Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133201) junkpod válasza glacious (#133194) üzenetére


junkpod
nagyúr

Remeg a kezem az emteren:)
Csak GPS tesztet nem talaltam még róla.

Box's don't touch!

(#133202) Atomgeszi válasza jmuranyi (#133198) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sajnos nem írja ehhez a B20-at. Ja de írja.. Csak egybefolynak már a számok. Akkor ez tuti B20-as lehet?

Ehhez viszont nem írja, hiába global: Gearbest :F
Azért van a félsz a honorbuyhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#133203) Viktor0610 válasza Atomgeszi (#133202) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a Honorbuytól megveheted.
Gondolom, ha B20-asnak írj, akkor az B20-as. :)

Samsung Galaxy A54

(#133204) svgyula válasza Thocy a ZAGY (#133200) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nos az amit írsz azért érdekes mert nekem "csak" egy farsang videózása megszakításokkal ~1,5 óra volt 6GB! Nekem nincs nagy igényem sem fosbuk, sem messenger, mégis a használt apk után a 16GB-ből szabad 4,5GB. Ugye nekem is elég lenne a 8GB samu memória :N Mert biztosan nem fér bele a nyereségbe plusz 4000ft amivel többe kerülne a dupla tárhely.............

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#133205) GIJoe válasza Atomgeszi (#133197) üzenetére


GIJoe
addikt

42E Ft az Eustocknál garanciával, számolj utána 39700 Ft ért megéri kintről rendelni:?

(#133206) RVR400 válasza GIJoe (#133205) üzenetére


RVR400
veterán

Németországba kell a teló...

(#133204) svgyula: Kollégám élete első okostelefonja egy J5 lett... Szinte semmit sem használ, frissítette a gyári alkalmazásokat, felrakott 2 programot a futáshoz és bringázáshoz, meg a facebook+messenger párost, talán meg egy Vibert is, és innentől kezdve setovább, mert nincs elég tárhely a telepítéshez...

[ Szerkesztve ]

(#133207) ekrisztian válasza Atomgeszi (#133195) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Németbe hova pontosan?

Én is eustock vagy spemall hun raktárt ajánlom, plusz némi segítséget hu-de útvonalra.
Gari miatt én ezt az utat járnám.

[ Szerkesztve ]

(#133208) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Srácok!
Van valami módja, hogy a PIN kódos képernyőfeloldást söprésre változtassam? A beállításoknál a nincs és a söprés szürke.

Üdv.: KamuMazsola

(#133209) beg válasza KamuMazsola (#133208) üzenetére


beg
veterán

Ha használsz VPN vagy egyéb biztonsági cuccot akkor az megköveteli a pin vagy egyéb meglétét, söprést nem fogad el.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133210) KamuMazsola válasza beg (#133209) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Nincs semmi, stock droid 5.1. Tegnap vettem elő, mert eladtam a telomat, ez csak tarcsi. Este mikor mentem fürödni beállítottam egy pont, azt nem lehet kikapcsolni.

Üdv.: KamuMazsola

(#133211) hzx0 válasza KamuMazsola (#133210) üzenetére


hzx0
aktív tag

Beállítások>Biztonság>Hitelesítési adatok törlése. nekem is ez volt a gondom és működött.

(#133212) robit1973 válasza junkpod (#133201) üzenetére


robit1973
aktív tag

Szia!
Ha esetleg még nem rendelted meg: [link]
Német raktárból, öt napos szállítással, ÁFA mentesen.

(#133213) KamuMazsola válasza hzx0 (#133211) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Ez segített. Köszönöm!

Üdv.: KamuMazsola

(#133214) junkpod válasza junkpod (#133201) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak megrendeltem a LeEco 2 X520-ast. Remélem elég gyors lesz a mostani Samu J3-hoz képest.

Box's don't touch!

(#133215) need


need
addikt

Sziasztok..

volna egy érdekes dolog amiben a segítségeteket akarom kérni..
a felségemnek Redmi 1s telefonja van 2 sim kártyával használja és plusz még van bele rakva még 1 micro sd kártya is..
lassan időszerűvé válik a cseréje kissé belekavarodtam ezekbe a Dual simes telefonokba..mostani készülékek ha jól látom úgy dual simesek hogy két foglalat van már csak bennük amiből az egyik a sim a másik lehet sim vagy micro sd! tehát ha jól gondolom akkor ha bele kerül a 2 sim akkor már nem lehet benne micro sd!

