Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz PuMbA #24593 üzenetére

    A Vegas rendereléskor az FX-eket és a tömörítést végzi el. Ha az FX OpenCL támogatott akkor azt a gpu csinálja. Ennek a mérését láthatod azon a táblázaton. Sajnos a GPU támogatott tömörítés, ami általában a rendering nagyobb részét teszi ki, csak a Mainconcept MJPEG és Sony AVC kódekkel lehetséges Vegasban, kizárólag a GTX 4xx-5xx valamint a HD5xxx-6xxx kártyákkal. Ha modernebb kártyát használsz akkor a tömörítést a CPU végzi, GPU csak az FX-eket!
    Itt egy videó erről. A GTX960 nem sokat tesz hozzá. A CPU pár másodperccel lett csak több mert az FX részt is az végezte, a GPU támogatottnál csak az FX-et csinálta meg a GPU, a kódekkel való tömörítést, munka oroszlán részét a CPU. Itt egy másik rendering teszt ahol látható hogy a CPU magában 2:48-alatt végez míg az öreg 560ti ha besegít máris lenyomja 0:41 másodperc alatt.
    És hogy még egyértelműbb legyen ebben a tesztben is demonstrálva van erőforrás figyelővel, hogy a GTX 560 dolgozik, míg a GTX770 nagyjából semmit sem csinál, ami az eredményeken is látszik.
    Aki a tömörítést is támogatni akarja Vegasban annak ilyen régi kártyát kell használni. Eddig csak egy Vegassal dolgozó sráccal tudtam ez ügyben beszélni, a gépében egy öreg GTX580 van valamilyen i7 és 32GB ram mellett, pedig már százszor lecserélte volna a vidkarit.

Új hozzászólás Aktív témák