Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-14 18:50:17

LOGOUT.hu

▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. május

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

Gigabyte S1080 N570 Win7 Tablet (Intel atom n550 dual core 1,5 ghz)

[link]

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#2052) upszilon válasza Neurotoxin (#2051) üzenetére


upszilon
őstag

10 col, kapacitív és csak 170 dollár? Nemsemmi! Nah-majd ha ezeknek lesz hazai forgalmazója, lesz rá gar, és nem kerül majd sokkal többe, akkor .... :K

(#2053) flexxx2 válasza upszilon (#2052) üzenetére


flexxx2
őstag

300-500 dollárról írogattak.

(#2054) upszilon válasza flexxx2 (#2053) üzenetére


upszilon
őstag

500$? Jaaaaa..... :N

(#2055) mArZsi válasza Peat;) (#2043) üzenetére


mArZsi
tag

Értem, köszönöm a válaszokat.
Magyarán abban az árkategóriában inkább vicc vagy gyerekjátéknak felel meg.
Flash támogatás pedig elkéne egy böngészéshez általában, az meg csak a 2.2-es verziótól van. Ilyen 1.6-2.1-es csodákkal akkor ez áthidalhatatlan?
Hasonló paraméterekkel láttam kínai, 600 Mhz-es 256 Mb ramos 2 Gb háttértárolós, mini 7" netbookokat is Androiddal, erről valami tapasztalat? Általában ezek WinCE 6.0-val jönnek ki.

(#2056) z0d1AK válasza mArZsi (#2055) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából 1GHz alatt is elfelejthető a flash...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2057) Peat;) válasza mArZsi (#2055) üzenetére


Peat;)
veterán

Tényleg az a legleglegminimumabb amit említettem. A flashnek minimum egy cortex a8-as proci kell, amit említettem abban az van, 800 mhz-en. Azonban még ezen sem lesz tökéletes! De népszerű termék, youtubon bármely funkcióját meg tudod nézni, ellenben a többi kínai készülékkel.

Nem vagyok szaki, de az ntfs fájlrendszernél nincs méretbeli megkötés nem? Fat32 megáll 4 vagy mennyi gigánál. Szóval nálam igenis az ntfs a nyerő, nem érdekel ha 10 perc helyett 11 a másolás. Váltsa csak ki a médialejátszót a nappaliban a tablet/telefon ha képes rá és memóriakártyák olcsóak. A fenének kell annyi eszköz és műanyag otthonra. Bár nekem mindegy, 1-2 év múlva bizonyára elhagyja az android valamilyen úton módon ezt a méretmegkötést, addig én meg nyugton maradok.

[ Szerkesztve ]

(#2058) rtom válasza Peat;) (#2057) üzenetére


rtom
senior tag

A linux kernel (és ezáltal az android is) jóban van az ext3/ext4 fájlrendszerekkel, amik szintén méretkorlátozás nélkül használhatóak. Vagyis bocs, 16 GB-nél nem tud nagyobbat.

[ Szerkesztve ]

(#2059) scanman válasza rtom (#2058) üzenetére


scanman
csendes tag

Inkább 2 TB az ext3-nál, ext4-nél pedig 16 TB...azt hiszem, ez még nagyon sokáig elég lesz :D

scanman

(#2060) z0d1AK válasza scanman (#2059) üzenetére


z0d1AK
veterán

És viszel a tablet mellé 220V-os USB adaptert is? Egy 3,5"-os vinyót egészen biztosan nem, de szerintem még egy 2,5"-os külső vinyót sem nagyon tud meghajtani egy átlagos tablet, vagy ha igen, akkor sem túl jó üzemidővel. De ezt meg is lesem majd a héten az itt lévő tablettel.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2061) rakal


rakal
senior tag

Mától már az USA-ban előrendelhető az Enspert E201.
Szállítás febr. 15 után.
Enspert E201 unboxing a Pocketablestől
Ez lesz az "olcsó Galaxy Tab",a szegény ember GT-je.

