Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133301) Ájvé válasza 01andris (#133300) üzenetére


Ájvé
veterán

Előbb linkelt spemall oldalán, vagy eustockon is van raktáron. Spemall kuponnal olcsóbb egyébként és 2 év garanciát vállalnak amit itthoni szervizbe lehet érvényesíteni.

(#133302) tibcsi0407 válasza Ájvé (#133299) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Csak EU garanciával érvényes.

https://utdetailing.hu/

(#133303) Ájvé válasza tibcsi0407 (#133302) üzenetére


Ájvé
veterán

2 éves az EU garancia, azt is írtam, de köszi. Írják is az oldalon egyébként, 1 éves az kínai. Ilyenkor egyébként nem is lehet itthon érvényesíteni ezt? Mármint az 1 éves kínai garanciát, nem azért van itthon szerviz?

(#133304) tibcsi0407 válasza Ájvé (#133303) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem az a lényeg. A kupon csak a garancia kiválasztásával együtt érvényes. 1-2 ember már elsütötte, hogy nem választotta ki, azt mondták, hogy még egy ilyen és vége a játéknak. :) Kínai garancia Kínában van. De egyébként sok dolgot még a 2 év magyar mellett is csak Kínában lehet javítani. Alaplap, vagy komolyabb hibák itt nem javíthatóak.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#133305) junkpod


junkpod
nagyúr

Egy hálózati kérdésem lenne, ha már B20less telefont rendeltem:)
Régen egy iNew V3 telóm volt ami 4G-t nem tudott, ha most lesz egy 4G képes de B20 mentes mobilom, akkor olyan helyen ahol csak B20 van, lesz legalább 3G-s netem annyi mint a régi iNew V3 telón?

Box's don't touch!

(#133306) cappa72 válasza junkpod (#133305) üzenetére


cappa72
nagyúr

Igen, legtöbb telefon már tudja az összes 3G frekvenciát (itt általában a 850 vs. 900MHz volt régen a kérdéses).
Így amennyi 3G eddig volt, az most is jelen lesz (az előbb említett korlátozást figyelembe véve - gyártótól függően).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#133307) junkpod válasza cappa72 (#133306) üzenetére


junkpod
nagyúr

Akkor megnyugodtam, csak valaki írt olyat, hogy nagyvároson kívül nincs neki net mert nem B20-as a telefon és ez megijesztett picit:) viszont így nem értem a hisztit, de legalább megnyugodtam:)

Box's don't touch!

(#133308) woodworm válasza junkpod (#133307) üzenetére


woodworm
veterán

Azon a területen valószínűleg nincs kiépítve a 3G.

(#133309) Ájvé válasza tibcsi0407 (#133304) üzenetére


Ájvé
veterán

De nem kell kiküldeni kínába legalább. Meg visszafelé vámon sincs gond, mert ügye ki tudja hogy jön EU-ba, neked kell ezt igazolni, szóval visszafelé is megfoghatják és lehet vámot és áfát fizetni.

(#133310) tibcsi0407 válasza Ájvé (#133309) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha alaplapi hiba van, akkor ki kell küldeni. Elvileg van valami nyomtatvány a postán, amivel lehet igazolni, de nem tudom a pontos menetét.

https://utdetailing.hu/

(#133311) ekrisztian válasza junkpod (#133307) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Pl. nekem se volt eddig, Telenor Soltszentimre Bács megyei falu. Zero net B20 nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#133312) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
Nem találtam jobb témát a kérdésemnek..
Kellene egy új telefont vennem, mit tudnátok ajánlani? Nem ragaszkodom a dual-SIM-hez,sőt egyáltalán nem bánom ha nincs. Semmi különleges igényem nincs (úgy gondolom :) ) viszonylag sokat telefonálok, vezetés közben is, tehát a BT folyamatosan be van kapcsolva, ha várnom kell valahol, akkor internet, facebook, youtube szoktam nézegetni. Néha a wazze-t, facebook messengert, vibert is használom. Ilyen felhasználás mellett ki kellene bírnia egy napot egy feltöltéssel. Legyen gyors, ne gondolkodjon fél órát mire megnyitja mondjuk a messengert. Itthon számlára megvásárolható legyen. Olyan készüléket keresek ami két év múlva is hozza az elvártat, éppen ezért a vadi újonnan kijött telefonok tesztjei nem sokat érnek a szememben, mert nekem is csak több hónapi használat után kezdődnek a gondok a telefonnal és nem új korában. kb. 50-et szánnék rá.

