Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133051) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Valami ébren tartja a wifit, pedig ki van kapcsolva, a helymeghatározás is és folyamatosan látom az alkuhasználatnál, hogy megy percről percre tovább.

Van valakinek ötlete mi a szösz lehet ez. Tegnap délután óta van ez a jelenség. Már volt újraindítás is., de nem segített.

(#133052) Somatom válasza atee_13 (#133051) üzenetére


Somatom
veterán

Wifi near?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133053) atee_13 válasza Somatom (#133052) üzenetére


atee_13
őstag

Ha az app akkor nincs fenn

(#133054) Somatom válasza atee_13 (#133053) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. Az Android feature. Ha jól emlékszem, akkor 4.1 -óta. Alapértelmezetten a Wifi mindíg be van kapcsolva, bár ezt semmi sem jelzi. Helyfelderítésre használja a rendszer. A Wifi speciális beállításainál lehet kikapcsolni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133055) atee_13 válasza Somatom (#133054) üzenetére


atee_13
őstag

Olyan menüpontot találtam, h:

"A keresés mindig elérhető

Let Google's location service and other apps scan for networks, even when WLAN is off"

ez lesz az?

(#133056) Somatom válasza atee_13 (#133055) üzenetére


Somatom
veterán

Igen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133057) atee_13 válasza Somatom (#133056) üzenetére


atee_13
őstag

Köszi közben már kikapcsoltam és úgy fest ez meghozta a sikert :R

De mi a fenétől kapcsolódhatott be, vagy miért nem ette eddig így az akut?

(#133058) Somatom válasza atee_13 (#133057) üzenetére


Somatom
veterán

Azt nem tudom, ezer oka lehet. A médiaszkenneléses bughoz hasonlóan, rossz helyre szorult be egy elektron, vagy egy alkalmazás nagyon kereste a helyét a világban. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133059) fateless válasza Somatom (#133058) üzenetére


fateless
veterán

:D
Ez tetszett

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#133060) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Spemallos rendeléshez (magyar raktárból) most van valamilyen kupon?
Választ előre is köszönöm!

#KeepFightingMichael

(#133061) Upo válasza atee_13 (#133047) üzenetére


Upo
addikt

Most igen, de én az első szállítmányból vettem, akkor még 62 volt. 2 hétre rá meg jött a 4 gigás 65-ért, pedig mikor vettem akkor még azt írták, hogy nem lesz 4-es a közeljövőben. Megvettem, erre mégis lett. De igazából ez is teljesen jó, még így is sajnos bő 1 giga ramot szabadon tart. Miui9-en már láttam lemenni 800 alá is, írták is hogy jobb a ram kezelése.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#133062) Dhampir válasza Somatom (#133058) üzenetére


Dhampir
félisten

Az egyik legnagyobb probléma az, amikor lejár az elektron szavatossága, a büdös, megromlott alkalmazásokról nem is beszélvén. Sajnos azt ritkábban ellenőrzik a nagybani netpiacon. :)

(#133018) nyisziati

Jól futottak. :D

[ Szerkesztve ]

(#133063) tibcsi0407 válasza Dhampir (#133062) üzenetére


tibcsi0407
félisten

alb bátya. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#133064) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Egy Jiayu s3-as telefonomat készülök cserélni valami 5"-os készülékre. Mi most a best buy ami tud B20-at is és hasonló kategória? 55-65.000ft körül nézelődöm, strapatelefon is szóba jöhet, abból a Backview BV7000pro ami tetszik. EU-ból honnan lehet ezt beszerezni megbízható forrásból? Mi a vélemény a BV7000-ről?

(#133065) Viktor0610 válasza robi1979 (#133064) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Xiaomi Redmi 4X, nagyobb kijelzővel Redmi Note 4.
Az EUstocknál, Spemallon van belőlük B20-as.

Samsung Galaxy A54

(#133066) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Fura kérdésem lenne, lehet butaság...

Mostanában divat a hibrid tálca, ha 2 sim akarok használni akkor le kell mondani a sd kártya bővítésről....
Ez eddig oké, választok emiatt olyat, amiben nagyobb a belső tárhely, min 32gb.

Viszont én munkahelyen sokat nézek telefonon filmet/sorozatot. (napi 4-6óra akár )
Eddig ezt sd kártyáról tettem, de szükségem lesz a 2. sim foglalatra is, így a filmeket kénytelen leszek a telefon belső tárhelyébe tenni...

