Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu

https://prohardver.hu/dl/upc/2016-01/30/491958_fdx7zyrlo9jvholz_banner2_3.png

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) bil válasza apa111 (#3649) üzenetére


bil
tag

Köszi, tehát akkor akár meg is tarthatom őket... :R

This is extremely dangerous to our democracy!

(#3652) bil


bil
tag

Betettem ezt a kérdést a Giga AM4-es alaplapos hír fórumába is, de az elég halott már, ezért itt is megkérdezem:

Szerintetek a GIGABYTE GA-AB350-Gaming 3 és a sima GIGABYTE GA-AB350-Gaming között BIOS OC képességek között van különbség?
Newegg-en írja egy reviewer a sima Gaming-hoz:
Cons: -If you're planning to OC with this thing, go get the Gaming 3 series. This thing has a out of date and horrible BIOS as of this review, since Feb 20, 2017.
-No header for AMD Spire Fan.
-Seriously though, the Gaming 3 boards is just 10 dollars more, and has updates and tons more features! Go get it!

Van egyáltalán valakinek sima Gaming?

This is extremely dangerous to our democracy!

(#3653) sb válasza HSM (#3640) üzenetére


sb
veterán

Persze, ez nem új felfedezés. Anno a Celeron2 633@1150 procim is úgy fűtöttem, hogy volt egy képekkel telenyomott word file, csak ott kellett hagyni megnyitva. 3-4 fokot rávert az összes cpu burn progira. :)

De ilyennel azért ritkán találkozni, hogy 2-3mp alatt csontra fagy viszonylag általánosnak vehető játékban, miközben normál progiban napokig semmi és stabilitástesztben sem. Főleg utóbbi érdekes, sok jót nem mond el a tesztprogiról. :)

(#3654) bil válasza Walter_White (#3650) üzenetére


bil
tag

Köszi neked is! :R
Azt hittem van vmi adott kompatibilitás magában a B350-es chipset-ben, aztán amit nem támogat megfelelően, annak annyi. Nem értek hozzá túlzottan. :U
De ez jó hír akkor, azt tudom, hogy a BIOS-ok még javulnak.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#3655) FollowTheORI válasza Walter_White (#3650) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Azért itt a prociban lévő memvezérlőnek is van benne szava... szóval egyáltalán nem biztos hogy csak egy BIOS hegesztés kell majd... :N

Nyilván persze javulni fog, de egyáltalán nem biztos, hogy sokat.
Azis lehet kellenek majd hozzá rev2 deszkák, neadjisten procik is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3656) Malibutomi válasza FollowTheORI (#3655) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mar most is sokat javultak szoval a "nem biztos hogy sokat" mar most sem allja meg a helyet sztem.

(#3657) Yany


Yany
addikt

Van valakinek ilyen lapja?
Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5

Egy kis beszámoló jól esne. :) Kíváncsi vagyok, hogy mit megy benne egy Ryzen + a RAM-ok mennyire stabilak. Nagyon szimpi cucc, egyelőre nálam ő a no.1.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3658) FollowTheORI válasza Malibutomi (#3656) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván nem a kezdeti 2133 felett semmi nem megy szintre gondoltam. :)
De nem lepődnék meg ha ennél a 3000-3200 maxnál megállna a tudomány első körben.

Persze már ezis nagy lépés lesz, és többnyire elég is lesz/lenne.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3659) Walter_White


Walter_White
senior tag

Még csak alapon,- csak feszt adtam neki- 1.280V helyett- 1.3V-ra és így kap 1.328V 1 kis hőmérsékleti teszteredmény :) (kiváncsi vagyok meddig mehetek el a hűtéssel..) Azért szerintem ez nem rossz úgy hogy a Tctl-ben ugye ott a 20fok offset így az lejön belőle.

[ Szerkesztve ]

(#3660) Habugi válasza Walter_White (#3659) üzenetére


Habugi
addikt

IBT elég VH-n Maximum helyett és akkor értelmes idő alatt lemegy egy kör, ezzel valamelyest értelmet adva egy ilyen jellegű hűtés tesztnek, mert a képeden ebben a formában egy dolog nincs amit adatnak lehetne nevezni, a HWInfo 3perce mér de ki tudja mennyi ideje fut az IBT első köre, stb..