(#133313) beg válasza Pali79 (#133312) üzenetére


beg
veterán

Ha nem ragaszkodsz a dual-hoz akkor itt is érdeklődhetsz: [link]

De úgyis a redmi 4x lesz az első ajánlás :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133314) viktorhu válasza junkpod (#133307) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha vodás vagy, lesz 3g-d, a többiek már hanyagolják a dolgot, inkább a 4g-re mennek rá, ott a b20 helyett leginkább edge lesz majd.

(#133315) junkpod válasza woodworm (#133308) üzenetére


junkpod
nagyúr

Úgy fogalmazott, hogy bárhol ha elhagyja a varostablat megszűnik neki a net...

Box's don't touch!

(#133316) junkpod válasza ekrisztian (#133311) üzenetére


junkpod
nagyúr

Vagy 4g vagy semmi? És akinek régi teloja van? Ezt nem is értem...
Vikorhu: waze, email megy azon is, nem?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#133317) jmuranyi válasza Pali79 (#133312) üzenetére


jmuranyi
tag

Xiaomi Redmi Note 4.

Számlásan az eustocktól venném (EU-s adószámmal), magyar garanciával,
vagy futnék egy kört a spemall-al.

(#133318) woodworm válasza junkpod (#133315) üzenetére


woodworm
veterán

Mert ott valószínűleg 2100MHz-en működik a 3G.

(#133319) viktorhu válasza junkpod (#133316) üzenetére


viktorhu
veterán

Email igen, a waze akkor, ha már előtte betöltötte a térképet.

(#133320) KamuMazsola válasza jmuranyi (#133317) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ha van EU-s adószámod, akkor az eustock a te boltod! Szvsz.

Bocs, nem neked, Pali79-nek. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#133321) Pali79 válasza jmuranyi (#133317) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ha jól látom ez egy új modell. Erről biztosan tudni, hogy később is jó lesz? Én nem cserélgetem a mobiljaimat. Vagy 20 éve van mobilom, de kb egy kezemen meg tudom számolni hány készülékem volt eddig.
Beszéltem egy ismerősömmel akinek egy Cubot S500-asa van és több mint 5500 órája be van kapcsolva, egyszer sem fagyott le vagy hasonló. Valami ilyesmi kellene nekem is.

(#133322) Willie válasza Willie (#133298) üzenetére


Willie
őstag

(#133323) tibcsi0407 válasza Willie (#133322) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A válaszok számából láthatod, hogy nem tolonganak a népek, mert nem túl sok alternatíva van. Olcsóbban főleg nem valószínű.
Régebben a Zenfone-ok voltak dual-active-ok.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#133324) Donki Hóte válasza Willie (#133322) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Én azért nem tudok tippet adni, mert én az egykártyás telefonjaimban is rögtön lelövöm a hívásvárakoztatást. Jelezzen csak foglaltat a készülék, egyidőben érdemben csak egy emberrel tudok beszélni :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133325) Pali79 válasza KamuMazsola (#133320) üzenetére


Pali79
aktív tag

Ez jó duma az eustock oldalán: "FIGYELEM: magánszemélyeknek nincs lehetőségük nettó áron vásárolni!"
Egy cégnek meg ilyen tételnél tök mindegy, mert az ÁFA-t visszaigénylik. Csak milliós árnál van ennek jelentősége, hogy nem kell kifizetni.