A kérdésem tehát az, hogy az a belső tárhely mennyire van használatra tervezve?
Nem kopik el attól ha pl 2 naponta írok rá 10-20gb új adatot?

Vagy hamarabb lesz elavult a telefon, veszek úgyis másik telefont mielött ez bekövetkezne?

(#133067) Donki Hóte válasza kory24 (#133066) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Viszont én munkahelyen sokat nézek telefonon filmet/sorozatot. (napi 4-6óra akár )

Munkahelyen :F WTF :Y

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133068) Zozzz2000 válasza Donki Hóte (#133067) üzenetére


Zozzz2000
tag

Lehet filmkritikus. :DDD

(#133069) dewill79 válasza Donki Hóte (#133067) üzenetére


dewill79
tag

Biztonsági őr vagy vagyonőr tutira!

(#133070) punky10 válasza Zozzz2000 (#133068) üzenetére


punky10
addikt

Vagy politikus,pl parlamenti képviselő.Ha a parlamentben nem is, de a bizottsági üléseken meg nem jelenni, és akkor azt"hasznosan"kell eltölteni... :)
Vagy rendőr, akit rendszeresen küldnek ki fotózni...
Van olyan munkahely, ahol nem a munkán van a hangsúly... :)

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#133071) beg válasza kory24 (#133066) üzenetére


beg
veterán

Ha tud otg-t a telefonod, veszel hozzá otg-s pendrive-ot, problem solved.

De amúgy nem lesz baja a belsőnek sem, csak abba gondolj bele hogy a droid is arra dolgozik "kicsit" többször mint ahogy te pár fájlt másolsz naponta :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133072) kory24 válasza beg (#133071) üzenetére


kory24
őstag

Köszi.

Otg képes, de az nem tűnik túl kényelmesnek, lógjon ott. +ugye tölteni is ha kell...

De akkor bízom benne, nem kopik el a belső tároló :)

(#133073) UHHH válasza kory24 (#133072) üzenetére


UHHH
senior tag

Akkor én jövök a remek ötletemmel: Mifi, abba microsd kártya és kikínálni wifin. Sima hülyevej mifi tudja ezt. Persze oké, fogyaszt a wifi.

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#133074) kory24 válasza UHHH (#133073) üzenetére


kory24
őstag

Nembaj, ha fogyaszt mifi.
Egyszerű ezt össze hozni?
Főleg feliratos sorozatokat nézek Mx plyaer-el.
Azzal megoldható?

Mennyibe kerül egy ilyen mifi? :)

Esetleg link?

Köszi!

(#133075) DJGABI válasza kory24 (#133074) üzenetére


DJGABI
addikt

ez a külső adapteres megoldás, amit nekem is javasoltak nem játszik? [link]

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#133076) kory24 válasza DJGABI (#133075) üzenetére


kory24
őstag

Köszi, de az nagyon nem tetszik :s

De az a mifis ötlet igen, ha nem túl macerás, költséges :)

[ Szerkesztve ]

(#133077) citkar válasza kory24 (#133076) üzenetére


citkar
addikt

Ha költséghatékony szeretnél maradni, akkor saját belső memóriát használj, nincs azzal baj.
Ha szánnál rá, felmerül több lehetőség, ez a MIFI router is, vagy otthon egy NAS, amiről távolról nézed a filmed (persze ha van internet a konkrét helyen), de ha nagyon sokat néznél, akár egy külön eszköz, pl tablet, notebook.

[ Szerkesztve ]

(#133078) DJGABI válasza kory24 (#133076) üzenetére


DJGABI
addikt

közbe eszembe jutott, ebay topicban egyszer előjött egy ilyen: [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#133079) tboj


tboj
tag

Sziasztok!

Csütörtökön reggel rendeltem egy Honor Note 8-at a Spemall-ról, a státusz azóta is shipped, de még mindig nem kaptam nyomkövetési számot. Ezek szerint még fel sem adták? Aki rendelt már innen, kb. mennyi idő volt mire kapott ilyen számot?

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#133080) citkar válasza tboj (#133079) üzenetére


citkar
addikt

Valószínűleg feladták, írj nekik, hogy kéred a TN-t, mailben megküldik.

