Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Először is megkérünk minden kedves kollégát, hogy kérdés előtt a téma összefoglalót olvassa el.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133251) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Az oukitel K 10000 Max-ról mi az általánosan elfogadott vélemény?

ujjlenyomat, gyors töltés, USB-C, 5,5", 10000mAh stb.

Alternatívák:
Nomu S20 - úgy néz ki mint egy normál telefon, nem pedig egy űrhajó makett valami c-kategóriás űr kalandfilmből, kontra: kisebb, csak 5"
Nomu S30 - még ez sem olyan extrém
Ulefon Armor - legalább vannak fizikai vezérlőgombjai (bár csak 4,7" és HD)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#133252) salaud válasza Wolfskin (#133250) üzenetére


salaud
aktív tag

Frissítsd 7-es Androidra, ugyanis van hozzá gyári A !ph-s topicjában megtalálod a hogyant. Nem kell hozzá Nobel díj..

A többi problémádra a válaszaim:

1, Nekem nem csinálja.

2, Sem fröcskölő víz alá nem tartottam még, sem szét nem szedtem, poros-e. Még akár igaz is lehet. Vagy nem.

3, Én tökéletesen látom a gombokat, ráadásul nálam érintésre rezzennek, amit szerintem lehet állítgatni menüből. Gyűlölöm a szoftveres gombokat, ebben nem tudok segíteni.

4, Felteszel egy Jelly Bean launcher-t, vagy bármilyen launcher-t ami szimpatikus és aztán arra teszel ikontémát. Amúgy szerintem a jelly bean téma borzalmas, rusnya volt. Ízlések és pofonok ugye...

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#133253) pècsimunkás válasza Wolfskin (#133250) üzenetére


pècsimunkás
addikt

4.-re talán megoldás : Nova launcher .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#133254) buca84 válasza atee_13 (#133247) üzenetére


buca84
őstag

A fórumában ha megkérded a tulajokat, tuti kapsz rá választ.

(#133255) IldiH válasza Wolfskin (#133251) üzenetére


IldiH
aktív tag

Ahogy elnézem a K6000 Pro-hoz képest csak a kamerában, a strapa kialakításban, kicsit nagyobb akksiban és talán a giroszkopban különbözik. A proci, stb tökugyanaz, nem érzem nagyon előrelépésnek (bár ha lenne felesleges pénzem, akkor csak túrázáshoz megvenném a márkahűség miatt :DDD ).
Strapának én a Blackview BV8000 Pro-t venném most.

(#133256) atee_13 válasza buca84 (#133254) üzenetére


atee_13
őstag

Megzavart egy pillanatra tegnap, hogy a hír lett a topikja, de már be is jelentkeztem ott. Köszi.

(#133257) Wolfskin válasza salaud (#133252) üzenetére


Wolfskin
őstag

ez úgy nézem az app (widget) hibája, a hozzászónoklásokból kiderül, ha ezzel zárják a telefont, nem oldja fel az ujjlenyomat olvasó, hanem jelszót kér.
ezzel összefügghet, valami akadás, ma nem tudtam felvenni egy hívést mert fekete maradt a képernyő. hiába a dedikált telefon gomb (piros zöld) nélkül nem telefon a telefon, csak egy hordozható, telefon méretű számítógép/ internetkapcsolat.

a többinek utána nézek, köszi!

@sky11: A nova lauchert meg is vettem egyszer. kipróbálom

@IldiH :
igazából csak a nagyobb akksi és a strapabírás miatt tetszett meg. de meglátom, ez menyire barja a gyűrődést. da giroszkóp mellett mintha kompass szenzor is lenne benne...
Blackview BV8000 Pro miért olyan jó? ami nem tetszik hogy csak 5".

