Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94202) sbwolf válasza gipsztigris (#94200) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Hol laksz?

[ Szerkesztve ]

(#94203) iMaverick válasza WOT-H-A-C (#94195) üzenetére


iMaverick
addikt

Napi használatra szerintem nem kell több, mint 4 mag... Kövezzetek meg, de még mindig a MT6589-es (nem a T-s) Amoi N828-at nyomkodom és semmi baja. Jött rá 4.4.2, szóval a szoftver is pipa.

Viszont amit észrevettem (ez lehet mindegyik MT SOC-ra igaz lehet, de lehet csak nálam jött elő): feltűnt, hogy néha nem tud a GMail app szinkronizálni... Igazából nem is zavart annyira, egész addig a pontig, amíg át nem álltam a céges levelezéssel Exchange alapra (előtte POP3-mal szedegette le a K9Mail).

No így már 2 postafiókom is volt, amit nem tudok szinkronizálni... :F Elkezdtem vizsgálódni, és elég gyorsan szemet szúrt, hogy a gyári Email app ugye nem frissül, hisz nem a PlayStore-ból származik, hanem az alap Android-dal jött. Oké, elkezdtem túrni a netet és látom, hogy vannak erre (app-ok frissítését figyelő) szakosodott oldalak, nem kellett hozzá sok, hogy találjak Email.apk-t, frissebbet. (Sőt, egész meglepődtem, hogy milyen gyakran frissíti a Google. Illetve a 7.0-s változat óta már mégsem, hisz ez a levelezés funkció teljesen átkerült a GMail app-ba.)

No ez az Email.apk frissítés sem jött be. :F Oké, akkor valami más is lehet a háttérben. Ekkor döbbentem rá, hogy az Exhange.apk szükséges az Exchange-s levelezéshez, sőt hovatovább ezt kellett frissítenem, hogy a GMail.apk-ban megjelenjen az Exchange-s postafiók hozzáadása funkció. (Csodálkoztam is, hogy a Store-ban, meg a neten ott nyomatták a hírekben, hogy az 5-ös verziótól a GMail.apk tudja az Exchange funkciót, nálam meg nem volt ott, hiába volt lefrissítve a legújabbra.)

No felraktam a legújabb Exchange.apk-t és ez sem segített... WTF? Na ekkor már kezdtem morfondírozni, hogy a telefont a földhöz vágva "megoldom" a problémát, de... És sajnos ekkor kellett rádöbbennem, hogy a telónak ez az általam korábban már többször "ajnározott" időzített Ki-Bekapcsolás funkciója... Hát izé. Szóval ez a dolog (sőt, még ha "kézzel" állítom le még az is) csak valami "suspend" félébe rakja a telefont, miközben a futó app-okat meg "fagyasztja". Amikor bekapcsol (időzítve, vagy kézzel, mindegy) akkor suspend-ből ki, az app-okat meg felolvasztja, de ez "megöli" az Exchange.app-ot. Így nem tud szinkronizálni sem a GMail.apk sem.

Megoldás? Hát sajnos ki kellett kapcsolni a ki-bekapcsolást, visszatértem a régi jó bevállt Timerriffic app-hoz és éjszakára Repülő mód, fényerő 10%... Reggel ébresztésnél meg ua. vissza.

Végülis alig észrevehető a különbség a kikapcsolt állapot, és a repülőmód-os állapot között (mármint az akkura gondolva.)

(Sorry a hosszúért, de gondoltam leírom, hátha valaki beleszalad hasonlóba.)

szerk: bocsi, ott lett "gyanús" az időzített ki-bekapcs, hogy ha "tényleg" újraindítottam a telefont, utána "pont" 1 napig minden működött mint az állom... :B

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#94204) gipsztigris válasza sbwolf (#94202) üzenetére


gipsztigris
addikt

Pilisen, de gyakran fordulok elő Cegléden, valamint a Repülőtér-Kispest-Pestlőrinc "tengely" mentén is. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#94205) _Hodor_ válasza gipsztigris (#94200) üzenetére


