt, stabil, gyors, stb, de kezd zavaróan gyakran lefagyni, hosszan elgondolkozni, stb...
Hogy lehetne orvosolni?

Nem vagyok otthon a telefonokban, de ahogy utánaolvastam, két dolgot találtam rá: ROM csere, vagy gyári visszaállítás. Melyiket javasoljátok?

A ROM cseréröl találtam szuper leírást, viszont temérdek ROM van, és fogalmam sincs, melyiket érdemes feltenni... Tudnátok konkrétat ajánlani, vagy iránymutatást adni a választáshoz?

A "gyári visszaállítás"ról nem találtam konkrét leírást. Esetleg be tudnátok linkelni egyet, ha inkább ez az ajánlott megoldás? Vagy ezalatt a telefon menürendszerében lévö factory resetet kell érteni?

Köszi elöre is! :R

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#93713) Alabástrom válasza Alabástrom (#93712) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Vagy valami teljesen más irányba kellene mennem? :F

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#93714) Blue Eagle válasza Alabástrom (#93712) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Factory reset azaz visszaállítás gyári állapotra kell neki semmi más. Tele van már minden felesleges dologgal az eszközdata. Figyelem! Ha telefonszámok, fényképek, stb vannak a telefon belső tárhelyében, azok elvesznek.

[ Szerkesztve ]

(#93715) Alabástrom válasza Blue Eagle (#93714) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Köszi a választ.
És utána az installált programok, telefonkönyv, beállítások... megmaradnak?
(bár Titanium Backup van, gondolom egy bizonsági mentés mindenképpen ajánlott elötte.)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#93716) Blue Eagle válasza Alabástrom (#93715) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Amit Te telepítettél, vagy a Play-es telepítések/frissítések mind elvesznek. Olyan lesz a telefon mint első használat előtt. Minek a Titanium backup? A telefonszámokat már rég nem a telefonon/simen tároljuk. Akkor meg? Azért hogy a gyerek kedvenc játéka a Hill Climb jelenlegi eredménye megmaradjon?
A telószámoknak pl a google fiókban a helye. Esetleg bizt mentés a pc-n és sd-n. Az email beállítások hamar készen vannak. Fiók élesítése, szinkronizálás és ennyi. Playről vissza az eddigi kedvenc appok és adataik oszt jó napot!

[ Szerkesztve ]

(#93717) Mercutio_ válasza Blue Eagle (#93716) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg nem árt leírni a kevésbé hozzá értő számára, hogy mit kell ahhoz tennie, hogy a kedvenc app-ok adatai meglegyenek, valamint hol tudja a gugli fiókba tolni a kapcsolatokat...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93718) Blue Eagle válasza Alabástrom (#93715) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Kedves Alabástrom és mercutio_!

Jómagam nem preferálom az említett Titanium Backup alkalmazást. Legfőképp olyanról nincs értelme mentést készíteni ami már "teleszemetelődött".

Íme egy cikk, ami ugyan nem ma íródott, de talán hasznossá válhat a kezdők számára: [link]

Nyilvánvaló, hogy történhettek változások (ha nem is minden tekintetben) a cikk íródása óta. Ha valami nem tiszta, a kérdésekre szívesen adunk választ.

Javaslom ezt a topikot (aktuális problémát kiemelve): [link] és [link]

(#93719) Mercutio_ válasza Blue Eagle (#93718) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem magamra gondoltam, csak arra próbáltam célozni, hogy félmondatos "megoldás" után erős pofáraesésbe futhat bele egy tapasztalatlan kezdő, ha nem jelezzük neki, hogy mi mit jelent, milyen teendőkkel jár.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93720) Blue Eagle válasza Mercutio_ (#93719) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Igen, tudom. Neked is címeztem a választ, értvén a célzást, amely jogos volt és megalapozott. Utólagos elnézést az érintett(ek)től! :U