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#133258) IldiH válasza Wolfskin (#133257) üzenetére


IldiH
aktív tag

BV6000 van és azzal nagyon jók a tapasztalatok, remélhetőleg nem lett rosszabb a folytatás.A 8000-es pedig jóval többet tud, kb mindenben előrelépés a 6000-hez képest. A 6000-es fórumában ígért valaki tesztet, neki már úton van, esetleg várd meg.
Az Oukitel azért eddig nem nagyon csinált strapatelefont, így ilyen irányú ismeret nemigen van róla. Az akksi nyilván tovább tart, ha már nagyobb, mint az általános, de ne várj csodát az üzemidőtől. Itthon van K4000, K6000 és K6000 Pro, mindegyik kitart a nap végéig, akárhogy nyúzom, de 2 vagy több napot csak akkor, ha "visszafogottabb" vagyok. Pl a THL 5000-em valahogy optimalizáltabb volt. Persze rengeteg minden fut a háttérben, de a fogyasztásnál a kijelző min. 70% körül eszik, pedig verőfényen kívül én csak 5-15% fényerőn nyomom.

(#133259) Wolfskin válasza salaud (#133252) üzenetére


Wolfskin
őstag

szia, fú, közben nyomkodom egész nap, úgyse tudok mást csinálni törött bordákkal :(

szóval:
1. ertől kiderült, hogy a különböző screen off widhgetek teszik, keresek olyat, ami nem csinálja

2. amelyikünk előbb elcseszi, azt majd tájékoztatja a többieket, mit bírt. azt tudom, hogy a note 3 nem bírja a tengervizet :( mondjuk csak a kijelzője halt meg, azt kicseréltettem, azóta működik.

3. akkor neked ultrahangos lehet a szemed, ha sötétben is látod azokat a gombokat. meg lehet ugyan szokni, hogy az ember sejti, hol vannak, illetve melyik hol van, csak akkor szívás, ha több telefont is használ, amin esetleg más a kiosztás, mert akkor nem válik automatikussá. nemrég láttam, a "Képzelet ereje " c filmet, nagyon jó, most az jutott eszembe, h örüljek, h egyáltalán a kijelzőt lehet még látni.
szóval én úgy vagyok, hogy még a szoftveres gombok is jobbak, mint a semmilyen gombok...:(

4. a Jelly Bean launcher nagyon tetszik, csak lenne pár kérdésem, talán értesz hozzá.
nincs benne ilyen "preferences" vagy beállítások valahol? ez így fut ahogy fut, kész?
ilyeneket ha lehetne átállítanék:
4.1. hogy az alkalmazások gomb ne azt a szétrobbanós effekttel váltson át az asztalról az appokra, hanem csak simán.
4.2.az asztalon lévő mappákat nem lehet átláthatóvá tenni? adok ugyan nevet nekik, de elolvasni nem igen tudom, arról szoktam megismerni, hogy egy nagyon tipikus appot teszek előre, és arról tudom, hogy mi a tartalom (pl Internet = Opera, kapcsolatok = Gmail és így tovább)
4.3. ha az alkalmazásokra váltok, a felső sornak levágja a felét. ez miért lehet?

Ugyanakkor az értesítési területet lehúzva, a gyors beállítások ikonjai nem változnak. Azokat mivel lehetne felismerhetővé tenni? Azok szerintem az android 6 tipikus baromságai, nem lehet azokat lecserélni?

ÉS hogyanm lehet beállítani, hogymi jelenken meg? Mert pl. tele van ilyenekkel, hogy hotknot, azt sem tudom mi az, és biztos, hogy nem is fogom használni, de egyszer csak eltűnt belőle pl. az automatikus forgatás. amikor viszont a menük legalsó bugyrában megtaláltam és átváltottam, itt is újra megjelent itt is az ikonja. szóval itt valahogy magáétól buzerálja, hogy mi jelenjen meg és mi ne. nem lehet ezt átvenni tőle?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#133260) Wolfskin válasza IldiH (#133258) üzenetére