A legjobb persze a VH @10kör, HWInfoval.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3661) FollowTheORI válasza FollowTheORI (#3658) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

+ persze nem zártam/zárom ki hogy rámcáfolnak... akkor meg mindenki happy lesz, még a HC túlhajtók is. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3662) Walter_White válasza Habugi (#3660) üzenetére


Walter_White
senior tag

VH- 10 kör vagyis most kezdett bele a 10.-be. de már 1.376V mellett

(#3663) Habugi válasza Walter_White (#3662) üzenetére


Habugi
addikt

Nah, ez az.., ez így már pöpec..!

Szerintem mehetsz is feljebb az órajellel.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#3664) Walter_White válasza Habugi (#3663) üzenetére


Walter_White
senior tag

Mennyi a Max fesz ami adható neki? - vagy igazából csak hűteni tudjam? :R

(#3665) schawo válasza Walter_White (#3664) üzenetére


schawo
titán

1.45V-ot (vízzel mondjuk 1.5V-ot) tartós használattal ne lépd túl. A hőmérsékleted még mindig csak 55fok.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3666) Marcikapap válasza SP4C3 (#3642) üzenetére


Marcikapap
tag

:R

Marcika

(#3667) FollowTheORI válasza Walter_White (#3664) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

AMD 1.35-nél nem ajánl többet tartósan... a többiről meg nincs tapasztalat... kérdezd meg 1-2 év múlva hogy bírták. :D :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3668) HSM válasza sb (#3653) üzenetére


HSM
félisten

"Főleg utóbbi érdekes, sok jót nem mond el a tesztprogiról."

Éppen ez a gond. Az emberek úgy tekintenek ezekre, mint "tesztprogikra", amikor ezek ugyanolyan alkalmazások, mint az összes többi. Végrehajtanak egy adott utasítássorozatot, és vagy jól hajtja végre a proci, vagy nem. Lehet, egy egész más utasítássorozat meg taccsra vágja. Pedig sokszor a hibák bekövetkezéséhez az sem mindegy, mik voltak az előző utasítások... Nem véletlen tesztelek manapság úgy, hogy megy egy prime, és mellé a normál felhasználás, legyen benne egy kis random-faktor. ;)

(#3669) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Sracok ajanlanam megnezni ezt a video: [link]

Nagyon alapos elemzes a Ryzen jatekteljesitmenyrol Tomb Raider alatt.

Foleg a masodik fele az erdekes. az a konkluzio, hogy mivel high end proci, ezert mindenki high end VGA-val tesztelte, ami jelenleg igazan csak NV-nek van. Viszont amint kicserelte a srac a tesztben a az OC 1070-et 2xRX480-ra, a 7700K-1800X FPS kulonbsegek nagy resze eltunt. Ebbol azt vonta le hogy igazabol az NV driver akaszt be valamit.

Geothermal Valley:
GTX 1070-el a 7700K tobb mint 30%-al vezet, 2X480-al 6.5% csak az elonye

Ugyanez Soviet Installation:

[ Szerkesztve ]

(#3670) HSM válasza Malibutomi (#3669) üzenetére


HSM
félisten

Lehet, az Nv drivert kéne Ryzen-optimalizálni, nem is az OS-t, meg játékokat, lol... :C

(#3671) Malibutomi válasza HSM (#3670) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hat o is valahova ide jutott, hogy az NV driver akaszt be valamit. Kb 10 perctol erdekesebb a video.

[ Szerkesztve ]

(#3672) nkmedve válasza Malibutomi (#3669) üzenetére


nkmedve
őstag

Pont ezt akartam linkelni, nagyon érdekes. Ezek alapján az NV driverek az Intel procikat kedvelik inkább, igy ilyen körülmények között a Ryzen hamarabb CPU limitbe ütközik (vagy inkább API limitbe), Tomb Raider esetén legalábbis. Nem hiába ajánlotta az AMD, hogy Radeonnal teszteljék a Ryzen-t (persze ezt jóformán mindenki leszarta, mert hogy a GTX erősebb).

[ Szerkesztve ]

(#3673) Malibutomi válasza nkmedve (#3672) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Remeljuk a Vega tesztnel ez kibukik majd

(#3674) Pro!Petya válasza Walter_White (#3664) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Elöszőr húzd addig a frekit míg az IBT vagy a prime el nem hasal ezen a feszen, azután lehet pöccinteni neki és ez a folyamat meg addig tart míg bírja a kockád meg a hűtésed :DDD :R
Asszem 95C a max working temp , ezen tartósan már nem ajánlott , de ha egy IBT vagy prime small FFT belenyal egy rövig ideig azt elvileg még bírnia kéne.

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#3675) Xero


Xero
nagyúr

Haliho!

Egy kis config megvitatásra tértem be.

