Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80) baalco válasza GBRDVD (#77) üzenetére


baalco
tag

Én is úgy kértem el "pult alól" a 1345-öst kipróbálni, mert telefonon azt mondták előtte, hogy van bemutatódarab.
Első hirtelen benyomások: (vegyétek figyelembe, hogy első okostelefonom, úgyhogy összehasonlítási alapom nincs)

- hangminőség mindkét sim-en kiváló oda-vissza :C
- gps első jelfogása kb 1perc volt, igaz az erkélyen álltam, nem mozogtam, mindenesetre bíztató
- kijelző jól látható, ma jobban megnézem napsütésben is, hogy mennyire használható, az automata fényerő működik, külső fénytől függően sötétül/világosodik
- érintéseket veszi szépen, még nekem kell megszokni, hogy érinteni, nem nyomni :)
- Android Market gond nélkül megy
- párosítás a Samsung bluetooth headsettel simán összejött
- wifi-t még nem próbáltam
- fényképező még nincs tesztelve, egy képet csináltam, az szépnek tűnt kicsiben
- Angry birds akadozás nélkül "repül" :)

vannak persze negatívok is: :((
- előre telepített Sim Manager nem működik, a sim-ekről nem tudtam előcsalni a kontaktokat, így az outlook-ot szinkronizáltam az Android Managerrel (elég könnyen ment)
- úgy tűnik adatkapcsolat közben nem tud befutni hívás, foglaltat jelez a kártya és mivel szerintem csak dual standby, a másik nem elérhető - ezt még tesztelem, illetve hogy wifizés közben mi a helyzet, valamint hogy 2G vagy 3G függő-e, remélem csak beállítás kérdése...
fentiekre remélem rom frissítés vagy vmilyen android app ad megoldást (még nem vetettem bele magam az alkalmazások rengetegébe)
- apróság, de vkinek bosszantó lehet: a microUSB bemenete nincs lefedve, szabad a lyuk, itt koszolódhat, stb.
- hangerő gomb oldalt nem túl felhasználóbarát, alig lehet érezni, nem esik kézre telefonálás közben, így hívás közbeni hangerőszabályozás elég nehézkes

Eddig azt mondanám, hogy ha az adatkapcsolat alatti híváskezelést meg lehet oldani, akkor jó választás volt. Eddig ezt találtam, mint kritikus hiányosságot, de lehet hogy tényleg csak beállítás vagy szoftver kérdés..

Én is várom a javaslatokat, hogy miket nézzek meg, illetve ha vki rábukkan hasznos infóra telefonról, az is jöhet :R

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.