Wolfskin
őstag

nekem a hosszú üzemidő, nagy kijelző bőven elég. meg újabban az ujjlenyomat olvasó, mert nem kell 3-4 lépésben kioldani a képernyőzárat. no meg a valamennyire strapabíró, de ne nézzen ki úgy mint az entreprise űrhajó. csak normálisan, mint egy telefon.
ezen felül főleg telefonálásra használom, tehát felveszem, leteszem, tárcsázok, alapvető, hogy a gombjai egyértelműek legyenek. ha már nincsenek fizikai gombok, legalább látható, tapintható legyen. erre majd ki fogok találni valami DIY megoldást.
vagy veszek egy ulefon armort.
az a baj, hogy így mindegyik egy kompromisszum

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#133261) IldiH válasza Wolfskin (#133260) üzenetére


IldiH
aktív tag

Ebben az esetben valóban nem kell hajtanod annyira a belsőre és így egy 10000-es akku valóban sokáig kitart. Mondjuk nem bánnám, ha kipróbálnád, legalább lenne róla elsőkezes infó :D
A 6000 Pro-m biztos, hogy nem harmatgyenge, ejtettem már le arccal kődarabra (semmi védelem nem volt rajta), ugyan elrepedt a kijelzője, de nem vészesen és tökéletesen használható volt úgy is. A cseppállóság is igaz, esőben is kézben szokott lenni (de nyilván nem fürdettem még meg). Ebből kiindulva sikeres lehet a még erősebbre tervezett modell is.
Ha soook pénzem lenne, akkor összeszereltetnék magamnak egy tökéletes telefont :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133262) Ájvé válasza IldiH (#133261) üzenetére


Ájvé
veterán

Tudod mikor van ebbe 10000-es akksi, a fele jobb esetben. Az ilyen neve nincs gyártok gyakran kamuznak ilyen adatokkal.

(#133263) IldiH


IldiH
aktív tag

Te már csak tudod, biztos rendelkezel egy csomó készülékkel a gyártótól. Számomra pedig van neve, évek óta ilyeneket használok hulladék samsung, iphone, stb helyett :P de te nyugodtan kerüld őket, nem erőszak időnként új dolgokat próbálni

(#133264) Zeki válasza IldiH (#133263) üzenetére


Zeki
nagyúr

A fogtunderben is hiszel? :)

(#133265) citkar válasza Ájvé (#133262) üzenetére


citkar
addikt

Lehet korán van, de nekem nem esett le, hogy pontosan melyik készülékről beszéltek, megtudhatom? :)

[ Szerkesztve ]

(#133266) bendi806


bendi806
aktív tag

Sziasztok!

Lassacskán, cserére érik a mostani készülök és hát érdekelne mi a véleményetek :)

Használtan vennék telefont mindenképpen, eddig dual sim-et használtam, most se haragudnék meg, ha ez maradna, viszont nem zárkózom el attól sem, ha csak kártyám lenne, de mégis a 2 az ideális számomra

Jelenleg egy régi telóm van ZTE v5s verziós sajnos, csak 1 giga rammal, nálam a telefon képességi közt, leginkább a kamera az ami számít, ne kérdezzétek miért xD mert még magam se tudom, na most sikerült leszűkítenem a kört

LENOVO VIBE SHOT Z90 dual sim
LG G4

Ugye már akkor legyen 3 giga ram benne..:D Istenigazából nemtudom még a képeket elnézegetve sem eldönteni, hogy megéri e kockáztatni egy LG-t egy bootloop hibalehetőséggel vagy inkább lenovo maradjon a keret az olyan 40-45 ezer között lenne majd (csak mgé várok pár hónapot míg esnek az árak :D )

Ha még tudtok ajánlani, ebben az árkategóriában értékelhető telefont, azt jó néven venném :) :R

További szép napot :) :))