_Hodor_
tag

Elvileg jobbnak kéne lennie a Snapi 801 nél is nem? Vagy nem szabad hinni az Antutu számainak? (mondom ezt úgy h a snapi procik jobban bejönnek, ahogy sokaknakakik szivtak már a gps-sel mtk-s procival)

(#94206) sbwolf válasza gipsztigris (#94204) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Sajnálom, nem tudok segíteni. Messze vagyunk egymástól.(Borsod)

(#94207) gipsztigris válasza _Hodor_ (#94205) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én csak egy egyszerű felhasználó vagyok, de egyet megtanultam az évek során! Az Antutu számok és a valós használati érték között sokszor fényévnyi különbségek vannak.
A nyolc magról pedig azt gondolom, hogy jelen pillanatban az alkalmazások "nincsenek még felnőve" a nyolcmagos rendszerekhez. Inkább egy Snapi 801/3GB Ram készülék, mint egy nyócas MTK. Mondom ezt úgy, hogy az MTK MT6595M készülékeket saját kézben még nem fogtam. Ezért is szeretnék egyet megtapogatni. Lehet, hogy kalandvágyból beújítok egyet én is (most mondjuk nem nagyon van pénzem rá) aztán ha nem válik be, megy a levesbe!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#94208) diegho válasza Laza... (#94177) üzenetére


diegho
nagyúr

A Snapi615-ös F2 ugyanaz, mint az indiai CM-es telefon, amit pár hete jelentettek be, azon pedig CM rom fut alapból, szóval nem bátorság, hanem az információk ismerete :) - innen pedig már evidens a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#94209) Kgabi56


Kgabi56
tag

Szevasztok!
Karácsonyi ajándéknak kaptam egy NAVON Mizu D402 telefont!
Gondjaim:
-Nem tudok fényképet készíteni!
(a bélyegkép készítése nem sikerült)
-Nem találom a gps-t!
-Nincs telefonkönyv
Mi lehet a gond?

Gabi

(#94210) Laza... válasza diegho (#94208) üzenetére


Laza...
addikt

Legyen igazad. Kínainak nem hiszek, indiainak meg még akkor sem ha már megtörtént :) Ha lesz forráskód, lesz jó rom. Ha nem lesz, akkor meg megy a portolás (magyarul: gányolás)

A full egyforma telefonról meg annyit, hogy olvass bele az inew v3 topicba, és meglátod, hogy ugyanazon gyártó, ugyanazon modelljében és össze vissza vannak az alkatrészek - aztán egyiken ez a rom megy, a másikon meg amaz.

Vagy a Coolpad F1, ami egy jó készülék lenne, de annak ellenére hogy naponta min. 2 release jön ki, és van hozzá legalább 200 rom, egy sincs amiben minden működne. Egyetlen egy sem!

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#94211) Laza... válasza Kgabi56 (#94209) üzenetére


Laza...
addikt

Az, hogy egy hibás készüléket kaptál

Never give up!

(#94212) Malamute


Malamute
tag

Valaki esetleg erre?

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#94213) Laza... válasza Malamute (#94212) üzenetére


Laza...
addikt

Ez nem igazán kalibrálás kérdése - nem eszi nagyon az akksit? Ez olyan mintha a háttérben nagyon fogná valami a telót

Never give up!

(#94214) _Hodor_ válasza gipsztigris (#94207) üzenetére


_Hodor_
tag

Igen igazad van, amúgy a mk6592 esetében is azt látom hogy 8 ból a legtöbb mag "alszik" bár biztos találni rá programokat+használati módot ami jobban kihasználja.
A fennt emlitett procinál kivételesen azért mertem hinni az antutunak, mert a Mediatek eléggé meglovagolja hogy mennyire odavág mindenkinek ez a proci, aztán gondoltam naivan nem vernék úgy a mellüket ha nem lenne igaz :D De a felhasználói tesztek-összehasonlitgatások mérvadóbbak lesznek (ha egyáltalán mezei userként lehet érezni különbséget)

(#94215) Malamute válasza Laza... (#94213) üzenetére


Malamute
tag

Nem, nem eszi.... reggel 100%-on volt, most 60%, szerintem ez bőven elfogadható.... Napközben elég sokat neteztem rajta + real racing 3, meg más játékokat is toltam.