(#133326) Wolfskin válasza outdoor (#133287) üzenetére


Wolfskin
őstag

úgy emlékszem azon kívül semmi. de az annyira katasztrofális volt, hogy egyszerűen képtelen voltam használni. a fehér háttér kisüti a szemem, az összekuszált menük, a felismerhetetlen ikonok.... visszarakattam rá a kitkatot, de a! semmivel sem lett jobb, b/ egy hét alatt minden tiltás ellenére visszamászott rá a 6-os android (kitette g akkor figyelmeztetést, hogy óhatatlanul is hozzáért az ember. az meg se bezárni, se tiltani nem lehetett. naponta kétszer lett volna kedvem falhoz vágni, olcsóbbnak találtam, ha beteszem a fiókba és akkor vettem egy evolveo Q4-et (amiről már szintén írtam valahol egy félé oldalt, hogy miért szar, de annak a hibáinak 99%-a tervezői ostobaság)

a note 4-en jobb volt a kamera (sokkal) és a knox, meg az utolsó amin volt infra, meg sd kártya hely (az 5-ben nem volt). vettem hozzá Amerikából egy ghostek atomic vízhatlan tokot is pedig.

talán megoldás lehetne megrootolni és note 7-es romot tenni rá, azon van sötét téma. amennyire szertettem és jó telefonnak tartottam a note 3-at annyira gyűlöltem a 4-est. végül is utólag belátom, hogy kicsit túlreagáltan, végül is nem is a készülék dühített föl, hanem a mérhetetlen emberi ostobaság, amit a marketingesek fejlődés címszó alatt letolnak a torkunkon. tudod, amikor se pénzed, se ötleted fejleszteni, de muszáj mást eladni mint addig, akkor kicsit szétbarmolod, és eladod a változást.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#133327) svgyula válasza Donki Hóte (#133324) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Alaphelyzet kapsz egy céges "kutyadobálót" amit nem kapcsolhatsz ki és fel kell venned ha keresnek!
Ha nem akar valaki két telefonnal rohangálni olyankor vesz egy dual aktiv telefont. Mivel ha a privát számon beszélsz a dual standby telóval a hívónak a céges számon azt mondja be a "hívott szám nem elérhető próbálja meg később". Nos ezt nem mindenhol tolerálja a "főnök" és pont lesz@rja a magyarázatot, hogy téged hívtak a saját számodon és nem hagytad el a munkahelyet egy "pásztorórára" :B Valószínűleg a második alkalommal útilapu lesz a páciens talpán. Vagy megint előveszi a "csodatelefonja" mellé a "kutyadobálót" is :K

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#133328) cappa72 válasza junkpod (#133316) üzenetére


cappa72
nagyúr

Térjünk vissza az eredeti kérdésedre, mielőtt agyhalál kerülget:
"Régen egy iNew V3 telóm volt ami 4G-t nem tudott, ha most lesz egy 4G képes de B20 mentes mobilom, akkor olyan helyen ahol csak B20 van, lesz legalább 3G-s netem annyi mint a régi iNew V3 telón?"
A vastagított részre írtam, hogy igen, annyi 3G lesz, mint amennyi a régin volt, mert az független a B20-tól.

A többiek pedig arról beszéltek, ami a mi kis falunkban is jelenség: nem volt, és nem is lesz már 3G, de B20-as 4G van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#133329) Donki Hóte válasza svgyula (#133327) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem szerencsére több főnököm is van, tehát ha az egyik hív és foglalt vagyok, akkor nyugodtan tudom azt mondani, hogy éppen a másik főnököm hívott, vele beszéltem ;)

Arról nem is beszélve, hogy lehetetlenség olyan elvárást állítani a munkavállaló felé, hogy mindig elérhetőnek kell lennie és híváskor azonnal köteles felvenni a telefont, mert mi van akkor, ha hív a főnök, de éppen nem képtelen vagyok felvenni a telefont.

