Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94801) Magnat válasza Brogyi (#94800) üzenetére


Magnat
veterán

Az 500 mAh csak egy szabványban meghatározott minimum, a mai deszkák usb portjai általában többet tudnak - egyébként egyet értek a többivel.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#94802) cappa72 válasza Brogyi (#94800) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hja ... gyerekkoromban kárcórá elemet töltöttem 4,5V-os laposelemmel.
Ha nem találtam el a megfelelő időintervallumot, akkor pukkant a mutatvány ... izé a gombelem.
Akkor még (1985) fogalmam sem volt arról, hogy mi megy ott bent...
Aztán 1-2-8-15 pukkanás után már óvatosabb voltam, de akkor sem tudtam mi ez az egész. De rövidebb ideig "töltöttem". ;]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#94803) punky10 válasza Wolfskin (#94783) üzenetére


punky10
addikt

Örülök, hogy legalább a root sikerült.Ha a Gravity fenn van, akkor az Xposed is.Ennek van egy másik modulja is, az Xposed Additions, esetleg azt is megnézheted.Vagy a Button Saviort.Mindkét program letölthető a Playröl.Nem biztos, hogy működni fog, de más ötletem nincs.Szerencsére Nekem így működnek a gombok, ahogy szeretném... :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#94804) Magnat válasza cappa72 (#94802) üzenetére


Magnat
veterán

Ez nálam is megvolt, egyébként mai fejjel is meglepő hogy az elvileg nem tölthető elemet is fel lehetett hergelni úgy, h még hónapokig elment vele a kvarcóra :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#94805) Digger válasza Brogyi (#94800) üzenetére


Digger
senior tag

Az 500mA-os szabvány a számítógépeken csücsülő USB portokra írták elő, amit nagyon sok neves alaplap és notebook gyártó sem tartott és tart be. Vagyis sokszor még ennyivel sem terhelhetők ezek a portok. Viszont egyre több telefon és tablet töltését oldják meg USB-ről. Én ennek egyébként örülök. Sokáig reklamált a "közönség", hogy ahány gyártmány, annyiféle töltőcsatlakozót terveztek a korabeli telefonokra! Mostanában - tudomásom szerint - a legtöbb kütyügyártó kvázi szabványszerűen építi be a mikro USB töltőcsatlakozót! A hozzájuk adott hálózati és autós töltők meg nemritkán 2 vagy több amperrel is terhelhetőek. Úgyhogy szerintem ez az 500 mA-t már túlhaladta az idő! Csak egy elméletben létező érték.

(#94806) ADam07


ADam07
csendes tag

Sziasztok,

szerintetek melyikre érdemes beruházni? Lenovo P780 vagy Leagoo Lead 7?

Előre is köszönöm.

(#94807) beg válasza ADam07 (#94806) üzenetére


beg
veterán

Lenovo.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#94808) Brogyi válasza Digger (#94805) üzenetére


Brogyi
senior tag

Igaz fiúk. Inkább ne, mert sokan nem értik mi van mögötte.

(#94809) Terentius válasza cs.zs. (#94731) üzenetére


Terentius
őstag

Ha már ennyire jól van optimalizálva,akkor hadd mutassam meg milyen jó a Jiayu G3T kókányolt kitkatjén a memóriakezelés.

Poco F5 12/256 Gb

(#94810) wwenigma válasza Digger (#94805) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Pont ugy ahogy gyakran 1A is kivehezo usb2bol es ott az usb3....de nem kene ezt ragozni. Nem vagunk szet kabelt tolteni....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94811) zolipapa66 válasza ADam07 (#94806) üzenetére


zolipapa66
tag

Akinek Lenovo-ja van, attól ne is várj más alternatívát....