Amik biztosan beszerzésre kerülnek:
- 1700x
- Asus GTX 1070
- 1x Samsung 960 evo nvme (később másodikat is szeretnék raid 0-ban, ha a lap lehetőséget ad rá)

Amik megvannak:
- be quiet dark power pro 550
- be quiet dark rock pro 3
- 2x Samsung 850 evo

Amiben nem tudok dűlőre jutni:
Alaplap... Na most itt első sorban a Crosshair VI-ban gondolkoztam, de átfutott az agyamon a Taichi is. A küllem nem szempont, első sorban a stabilitás és a jobb bios ami érdekelne.

A másik kérdés a memória. Mindenképpen legalább 3000-n kívánom járatni, de a cél 3200 lesz. Erre első körben a Corsair CMK16GX4M2B3200C16 kitet néztem ki. Egészen konkrétan kettő kitet, bár amennyire látom a magasabb frekvencia nem garantált több modullal. Van esetleg valami jobb választás? A hűtő miatt mindenképpen a LP modulokat preferálnám.

Mivel a macprot és a gameboypc-t is váltja egy füst alatt, így szempont a stabilitás elég nagy mértékben. Talán ezért lehet érdekes a Taichi némileg komolyabb tápja, de nem tudom hogyan viselkedik tuning hatására. Egy 4GHz lenne a cél CPU fronton. Ezen felül a Taichi mellett szólna a dupla nvme lehetőség.

Ötlet?

(#3676) FollowTheORI válasza Malibutomi (#3669) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lehet benne valami, én régóta sejtem, hogy az NV jobban pörgeti a procit meg az alrendszereket, ezért lehet az, hogy azonos órajelű i7 generációk között is néha különbség van az csúcs NV kátyákkal.

Biztos, hogy trükköznek valamit... :)

Mondjuk ezt jó az intelnek is mert a maximalistákat mindig rá lehet venni a proci cserére is, meg jó kis táptalaj a kihajjcsa huszároknak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3677) Cathulhu válasza FollowTheORI (#3676) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem ugy van, hogy dx12 alatt az nv valamilyen ficsoroket CPU-n emulal mert GPU hardveresen nem kepes ra?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3678) FollowTheORI válasza Cathulhu (#3677) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

De ez nem csak DX12 játékoknál jön ki... :)
Persze DX12 alatt is lehet akár trükk, akár másfajta is...

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3679) Callisto válasza wildpig (#3404) üzenetére


Callisto
őstag

Pedig éppen így van. Számtalanszor lett már felmérés, statisztika és egyéb bizonyíték is linkelve stb. Láss tovább az orrodnál. Ne legyél ostobább, mint muszáj!

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#3680) Atti777


Atti777
senior tag

AMD Ryzen Memory Analysis: 20 Apps & 17 Games, up to 4K

"We are happy to report that you can save some money by choosing a slower DDR4-2133 or DDR4-2666 memory, at least until DDR4-3200 or higher memory becomes more affordable. You lose practically no performance to slower memory on the Ryzen platform, when averaged across our CPU tests. The fastest memory configuration in our bench, DDR4-3200 CL14, is about 3.1 percent faster than the slowest DDR4-2133 configuration. In specific tests, the differences in performance can be larger than the average. WinRAR handles a 1.5 GB compression job 5 seconds faster on DDR4-3200 than DDR4-2133, for example. "

Путин, иди нахуй!

(#3681) HSM válasza Atti777 (#3680) üzenetére


HSM
félisten

Ha meg nem átlagoljuk ki, akkor simán befigyelnek ilyenek is: [link].

Ennél kevesebbért már húzzák az emberek a fogukat, fog-e menni 3800Mhz helyett 4100-on....

[ Szerkesztve ]

(#3682) schawo válasza Atti777 (#3680) üzenetére


schawo
titán

Ez alapján valóban nem érdemes vele vacakolni. A 1080+2,5K kábé ugyanúgy viselkedik, mint a 1060+FHD, tehát egy VGA/felbontás kiegyensúlyozott rendszernél legfeljebb +3%-ot lehet kisajtolni játékok alatt a leggyorsabb ramból is.

A tesztben 2 játék szerepel, aminél komolyabb mértékben számít: Fallout4, Hitman (de itt így is, úgy is sok az fps), szóval összesen egyetlen játék maradt, amiben szóra érdemes a téma. Köszi a linket, és köszi TPU a logikus tesztet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3683) HSM válasza schawo (#3682) üzenetére


HSM
félisten

Ezekkel a tesztekkel az szokott a baj lenni, hogy csak egy adott részt tesztelnek. Aztán ha máshol több proci/ram sávszél kellene, akkor így jártál.