(#133267) beg válasza Ájvé (#133262) üzenetére


beg
veterán

Oukitel még nem az a nagyon durván kamuzós kínai brand. Van egy kis susmus a 6000 és a 10000 készüléknél is, de közel sem annyi mint a ZS kategóriában. A kis susmust meg olyan gyártó is megengedi magának, mint pl. a lenovo.4000 helyett 3700 :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133268) mobilizmo válasza bendi806 (#133266) üzenetére


mobilizmo
addikt

Lenovo-ról tudok néhány infót szolgáltatni.
A kamerája jó, de nem kiemelkedő.
Nincs benne B20.
Néhány helyen dual band-nek írják, de valójában csak 2,4 GHz-en kommunikál.
A valódi stock ROM csak angulul és kínaiul ért, de még az angolban is előfordulnak szarkalábak, Marsh Mallow és ennél nem is fog feljebb lépni, de egyébként jól működik. Létezik rá international (stock-nak) mondott ROM, de ez valójában lelkes fejlesztők munkája. Lehet rootolni (nem egyszerű), létezik rá TWRP és néhány custom ROM (Flyme, MIUI, LineageOS, Resurrection Remix), némelyik 6 némelyik 7-es, de egyik sem official, egyedül a Mokee (ez 7.1.2), de ez is több, mint fél éve nightly státuszban van és sajnos mindegyiknek van valami elég komoly hibája.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#133269) bendi806 válasza mobilizmo (#133268) üzenetére


bendi806
aktív tag

Sajnos vidéken lakom, és a B20 hiánya a fene se tudja, hogy mennyire lenne fájó pont, szerintem egyenlőre meglennék nélküle, bár a fene se tudja az egyik kártya amúgyis blue mobile-os lenne, a másik meg vodás, de a vodást csak telefonálásra használni

Mivel annyira nem akarok belemenni, nekem egy stock rom teljesen megfelelne, nemakarok "téglásított" telefont :D

Köszönöm az infót :) :))

(sikerült lebeszélni a lenovoról :D )

(#133270) viktorhu válasza beg (#133267) üzenetére


viktorhu
veterán

A 4000 helyett 3700-at hogyan állapítod meg? 10% alatti eltérés nem kimutatható megbízhatóan. Sokan meg alapvető ismeretek nélkül esnek neki a mérésnek, pont az oukitelnél gyorstöltővel végzett mérések jelentek meg tesztekben, pedig 12 voltnál hamis eredményt ad a mérés.

(#133271) Wolfskin válasza IldiH (#133261) üzenetére


Wolfskin
őstag

Ha soook pénzem lenne, akkor összeszereltetnék magamnak egy tökéletes telefont :DDD

szeretném azt hinni, hogy ehhez nem is kell soook pénz.

nekem a note 3 volt az androidosok közül amit nagyon szerettem, előtte a nokia 5800-t is, de utána a note 4-et csak 2 hétig bírtam, fiókba tettem és vettem egy evolveo q4-et. (az új android, a változás nagyon megviselt :( )
volt még ilyen intermezzo, egy zgpax s9-e, amit megrootoltam, és így a gombkiosztását teljesen teste szabtam (pl. a home hosszan screen off, röviden home). valahol itt, ezek mentén lenne nekem az ideális megoldás
1. legyen legalább 3 fizikai gomb, egy home, egy hívás fogadás és megszakítás (piros és zöld) ezek felett pedig akár szoftveresen az android vezértő gombok. a hívás gomboknál fontos, hogy amikor veszem ki zsebből, nem nyomódjon be, tehát legyen süllyesztett vagy peremmel védett. a telefon nekem munkaeszköz, annál pedig fontos, hogy rutinná válhasson a kezelése. ha minden alkalommal leköti a figyelmem is a használata, mert nézni kell, akkor kapufa. a mai készülékek azonban nem telefonok, hanem számítógépek, a fő funkció a (net)függőség kialakítása, kiszolgálása, tehát a fizikai kialakításuk, ergonómiájuk is ennek van alárendelve.
2. kijelző mérete legalább 5, de még inkább 5,5-5,7"
3. fényerő olyan, hogy kültérben is használható (450 nit)
4. hangerő legalább 75dB, (ebben a strapák ált jobbak)
5. akku használhatóság legalább 2 nap (a zgpaxban 4500 mAh akksi volt, de olyan gyenge hardver és felbontás volt benne, hogy egyszer hétfő reggel vettem le töltőről, s pénteken 10.kor ugrott 1%-ra). de 2-5%-al még el lehetett indulni otthonról), tehát nagy aksi és takarékos üzemmód
6. szabványos usb és jack aljazta, ne legyen süllyesztett, speciális, hogy bárhol kölcsön töltővel is tö9lthető legyen
7. legalább ip67, hogy vízbe esés miatt ne kellejen megint cserélni
8. dual sim a céges és magán miatt (nem akarom megszüntetni a magánt, mert 5k alatt 2 gb netet és 0 Ft percdíjat nem biztos hogy gyorsan kapnék újra)