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#94216) tahepa válasza Malamute (#94215) üzenetére


tahepa
senior tag

Laza arra gondolt talán hogy nem túl sok alkalmazás fut egyidejűleg a háttérben...

(#94217) Malamute válasza tahepa (#94216) üzenetére


Malamute
tag

Hát kb. 570mb szabad ram van jelenleg, szóval nem fut semmi a háttérben, de így is ugyan az van....

Ami nem öl meg, az megerősít... Kivéve a halál, mert az megöl.

(#94218) janakbacsi


janakbacsi
őstag

beírom ide is, hátha tud valaki segíteni.

segítséget kérnék! adott két egyforma telefon egy lakáson belül. zte nubia z5s mini. a probléma az, hogy amikor mindkét telefon be van kapcsolva, akkor nem tud mind a kettő a routerhez kapcsolódni. ha az egyiket kikapcsoljuk, akkor a másik igen és vica versa. létezik az, hogy a wifi hálózati eszközöknek ugyanaz a mac address-e és ez okozza a problémát? van erre valami megoldás?

köszönöm szépen.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#94219) Mahatma89


Mahatma89
tag

Üdv!

A Cubot x9 nevű csodájával van már valakinek bármi féle tapasztalata?
Feleségem kinézte minideal-en és elég jónak tűnik paraméterei alapján.

(#94220) Laza... válasza Mahatma89 (#94219) üzenetére


Laza...
addikt

Cubot kifejezetten "átlag" teló, sok baj nem szokott vele lenni. Kalkuláld bele hogy a fényképezője nem lesz a legjobbak között, a GPS-e attól függ merről süt a nap, a többi része teszi a dolgát.

Never give up!

(#94221) Zeki válasza WOT-H-A-C (#94195) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem nem tudom hány magom van, de hogy én is felvágjak, 3 gyerekre elég volt. :)

(#94222) Laza... válasza Zeki (#94221) üzenetére


Laza...
addikt

Egy hasonlóhoz már nekem is bizsergett az ujjam hogy leírjam. Nálam 1, de az jól sikerült. A többi elment gyakorlóba :DDD :C

Never give up!

(#94223) s4tch válasza diegho (#94172) üzenetére


s4tch
veterán

Ez még kellemesebb ár, köszi.

GLONASS van.

(#94224) Potzee válasza janakbacsi (#94218) üzenetére


Potzee
addikt

Nézd meg a router menüjében, hogy mennyi eszközt enged csatlakozni a hálózatra...lehet, hogy csak 3 eszközre oszt IP-t... :F

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#94225) WOT-H-A-C


WOT-H-A-C
veterán

Látszik, hogy fogalmatok sincs az egészről így inkább bele se kezdek, plussz még hatalmas OFF is, úgyhogy csak annyit erre, hogy becsüljétek meg és nagyon vigyázzatok rájuk!!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94226) #79335424 válasza gipsztigris (#94200) üzenetére


#79335424
törölt tag

Írj, hogy mikor jársz Bp. -en és ha tiszta a kezed, akkor egy fehéret megtapizhatsz. :D Ha tudsz rá vmi programot :) , akkor nyomhatunk egy navi tesztet is.

Más!
Szeretnék eloszlatni egy félreértést. A 6595 nyolc magja big/little. Ez négy teljesítményre és négy takarékosságra hangolt magot jelent. Tehát nem a teljesítménylicit miatt van jelentősége, hanem az optimális teljesítmény, vagyis a takarékosság miatt.

(#94227) Zeki válasza WOT-H-A-C (#94225) üzenetére


Zeki
nagyúr

:) Meg vannak becsülve, minden nap verekednek, én meg kiabálok velük. Aztán van hogy feladom, és kimegyek a házból lenyugodni. Mire visszamegyek, már mind szépen ül a kanapén.