Mikor az i5 4690K mellett felhúztam a ramot sok 1600CL9 használat után 2133CL11-re, elég durván nőttek a minimum FPS-eim a játékok szélsőségesebb részein, miközben az átlag egy rövid részen nem igazán változott.

(#3684) dpalotas


dpalotas
csendes tag

Sziasztok, én is csatlakoztam a csapathoz.
ASUS PRIME X370-PRO
AMD R7 1700
TRIDENT Z 3200
A CPU HŰTŐ NINJA 3 REV b -saját készítésű lefogatóval

(#3685) schawo válasza HSM (#3683) üzenetére


schawo
titán

A valódi (és a sima) minimum tesztek valóban hiényoznak a tesztből :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3686) Xmister válasza schawo (#3682) üzenetére


Xmister
senior tag

Azt ne felejtsük el, hogy minfps-t nem mértek semmilyen formában. A korábbi teszteknél azok javultak a leglátványosabban

(#3687) joysefke válasza Atti777 (#3680) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ökörség...

Éppen elég tesztet láttunk már, ahol igenis számít, masszívan számít a memóriasebesség. Nem csak AMD-nél, hanem Intelnél is, csupán AMD mellett még jobban számít.

Az tanácsolni, hogy az ember nyugodtan spóroljon a memórián, és egy 100E+ Forintos 8c/16t proci mellé aminek amúgy is a memória az Achilles sarka DDR4-2133-at rakni mert úgy spórolunk 5-10E forintot kb nonszensz.

Szerintem elég egyértelmű, hogy a leggyorsabb memóriát kell belerakni ami még jó áron van. A memória jelenleg drága, ami nagy szopás, de ettől függetlenül az árkülönbségek eléggé marginálisak. DDR4 3000-nek pld alig van felára a DDR4 2400 hoz képest. Ki az a bolond, aki spórol így pár ezer forintot és kompromittálja a rendszerének a teljesítményét bizonyos helyzetekben. -> Játékokban tipikusan leromlanak a minimum FPS-sek.

A tesztről meg az a véleményem, hogy szét kell a különböző use caseket választani és nem mindent egybemosni (szintetikus benchek, tömörítés, produktivity, office etc) aztán írni egy darab konklúziót, hogy a memória-sebesség nem számít annyit. Persze hogy nem látványos a különbség, ha benne van a tesztekben egy csomó dolog ami kevésbé érzékeny erre a témára.

Ehelyett szét kéne bontani a felhasználási területeket azonosítani (kimérni) hogy melyik mennyire érzékeny a memóriára és az eredmények alapján adni egy-egy ajánlást felhasználási területek szerint.

A másik masszív probléma meg az, hogy játékban a minimum FPS-nek (illetve 0.1% frame timenak) hatványozott szerepe van, tehát nem elég az átlag FPS-t nézni, mert az még édeskevés a sima játékmenet szempontjából. Azt pedig kötve hiszem, hogy pont a tesztelők ne tudnák, hogy a lassú memória lehúzza a minimum FPS-seket (nem csak AMD-nél) tehát ezt is bele kellett volna venni a mérésbe.

Félreértés ne essék, nem téged támadlak, hanem a tesztet és leginkább annak konklúzióját...

[ Szerkesztve ]

(#3688) Yany válasza joysefke (#3687) üzenetére


Yany
addikt

+1

Totál egyetértek, szépen összeírtad.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#3689) schawo válasza joysefke (#3687) üzenetére


schawo
titán

Azt is nézd meg, hogy azok mind idióta felállású 1080/Ti + 720p vagy hasonló mesterséges CPU limites helyzetek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#3690) Ragnar_ válasza Atti777 (#3680) üzenetére


Ragnar_
addikt

Volt azért egy ilyen is ez alapján +5-8k a memóriára +20%-25% min. FPS játékoknál, és némi AVG FPS növekedés. Mondjuk játékonként változó a mérték. (Crysis3-nál pl. gyakorlatilag semmi változás, ME Andromedánál kb. 30%...) Az újabb játékok lesznek érdekesek még, amik majd eleve Ryzen optimalizációval készülnek...

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#3691) Cathulhu válasza HSM (#3681) üzenetére


Cathulhu
addikt

Igen, az atlagolas ezeknek a teszteknek a rakfeneje, ha az egyik jatekban van 0% kulonbseg (mert mondjuk marhara nem intenziven hasznalja a RAMot vagy a magokat), a masikban 10, az atlagosan mindossze 5. Nameg az is az avg fps-ben es nem a minimumban...