extra:
• ismerjen sok műholdat (GPS, Glonass stb.),
OTG
• legyen legalább mágnes szenzor, de ha gyro van még jobb,
• a kamerája nálam max dokumentálásra szolgál, tehát bármelyik minősége megteszi, persze ha jobb, az nem hátrány.
• a note ceruzáját nagyon imádtam, nekem tollal írni köröm helyett, olyan mint evőeszközzel enni... :U
infra, otthon a hifit, klímát irányítani, de vidéki hotelben is jól jött, hogy azt be tudtam kapcsolni.

összességében, ha a note 3 vízhatlan lenne, vagy a note 8-ban lenen infra, vagy bármelyikre rátennének telefon gombokat...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#133272) salaud válasza Ájvé (#133262) üzenetére


salaud
aktív tag

Oukitel K6000 Pro-m van. Megmértem az akku teljesítményét, kicsit nagyobb mint 6000. Hülyeséget nem kéne azért osztani. Nem minden gyártó kamuzik, azért mert "neve nincs" számodra.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#133273) beg válasza viktorhu (#133270) üzenetére


beg
veterán

Veszel egy fizikai mérőt (beiktatva a gyári töltő és a telefon közé) és pár (tíz-húsz) töltést áttolsz rajta 0-100 ciklusokban. Majd a pici szemeddel leolvasod és átlagot vonsz. 3 lenovo telefonom volt, szeretem a márkát, de a tény az tény.
Ha ez nem elég akkor rákelesel az oroszoknál a 4pda-n, ahol majdnem profi ipari műszerekkel végzik el ugyanezeket a teszteket és hasonló eredményt kapnak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133274) Donki Hóte válasza salaud (#133272) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Abszolút csak az érdeklődés kedvéért kérdezem, hogy hogyan mérted meg az akku által leadott mAh kapacitást ? (vagy miben mérted a teljesítményét :F )

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133275) tibcsi0407 válasza Donki Hóte (#133274) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Töltésnél kell a felvett mAh-t mérni és kész is vagy.

https://utdetailing.hu/

(#133276) Donki Hóte válasza tibcsi0407 (#133275) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem tudom :U De szerintem nem az van az akkura írva, hogy mennyi mAh-t vesz fel töltéskor, hanem az, hogy mennyit ad le. A kettő pedig nem ugyanaz!

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133277) salaud válasza tibcsi0407 (#133275) üzenetére


salaud
aktív tag

Pontosan. Rendeltem egy "töltésmérőt", amit a töltőbe dugsz be, abba a kábelt, így az átfolyó áramot méred(durva leegyszerűsítés). Okos kis cucc, kiírja mennyi mA-t tuszkoltál bele az akkuba. Mérsz pár töltést, átlagolsz, megvan az akku mérete.

[ Szerkesztve ]

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#133278) viktorhu válasza Donki Hóte (#133276) üzenetére


viktorhu
veterán

Inkább a gyári töltő az egyik baj, ami nem max kapacitásra hanem minél gyorsabb töltésre készült, aztán a nem megbízható műszer, aztán hogy nem szokták a tesztelők ennyiszer megmérni, de ha ezt mind kizárjuk, 10% alatt akkor sem egyértelmű az eltérés.