(#93721) wwenigma válasza Alabástrom (#93713) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jiayu G4 topic iranyaba mentél már?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#93722) #79335424 válasza Mercutio_ (#93719) üzenetére


#79335424
törölt tag

Pontosan. Még csak Eclair óta droidozok, nem rendelkezem elég tapasztalattal. Ezért még soha nem nyomtam rá arra a bizonyos szinkronizálásra. Talán egyszer majd fogom használni TiBi, vagy CWM helyett. Csak előbb szeretném megtudni, hogy pontosan mit és hogyan szinkronizál. Akkor talán pl. azt is megtudom majd, hogy a Google szerverein tárolt mentésből hogy tudom adatostól visszaállítani egy alkalmazás előző verzióját, ha a fejlesztő vmit elcseszett. Szerencsére Titaniumban ez egy bökés. Vagy hogyan lehetne a böngészőből egy alap és egy addonokkal megpakolt verziót is menteni és tetszölegesen használni (TiBi pro -> több adatprofil alkalmazása). Sorolhatnám még azokat a TiBi funkciókat, amik számomra ismeretlenek a G. -féle backup -ban.

[ Szerkesztve ]

(#93723) Mercutio_ válasza #79335424 (#93722) üzenetére


Mercutio_
félisten

Na, ebből a részéből a beszélgetésnek én aztán már tényleg kimaradnék :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93724) #79335424 válasza Mercutio_ (#93723) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én sem szeretnék róla témázni. Csak arra utaltam, hogy értő kezekben TiBi egy nagyon hasznos eszköz. Számomra legalábbis alap.

(#93725) exodus76


exodus76
csendes tag

Sziasztok:) Olyan kérdésem lenne melyik telefon jobb a navon mizu m502 vagy a LENOVO A859?Ez a kettő közül szeretnék választani :) Köszi a segítséget :)

(#93726) mclane_


mclane_
aktív tag

Kemény:
[link]

(#93727) WOT-H-A-C válasza mclane_ (#93726) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

mi ebbe a kemény??? ilyen hírek egy időben 2 naponta jelentek meg, de ha igaz is leírta hogy belpiacos cuccok voltak. Nondjuk a hazai közösségnek egyébként sem jelentene problémát mert napi 24 órában cserélgetik a romokat a telókon, csodálom hogy 1-2 embernek még nem lett csapágyas a telefon!!! :DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93728) mclane_ válasza WOT-H-A-C (#93727) üzenetére


mclane_
aktív tag

Mi ebben a kemény? Jó, lehet neked ez természetes:), nekem azért annyira nem. Mit jelent a belpiacos? Szerintem mi is azt vásárolunk/vásároltunk. Szép az a lista, olvastam korábban más gyártóknál, hogy gyanús dolgokat művelnek, de ilyet még nem nagyon láttam.

[ Szerkesztve ]

(#93729) #79335424 válasza mclane_ (#93728) üzenetére


#79335424
törölt tag

Láttál már kínai telón Baidu alkalmazást? Nézd meg a jogosultságait! Nem hittem a szememek. Még a Google alkalmazásainál sem láttam olyan listát.

(#93730) kobipeti


kobipeti
aktív tag

Ez így ennyiért jó lenne, sajnos elfogyott :)

link

(#93731) banderasz77


banderasz77
addikt

Sziasztok!

Ma átvettem az új T6S-em. Mindennemű sarc nélkül érkezett, másfél hét után.
Kérdésem, hogy a misroSIM foglalatban megy a 3G?

Köszönöm!

(#93732) Met


Met
nagyúr

Doogee DG110 éjjel 30-40%-ot esik az akku úgy hogy csak a gsm van bekapcsolva.
Előtte 2 napig ment sim nélkül és 50%-ot esett csak.
A kártya kivételen van még valami megoldás? :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93733) WOT-H-A-C válasza mclane_ (#93728) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Mit jelent a belpiacos?

Azt jelenti hogy a kínai(ázsiai) piacra szánták. Ennek ismertető jelei: Esetenként nem ismeri a WCDMA hálózatokat.Nincs rajta GAPPS, nem multilang stb....