[ Szerkesztve ]

(#2062) upszilon válasza rakal (#2061) üzenetére


upszilon
őstag

Még így, a fényképeken is látni, hogy matt-mosottsz@r a képernyője. Nem hiszem-hogy érdemes lenne vele komolyan foglalkozni. Egy újabb bunkó-vastag keretű, élvezhetetlenül pici képernyős kütyü, ami semmire sem használható a valóságban. Vagy telefont használok, vagy notebookot, ha valóban érdemi használatot várok el. Ez a kettő között van, a telefonomhoz közelebb. Mire lenne ez jó nekem, ha már a másik kettő mellé feltétlenül egy harmadik kütyüt is szeretnék magammal hurcolni? Megmondom: semmire sem! Szerintem ezeket a ki sz@rokat el kell felejteni. 10" alatt semmire sem használhatóak a valóságban. De ez csak az én egyéni véleményem. Ettől még nagyon sokan fogják venni. A gyártók legnagyobb örömére. :K

[ Szerkesztve ]

(#2063) rtom


rtom
senior tag

(#2064) scanman válasza z0d1AK (#2060) üzenetére


scanman
csendes tag

Természetesen nem viszek sem 220 (230 ;) ) -at sem HDD-t, csak a fájlméret korlát miatt írtam :D
Bár ha megnézzük, hogy mondjuk 15 év alatt az átlagos HDD méret olyan 1500 szorosára emelkedett (1 Gigás HDD-m volt akkoriban, most 1,5 Terrás) akkor 15 év múlva 2-3 Petabyte várható....

[ Szerkesztve ]

scanman

(#2065) flexxx2 válasza upszilon (#2062) üzenetére


flexxx2
őstag

Én is 10"-t akarok majd, mert hiába hordozhatóbb a 7es, de az nem elég a szemünknek hosszabb távon szerintem.

(#2066) maláj válasza flexxx2 (#2065) üzenetére


maláj
őstag

próbáld előbb ki valahol - nekem a 10-es már qrva nagy :K
a 7-es pont ideális, mobilnak pedig max 4-es ...

(#2067) flexxx2 válasza maláj (#2066) üzenetére


flexxx2
őstag

Igaz, ki fogom próbálni majd, de mivel én nem hordozni akarom, hanem otthoni kényelmes fotelos, ágyas használatra, ezért gondolok a 10esre, csak a súlya zavar, 7-800 gr egy hosszabb olvasásnál lehet fárasztó lenne.

(#2068) upszilon válasza flexxx2 (#2065) üzenetére


upszilon
őstag

Nemcsak a szemünknek nemelég, de mivel a tablet fő funkciója az internetes böngészés, és mivel manapság már a legtöbb weboldal 1200 pixel, vagy afölötti szélességű, még a 10"-osok 1024-es felbontása is kevés, illetve a vízszintes görgetés miatt kényelmetlen. A 7"-osok 800-as felbontása pedig manapság már egyenesen használhatatlan kategória. Ezt azért tudomásul kellene végre venni, hiszen ez nem megvitatható dolog. Ez bizony ténykérdés. Szerintem mókusvakítás, vevőlehúzás a netbookok és a tablettek piaca. Nem kell félreérteni. Nekem is tetszenek. Nagyon! De egy dolog a tetszés, más dolog a valódi napi használat. A valóságban egy kütyüvel több kerül a fiókba, aztán annyi...

(#2069) flexxx2 válasza upszilon (#2068) üzenetére


flexxx2
őstag

Pontosan, én használni is akarom, nem menőzni vele 1 hónapig, aztán berakni a többi kacathoz. Amúgy az Apple ipad2 2048x1536 pixeles kijelzőt tervez, az elég lesz nethez.

(#2070) upszilon válasza flexxx2 (#2069) üzenetére


upszilon
őstag

2048? Az bizony elég nagy, sőőőt!. Ha 10.2"-os (16:9-es arányú) kijelzőn lesz ez a felbontás, akkor natívban használhatatlan lesz megint. Ugyanis akkor meg hangyaf@sznyi betűk lesznek, ami szintén olvashatatlan, vagyis használhatatlanságot fog eredményezni. Akkor majd meg már nem oldalra szkrollozással lesz elfoglalva az internetes honlapokat olvasgató ember, hanem a nagyítás-kicsinyítés opcióval. Tudom, egyszerű, mert csak széthúzom a két ujjam a képernyőn és máris, ...deee összességében mindenképpen kényelmetlennek ígérkezik ez a megoldás is. Tudomásul kell azt venni, hogy nagyfelbontáshoz nagy monitor kell... :K

(#2071) Neurotoxin válasza z0d1AK (#2060) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Az, hogy egy tablet meghajtson egy 2,5"-es hordozható winchestert, nehogymár probléma legyen 2011!ben. Szerintem nincs technikai akadálya, csak, ahogy te is mondtad, valószínűleg számít az üzemidő, ezért nincs felkészítve az eszköz. Ez azért tényleg alapkövetelmény lenne. Ha nyárig nem változik a tablet piac, komolyan veszek inkább egy Thinkpad x100e-t....