Ecoo E04 - UMI Hammer - Redmi Note 2 prime

(#94812) Indy1


Indy1
tag

Adott egy Doogee DG2014
Negy honap hasznalat utan megbetegedett
Szorvanyosan kikapcsol nehanyszor . Fenykepezo inditaskor gyakrabban fordul ez elo
Nem esett le , jol bantak vele.
Mit lehet tenni kerem?
Az uzlet TO2C volt

[ Szerkesztve ]

(#94813) Faby válasza Digger (#94805) üzenetére


Faby
senior tag

Nagyon off:
A szabványról csak annyit, hogy a 1,5 éve vásárolt Sony tablet ún. multiport csatival jött ki. Ergo nincs hozzá usb/töltő kábel, csak gyári, aranyáron. Elvileg otg képes, de szintén csak a gyári kábellel, amiből szintén nincs utángyártott. Az olcsóbb billentyűzetes tokok, amik micro usb kábelesek, szintén nem jöhetnek szóba. És ez a kütyü elvileg bőven a kvázi szabványosítás után jött ki.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#94814) zizol válasza New Bluestar (#94786) üzenetére


zizol
aktív tag

Probald ki masik kabellel

Üdv, zizol

(#94816) WOT-H-A-C válasza #45553408 (#94815) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ez a gyári rommal is jelen volt?? O.o

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#94818) svgyula válasza Indy1 (#94812) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Elsőre az adatok mentését javaslom utána egy gyári visszaállítást. Ezután pedig az összes felrakott alkalmazásból szedd ki a frissítés "pipát" ha működik használd ha nem szedd le. Nem ez az egyetlen típus ahol a frissítések rendszer újraindítást okoznak. Nagy a valószínűsége annak, hogy egy egy típus megkapja egy adott alkalmazás frissítését amit nem kellene. Tehát ha kipróbálsz egy programot és működik akkor használd! A frissítéseket meg le kell tiltani! De ha rám hallgatsz akkor azt csinálsz amit akarsz ez csak egy tanács volt :B
Más. Nekem is volt lemerült akku gondom és csak egy buta (áram, feszültség figyelés nélküli) töltő stabil 4.2V oldotta meg a gondot. Az említett akku ~1évet állt úgy, hogy amikor kivettem fel volt töltve! Mivel két havonta szoktam a régi telefonomban váltogatni a két akkut. Aztán használaton kívülre került a teló. Amikor tűzoltásként kellet volna se kép se hang :((( Töltő semmit nem csinált. Az említett Buta töltőn eltöltött pár óra után újra áramképes lett :DDD Ezen segített. Persze az USB-n kijövő feszültség/áramerősség hát hogy is mondjam nem egy bivaly dolog. Ha arról akarja valaki a lemerült akkut bebikázni akkor sok szerencsét! Esetleg járhat úgy mint pár alaplap amivel találkoztam, hogy elfüstöl a csatlakozó környéke jobb esetben. rosszabb esetben az egész alaplap kuka. Én soha nem töltöm gépről a telót :N Igaz, ha rádugom jelzi a töltést de az annyira nudli hogy mehetne vele egy napig is. DE nem töltené fel!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#94819) svgyula válasza #45553408 (#94817) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! 300Ft alatt automatikusan letiltja a hívószám kijelzést :DDD Ha előfizetéses ott nem tudom. :B

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#94821) include777 válasza ADam07 (#94806) üzenetére


include777
aktív tag

Szia. Én meg merném venni a lead7et.környezetemben van 7 db lead1, semmi probléma nincs velük. A gyárt
ó normális supportot tart. Az is igaz, hogy a lenovoval sem lősz mellé, picivel ismertebb, nagyobb gyártó mint az oteda és a közösségi supportja is nagyobb.

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#94822) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
elég nagy gebasz lett a telefonommal: zgpax s9 (alps s9) dual simes ip67, android 4.2.2.

a fizikai gombok (piros és zöld) funkciói gyárilag nem telefonfunkciók, hanem android funkciók (back, menü). ezen akartam változtatni. root, gravity box, xposed additions... ezekkel próbálkoztam, plusz egy csomó célirányos app (end call, ilyesmi)
ma reggelre már volt egy virtuális navigációs sáv, így az android funkciókhoz nem kellett a nehezen járó fizikai gombokat használni (és már majdnem sikerült az is, hogy teljesen telefonként működjenek, egyedül a kikapcsolt screen esetén nem lehetett a piros gombbal lerakni a hívást, ahhoz először életre kellett kelteni a képernyőt és csak utána)

viszont egyik pillanatról a másikra beütött a gebasz: a home gomb nem éleszti újra a kikapcsolt képernyőt. egyik pillanatról a másikra. eddig ez teljesen alapértelmezetten működött, egyszercsak nem. (a power gomb elég macerás, nagyon el van dugva és kétkezes, olyan nehéz megnyomni).
próbáltam minden beállítást visszacsinálni, minden funkciót kikapcsolni, az xposed additionst el is távolítottam, de nem jött vissza. :(

ilyenkor mit lehet még...?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#94823) include777 válasza Wolfskin (#94822) üzenetére


include777
aktív tag

Mentés volt a romról mielőtt nekiálltál? Ha igen, akkor flashelés, vagy goto gyári beállítások.