Na mindegy, mindenki olyan kommunikációs stratégiát követ, amilyet tud :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133330) beg válasza svgyula (#133327) üzenetére


beg
veterán

Dual standby, mindkét sim át van irányítva a másikra és minndkettőn be van kapcsolva a hívás közbeni jelzés. 1-es simen telefonálok, kettesről átjön a hívás, pittyen és látom ki keres. Ugyanez fordítva. Ha a másik hívás fontos, átteszem tartásba az elsőt vagy lerakom és felveszem a másikat.
Díja van az átirányításnak? Igen. De nem annyi amennyi amennyi egy épkézláb dual active felára. Céges sim-nél meg amúgy sem én fizetem. :)

Én ezért nem látom létjogosultságát a dual active telefonnak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133331) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Meizu M6 Note: KÍNAI híroldal
Összefoglalva: szebb, jobb, takarékosabb.
Qualcomm SD 625, 4000 mAh akku és egy nagyon jó dual camera a bemutató alapján.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#133332) outdoor


outdoor
aktív tag

Nagyobb phablet érdekelne, legalább 7", legalább full HD felbontásban. Létezik ilyen hazai LTE internettel?

A proper digital assistant could be my best friend

(#133333) WOT-H-A-C válasza outdoor (#133332) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem tudok ilyen telefonról, a tabletek közt nézelődj szerintem.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#133334) ctibor válasza outdoor (#133332) üzenetére


ctibor
senior tag

A tablet az aláírásomban.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#133335) ans1980 válasza Pali79 (#133321) üzenetére


ans1980
tag

Nemrég ebay-en 18000 forintért megnyertem liciten egy Cubot s550-et. Nagyjából ugyanaz mint az s500, csak nagyobb. Azt kell hogy mondjam, ennél minőségibb telefont ritkán láttam mosttanában. A neten látható képek nem adják vissza, hogy mennyire szép. Simán százezer forint feletti telefonnak tűnik ha valaki kézbe veszi. Egy hónapja használom kb. semmi problémám nem volt vele eddig. Persze hardveresen elmarad a drágább telóktól, de szerintem ár-érték arányban verhetetlen. Egy átlag felhasználónak, átlagon napi használatra simán elég. Ami hiányzik, az egyedül az értesítési led. Azt mondjuk nemértem miért kell kispórolni.... Kamera ebben a kategóriában szerintem nagyon jó. Ha valaki belebotlik jó áron, simán érdemes megvenni!

(#133336) nyisziati válasza ans1980 (#133335) üzenetére


nyisziati
veterán

Köszi a minitesztet! :)
Mindig is érdekeltek, hogy teljesítenek a kicsik a hétköznapokban.

Nézem a hardverspeceket, elég jónak tűnik, a 1,5 év ellenére ujjlenyomat-olvasó is van benne. Egyedül a kijelző tűnik harmatosnak. Nem zavaró a sima HD felbontás?

(#133337) ans1980 válasza nyisziati (#133336) üzenetére


ans1980
tag

A kijelző szerintem kimondottan szép, nagyon szép élénk színekkel. Pixeleket abszulut nem látni. Persze pixel fetisiszták biztos találnának :) Nekem mindig az volt a véleményem, hogy jó telefont drágán bárki tud venni. Én próbálok olcsón jót venni :) Jelen esetben is tetszik, hogy mindneki rácsodálkozik hogy 18000 forintért ilyen telefont lehet venni :) Minőségibb a fogása, megjelenése mint a legtöbb (akár márkás) telefonnak amivel találkoztam. Telefonáláskor a hangminőség jobb az átlagnál, wifi erős, kamera jó, 3 naponta töltöm, kb 4 óra kijelzőidővel, nem fagy le, netezésnél nem akad. Nekem ennél több nem kell egy telefonban. Bár másnak sem tudom minek kell a 4 giga ram, stb. De valaki majd biztos elmondja... :)

(#133338) doongoo válasza ans1980 (#133337) üzenetére


doongoo
addikt

Örülj neki és használ sokáig megelégedéssel. Majd azért hosszabb távú tapasztalatok is érdekelnének később, hogy még akkor is rózsás lesz-e minden.