Vagy olyan xiaomi vagy más telefon márka (30-50 e árkategóriába) amibe klasszikusan 2 sim és egy micro sd foglalat van..?! és mostani készülék..?! na meg ez a B20 se lenne rossz.. ;)

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#133216) citkar válasza need (#133215) üzenetére


citkar
addikt

Eléggé beszűkülnek a lehetőségek (azért biztos talál valaki) 2 SIM+ SD képes telóval kapcsolatban, viszont egyre több készülék jön barátságos memóriamérettel. Persze valakinek a 32 GB sem elég, de sokan megbarátkoztak az SD kártya nélküli élettel.

(#133217) need válasza citkar (#133216) üzenetére


need
addikt

nem régen vettem be micro sd-t pont a hely szűke miatt..
persze egyet értek azzal hogy 32 gb mindenre elég kell hogy legyen..

kösz a válaszodat.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#133218) iMaverick válasza need (#133215) üzenetére


iMaverick
addikt

Most tényleg "csak" ez a fő csapásirány? (Mármint a dual sim + az SD?) Ha igen, akkor ott pl. az Ulefone Tiger. (Március óta nyüstölök egyet.) 4 mag, 2GB ram, 2sim, dedikált SD, tudja a B20-at. :)) 6-os droid.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#133219) citkar válasza need (#133217) üzenetére


citkar
addikt

Amennyiben a 32 GB-ot kevesli a hölgy, vannak 64 GB-os modellek is, akár a Xiaomi háza táján, akár más gyártónál, szerintem bő 200 USD környékén, de 250 USD alatt biztosan.

(#133220) iMaverick válasza citkar (#133219) üzenetére


iMaverick
addikt

200$ = 52.000Ft, 250$ = 65.000Ft. +tréfa...

A kolléga az 50-es limitet gondolom mindennel együtt érti.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#133221) citkar válasza iMaverick (#133220) üzenetére


citkar
addikt

Áfa mentes postával való áral értettem, így alig több, mint 50 ezer.

(#133222) need


need
addikt

köszi mindenkinek a segítséget és a tippeket.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#133223) jmuranyi válasza need (#133222) üzenetére


jmuranyi
tag

Kicsit megkésve, és inkább csak példaként,
de a HOMTOM HT17 PRO-ban van külön micro SD foglalat.
(Bár inkább Redmi Note 4-et vennék neki, 4/64-ben...)

[ Szerkesztve ]

(#133224) Donki Hóte válasza need (#133222) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azért ne hagyd ki a nézelődésből a Samsungot sem, 50eFt-ért már kaphatsz J5 2016 telefont 2 év gyári garanciával.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133225) fateless válasza jmuranyi (#133223) üzenetére


fateless
veterán

Note 4 4/64 érdekelne engem is jó áron, ha tudsz beszerzési helyet rendes garival, egyebekkel.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#133226) Ájvé válasza fateless (#133225) üzenetére


Ájvé
veterán

Spemallon van, 220$ 2 év EU garival, ezzel a kuponnal 13$-al kevesebb lesz:
"TUGVSPE"
Mivel lesz magyar raktáron (mondjuk azt nem tudom mikor) ezért ingyenes a szállítás is. Mondjuk szürke és arany színben van csak.

[ Szerkesztve ]

(#133227) tibcsi0407 válasza Ájvé (#133226) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor lesz, ha végre a Xiaomi leszállítja a megrendelt példányokat. Ahogy korábban az EUstock is írta, nem éppen rugalmas a gyártó.. (ezt az infót kaptam pár napja arra a kérdésemre, hogy mikor lesz újra 4/64)

https://utdetailing.hu/

(#133228) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok!

Tudnátok mondani pesten egy megbízható gsm-est vagy szervizet ahol megnéznének egy xiaomi redmi note-ot, hogy alaplap hibás-e? (tupac kolléga volt javasolva de nincs a közeljövőben időpontja)

(#133229) Donki Hóte válasza TeebyKay (#133228) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Xiaomishop szervizébe vidd el (Yamoto Kft. X. ker. Ceglédi út 1.). Fizetni kell érte, de szerintem ők az egyik legjobb szerviz Xiaomi témában.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133230) Ájvé válasza tibcsi0407 (#133227) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát köszi az infót, nem mindenki lát így bele.