(#133279) tibcsi0407 válasza Donki Hóte (#133276) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Annyit ad le, amennyit felvesz. Az más, hogy mennyit fogyaszt maga a töltő a konnektorból, mert ott valóban van veszteség. De Ő nem a töltő előtt, hanem utána a kábelnél méri a felvett áramot.
Valamint van benne némi tartalék is, amit nem ad le, hiszen előtte kikapcsol a telefon. De javítsatok ki, ha tévedek.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#133280) salaud válasza Donki Hóte (#133276) üzenetére


salaud
aktív tag

Szerinted.

"Főbb akkumulátortechnikai fogalmak, meghatározások:
...
Amperóra (AH) az akkumulátor kapacitását (energia befogadó-képességét) jelenti.
"

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#133281) Donki Hóte válasza salaud (#133280) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1: te nem az akku kapacitását mérted a saját beírásod szerint, hanem a teljesítményét.

2: Az akku kapacitását egyértelműen a leadott áram és a leadáskor mért idő szorzataként határozzuk meg!

3: A Li-Ion akku esetében a töltéskor felvett és a használatkor leadott amperóra mennyiség hányadosa (vagyis a hatásfok) kb. 80 - 90 %.

Vagyis ha egy akkuba a feltöltéskor 6000 mAh amperóra mennyiséget töltöttél bele, akkor annak a valós kapacitása 4800 - 5400 mAh :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133282) IldiH válasza Donki Hóte (#133281) üzenetére


IldiH
aktív tag

Mondjuk nem értem minek vitáztok annyit ezen, az a lényeg, hogy ezek az Oukitelek jóval tovább bírják, mint a többi. (Engem pont nem érdekel, hogy ezt mondjuk 2000-es akkuval éri el vagy 20000-essel.)
(Amúgy is mindig parttalan ez a vita, akinek nincs ilyen telefonja az mindig leszólja, nem hiszi, stb :P )

(#133283) ekrisztian válasza IldiH (#133282) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Kinek mekkora van :)
Cseréld ki a számok mögött a mértékegységet, mindjárt kevesebben vitázunk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133284) salaud válasza Donki Hóte (#133281) üzenetére


salaud
aktív tag

Nem állítottam, idéztem. Tudod, írásjelek, idézőjel. Még dőlt betűt is használtam a gyengébbek kedvéért.

Ezenkívül nem írtam, hogy 6000 mAh-t mértem, azt írtam, többet. Emlékeim szerint olyan 6700 mAh-t, de ma lemerítem és mérve feltöltöm.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#133285) RVR400 válasza Donki Hóte (#133281) üzenetére


RVR400
veterán

Én minden telót mérek, ami hozzám kerül. Ergo mindenki hazudik, ugyanis eddig egyiknél sem mértem többet, mint ami az akksira volt írva. Értsd jól, ismert márkanevű telóknál sem. Tehát, ha egy S-sel kezdődő márkanevű telóban állítólag 1800-as akksi volt, akkor abba bizony kikapcsolástól 100%-os töltésig a mérő maximum 1830-ig ment fel, de abban benne volt a bekapcsolásra elhasznált töltésmennyiség is.

Ráadásul az sem mindegy, hogy meddig merül, és mennyinél kapcsol ki a teló ugyebár...

[ Szerkesztve ]

(#133286) Donki Hóte válasza RVR400 (#133285) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A telók nem engedik egy bizonyos feszültség alá csökkenni az akku feszültségét, mert fontosabb az akku élettartama, mint az, hogy 2600, vagy 2850 mAh vehető ki belőlük.

Hiszen akár 20 % különbség is lehet egy akku valósan mért kapacitásában, attól függően, hogy 2,8 V-ig, vagy csak 3.4 V-ig engedi lecsökkenni a védőáramkör a telefonban az akku feszültségét.