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#3692) Tengo


Tengo
aktív tag

Ha a procinak lenne keze, rég megfojtott volna, a lap meg eltörte volna a lábam.

Szerk.: Rossz kép, ment újra :D

[ Szerkesztve ]

(#3693) #45997568 válasza Tengo (#3692) üzenetére


#45997568
törölt tag

Tekertek azok a ventik rendesen :DDD

(#3694) Tengo válasza Tengo (#3692) üzenetére


Tengo
aktív tag

Amúgy még a tuning és stabilitás kérdést félrerakom 2 hónapra, mert ezután hogy ez a teszt végigfutott 7 fül chrome-on úgy beakasztotta a gépet, hogy öröm volt nézni. Reszelni kell itt még szépen. + ilyen Vdroop-ot rég nem láttam és semmi LLC beállítás nincs a lapon. Simán lehet, hogyha lenne LLC csökkenthetnék a feszen némileg. De majd a Gaming 5-től sokkal többet remélek, addig jó ez is.

[ Szerkesztve ]

(#3695) BiP válasza Xero (#3675) üzenetére


BiP
nagyúr

Most nem azért, de a 960evo-ból minek raid0? 1db is 3GB/sec-et olvas, mihez kell a dupla tempó?
Főleg Satás SSD-ről így is óriási lesz az ugrás.
Az enyém "csak" 2400MB/sec, és a gyakorlatban is érezni, hogy gyorsabb, mint bármelyik satás ssd, és vonz is a 960-as (961) széria, de raid-et sose csinálnék belőle.

Memória: ha úgyis tudod, hogy mennyi memóriát szeretnél, célszerűbb 2 modulból (1kitből) megoldani. Inkább vegyél nagyobb modulokat. A 4 modul visszafoghatja az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

(#3696) Xero válasza BiP (#3695) üzenetére


Xero
nagyúr

MacPro-ról és MacBook Pro-ról jövök, több éve nvme ssd-t használok. Másrészt elég masszív adatbázisokat tesztelek napi szinten több virtuális környezetben, így "nem árt" ha a háttértár a lehető leggyorsabb.

Memória témakör: Amennyire láttam a 16-os stickekkel kisebb a siker 3200-on.

(#3697) Omli85


Omli85
őstag

Nos én is futottam pár kört :DDD
RAM feltornászva 2600+
CPU 3.9GHz @ 1,375v környéke
CB R15-ben mentem 1700 pont fölé más beállítással 2400+ ram órajellel és 3950-60MHz+ CPU kombóval viszont az nem volt IBT stabil sehogy se :/.
Igencsak kéne már az a normálisabb ramsupport bios :)

IBT Ryzen 3.9@2677
RealBench
Fire Strike Extreme
Fire Strike Ultra
Fire Strike
Sky Diver
3DMark Api Overhead
CB 11.5
CB R15
Division High 1080p
Division High 1440p
Ghost Recon Wildlands 1080p_1
Ghost Recon Wildlands 1080p_2
Ghost Recon Wildlands 1440p_1
Ghost Recon Wildlands 1440p_2
Ashes of the Singularity CPU
Ashes of the Singularity GPU

Egyelőre ennyi a következő bios update után majd újra .. :D

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

(#3698) bandika0626


bandika0626
senior tag

Én ezeket rendeltem meg az 1700-hoz.
https://www.pcx.hu/asus-prime-b350-plus-alaplap-386650
https://www.pcx.hu/corsair-vengeance-lpx-2x4gb-ddr4-3600mhz-cmk8gx4m2b3600c18r-piros-memoria-332885

AMD RYZEN R7 1700, Cooler Master MasterLiquid 240, MSI X370 SLI PLUS, Corsair 2x4GB DDR4 3600MHz,Asus dual 1060 3G , Gigabyte GTX 1060 3G , Coolermasters GX 450, WD Caviar black sata3 500GB, SSD samsung 830 64GB.

(#3699) Márk válasza bandika0626 (#3698) üzenetére


Márk
senior tag

A ram jó választás, én is ilyen rendeltem az Asus Prime X370-Pro lapomba, a QVL lista szerint mennie kellene Ryzennel 3200 MHz-en.

Én még egyelőre megvárom a Ryzen 5 családot.

2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

(#3700) #45997568 válasza Márk (#3699) üzenetére


#45997568
törölt tag

Ketto modul megy 3200-at, 4 nem, 2400-on stabil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.