(#133231) tibcsi0407 válasza Ájvé (#133230) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én is csak annyit tudok, amennyit megsúgnak, amikor kérdezem őket, de szerintem van ott sok dolog, amibe csak a bolt lát bele és nem osztja meg.
Xiaomi is lehet most arra játszik, hogy a saját EU-s boltjait töltse majd fel készlettel, nem pedig a viszonteladókat. Ami logikus is lenne. De az, hogy a leadott rendeléseket nem teljesítik az nem korrekt.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#133232) zsigubigu


zsigubigu
újonc

Sziasztok! Xiaomi Redmi Note 4 Dual Sim és UMI Plus, 4G, Dual SIM telefonokkal kapcsolatban lenne egy kérdésem. A SIM kártya tipúsára nem találok sehol pontos infót. Szóval nekem két SIM kártyám van, az a régi tipúsú, hagyományos kártya. Ezekbe a telefonokba bele tudom tenni? Átméretezés, szabás helyett?

(#133233) tibcsi0407 válasza zsigubigu (#133232) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem lehet. Általában egy micro és egy nano slot van már a telefonokban. Ha régi nagy SIM-ed van, akkor jobban jársz a szolgáltatói cserével egyébként, mert a SIM-ek is elöregednek.

https://utdetailing.hu/

(#133234) jmuranyi válasza zsigubigu (#133232) üzenetére


jmuranyi
tag

Redmi Note 4 Global: egy micro sim, és egy nano SIM vagy a nano helyett SD kártya.
Itt van róla a mobilarénás teszt.
UMI Plus: itt azt írják, hogy kettő micro sim megy bele.
SIM kártya: érdemes cseréltetni a szolgáltatóval, telefoncserére hivatkozva
akár fizetni sem kell. (A kártyák is fejlődnek...)

(#133235) jmuranyi válasza fateless (#133225) üzenetére


jmuranyi
tag

Csak ahogy fentebb is írták, spemall, vagy honorbuy, EU raktár.

(#133236) Ájvé válasza jmuranyi (#133234) üzenetére


Ájvé
veterán

Biztos hogy nem kell fizetni, látják hogy régi a sim és cserélni fogják teljesen ingyen.

(#133237) bear_


bear_
aktív tag

Sziasztok,

Olyan telefont keresek, ami:

- 4,7-max 5 colos kijelzője van
- erős, modern hardverrel rendelkezik (SD820, 4+gb ram)
- minél nagyobb az akksija
- fizikai navigációs gombjai vannak, tehát nem a kijelzőre rajzolja ki a rendszer
- jó szoftveres támogatása van, de legalábbis szeressék az XDA-n

Létezik ilyen telefon?

(#133238) fateless válasza Ájvé (#133226) üzenetére


fateless
veterán

Nekem is a tibcsi féle infóm volt, hogy beláthatatlan idő múlva lesz ilyen készülék, azért bíztam benne, hogy van valami infód, amiről nem hallottam.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#133239) Sgr_A válasza bear_ (#133237) üzenetére


Sgr_A
addikt

zuk z2

(#133240) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

[link]

Erre kíváncsi leszek . Volt Coolpad f1- em , az nagyon jó telefon volt . Pontosabban most is megvan , GPS- nem használom . Szèp kijelző , jó hang chip , jó GPS , jó kamera jellemezte . Ráadásul , a topicjából az első èvben kb 1 darabot kellet gariztatni ! Aki használta - használja , tudja miről beszélek ... :K

Szerk.: Most nèzem , a hírek között írnak róla ...

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#133241) viktorhu válasza pècsimunkás (#133240) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem eddigi kedvenc mobilom volt a Coolpad F1, csak aztán kevés lett a 8 giga. Csak akkor még nem volt a 800 MHz-es probléma :)

(#133242) atee_13


atee_13
őstag

Kínában Le Eco Pro 3 4/32 1300 yüan, tudom haldoklik a gyártó, de ennyi pénzért sanapi 821 igen kecsegtető. Megérhet ennyit?