(#133081) nyisziati válasza tboj (#133079) üzenetére


nyisziati
veterán

(#133082) RVR400


RVR400
veterán

Ha esetleg valaki filléres telót keresne

Blackview A7 41 USD-ért

(#133083) Upo válasza RVR400 (#133082) üzenetére


Upo
addikt

Hát én 6580-al biztos nem vennék már telót, túl sok pénz az így elpazarolni. Inkább rátennék még egy 5000-est és keresnék valami 6735/6737-est, lényegesen használhatóbb. Felrakja a tizenezres csodára a fészbúkot, messengert, vibert, snapchatet, egy-két játék, toilet time, stb. és már lehet hogy a bejövő hívást se tudja vele felvenni, mert nincs annyi ereje a gépnek hogy megjelenítse a hívóképernyőt. Akkor szokott a paraszt részletre 200-ért ájfónt venni, mert az android szar. Pedig csak _kicsit_ kellett volna jobb telót venni...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#133084) RVR400 válasza Upo (#133083) üzenetére


RVR400
veterán

Én sem vennék, de nem csak mi létezünk a fórumon, és százszor rosszabb telóért is adnak emberek manapság ennyi pénzt.

(#133085) BaginZe válasza Upo (#133083) üzenetére


BaginZe
tag

Hello !

Mondanál egy példát erre a telefonra?

"Inkább rátennék még egy 5000-est és keresnék valami 6735/6737-est"

köszi

(#133086) beg válasza Upo (#133083) üzenetére


beg
veterán

Itt inkább az 1/8 a szűk keresztmetszet.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133087) DJGABI válasza BaginZe (#133085) üzenetére


DJGABI
addikt

[Blackview BV2000] de 1 giga mondjuk sztem is felejtős, max tartaléktelónak. bár ahhoz meg azért már drága. tecsóba ez az 5ezres ha létezne jó lenne [link]

[Gretel A9] ez nem tudom hogy lehet ennyi

(#133088) RVR400 hát ja, meg a "nagyon olcsó droidot nem érdemes venni" szintű alapigazságokig

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#133088) RVR400


RVR400
veterán

(#133087) DJGABI:

30e-ért még jó, hogy lehet venni normálisat. :) De akkor már inkább egy Redmi 4A.

Így jutottunk el 15-ről 35-re... Csak ahogy megszoktuk már. :D

[ Szerkesztve ]

(#133089) Upo válasza BaginZe (#133085) üzenetére


Upo
addikt

Annyira nem keresgéltem, nem az én kaliberem. Ez 40$, és hírlevelekben időnként szoktak jönni 60$-ért egész használható belépő telefonok, csak ki kell várni. Ezt se fogod megkapni bármikor 40-ért, ha elfogy akkor nyilán 50-60 körül lesz ez is. Ha most kell akkor csapj rá aztán élvezd ;] , ha nem most akkor inkább figyelni kell az akciókat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#133090) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Sziasztok,
flash-elés során azt írta ki hogy BROM ERROR ,ez mit jelent?Azóta semmire se reagál,ha gépre dugom flashtool alatt ,ott végigmegy DA 100% ,de leáll ezzel a hibával..

(#133091) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Most eljutott oda hogy Download Flash 100%,de itt mindíg kiírja hogy "insufficient buffer",és leáll.

(#133092) nyisziati válasza Secretknight (#133091) üzenetére


nyisziati
veterán

Erre tessék, itt profik vannak. :D

(#133093) Secretknight


Secretknight
aktív tag

Sikerült ,kiderült hogy nem megfelelő volt a rom.Doogee Mix, 6/64-est rendeltem,és minden matricán az is volt.Ezt a romot akartam frissíteni.Hát ,ez 4/64gb-os teló,és a 4/64-es rom szépen fel is ment rá.Na ezen most meg kellene lepődnöm? És gondolom nem én vagyok az egyetlen...

(#133094) Secretknight


Secretknight
aktív tag

De ha már itt vagyok...a hardver szépen működik ,de a szoftveres része brutál szar.Ezt így nem kellett volna kiadniuk.Összedobált OS ,telepítés után ujraindul magától stb.A teló maga gyönyörű,a kijelzőre jó ránézni,a hangja is rendben van,egyedül a doogee saját OS-e fos.Úgyhogy megy a szögelés,ilyet ne vegyen aki nem ért hozzá egy kicsit se,mert nagyon megszívja.