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#2072) z0d1AK válasza Neurotoxin (#2071) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából attól függ a meghajtó mennyi áramot fogyaszt. Nekem az asztali DVD lejátszóm sem hajtja meg a WD passportot, míg egy koolink házas noti vinyót igen.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2073) flexxx2 válasza upszilon (#2070) üzenetére


flexxx2
őstag

Az arány 4:3as, és azért ennyi a felbontás mert egész számú többszörözéssel tudnak nagyítani (1024ről), a régi programokat is, lehet a böngésző tartalma is alapból nagyítva lesz.

(#2074) rakal válasza upszilon (#2062) üzenetére


rakal
senior tag

Úgy tűnik nekem,még nem nagyon használtál ilyen tableteket.
A 7 coll pontosan ideális a hordozhatóság szempontjából,és igenis jól lehet netezni vele.
Persze nem egész nap,fő a mobilitás,a táskám oldalfiókjába befér tokostól,akkor netezek,amikor akarok a MIFI segítségével,pillanatok alatt bootol etc.,és sokkal kényelmesebb,mint mobilon.
És otthon is,ha valaki a családban mondjuk a notebookot lefoglalja,vagy a desktop gépnél ül,csak leülsz a karosszékbe,előveszed,és megnézed a TV műsort,vagy a legújabbb hireket,etc.,arról nem beszélve,hogy teljes értékű PMP-ként is bevált nálam,ill. GPS-ként is.

(#2075) TTomax válasza rakal (#2074) üzenetére


TTomax
nagyúr

pontosan... a tablet egy kiegészítő eszköz...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#2076) maláj


maláj
őstag

amin ma gondolkodtam az pediglen az lenne, hogy ezek a motyók vajon mennyire melegszenek :F
gondolom a műanyag ház nem annyira veszi le a hőt (már persze ha van jelentős) :U

amúgy van valami hír a teljesen fekete Tab-ról :F

(#2077) rewentlow


rewentlow
csendes tag

19:00-kor Google Press Event, főszerepben a Honeycomb, élő közvetítés:

http://www.youtube.com/android

(#2078) z0d1AK válasza rewentlow (#2077) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ez az OTA programletöltés nagyon komoly. :Y

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2079) flexxx2


flexxx2
őstag

Helyesbitek ipad2 mégis csak 1024es felbontással jön, egyik oldal ezt másik azt írja.

(#2080) z0d1AK válasza flexxx2 (#2079) üzenetére


z0d1AK
veterán

Amíg nem jelenik meg, addig ugye nem sokat lehet tudni róla.. :N

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2081) fateless


fateless
veterán

Az első alkalom, hogy elkogndolkozom egy iPAD-en. Ennyi pénzért jelenleg nem sok készüléket kapni ilyen szoftverrel...

Rágódás ON.

Eddig gondolkodtam egy Kindle-en, ami jobb olvasáshoz, de a többi dologban ne ma legideálisabb. iPAD-ben nem gondolkodtam az ára miatt ,de most, hogy 100k-ért lenne egy készülék, ami mellé adnak 10k könyvet is, már elgondolkodom rajta, hogy jobb lenne nem egy telefonon olvasni és tenni minden egyebet.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2082) stevve válasza fateless (#2081) üzenetére


stevve
nagyúr

Azta... ez így tényleg egész "olcsó". :C

Egy 9.7" Kindle DX 379 $ + szállítás... ha leszámítjuk azt, hogy az direkt olvasásra való, akkor árban ez az iPad jobban megéri így szerintem - de ugye a Kindle pont olvasásra lett kitalálva. :)

[ Szerkesztve ]

(#2083) fateless válasza stevve (#2082) üzenetére


fateless
veterán

Na igen, a 100k is egy valag pénz :K
Persze ha egy Tab-hez hasonlítjuk az árat, akkor már nem is tűnik annyira magasnak, de ha a fizumhoz, akkor fel kéne végre ébrednem.