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#94824) Wolfskin válasza include777 (#94823) üzenetére


Wolfskin
őstag

huh... megoldódott a xposed additions eltávolítása volt a megoldás (szerintem), de azt vettem észre, hogy bármi beállítás módosítása, ami újraindításhoz kötött nem lép életbe, hiába kapcsolom ki a telót. kivettem az aksit, ez volt a kulcs, ezután helyreállt a rend, minden beállítás érvényre lépett. :C

de amúgy egy mentést most szívesen csinálnék, abban segíthetnél. legalább a mostani, jó állapot kerüljön lementésre. (ha már rootolás előtt nem tetem meg... :U )

az mivel vagy hogyan kell?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#94825) gyűrű válasza include777 (#94821) üzenetére


gyűrű
addikt

:C Gratulálok! :)

(#94826) kgymac válasza Wolfskin (#94824) üzenetére


kgymac
őstag

Cappa72 blogját ajánlanám olvasgatásra. Link az oldal közepén, a neve alatt...

[ Szerkesztve ]

(#94827) diegho


diegho
nagyúr

Van bármilyen ellenérv egy Cubot S168 ellen? Gondoltam veszek valami olcsó telót, amíg nem jönnek ki a jobb snapi 615-ös modellek és ez tűnik a legjobbnak. Comebuy német raktárában néztem 87€.

(#94828) gyűrű válasza gyűrű (#94825) üzenetére


gyűrű
addikt

...bodriknak akartam írni.. ;)

(#94829) Viktor0610 válasza diegho (#94827) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Magyar garanciával az Extreme Digitalnál 36 e HUF: [link].
Szerintem megfontolandó lehet ez a beszerzés is, mégis csak hamarabb itt lehet, ill. a garancia is magyarországi. :)

Samsung Galaxy A54

(#94830) Zeki válasza Viktor0610 (#94829) üzenetére


Zeki
nagyúr

ez nem edigital.

(#94831) diegho válasza Viktor0610 (#94829) üzenetére


diegho
nagyúr

Németországból is itt van 2-3 nap alatt, a garancia nem igazán érdekel, sokkal drágább telefont akarok venni, de a moto G helyett kell valami, mert hibátlan és a hibátlan egy idő után unalmas :))

(#94832) csubuka válasza include777 (#94821) üzenetére


csubuka
addikt

+1 A Lead 1-nek. Igen korrekt szerkezet.

(#94833) Viktor0610 válasza Zeki (#94830) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, nem tudok olvasni. Szóval a magyar bolt, magyar garancia volt a lényeg. :D

Samsung Galaxy A54

(#94834) #79335424 válasza svgyula (#94819) üzenetére


#79335424
törölt tag

:F
Nem lehet, hogy ez szolgáltatófüggő? Mert a Telenornál ilyet én nem tapasztaltam. Rendszeresen vagyok 300 Ft alatt, mert csak netet veszek havonta, a GSM -et nem használom. Egyedül a főnökömet szoktam GSM -en hívni, mert Ő nem veszi fel, hanem visszahív (ahelyett, hogy adna egy céges kártyát :N ). És mindíg visszahív, tehát tudja, hogy én kerestem.

(#94835) include777 válasza Wolfskin (#94824) üzenetére


include777
aktív tag

Grt. Én is csak Cappa Nagymester blogját tudom ajánlani, attól jobban senki nem fogja tudni elmagyarázni a mentés menetét.

keep calm and learn powershell

(#94836) b0bcat válasza diegho (#94827) üzenetére


b0bcat
addikt

Jó cucc. Ajánlott. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#94837) bigrock


bigrock
addikt

Üdv mindenkinek!
Páromnak szeretnék venni valami kínai telefont. A legfontosabb az hogy kicsi, nőies legyen, pilletve az sms és a telefonálás működjön rajta. Semmi más nem számít.
Mit javasolnátok?
Köszi!