(#94228) wwenigma válasza #79335424 (#94226) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csak latnank mar a valo eletbe is, nagyon erdekelne a valos teljesitmenye, energiagazdalkodasa es a GPS-e. (nem az hogy hany masodperc alatt talal poziciot vagy hogy van benne glonass ezert bivaly, hanem hogy valo eletbe felzarkozik-e a konkurenshez...)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94229) b0bcat válasza gipsztigris (#94207) üzenetére


b0bcat
addikt

Alapvetően én is azt vallom, hogy 4 mag is elég kell, hogy legyen manapság gyakorlatilag mindenre (bár nekem 2 - Krait - magos telefonom van, és annak is elég a sebessége), de az is tény, hogy amikor egyszer, egy rövid ideig volt nálam egy MT6592-es csoda (Coolpad 7320), akkor komolyan rácsodálkoztam, hogy mennyire azonnal, mindennemű késlekedés nélkül történik minden, ha hozzáérek a képernyőhöz. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#94230) #79335424 válasza wwenigma (#94228) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem bejön a kütyü, de egy kínai teló miatt nem fogok ferdíteni. Ha kíváncsi vagy vmire, akkor írd meg, hogy milyen tesztet szeretnél és ha módomban áll, akkor megcsinálom. Eddig a töltője tűnik alkalmatlannak a feladatra. A GPS -szel eddig annyit néztem, hogy abszolút első bekapcsolásra, egy percen belül kiírta a pozíciómat 14/11 hóddal, segítség nélkül (vagyis SIM nélkül, kikapcsolt wifivel). 2x microSIM, mindkét slot LTE -képes, de nem egyszerre. Ha az egyiket kijelölöm adatnak, akkor a másikon nincs LTE, hiába van benne LTE -s SIM. Azért vettem fehéret, mert autóban talán kevésbé melegszik föl a szélvédős tartón. Viszont szokásos kínai teló jelenség, hogy a fehér előlapon átvilágítanak a ledek. EU -s shopból rendelve nem találkoztam semmilyen kínai maradvánnyal. Sem a menüben, sem alkalmazásként. Viszont tele van pakolva mindennel, mint egy Samsung. Skype, Whatsapp, Facebook, stb. Sztem ezek azért vannak alapból telepítve, hogy a notiled tudjon rájuk reagálni.Így viszont, első bekapcsolás után, 1GB ramot foglalt le a rendszer a 3GB -ból. CWM még nincs, de rootolt rom már van, úgyhogy nagy selejtezés lesz. A fényképezés nálam a MILC -nél kezdődik, úgyhogy az ilyen telós bohóckodás nálam felejtős. Videót max. 1080 -ban tud rögzíteni, 60fps -sel. Bitrátát még nem néztem. A hangszóró....hát nem egy Marantz. Most ennyi jutott eszembe.

[ Szerkesztve ]

(#94231) RBJ


RBJ
addikt

Ez nagyon baráti ár nem? [link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94232) KamuMazsola válasza Zeki (#94221) üzenetére


KamuMazsola
őstag

2 lány, 2 fiú. A mai telókban meg több mag van már, mint a dinnyében!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#94233) sbwolf válasza #79335424 (#94230) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Whatsapp, facebook, skype, simán törölhető. Egyik sem rendszer alkalmazás.

(#94234) szili.tamas1 válasza janakbacsi (#94218) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Routerben kellene turkalnod. Latszik a logban ki mikor milyen mac adressel akart kapcsolodni. Ha maskepp nem megy, ipre allithatsz mac bindinget. Az szokta a legtobb bajt okozni hogy mindket telefon ugyanazt az ip-t akarja kapcsolodaskor.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#94235) #79335424 válasza sbwolf (#94233) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy voltam vele, hogy majd, ha lesz root. De igazad van. FB, Twitter kukázva, néhány egyéb hülyeség letiltva. Nem mintha lenne jelentősége 3GB ramnál. Inkább csak a lelki békém miatt :)

Samu és Rockchip után, most szeretnék megtanulni MTK -ul is (alapok, mentés, rom csere, stb.). Biztos ehhez is van biblia. Tudnátok nekem linkelni olyan leírásokat, amik nagyjából aktuálisak és szerintetek érdemes belőlük tanulnom?