Zuk Z2 pro 1800 yüan 6/128 ami még mindig jó ár érték arány viszont ha jól tudom a Zuk-ot lelőtte a lenovo. Mennyire érhetné meg ez a nagyobb összeget?

(#133243) tibcsi0407 válasza atee_13 (#133242) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon megér annyit mind a kettő. A ZUK javára szól a jobb kamera és az AMOLED. LeEco javára a nagyobb XDA-s közösség és a nagyobb akku, fémház (sokaknál az üveg kizáró tényező)

https://utdetailing.hu/

(#133244) sasa311


sasa311
veterán

sziasztok

30K-ig itthon melyik a legjobb dual sim vétel most?

Nincs semmi extra kitétel, csak a megbízhatóság. :R

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#133245) atee_13 válasza tibcsi0407 (#133243) üzenetére


atee_13
őstag

Z2 pro gyári Romja milyen? Használható morelocal-al?

(#133246) buca84 válasza atee_13 (#133245) üzenetére


buca84
őstag

Van rá Mokee is.

(#133247) atee_13 válasza buca84 (#133246) üzenetére


atee_13
őstag

Az mennyire problémamentes?

(#133248) paolinho válasza atee_13 (#133245) üzenetére


paolinho
őstag

Mondjuk az akkuja egy kissé gyengus szerintem (3100 mAh)

(#133249) tibcsi0407 válasza paolinho (#133248) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Super AMOLED elég sokat ellensúlyoz rajta.

https://utdetailing.hu/

(#133250) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok
teljesen spontán vettem egy oukitel k6000 pro-t. (fél éves, 25K, egyelőre úgy tűnik, megérte)

lenne néhány kérdésem:

1. az ujjlenyomat olvasó beállítottam, és tetszik, hogy lezártból egyből aktivá válik a képernyő. de csak akkor, ha a power gombbal kapcsoltam ki. ha a "screen off" widgettel, vagy a "greenfy sreen off" widgettel kapcsolom ki, akkor nem működik, csak annyit csinál, mintha a power gombbal kelteném életre: lezárt kijelző, amit először felfelé kell húzni, aztán feloldó mintával kinyitni. tehát duplán kell kioldani, ami szívás.
pedig néha egyszerűbb a kijelzőn kikapcsolni, vagy a home gombot hosszan nyomni a screen offhoz. mint átnyúlni a power gombhoz.
ennek mi lehet az oka? lehet ezen javítani?

2. van valakinek tapasztalata a telefon IP64 védettségével? az mint jelent a gyakorlatban? a jack és az usb-n kívül elméletileg szigetelt? az IP után a 6: Teljes mértékben védett por ellen, a 4: Fröccsenő víz ellen védett minden irányból (nem károsító mértékű szivárgás megengedett). próbálta már valaki, ha csak véletlenül is?

3. az android gombok viszont elég gázok, csak festve vannak, nappal is alig látszanak.nem tudtok valami felragasztható akármiről, ami kiemeli ezeket a környezetükből? hogy legalább kitapintható legyen, hol vannak? valami, ami vezeti az áramot? akár DIY...?
Az android 6.0-ban nem lehet valahogy belevarázsolni a szoftveres vezérlőgombokat a kijező aljára? rootolás után igen, úgy lehet, de így alapból nem lehet? esetleg tudtok valakit ajánlani,aki gyorsan és fájdalommentesen megrootolná? esetleg feltenné rá az android 7.0-t, vagy valami normálisabb főzött rom-ot? (nekem a Note 3-on lévő Jelly Bean volt és maradt az etalon, a fehér hátterű fapados dizájnú note 4-et egy hét után kihajítottam)

4. a kijelző dizájn, (felület) borzalmas, minden app egy színes buborékéban (golyóban, körben) van benne, baromi nehéz megkülönböztetni őket. nem beszélve a rendszerikonokról (térerő, töltöttség,gps stb. azokat csak az apró betűs nevük alapján lehet megismerni, amúgy totál egyforma szürke (fehér) paca mind. aki ezt a dizájnt kitalálta, megtervezte, engedélyezte, azt örökre el kellene tiltani... mindentől! nem tudok ajánlani valami skint, vagy bármi megoldást, ami normális (klasszikus) ikonokat rak ki? amitől az egész úgy néz ki, mint egy régi Jelly Bean...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.