(#94838) diegho válasza b0bcat (#94836) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez a gesture dolog fogott meg benne, no meg a kinézete. Jól néz ki és jó dolgokat tud. Kamerája használható?

(#94839) overland


overland
aktív tag

Sziasztok!
Valamelyik telefonom (talán xiaomi) tudta azt a beállítási lehetőséget, hogy lenémíthatod bizonyos időszakra előre beállítva.
Azóta csak kikapcsolás időzítés van a többiben...?
esetleg van ilyen alaklmazás?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#94840) #79335424 válasza overland (#94839) üzenetére


#79335424
törölt tag

Automatizálóval (pl. Tasker, E-Robot) azt csinál időzítve a teló, amit akarsz. Persze jobb dolgokhoz root is kell.

(#94841) Aucor


Aucor
senior tag

Sziasztok, az Etotalknál láttam olcsón Mi3-at, szerintetek a vám biztosítás az mennyire valódi náluk? DHL-el rendelném.

(#94842) Zeki válasza bigrock (#94837) üzenetére


Zeki
nagyúr

Samsung itthonról.
Komolyan.

(#94843) Zeki válasza Aucor (#94841) üzenetére


Zeki
nagyúr

Etotalkon hol a vámbiztosítás?

Mert én csak ilyen biztosítást látok:
We offer Shipping Insurance to protect your package against any lost during shipments. If the lost is officially confirmed by the shipping company we will reship your order.

[ Szerkesztve ]

(#94844) wwenigma válasza bigrock (#94837) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jiayu G2F, pandawill. 30e vambiztositassal es gyorspostaval.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94845) Zeki válasza wwenigma (#94844) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#94846) wwenigma válasza Zeki (#94845) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Baratnem elegge vitatkozna ezzel , szereti a samsungot de azt is ha megy a viber/messenger/face kliens es a kedvenc jateka sem akad be.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#94847) maLacc86


maLacc86
csendes tag

Sziasztok!
Egy érdekes kérdésem lenne.
Van egy THL T100s-em... Utóbbi napokban olyat csinál, ami kicsit idegesítő. Használom a telefonom, egyszer csak kifagy, becsikozódik a kijelző és újraindul. 4-5-ször kifagy a bootolás alatt, majd betölt de aztán újra kifagy, majd gondol egyet és bejön és akkor kb fél napig tudom használni, de utána kezdi elölről. Van mikor már a bootnál kifagy, de van mikor betölt kéri a pin-t és utána fagy ki. Azt hittem, hogy azért csinálja ezt, mert egy Custom Romot tettem fel rá, de nem hiszem, mert visszatettem a gyári romot, de ugyanúgy random lefagy. Valakinek volt hasonló? Arra is gondoltam, hogy az elmúlt hetekben 2szer leejtettem a földre és utána rá 3-4 napra kezdte el csinálni, de külsőre nem sérült. Írták, hogy kontakt hiba, de akkor miért nem egyből jelentkezett? Valaki tud rá megoldást? vagy csinált már hasonlót?

(#94848) Zeki válasza wwenigma (#94846) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hát a kérdezőt nagyon NEM érdekli a viber meg társai:

A legfontosabb az hogy kicsi, nőies legyen, pilletve az sms és a telefonálás működjön rajta. Semmi más nem számít.

Ezeknek pont megfelel az a Samsung. Hazai garanciával.

(#94849) diegho


diegho
nagyúr

A 100$ körüli kategóriában melyik rendelkezik az alábbiakkal:
8GB tárhely
1GB RAM
qHD vagy jobb kijelző
Használható kamera

Néztem az S168-at, de a kamera elég fos azt írják, DG800-ra szintén vannak panaszok, mi van, ami ennyiért jó?

(#94850) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok érdeklődnék hogy Inew v7 telefont használ v.ki?Mert vagy azt vagy a i new v3 plus -t néztem ki ,de ahogy látom a v7 az 4 magos mig a másik már 8.

PSN - RedFoxHun

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.