Én mondjuk egy Kindle 3-on gondolkoztam / gondolkodom, ami csak $139, hazai ÁFA-val is csak kb 35k HUF, DX azért már nem kellene, mert az már túl nagy "csak" könyvnek.
Jelenleg a Defy elmegy olvasáshoz, de enyhén szólva sem a legideálisabb.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2084) stevve válasza fateless (#2083) üzenetére


stevve
nagyúr

"Persze ha egy Tab-hez hasonlítjuk az árat, akkor már nem is tűnik annyira magasnak, de ha a fizumhoz, akkor fel kéne végre ébrednem."

Pontosan így értettem én is az idézőjelet. :D :O

(#2085) fateless válasza stevve (#2084) üzenetére


fateless
veterán

Megértettem az idézőjelet, inkább csak magamat figyelmeztetve írtam, hogy csak azért mert olcsó, még nem kellene rástartolni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#2086) stevve válasza fateless (#2083) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, a kis 6" Kindle jóval olcsóbb, csak azért hoztam példának a DX-et, mert az méretben közelebb vagy az iPad-hez.

Épp a Defy-t nézegettem én is, hogy következő telónak jól jönne - majd ha függetlenül meg tudom venni egyszer... :)

(#2087) z0d1AK válasza fateless (#2081) üzenetére


z0d1AK
veterán

Hoppá :Y

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2088) upszilon válasza fateless (#2081) üzenetére


upszilon
őstag

A Flasht tudja már? :F

(#2089) z0d1AK válasza upszilon (#2088) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nem is fogja tudni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2090) upszilon válasza z0d1AK (#2089) üzenetére


upszilon
őstag

...és ha mondjuk egy honlapra be van téve egy Youtube videó, akkor azt egyáltalán nem lehet megnézni vele sehogyansem?

(#2091) z0d1AK válasza upszilon (#2090) üzenetére


z0d1AK
veterán

A youtube videó esetében nem tudom, hogy miképpen jelenik meg. Lehet átvisz majd a youtube alkalmazásba és ott nézheted meg. De a bannerek pl kiesnek.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2092) stevve válasza upszilon (#2090) üzenetére


stevve
nagyúr

Van a youtube-hoz lejátszó, de böngészőben nem fogja tudni

(#2093) upszilon


upszilon
őstag

...akkor ez még így nem valami használható. Nem is értem miért lett akkora világsiker...

(#2094) stevve válasza upszilon (#2093) üzenetére


stevve
nagyúr

Miért, a Youtube ennyire létszükséglet? Egyre több videót blokkolnak bizonyos régiók számára és egyre több videó valamilyen reklámmal teletömött "vállalat" tulajdona - én egyre inkább rühellem és néha pár videoklippen kívül nem is nagyon látogatom már. Világszerte egyre többen szidják, de ez persze a tulajdonosi kört hidegen hagyja.

[ Szerkesztve ]

(#2095) maláj válasza stevve (#2094) üzenetére


maláj
őstag

nálam alapból tiltva vannak a videók :DDD
remélem 1x a Tab is lemegy 100k-ra :U

(#2096) stevve válasza maláj (#2095) üzenetére


stevve
nagyúr

Lemehetne, mert egyáltalán nem indokolt a mostani ára.

(#2097) upszilon válasza stevve (#2094) üzenetére


upszilon
őstag

Nemtudom, nálam nincsenek letiltva a flash-ek. És nagyon gyakran kattintok különböző hírportálokon filmekre. Ezeknek csak egy kis része Youtubos ma-már. És itt a bibi. Talán a Youtubosra még van valami hátulról-mellbe módszere ennek a leárazott alma-táblának, de mi van a többi flash-filmmel? Azokat hogyan nézem meg? Sehogy?

(#2098) stevve válasza upszilon (#2097) üzenetére


stevve
nagyúr

Jah, a flash-t kb. sehogy nem tudod megnézni. Bár biztos van illegális vagy mindenféle mókolós fogás rá, de alapból felejtős - ez elég gáz ezeknél.

(#2099) stevve válasza stevve (#2098) üzenetére


stevve
nagyúr

A mindenit... gyorsan elfogyott a Libriből a cucc... :Y nem csoda, hisz valóban nagyon olcsó volt 100.000-ért. Azért van itt pénz, kérem...

(#2100) fateless válasza stevve (#2099) üzenetére


fateless
veterán

Ez durva volt.

Az én gondom pedig megoldódott, nem kell már agyalnom :D

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Útvonal

Fórumok  »  Tabletek, E-bookok  »  Androidos tablet topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.