(#133339) iMaverick válasza ans1980 (#133337) üzenetére


iMaverick
addikt

Nekem mindig az volt a véleményem, hogy jó telefont drágán bárki tud venni. Én próbálok olcsón jót venni :)

Szintén zenész. Valahogy nem motivál, hogy ott álljon 3-4GB ram (kvázi) kihasználatlanul, meg a 8 mag... Én ennél az Ulefone Tiger-nél kötöttem ki, eddig megelégedéssel használom. (Az egyetlen dolog, ami "zavar", hogy se híre, se hamva egy 7-es frissítésnek. A 4PDA-n olvastam /persze Google Fordítóval/, hogy valamelyik megkérdezte az Ulefone-t, hogy mégis mikor akarják kiadni az update-et? Válasz: majd ha a MediaTek kiadja az ebben lévő SOC-hoz a drivereket... Érdekes, azóta már két, másik gyártótól származó telefont is láttam, ami szinte egy-az-egyben ilyen belsővel volt és már gyárilag 7.1.1-gyel dobták őket piacra. Hmm.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#133340) nyisziati válasza iMaverick (#133339) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, ezt én is furcsállom, hogy állandóan a driver-ekre hivatkozik több gyártó, miközben meg CM vagy Lineage romokat vígan kiadnak frissebb Android főverzióval... :U

(#133341) Somatom válasza nyisziati (#133340) üzenetére


Somatom
veterán

Az nem jelent semmit. Az SGS 2 -re is van a gyáritól sokkal frissebb verziójú ROM. Csakhogy az alatt ugyanaz a 3.x kernel van, míg pl. egy SGS 8 alatt már 4.4 -es. Nagyon nem mindegy, főleg a driverek szempontjából. Arról nem is szólva, hogy az ARM GPU -k forráskódja zárt. Egy nem gyári CM ROM nem tud úgy hozzáférni pl. a kamerához, mint egy gyári ROM.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133342) viktorhu válasza Somatom (#133341) üzenetére


viktorhu
veterán

Meg nem is csak a kernelhez kell újabb verzió, hanem a konkrét driverekhez, pl. elég, ha az ujjlenyomat-olvasó gyártója nem adja ki az új drivert, és már bukott is a projekt.

(#133343) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

A telefonom leesett,azota 1 csikban nem èrzèkel,vagyis tesztnèl többszöri atsöprèsnèl mègis.
Illetve 1-2 furcsaságot is csinál nèha.
Esetleg valami 5let?

Avatar

(#133344) rjg válasza GAbre (#133343) üzenetére


rjg
őstag

Kijelző csere?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#133345) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

Sziasztok!

Biztos volt már, de mindig egyszerűbb kérdezni, mint keresni, legyen az topic vagy post :)
Hogyan ellenőrizzük le, hogy QC 3.0 vagy egyáltalán QC töltőt kaptunk vagy nem?
Lenovo Zuk z2 pro-m van.
De ez a gyári szoftverrel nem tesz különbséget a töltések közt.
A custom romot, meg csak ezért nem akarom vissza tenni.

Van rá ötletetek?

Köszönöm előre is!

:R

[ Szerkesztve ]

(#133346) tibcsi0407 válasza ekrisztian (#133345) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Rá van írva a töltőre, ha QC.

https://utdetailing.hu/

(#133347) GAbre válasza rjg (#133344) üzenetére


GAbre
veterán

Igen az a b terv.
De nincs semmi fizikai baja.

Avatar

(#133348) tibcsi0407 válasza GAbre (#133347) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerinted szoftveres baja lett az eséstől? :U

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#133349) nyisziati válasza tibcsi0407 (#133348) üzenetére


nyisziati
veterán

:DDD :DDD
Esés után új rom tepült rá. :DDD

(#133350) tibcsi0407 válasza nyisziati (#133349) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:DDD

https://utdetailing.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.