Ettől függetlenül, ha 1800 mAh-t tudtál beletölteni, akkor a kivehető töltés biztosan nem lesz 1800 mAh, az tuti.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#133287) outdoor válasza Wolfskin (#133271) üzenetére


outdoor
aktív tag

Az új androidon kívül mi volt még ellenedre a note 4-en?

Milyen gépet ajánlanál a szempontjaid alapján most?

A proper digital assistant could be my best friend

(#133288) bb71


bb71
őstag

.... jelezvén...

(#133289) 01andris


01andris
tag

Sziasztok. Nő ismerősöm keres 30000ft-ig dual dimes telefont. 2-3 GB Ram 16-32 rom legyen benne. Kinézett egy Uhans note és egy Cubot magic telefont. A Xiaomitól azért tart mert nem szereti az állandó frissítéseket. Mit ajánlotok neki. Eddig windows telefonja volt. :))

[ Szerkesztve ]

(#133290) tibcsi0407 válasza 01andris (#133289) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Homtom.

https://utdetailing.hu/

(#133291) b0bcat válasza 01andris (#133289) üzenetére


b0bcat
addikt

A Xiaomi-n sincsenek "állandó" frissítések, és nem is kötelező telepíteni őket. :N Én egykori Cubot "rajongóként" is jó szívvel tudom ajánlani neki a Xiaomi-t. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#133292) Ájvé válasza 01andris (#133289) üzenetére


Ájvé
veterán

Ki lehet kapcsolni a frissítéseket, de stabil ROM nem frissül hetente.

(#133293) salaud


salaud
aktív tag

Mivel nincs másik készülékem, ezért egy félmérést kaptok. Oukitel K6000Pro, 20%-ra lemerítve, kikapcsolva töltőre dugva, majd induláskor lehúzva 70%-ra töltődött. Belement 4166 mAh. Lehet számolgatni.

A Linux nem ingyenes. Meg kell fizetni a tanulópénzt. Az emberek 66 százaléka nem tud számolni! Gondoljatok bele, ez majdnem a fele!!

(#133294) 01andris


01andris
tag

Köszönöm a választ mindenkinek.Nagyon mellényúl ha az Uhans note 4-et válassza.Geekbuyingon 79 $-ért látta.Nehéz eset. :W

(#133295) viktorhu válasza 01andris (#133294) üzenetére


viktorhu
veterán

Hát vegye meg, ha az tetszik neki, semmi baja nem lesz, nem is kockáztat sok pénzt. Csak ne mondja utána, hogy te ajánlottad neki :) De szerintem kár ezen annyit agyalni.

(#133296) Ájvé válasza 01andris (#133294) üzenetére


Ájvé
veterán

EU raktáras? Csak mert akkor áfa rájön még. Én amúgy 99$-ért látom 158$-ról leakciózva. Én amúgy nem venném meg így se. Redmi 4A spemallról 127$-ból kijön, 2 év megbízható garanciával.

[ Szerkesztve ]

(#133297) 01andris


01andris
tag

Siker.Csak Xiaomi lesz.Honnan éri megrendelni ,eustock vagy a hardveraprós "mibilszervízes".

(#133298) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Van a magyar piacon a Honor 8-nál olcsóbb dual active készülék gyártói garanciával?

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#133299) Ájvé válasza 01andris (#133297) üzenetére


Ájvé
veterán

Itt a spemall oldala, a magyar raktáros kupon kód pedig jelenleg: "TUHUWH", ezzel 13$-al lesz olcsóbb. Van is jelenleg raktáron azt írják, így a héten még megkapod a telefont.

(#133300) 01andris válasza Ájvé (#133299) üzenetére


01andris
tag

Köszönöm.Xiaomi redmi 4x-et akar. :)) Azt honnan rendeljem,mert nekem kell rendelni.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Android dual SIM okostelefonok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.