(#94236) WOT-H-A-C válasza #79335424 (#94235) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Parancsolj...

Cappa biblia

biblia by keeperw

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94237) sbwolf válasza #79335424 (#94235) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Megelőztek.
Többit a saját topicjában.

(#94238) #79335424 válasza WOT-H-A-C (#94236) üzenetére


#79335424
törölt tag

és sbwolf: :R

(#94239) RBJ


RBJ
addikt

Nekem tűnik úgy mintha a focalprice spanyol oldala lenne? ezek szerint euwarehouse.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94240) RBJ


RBJ
addikt

leagoo lead 5 van valakinek tapasztalata?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94241) vapega válasza RBJ (#94239) üzenetére


vapega
tag

A Focal-on honnan látni, hogy EU raktárból szállítva?

MI 10T

(#94242) Zeki válasza RBJ (#94239) üzenetére


Zeki
nagyúr

Áruld már el, miből tűnik úgy?
Mert nekem nem tűnik semmiből, hogy az EU raktárból jönne.

(#94243) RBJ válasza Zeki (#94242) üzenetére


RBJ
addikt

Akkor benéztem. Csak a spanyol miatt gondoltam. :P

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94244) Zeki válasza vapega (#94241) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem a focalnak nincs EU raktára.

---
Milyen spanyolból?
Mert neked azzal a nyelvvel jött be? Nekem angollal.

[ Szerkesztve ]

(#94245) Dominó85 válasza RBJ (#94231) üzenetére


Dominó85
veterán

Kép alapján az aksi szinte biztosan nem 2800mAh és lehet hogy a 854*480-as felbontás 5"-on már messziről is pixeles. Én amúgy nem vennék már MT6582-es SoC-val szerelt telefont. Magánvélemény, tessék tiszteletben tartani. :R

* Péter - 06302461862 *

(#94246) RBJ


RBJ
addikt

[link]
lemaradt. tippet kérnék thl t6s vagy leaggo

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94247) WOT-H-A-C válasza RBJ (#94246) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

A t6s nekem szimpi volt , mondom ezt ugy hogy FHD s telom van, semilyen gondot nem okozott megszokni a t6s kijelzojet. Legó meg sajnos nem volt alkalmam nyomkodni de van itt pár szaki aki ismeri őket és pozitivak a vélemények.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94248) include777 válasza Dominó85 (#94245) üzenetére


include777
aktív tag

Nem hazudós brandnak tűnik a leagoo.Sz.tem meg 2800 as aksit kap. De ez is nagyon magánvélemény és nem flame indító.

keep calm and learn powershell

(#94249) Dominó85 válasza include777 (#94248) üzenetére


Dominó85
veterán

A telefon méreteihez viszonyítva a Hongmi-ban 2000-es aksi van és arányaiban nagyobbnak tűnik. Szerintem valós 2000-2400mAh lesz az, de tényleg ne legyen igazam. Ez a Lego pedig jónak ígérkezne, ha nem folyamatosan az MT6582 köré építene, hanem mondjuk rákészülne már az MT67xx szériára. Különben ugyanúgy fog járni, mint a Jiayu. :R Mondjuk árazástól függően nálam jelenleg a Jiayu S3 lesz a befutó. Aztán meglássuk mennyi és milyen minőségben valósul meg a sok jó dologból.

* Péter - 06302461862 *

(#94250) include777 válasza Dominó85 (#94249) üzenetére


include777
aktív tag

Perpill 6582ből lehet az alsó középkategóriát megoldani úgy hogy ár érték jó legyen. Amúgy az elitenszériájukra leszek kiváncsi mivel ott még a prociról semmi infó.
Bár a lead1 em is tökéletesen mukod már 3 hónapja:)

keep calm and learn powershell

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.