Szerintem mi is azt vásárolunk/vásároltunk.

Ez nem feltétlenül igaz nagyon sokan veszümk THL telókat amiket kínában gyártanak de kinában nem adnak el belőle csak export van belőlük.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93734) citkar


citkar
addikt

Ha valakit a Meizutól a SIM-ek száma tartotta vissza, most már úgy tűnik a Meizu Blue Charm Note dual SIM-es lesz.
Ha jól értettem korábban lesz 4,7 colos "Note" nélküli változat is, de az sajnos single SIM-mel úgy tűnik :/ .

[ Szerkesztve ]

(#93735) cappa72 válasza banderasz77 (#93731) üzenetére


cappa72
nagyúr

Itt bizton megmondják, mert épp azt taglalják.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#93736) banderasz77 válasza cappa72 (#93735) üzenetére


banderasz77
addikt

Oh, meg is van, köszönöm! :R

(#93737) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Elephone p2000 flash sale, 87USD

best buy. vettem is egyet.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#93738) WOT-H-A-C válasza ZS3NI (#93737) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Írjál majd róla miután rendessen megnyomkodtad, kiváncsi vagyok mennyire bugos vagy nem és mennyire stabil. :R

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93739) ZS3NI válasza WOT-H-A-C (#93738) üzenetére


ZS3NI
őstag

oks, bár van egy részletes cikk a mobilarénán.

Szerintem továbbadom majd, nekem jó az S4. :D De ennyi pénzért nem hagyhattam ott.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#93740) rasky válasza ZS3NI (#93739) üzenetére


rasky
senior tag

Kár a kameráért, pedig jónak tűnik... :U

(#93741) b0bcat válasza ZS3NI (#93739) üzenetére


b0bcat
addikt

Kíváncsi leszek, megkapod-e egyáltalán... :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#93742) rasky válasza b0bcat (#93741) üzenetére


rasky
senior tag

már át is írták az árát: 168.99 $ :K

(#93743) WOT-H-A-C válasza rasky (#93742) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

:DDD

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#93744) ZS3NI válasza b0bcat (#93741) üzenetére


ZS3NI
őstag

Remélem, hogy megkapom. :D

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#93745) b0bcat válasza rasky (#93742) üzenetére


b0bcat
addikt

Amikor én néztem, akkor egyszerűen csak "out of stock" volt. :D

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#93746) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!

Thl T6Pro-ról van valakinek véleménye? Negatívumként mondták, hogy kicsit fakó a kijelzője és csak 2 pontot érzékel, ezen kívül tudunk valamit?

Amúgy olyan 45 ezerig keresnék dual sim-et, 5 col környéken, 4 mag, 1 GB-rammal, ami nem a Talk 5H, nem Kínából. Esetleg van valami ötletetek?

(#93747) b0bcat válasza helixP (#93746) üzenetére


b0bcat
addikt

Cubot S168. 33 ezerbe kerül itthon. A T6 Pro más ligában játszik, mert 8 magos.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#93748) Zeki válasza helixP (#93746) üzenetére


Zeki
nagyúr

Edigital.hu és onnan a Honor 3C
Ez a Huawei világterjeszkedős prémium neve.

(#93749) MrChef válasza helixP (#93746) üzenetére


MrChef
aktív tag

Szia! A THL T6S és Pro-nak van külön topikja: [link]
nálam még nem fordult elő olyan helyzet, amikor két ujjnál többet kellett volna érzékelnie a készüléknek.
esetleg 2 játékos táblás foci, vagy micsoda?

(#93750) b0bcat válasza Zeki (#93748) üzenetére


b0bcat
addikt

Biztos nem rossz a Honor 3C, de nem hiszem, hogy annyival többet tud a Cubot-nál, mint amennyivel többe kerül (45%-kal drágább). Ráadásul a Cubot 4.4-es Androiddal jön.

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.