- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- total90: SSD és HDD árak 2026-ban – most kell vásárolni, vagy várni 2028-ig?
- Depression: Hardver rúzs effektus?
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Lalikiraly: Commodore The C64, Ultimate
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Yutani
nagyúr
válasz
Petykemano
#44589
üzenetére
Google fordítás:
A legfrissebb felmérések a grafikus kártyák áráról. A jelenlegi Ampere / RDNA2 grafikus kártyák közül vegyes a kép: nominálisan az egyes grafikus kártyák legalacsonyabb árának átlaga az AMD-nél (a legutóbbi trenddel ellentétben) enyhén csökkent, míg az nVidiánál enyhén nőtt - így mindketten A grafikus chip-fejlesztők jelenleg 90-95%-os átlagár-túlzással járnak a 2021 tavaszára piacra kerülő kártyák esetében. Azonban az AMD-nél ez a "haladás" elsősorban a Radeon RX 6800 későbbi szállításainak tényszerű újraindításán alapul, ami azt jelenti, hogy ezek a grafikus kártyák mostantól legalább bizonyos árkülönbséggel kínálhatók a 6800XT és 6900XT modellekhez képest. A többi AMD grafikus kártyával azonban inkább döntetlen volt,gyakran csak kisebb változtatásokkal az árban és a rendelkezésre állási szinten.

AMD Radeon RX 6000 és nVidia GeForce RTX 30 – Utcai ár-ár története 2021 v10Ezzel szemben egyértelműbb a fejlődés az nVidiánál, ahol az árak - a nagyjából állandó elérhetőség ellenére - egyre kevésbé drágultak. Mindeközben a GeForce RTX 3080 egyértelműen az 1500 eurós határhoz közelít, míg a GeForce RTX 3080 Ti a 2000 eurós határt, a GeForce RTX 3090 pedig még a 3000 eurót is megcélozza. Főleg az utoljára említett csúcsmodellnél meglepő ez a magas árfekvés, ártúlzása a listaárhoz képest jelenleg +81% (és ezzel viszonylag közel van az nVidia +95%-os átlagához).. Ez ellentétes az eddig megfigyelhető tendenciával, miszerint a legdrágább kártyák ártúlzásukban lényegesen a mindenkori átlag alatt vannak. Az első ízben (sárgával) megrajzolt Ethereum árral (a Market Watch szerint az adott hét átlagával ) nem tagadható bizonyos korreláció , elvégre a GeForce RTX 3090 továbbra is bányászati fék nélkül kerül kiszállításra.
Míg az AMD-nek a következő heteket kell várnia, hogy tisztább legyen az ártrenddel kapcsolatban, az nVidia (negatív) ártrendje töretlen. Amíg nincsenek túl nagy utólagos szállítások, addig az árak átlagosan a duplájára számíthatnak a listaárhoz képest. Bizonyos értelemben ez arra utal, hogy az MLID pletykáinak az nVidia gyenge elérhetőségéről az év vége felé érdeme lehet . Majd kiderül, hogy az nVidia vesz-e egy mély lélegzetet, és sokkal jobb teljesítményt nyújt-e az új évben az új grafikus kártyákkal (amperes frissítés) . Ezt az általános ártrendet most a Hardware Unboxed is megerősítetteaz amerikai piac esetében: Miután októberig nem láthattak további áremelkedést, ugyanez most novemberben az Egyesült Államokban is láthatóvá vált. Valószínűleg ott voltak a nagyobb szállítási mennyiségek, ami azt jelenti, hogy a Németországban és Ausztriában már látható ártrend csak kicsit később lépett életbe.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Kávé kezdőknek - amatőr koffeinisták anonim klubja
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- BestBuy topik
- Arc Raiders
- További aktív témák...
- Dell Latitude 7340 2-in-1 i5 13.gen, 16GB DDR5, 512GB SSD, QHD+ érintőkijelző, ÚJ ÁLLAPOT!
- MS SQL Server 2016, 2017, 2019
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Dell Latitude E7270,12.5",FHD,i7-6600U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