(#133095) tibcsi0407 válasza Secretknight (#133094) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Doogee.

https://utdetailing.hu/

(#133096) nyisziati válasza Secretknight (#133094) üzenetére


nyisziati
veterán

A Xiaomi alatt kb. az összes kínai teló ilyen. Hiába a szép hardver, a szoftveres részt elrontják.
Ahogy hallottam, cégenként 1-2 programozó foglalkozik a készülékekkel. Így nyilvánvalóan nem lehet.

A MIUI-t sem véletlenül frissítik állandóan, feltételezem többszáz (de legalább többtucatnyi) programozóval. Plusz erős nemzetközi csapatok állnak mögötte. Komolyan vehető készüléket csak így lehet.

(#133097) Secretknight válasza nyisziati (#133096) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Ezzel teljesen egyetértek.Ezek nem "out of box" készülékek,bár vannak kivételek.Az előző umi iron-omat is hónapokig szögeltem mire jó lett.Igaz,azóta másfél évig használtam hibamentesen.De az összes kínai telómmal így volt.Lehet ,mazohista vagyok,és ez egyfajta kihívás számomra :).
Visszatérve a mix-re , a szóbeszéddel ellentétben a kávák nem nagyon,sőt! Az iron-é jóval vastagabb oldalt,és hát ez a teló sokkal kisebb 5,5"-on és ez látható ,zsebben pedig érezhető.De nem kávamentes,ez hazugság a reklámokban.A súlya nem zavaró,és valóban minőség érzetet ad.És szép.Szerintem.De ez ízlés dolga.A rendszer nem gyorsabb mint az iron 6753 cpu-s rendszere,de ez szoftveres hiba,ahogy feljebb írtuk is.Az ujjnyomat olvasó abszolút rendben van,csak ritkán téved.A kamerával egyáltalan nem foglalkoztam,egyszerűen nem érdekel.Van egy komoly fénygépem csak azzal fotózok :).

(#133098) DJGABI válasza nyisziati (#133096) üzenetére


DJGABI
addikt

nem értem mit van úgy oda mindenki a xiamiaúért. a hardver okés, de ez az ios koppincs felület, a maga ostobaságaival.... nekem aztán nem hiányzott, most a 4x-en is őrületbe kerget. az meg hogy hányan dolgoznak rajt.. tökmindegy, ha kb 10éves scriptkiddie szinten írják a kódot... :(((

csak hogy pozitív példa is legyen: mlais mx base. az elhalálozott jiayu helyett kellett valami gyorsan, azt hittem majd fél év után lecserélem, de bő 2 évet kihúzott. frissítés nem jött rá, de elég korrekt volt a gyári 5.1

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#133099) b0bcat válasza DJGABI (#133098) üzenetére


b0bcat
addikt

Én a mai napig az MX Base-emet használnám, ha nem törtem volna össze... :O A legjobb androidos telefonom volt idáig. (Most 4X-em van.)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#133100) nyisziati válasza DJGABI (#133098) üzenetére


nyisziati
veterán

"nem értem mit van úgy oda mindenki a xiamiaúért. "
Aki már szívott egyszer-kétszer olcsóbb telóval, az tudja, miért.
Neked bejött az Mlais (egyik típusa, és azon belül is egy jólsikerült darab), más belenyúlt a "tutiba".
Nem működő GPS, rendszeres újraindulás, gyenge hangszórók, ghost touch, kamu akkuméret vagy egyéb adatok, meg még vagy ezer dolog lehet, ahol elhasalhat egy telefon. A hulladék szoftveres gányolásokról nem is beszélve, amiket ígérgettek egy darabig, hogy kijavítják, de sose lett kész. :(
Egyébként ha jól emlékszem pont az Mlais-nek volt egy olyan szériája, ahol a kijelzők kb. 80%-a hibás volt.

Na szóval. Meguntuk. Legalábbis ahogy én észreveszem, az elmúlt kb. 2 évben fokozatosan fordult ez a topik a "sziamiaú" felé. Gyak. ez a legolcsóbb teló, ahol szinte hardveráron veszed a készüléket, használható és több közösség által karbantartott UI-jal.

És más topikokban is észrevehetően nagy a respektje. Százezres LG-Samu stb. helyett itt van ez, féláron. Kb. ennyi.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.